DONDERDAG 10 JUNI 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 HET ZIEKENTRIDUUM. Heden laatste dag der inschrijving. Voor het Ziekentriduum, dat op 23, 24, 25 Juni in de kerk van O. L. Vrouw Hemel vaart en St. Joseph zal worden gehouden, bestaat tot en met heden nog gelegenheid tot opgave bij den secretaris, den heer Th. van Ovost, Heerengracht 58, te Leiden of bij de correspondenten en wijkzusters in de omgeving. Men wachte dus niet met zijn opgave tot morgen, maar doe dit nog vandaag. Mor gen is het»te laat. R. K. ZANGVER. „PULCHRI STUDIO". Het bestuur van „Pulchri Studio" maakt bekend, dat a.s. Maandag de afscheids avond zal gegeven worden van den Gees telijk Leidsman, pastoor Mudde. De le den worden verzocht allen te 8.30 uur aan wezig te zijn in het gebouw van den R. K. Volksbond. Ook maakt het bestuur bekend, dat er a.s. Zondag 13 Juni om 7.30 uur in de St. Petruskerk een H. Mis wordt opgedragen tot herstel van een zieke. Allen worden zooveel mogelijk uitge- noodigd ter H. Tafel te naderen. Bij eventueele verandering zie Zater dag de kleine advertenties in dit blad. DE LAKENHAL Tentoonstelling van borduurwerken. Op Woensdag 16 Juni .zal in het Stedel. Museum „De Lakenhal" worden geopend een tentoonstelling van borduurwerken naar een ontwerp van jkv. Ima van Eysinga. COMMISSIE HUISHOUDELIJKE VOORLICHTING Aan de cursisten van de kook- en naai lessen, uitgaande cvan bovengenoemde commissie, werd een feestavond aangebo den in het Leidsche Volkshuis. Medewerking werd belangloos verleend door het Huisvrouwenkoor onder leiding van mevr. Tiny Brandt, begeleid door mevr. W. v. d. Heijden, en de tooneelclUb „Entre-Nous". Na het openingswoord, uitgesproken door wethouder van Stralen, waarin hij allen hartelijk welkom heette en een vroo- lijken avond toewenschte, volgde het ge meenschappelijk zingen van een speciaal voor dezen avond door mej. Polman, leerares der R.K. Vakschool, gedichte feestzang. Onder ademlooze stilte werd er geluis terd naar de verschillende keurig uitge voerde zangnummers van het dameskoor. Een daverend applaus volgde, waarin wel zeer zeker de gevoelns van de aanwezigen uitgesproken werd. Na een kleine verfissching en een zoete mond, aangeboden door de Vakscholen, kwam het hoofdnummer ter tafel, de too- neelclub met „Slippertje". Hartelijk werd er gelachen om hetgeen men te zien of te hcoren kreeg. Het einde van den avond naderde. Ten tweede male kregen wij het dameskoor +e hooren, waarop de sluiting volgde, uitge sproken door mej. Ruth, 'die daarbij op merkte, dat degenen, die aan een volgen den cursus in September wenschen deel te nemen, zich daartoe op kunnen geven bij de Arbeidsbeurs. Vooraf was nog eens de feestzang door allen mede gezongen. Na een „hartelijk dank aan allen", ge meenschappelijk uitgesproken, behoorde dezen feestavond ook weer tot het ver leden. Wij zeggen hier heusch niet te veel, als we beweren, dat deze avond op alle aan wezigen een onvergetelijken indruk ge maakt heeft. ONZE VLOOT. De afdeeling Leiden en Omstreken der Koninklijke Nederlandsche Vereeniging „Onze Vloot" hield haar jaarlij ksche alge- meene vergadering. Na opening door den voorzitter, den heer H. P. H. Würtz en goedkeuring der notulen der laatstgehouden algemeene vergadering gaf de penningmeester, de heer E. H. Moens, een overzicht van het finantieel be