WOENSDAG 9 JUNI 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 GEMEENTERAAD VAN LEIDEN. De afvloeiing bij de Lichtfabrieken. Tegen Maandag 14 Juni a.s., des namid dags te twee uur, is de Gemeenteraad in het gebouw „Tot Nut van 't Algemeen" bijeengeroepen. Als eenig punt staat op de agenda: a. Herstemming over het voorstel van den heer Schüller om de beantwoording van de interpellatie van den heer van der Voort in zake het op wachtgeldstellen van personeel der Stedelijke Fabrieken van Gas en Elec- triciteit als nota aan den Raad te doen toe komen en de beraadslagingen te schorsen tot een vergadering in Juni 1937; b. Voortzetting van de beraadslaging over het onderwerp van de sub a genoemde in terpellatie. R.K. COMMISSIE VOOR WERKLOOZEN- ZORG. Tweede zomerexcursie. Dreigde bij de eerste excursie een re genbuitje, de excursie die gisteren plaats had werd begunstigd met prachtig zomer weer. Dit was dan vermoedelijk ook wel een der oorzaken, dat de deelname aan dezen tocht zeker wel zoo bijzonder groot was. Aan den anderen kant zal toch zeker wel het doel van dezen tocht meer gewicht in de schaal gelegd hebben. Dezen keer ging het naar Rijswijk, naar de Kruisvaarders van St. Jan. Velen hadden reeds dezen winter met de Kruisvaarders kennis ge maakt door den schitterend geslaagden filmavond in den Volksbond, voor hen een reden te meer dus om er eens persoonlijk een kijkje te gaan nemen. Het was half tien toen de tocht aan het bondsgebouw een aanvang nam, en het was opmerkelijk, dat er onder de bijna honderd deelnemers ook zooveel ouderen te zien waren. Langs de Vliet ging het over Voorscho ten vol moed en in opgewekte stemming op Rijswijk aan, waar men om elf uur de groote oprijlaan van de Kruisvaarders bin nentrok. In een der paviljoens werden de deelne mers door den eerw. Broeder P. van Wan- rooij ontvangen en hartelijk welkom .ge- heeten, waarna de Broeders tevens een kor te uiteenzetting gaf van het doel" en stre ven der Kruisvaarders. Behalve deze in richting, aldus spreker, hebben de Kruis vaarders nog een gebouw te Wateringen, waar jongens van vijf tot tawalf jaar ver toeven. Na hun twaalfde jaar komen de jongens hier naar Rijswijk, waar hun ver dere opvoeding wordt voltooid. Vooral aan hun geestelijke opvoeding wordt veel werk besteed, doch óok het maatschappelijk werk wordt niet verge- ien. De meeste jongens ontvangen hun vak opleiding aan de R.-K. Ambachtsschool te Den Haag. Anderen bezoeken de MULO of H. B. S. Ook zy'n er die op de M. T. S. studeeren, al naar den aard der jongens zelf. Op hun een en twintigste jaar verlaten de jongens de inrichting, doch niet vóórdat de broe ders voor hen een passenden werkkring hebben gevonden, al gaat dat tegenwoor dig ook niet zoo gemakkelijk meer. Zijn de jongens daar allen intern, in Rotterdam bezitten de Broeders nog een inrichting, voor wat men zou kunnen noe men, het patronaatswerk. Daar komen zeer vele jongens hun vrijen tijd doorbrengen en ontvangen daar naast hun geestelijke les sen, ook les in allerlei hand-huisvlijt zoo als boetseeren e.d. Dan, vertelde Broeder van Wanrooij ver der, ons werk in de mijnstreek in Enge land. Ook daar werken onze broeders en leeren daar de werkloozen mijnwerkers hun tijd nuttig te besteden door het ver vaardigen van speelgoederen. Door deze speelgoederen in de Londensche warenhui zen te verkoopen, kunnen de mijnwerkers, althans eenigszins, in hun onderhoud voor zien. Ook op Missie-gebied zullen de broeders thans gaan werken, daarvoor is hun toege wezen Curasao, waarheen binnen enkele maanden de daarvoor aangewezen broeders zullen vertrekken. Na nog het een en ander verteld te heb ben oved het werkkamp te Rumpe (L.) be gon de rondleiding door de verschillende gebouwen. Allereerst de recratie-zalen der jongens, alles even frisch en licht; tafels en stoe len, alles in eigen werkplaats vervaar digd, zagen er keurig uit. Deze