DINSDAG 15 JUNI 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. De „AMA" (Alphensche Middenstands-Ac tie) bezorgt aan 700 kinderen een heerlijken middag. De „AMA", de reclame-campagne der drie plaatselijke middenstandsvereeni'gin- gen, is nu ongeveer 6 weken aan den gang en mag zich ongetwijfeld reeds nu in een groote populairteit verheugen. Nu werd dan j.l. Zaterdag in hotel „De Vergulde Wagen" de tweede AMA-jeugd- middag gegeven en ook nu weer hebben 2 maal 350 kinderen een middag genoten. Voor beide voorstellingen was de boven zaal van „De Vergulde Wagen" geheel „uitverkocht". Nadat de heer C. J. van der Kolk na mens het AMA-comité dezen Jeugdmiddag had geopend en „Oom John" de kinderen nog even had toegesproken, werd allereerst de geschiedenis van „De luie molenaar en den koning" via de poppenkast vertoond, terwijl daarna nog voor de pauze „Jan Klaassen en Katrijn" ten tooneele werden gevoerd. We hebben nu pok weer kumien consta- teeren, dat niets de kinderen zoo geamu seerd en zoo gespannen kan bezig houden als de echte oud-Hollandsche poppenkast. „Oom John" had wel een zware,e maar on getwijfeld een dankbare taak, waarvan hij zich uitstekend kweet. Nadat de kleine gasten van het AMA-co mité in een korte pauze waren getracteerd, heeft „Oom John" de kinderen nog eeni- gen tijd vermaakt als snelteekenaar. De ca- ricaturen van enkele der aanwezige kin deren, die daarbij den op „het tooneel" hun medewerking mochten verleenen, ver wekten onder de kleintjes groote hilariteit. Ook hieron toonde „Oom John" zich een ware kunstenaar. De woorden van dank, aan het einde tot hem gericht, waren dan ook zeker ver diend. Na een opwekking tot de kinderen om maar weer ijverig door gaan met het spa ren van AM A-zegels, trokken de kleintjes zeer voldaan en gewapend met een AMA- zakje gevld met lekkers, huiswaarts. De ouden van dagen. De boottocht voor ouden van dagen is. naar wij verne men, vastgesteld op 1 Juli a.s.. Het doel der reis zal zijn een bezichtiging van de Rot- terdamsche zeehavens. BOSKOOP. Geslaagd. Aan het Stedelijk Gymna sium te Gouda slaagden voor het diploma B. de heeren M. J. van Kleef en P. Nij- hoff, alhier. ..Personalia. Naar het kantoor der di recte belastingen alhier is overgeplaatst de heer G. H. van Leeuwen, thans ontvan ger der directe belastingen te Lochem. BODEGRAVEN. Geslaagd. Aan het Stedelijk Gymna sium te Gouda slaagde voor het diploma B de heer J. G. Steyn, alhier. HAZERSWOUDE. .H. Wijding. Den 29en Juni a.s. zal de eerw. frater Engelbertus Lourier de H. wij ding van het Subdiakonaat ontvangen in het klooster der paters Assumptionisten te £<èuven. Op visite in Californië. Zaterdagavond j.l. zijn het echtpaar L. v. Gorkum met het s.s. „Statendam" uit Amerika teruggekeerd. Op 28 Aug. 1936 waren zij van Hazerswou- de vertrokken, ten einde een bezoek te brengen aan hun gehuwde dochter woon achtig op een boerderij te Hynes in Cali fornië. Ook de heenreis werd gemaakt met de „Statendam" van Rotterdam naar New- York en verder een zevendaagsche auto tocht naar Californië. De terugreis gescheidde per trein van Los Angeles naar New-York.