ZATERDAG 12 JUNI 1937 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD-PAG. 16 GEMEENTERAAD VAN KOUDEKERK NOOTDORP. Reclasseerings-collecte. De collecte, in deze gemeente ten bate van de Reclassee- ring gehouden, heeft 29.42 opgebracht. Het Comité brengt langs dezen weg gaarne zijn dank aan allen, die hun medewerking by deze collecte verleend hebben. Ongeval. De timmerman S. V. had deze week het ongeluk bij het werk met een zaagmachine drie vingertoppen af te zagen. De eerste hulp werd verleend door dr. Perquin te Leidschendam, naar wien V. zich per auto had kunnen begeven. OEGSTGEEST. Hanze. Onder voorzitterschap van den heer W. F. de Rooy hield de Hanze een al gemeene- vergadering die vrij goed was be zocht. Geklaagd werd echter, dat de be langstelling van de zijde der winkeliers steeds zoo gering is, terwijl toch juist ve len hunner belangen in de Hanze vinden behartigd. De heer de Rooy bracht verslag uit van de vergadering van den Centralen Raad. die te Haarlem is gehouden, waarna in be spreking kwam het Congres, dat te 's Her togenbosch plaats vindt. De heer L. W. Nouwens zag zich tot af gevaardigde benoemd. Rondrit ouden van dagen. Naar wij vernemen zal op Donderdag 1 Juli weder om een rondrit voor ouden van dagen wor den georganiseerd. Het bestaande comité hoopt dit jaar het 2de lustrum te vieren en er werd besloten aan dit feit ,zoo moge lijk eenigen luister bij te zetten. Het ligt verder in de bedoeling den geheelen dag daarvoor te besteden. In den dierentuin te den Haag zal de feestmaaltijd worden ge bruikt, terwijl in „Het Witte Huis" den dag wordt besloten. Wij hopen en vertrouwen, dat alle inwoners van hun sympathie met het doel weer zullen doen blijken. OUDEWETERING. Begin van brand. In de woning van den heer H. V. alhier ontstond een begin van brand, welke naar later bleek was ont staan, doordat een zoontje van den heer V. met lucifers heeft gespeeld, waardoor de gordijnen in de serre vlam hadden ge vat. Gelukkig werd het vuur spoedig ont dekt en kon erger worden voorkomen. ROELOFARENDSVEEN Bloembollencultuur. De afdeeling Roe- lofarendsveen van Bloembollencultuur was deze week in vergadering bijeen om de be langrijke vraag te beantwoorden: „Acht de Algemeene Vergadering het gewenscht, dat de bedrijfsmaatregelen voor het bloem bollenvak in 1937/38 worden gehand haafd?" Deze vraag moest met ja of neen beantwoord worden. Met groote meerder heid werd de vraag ontkennend beant woord. Brandstoffen-voorziening bloemkwee- kers. Naar wij vernemen worden er po gingen in het werk gesteld om de moeilijk heden, welke de bloemkweekers bedreigen, wat betreft de brandstoffenvoorziening, zooveel mogelijk af te wenden. De zaak staat thans zoo, dat de kweekers voor 1 Augustus moeten opgeven, welke hoeveel heid brandstoffen zij wensohen af te nemen voor het a.s. seizoen. Hierdoor krijgen zij de zekerheid, dat zij na 1 October het be- noodigde kwantum van de mijn via de brandstoffenhandelaren kunnen betrekken. Bovendien zullen de prijzen na 1 October nog belangrijk worden verhoogd. Het, is dus voor de kweekers van het grootste be lang, dat zij de brandstoffen in de zomer maanden inslaan. Met het oog op bedrijfs- uitkomsten der laatste jaren is het echter den meesten kweekers niet mogelijk om de brandstoffen te betalen, vooraleer zij hun producten hebben geveild. Dit laatste geschiedt echter eerst in de winter-maan- den. Ten einde de kweekers in deze tege moet te komen is het Rijk bereid via de Ned. Sierteeltcentrale een crediet