BRUIDSFOTO STADS NIEUWS J. N. VREEBURG VOOR uw FOTO PANDER <483^» TYPEN STENO-TYPEN MAANDAG 14 JUNI 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 KIND OVER BOORD GESLAGEN. De schipper C. D. van het schip „Salut" heeft bij de politie te Nijmegen aangifte gedaan, dat in de rivier de Waal voor de stad Nijmegen het 12-jarig zoontje van schipper A. M. V. van de „Adrianus" uit Waspik over boord is geslagen en verdron ken. FELLE BRAND TE ROTTERDAM. Hedenmiddag kwart voor twee brak een felle brand uit in de N.V. voorheen van Rietschoten en Co., electrische koffie- en pindabranderij annex handel in zuidvruch ten, handel in bakkerartikelen, vischconser- ven en koloniale waren. Het hooge pand, dat gelegen is aan de Maaskade hoek Olivier van Noortstraat, be slaat vier verdiepingen. De brandweer was onmiddellijk met veel materiaal ter plaatse en tastte den brand, die zeer veel rook ont wikkelde met drie stralen aan, waarvan een over de magirusladder. Het werk werd aan vankelijk eenigszins vertraagd, omdat een der slangen afknapte. De brand is omstreeks half twee ontdekt door den 23-jarigen brander J. Muller, die vermoedde, dat ,er iets niet in orde was, daar op diverse plaatsen in het gebouw rook stond. De brander van Leeuwen ont dekte het eerst den vuurhaard. Hij is di rect met eigen materiaal van de fabriek aan het werk gegaan, maar kon tegen de vuur zee, die in verband met de brandbare pin da's, waarvan ongeveer 30 ton op de vier de etage opgeslagen lag, niets uitrichten. De directeur, de heer de Baas, heeft daarop de brandweer gealarmeerd, die di rect met veel materiaal ter plaatse ver scheen. Opzichter de Heider heeft direct met personeel van de afd. brandblusch- middelen een onderzoek ingesteld maar hoewel hij in verband met de vele rook van een gasmasker voorzien was, heeft hij toch eenige oogenblikken het bewustzijn ver loren. Personeel van den geneeskundigen 'dienst, dat met twee ziekenauto's ter plaat se aanwezig was, heeft hem geassisteerd en voorts nog enkele kleine ongevallen, die bij de blusschin voorkwamen, behandeld. De oorzaak van den brand moet hoogstwaar schijnlijk gezocht worden in het warmloo- pen van een pijp. Men heeft nog getracht eenige machines in veiligheid te brengen, hetgeen evenwel niet gelukt is. De voorra den koffie, die op de derde verdieping la gen opgeslagen, heeft men met zeildoek af gedekt in de hoop deze te kunnen behouden. De brandweer bestreed het vuur met vier stralen op de waterleiding aan de zij de van de Olivier van' Noortstraat. Om streeks half drie is ook de motorspuit 11 gerequireerd, die aan de Maaskade op open water werkt. Aan deze zijde heeft de brandweer drie stralen van de motorspuit en twee stralen van een slangenwagen bin nendoor geleid. De waterschade is groot. Ook de huizen in de omgeving hebben veel van het water te lijden. Omstreeks drie uur kqn men. zeggen, dat de brandweer het vuur aan alle zijden had ingesloten,- zoodat men voor uitbreiding niet meer behoefde te- vreezen. BEDREIGING MET EEN REVOLVER. In den nacht van Zondag op Maandag, omstreeks een uur, heeft een agent van po litie aan het bureau Prinsestraat te 's-Gra- venhage gebracht een irl staat van dron kenschap verkeerenden man, vermoedelijk genaamd J. Ph. L., 50 jaar, zonder vaste woonplaats, die van tevoren den caféhou der B. M., wonende in de Prinsestraat, met een geladen revolver had bedreigd en ver volgens met een onbekend voorwerp een niet ernstige snede onder het linkeroog had toegebracht, welke wónd door den G. G. D. werd behandeld. Op verdachte werden een revolver en 16 patronen gevonden. De man is in bewaring gesteld. IJZERDIEFSTALLEN OPGEHELDERD. Twee mannen aangehouden. De politie te Oosterbeek is een massale ijzerdiefstal op het