RADIO-PROGRAMMA'S DONDERDAG 10 JUNI 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN Zwaar weer boven het Westen des lands DE FEESTVREUGDE TE AMSTERDAM VERSTOORD. Een hevig onweer, gepaard met een kleine wolkbreuk, dat zich kort voor mid dernacht boven de hoofdstad ontlastte, heeft een ontijdig einde gemaakt aan de feestvreugde, aangezien de velen, die in den vooravond het minder gunstige weer getrotseerd hadden, een goed heenkomen moesten zoeken, zoodat de binnenstad, de café's uitgezonderd, in minder dan geen tijd geheel verlaten was. Kortsluiting aan den gevel van den Stadsschouwburg. Om kwart voor twaalf, tijdens het nood weer, werd de omgeving van het Leidsche Plein opgeschrikt door sirenegeloei van de roode voertuigen der brandweer, die zich van alle kanten naar het gebouw van den Stadsschouwburg spoedden. Er bleek ge lukkig niets ernstigs aan de hand te zijn. Het alarm betrof een kortsluiting, welke door de groote hoeveelheid regen veroor zaakt was in een contact van een schijn werper, welke bevestigd is aan een balcon aan den zijgevel van den schouwburg in de Marnixstraat en dient voor de verlichting van het aan de overzijde gelegen American hotel. Een passeerende nachtwaker had een blauwe steekvlam waargenomen en de po litie hiervan in kennis gesteld, die op haar beurt de brandweer waarschuwde. Aange zien het hier den Stadsschouwburg gold werd met groot materiaal uitgerukt. De brandweer kon evenwel dadelijk weer in rukken, nadat zij de electrische stroom had uitgeschakeld. De hulp van de brandweer werd overi gens in verschillende deelen van de stad ingeroepen in verband met vele dakgooten, die de watermassa niet konden verwerken. Klachten over ondergeloopen kelders zijn echter niet binnengekomen. Wel konden vele putten het water niet snel genoeg af voeren, waardoor overstroomingen ont stonden. Dit was b.v. het geval op het Fre- derik-Hendrikplantsoen, dat na korten tijd geheel blank stond. De dienst der stadsrei niging was onmiddellijk paraat om het euvel zoo snel mogelijk te verhelpen. De versieringen schijnen zich over het algemeen goed te hebben gehouden. Op verscheidene plaatsen zijn de houten blok jes tusschen de tramrails weggespoeld. Blikseminslag heeft zich, voor zoover valt na te gaan, niet voorgedaan. Te ongeveer half een was de onweersbui afgedreven. STORINGEN IN HET ELECTRISCHE TREINENNET. Uit Rotterdam wordt gemeld: Tijdens het zware en langdurige onweer, dat gister avond gewoed heeft, is op de lijn Dordrecht Rotterdam en op de lijn RotterdamHoek van Holland, tengevolge van den bliksem storing ontstaan, die weliswaar niet van ernstigen aard was en den treinenloop niet stagneerde, maar die toch voor verschillen de treinen eenige minuten vertraging met zich meebracht. De bliksem deed n.l. eeni ge zekeringen der electrische leiding door slaan, zoodat op de gedeelten, die via deze zekeringen van stroom voorzien worden, zeer langzaam door de passeerende treinen moest worden gereden. Tot herstel van de schade zijn twee motorwagens uit Rotter dam vertrokken, één naar Feyenoord en één naar Maassluis. Het schijnt, dat voor de reparatie veel werk moet worden ver richt. Behalve in de electrische leiding is de bliksem ook nog ingeslagen in het motor rijtuig van den gereedstaand en boottrein, die aansluiting geeft op de nachtboot, die hedenmorgen binnenkwam. Het motorrij tuig werd hierdoor onbruikbaar, weshalve in allerijl een ander motorrijtuig