heer over 1936. De finantieele positie der afdeeling bleek bevredigend; het nadee- lig saldo over 1935 ad 77.25 was in een voordeelig saldo veranderd ten bedrage van 66.97. De penningmeester werd door de vergadering gedechargeerd en bedankt voor zijn nauwkeurig en zuinig beheer. Uit het verslag door den secretaris, den gep. Kapitein ter zee C. Rühl, uitgebracht, bleek, dat het ledental van 151 tot 221 ge stegen was. Gedurende het verslagjaar wer den drie lezingen over Marine-onderwer pen gehouden en werden door de leden een excursie gemaakt naar Hr. Ms. Kruiser „De Ruyter" te Rotterdam en een vaartocht met Hr. Ms. Onderzeebooten O 10, O 11 en O 12 van uit IJmuiden. De afdeeling mocht zich in een opgewekt leven verheugen. Met den wensch, dat het nieuwe vereeni- gingsjaar een stijgende belangstelling voor de Kon. Marine en de Vereeniging moge geven, werd het verslag gesloten. De aftredende bestuursleden, de heeren Vice-Adm. A. F. Gooszen, J. W. Henny en E. H. Moens, werden bij acclamatie door de vergadering herkozen. Na eenige besprekingen omtrent meer dere propaganda der vereeniging, welke immers een vitaal vaderlandsch belang voorstaat en derhalve onder alle lagen van ons volk belangstelling verdient, werd de vergadering onder dankzegging door den voorzitter voor de betoonde belangstelling gesloten. KONIJNENFOKKERSVEREENIGING „LEIDEN EN OMSTREKEN". Naar wij vernemen houdt bovenstaande vereeniging op 17, 18 en 19 Dec. a.s. een groote konijnenshow in de Stadsgehoor zaal alhier. Deze show belooft in haar op zet de eerste groote show in Leiden te worden en zal iets zeer bijzonders zijn. Medewerkende vereenigingen zijn o.a.: Nederl. Bond van Konijnenfokkers „N. K. B."; Zilverclub; Eerste Ned. Belgian Hares Club; Ned. Havanna-, Alaska-, Gou wenaar-, Luchs- en Perlfehclub; Ned. Chincilla-, Marter-, Thuringer- en Vos- konijnenclub; Hollander club, terwijl met verschillende andere speciale clubs nog onderhandelingen gevoerd worden. Een tiental keurmeesters, de beste uit den lande, zullen hun keurstok hanteeren. Tevens zal aan deze tentoonstelling ver bonden zijn een bont- en pelsafdeeling (gelooide en bereide konijnenhuiden), waarvoor door ieder vakman zoowel als amateur tegen gering inschrijfgeld kan worden ingeschreven. De pelzen zullen worden beoordeeld door een alleszins be kwaam persoon op dit gebied. De pels tentoonstelling alleen al is hier te lande als baanbrekend werk te beschouwen. De heer Schippers, secretaris van den Raad van Beheer schreef in „De Konijnenfok ker" van 18 Mei j.l. onder andere: Duitschland gaf in 1936 op de tentoon stelling te Leipzig op duidelijke wijze door afbeeldingen en statistische gegevens aan, dat de opbrengst in dat land bedroeg 120 millioen Mark van de konijnenhou- derij. Even verbluffend zijn de gegevens omtrent den omvang van de pelsverwer king en het aantal arbeiders, die in dien tak van industrie hun bestaan vinden. Een van de vele groote firma's, die in hoofd zaak konijnenvellen verwerken, de firma Amhold Naunhof, zet jaarlijks 3.268.000 konijnenvellen om. Op de tentoonstelling alhier zal men te vens kunnen zien, hoe men wel en hoe men niet konijnen moet houden, terwijl dr. A. C. W. Veldhuizen uit Rotterdam zal behandelen: ziekte onder de konijnen, geneeswijzen, hygiënische maatregelen, het voederen, enz. Bovenstaande vereeniging verwacht