STADS NIEUWS GEMEENTERAAD VAN LEIDEN DINSDAG 15 JUNI 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER f DE BILT SEINT: Meest matige Noord-Westelijke tot Noor delijke wind, aanvankelijk zwaar bewolkt tot betrokken, later opklarend, weinig of geen regen, weinig verandering in tem peratuur. Hoogste barometerst,: 773.8 te Valentia. Laagste barometerst.: 757.3 te Janmayen. Het gebied van hoogen luchtdruk in het Westen nam nog in omvang toe. Het breid de zich vooral naar het Noorden uit en reikt reeds tot over IJsland. In het geheele Westen is het weer bewolkt en koel, met plaatselijk lichten regen. Over het Oosten ligt een gebied van hoogen luchtdruk met minder hooge barometerstanden dan in het Westen, doch met bewolkt weer en zeer hooge temperaturen. Over Scandinavië en het Oostelijk deel der Noordzee ligt een vlak minimum met lage wolken en regen. In Zuid-Frankrijk is het minder warm, evenzoo in Zuid-Duitschland en ons land, Op de Britsche Eilanden veranderde de temperatuur weinig. Het gebied van zo merhitte ligt tot hoog in het Noorden en tot binnen den Poolcirkel. In de Alpen heerscht mooi zomerweer. Er wordt geen zware onweersregen gemeld. Het is te verwachten, dat het weer in deze omgeving bewolkt zal blijven, met nu en dan wel licht lichten regen en niet te hooge tem peraturen. LUCHTTEMPERATUUR. 13.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. w. Van Dinsdagnamiddag 9.53 uur tot Woensdagmorgen 4.07 uur. BOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Woensdag 16 Juni voorm. 9.25 en nam. 10 uur. WATERTEMPERATUUR. De Zijl 20 gr. C. Poelmeer 20 gr. C. VRIJGESPROKEN VERDACHTE HOORT DRIE JAAR TEGEN ZICH EISCHEN. Gisteren stond voor het Hof te Den Bosch terecht de 20-jarige H. G. M. v. d. P. uit Heusden, verdacht van moordaanslag gepleegd in de avond van 9 September van het vorige jaar op het 18-jarig meisje G. M. de Goey uit Ammerzoden. Verdachte was wegens poging tot doodslag subs, ern stige mishandeling door de rechtbank te Den Bosch vrijgesproken, waarna de offi cier van justitie hooger beroep aanteeken- de. De advocaat-generaal eischte thans te gen v. d. P. een gevangenisstraf van drie jaar; hij was van meening, dat een psy chiatrisch onderzoek niet noodzakelijk was. De verdediger, mr. E. van Zinnick Berg man, drong met klem op vrijspraak aan. KANTONGERECHT TE LEIDEN. In den bocht geenpasseerd. P. J. M. te Waddinxveen heeft op de Hooge Rijndijk te Leiden als bestuurder van een autobus van de autobusdienst Lei denBoskoop getracht in een bocht een voor hem rijdende vrachtauto te passee- ren terwijl er juist tegenliggend verkeer aankwam bestaande uit een kleine perso nen-auto. De bestuurder van deze auto geen uitweg meer ziende had het beter ge oordeeld om in den kant te schieten dan verpletterd te worden onder de zware auto bus. Het slot van het geval was geweest, dat hij tegen een boom tot stilstand was gekomen. De ambtenaar vond dat bestuurders van autobussen nog voorzichtiger moeten zijn dan andere autobestuurders en eischte een boete van f 25.subs. 14 dagen. Uitspraak 15 subs. 10 dagen. H. J, K. te Haarlem heeft op de Stations wegRijnsburgersingel te Leiden een zelfde overtreding begaan. Ook hier was een tegenligger het kind van de rekening geworden en aangereden. Eisch 20 subs. 10 dagen. Uitspraak 10 subs. 5 dagen. Geen voorrang