spoor gekomen. Door een ploegbaas van de Nederlandsche Spoor wegen werd ten derde male aangifte ge daan dat een groote partij ijzerwerk was ontvreemd, langs het traject Arnhem- Ede. De Oosterbeeksche politie heeft bij een opkooper te Arnhem eenige duizenden kilo's ijzer in beslag genomen. In verband hiermede zijn twee personen, zekere B. en S. uit Arnhem, aangehouden. Zij zijn naar het politiebureau te Ooster beek overgebracht, waar zij een volledige bekentenis hebben afgelegd. Het ijzer werd 's nachts in zakken op de fiets vervoerd. Er is tevens lioht gebracht in andere spoor wegdiefstallen te Arnhem en Ede. TELEGRAMMEN BANK VAN FRANKRIJK VERHOOGT HET DISCONTO. PARIJS, 14 Juni. (A. N. P.). De Bank van Frankrijk heeft het disconto van 4 tot 6 procent verhoogd. DRAKENi OOTFEEST. Ernstig ongeluk. SJANGHAI, 14 Juni. (A. N. P.) Giste ren is tijdens wedstrijden met drakenboo- ten, welke in geheel China werden gehou den ter gelegenheid van het drakenboot- feest, te Sjanghai een brug ingestort, waar op zich een groot aantal toeschouwers be vond. Honderden personen kwamen in het water terecht. Het aantal slachtoffers is onbekend. Tot nu toe zijn reeds zes lijken geborgen. GEMEENTERAAD. Hedenmiddag 2 uur kwam de Raad der gemeente Leiden in buitengewone verga dering bijeen, bijeengeroepen op verzoek van een' aantal leden der soc. democratische raadsfractie. Als eenig punt vermeldt de agenda a. Herstemming over het voorstel van den heer Schüller om de beantwoording van de interpellatie van den heer van der Voort in zake het opwachtgeldstellen van personeel der Stedelijke Fabrieken van Gas en Elec- triciteit als nota aan den Raad te doen toe komen en de beraadslagingen te schorsen tot een vergadering in Juni 1937; b. Voortzetting van de beraadslaging over het onderwerp van de sub a genoemde in terpellatie. Alvorens hiertoe over te gaan, wordt het voorstel aanvaard, Zaterdag door ohs ge publiceerd, tot het wijzigen van een leening. Voorts overgaande tot behandeling van het voorstel, trekt de heer Schüller zijn voorstel sub a in. De heer Schüller (S.D.A.P.) veront schuldigt de afwezigheid van den interpel- lant (den heer v. d. Voort), die pas later aanwezig kan zijn in verband met zijn dienst. De heer v. d. Voort (S.D.A.P.) komt thans binnen. Wethouder Splinter (C.H.): Schei er maar uit. De heer v. d. Voort (S.D.A.P.) meent, dat B. en W. in hun antwoord zoo weinig mogelijk zijn ingegaan op de principieele kwestie. B. en W. beroepen zich op gevaar voor vertraging, als eerst een afvloeiings regeling ontworpen had moeten worden. B. en W. wisten reeds vroeg genoeg, dat er Ontslagen zouden volgen bij de Lichtfa- breiken. Waarom hebben B. en W de Com missie van het G.O. niet tijdig bijeen ge roepen? Eerst op 30 April werd het G.O. bijeen geroepen en daar is een motie aan genomen om de ontslagen ingetrokken te krijgen. Spr. meent, dat de wethouder, voor zitter van het G.O. niet afwijzend staat tegenover een afvloeiingsregeling. B. en W. stellen het voor, alsof de afvloeiing toch niet anders zou zijn uitgevallen. Spr. ont kent dat, dat is onjuist. Het hoofdbezwaar tegen deze heele kwestie is de miskenning door B. en W van de Algemeene Ambte naren en werklieden-commissie. Het gaat niet aan de Com. van het G.O. te negeeren. Spr. dient een motie in, waarin er bij B. en W. op wordt aangedrongen, de ontslagen van het personeel bij de Lichtfabrieken op te schorten en eerst dan in werking te doen treden wanneer er een afvloeiingsregeling in overeenstemming met het besluit van het G.O. zal zijn aangenomen. De heer Schüller (S.D.A.P.) stelt tegenover elkander dit ontslag van 12% der Lichtfabrieken en de oproep var den bur gemeester tot het verschaffen van „Meer Werk". Waarom is er zoolang