MAANDAG 14 JUNI 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 BRIEFKAARTEN VAN 10 CENT VOOR HET VERKEER MET NED.-INDIè In -verband met de tariefswijziging in het verkeer met Ned.-Indië worden briefkaar ten aangemaakt voorzien van een zegelaf- druk van 10 cent en van de gedrukte aan wijzing „Luchtrienst AmsterdamBan doeng". De datum van verkrijgbaarstelling zal nader worden bekend gemaakt. De briefkaarten met een zegel afdruk van 10 cent van een vroegere uitgifte (voor 1 November 1928) kunnen voor dit doel slechts met aanvulling der frankeering worden gebezigd omdat deze voor de fran keering en inwisseling slechte een waarde van IVt cent hebben. t POSTZEGELS VAN 36 CENT KUNNEN INGERUILD WORDEN In verband met de afschaffing van het bijzonder luchtrecht voor brieven naar Ne- derlandsch-Indië kunnen gave en onge schonden postzegels van 36 cent tot een gelijk geldswaardig bedrag op de postkan toren worden ingeruild tegen postzegels van andere waarde van de tegenwoordige uitgifte. In de verkrijgbaarstelling van de post zegels van 36 cent is echter voorshands geen wijziging gebracht. GEEN AFVLOEIING VAN SPOORWEGPERSONEEL MEER. Het vorige jaar deelde de Directie der Ned. Spoorwegen aan den Personeelraad mede, dat in in afwachting van de tot standkoming van de voorgestelde wijzigin gen in de Pensioenwet 1925 personeel van 55 jaar en ouder op verzoek op wachtgeld kon gesteld worden. Heden heeft de Directie der Ned. Spoor wegen aan den Personeelraad medegedeeld, dat in verband met de daling van het aan tal overcompleet personeel het niet langer meer verantwoord is de afvloeiingsmaat regel te bestendigen. BURGEMEESTER VAN HAARLEM NAM AFSCHEID. Op plechtige wijze heeft burgemeester C. Maarschalk van Egmond en Rinnegom Za terdagmiddag afscheid genomen, wegens het beëindigen van zijn ambtsperiode op 15 Juni as. Des middags om half drie had een buitengewone zitting van den gemeen teraad plaats, waarin de burgemeester een groote afscheidsrede heeft gehouden, die door wethouder Van Liemt namens het college en door den nestor, den heer De Braai, namens de Raad beantwoord werd. AANBESTEDING. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben heden aanbesteed: het verrichten van grond werk, het aanbrengen van een wegfundee- ring en het maken van kei-, klinker-, te gel- en teerslakken- of teersteenslagver- hardingen, een en ander met b ij behooren- de en bijkomende werken op de wegvakken BerkelBergschenhoek en Hillegersberg Kruisweg in de gemeente Berkel en Roden rijs, Bergschenhoek, Bleiswijk en Hillegers berg. Laatste inschrijver was de heer G. Ver- steegh te Groningen, voor 130.740. DIRECTEUR VAN HET AMSTERDAMSCHE TELEGRAAF KANTOOR OVERLEDEN. Gistermiddag is op ruim zestigjarigen leeftijd overleden de heer C. A. van den Briel, directeur van het Rijkstelegraafkan toor te Amsterdam. De overledene heeft verleden jaar zijn veertigjarig ambtsjubileum gevierd. Sedert October 1930 was hij directeur van het te legraafkantoor in de hoofdstad, na als zoo danig werkzaam te zijn geweest te Den Haag en Rotterdam. Hij was een zeer ge zien en bekwaam ambtenaar. ANTON KABELAAR OVERLEDEN. De 75-jarige Anton Kabelaar, die onlangs het feit mocht herdenken, dat hij een hal ve eeuw geleden de beide op hol geslagen paarden van het koninklijk