- NOORDEN. Opening van het nieuwe terrein van D. S. V. Zondag werd het nieuwe terrein van D. S. V. te Noorden geopend. Het initiatief van zoo'n betrekkelijk kleine club is werkelijk bewonderenswaardig. Voor deze dag waren aangezocht de elftallen van 't District Lei den en Gouda van de I. V. C. B. Na aan komst van de genoodigden, waaronder wij opmerkten de edelachtb. heer burgemeester van der Weijden, de zeereerw. heer pas toor en de weleerw. heer kapelaan en ver schillende vertegenwoordigers van divex'se besturen nam als eerste het woord de voor zitter van D. S. V., de heer G. Leliveld. Spreker heette allen hartelijk welkom. Hij dankte de besturen van 't district Lei den en Gouda voor hun belanglooze mede werking en noodigde de burgemeester uit tot opening van het terrein. De burgemees ter sprak als volgt: Leden van „Door Sport Vereenigd". Gaar ne heb ik gevolg gegeven aan de uitnoodi- ging om tegenwoordig te zijn bij de ope ning van uw nieuwe sportveld. In de eerste jaren van haar bestaan heeft uw vereeniging zich moeten behelpen in verschillend opzicht. Door onderling be grijpen en werkelijken sportzin heeft uwe vereeniging een goeden naam gekregen, waardoor gij vele leden hebt kunnen win nen en door deze versterking zijt ge thans in staat dit keurige terrein het uwe te kun nen noemen. Met dit succes wensch ik u van harte geluk. Ik heb wel eens menschen hooren klagen: „De wereld gaat nog door de sport ten gronde". Een motiveering werd daarbij niet gegeven, doch deze kan nimmer waar zijn indien de sport op een gezonde wijze wordt beoefend. Door de sport toch wordt een band van vriendschap gelegd onder elkaar; gij hebt op dat verband het stempel gelegd van het Roomsche beginsel, waarmede karakter wordt getoond. Door de sport leeft men zijn spieren trai nen om daarmede het lichaam, de gezond heid veer- en spankracht te geven. Door de sport leert men werken in een sterk verband, hetgeen een oefening is om regelmaat en orde, gezag en leiding aan te kweeken In djt licht bezien, mijnheer pastoor, kan de opening van dit sportterrein bijdragen tot vorming van onze jonge menschen en hoop ik hartelijk, dat wij beiden nog eens zullen kunnen getuigen, dat het in 1937 geopende voetbalterrein een zegen is ge weest voor de paroohie Noorden op de eer ste plaats, doch ook voor de burgerlijke ge meente Nieuwkoop. Met deze verwachting voor oogen felici teer ik u allen met de totstandkoming van dit werk en verklaar het Noordsche sport terrein voor geopend. Na zijn redevoering knipte hij het witte lint door, onder 't gejuich van de D. S. V.- leden. Vervolgens vroeg de heer Schrama het woord als vertegenwoordiger van het be stuur van 't District Leiden. Hij feliciteerd het D. S. V.-bestuur en citeert 'n Lim- burgsch gezegde: Wij zitten zoo ver van al les af in het uiterste hoekje van Neder land en worden daarom achtergesteld bij het Noorden. Dit is hier niet het geval. Al ligt Noorden op de grens van 't district Leiden toch wordt zij niet achtergesteld bij de rest wat blijkt uit 't laten spelen van den districtswedstrijd op 't terrein van D. S. V. Vervolgens spraken nog de vertegen woordigers van 't District Gouda en van de D. H. V. S. Hierna volgt de inzegening van" het terrein door den zeereerw. heer pastoor. Hierna worden de districtselftallen in het veld geblazen. Het Gouda-district was vertegenwoordigd door V. E. P. I uit Woerden, wat men merken kon aan 't be tere verstaan van de spelers onderling. Het was een felle strijd. De rust ging in met 11. Na de thee weet Gouda nog twee maal te scoren en Leiden slechts eenmaal, zoodat 't spel eindigt met een overwinning voor Gouda 32. De zeereerw. kapelaan bedankte de bei de elftallen en begroette Nic. Boyc I uit Nieuwveen, die een wedstrijd spelen zou tegen D S. V. I. Deze eerste wedstrijd op het nieuwe terrein liep slecht voor D. S. V. af, want ze verloren met 31, ruststand 10 voor Nic. Boys. WOERDEN. Geslaagd. Voor het examen onder wijzer aan de kweekschool te Dongen slaag de dezer dagen de heer G. Bitterling, al hier. UIT DE OMGEVING STOMPWIJK. Denk om uw belastingmerk. Heden werd te Leidschendam door gemeentepo litie en rijksambtenaren controle gehou den op de rijwielbelastingmerken. Niet minder dan 21 personen bleken niet in het bezit van het vereischte plaatje, terwijl 1 persoon werd verbaliseerd, omdat hij geen bel op zijn rijwiel had. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: candidaatsexamen Wijsbegeerte: de heer W. P. van Dijl, Den Haag; doctoraal examen Rechten: de heeren W. A. Zijp, Garderen, E. R. de Vries, den Haag, H. T. de Raaf. den Haag: doctoraal examen Indisch Recht: de heer J. W. Burlage, Den Haag; aanvullings-doctoreel examen Indisch Recht: de heer Mr. H. Campen, Den Haag; doctoraal examen Geneeskunde mej. A. C.' II. de Nooijer, St. Laurens (Z.). Berichten reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage. LEIDER. GEMEENTERAAD. Hedenmiddag 2 uur kwam de Raad der gemeente Leiden in buitengewone verga dering bijeen, bijeengeroepen op verzoek van een aantal leden der soc. democratische raadsfractie. Als eenig punt ver-meldt de agenda a. Herstemming over het voorstel van den l)eer Schüller om de oeantwoording van de interpellatie van den heer van der Voort in zake het opwachtgeldstellen van personeel der Stedelijke Fabrieken van Gas en Elec- triciteit als nota aan den Raad te doen toe komen en de beraadslagingen te schorsen tot een vergadering in Juni 1937; b. Voortzetting van de beraadslaging over het onderwerp van de sub a genoemde in tex*pellatie. Alvoi-ens hiertoe over te gaan, wordt het voorstel aanvaard, Zaterdag door ons ge publiceerd, tot het wijzigen van een leening. Voorts ovex-gaande tot behandeling van het voox-stel, trekt de heer Schüller zijn voox-stel sub a in. De heer v. d. Voort (S D A.P.) meent, dat B. en W. in hun antwoord zoo weinig mogelijk zijn ingegaan op de pi'incipieele kwestie. B. en W. beroepen zich op gevaar voor vertraging,. als eerst een afvloeiings regeling ontworpen had moeten worden. B. en W. wisten reeds vroeg genoeg, dat er ontslagen zouden volgen bij de Lichtfa- breiken. Waarom hebben B. en W. de Com missie van het G.O. niet tijdig bijeen ge roepen? Eei'st op 30 April weid het G.O. bijeen geroepen en daar is eexi motie aan genomen om de ontslagen ingetrokken te krijgen. Spr. meent, dat de wethouder, voor zitter van het G.O. niet afwijzend staat tegenover een afvloeiingsregeling. B. en W. stellen het voor, alsof de afvloeiing toch niet* anders zou zijn uitgevallen. Spr. ont kent dat, dat is onjuist. Het hoofdbezwaar tegen deze heele kwestie is de miskenning door B. en W van de Algemeene Ambte naren en werklieden-commissie. Het gaat niet aan de-Com. van het G.O. te negeeren. Spr. dient een motie in, waarin er bij B. en W. op wordt aangedrongen, de ontslagen van het personeel bij de Lichtfabrieken op te schorten en eerst dan in werking te doen tx-eden wanneer er een afvloeiingsregeling in overeenstemming met het besluit, van het G.O. zal zijn aangenomen. De heer Schüller (S.D.A.P.) stelt tegenover elkander dit ontslag van 12% der Lichtfabrieken en de oproep vai den bur gemeester tot het verschaffen van „Meer Werk". Waarom is er zoolang een overcom pleet bij de Lichtfabrieken gehandhaafd? Als er een overcompleet was, hapert er dan iets aan de leiding der Lichtfabrieken of zal er in de toekomst allerlei werk verricht worden door particuliere werkgevers. Stelselmatig