een overcom pleet bij de Lichtfabrieken gehandhaafd? Als er een overcompleet was, hapert er dan iets aan de leiding der Lichtfabrieken of zal er in de toekomst allerlei werk verricht worden door particuliere werkgevers. Stelselmatig hebben B. en W. en de di rectie der Lichtfabrieken geweigerd om overleg te plegen met het personeel en de organisaties. In het G.O. is dan ook een stemmig een motie aangenomen _pm dit ont slag op te schorten. Alle organisatiebesturen hadden er bezwaar tegen, dat er in 't ge heel geen afvloeiingsregeling was. Ofschoon dat was toegezegd, is geen voorstel tot het 'ontwerpen van een regeling bij den raad ingediend. Wanneer ei nu een aanmerke lijke vertraging in de uitvoering van de bezuiniging bij de Lichtfabrieken intreedt, dragen B. en W. daarvan de verantwoorde lijkheid. In het antwoord van B en W. is de kern van de kwestie niet aangeroerd, maar is getracht de zaak op zijwegen te voeren. Spr. zal niet in den val loopen. Het gaat om de erkenning van de vakorganisaties in het opstellen van de dienstvoorwaarden. De raad moge breken met de liberalistische houding om over het personeel te beslissen over en zonder het personeel. De heer Wilmer (R.K.) onderscheidt het feit, dat er ontslagen gegeven zijn en de wijze, 'waarop dat geschied is. Het feit van de ontslagen is een gevolg van het be sluit bij de Begrooting; het was één der maatregelen om de begrooting sluitend te maken. Dat is op geen verzet gestuit. Men kan echter bezwaren maken tegen de wijze waarop. Zijn deze gerechtvaardigd? Als er geen overleg gepleegd is met het personeel, dan moet spr. zioh aansluiten bij hen, die hun afkeuring uitspreken. Is er wel over leg gepleegd, dan is het duidelijk, dat B. en W. zich niet behoeven te storen aan de resultaten van dat. overleg en dan acht spr. de houding van B. en W. niet onge rechtvaardigd. Het is spr. niet duidelijk of er overleg is gepleegd. De heer G o s 1 i n g a A.R.) sluit zich ge deeltelijk bij den heer Wilmer aan. Bij de begrooting is een besluit genomen tot be zuiniging van 39.000 bij de Lichtfabrieken. Spr. herinnert eraan, dat hij daar tegen was, omdat dat geld te vinden lüt Ontsla gen. er nog niet was. Spr. wilde op andere wijze de begrooting doen sluiten. De S.D.A. P. was evenwel tegen het denkbeeld van spr. en heeft meegeholpen om op die ma nier de begrooting sluitend te maken. Wat B. en W. gedaan hebben, is niets anders geweest dan uitvoeren van een raadsbesluit, waaraan ook de S.D.A.P. haar stem heeft gegeven. Spr. kan het begrijpen, dat B. en W. geweigerd hebben om in te gaan op ver zoeken van de organisaties om eerst een afvloeiingsregeling te ontwerpen. Wat de S.D.A.P. thans doet, is niets an ders dan een poging om zich te onttrekken aan de verantwoordelijkheid voor eigen daden. B. en W. en de directie hebben de ontslagen niet luk raak gegeven, maar vol gens een bepaald plan. Overleg had alleen kunnen plaats hebben over een bepaalde regeling, doch niet over de personen. (Stemmen van ontkenning). Bij de begrooting is er nooit één woord over gesproken, dat er een afvloeiingsrege ling ontworpen had moeten worden. De heer v. d. Voort beveelt thans in zijn motie de regeling, ontworpen in het G.O., aan; maar wat is dat voor een regeling? Hoe kan de raad zich daarover uitspreken? Waartoe dient het trouwens? De raad kan zich toch niet uitspreken over de personen zelf. Als het alleen maar gaat over een of andere regeling vooraf, dan is het vechten om des keizers baard. De heer Wilbrink (C.H.) meent, dat deze kwestie sterk wordt opgeblazen. Het gaat er niet om, of een aantal gemeente werklieden al of niet ten oprechte ontsla gen worden. Het gaat er alleen maar om, of er eerst een afvloeiingsregeling moet zijn. Als B. en