aan de kweekers te verstrekken tegen een rente vergoeding van 2 pet. Ais basis voor dit crediet geldt de opbrengst van de in het afgeloopen jaar geveilde producten. Hier van kan ten hoogste 20 pet. worden ver strekt. Bij de uitvoering dezer regeling is edhter de hulp van de gemeente en de vei lingen noodzakelijk, daar het Rijk een ga rantie eischt van resp. 10 en 25 pet. In verband hiermede heeft ten Raadhuize alhier een conferentie plaats gevonden tus- schen het Gemeentebestuur, de veilingbe- sturen en de afgevaardigden der kweekers alhier. Wij vernemen, dat in principe over eenstemming is bereikt. Voor wat de me dewerking der gemeente betreft is echter nog een beslissing van den Raad noodzake lijk. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Het was voor de bloe- m enk weekers een week van teleurstelling. Zulk warm weer is altijd ten nadeele van den kweeker. Doch ook de handel geeft zoo goed als geen winst. Er zijn geen bloemen te plaatsen, en niettegenstaande dit, neemt de aanvoer toch toe. Er draaide dan ook deze dagen een flinke massa door. De no teering was voor 1ste soort: Pyrethrums van f 0.15 tot f 0.25, betere variëteiten f 0.25 0.40, Dahlia's brachten van f 1.tot f 1.70 op. Pioenen van f 1.tot f 1.40, Concilli's f 0.701.20, Anjers f 0.150.25, Margrieten f 0.100.15, Lathyrus f 0.150.20, Ranon kels f 0.100.20, Eremurus f 0.080.14, Ko renbloemen f 0.150.25. SASSENHEEVI. DE STORING IN HET TELEFOON VERKEER. Zooals reeds gisteren is gemeld, is er sto ring in het telefoonnet ontstaan, waarvan de oorzaak is te wijten aan het onkundig werken van eenige werklieden, die een aansluiting hebben gemaakt op het hoofd riool. Zij hebben daarbij de onvoorzichtig heid begaan door met een beitel of breek ijzer in de kabel te hakken. Hierdoor is een gat ontstaan in den loodmantel en is door de vele regen water in de kabel terecht gekomen. Een stuk van 17 Meter kabel is gisteren aldaar ingelascht, waarmede men den geheelen dag is bezig geweest; om ongeveer 6 uur was het defect hersteld. Zooals gemeld heeft het interlocale tele foonverkeer hiervan groote moeilijkheden gehad. Voor de betrokken patroon zal dit een groote schadepost zijn, daar men ons van P.T.T.-zijde verzekerde, dat deze de schade zal moeten betalen. Gunning. Aan den aannemer C. Kie- bert alhier is als laagste inschrijver ge gund de bouw van een kantoorlokaal voor de bedrijven op de reserveruimte van het gemeentehuis. Boottocht. Het aantal deelnemers (sters) voor de boottocht naar Amsterdam bedraagt 150. Het bestuur verzoekt de deel nemers te 8.45 aan boord te willen zijn, daar het vertrek is bepaald op 9 uur van af de Oosthaven. VALKENBURG. Ingeslagen. Van Donderdag op Vrij dag is des nachts de bliksem ingeslagen in de woning van den heer Paul N. De bliksem sloeg in den schoorsteen, die voor een groot gedeelte werd vernield. WASSENAAR. ..Ingekomen: M. J. Bertels en vrouw, R.K., kunstschilder, uit Voorschoten, Prin- senweg 103. J. Bragt en gezin, geen, le stuurman gr. vrt., uit Rotterdam, St. v. 's-Gravesandeweg 27. E. A, Broersma, geen, kinderverzorgster, uit Amsterdam, Rijksstraatweg 360. IJ. C. Brouwer, N.- H., korporaal, uit Breda, Kamp Waals dorp. G. Brouwers en vrouw, geen, hoofdcommies Dept. van Handel en Nij verheid, uit Rotterdam, Binnenweg 1. H. Dehler, vreemd, R.-K., religieuse, uit Bloe- mendaal, Eikenlaan 3—5. W. van Dijk, N.-H., kantoorbediende, uit Rotterdam, Burchtlaan 10. J. C. Gregory, N.-H., zon der beroep, uit Leiden, Prins van Wied- laan 8. T. Heneweer, N.