uit Am sterdam naar Hoek van Holland werd ge^ dirigeerd. DE BLIKSEM IN NAALDWIJK INGESLAGEN. Omstreeks half elf is gisteravond de bliksem ingeslagen in die kapitale villa „Groot Genoeg" te Naaldwijk, bewoond door den heer Ph. Valstar, wethouder van genoemde gemeente. Toen de brandweer verscheen, stond de bovenverdieping reeds in lichte laaie. Met vier stralen tastte zij de vlamimen aan. Twintig minuten later verscheen de motorspuit uit Honselersdijk, welke eveneens aan het blusschingswerk deelnam. Tegen twaalf uur was men het vuur meester, zoodat men zich tot de na. blussching kon bepalen. De benedenverdieping kon grootendeels behouden blijven. De juiste omvang van de schade is niet bekend, daar de familie Valstar in het buitenland vertoeft. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. Te Musselkanaal heeft begin dezer week het 5-jarig dochtertje van den heer Appel dorn, terwijl haar ouders nog sliepen, een doosje lucifers bemachtigd waai'mede het zich, al spelende, de kleertjes in brand stak. Gisteren is het kind aan de bekomen Kron/lurATulon mrorlodon Ontdek Uw land per CEBUTO-Tonringcar 2 dg. Hooi Nederland f 1 5.75 4 dg. Valkenburg-Ardennen 3 Velkenb.-Ard. „19.- en Eifelgebergte I 25. - 3 -Eifelgeb.,, 1 9. - I 6 dg. Valkenburg-Ardennen 4 Mooi Nederland 34.25 j Eifel en Zuid-Limburg f 30.75 Reisgids bij H. HtESTERMANS, LEIDEN, TEL. 1532 Steenitraat 24 (hoek Beestenmarkt) CEBCTO Beizen zonder zorgen TWEE ARBEIDERS DOOR INSTORTENDEN MUUR GEWOND. Vanmorgen omstreeks tien uur is op het terrein Schoolholm, nabij het postkantoor, te Groningen een oude muur ingestort. Twee arbeiders zijn door stukken steen ge troffen en gewond. Eenige arbeiders waren bezig op het ter rein graafwerk te verrichten. Door tot nu toe onbekende oorzaak is een oude achter muur ter breedte van vier en met een hoogte van drie en een halven meter inge stort. Twee arbeiders, die in den bouwput, vlak voor den muur aan het werk waren, konden zich niet snel genoeg in veiligheid stellen en werden door vallend steen ge troffen. De 30-jarige ongehuwde J. Uilen berg uit Groningen werd licht gewond. De 40-jarige J. Maat, wonende te Middelbert, kreeg ernstig letsel. Met een hersenschudding èn inwendige kneuzingen is hij naar het Diaconessenhuis te Groningen overgebracht. Een aangrenzend huisje moest worden ontruimd, daar men bevreesd is dat het dak, dat door den ingestorten muur werd ge steund, naar beneden zal komen. De politie heeft een onderzoek ingesteld. OP HET KANTJE AF.... Hachelijk avontuur van twee hengelaars. In het Buiten-IJ te Schellingwoude zijn gisteren twee hengelaars op het nippertje aan den dood ontsnapt. De beide mannen, de Vries en Kelner, beiden omstreeks zestig jaar, hadden ge- vischt en begaven zich per roeiboot in de richting van de Oranjesluizen. Op dat oogenblik was evenwel de spuikolk in wer king, hetgeen een sterke strooming deed ontstaan. Het bootje ging met een vaart door de spuiklok. De Vries sprong over boord en wist zich aan een hulpbrug vast te klampen. Door een agent van politie werd de man uit zijn benarde positie be vrijd en aan wal gebracht. Inmiddels was de boot tegen de spui kolk geworpen, waardoor Kelner eruit sloeg en verder met de zuiging meeging. Door schippers en sluispersoneel werden den man reddingsboeien en haken toege worpen, doch hij slaagde er niet in ze te [rijpen. Hij schreeuwde om hulp, hetgeen door hengelaars in het Binnen-IJ werd gehoord. Zij