W. eerst de rijksregeling hadden voorgesteld, dan had niemand zich daartegen verzet. Nu is deze regeling niet eerst voorgesteld doch direct als grondslag aangenomen. Het is een storm in een glas water. De S.D.A.P. heeft bij de begrooting erin toegestemd, dat deze bezuiniging tot stand zou komen. terwijl zij wist, dat deze bezuiniging door personeelafvloeiing be reikt zou worden. Thans deinst de S.D.A.P. terug voor de consequentie van haar daad. Al was er een afvloeiingsregeling, dan nog zou er geen overleg over het ontslagplan zelf plaats kunnen hebben. Dat is geen zaak voor het G.O. Het is wel merkwaar dig, dat de heer Schüller de directie van de Lichtfabrieken verwijt, niet reeds eerder te zyn overgegaan tot ontslag. Als men had kunnen aantoonen, dat er ontslagen waren gegeven in strijd met elke gezonde af vloeiingsregeling, dan was er reden geweest om de. zaak nog eens te bekijken. Waarom heeft men reeds eerder aangedrongen op het opnemen van een afvloeiingsregeling in het Ambtenaren- en Werkliedenreglement? Kan men wel van B. en W. verlangen, dat zij eerst zoo'n regeling zouden hebben doen aannemen, terwijl het ontslag een dringen de zaak was, daar de gemeentebegrooting van dit jaar sluitend moet worden ge maakt. De heer H e s s i n g (S.D.A.P.) verzet zich tegen de suggestie, dat de soc.-dem. raads fractie haar verantwoordelijkheid zou schuwen. Spr. erkent, dat er bij de Licht fabrieken bezuinigd moest worden krach tens raadsbesluit. De vorige directie had teveel personeel in dienst en wij zitten nu met de gebakken peren. Spr. hoopt, dat de raadsleden die in het G.O. de motie van opschorting mede hebben gesteund, ook thans hun standpunt zullen handhaven; Spr. stelt vast, dat er geen enkel overleg is gepleegd alvorens" de ontslagen waren verleend. Mén zegt, dat de rijksrégelihg is gevolgd, maar er is geen enkele controle. Had men het G.O. erkend, dan w$s er geen woord over gevallen. Dat volkomen negee ren van elk G.O. is een unicum in het land. Dat er nimmer is aangedrongen op het op nemen van een afvloeiingsregeling kan mis schien een verzuim zijn, maar dat neemt niet weg, dat er nog alle tijd geweest was om intijds zoo'n regeling te ontwerpen -\ dit geval. Men moet nu niet aankomen met het argument, dat de ontslagen thans ge handhaafd moeten blijven, omwille van de noodzakelijke bezuiniging. De verantwoor delijkheid voor een eventueele vertraging komt neer op het college van B. en W. De heer v. Wel zen (C.P.) wijst erop, dat de raad volledig wist, wat het gevolg zou zijn van het stemmen voor deze z.g. perspectief-bezuiniging. (Wordt vervolgd) AUTOTOCHT VOOR OUDEN VAN DAGEN. Het Comité meldt ons; Morgen, Dinsdag zal de groote gebeur tenis plaats hebben. De stoet van auto's, beladen met hun vracht passagiers van 70 tot diep in de negentig jaren, zal zich omstreeks één uur in beweging zetten. De tocht zal vanaf de Fruinlaan via de Hooge Rijndijk gaan over Korevaarstraat, Bree- straat, Prinsessekade, Steenstraat, Morsch- singel, Morschweg en Haagweg. Vrijaf voor de schooljeugd. De Nationale Contact-Commissie bericht ons, dat de Burgemeester op verzoek van de Commissie heeft beslist, dat op den a.s. verjaardag van Z. K. H. Prins Bernhard de leerlingen van de openbare scholen voor den namiddag-schooltijd vrijaf zul len hebben. Aan de Besturen van de bijzondere scholen is het verzoek gericht zich bij deze beslissing te willen aansluiten. St. Jos. Gez.