-H., dienstbode, uit Haarlem, Meyendell 5.A. Hoogewo- ning, G.K., dienstbode, uit Lisse, Jagers laan 3. M. J. ten Houte de Lange en ge zin, geen, ingenieur, uit 's-Gravenhage, Wittenburgerweg 162. P. Jansen, G.K., broodbakker, uit Bodegraven, Langstraat 16. H. J. Jenn, vreemd, R.-K., dienst bode, uit Schwarzenberg, Oostenrijk, Her tenlaan 10. G. v. Klaveren en vrouw, N.-H., zonder beroep, uit Den Haag, Rijks straatweg 185. A. M. Kriek, R.-K., mo diste, uit Voorburg, Gr. Haesebroeksche- weg 22. R. Kuiper en gezin, vertegen woordiger Waalsteenfabriek, uit Nijme gen, Santhorstlaan 65. P. Langius, N.-H., dienstbode, uit Den Haag, v. Calcarlaan 3b. P. Loonstra, N.-H., veehouder, uit Vreeswijk, Rijksstraatweg 189. J. J. On- vlee, N.-H., ohemigraaf, uit Leiden, Dr. Mansveltkade 18. M. L. Oudshoorn, geen, dienstbode, uit Den Haag, van Cal carlaan 31. F. Peeks, vreemd, Ev. L., diesntbode, uit Alblasserdam, Bremh.laan 10. D. Rook en vrouw, N.-H., godsdienst onderwijzer, uit Schiedam, Wassenaerstr. 6. Th. W. Schomper, Ev. L., verpleeg ster, uit Zeist, Wassenaarsche Slag lb. C. M. Sikking, R.-K., religieuse, uit Heem stede, Eikenlaan 35. J. M. Snijhorst, wed. van J. H. v. d. Pieterman, R.-K., zon der beroep, uit Den Haag, Ridderlaan 1. W. F. v. d. Spil en gezin, R.-K., electro- monteur, uit Leiden, r mthorstlaan 81. S. v. Willigen en gezin, N'.-H., uit Den Haag, Langstraat lila. B. Zwaan, R.-K., uit Den Haag, Bloemcamplaan 61. Vertrokken: N. P. Beuk, naar Baarn, Soestdijk, v. Weedestraat 3. H. D. Klink hamer en gezin, naar Leiden, Driftstraat 32 E. van Keulen, naar Den Haag, v. d. Wa teringestraat 272. M. A. Klaubouf, naar Den Haag, Valeriusstraat 109. A. J. Ter- ruwe en gezin, naar Leiden, K. Hanse straat 2. W. Rozinski, naar Den Haag, Regentesselaan 160. G. P. Bosman, naar Wilnis, Wijk 4-78. Th. Stratmann, naar Den Haag, N. Parklaan 57. Ch. Beset, naar Hillegersberg, Breidnersingel 22. A. Zandbergen, naar Leiden, Roemer Visscher- straat 6a. P. Vooys, naar Oude Tonge, Stationsweg 23. J. J. Matschnig, naar Den Haag, Weissenbruohstraat 314. E. V. Boel, naar Voorschoten, Donklaan 13. B. de Winter, naar Zeist, Slotlaan 83. G. M. Hos, naar idem. J. Huitema, naar Den Haag, Rochussenstraat 48. J. Riet mulder, naar Den Haag, Loosduinen, Ma- destein 23. J. Folmer, naar Rijswijk Z.H., Haagweg 149. J. M. Hooijmans, naar Dreumel, Rooyschestraat. J. W. Rave- stijn en vrouw naar Den Haag (Loosdui nen) Aronskelkweg 65. M. Jongman, naar Beverwijk, Zeestraat 97. M. A. Thoen, naar Den Haag, Deimanstraat 262. G. Snijer, naar Den Haag, J. v. Nassau- straat50. M. C. Janssen, naar Am sterdam, Amstelveenscheweg 8111. M. C. F. Janssen, naar Den Haag, Ger. Reijn- straat 49. G. v. Oort, naar Amsterdam, Minervalaan 5611. E. F. Presscher, naar Ede, Nationaal Park, „Hooge Veluwe". A. Siderius, naar Het Bildt, Oude Bildtzijl 653. N. v. Krimpen, naar Krimpen a. d. Lek. C. A. M. Brandt, naar Rotterdam, Bergstraat 53b. De Raad dezer gemeente kwam gister avond in openbare vergadering bijeen. Voorzitter is de Burgemeester. Tegen woordig zijn alle leden. Na opening der vergadering door den voorzitter met gebed worden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveran derd vastgesteld. Een tweetal ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. De voorzitter doet mededeeling van het plaats gehad hebbende onderhoud met het Werkfonds over een eventueel renteloos voorschot voor de bestrating van den Lage- waardschen weg. Daarbij is gebleken, dat hiervoor praktisch