rijtuig tot staan wist te brengen en zoodoende het leven redde van onze koningin, die zich als zes jarige prinses in dat rijtuig bevond, is Zon dag overleden. Zijn gezondheidstoestand was den laat- sten tijd reeds zeer verzwakt. OPENING PROEFSTATION VOOR DE WASCHINDUSTRIE. In iet gebouw voor de werktuig- en scheepsbouw kimde aan de Nieuwe Laan te Delft heeft de minister van handed, nij verheid en scheepvaart, prof. dr. ir. Ge- lissen, hedenochtend onder groote belang stelling het nieuwe proefstation voor de waschindustrie officieel geopend. Onder de talrijke aanwezigen werden opgemerkt de voorzitter en de secretaris van het college van curatoren der technische hoogeschool, de heeren ir. J. F. de Vogel en jhr. ir. H. Strick van Linschoten, de rector-magnifi- cus van de T. H., prof. jhr. dr. G. J. Elias, en de secretaris van den senaat, prof. dr. ir. C. B. Biezeno, de voorzitter en de secre- DE KABINETSFORMATIE. Aan de Kabinetsformatie wijdt de Avondpost een beschouwing, waarin het vrijzinnige blad de volgende opmer kingen maakt, welke de huidige situatie wel juist schijnen te schetsen. „Aanstaanden Maandag (heden) zal het twee weken geleden zijn, dat dr. Colijn de opdracht tot vorming van „een kabi net" ontving. Het ziet er niet naar uit, dat hij er dan mede klaar zal zijn gekomen. Al een week geleden schreef een roomsch-katholiek blad, dat het rechtsche ministerie gereed was en de samenstel ling spoedig zou worden gepubliceerd. De wensch was hier echter de vader der ge dachte; het rechtsche kabinet was niet gereed en is dat nog niet. De opmerking moet ons trouwens van het hart, dat de katholieke pers blijkbaar niet heel goed ge-informeerd is inzake den stand der ge beurtenissen. De arbeid van dr. Colijn in deze beide weken heeft bestaan in het verkennen en overbruggen van twee opvattingen. De eene opvatting is deze: er moet een uitsluitend-rechtsch kabinet komen. De andere opvatting is: er moet komen een breede-basis-kabinet als het tegenwoor dige. Tusschen deze beide standpunten poogt dr. Colijn een middenweg te vin den. Persoonlijk is hij voorstander van de tweede oplossing, maar hij begrijpt, als practisch staatsman, dat hij ook zoo veel hem mogelijk is rekening moet houden met hen. die de eerste opvatting huldigen, en dit zijn vooral de roomsch-katholieken, Zijn uiterst-moeilijke en uiterst-delicate taak is nu, om die twee zienswijzen met elkander te verzoenen, namelijk: om een kabinet te formeeren met eenige vrijzinnige ministers, dat toch, in zijn grondslagen en in zijn program, den steun ook der katholieken zal ontvangen". taris van de afdeeling wrektuigbouwkun- de van de T. H., prof. ir. C. M. van Wijn gaarden en prof. dr. ir. W. F. Brandsma, de voorzitter en de secretaris van de com missie van advies van den rijksvezeldienst, resp. de heeren prof. dr. G. van Iterson Jr. en ir. H. F. G. J. Grevers en vele leden dier commissie, de voorzitter van de afdeeling scheikundige technologie, prof. dr. W. Rein- ders, de secretaris van de commissie voor toegepast natuurwetenschappelijk onder zoek, ir. A. de Mooy, de president van het Delftsche studentencorps, de heer P. Klay, het bestuur van het proefstation, de dage lij ksche besturen van de beide wasscherij- bonden, vertegenwoordigers van de huis- vrouwenbonden