verleend aan verkeer van rechts. H. V., expediteur te K a t w ij k heeft daar ter plaatse als bestuurder van een vrachtauto geen voorrang verleend aan een andere auto op het kruispunt nabij de Voorstraat, waardoor een botsing was ont staan. Eisch 15 subs. 8 dagen. Uitspraak 8 subs. 5 dagen. Onvoorzichtige rijders. A. M. T. te Den Haag, heeft op de Pape laan te Voorschoten met zijn motor- DE ONTSLAGEN BIJ DE LICHTFABRIEKEN EN HET ONTBRE KEN VAN EEN AFVLOEIINGSREGELING ZIJN DE ORGANISA TIES GEPASSEERD? MOTIE AANVAARD OM ONTSLAGEN OP TE SCHORTEN EN EERST EEN REGELING TE ONTWERPEN. De heer v. Wel zen (C.P.) wijst erop, dat de raad volledig wist, wat het gevolg zou zijn van het stemmen voor deze z.g. perspectief-bezuiniging. De organisaties willen evenwel geraad pleegd worden bij alle maatregelen met betrekking tot het personeel. Dat is vol komen begrijpelijk. In het negeeren van het G.O. ligt het zwaartepunt van deze kwes tie. De heer v. Eek (S.D.A.P.) sluit zich bij den heer Hessing aan. De S.D.A.P. aan vaardt ten volle de consequenties van haar bij de begrooting ingenomen standpunt. Doch bij het nemen van deze bezuinigings maatregel was de grootst mogelijke tact ge- wenscht en daarom had het pensoneel zelf gehoord moeten worden. Weliswaar werd herhaaldelijk overleg over de algemeene lijnen toegezegd, doch het kwam nimmer tot stand. De handelwijze van B. en W. is geweest, dat eerst het besluit werd vast gesteld en dat daarna nog het G.O. werd gehoord; terwijl toen nog niet eens werd meegedeeld wie er zouden worden ontsla gen. Spr. acht dat een ernstige tactische fout. Spr. geeft toe, dat -het een moeilijke kwestie is, vast te stellen, wie het slacht offer zal worden. De heer Goslinga (A.R.): Zeer juist. De heer v. Eek (S.D.A.P.): Ja, maar er komt ten slotte toch een resultaat en dan is men ervan overtuigd, dat de meest ob jectieve regeling is bereikt. Thans heerscht er groote onzekerheid. In het belang van de gemeente en van de fabriek meent spr. dat uitstel van de ontslagen gewenscht is on danks financieel nadeel door de vertraging van de bezuiniging. De heer Eikerbout (A.R.) merkt op, dat de organisaties vroeg genoeg op over leg hebben aangedrongen, doch dat zij geen antwoord hebben gekregen. Op 14 Maart is een vergadering van het G.O. aange vraagd en deze heeft pas op 30 April plaats gehad. Dat wekt den indruk alsof men op zettelijk de zaak heeft willen traineeren. De heer Goslinga heeft gewaarschuwd tegen het gevaar voor het begrotingsevenwicht, maar hij kan geen tegenstander zijn van een bevredigende regeling. Maakt men een afvloeiingsregeling, dan weet iedereen waar hij aan toe is. De heer v. d. R e ij d e n (C.H.) heeft in het G.O. gestemd voor de motie tot uitstel. Hij behoudt zich thans zijn stem voor, om dat hij duisternissen heeft ontdekt. De heer Lom bert (R.K.) meent ook, dat het G.O. had moeten zijn gehoord. Alle organisaties hebben toegegeven, dat er ont slagen moesten volgen. Er is slechts be zwaar gemaakt tegen het uitblijven van elk overleg en tegen de willekeurige wijze van ontslag. Er is geen sprake geweest van het afwentelen van de verantwoordelijkheid. Het college van B. en W. had deze zaak in het G.O. moeten brengen. In de vergade ring van het G.O. is aangetoond, dat er in andere gemeenten een behoorlijke regeling bestaat, zoodat