roeiden onmiddellijk den man tegemoet en slaagden er in hem op te pikken. Na van droge kleeren te zijn voorzien gingen de 60-jarigen, die zeer onder den indruk van het avontuur waren, huiswaarts. CLANDESTIENE RIJWIELHANDEL. Verkooper en kooper gearresteerd. De centrale recherche te Rotterdam heeft gearresteerd den 29-jarigen koopman A. B., die in een korte spanne tijds bij Rotter- damsche handelaren drie rijwielen op afbe taling had gekocht, welke rijwielen hij on middellijk daarop weer van de hand had gedaan tegen een prijs, die ver beneden de oorspronkelijke waarde lag. Het onderzoek wees uit, dat twee rijwielen gewoon op straat verkocht waren tegen den prijs van 20 tot 25. Aangezien men tegen de bei de koopers, die toch wel bemerkt moeten hebben, dat deze prijs voor spiksplinter nieuwe rijwielen, heel te laag was, niet vol doende bewijzen heeft, zijn deze menschen ongemoeid gelaten. De beide rijwielen zijn evenwel in beslag genomen, resp. te Capel- le aan den IJsel en te Amsterdam. Het derde rijwiel was verkocht aan een zekeren V. in Bergschenhoek. Deze V. leg de een kwitantie van 45 over om te be wijzen, dat hij het rijwiel niet beneden den prijs had gekocht. De politie hechtte aan deze verklaring weinig waarde en men kwam er dan ook spoedig achter, dat ook V. niet meer dan ƒ20 voor het rijwiel had betaald. Aangezien men door hem een schriftelijk bewijs van betaling in handen kreeg, is V. verdacht van heling aange houden en opgesloten. Beide mannen zul len voorgeleid worden. A. B., die de rijwielen had gekocht op afbetaling, had het geld, dat hij voor de verkochte rijwielen ontving, gebruikt om zijn schulden af te betalen. SIERADEN GESTOLEN IN BADINRICHTING. Vrouw te Groningen aangehouden. De laatste weken werden uit de kleed kamertjes van de badinrichting aan het Pa- terswolschemeer geld en eenige sieraden ontvreemd, waaronder een platina dames horloge en een ring met diamant. In verband hiermede is Woensdag door de politie te Haren, in samenwerking met de recherche te Groningen, aangehouden de 42-jarige A. B., vrouw van J. A. W. te Groningen. Bij een onderzoek, dat in het huis van de vrouw werd ingesteld, vond men in een kastje het vermiste horloge. De vrouw ontkent iets met de zaak te maken te hebben. Zij bevindt zich in arrest in het bureau van politie te Haren. De politie zet het onderzoek voort. INBRAAK TE ROTTERDAM OPGEHELDERD. Een dezer dagen is ingebroken in een pand aan den Crooswijkschen weg te Rot terdam. De ongewenschte gasten zijn door middel van valsohe sleutels binnengeko men, waarna zij de binnendeuren gefor ceerd hebben. Bij de familie L., die op de tweede ver dieping woont, wordt niets vermist, maar bij de weduwe B., die op de eei'ste étage woont, hebben de dieven hun slag gesla gen. Daar werd een bedrag van f 300 in contanten alsmede een aantal gouden sie raden gestolen. In verband met dezen dief stal heeft de politie thans aangehouden drie losse werklieden, den 26-jarigen C. S., den 26-jarigen J. H. en den 27-jarigen J. V., die allen zijn opgesloten. Een gedeelte van het geld is nog op hen gevonden. De sieraden waren evenwei verdwenen. Het drietal is ter beschikking van den officier van justi tie gesteld. OPLICHTER AANGEHOUDEN. Door de Amsterdamsche politie is aan gehouden en naar Rotterdam ovex-gebracht de in het Algemeen Politieblad gesigna leerde 29-jarige J. A. A., gedomicileerd te Bandoeng, die zich te R'dam heeft uitgege ven als