hebben B. en W. en de di rectie der Lichtfabrieken geweigerd om overleg te plegen met het personeel en de organisaties. In het G.O. is dan ook een stemmig een motie aangenomen om dit ont slag op te schorten. Alle organisatiebesturen hadden er bezwaar tegen, dat er in 't ge heel geen afvloeiingsregeling was. Ofschoon dat was toegezegd, is geen voorstel tot het ontwerpen van een regeling bij den raad ingediend. Wanneer ex nu een aanmerke lijke vertraging in de uitvoering van de bezuiniging bij de Lichtfabrieken intreedt, dragen B. en W. daarvan de verantwoorde lijkheid. In het antwoord van B en W. is de kern van de kwestie niet aangeroerd, maar is getracht de zaak op zijwegen te voeren. Spr. zal niet in den val loopen. Het gaat om de erkenning van de vakorganisaties in het opstellen van de dienstvoorwaarden. De raad moge breken met de liberalistische houding om over het personeel te beslissen over en zonder het personeel. De heer Wil m er (R.K.) onderscheidt het feit, dat er ontslagen gegeven zijn en de wijze, waarop dat geschied is. Het feit van de. ontslagen is een gevolg van het be sluit bij de Begrooting; het was één der maatregelen om de begrooting sluitend te maken. Dat is öp geen verzet gestuit. Men kan echter bezwaren maken tegen de wijze waarop. Zijn deze gerechtvaardigd? Als er geen overleg gepleegd is met het personeel, dan moet spr. zich aansluiten bü hen, die hun afkeuring uitspreken. Is er wel over leg gepleegd, dan is het duidelijk, dat B. en W. zich niet behoeven te storen aan de resultaten van dat overleg en dan acht spx\ de houding van B. en W. niet onge rechtvaardigd. Het is spr. niet duidelijk of er overleg is gepleegd. De heer G o s 1 i n g a A.R.) sluit zich ge deeltelijk bij den heer Wilmer aan. Bij de begrooting is een besluit genomen tot be zuiniging van 39.000 bij de Lichtfabrieken. Spr. herinnert eraan, dat hij daar tegen was, omdat dat geld te vinden uit ontsla gen, er nog niet was. Spr. wilde op andere wijze de begrooting doen sluiten. De S.D.A. P. was evenwel tegen het denkbeeld van spr. en heeft meegeholpen om op die ma nier de begrooting sluitend te maken. Wat B. en W. gedaan hebben, is niets anders geweest dan uitvoeren van een raadsbesluit, waaraan ook de S.D.A.P. haar stem heeft gegeven. Spr. kan het begrijpen, dat B. en W. geweigerd hebben om in te gaan op ver zoeken van de organisaties om eerst een afvloeiingsregeling te ontwerpen. Wat de S.D.A.P. thans doet, is niets an- dei's dan een poging om zich te onttrekken aan de verantwoordelijkheid voor eigen daden. B. en W. en de directie hebben de ontslagen niet luk raak gegeven, maar vol gens een bepaald plan. Overleg had alleen kunnen plaats hebben over een bepaalde regeling, doch niet over de personen. (Stemmen van ontkenning). Bij de begrooting is er nooit één woord over gesproken, dat er een afvloeiingsx*ege- ling ontworpen had moeten worden. De heer v. d. Voort beveelt thans in zijn motie de regeling, ontworpen in het G.O., aan; maar wat is dat voor een regeling? Hoe kan de raad zich daarover uitspreken? Waartoe dient het tx'ouwens? De raad kan zich toch niet uitspreken over de pex'sonen zelf. Als het alleen maar gaat over een of andere regeling vooraf, dan is het vechten om des keizers baard. De heer Wilbrink (C.H.) meent, dat deze kwestie sterk wordt opgeblazen. Het gaat er niet om, of een aantal gemeente werklieden al of niet ten oprechte ontsla gen worden. Het gaat er alleen maar om, of er eerst een afvloeiingsregeling moet zijn. Als B. en W. eerst