er geen enkele reden be stond om hier niet een zoodanige regeling in te voeren. Spr. neemt aan, dat de ont slagen precies zoo zouden zijn uitgevallen als met een behoorlijke regeling, of na ge pleegd overleg geschied zou zijn. Doch de grond voor elke agitatie zou zijn weggeno men. Men verwart twee zaken. De voorzitter zegt, dat de geschie denis niet zoo ingewikkeld is. Voortdurend worden echter twee zaken verward, n.l. de wenschelijkheid. dat er een algemeene af vloeiingsregeling bestaat, waardoor wille keur wordt uitgesloten, en de noodzakelijk heid om over dit ontslag het G.O. te hooren. Afvloeiingsplannen in concrete zijn nim mer en nergens gebracht in het G.O. en hooren daar ook niet in thuis. Dat is een groote vergissing. Tegen het hooren van het G.O. voor een algemeene afvloeiingsrege ling hebben B. en W. geen enkel bezwaar. Het is een fout, dat er in 'het G.O. over dit ontslag gesproken is op de wijze zooals nu gedaan is. Het G.O. kan niet gaan zitten rijwiel een driewielige motorbakfiets aan de rechterzijde ingehaald en gepasseerd. Eisch 15 subs. 8 dagen. Uitspraak 10 subs. 5 dagen. G. W. te Noordwijk heeft op de Rijnsbur- gerweg te Oegstgeest een vriend, on der zijn toezicht, een auto laten besturen, Aangezien deze vriend de stuurkunst ech ter nog niet meester was waren er onge lukken gebeurd. Zoo was een handwagen met de jeugdige bestuurder ervan in een sloot geduwd geworden, hetgeen niet aan het verkeer ten goede komt. Eisch 15 subs. 8 dagen. Uitspraak f 10 subs. 5 dagen. A. D. J. Z. te A 1 p h e n a. d. R ij n heeft in de Morschstraat te Leiden een stilstaan de auto aangereden en beschadigd zonder dat daartoe eenige reden bestond. Eisch en uispraak 5 subs. 2 dagen. D. v. D. te N o o r d w ij k heeft te Noord- wijkerhout in de cabine van zijn vracht auto twee passagiers meegenomen, zoodat zij gedrieën in deze cabine zaten hetgeen in een smalle vrachtauto niet zoo goed mo gelijk is en dus verboden. Eisch 5 subs. 2 dagen. Uitspraak 3. subs. 1 dag. op de plaats van B. en W. Er was ook nie mand, die in deze kwestie van voorlichting kon dienen. Zelfs de voorzitter, wethouder Tepe, kon niets weten van den gang van zaken op de Lichtfabrieken; dat ligt niet op zijn weg. De motie-v. d. Voort is voor B. en W. onaanvaardbaar en ook onuitvoer baar. B. en W. zijn verplicht het raadsbe sluit uit te voeren. Het was den raad be kend, dat er geen afvloeiingsregeling was in het Ambtenaren en Werkliedenregle ment. Onder de 175 amendementen was er niet één, dat daarop attendeerde. Thans maakt men B. en W. er een verwijt van, dat zij niet direct en overhaast met zoo'n rege ling zijn gekomen. Spr. maakt er ernstig bezwaar tegen, dat men het doet voor komen, alsof B. en W. en de directie niet volkomen rekening hebben gehouden met de belangen van het personeel. Elk ontslag is nauwkeurig overwogen. Spr. ontkent dat B. en W. vijandig staan tegenover het G.O. B. en W. verzetten zich alleen tegen het hooren van het G.O. over dingen, welke er niet in thuis hooren. Op het verzoek der or ganisaties is daarom niet geantwoord, om dat deze kwestie niet geschikt is voor over leg. Wethouder Tepe (R.K.) merkt op, dat de discussies den raad in een waar dool hof hebben gebracht. Hij wil trachten weer op den goeden weg te komen en gaat daar om de geschiedenis van deze kwestie