kunstschilder of als koopman, maar die er zijn werk van maakte, bij een groot aantal goed gesitueerden aan te kloppen onder voorwendsel, dat hij gelden inzamelt voor zijn terugreis. Op deze wijze heeft de man bü verschillende personen gelds bedragen en goederen weten los te krij gen, niet alleen te R'dam, maar ook in an dere plaatsen, als den Haag en Arnhem. De man heeft in totaal zooveel geld verza meld, dat hij de reis naar Indië wel eeni ge malen had kunnen maken. Bij de poli tie gaf hij voor, dat hij de beschikking had over contanten, die hij evenwel niet kon laten zien, noch bewijzen, dat hij erover beschikte. De man is opgesloten. GERONSELD VOOR SPANJE. Te Zaandam hebben eenige jongelui van 21-jarigen leeftijd zich door tot nu toe on bekend gebleven agenten laten ronselen voor den Spaanschen krijgsdienst of am- mu nitief abrieken De betrokken ouders weten niet, waar de jongens zich momenteel bevinden. Na een hartelijken afscheidsgroet zijn zij het ouderlijk huis ontloopen en in verband met hun uitlatingen moet men veronderstellen, dat zij zijn ingegaan op aanbiedingen voor Spaansche werkgelegenheid. De recherche is van een en ander op de hoogte, maar daar de jongens meerder jarig zijn is er heel weinig aan te doen. BRANDSTICHTING. Door de marechaussee is aangehouden de 49-jarige landbouwer H. S. uit Venray, ver dacht de aanstichter te zijn van den j.l. Zaterdag onder Castenray gewoed heb benden bosch- en heidebrand, waarbij een oppervlakte van ruim 3 H.A. een prooi der vlammen werd. De aangehoudene, die een bekentenis af legde, is ter beschikking van de Roermond- sche Justitie gesteld. Om den de Korver-Beker. Deze week werd gespeeld Jeugd-Werkl. tegen L.D.W.S. en deze werd gemakkelijk gewonnen door L.D.W.S. met 92. De wedstrijd L.W.V.Metaal was span nender. L.W.V. won met 20, rust 10. De tweede ronde gaat hedenavond tus schen C.G.W. I—A.S.V., 6.15 uur. Vrijdagmiddag AlgemeeneL.W.V., 3.: uur en Vrijdagavond 6.15 uur R.K.W.Fa briekarbeiders. Gratis toegang. WATERPOLO WATERPOLO-TOURNOOI „DE ZIJL". •Zooals bekend wordt Zaterdagmiddag a.s. om 4 uur ter gelegenheid van de of- ficieele opening van de Zweminrichting „De Zijl" een polotournooi voor jeugdze- ventallen gehouden, waaraan de vertegen woordigende zeventallen (spelers van 18, 19 en 20 jaar) zullen deelnemen van de Krin gen: Amsterdam, Haarlem, Den Haag Utrecht; LeidenDen Haag en 't Gooi, Het programma luidt als volgt: 4 uur: Veld A: A: AmsterdamHaarlem, Scheidsr. J. Reekers. 4.30 uur: De Zijl ILeidsche Combina tie. Scheidsr. H. G. de Kok. 5 uur: D: Verliezers AB. Scheidsr. J. W. Blunder. 5.30 uur: F. Verliezer CWinnaar D. Scheidsr. J. Reekers. Veld B: B: Den HaagUtrecht. Scheidsr. J. W. Beunder. C: LeidenDen Haag't Gooi. Scheidsr. B. J. Moolenaai". E: Winnaars AB. Scheidsr. G. Mark. VRIJDAG 11 JUNI. Hilversum I. 1875 M. Algemeen Programma, verzorgd door den KRO. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Bijbelsche causerie. 12.00 Berichten. 12.15 De KRO-Melodisten, solist en gra mofoonmuziek. 2.00 Gramofoonmuziek. 2.20 KRO-orkest en gi'amafoonmuziek. 4.00 Gramofoonmuziek en pianovoor- di^acht. 5.15 Orgelspel en gramofoonmuziek. (Om .00 Land- en tuinbouwhalfuur). 7.00 Berichten. 7.15 Luchtvaartkroniek. 7.35 Musica Catholica. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 Operetteconcert m. m. v. solisten, KRO-koor en KRO-orkest. 10.00 Gramofoonmuziek. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Paul Godwin's orkest. 