dan ook geheel konijnenfokkend Nederland op de Groote Internationale Konijnententoonstelling, te Leiden. Wat de Deutschland-Schau is voor Duitschland, de Christal Palace Show voor Engeland, dat belooft Leiden voor Ne derland te worden. Leidsche Aquarium- en Terrariumvereen. „De Natuurvriend". Bovengenoemde vereeniging hield gis teravond haar maandelijksche ledenver gadering in huize van Wijk. Na een kort huishoudelijk gedeelte was de vergadering gewijd aan bespreking „liefhebberij". Aan de hand van een aanwezige microscoop waren de leden in de gelegenheid het medegebrachte infusiewater te controlee ren. Uitvoerig werd de mondschimmel be sproken; deze ziekte, die de lippen der visschen aantast, ontstaat meestal het eerst aan den bovenlip der visch en ziet er uit als een witte sluier, waarna de lip zwelt. Hierna verschijnt de ontsteking, die de weefsels van den lip vernield, om ver volgens het been ook aan te tasten. Om deze ziekte te bestrijden mengt men ne gen druppels water met een druppel jo- diumtinctuur even voor de behandeling en penseelt hiermede de aangetaste dee- len van den bek, er nauwkeurig voor wa kend, dat geen andere deelen (in geen geval de kiewen) geraakt worden, terwijl de te behandelen visch steeds met den kep naar beneden gehouden moet worden. Hierna volgde bespreking van genezing van Ichthyophthriasis met methyleen- blauw. Aan de hand van verschillende in tijdschriften gedane publicaties en praktische ondervindingen werd dit on derwerp uitvoerig behandeld, alsmede de nieuwe gebruik wij ze van doorlichting met rotting. Nadat een 14 portie's waterplanten gra tis werden verloot sloot de voorzitter, de heer W. Zwart, deze druk bezochte en leer zame vergadering. Op 8 en 9 Juni werd in de inrichtingen Endegeest, Voorgeest en Rhijngeest te Oegstgeest het examen afgenomen voor diploma B (krankzinnigenverpleging). De namen der geslaagde zusters zijn: P. Bakker, M. G. M. C. v. d. Bom, G. Fa- ber, J. M. Flinterman, S^Hartveld, A. J. v. d. Hoeven, C. M. Ja^Ss, H. Koningh, C. Kramer, M. Oele, E. P. Robbers, G. W. A. Stammers. Afgewezen werden 4 candidaten. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: candidaatsexamen Geneeskunde: de dames: E. A. C. Grijm, Soest, J. Qualm, Vlaardingen; de heeren: O. J. G. Kronig, Oegstgeest, L. Kohier, Bennebroek, W. Gout, Leiden, G. J. Verdonk, Den Haag, P. J. Spierenburg, Rotterdam, H. van Riemsdijk, Den Haag, A. A. F. Asjes, Den Haag, K. J. Hardeman, Den Haag, H. Wijsenbeek, Rotterdam, P. M. Bakker, Middelburg, N. J. C. de Bruyn, Den Haag, F. Quispel, Rotterdam, cum 1 a u d e, J. W. Westerhof, Leiden, R. Th. J. P. Nie- mer, Leiden, R. H. Gevers, Voorburg, J. Bok, Leiden, H. Müller, Leiden; doctoraal examen Indisch Recht, de heer Jap Sin Fong, Leiden; doctoraal examen Rechten, vrije studie, de heer J. Verheus, Heemstede. doctoraal examen Rechten, de heer D. B. C. van Galen Last, Den Haag. LAATSTE BERICHTEN VOORZITTER TWEEDE KAMER. Bij K.B. van 10 Juni is tot voorzitter van de Tweede Kamer der Staten-Generaal voor het tijdvak van de tegenwoordige zitting benoemd: mr. P. J. M. Aalberse, Minister van Staat, lid van die Kamer. POGING OM KAPELAAN OP TE LICHTEN. In het voorjaar van 1937 hadden ver scheidene geestelijke in het Westland be zoek gekregen van een zekeren werkloo- zen monteur P., die, naar hij beweerde, 16 jaar