nog eens uitvoerig na. Spr. wijst erop, dat B. en W. gehandeld hebben alsof de rijks afvloeiingsregeling hier was ingevoerd en dat zij van meening waren, dat zij materieel gegeven hadden wat gewenscht werd. In de vergadering van 30 April kwam spr. met een afvloeiingsregeling namens B. en W. in het G.O. maar afgezien van deze con crete ontslagen. De heeren hebben zich daar echter niet aan gestoord en zijn gaan praten over de ontslagen zelf en gaven slechts te kennen dat zij de voorkeur gaven aan een andere afvloeiingsregeling. Vast staat ech ter, dat deze ontslagen gegeven zijn volgens vaste en objectieve regelen. Het is nu het 'beste, dat deze regelen al of niet geamen deerd worden vastgesteld, om eventueele onaangenaamheden in de toekomst te ver mijden. Wethouder V e r w e ij (S.D.A.P.) consta teert, dat de verantwoordelijkheid voor dit ontslag rust op den geheelen raad. De ont slagen zelf kunnen niet in het G.O. ge bracht worden, maar de behoefte aan een afvloeiingsregeling is thans gebleken. Spr. betreurt het, dat er thans geen ontwerp voor zoo'n regeling klaar ligt. Ged. Staten hebben aangedrongen dat de perspectief bezuiniging nog dit jaar verwerkelijkt wordt en deze bezuiniging komt in gevaar als zij thans wordt uitgesteld. Wel dringt spr. op een spoedige bevredigende regeling voor de naaste toekomst aan. Er staat nog een belangrijke afvloeiing voor de deur. Spr. geeft in overweging de motie in te trekken. Gebeurt dat niet, dan kan spr. er niet tegen stemmen. De heer v. d. Voort kan niet inzien, waarom het foutief was, in het G.O. te spre ken over de ontslagen bij de Lichtfabrieken. De voorzitter: Aan de orde was slechts een afvloeiingsregeling voor de ge meente en niet een regeling voor de ont slagen bij de Lichtfabrieken. De heer v.d. Voort (S.D.A.P.): Ja, maar de regeling stond in verband met de ont slagen. Reeds eerder heeft spr. erop aan gedrongen er bekend mee gemaakt te wor den, op welke wijze de ontslagen geregeld zouden worden. Het is geenszins de bedoe ling de ontslagen ongedaan te maken, 'het was slechts de bedoeling geweest een rege ling te hebben vóór deze ontslagen. De heer Wilbrink (C.H.) concludeert, dat men er algemeen van overtuigd is, dat de afvloeiing van het personeel precies de zelfde zou zijn, als er een afvloeiingsrege ling zou zijn geweest. Daarin ligt een grond slag voor overeenstemming. Het is jam mer, dat er nu nog geen regeling is, maar hij kan B. en W. er geen verwijt van maken. In ieder geval is er geen reden om om wille van deze formaliteit een belangrijke bezuiniging in gevaar te brengen, vooral omdat het zeker is, dat er binnenkort een afvloeiingsregeling tot stand komt. Het komt spr. voor, dat de voorstanders van de motie genoegen kunnen nemen met de toe zegging, dat vóór de tweede afvloeiing de regeling daarvoor in het G.O. zal worden gebracht. De heer Wilmer (R.K.) betreurt het, I dat B. en W. geen prijs hebben gesteld op overleg, waardoor al deze bezwaren ver meden zouden zijn. Aan den anderen kan onderstreept spr. dat men bereikt heeft wa men bereiken wilde, n.l. een afvloeiing vol gens objectieve normen. Stelt men de ont slagen thans uit, dan zullen straks weer dezelfde ontslagen volgen krachtens de dan aangenomen normen. De heer Sc huiler (S.D.A.P.): Hoe weet u dat? De heer Wilmer: Niemand heeft ook maar