11.3012.00 Gramofoonmuziek. Hilversum II, 301 M. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 7.30 VPRO. 9.00 VARA. 10.40 VPRO. 11.00 VARA. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10,20 Declamatie. 10.40 Zang, piano en gramofoonmuziek. 11.10 Vervolg declamatie. 11.30 Orgelspel. 12.00 Kovacs Lajos' orkest en gramofoon muziek. 2.00 Declamatie. 2.30 Orgelspel en zang. 3.15 AVRO-Dansorkest. 4.00 Gramofoonmuziek. 5.00 Declamatie. 5.30 Orgelspel. 6.00 „Fantasia'. 6.30 Politiek radiojournaal. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.00 Kinderbescherming, causerie. 7.20 Gramofoonmuziek. 7.30 Berichten V.G.P. 7.35 Lezen in den Bijbel. 8.00 Zang en piano. 8.30 Verwey's Vondeluitgave, causerie. 9.00 VARA-Theaterorleest, dubbelman- nenkwartet „Smetana" en solisten. 10.00 Gramofoonmuziek. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Avondwijding. 11.00 Jazzmuziek (gr.pl.). 11.3012.00 Gramofoonmuziek. D r o i tw i c h, 1500 M. 11.05 Causerie over Babyverzorging. 11.40—11.50 Pianosoli. 12.10 Orgelconcert. 12.50 BBC-Dansorkest. 1.30 Sportreportage. I.502.20 Gramofoonmuziek. 4.20 Gramofoonmuziek. 4.40 Reportage. 5.15 Spo-rtreportage. 5.35 Fred Hartley's Sextet. 6.45 Het New English Strijkkwartet en solisten. 7.20 Voor tuin-liefhebbers. 7.40 BBC-orkest en soliste. 8.20 Revue-programma. 9.40 The Respoxxsiibilities of Empire, cau serie. 9.55 BBC-Dansorkest. 10.20 Het „English Ensemble" en soliste. II.20 Jack Harris en zijn Band. 11.5012.20 Dansmuziek (gr.pl.). Radio Paris, 1648 M. 7.10 en 8.20 Gramofoonmuziek, 12.35 Goldy-orkest en zang. 4.20 Reit!inger-kwartet. 5.50 Pianovoordracht. 6.05 Zang. 6.50 Pianovoordracht. 7.05 Vervolg zang. 8.05 Zang. 8.35 Pianovoordracht. 8.50 Piano, zang en viool. 10.50 Gramofoonmuziek. 11.201.05 Orkestconcert. Keulen, 456 M. 6,50 Militair concert. 7.30 Gramofoonmuziek. 8.50 Omroepschrammelensemble en een saxofoonkwintet. 9.50 Gramofoonmuziek. 12.20 Westduitsch Kamerorkest. 2.35 Solistenconcert. 4.20 Orkestconcert. 5.35 Gramofoonmuziek. 6.35 Omroepkleinorkest. 9.20 Solistenconcert. 10.50 Cembalo en altfluit. 11.3012.20 A. Lutter's dansorkest en pianotrio. B r u s s e 1, 322 e n 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Kleinorkest. 1.30 Salonorkest. 1.502.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Het Ghigo-orkest. 6.20 Salonorkest en zang. 7.20 Gramofoonmuziek. 8.20 „Clivia", operette. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. 484 M.: 12.20 Gramofoonmuziek. 12.40 Zang. 12.50 Salonorkest. 1.05 Gramofoonmuziek. 1.30 Kleinorkest. 1.40 Zang. I.502.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Omroeporkest. 6.35 Gramofoonmuziek. 6.50 Brahms-concert. 7.35 Zang. 8.20 Programma voor oud-strijders m. m. v. solisten en het Omroeporkest. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 8.40 Radiotooneel met muziek. 10.20 Berichten. 10.5012.20 Ad. Lutter's dansorkest en piano-trio. (Om 11.05 Weerbericht). Gcm. Radiodistributiebedrijf te Leiden. 3de programma. 8.00 Keulen. II.20 Droitwich. 12.05 Parijs R. 13.20 Brussel VI. 14.20 Keulen. 15.20 diversen. 16.20 Keulen. 17.20 Brussel VI. 18.20 London Reg. 19.20 diversen. 21.20 Droitwich. 21.40 Brussel Fr. 22.20 Brussel VI. 22.30 Brussel VI. 22.30 Brussel Fr. 22.40 Weenen of diversen. 4de Programma. 8.00 Brussel VI. 9.20 diversen. 10.35 London Reg. 12.20 Droitwich. Pl.m. 14.25 London Reg. 17.20 Droitwich. 