geen kans is. De rekening van het waterleidingbedrijf dienst 1936 wordt vervolgens aangeboden. De winst over het afgeloopen jaar bedraagt 1476.47, welk bedrag ingevolge de Be- heersverordening extra is afgeschreven op het buizennet. Tot leden der commissie voor het nazien der rekeningen over 1936 worden door den voorzitter aangewezen de heeren van Veg- ten, de Jong en Lieverse. Punt 5. Wijzigjng verordening op de hef fing van schoolgeld. De voorzitter zegt, dat de onlangs vast gestelde verordening is gebaseerd op de vermengde hoofdsom en de Personeele be lasting volgens de belastbare huurwaarde. Blijkens een opgemaakt kohier zouden nu een groot aantal personen worden aange slagen die niet in de inkomstenbelasting zijn aangeslagen, omdat voor dezulken als grondslag de Personeele belasting wordt aangemerkt. Dit lijdt nu naar het oordeel van B. en W. tot onbillijkheden. Verder achten B. en W. het wenschelijk, dat de verordening zooveel mogelijk wordt aan gepast aan die van de naburige gemeente Hazerswoude, omdat een groot aantal kin deren uit deze gemeente de school te Ha zerswoude bezoekt en omgekeerd. B. en W. stellen daarom voor de thans bestaande verordening in te trekken en een nieuwe vast te stellen, waarin de bepaling van de Personeele belasting wordt achterwege ge laten en een grootere gezinsreductie wordt toegepast. Algemeen blijkt men de meening van B. en W. te deelen en wordt overeen komstig het voorstel z.h.st. besloten. De voorzitter licht voorts toe een voor stel tot het aangaan van een contract met de Lichtfabrieken te Leiden inzake de leve ring van electriciteit voor de Koudekerk- sche Brug. In verband met de inwerking getreden beplingen van het Vaarreglement moet de verlichting van de Brug uitge breid worden,waarvoor B. en W. een cre- LEIMUIDEN Bliksem ingeslagen Tijdens het onweer, dat zich boven het Oostelijk deel van deze gemeente ontlast te, sloeg de bliksem in de woning behoo- rende bij het watergemaal van den Kal slagerpolder. De schoorsteen van de wo ning werd geheel in tweeën gespleten van onder to boven, enkele dakspanten werden geheel verbrijzeld. In totaal wordt de aan gebrachte schade geschat op 170175. De bewoners, die in de huiskamer waren gezeten, kwamen met den schrik vrij. Het merkwaardige is, dat ongeveer 10 jaar geleden de molen van den Kaislager- polder, die op dezelfde plaats stond als nu het watergemaal, door den bliksem werd getroffen en geheel afbrandde. Intrekking ondersteuning. De minis ter van Sociale Zaken heeft besloten om over deze gemeente gedurende het tijdvak 7 Juni25 Sept. 1937 geen subsidie te ver- Ie enen uit het werkloosheidssubsidiefonds. B. en W. zijn thans genoodzaakt gedu rende dit tijdvak geen steun aan de werk- loozen toe te kennen. RIJNZATERWOUDE Personalia. Mej. C. J. Geertsema, on derwijzeres aan de o.l. school, heeft met ingang van 1 Sept. a.s. aan den gefneente- raad eervol ontslag aangevraagd. Intrekking ondersteuning. De minis ter van Sociale Zaken heeft besloten om voor deze gemeente gedurende het tijdvak 7 Juni25 Sept. de subsidieregling betref fende ondersteuning aan werkloozen in te trekken. B. en W. zijn thans genoodzakt gedurende dit tijdvak geen steun aan werk loozen toe te kennen. (Dit besluit van den minister, dat ook voor enkele andere gemeenten is afgekon digd, moet o.L ten zeerste worden betreurd. Red. L. Crt.). UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. De heer B. Spreij bedankt als raadslid. Naar wij vernemen, heeft de heer B. Spreij bedankt als lid van den raad de aar gemeente. De heer Spreij, die wijlen den heer Joh. van Leeuwen opvolgde, had sinds 11 Janu ari 1932 in den raad zitting. Zijn opvolger op de C.