getracht om aan te toonen, dat er één ontslag verkeerd is gegeven. Spr. zal stem men tegen de motie, al kan hij het niemand kwalijk nemen als hij vóór stemt, behalve weth. Verweij. Deze heeft aangedrongen op intrekking van de motie, maar als dat niet gebeurt stemt hij voor. Hoe kan dat nu? Men is voor of tegen iets. Is men er voor, dan dringt men niet aan op intrek king. Een tweede motie. De heer Eikerbout (A.R.) dient een motie in, waarin er bij B. en W. op wordt aangedrongen, om niet tot vérder ontslag over te gaan, alvorens een afvloeiingsrege ling is aangenomen. De heer Hessing (S.D.A.P.) maakt er bezwaar tegen, dat deze heele kwestie een formaliteit wordt genoemd. De erkenning der vakorganisaties is toch geen formali teit. De motie-Elkerbout acht spr. gevaar lijk; dat schept scheeve verhoudingen. Want het is de vraag of de dan aan te nemen regeling identiek zal zijn met de nu ge volgde objectieve richtlijnen van B. en W. De heer Goslinga (A.R.) zegt, dat het onmogelijk is om ontslagen te geven ge heel volgens vaste normen. Iedere directie wil zijn beste menschen houden en geen enkele regeling kan dat in bijzonderheden vastleggen. Men zal altijd wat moeten over laten aan het subjectieve inzicht van de directie. Spr. sluit zich aan bij het woord van ernstige critiek op de houding van Wethouder Verweij. Hij laat zijn eigen be grooting in de steek. Want ondanks het feit, dat hij weet, dat zijn begrooting in gevaar komt, zal hij vóór de motie stemmen. £ls de wethouder zelf zijn begrooting in de steek laat, kan de oppositie het ook wel doen. De A.R.-fractie zal daarom voor de motie stemmen. De heer Schüller (S.D.A.P.) zegt, dat bij de ontslagen wel de rijksregeling is ge volgd, doch dat de wijze, waarop de rijks regeling is gevolgd, onjuist is. Sommigen zijn in werkelijkheid ontslagen wegens on geschiktheid, doch in hun ontslagbrief staat wegens reorganisatie. Dat beneemt hun het recht van beroep op het Ambtenarenge recht. Spr. acht de motie-Elkerbout vol maakt overbodig. Als B. en W. willen, kan binnen een maand het ontwerp van een af vloeiingsregeling bij den raad zijn Wethouder Verweij (S.D.A.P.) verde digt zijn houding. De erkenning van de vak organisaties verkoopt spr. niet voor een schotel linzen. De heer Goslinga (A.R.) En uw eer als wethouder wel? Wethouder Verweij (S.D.A.P.): Daar ga ik niet op in. De motie-v. d. Voort wordt aangenomen met 17 tegen 11 stemmen. Voor: de S.D.A.P. en de heeren v. d. Reij- den (C.H.), Goslinga (A.R.), Eikerbout (A.R.) en v. Weizen (C.P.). De motie-Elkerbout wordt daarna in stemming gebracht en aangenomen met algemeene stemmen. Daarna sluiting. AFSCHEID PASTOOR MUDDE. Als adviseur van „Pulchri Studio". In een fraai versierde zaal van den R.K. Volksbond werd door bestuur en leden van de R.K. Zang- en Tooneelver- eeniging „Pulchri Studio" aan den Geeste lijk Adiseur, den zeereerw. heer Pastoor G. Mudde een afscheidsfeest gegeven. Bij het binnenkomen van den Pastoor en r.a een welkom door het bestuur werd door allen staande gezongen. Hierna nam de voorzitter, de heer Wisse, het woord en zeide: waar anderen de Priesters uitstooten, zullen wij ze eerbiedigen. (Applaus). On der hartelijke woorden werd pastoor Mudde een prachtige klok aangeboden, waar bij de oude spreuk werd aangehaald: „im mer gedenken, nimmer vergeten". Tot