in dienst was geweest bij de firma Stokvis, doch mr ontslagen was en werk zocht in de omgeving van Den Haag. Dit was echter mislukt en nu wilde P. naar zijn vrouw en kinderen in Arnhem terug, doch daar hij geen geld had, vroeg hij den verschillenden predikanten en ka pelaans, hem dit te verstrekken om zijn reis naar Arnhem te betalen. Sommigen gaven hem geld, anderen ver wezen hem naar de politie, de laatsten vooral, omdat ze de zaak niet geheel ver trouwden. P. gaf n.l. eenigen adressen in Arnhem op, die bij informatie meedeelden hem niet te kennen. Ten slotte werd de politie in de zaak ge moeid en werd P. gearresteerd. Heden had hij zich voor de rechtbank wegens oplichting en poging daartoe te verantwoorden. Hij gaf alles volmondig toe. Hij had om geld gevraagd en bekende daarbij valsche voorspiegelingen te hebben gedaan. Hij was wel monteur geweest, maar niet bij ge noemde firma, hij had geen vrouw en kin deren, maar eigenlijk wilde hij wel naar Arnhem terug, omdat hij daar veel ken nissen had, die hem konden helpen. P. was al eenige malen veroordeeld en de Officier van Justitie, Mr. van Asch v. Wijck, eischte een gevangenisstraf van één jaar. Uitspraak 24 Juni. PAPIEROPSLAGPLAATS UITGEBRAND. Vanmorgen tegen twaalf uur in brand uitgebroken te Amsterdam in een papier- opslagplaats op de zolderverdieping van de boek-, couranten- en handelsdrukkerij Th. Dijkman en Co. op het Nassauplein hoek de Wittenstraat. De brand werd eerst laat door het per soneel bemerkt. Toen de post Haarlemmer plein gewaarschuwd werd, had het vuur reeds de houten bekapping van den zolder aangetast en sloegen de vlammen naar buiten. De onderbrandmeester op deze post liet dan ook dadelijk het sein middelbrand geven. Met vier stralen werd hierna het vuur bestreden. Met één straal werd het naastgelegen torenhuis voor overslaan van de vlammen behoed. Na een half uur was de brandweer den brand meester. Het na- blusschen van het smeulende papier nam echter nog geruimen tijd in beslag. De waterschade aan de machines, die in de ondergelegen verdieping lagen, was niet groot, daar het personeel met stukken zeil deze werktuigen had afgedekt. De zolderverdieping brandde vrijwel ge heel uit. Aan het dak werd groote schade aangericht. Omtrent de oorzaak van den brand tast men in het duister, aangezien er bij het uit breken op de zolderverdieping niemand van het personeel aanwezig was. TELEGRAMMEN DE DUITSCHE VRIJHEIDSPARTIJ. Twee pamfletten verspreid. BERLIJN, 10 Juni (A.N.P.). De Duitsche Vrijheidspartij heeft gisteren twee pam fletten verspreid, waarin geprotesteerd wordt tegen de binnen- en buitenlandsche politiek der nationaal-socialistische regee- ring. Na te hebben opgemerkt, dat „symptomen van diepgaand wantrouwen" bestaan en gewezen te hebben op „het toenemend pro test van alle lagen der bevolking en dat on danks de bemoeizucht der politie" en en kele vragen te hebben gesteld aangaande den bi-and in den Rijksdag, vraagt het eer ste pamflet: Waarom weet de geheele we reld, dat de regeering van Hitier Franco steunt en waarom is het Duitsche volk het eenige, dat daar niets van weet? Waarom weet het Duitsche volk niets van het ontzettende bedrag, dat is uitgegeven aan hei-bewapening, welke het geheele oeconomische en zelfs het dagelijksche leven beheerscht? Wie bedreigt Duitschland toch? Is het om de