-H. lijst is de heer C. van Gaaien. Personalia. Benoemd is tot hoofd der school aan de Elout van Soeterwoude- straat te 's-Gravenhage de heer J. Bol, hoofd der M.U.L.O.-school alhier. Ernstige val. Gisterenmorgen is de metaalbewerker J. O., werkzaam op de scheepsbouwwerf „De Vooruitgang", aan Gouwsluis van een scheepsstelling geval len. Bij het optakelen van een ijzeren plaat brak een bout, waardoor de plaat naar beneden viel, O. meesleurend. De man liep daarbij een hersenschudding, be- diet vragen van 300.Tevens zal hier door meer stroom verbruikt worden en zijn de lichtfabrieken bereid een contract aan te gaan, waardoor de gemeente de stroom kan verkrijgen voor 5 cent per K.W.U. en een vastrecht van 160 per jaar. De heer de Jong vraagt of uitbreiding van de verlichting noodzakelijk is, hetgeen de voorzitter bevestigend beantwoordt. Het voorstel wordt z.h.st. aangenomen. Punt 7. Vaststelling Verkeersverordening De voorzitter leest de ontworpen veror dening voor, waarin B. en W. verschillende bevoegdheden zullen verkrijgen, zooals het vaststellen van een parkeerverbod, station- neerverbod, tijdelijke sluiting van wegen enz. Ook houdt deze verordening in een verbod om paarden te vervoeren door per sonen die op een rijwiel gezeten zijn. De heer Lieverse vraagt beter toezicht om het snelle rijden door motorrijtuigen in de bebouwde kom en het te vol laden van vrachtauto's met vee. De voorzitter zegt toe hieraan aandacht te zullen schenken. De heer van Vegten vraagt of het sta- tionneerverbod alleen voor de fabrieken zal gelden, hetgeen door den voorzitter beves tigend wordt beantwoordt. Wel zal voldoen de overgangstijd gegeven worden aan die fabrikanten die nog geen oplossing hebben gevonden. Ook ligt het in de bedoeling in de toekomst aan Ged. Staten te verzoeken den weg in de A-klasse in de deelen. Nadat de heer Oppelaar ook nog op een voldoende overgangstijd voor de fabrikan ten heeft aangedrongen, wordt hierna de verordening overeenkomstig het concept vastgesteld. Een tweetal besluiten tot wijziging der begrootingen dienst 1936 en 1937 worden hierna na toelichting door den voorzitter vastgesteld, terwijl de pensioensgrondslag van den Administrateur van het Waterl. bedrijf wordt vastgesteld op 250. Bij de rondvraag vraagt de heer Oppe laar of over belangrijke voorstellen ter secretarie inzage van de stukken verkregen kan worden. De voorzitter zegt, dat deze voor de raadsleden ter inzage liggen. De heer van Vegten vestigt de aandacht op de ondragelijke lucht in verschillende slooten, vooral door de afvoer van faeca- liën. De voorzitter zegt toe aanschrijvingen tot verbetering te zullen uitzenden. De heer de Jong vraagt of in deze ge meente nog borgstellingen verleend zijn door Rijnlandsch Borgstellingsfonds. De voorzitter zegt, dat dit hier van wei nig beteekenis is geweest. Hierna sluiting. WAT ANDERE BLADEN SCHRIJVEN EEN „LINKSCH" BEROEP. De Nieuwe Leidsche Courant schrijft: „Over de burgemeestersbenoeming te Dordrecht heerscht vreugde in Vrijheids- bondsche kringen, want een lid der libe rale staatspartij werd tot grooter waar digheid geroepen. Men kan deze vreugde plaatsen en toch de vraag stellen of deze benoeming ge heel in overeenstemming is met de pijn lijk bescheiden rol, die een fractie van drie leden in de groote raad der gemeen te Dordrecht speelt