groote verrassing gaf de zeereer- waarde heer Pastoor Beukers ook blijk van zijn gewaardeerde belangstelling, en stem de in met de eer, welke zijn trouwen Ka pelaan ten deel viel. Pastoor Beukers zeide lachend, dat hij wel weg zou willen. Voorts was nog aanwezig de heer W. Kriek, namens „Katholiek Leiden", die erop wees, dat „Pulchi Studio" een vereeniging is. waar een goede zuivere een heid en gezelligheid heerscht. Hierna was het woord aan de heeren v. Leeuwen en Kienjet, waarna Pastoor Mud de bedankte voor de hartelijke huldiging "en zeide nimmer te zullen vergeten welk afscheid „Pulchri Studio" hem bereid had. De versieringen werden welwillend afge staan door de firma Vroom en Dreesman, waai*voor bij zonderen dank. De directeur, de heer Th. v. Niekerk, zorgde voor bloemen. Ook een woord van dank voor het aanbrengen der versieringen door den heer G. Hoppezak. K. J. C.-LOTERIJ. Parochie O. L. Vr. Hem. en St Joseph. Zooals reeds werd bekend gemaakt zou de trekking van onze K. J. C.-loterij plaats hebben op Maandag 14 Juni. De hoofdprijs is gevallen op No. 328. De volledige trek- kingslijst kan men aantreffen in een adver tentie in dit blad. Kap. J. LANSBERGEN, Directeur. GOUDEN DOCTORAAT. 21 Juni a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn, dat Jhr. Mr. H. G. van Holthe tot Ech ten te Oosterbeek, Kamerheer van H.M. de Koningin in buitengewonen dienst en cud- lid van de Eerste Kamer, aan de Rijks universiteit te Leiden promoveerde tot doc tor in de Rechtsgeleerdheid. Hedenmorgen te ruim 10 uur is de 68- jarige J. G .K. v. d. S., wonend aan de Steenschuur, toen hij bij het kruispunt BreestraatHoogewoerdSteenschuur wei felde met oversteken, aangereden door een motor bestuurd door B. I. v. E. Door de weifelende houding van den man, zwenkte de motorrijder, waardoor de motor slipte en hem raakte met het achtergedeelte. Door -den E.H.D. werd het slachtoffer ter observatie meegenomen naar het Acad. Ziekenhuis. AGENDA LEIDEN. Woensdag. Ledenvergadering „St. Ra- phaël", Bondsgebouw, 8 uur. Donderdag. R.-K. Reclasseeringsvereeni- ging zitting in het gebouw der St. Vincentiusvereeniging Hoogl. Kerk- gracht 32. De avond-, nacht-" en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 14 tot en met Zondag 20 Juni a.s. waargeno men door de apotheken P. du Croix, Ra penburg 9, tel. 807, E. B. de Metz, Kamer- lingh Onneslaan 28, telef. 3553 en J. Doe- dens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest tel. 274 KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR RIJNLAND. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland alhier vergadert Vrijdag, des namiddags te 2.30 uur in het gebouw der Kamer, Stationsweg 43. De agenda vermeldt o.m.: Vaststelling adres inzake Voorontwerp Landbouwordeningswret 1937. Vaststelling antwoord op schrijven van den Minister van Handel, Nijverheid en Scheepsvaart .inzake Economische Voor lichting. Prae-advies inzake verzoek van den Mi nister van Handel, Nijverheid en Scheep vaart, betreffende kalendervorming. Concept-antwoord op schrijven van de Gemeente Leiden, inzake eventueele prijs- verhoogingen van levensmiddelen en an dere verbruiksartikelen. Voorstel om aan het Werk-Comité uit de Commissie voor een Meer-Werk-Actie 100.subsidie toe te kennen. Voorstel om aan het Economisch Techno logisch Instituut voor Zuid-Holland, Zee land en Utrecht, een subsidie toe te kennen groot 165.tot vorming van een fonds ter bestrijding van kosten van kleine proef nemingen. Verzoek van het Gemeentebestuur van Leiden om een vertegenwoordiger der Ka mer aan te wijzen, tot lid van een Com missie welke het Gemeentebestuur van Lei den van advies moet dienen terzake van het ventersvraagstuk. Benoeming leden Bevrachtingscommissie. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 292. Stokhuyzen's Vruchtensap en Jamfabriek N.V., Alphen a. d. Rijn, Wilhelminastraat 34. Overl. Comm.: A. Pannevis, d.d. 5 Mei 1937. 515. A. Pannevis, Alphen a. d. Rijn, Em- malaan 38, scheepsbouw. Overl.: A. Pan nevis, Alphen a. d. Rijn d.d. 5 Mei 1937. De volmacht van C. Pannevis is ingetrok ken. 3131. H. F. van Weeren, Leiden, Leven daal 39, loonslachter, vleeschverkooper; veehandelaar en slagei*. Het bedrijf is thans: vleeschhouwerij en spekslagerij engros en detail. 699. Naamlooze Vennootschap* „Rijks- dorp'.', Maatschappij tot exploitatie van onroerende goederen. Leiden, Hooge Morschweg 148. De statuten zijn gewij zigd. 979. Motorboot Katwijk I, Katwijk aan Zee, Stengelinstraat 6, binnenscheepvaart. Uittr. Dir.: Corn, van Zuilen Sr., d.d. 1 Juni 1937. Uittr. onderdir.: A. van Zuilen, d.d. 1 Juni 1937. De procuratie van C. van Zuilen Mzn., is ingetrokken d.d. 1 Juni 1937. N. Dir.: G. van Zuilen, Katwijk aan Zee. N. Onderdir.: C. van Zuilen Czn., en C. van Zuilen Azn., Katwijk. 980. Motorboot Katwijk 2, Katwijk aan den Rijn, Voorstraat 48, binnenscheep vaart. Uittr. Onderdir.: A. van Zuilen, d.d. 1 Juni 1937. De procuratie van C. van Zuilen Mzn., is ingetrokken d.d. 1 Juni 1937. 1423. Motorboot Katwijk 3, Katwijk aan Zee, Stengelinstraat 6. Uittr. Dir.: A. van Zuilen. Katwijk aan den Rijn, d.d. 1 Juni 1937. Uittr. Onderdir.: C. van Zuilen, d.d. 1 Juni 1937. De procuratie van C. van Zuilen Mzn. is ingetrokken, d.d. 1 Juni 1937. N. Dir.: G. van Zuilen, Katwijk aan Zee. N. Onderdir.: _C. van Zuilen Czn., Katwijk aan Zee, en C. van Zuilen Azn., Katwijk aan den Rijn. Gisteravond te half acht is de 71-jarige wed. F. O., toen zij bij het kruispunt Hee renstraatWitte Singel weifelde met over steken, aangereden door een onbekend ge bleven wielrijder. De vrouw viel en brak het linkerbovenbeen. Door den E.H.D. werd zij naar het Acad. Ziekenhuis ver voerd. MUZIEKSCHOOL TOONKUNST IN OEGSTGEEST. Ten einde tegemoet te komen aan de be zwaren, welke voor jeugdige kinderen ver bonden zijn aan het bezoeken van de Mu ziekschool voor Toonkunst te Leiden, heeft het Bestuur der Maatschappij besloten, met ingang van 1 September a.s. voor leerlingen, die in Oegstgeest of in het ter weerszijden van den Rijnsburgerweg gelegen gedeelte der Gemeente Leiden de Lagere School be zoeken, de gelegenheid open te stellen om in Oegstgeest les te nemen. De Maatschappij zal tot dit doel op Woensdag- en Zaterdagmiddag, zoomede op andere werkdagen na schooltijd, de be schikking hebben over de localen van de Oegstgeester Kleuterschool in de Spaar garenstraat. Het onderwijs zal omvatten Kinderkoor zang, Solfège, Blokfluit, Piano, Viool en Violoncel, en zal worden gegeven door de zelfde leerkrachten, die op de Muziekschool der Maatschappij aan den Nieuwen Rijn deze vakken onderwijzen.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2