Duitsche eer, die het zelf heeft aange tast, dat het nationaal-socialisme het Duit sche volk wil storten in de verschrikke lijke ramp van een aanvalsoorlog? Waarom weten wij niet, wat het buiten land van ons denkt? Waarom zegt men ons niet, dat onze onderhandelaars overal zijn afgewezen en dat wij thans veelmeer geisoleerd zijn dan ooit? Waarom is in ons land het vrije woord verboden?' In het tractaat wordt dan nog geprotes teerd tegen de uitgaven en het praalver toon van partijleiders en critiek geoefend op de landbouw-politiek, welke leidt tot een verhooging der prijzen, maar niet tot een verhooging der loonen en salarissen. Het betoogt, dat de regeering van Hitier het land in den afgrond heeft ge stort, omdat niemand de begrooting van ontvangsten en uitgaven en het politiek be leid controleert. „Waarom antwoordt men niet? Ieder half antwoord op alle kwesties zou de ter dood veroordeeling zijn van het regiem, dat ons in het verderf stort". Het tweede pamflet levert commentaar op de reis van Schacht naar Parijs. Het document verklaart, dat de situatie van Duitschland onheilspellend is. „Duitsche bankiers en oeconomische kringen bere kenen dat de rijksbegrooting voor onge veer 31 milliard aan bewapenings-uitga- ven bevat". Het Duitsche woord heeft bij de buitenlandsche naties geen enkele waarde meer. Het Duitsche bedrijfsleven heeft er geen enkel crediet. Deze twee feiten berusten op het ont zettende gebrek aan geweten, waarmede de nationaal-socialistische bankroetiers spe len met de vrijheid en het geluk van het volk. Wij eischen rekening en verantwoor ding, wij vragen openbaar making der be grooting, van de openbare schulden, ver slag van de geheime onderhandelingen van dr. Schacht met de Vereenigde Staten en Engeland, verslag over zijn bezoeken aan Parijs en Brussel. Wij eischen ontbinding van den Rijksdag, welke geen Rijksdag is. Wij eischen het recht van vrijheid van ver gadering en persvrijheid. Wij eischen ver kiezing van een nieuwen Rijksdag op de basis van algemeen kiesrecht". Het pamflet besluit met de woorden: „Heil Deutschland". STAKINGSRELLETJES TE YOUNGSTOWN. YOUNGSTOWN, 10 Juni. (A. N. P.) Bij den ingang van een der fabrieken der Re public Steel is het tot een botsing geko men, toen een vijftigtal agenten een zen ding levensmiddelen voor de werkwilli gen in de fabriek beschermden, waartegen de stakingsposten zich verzetten. De po litie moest ingrijpen en maakte daarbij ge bruik van traangas. Veertien stakers wer den gewond, een daarvan ernstig. Ook de sheriff werd „gegast", terwijl twee agenten verwondingen opliepen. DE GEBEURTENISSEN IN RUSLAND. MOSKOU, 10 Juni. (A. N. P.). In bui tenlandsche kringen is men nog ten zeerste verbaasd over de zuiveringsactie, die in Augustus van het vorige jaar begon met het proces tegen Zinofjef en Kamenef en cul mineert in de overplaatsing van militaire chefs en de arrestatie in industrieele krin gen in het Oostelijk deel van Rusland. Deze menschen worden er van beschuldigd, als Trotzkïstische agenten en in opdracht van de Duitsche en Japansche spionnagedien- sten de nijverheid te saboteeren. Wellicht zal de toestand over enkele dagen duide lijker zijn, want men verwacht belangrijke onthullingen. De geruchten over de moge lijkheid van een militairen opstand worden echter als ongegrond beschouwd. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 9 Juni. Groentenveiling. Per 100 kg.: peen 6, aardappelen 610, an dijvie 39, sla 3, aardbeien f 16 52, snijboonen 2145, stamboonen 54 58, tuinboonen 14/17, doperwten 10 20, peulen 15, per 100 kg.: postelein 24, spinazie 28, Tomaten A 26 30, idem B 2834, idem C 2024, idem CC 1416, per 100 stuks: andijvie f 0.60 1.80, komkommers f 1.706.20, bloem kool 2.006.90, salade 0.603.30, rabar ber 0.401.20, per 100 bos: pieterselie 1 1.90, radijs 0.602.00, selderie f 0.60 1.70, uien 0.50—1.20, peen 3.2'0—9.20, rabarber 1.804.50 Melkveiling. Week van 13 tot 19 Juni. Consumptiemelk 1ste klas f 5.50, 2de klas 5.25, 3de klas 5.00. Prijs voor te leveren boventaxemelk voor de week van 13 tot 19 Juni in geor ganiseerd overleg voor het district Leiden, gelijk aan de door de regeering vastgestel de prijs. KATWIJK a. d. RIJN, 9 Juni. Groenten- veiling. Per 100 bos (krop, stuks): bospeen 7.50—10.20, radijs 1.40—1.75, sla 1.45— 2.40, bloemkool f 4.205.60, per 100 kg.: spinazie 3.204.00, stoofsla 2.703.20, rabarber 3.203.90. LOOSDUINEN, 9 Juni. Melkveiling. Op de heden gehouden melkveiling werd van 136 aanvoerders verkocht om in de week van 14 tot 21 Juni dagelijks te leveren 31000 liter melk. Prijs af boerderij f 5.50 en melk voor industrie 5.10 per 100 liter. ROELOFARENDSVEEN, 9 Juni. Groen- tenveiling. Aardbeien 49 cent per doosje, sla 0.602.70 per 100 krop, snij boonen 1.551.90, stek 1.051.20 per 10 pond, peulen 0.401.50, doperwten 0.851.30, capucijners f 1.601.65, tuin boonen 1.60 per 10 kg. VOORSCHOTEN, 9 Juni Veiling V.P.V. tPrijzen: kippeneieren 2.703.40 en een deneieren 2.60 per 100 stuks, kippen 15 20 cent, konijnen 0.201.00, en hanen 46 cent per stuk. ZOETERMEER, 9 Juni. Eierenveiling. Aangevoerd 10.000 stuks. Prijzen: kippen eieren 2.553.60 en eendeneieren 2.20 2.90 per 100 stuks. BOSKOOP, 9 Juni. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 20 36 cent, Wendland 3051 cent, Hadley 15 20 cent, Claudius Pernet 1522 cent, Briarclif 812 cent, Butterfly 816 cent, Steward 1013 cent, Wilh. Kordes 1522 cent, Mme Jules Bouché 2038 cent, Ro- salandia 1019 cent, Florex 1015 cent, Byou 6091 vent, Talisman 24 cent Chas. B Kilham 813 cent, Edith Helen 1022 AGENDA LEIDEN. Donderdag. Jaarvergadering „Katholiek Leiden", café-rest. „In den Ver gulden Turk", 8.30 uur. Donderdag, R.K. Bakkerspatroonsvereeni- ging „Sint Clemens", jaarvergade ring in hotel „Central", Breestraat 7 uur. Woensdag. Ledenvergadering „St. Ra- phaël", Bondsgebouw, 8 uur. De avond-, nacht en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 7 Ju- ni tot en met Zondag 13 Juni a.s. waar genomen door apotheek C. B. Duyster, N. Rijn 18, Tel. 523 en J. Doedens, Wilhelmi- napark 8, Oegstgeest, tel. 274. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Agatha Clara Geraldina Ca- tharina, d. van G. Zandvliet en C. W. ter Haar Walter George, z. van J. J. Wies- sing en T. M. W. C. Hamelton Benjamin Amon, z. van J. J. Vermond en G. Sierat Everhardus Hubertus, z. van E. H. Haarlem en W. J. Schenkeveld Margaretha Petro- nella Louise, d. van J. de Boer en J. M. C. Soonius Francisca Albertina, d. van F. A. v. Velsen en M.' M. Kramp Constanti- nus Johannes, z. van J. de Koning en E. P. Vink Johann Jürgen Friedrich, z. van P. H. Kwant en W. C. Müller Mar tina, d. van A. N. Kops en J. Turk Wil- helmina, d. van