de rijksregeling hadden voorgesteld, dan had niemand zich daartegen vex-zet. Nu is deze regeling niet eerst voorgesteld doch direct als grondslag aangenomen. Het is een storm in een glas watex*. De S.D.A.P. heeft bij de begx'ooting erin toegestemd, dat deze bezuiniging .tot stand zou komen, terwijl zij wist, dat deze bezuiniging door pei'soneelafvloeiing be reikt zou worden. Thans deinst de S.D.A.P. terug voor de consequentie van haar daad. Al was er een afvloeiingsregeling, dan nog zou er geen overleg over het ontslagplan zelf plaats kunnen hebben. Dat is geen zaak voor het G.O. Het is wel merkwaar dig. dat de heer Schüller de directie van de Lichtfabrieken verwijt, niet reeds eei'der te zijn overgegaan tot ontslag. Als men had kunnen aantoonen, dat er ontslagen waren gegeven in strijd met elke gezonde af vloeiingsregeling, dan was er reden geweest om de zaak nog eens te bekijken. Waarom heeft men reeds eerder aangedrongen op het opnemqn van een afvloeiingsregeling in het Ambtenaren- en Werkliedenreglement? Kan men wel van B. en W. verlangen, dat zij eerst zoo'n regeling zouden hebben doen aannemen, terwijl het ontslag een dringfen- de zaak was, daar de gemeentebegrooting van dit jaar sluitend moet woi'den ge maakt. LAATSTE BERICHTEN PRINS BERNHARD IN DEN RAAD VAN STATE. Z. K. H. Prins Bex*nhard heeft heden middag de wekelijksche vergadering van den Raad van State bijgewoond. TELEGRAMMEN SCHEEPSBRAND. ISTANBOEL, 15 Juni (A.N.P.) Aan boord van het Turksche regeeringsvaar- tuig „Inexoenoe" is voor de haven van Bodroem brand uitgebx-oken. Daar men het vuur niet meester kon worden, heeft de gezagvoerder het schip aan den grond doen loopen om passagiers en bemanning te redden. De oorzaak van den brand is niet bekend. STAKINGSWEE IN DE V. S. Een botsing te Johnstown. NEW YORK, 15 Juni. (A.N.P.) Bij een botsing tusschen de politie en posters Voor de fabriek van de Bethlehem Steel Corporation te Johnstown zijn zeven men schen gewond. Twee hunner verkeeren in ernstigen toestand. Er werden verschei dene schoten gelost; de menigte was ge wapend met knuppels en steenen, tex-wijl de politie van traangas gebruik maakte. LONDENSCH AUTOBUSPERSONEEL WEER ONTEVREDEN. LONDEN, 15 Juni. (A.N.P.) Het per soneel van verschillende garages der Lon- densche autobusonderneming beklaagt er zich over, dat de reglementen strenger dan vóór de staking wox-den toegepast. Men heeft reeds gedreigd opnieuw den arbeid te zullen neerleggen. VIER ARBEIDERS GEDOOD ONDER INGESTORTEN MUUR. NAPELS, 15 Jun. (A.N.P.) Te Ber- nalda is een in aanbouw zijnde muur in gestort. Vier metselaars kwamen om het leven, vijf werden gewond. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 14 Juni. Groentenveiling. Per 100 kg.: gx-oenekool 3.20, peen 5—8, aardappelen 49, andijvie 24, sla 2—3, aardbeien 12—60, snijboonen 17 40, stamboonen 3946, tuinboonen 5 9, doperwten 819, peulen 622, per 100 kg.: postelein 26, spinazie f 2 9, tomaten A f 2028, idem B 2228, idem C 1622, idem CC 1216, per 100 stuks: andijvie f 60170, komkommers 1.50—4.90, bloemkool f 2.00—7.10, salade 0.60—2.00-rabarber 0.60—1.30, per 100 bos: kroten 2.203.'00, pieterselie f 1.60 1.90, radijs f 0.502.30, selderie f 0.30 l.?0, uien 0.601.30, peen f 2.509.10, rabax-ber 3.304.40, raapstelen 0.30 0.40 15 Juni. Vette Varkens. Totaal aan voer 164 stuks, waarvan 152 zwaar 4648 cent en 12 licht 49 cent per kg. levend ge wicht, enkele 50 cent, Handel zeer matig. ROTTERDAM, 15 Juni. Vee. Totaal aan voer: 174 paax'den, 6 veulens, 667 