enz. Geen audiëntie jhr. van Karnebeek. De Minister van Staat, commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, is verhinderd Donderdag 17 dezer audiëntie te verleenen. UIT DE OMGEVING LEIMUIDEN. BIJ HET BADEN VERDRONKEN. Zondagmiddag had op de Westeinder- plas een tragisch ongeval met doodelijken afloop plaats. Een viertal personen was op de plas met een zeilboot aan het zeilen. Een 24-jarige student uit Amsterdam, wiens ouders in Friesland wonen, zou een bad nemen. Spoedig nadat hij te water was ge gaan, werd hij onwel en riep om hulp. Het gelukte de overige personen om den stu dent weder in de boot te krijgen, hoewel deze bewusteloos bleek te zijn. In de boot werd getracht den denkeling weder tot be wustzijn te brengen, toen dit niet gelukte heeft men hem naar de woning van P. v. d. Kamp, aan den Ringdijk van den Haar lemmermeerpolder vervoerd. Vandaar heeft men onmiddellijk dr. A. v. Byl uit Oude- Wetering gewaarschuwd; deze geneeskun dige kon echter niets anders dan den dood constateeren. Het lijk is per ziekenauto naar Hoofddorp getransporteerd. Het on geval zelf had plaats onder de gemeente Aalsmeer. Te water geraakt. De zoon van den landbouwer reed Zon dag met paard en wagen van uit de R K. kerk huiswaarts. Hij wilde echter voor zich naar Vriesekoop te begeven, eerst nog even een boodschap in het dorp doen. Het paard wilde echter den gewonen weg en direct afslaan naar Vriesekoop. De landbouwer was hierop niet bedacht, met gevolg dat het paard in de dorpssloot geraakte. Het rij tuig bleef met de achterwielen op den wal staan, zoodat de inzittenden, waaronder de reeds bejaarde Mej. L., het rijtuig konden verlaten en met den schrik vrij kwamen. Nadat het paard van het rijtuig was losge maakt, kon dit behouden op den 'wel ge bracht worden. Het ongeluk gebeurde juist toen de verschillende kerken in het dorp uitgingen en had natuurlijk heel wat be kijks. Wegverbetering. Het gemeentebestuur is van plan om tegenover de R. K. kerk, waar de weg erg smal is, een behoorlijke uithaalplaats te doen maken. Aangezien op dit weggedeelte verscheidene aanrijdingen, vooral den laatsten tijd hebben plaats ge had, is deze maatregel zeer toe te juichen. Oranjefeest. Het Oranjecomité zal dit jaar weder een Oranjefeest organiseeren. Vermoedelijk zullen de festiviteiten plaats hebben op 1 en 2 September as. Het is thans 6 jaren geleden dat het laatste Oran jefeest in deze gemeente gevierd werd. SASSENHEIM. Bijtijds gered. Toen de melkboer H. Drost zich per roeiboot naar het land be gaf, zag hij by den in aanbouw zijnde brug aan de Sassenheimsche vaart een kind van een schip te water vallen. Hij spoedde zich erheen en wist het kind, dat reeds zinkende was, op het droge te bren gen, waardoor het van een wissen dood werd gered. Juist toen het kind weer op het droge was, werd het aan boord ver mist. Jubileum Politie-Schietvereen. In verband met den verjaardag van Z. K. H. Prins Bernhard op 29 Juni is de herden king van het 25-jarig bestaan der Politie- schietvereen een dag verzet en zal dus op 30 Juni plaats vinden. Voetbal voor de ouden van dagen. Ten bate van de tocht der ouden van dagen heeft het bestuur der Oranjevereeniging een voetbalwedstrijd georganiseerd tus schen een combinatie van Sassenheimsche voetballers en