J. Remmelzwaal en A. Lütjeharms Jacoba, d. van J. Remmelz waal en A. Lütjeharms Elisabeth, d. van J. v. Beelen en K. v. Beekum Geertje, d. van H. H. Reumerman en P. D. Boo gaard Adrian a, d. van J. P. v. Rijn en E. v. Klaveren Gerarda Johanna, d. van K. Willems en A. A. H. C. v. Heijningen Pieter, z. van J. v. Staveren en A. K. Huis Arie, z. van A. Bleijenberg en A. Leijs- senaar Ewoud, z. van H. Pierhagen en C. W. de Leeuw. Gehuwd: J. J. Barendse jm. en W. J. Landesbergen jd. W. Kop jm. en E. Beij jd. A. I. Nieuwenhoven jm. en A. C. M. Koning jd. J. den Os jm. en G. Boers jd. J. Slingerland jm. en J. Smit jd. H. J. v. Staden jm. en J. Kienjet jd. C. Werkhoven jm. en A. G. Visser jd. M. J. Dieben jm. en E. M. Sluis jd. W. J. Th. Kaapaan jm. en J. M. Lagerman jd. cent, Aug. Noack 814 cent, Else Poulsen 3051 cent, Gloria Mundi 2056 cent, Ellen Poulsen 1528 cent, Paul Grampel 3042 cent, Rosa Mundi 5081 cesnt, In- gar Ohlson 1524 cent, Queen Mary 1017 cent, Calla 40 cent, Kolonia 42 cent, Violie ren 1521 cent, Lathyrus 46 cent, Leeu wenbekken 5080 cent, Pioenen 1220 cent, Lelies umbellatum 1421 cent, Ger- bera 1119 cent, Clematis Prüis Hendrik 1.002.10, Clematis The President 5090 cent, Clematis le Coultre 1.601.90, Acer- blad 24 cent, Beukenblad 712 cent, Li- gustrum 48 cent. GOUDA, 10 Juni. Vee. Aangevoerd in totaal 912 stuks, waarvan 37 slachtvarkens vette 2324 cent per pond, levend met 2 pet. korting; 180 magere varkens 2836, 492 biggen 1216ë, Geldersche biggen 1822, 9 runderen 150240, 153 nuch tere kalveren 711, 1 schaap, 32 bokken of geiten 27, 8 paarden 180220, Han del redelijk. Kaas. Aanvoer 441 partijen. Prijzen le kwal. met rijksmerk f 2224.50, 2e kw. 1921, zware 26.50. Handel vlug. Boter. Aanvoer 359 ponden. Prijzen: Goeboter 6570 en weiboter 6065 cent, Handel vlug. Eieren. Aanvoer 129.500 sctuks. Prij zen: kippeneieren 2.502.75, eenden eieren 2.002.30 per 100 stuks. Handel willig. TER AAR, 9 Juni. Centrale Veiling. Spinazie 2034 cent, andijvie 1020 cent, sla 0.601.80, peulen f 0.451.65, dop erwten 1.001.45, capucijners 1.35 1.75, tuinboonen 1.502.05, snijboonen 3.00—3.60, stek 1.70—2.30, dubb. Stamb. 5.20, postelein per kg. 23 cent, rabar ber 2.40, peen 48 cent, bloemkool 27 cent, komkommers 1.506.00, aardbeien 27 cent, pieterselie 1.00, tomaten 1014 cent. VEUR, 9 Juni. Groentenveiling. Eng. komkommers le soort 3.904.90, 2e soort 2.603.40, 3e soort 1.702.20, wankleu rige "2.503.50, gele komkommers le soort 4.005.10, 2e soort 3.603.90, 3e soort 2.003.10, kropsla le soort 1.002.10, 2e soort 0.601.00, stoofsla-per 100 kg. 2.50 3.60, peen 5.608.20, bloemkool 2.80 5.10, 2e soort 2.503.50, uitschot 2. Tomaten midd. f 14.9016.20, gr. ronden 13.50—15.—, 2e soort 14.10—16.10, 3e soort f 9.50—10.30, bonken 11.00—14.00, andijvie per 100 1.003.10, andijvie per kg. 25 cent, spinazie per 4 kg. 1234 cent, postelein 2.803.90, raapstelen 0.50 1.00, rabarber 3.604.40 per 100 bos, snijboonen 3941, spercieboonen f 50 52, radijs 1.60—2.00, selderie f 1.00—1.30, prei 2.002.60, peulen 1821, tuinboo nen 15—16. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM^ Londen 8.9 7" Berlijn 72.82i/o Parijs 8.091/j Brussel 30.6 81/2 Zwitserland 41.561/o Kopenhagen 40.07l/2 Stockholm 46.30 Oslo 45.121/.2 New York 1-817 Praag 6.341/2

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3