magere rundex-en, 541 vette runderen, 162 vette kalveren, 61 graskalveren, 922 nuchtere kalveren, 55 schapen en lammeren, 36 zuig- lammeren, 13 varkens, en 46 bokken of gei ten. Px'ijzen per kg.: vette koeien 78, 70 en 5462 cent, vette ossen 74, 68, 5664 cent, stieren 70, 65 en 60 cent, vette kalveren 85, 70 en 4853 cent, schapen 52, 46 en 36 cent, •nuchtere kalveren 46, 42 en 38 cent, slacht- paarden 60, 55 en- 47 cent; Px'ijzen per stuk: schapen 35^-2823, zuiglammeren 17 1410, nuchtere slachtkalveren 1210 7, nuchtei'e fokkalveren 171513, slachtpaarden 285220140, werkpaar den 3.40—290—185, hitten 160—130—80, stieren 345—295—200; kalfkoeien f 275— 235105, melkkoeien .f 280243180, vare koeien 205175135; vaarzen 19C145 —110; pinken 160130—100; graskalve ren 604020; bokken of geiten 14 106. Overzicht: vette koeien en ossen: aanvoer korter, handel willig, prijzen van gisteren waren goed te handhaven, prima koe 84, prima os 80 cent; stiex'en: aanvoer gewoon, handel redelijk, prijzen goed prijs houdend, eerste en tweede kwal. als gis teren, derde kwaliteit lager, pr. kalf 95; v ette kalveren aanvoer iets kleinex', 'handel vlot, px'ima kalf 95 cent; schapen en lam- meren aanvoer gering, handel weinig, prij zen als gisteren; zuiglammex'en aanlvoer klein, handel kalm, prijzen iets hooger; nuchtere slacht- en fokkalveren, aanvoer korter, handel tamelijk, px'ijzexx onveran derd; paarden, aanvoer kleiner, handel stroef, werkpaarden en hitten prijzen als vorige week, slachtpaarden hooger; kalf- en melkkoeien aanvoer als vorige week, handel matig, prijzen hooger; varekoeien aanvoer als vorige week, handel redelijk, prijzen: beste iets duurder, overigens sta biel; vaarzen en pinken aanvoer matig, handel stil, prijzen stijf; graskalveren aan voer matig, handel kalm, prijzen constant; bokken of geiten aanvoer onverandexd, handel vlug, prijzen als vorige week. ROTTERDAM, 14 Juni. Buitenl. Granen. Stemming flauw. Rogge: 74/75 kg. Bahia Blanca stoomend 11.20, 74/75 kg. idem ladend f 11.Ca nada no. 2 disp. f 0.65, idem geladen ge stoomd 10.40, Turksche disp. 8.90, idem geladen gestoomd f 8.60, 74/75 kg. Hon- gaarsche disp. 9.45, 70/71 Roemeensche disp. 9.20. Gerst: 64/65 kg. La Plata aangek, 168.50 idem stoomend naar aankomst 168165, idem ladend-geladen f 162.50, 69/70 kg. La Plata disp. 173, Irak aangek, 151.id. stoomend f 151, Karom disp. 151, 60/6- kg. Roemeensche stoomend naar aankomst 159158, 64/65 kg. Joego-Slavische stoo- menr 163.50, Canada no. 3 disp. 169. Haver: 55/6 kg. La Plata Clipped, aange komen 6.80, 55/56 idem stoomend f 6.80, 46/47 idem aangekomen 6.65. Mais per 2000 kg.: Gele La Plata oude oogest disp. f 122.Gele La Plata aan gekomen 123.25; Gele La Plata stoomend 124.La Plata tinquantine ladend 142, Yugo-Slavische disp. 121.50, Witte Javan disp. 122.Witte Java stoomend f 122. In publieke veiling werd heden verkocht Egyptische Paddi, disponibel tot 7.10 plus 1 pet. veilingkosten. BOSKOOP, 14 Juni. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 15 28 cent, Wendland 2038 cent, Hadley 1224 cent, Claudius Pernet 715 cent, Briarclif 1015 cent, Butterfly 1016 cent Steward 1018 cent, Wilh. Kordes 1018 cent, Mme. Jules Bouché 1220 cent, Ro- salandia 714 cent, Florex 812 cent, Vier landen 1220 cent, Bijou 3065 cent, Chas. B. Kilham 713 cente Edith Helen 1220 cent, Aug. Noack 2045 cent. Else Poulsen 3045 cent, Gloria Mundi 3054 cent, Ellen Poulsen 1726 cent, Paul Grampel 2565 cent, Rosa Mundi 2045 cent, Ingar Ohlson 1830 cent, Orange Perfection 3045 