L. F. C uit Leiden. Opge luisterd met muziek van „St. Ambrosius" werd Zaterdagmiddag op Sporthoff deze wedstrijd gespeeld, waarvoor goede be langstelling bestond. Bij den aanvang van den wedstrijd dankte de voorzitter der Oranjevereeniging, de heer Bisschops, de spelers voor hun bereidwilligheid hun sport in dienst der liefdadigheid te stellen. Hier door wordt bereikt, dat de oudste inwo ners een prettigen dag zullen hebben. Hier na werd, nadat Leiden de toss gewonnen had, door hem den aftrap verricht, waarop de strijd een aanvang nam. Er ontwikkel de zich al spoedig een felle strijd, waarbij het technisch spel der Leidenaren veel be ter was, doch de Sassenheimers gaven tot voor de rust goed kamp, want de stand bleef blanco. Na de rust wist Leiden met een penalty de leiding te nemen. Na een feilen kamp werd nog eenmal gescoord. De thuisclub had voortdurend pech waardoor vele kansen verloren gingen, totdat eindelijk de rechts binnen met een kopbal de eer wist te red den en de stand met 21 voor Leiden ein digde. Rest nog te vermelden, dat scheids rechter was de heer J. v. d. Nat, uit Lei den. STOMP WIJK. Wit-Gele Kruis. Wegens vertrek van Zuster Kavermann wordt van 15 Juni tot 15 Juli de wijk waargenomen door Zuster van der Zwet. Brieven en boodschappen voor de Zuster moeten gedurende dien tijd bezorgd worden bij den secretaris, den heer J. van Maren. Na 15 Juli komt in vasten dienst voor het Wit-Gele Kruis mej. Dek ker als wij k-kr aam verpleegster en TBC- huisbezoekster. Bakfiets te water. Hedenmorgen on geveer 11 uur is de boterhandelaar v. L. uit Zoeterwoude met zijn auto bij het uit halen tegen een bakfiets gereden, die in het Oosteinde terecht kwam. De mogelijk heid bestaat, dat de remmen van de auto niet in orde waren. VOORHOUT. BLOEMBOLLENCULTUUR VOOR SANEERING. De afdeeling van Bloembollencultuur al hier vergaderde in café „De Bonte Koe", van den heer J. v Steyn. De voorzitter, de heer P. A. v. Reissen, opende en heette al len welkom. Spreker was verheugd over de groote opkomst en concludeerde hier uit, dat er ook wel degelijk belangstelling bestond inzake het hoofdpunt der agenda. Hij sprak dan ook de hoop uit, dat de be sprekingen zouden mogen leiden tot be lang van het bloembollenvak. Hierna kreeg de secr., de heer C. J. Zon neveld, gelegenheid tot voorlezing der no tulen, welke onder een dankwoord der voorz. zonder op- of aanmerkingen wer den goedgekeurd. Er waren geen ingeko men stukken, waarna men dan ook over ging tot stemming afgevaardigden voor de Alg. Verg. Gekozen werden de heeren P. A. v. Reissen en P. v. d. Nouland, met als plaatsvervangers P. L. v. d. Hulst en G. M. Prins. De voorz. leidt nu met een enkel woord het hoofdpunt der agenda in en zeide, dat het H. B. maar één vraag stelt en wel deze: „Is men vóór of tégen de huidige maatre gelen der saneering" Er zijn door het H. B. wel meerdere vragen te stellen, maar deze worden, omdat eerstgenoemde vraag van zoo groot belang is, nog terzijde gelegd. Hierna krijgt de vergadering gelegenheid haar meening naar voren te brengen. De heer P. v. d. Nouland maakt hiervan direct gebruik en spreekt zijn bevreem ding uit over de leiding van het bestuur in verband met deze belangrijke vraag. Het is toch zaak, dat het bestuur van een ver. vooral in belangrijke