18.20 diversen. 18.45 Droitwich. 21.20 Gram.muz. G.R.D. Pl.m. 21.55 Droitwich. G: Winnar CWinnaar E. Scheidsr. H. G. de Kok. Zooals uit 't programma blijkt, wordt op Veld A om 4.30 door De Zijl I tegen een combinatie van L.Z.C. en Poelmeer slechts één aanvullende partij gespeeld. Bij deze wedstrijden zal het bestuur van den K. N. Z. B. vertegenwoordigd zijn door den voorzitter, den heer J. de Vries, ter wijl mede aanwezig zal zijn de heer Frans Kuiper, trainer van het Nederlandsch Ze vental om in oogenschouw te nemen of er zich onder de vele jeugdige spelers nog veelbelovende krachten schuilen, die even tueel in aanmerking zullen komen voor de training van het Nederlandsch Zevental. Bij het bestuur van de Zwem- en Polo- vereeniging „De Zijl" is van het Gemeen tebestuur bericht ontvangen, dat een lid van het College van B. en W. de inrich ting officieel zal openen, terwijl mede nog het woord zal worden gevoerd door den heer Jan de Vries, voorzitter van den K. N. Z. B. en den voorzitter van de organi- seerende vereeniging. A.Z.C—D.Z.V. 6—2. Een verblijf in het Alphensche Zwembad behoorde gisteravond nu juist niet tot de aanlokkelijkheden. Tijdens de wedsti*ijden ontlastte zich een hevige regenbui, welke het talrijk publiek noopte in de badhoekjes ijlings een goed heenkomen te zoeken. Voor de spelers was de regen een geringer be zwaar. Er werd althans lustig op los ge speeld. Vooral deze strijd was het aanzien waard. De Delftenaren namen het spel aan vankelijk in handen en i-eeds spoedig na het gin nam D.Z.V. door haar linksvoor de leiding (01). A.Z.C.dat met een invaller den strijd aanbond doelman Gesman was niet van de partij, in zijn plaats debuteerde Hoek kon er aanvankelijk niet inkomen, zoodat de bezoekers door hun rechtsvoor weldra den voorsprong wisten te vergroo- ten (02). Toen bleek aldra, dat de Delfte naren hun kruit hadden verschoten. Thim verkleinde uit een goeden worp van Jonge- leen den achterstand (12), dezelfde speler benutte vervolgens een voorzet van v. Leeu wen en de stand was gelijk (22). In de tweede helft nam A.Z.C. de leiding, toen een worp uit het midden via v. d. Velden's handen den bal in het net deed belanden (32). De Delftenaren speelden een verloren strijd. Bonte scoorde na snel opzwemmen no. 4 en het pleit weid. voor de bezoekers beslist toen v. d. Velden dooi een tweetal fraaie doelpunten den stand op 62 bracht in het voordeel der Alphen sche zwemclub. A.Z.C. n—Z.I.A.N. V 1—1. In dezen wedstrijd waren beide zeven tallen goed aan elkaar gewaagd. De Hage naars bleken iets sneller en speelden aan vankelijk beter samen waardoor het den linksvoor van Z.I.A.N. gelukte voor zijn club de leiding te veroveren. Lang duurde dit overwicht niet. A.Z.C. kwam er allengs beter in waardoor de strijd meer gelijk op ging. De thuisclub kwam daarna enkele malen in den aanval en bij een dezer aan vallen wist Kemp den gelijkmaker te scoren. Na de rust wist geen der beide ploegen het net meer te vinden, waardoor het einde onveranderd aanbrak. A.Z.C. Ill—G.Z.C. IV 0—4. Over de geheele linie bleken de bezoe kers de meerderen. Twee goede doelpunten van den links- en een van den rechtsvoor brachten den stand op 03 voor de bezoe kers. Hoewel de A.Z.C. zich in de tweede helft iets wist te herstellen, waren het weer de bezoekers, die door hun midvoor nog eenmaal wisten te scoren (04), waarmede het einde kwam.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 9