cent, Gold Fimet 1521 cent. Paul's Scarlet 2035 cent, Campa nula 714 cent, Leeuwenbekken 2040 cent, Lathyrus 35 cent, Pioenen 1539 cent, Lelies Umbellatum 816 cent, Lelies Brownii 6080 cent, Gerbera 1021 cent, Clematis Durandi 4556 cent, Clematis Prins Hendrik 2.00, Clematis The Presi dent 50 cent, Clematis le Coultre 0.90 2.10, Ligustrurn 610 cent, Acerblad 1018 cent, Rozen in pot 1012 cent. TER AAR, 14 Juni. Centrale Veiling. Spinazie 17 cent, andijvie 1124 cent, peu len f 0.402.05, doperwten 0.701.45, ca- pucijners 6595 cent, witte capucijners 1.35, snijboonen f 2.703.30, stek 1.60 2.00, tuinboonen 5065 cent, postelein 24 cent, dubb. stamboonen f 3.80, rabarber f 2 peen 36 cent, _prei 4.10, sla f 0.603.50, bloemkool 26 cent, komkommers f 1.50 4.00, aardbeien per pond 1513 cent, peter selie 90 cent. pex'ziken 6 cent. ROELOFAKENDSVEEN. 14 Juni. Groen tenveiling. Aardbeien 38 cent per doosje, sla f 0.601.60 per 100 krop, snij boonen 1.151.55, stek 6585 cent, prin- sesseboonen 2.80 per 10 pond, peulen 0.401.80, doperwten 0.451.35, capu cijners 9095 cent, tuinboonen 5070 cent per 10 kg. augui'ken grof 4.80 per 25 kg. UTRECHT, 14 Juni. Paarden. Aanvoer 500 stuks paarden en veulens. Handel ma tig. Prijzen: luxe paarden 400500. werk paarden 200—300, oude paarden f 100 180, 1-jarige paarden 130160, 2-jarige paarden f 175225. jonge veulens 60 125, hitten f 125—250, alle per stuk. HAZERSWOUDE, 14 Juni. Eierenveiling. Aanvoer 6693 stuks: Prijzen: kippeneieren 2.753.15 en eendeneieren 2.252.60 per 100 stuks BODEGRAVEN, 15 Juni. Kaas. Aanvoer 426 partijen Goudsche kaas, alle met rijks- merk, totaal 19.170 stuks, wegende 172.500 kg. Prijs met rijksmerk le soort 2325, 2e soort 2022, zwaardere 27.Han del vlug. OUDEWATER, 14 Juni. Kaas. Aanvoer 82 partijen. 3690 stuks, wegende 18450 kg. Rijksmerk le soort f 0.210.23, idem 2de soort 0 190.20. Handel vlug. KATWIJK a. d. RIJN. 14 Juni. Groenten- veiling. Per kist van 25 kg.: Eerstelingen 1.50—1.75, Drielingen 1.60—1.75, Kriel s0.951.15; per kist van 4 kg.: spinazie 0.180.27; per 100 bos (stuks): bloem kool 4.50—6.60, bospeen 8.00—10.90, sla 0.751.40 en radijs 0.550.80. VEUR, 14 Juni. Groentenveiling. Eng. komkommers le soort 3.204.60, 2e soort 2.10—3.00, 3e soort 2.wankleurige 2.20—3.50, gele komkommers le soort 3.904.50, 2e soort 2.403.20, 3e soort 2.002.40, kropsla le soort f 1.002.30, stoofsla per kg. 23 cent, peen f 5.607.10 bloemkool le soort 4.509.00, 2e soort 2.604.50, uitschot 2.002.50, tomaten midd. 13.00—14.50, gr. ronden 12.00— 14.10. 2e soort 12.80—14.20, 3e soort 9.80 10.30, bonken f 1011, andijvie per 100 1.003.60, andijvie per kg. 45 cent, spi nazie per 4 kg. 1534 cent, postelein .f 2.50 3.90, x-abarber per 100 bos f 34, snijboo nen 3439. spercieboonen 5152, ra dijs f 1.50—2 00, prei 1.80—2.00, selde- x'ie 1/ 1.001.10, peulen 1215, tuinboo nen 68, doperwetn 1417, aax'dbeien 1314 cent per pond. VINKEVEEN, 14 Juni. Groentenveiling. peulen 4.0012.50, doperwten 7.50 12.50, tuinboonen 5.006.50, snijboonen 1432, stamspercieboonen 3850, spi nazie 58, postelein 24 en spitskool 1.501.70 per 100 kg.; tomaten 314 en aax'dbeien 610 per pond, komkom mers 1.505.00, kroosla 0.601.50, bloemkool 25 per 100 stuks; rabarber 37, en peen 610 per 100 bos. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM!» Londen 8.98 5/ig Berlijn 72.87i/2 Parijs 8.10 Bnxssel 30 71 Zwitserland 41.66 Kopenhagen 40.05 Stockholm 46.25 Oslo 45.05 New York 1.817/S Praag 6.35

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3