vraagstukken, het eerst zijn meening naar voren brengt. De voorz. antwoordt hierop, dat de mee ningen omtrent de groote vraag „voor of tegen", overal verdeeld zijn. Nu moeten die meeningen worden gerespecteerd, maar het blijft aldus voorz., het oude afgezaagde liedje. Mijn persoonlijke meening, ging spr. voort, is den leden welbekend, waar op spr. met klem naar voren brengt de cultures uit het buitenland. Wij moeten nooit die buitenlandsehe teelt overschat ten, want spr. is bang, dat Engeland in de toekomst evenals Am.rika indertijd, zal zeggen: „Wij hebben de Hollandsche bloembollen niet meer noodig". De heer H. J. Vester doet hierop de vraag: „Wanneer de saneering opgeheven wordt, zou er dan wat Engeland betreft gen vrees meer behoeven te zijn voor even- tueele opheffing van het nu bestaande con tingent?" Spr. meent, dat deze kans dan grooter wordt. De heer P. v. d. Nouland zegt, dat het oude stokpaardje weer wordt bereden. De buitenlandsehe cultures worden zeker bui tengewoon overschat en dit moet voor de kweekers een spoorslag zijn om vast te houden aan de huidige maatregelen. Men durfde indertijd op deze dezelfe plaats be weren, aldus spr., dat Engeland zijn gren zen zeker zou sluiten en evenmin zou de 85 pet. van het surplus worden betaald. Ge lukkig berustte dit op onwaarheden, inte gendeel was de uitvoer in 1936 aan K.G. even hoog als in 1932. De uitkomsten en ook de vooruitzichten zijn vóóruit gaande en mogen we nu de saneering loslaten? Volgens spr. gaat het bollenvak dan zéker het moeras in. De heer P. L. v. d. Hulst doet de opmerking, zich bij den heer v. d. Nouland aansluitende, dat in 1926 Ame rika zijn grenzen sloot terwijl er géén sa neering bestond: „Moeten wij nu bang zijn voor Engeland, nu er wél een saneering is?" De heer Spierenburg vindt dat dringen de maatregelen in het saneeringsbeleid zeer noodig zijn, hij is tegen dat groote amb- tenarenleger en wil teeltbeheersching met de prijzen los. Een zeer lange discussie volgt nu nog o.a. over het telen van goede soorten. De heer J. P. Vester zou ook te gen de saneering stemmen, indien de vrije handel bestond. Er wordt door meerdere landen al meer en meer gewerkt om het cintingent te verminderen. Als nu de sa- neeringsmaatregelen weg zijn, worden veel bollen geëxporteerd en dan gaan de gren zen zeker dicht. Hij meent daarom dan ook voor de saneering te moeten stemmen. De heer v. d. Nouland voegt hier nog aan toe, dat men zich toch wachten moet, oude schoenen weg te gooien, voor men nieu we schoenen heeft! We mogen niet riskee- ren de boterham, die wij nu bezitten, weg te gooien. Alvorens tot stemming over te gaan, wordt nog gediscussieerd aan de vraag vóór of tegen, maar het H. B. heeft zon der meer deze vraag gesteld. Men stemt vóór of tegen. De stemming bracht als be slissing dat van de 37 aanwezige leden 19 vóór en 17 tegen stemmen met 1 blanco. Bij de rondvraag stelt één der leden de vraag of het niet krachtig tegengegaan kan worden, dat er politieke ingezonden stuk ken worden opgenomen in het vakblad „Bloembollencultuur". Besloten werd om voor te stellen op de Alg. Verg. om het boetestelsel, hetgeen reeds toegepast is op de directie, ook door te voeren op de re dactie van het vakblad. Meerdere dingen werden nog besproken van meer