een positie, die door het sterk teruggeloopen stemmental der liberale lijst nu pas weer in ongun- stigen zin werd geaccentueerd. Stellig kan het zijn nut hebben kennis te nemen van de motieven, waarmee deze benoeming in een liberaal blaa aanneme lijk wordt gemaakt. Als gememoreerd is de „groote voldoe ning", die dit feit in de Merwestad heeft gewekt, heet het verder: „Immers het in overgroote meerderheid linksche Dordt, dat tot 1923 steeds een liberaal tot burge meester gehad heeft, heeft nu wederom een vrijzinnig man als hoofd der gemeente gekregen. Vandaar dat Dordt voldaan is. Opmerkelijk is hoe hier de oude anti these, door de Nieuwe Rotterdamsche Courant niet weinig verworpen, kennelijk wordt aanvaard. Het linksche Dordt, een raad met en kele deftige liberalen, een vier a vijfmaal grootere sociaal-democratische fractie en enkele revolutionair-socialisten dit eer biedwaardig en weinig homogene gezel schap vormt op de liberale weegschaal een beproefd geheel, een linksche een heid, waarop men een overtuigend beroep meent te kunnen doen. In het bijzonder in deze dagen kan het zijn nut hebben zich dit pleidooi te herin neren. Een rechtsche coalitie in de lands- politiek heet een dwaasheid. Maar het linksche Dordt behoeft een vrijzinnig burgemeester!" ging, mag er niemand op dezen avond ont breken. De toegangsprijs bedraagt voor volwas senen 10 cents, voor kinderen beneden 14 jaar 5 cents. Hieraan behoeft men niet vast te houden, men mag ook meer geven. nevens inwendige kneuzingen op. Dr. H. verleende de eerste hulp. Per zieken auto van de garage Vreeswijk werd hij naar zijn woning vervoerd. Het verkeer. Het eenrichtingverkeer in de van Mandersloostraat en Raadhuis straat, wordt met ingang van Maandag a.s. eenigszins gewijzigd. Het wordt opge heven voor handwagens en voorts voor alle verkeer vanaf 11 uur des avonds tot 7 uur 's morgens. BODEGRAVEN. Mooi succes. Bij de 400 K.M. oefenrit yan de B. V. L. sectie den Haag, waaraan automobilisten en motorrijders deelnamen en welke j.l. Zaterdag verreden is, be haalden onze plaatsgenooten met hun wa gens de volgende prijzen: J. Luuring le prijs en H. Windhorst 2e prijs. Beiden eindigden met 5 strafpunten. Door loting werd aan den heer- J. Luuring een eerste prijs toegekend. De heer T. Hensen be haalde een 4en prijs in de afd, motorrij ders. Deze oefenrit bestond uit een dijk- rit, kaartlezen, cross-country en oriëntee- ringsrit. Geboren: Jantje Jacomina d. van W. v. d. Vecht en T. A. Verboom Johannes Anthonius z. van P. J. Jacobi en M. J. Vlasveld Johanna d. van B. van Dijk en E. Jansen Philippus z. van G. Wit- sen en W. Bos Gerda d. van P. Heij en P. Vink. Overleden: D. van Tuijl 45 j., echtg. van P. van 't Hoog. Gevestigd: J. Gubler en echtg. van Woerden D. F. te Pas en echtg. van Ede J. A. Kranenburg van 's-Gravenzande. Vertrokken: A. Verweij naar Ze venhoven W. van Mourik naar Zwam- merdam N. Wij man naar Zegveld M. A. van der Werf naar Waddinxveen. HAZERSWOUDE GROENENDIJK. Liefdadigheidswedstrijd R. K. Wijkver pleging. Morgenavond te 7.15 uur zal op 't terrein van „St. Bernardus" een voet balwedstrijd worden gespeeld tusschen twee veteranen-elftallen, samengesteld uit spelers tusschen de dertig en zestig jaren. Niemand mag thuis blijven om dezen span- nenden strijd te gaan zien. De elftallen zul len er als volgt uitzien. Groenendijk West: doel: M. Scheel; ach ter: J. Th. Wesselingh, C. de Groot; mid den: A. van Mil, L. van der Zwaan, C. Kra mer; voor: Th. van der Ven, Jac. Jansen, Jac. Wassink, G. van