-Vereenïging. De Gezellen worden herinnerd de vergadering, morgenavond om 8.45 uur. Diverse belangrijke mededeelingen, ver band houdend met het gouden feest, zul len dan gegeven worden. De aspiranten komen Woensdag avond bijeen om 8.30 uur. Hedenmorgen te half tien heeft de 28-ja rige schipper L. H bij het zandlossen uit een schip voor de Kettingfabriek in den Rijn, een schijf van 2 K.G. uit een katrol op het hoofd gekregen. De man bleek nogal hard van hoofd te zijn, want hij liep slechts eenige niet ernstige verwondingen op. Konijnenfokkersvereeniging „Leiden en Omstreken" Het bestuur van bovengenoemde vereeni- ging heeft in de laatstgehouden bestuurs vergadering besloten om een clübjongdie- ren-keuring te houden op Maandag 4 Juli. Hierbij zal als keurmeester optreden de pas tot keurmeester gepromoveerde secre taris J. Rol. Dit is een uitsteken de gelegenheid om de a.s. toppers te doen aanwijzen, om deze op de a.s. groote ten toonstelling, waarvoor kosten noch moei ten gespaard worden, te exposeeren. Dat het iets grootsch wordt, daarvoor is de groote werklust en activiteit van den secr.-penn. van Meizen ieder borg. Begin van brand. Hedenmorgen te kwart voor twaalf is een begin van brand uitgebroken in het perceel Oude Vest 171, waarvan in het achterste gedeelte een chemische fabriek is gevestigd. In een kamer stond op een gas- toestel een busje met harslijm, dat eraf viel en brand veroorzaakte. De 22-jarige mej. H, B., aldaar werkzaam, slaagde erin het vuur grootendeels met krijt te blusschen. Zij liep daarbij eenige brandwonden aan de voeten op. De politie-brandweer blusch- te het vuur met een straal op den motor spuit. Leidsche Indologenvereeniging. De Indologen Vereeniging alhier, welke in de eerste dagen van December haar ze vende lustrum viert, heeft haar lustrum commissie als volgt samengesteld: J. D. N. Versluys, praeses; F. R. A. Walraven, ab ac tis; L. V. Aarsse, quaestor; Ch. W. A. Westhoff, assessor. De commissie heeft tot vertooning ter gelegenheid van het lustrum „Johan van Oldenbamevelt", treurspel van wijlen prof. Albert Verwey, in studie genomen en onder regie van den heer E. Prins in bewerking gegeven aan de Indologen tooneel- en mu- ziek-vereeniging. Handelsregister K. v. K. Opheffing. 4291. J. J. Lagerberg, Lei den, Wasstraat 13, boter- en kaashandel. Dr. H. H. Maas, directeur van het Aca demisch Ziekenhuis alhier zal de Neder landsche Regeering vertegenwoordigen op het 5e internationale ziekenhuiscongres, dat van 511 Juli te Parijs zal worden gehou den. Onze plaatsgenoote. C. van Haasteren is voor het examen van onderwijzeres ge slaagd aan de R.-K. Kweekschool „De Voorzienigheid" te Amsterdam. Geslaagd voor het examen onderwijzeres L.O. mej. Irene Bernard, leerlinge R.-K. kweekschool „De Voorzienigheid" te Am sterdam. voor Machineschrijven de jon gedames R. Berk en T. Ter Meer, leerlin gen van de St. Josephschool v. d. Werff- straat. Zaterdag slaagden voor het examen Ma chineschrijven de dames: J. Brokaar, S. J. Cramer, E. Godee en I. Warmenhoven. Ook slaagde voor het examen Stenografie mej. Fr. v. d. Ouweelen, leerlinge van de Mariaschool, Haarlemmerstraat. Zaterdagmiddag te half zes reed op de Steenstraat de heer J. B. met zijn luxe auto van het Parkeerterrein om de Narm- straat in te rijden. Toen uit de richting Stationsweg in volle vaart een auto, be stuurd door A. v. W. uit Leiderdorp na derde, stopte de heer J. B. om de aanko mende auto voorrang te verleenen. De heer v. W. in de meening, dat B. zou doorrijden had het stuur reeds omgegooid om achter B. te passeeren, hij kon niet meer ontwij ken en reed pardoes tegen den wagen op, welke ernstig werd beschadigd. De heer B. kwam er met een paar gewonde vin gers af. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 14 Juni. Vee. Aanvoer: Totaal 1451 stuks, 478 vette runderen, 239 vette kalveren, 12 nuchtere kalveren, schapen en lammeren, 600 varkens, 128 zuiglammeren. Prijzen per kg.: vette koeien 78, 70 en 5462 cent, vette ossen 74 67 en 56—64 cent, vette kalveren 85, 70 en 5055 cent, varkens (levend gewicht, 47 en 46 cent; schapen 53, 46 en 36 cent; prijzen per stuk: schapen 352823, zuiglammeren 171410. Overzicht: vette koeien en ossen aanvoer korter, han del stug, prijzen iets hooger prima koe 84 en prima os 80 cent; vette kalveren, aan voer als vorige week handel tamelijk, prij zen iets hooger, prima kalm 95 cent; scha pen en lammeren aanvoer iets kleiner, han del zeer stroef, prijzen onveranderd; var kens aanvoer ruimer, handel matig, prij zen niet hooger dan vorige week; zuiglam meren aanvoer als vorige week, handel kalm, prijzen iets hooger, een kleine partij schapen werd voor export verkocht. AMSTERDAM, 14 Juni. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 314 vette koeien, waarvan de prijzen waren: 7481. 6270 en 5460 cent per kg. slachtgewicht 94 melk- en kalfkoeien 175240 per stuk: 137 vette kalveren 2e kwal. 4652 en 3e kwal. 4044 cent per kg. levend gewicht; 140 nuchtere kalveren 6.009.50 per stuk, 26 schapen 2832 per stuk; 484 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 kg. 5657 cent, zware 5556 cent per kg. slachtgewicht. Overzicht: runderen met weinig aanvoer en zeer stuggen handel, hoogere prijzen. Vette kalveren behoorlij ken aanvoer, handel traag, iets lagere prij zen. Nuchtere kalveren gewonen aanvoer, BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Elisabeth Margaretha d. v. S. J. Bink en J. A. Nieuwenhuizen. Wil lem z. v. G. Garree en M. C. de Blauw. Cornells Johannes Maria z. v. I. J. Klaver en M. v. Steenbergen. Theodora Maria d. v. E. S. Prins en J. M. Ouwerkerk. Ondertrouwd: J. W. Jansen jm. 25 j. en J. Sirag jd. 28 j. H. Stol jm. 24 j. e n S. M. Vrijbloed jd. 24 j. W. v. d. Reek jm. 24 j. en J. Galjaard jd. 24 j. S. Ramak jm. 22 j. en H. v. d. Meij jd. 21 j. A. la Lau jm. en M. v. Polanen jd. M. F. Boot jm. en L. Stouten jd. P. v. Hel den jm. 26 j. en A. F. Tronchet jd. 24 j. C. H. W. d'Artillac Brill, jm. 27 j. en C. L. Stuurman jd. 28 j. Overleden: Wed. M. v. d. Meelv. Steijn wed. 75 j. L. v. Rijswijk d. 3 j. E. J. StorzTettelaar vr. 38 j. handel vlug en prijshoudend. Schapen zeer weinig aanvoer, handel kalm met iets lage re prijzen. Varkens weinig aanvoer, han del stug met iets hooger prijzen. ZEVENHOVEN, 12 Juni. Eierenveiling. Aanvoer 1800 stuks. Prijzen: kippeneieren 2.603.05, eendeneieren 2.40 per 100 stuks; wortelen 25 cent per 3 bos, bloem kool 10 cent per stuk. ROELOFARENDSVEEN, 12 Juni. Groen- tenveiling. Aardbeien 27 cent per doosje, sla f 0.601.00 per 100 krop, snij- boonen 1.401.85, stek 0.501.00 per 10 pond, peulen f 0.401.70, doperwten 0.551.30, capucijners 80 cent, tuinboo- nen 65 cent per 10 kg. W1SSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM> Londen 8.9 75 /8 Berlijn 72.921/2 Parijs 8.083/4 Brussel 30 69 Zwitserland 41.651 /2 Kopenhagen 40.10 Stockholm 46.30 Oslo 45.121/2 New York 1.817 Praag 6.341 Getrouwd; 4023 M. J. DIEBEN en BEP SLUIS die, mede namens wederzijdscbe familie, danken voor de vele blijken van belangstelling bij liun huwelijk ondervonden. Oegstgeest, 12 Juni 1937 Terweeweg lc. TANDHEELKUNDIGE. Watersteeg 2a, Tel. 2522 Spreekuren dagelijks van 11-12 en van 25 uur. Maandag- en Vrijdagavond van 78 uur. Ziekenfondsspreekuur: dagelijks van 81/o10 uur. en Woensdagavond van 7-8 uur 4012 Toelatings Examen H.B.S. Gelegenheid tot het bij werken candidaten H.B.S. Ie, 2e, en 3e klasse. Condities billijk. Er zal de meest mogelijke zorg aan besteed worden. Brieven bar. van dit blad onder no. 398 BREESTRAAT 4- Ingang Portiek - Tel. 639 LEIDEN Alléén STEENSCHUUR 3. leerl. slaagden Nov,, 21 Dec., 27 Febr.( S RHei j.l. voor 4024 TALEN (Mercurius) BOEKH. (Mere., Ver. v. L.) Inschr. en Inl. dagel. ook Joor TACHOTVPEN.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3