individueelen aard, waarna de voorzitter onder een hartelijk dankwoord deze vergadering sloot. Ingekomen: A. W. J. v. Dril, van Hillegom. A. Chr. R. Fick, van Moer gestel. J. B. Fransen, van Raamsdonk. W. Th. F. Gijsbers van Deurne. H. Schra- ma, van Haarlemmermeer. G. J. Lips, van Groningen. W. H. A. Sterenberg, van Gendringen. G. J. Stoop, van Voor burg. A. F. Toornen, van Cuyk. H. B. J. Winters, van Bemmel. H. P. Zwart, van Tegelen. J. H. M. Kerkhof, van Mdemblik. M. L. M. Arnouts, van Huis. J. C. M. Tonio, van Voorburg. C. S. Venne, van Voorburg. Th. C. v. Dorp, van Bloemendaal. P. N. Dezaire en ge zin", van Malang (Java). A. A. Warmer dam en gezin, van Warmond. D. Burg- meijer van Leiden. W. Ammerlaan, van Warmond. G. A. Wessels, van Alkmaar. J. G. M. Reugg, van Bussum. M. Th. J. Vlasman, van Uithoorn. J. Kwakken- bosch, van Nieuwkoop. F. M. A. Smits, van Roosendaal. C. J. M. v. d. Zwaay, van Zevenaar. C. P. Til, van Bergen (N. H.). F. J. J. v. Elk, van Zevenaar. S. S. Overtoom, van Zaandam. A. Pen- ders, van Alphen aan den Ryn. Th. de Groot, van Castricum. N. P. Huyboom, van Haarlem. M. H. Koene, van Rotter dam. A. Kuyper, van Alkmaar. H. E. v. d. Hulst, van Zoeterwoude. A. J. Hoo- gervorst, van Wassenaar. A. P. de Klerk, van Noordwijkerhout. Vertrokken: B. P. Draayers, naar N. Amstel. M. Everaard, naar Middelburg. J. G. Smit, naar Haarlem. J. A. Riem- vis, naar Noordwijk. P. S. Baak, naar Wourugge. N. H. J. v. Alphen, naar Naaldwijk. W. de Boer, naar Noordwijk. J. M. van Beers, naar Noordwijk. M. M. Meissen, naar Blokker. K. Stobbe, naar Leaverden (Engeland). J. Th. Remmerswaal, naar 's-Gravenhage. F. Verwey, naar Amsterdam. J. H. Baak, naar Woubrugge. WASSENAAR. UIT EEN BOOM GEVALLEN. In Duinrel viel de 14-jarige padvinder V. uit Leiden tengevolge van het breken van een doode tak van 7 M. hoogte uit een boom. De jongen bekwam een zware her senschudding en enkele hoofdwonden. Na eerstehulpverleening door dr. Janse is hij overgebracht naar het Academisch Zieken huis te Leiden. Onthulling monument voor wijlen H. M. Koningin Emma. A.s. Zaterdagmiddag te 3 uur vindt in het rosarium in de Kieviet alhier de ont hulling plaats van een monument van H. M. de Koningin-Moeder. St. Josephsgezellenver. Na de oud-ge zellen die, zooals wij onlangs in dit blad vermeld hebben, een feestavond hielden, kwamen nu ook de leden der St. Josephsge- zellenvereeniging in het R.K. Verenigings gebouw in feestvergadering bijeen, ter vie ring van het 12 -jarig bestaan der afdee ling. Nadat de vice-praeses, Kapelaan Blan- kers, de bijeenkomst met gebed en Kol- pingsgroet had geopend, sprak deze een kort welkomstwoord, waarin hij bijzonder zijn genoegen uitte over de aanwezigheid van Pastoor Tholenaar, praeses der afdee ling. Hierop volgde het zingen van het Vlag- gelied, waarna door Pastoor Tholenaar de vernieuwde toewijding aan het H. Hart ge schiedde, welke plechtigheid door hem werd benut om de leden er op te wijzen, dat zij er eens aan zouden denken om bij het begroeten van huisgenooten niet te ver geten een eerbiedige groet aan het kruis beeld of het H. Hartbeeld in de huiska mer en daar ook aan te denken bij het bin nentreden in het vereenigingslokaal. De plechtigheid werd besloten met het zingen van 2 coupletten van „Aan U, o Ko ning