Heyningen, H. van Teilingen. Scheidsrechter P. '1 Amie. Groenendijk-Oost: doel: A. van Amster dam; achter: F. J. van Seumeren, J. C. Smits; midden L. Verdegaal, A. de Vogel, P. Verdegaal; voor: Th. de Boer, H. Mens, J. Schoonderwoerd, Nic. Schoonderwoerd, Nic. Verkley. Wanneer men deze elftallen bekijkt, is het aan geen twijfel onderhevig, of geheel Hazerswoude zal uitloopen om dezen tita nenkamp te komen zien. De Zeereerw. Heer Pastoor heeft zich bereid verklaard met een toepasselijk woord den aftrap te doen. Gezien het mooie doel, de opbrengst komt geheel ten goede aan de Wijkvérple- Tegen een auto geloopen. Het auto verkeer langs den Rijksstraatweg heeft gis teravond andermaal een slachtoffer ge- eischt. Te circa half acht kwam het vijf jarig zoontje van den heer van Seume ren met zijn broertje van het erf van den landbouwer Th. W. V. Geen acht slaande op het verkeer liep het knaapje tegen een voorbijrijdende luxe-au*o op, en werd door het achterspatbord gegrepen. Het ventje bleef bewusteloos lijgen. Nadat de hulp van dr. VI. was ingeroepen, werd het kind de ouderlijke woning binnengedragen, met een zware hersenschudding en een gebro ken beentje. Naar wij vernemen was heden morgen het bewustzijn nog niet terugge keerd. De chauffeur, de heer J. J. van der Wal uit 's-Gravenhage, treft ook in deze zaak waarschijnlijk geen schuld. NIEUWKOOP. Poldervergadering. Gisteren werd in hotel „Het Vliegende Paard" alhier de jaarvergadering gehouden van den Pol der Nieuwkoop en Noorden. Aanwezig of vertegenwoordigd waren ruim 100 stemgerechtigde ingelanden, te zamen kunnende uitbrengen 445 stem men. Na opening door den Dijkgraaf, den heer Ant. Kromwijk, volgden een paar mededeelingen en kwamen in behandeling de rekening over 1936 en de begrooting voor 1937. De rekening was nagezien en in orde bevonden door een commissie bestaande uit de heeren C. van den Bosch, P. van der Weijden Dzn. en A. Leliveld. Zij werd vastgesteld op een totaal aan inkomsten van 23.518.55 en aan uitgaven van 32.095.97 Nadeelig saldo 8.584.42, wat gedekt is door een kasgeldleening van 10.000.welke een jaar geleden nog groot was f 13.000.Dit is de eenige schuld van den polder. Alvorens de begrooting vast te stellen kwam aan de orde een voorstel tot het vernieuwen van de sluis met de ophaal brug en sluiswachterswoning te Slikken- dam, begroot op 32.000.De meeningen bleken zeer verdeeld en tot een beslissing kwam het nog niet. Later zal men op nieuw vergaderen en de betrekkelijke posten werden uit de begrooting gelicht. Bij de rondvraag klaagde de heer Stam er over, dat de motorbooten veel te snel varen en vraagt hierop strenger toezicht. Na afloop werd een stemming gehouden ter benoeming van twee heemraden we gens periodieke aftreding van de heeren J. Verburg en Th. Mourits. De eerste werd met vrijwel algemeene stemmen herbe noemd, terwijl in de plaats van den heer Mourits, die wegens leeftijd niet herbe noembaar was, gekozen is de heer Ant. Bodegraven met 258 stemmen. De heer Jac. Wansinck verkreeg er 143. Autobusdienst. Met ingang ,van Maandag a.s. zal de Woerdensche Auto busdienst die tot dusver zijn eind- en be ginpunt in deze gemeente had bij café Valken et, doorrijden tot aan de ophaal brug in het Zuideinde. Voor de bewoners van het Zuideinde zal dit een groot gerief zijn. Geboren: Leentje Cornelia d. van P. G. Verkleij en E. M. Immerzeel Cor nells Jacobus z. van A. de Beer en M. D. Hoogeveen.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 16