der eeuwen', waarna Kapelaan Blan- kers een dankwoord sprak tot Pastoor Tho lenaar. De heer F. van Leeuwen sprak hierna over „Oud en nieuw van onzen koperen Gezellenvereeniging", welk verslag met hartelijk applaus ontvangen werd, terwijl Kapelaan Blankers zich voorts in een dankwoord tot tolk der aanwezigen maak te. Hierna geschiedde mededeeling van het zomerprogram, waaruit wij o.a. aanstippen de oprichting van een wandelclub. De avond werd besloten met tractaties en wedstrijden in tafeltennis, sjoelbak en vlotbrug. Na een dankwoord van den vice-praeses volgde sluiting met gebed, Kolpingsgroet en den groet der katih. actie. Diefstal. De heer R. alhier deed aan gifte van diefstal van zijn rijwiel uit een garage aan den Katw.weg alhier. Ten nadeele van de familie M. zijn uit den tuin bij de villa twee looden pijpen ontvreemd. KERKNIEUWS INWIJDING VAN BASILIEK TE LISIEUX Kardinaal Pacelli pauselijk legaat. Z.H. de Paus heeft kardinaal Eugenio Pacelli aangewezen als pauselijk legaat bij de inwijding van de basiliek te Lisieux op 11 Juli as. Men hecht te Rome aan deze be noeming, waardoor kardinaal Pacelli in twee jaar tijds voor de tweede maal een opdracht in Frankrijk te vervullen krijgt, groote waarde, temeer daar hij deze maal ook Parijs zal aandoen. PASTOOR HOEVENAARS. t Gisteravond is in het ziekenhuis te Se- marang overleden pastoor Hoeven aars, dra ger van het eere-teeken voor belangrijke krij gsbedrij ven. SPORT ZWEMMEN NIEUW NED. ZWEMRECORD. De zwemmer Piet Stam, van Neptunus (Bandoeng), die ook aan de Olympische Spelen deelnam, heeft in het zwembad Tjikini te Batavia, het Indische, tevens het Nederlandsche record voor duizend me ter borstcrawl verbeterd. Dit stond op naam van den zwemmer de Man, met 14 min. 46.1 sec. Piet Stam bracht dit op 13 min. 51.9 sec. POSTDUIVEN „Het Oosten" (Leiden). Wedvlucht vanaf Corbeil op 12 Juni '37, afstand der resp. hokken 419—421 K.M. In concours 60 vogels, welke in vrijheid wer den gesteld om 9.30 uur v.m., met Z.-W. wind, later N.-West. De uitslag is als volgt: Geel 1, 6, 10; Bree- dijk 2, 11; v. Duuren 3, 8; Houthoff 4, 12; Singerling 5; v. d. Berg 7; Jonk 9. De le vogel werd geconstateerd om 3.14.31 met een gemidd, snelheid van 1216.58 M. per minuut. De 12e vogel om 3.48.56 met 1110.20 M. p. min. De kampioenschappen korte afstand werden behaald door: Houthoff le met 584 4/10 punt. en Geel 2e met 576 9/10 punt. A.s. Woensdag inkorven voor Orleans. „De Blauwband" (Alphen). De P.V. „De Blauwband" te Alphen a. d. Rijn hield een wedvlucht vanaf Orléans pl.m. 508 K.M. De vogels werden om 5.30 uur met heldere lucht en O. wind in vrij heid gesteld. De eerste duif werd gecon stateerd om 12.53.09 en de laatste 1.48.09. De uitslag luidt:: P. G. Bergers 1, 2, 9, 10, 16, 21, 23; J. Vernis 3, 7; B. v. Egmond 4, 20; A. J. Lagerwey 5, 29, 30; J. Rooda 6, 11. 12. 17; C. v. Ofwegen 8; H. S. Mens 13, 15, 25; R. R. W.Kuipers 14; J. Tuinenburg 18; M. Groeneveld 19; H. W. Martens 22; H. Bauer 14, 28; W. v. Eijk 26; J. v. Ca- pel 27. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: Q. J. E. Eikhuizen, bloemist, Sassen- h e i m. Cur. mr. E. J. M. H. Bolsius, Lei den. C. A. Rozenhart, caféhouder, Leiden. Cur. mr. A. Latour, den Haag.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10