zalen wor den tevens voor eetzaal gebruikt. Voor een ieder een apart kastje voor het opbergen van hun eigendommen en dagelijksche be- noqdigdheden. Dan een kijkje genomen in de broeikas sen. Drie groote druivenkassen moeten de Broeders jaarlijks aan eenig inkomen hel pen, daar de druiven niet voor eigen ge bruik gebezigd worden. In de groenten- tuin waren alle mogelijke soorten groenten vertegenwoordigd voor menige huisvrouw een lust om te zien. Vandaar naar de slaapzalen. Ook hier alles even frisch en practisch ingericht. Twee open zalen voor de kleinere, de grooten hebben allen een apart kamertje. Verder vindt men nog een keurig inge richte tooneelzaal. Juist met het luiden van de Angelus betreden wij de kapel. Hier vooral treft ons de groote eenvoud en so berheid, die er betracht is. Alle deelne mers knielen neer, om met broeder van Wanrooij enkele oogenblikken te bidden. De rijwielherstelplaats verheugt zich in een drukke belangstelling, daar alle jon gens in het bezit zijn van een fiets, zoo doende zijn daar maar eventjes 'n 160 rij wielen te onderhouden. Dat de Kruisvaar ders gaarne gebruikte rijwielen in ontvangst nemen kan men zich wel indenken. Deze rijwielen worden voor de jongens dan in orde gebracht door den Broeder rijwiel hersteller. Jammer is het dat er zoo wei nig fietsen worden gezonden. Een goed in gerichte smederij is mede aanwezig. Ook de binderij en uitgeverij zijn keurig ingericht. Vooral de afdee'ling propaganda is het bekijken waard. Hiervoor is ook een apart gebouw ingedeeld. Het schitterende kaart systeem trok ieders bewondering. Naast dit gebouw vindt men den timmerwinkel, waar alle benoodigdheden voor de Kruis vaarders worden vervaarigd door de jon gens zelf, alles onder beproefde leiding. Over de keuken niets dan lof, wat be treft inrichting en eten alles in de puntjes. Langen tijd werd er doorgebracht in drukkerij en zetterij, ook hier alles voorzien van de modernste machines. Hiermede was de excursie geëindigd en begaf men zich naar twee eetzalen om de meegebrachte broodjes te verorberen, waarbij door de broeders gratis koffie werd aangeboden. Dat dit door de werk loozen op hoogen prijs gesteld werd laat zich begrijpen. Broeder van Wanrooij sprak een kort woord tot afscheid, tevens uitnoodigend dezen zomer het bezoek nog eens te herha len. Geld werd den gasten niet gevraagd, doch gebed en propaganda voor het schoo- ne en verheven doel van de Kruisvaarders, hetwelk dan ook spontaan werd toegezegd. Hierna volgde een hartelijk afscheid, door meerdere broeders uitgeleide gedaan. In vroolijke stemming ging de tocht over Kijkduin en Scheveningen via Wassenaar op huis aan. Voor dit gedeelte van den tocht een woord van dank aan den heer Vervoorn, die in dit gedeelte van Holland goed thuis bleek te zijn, gezien de mooie wegen en lanen, door welke hij de deelnemers voerde. Het was ruim vijf uur toen de tocht aan het bondsgebouw eindigde en hoogst vol daan gingen de deelnemers huistoe, in het besef een leerrijken dag te hebben mee gemaakt. Tot slot een woord van dank aan het Comité voor de schitterende organisatie, hetwelk zeer veel heeft bijgedragen tot het wt Isiagen van deze tweede en zeker niet de laatste excursie. ZONEN VAN DE ZUIDZEE. Fraaie opnamen van het leven der eilandbewoners. Het leven van een natuurvolk op een van die paradijsachtige Zuidzee-eilanden, is on getwijfeld, een aanlokkelijk onderwerp voor den filmregisseur. Hij vindt hier immers een ongeëvenaarde natuurpracht en een schat aan menschenmateriaal, gebruinde athletische mannengestalten, kinderen-om- te-stelen, die geen studio hem kan bieden. Aanlokkelijk,, maar gevaarlijk tevens, om dat men zag dit reeds, eenige malen het voor een speelfilm onvermijdelijke ver haal zoo veel kan bederven. In „Zonen van de Zuidzee", een film, op genomen door een expeditie van Metro- Goldwyn-Mayer, in Fransch Polynesië, on der regie van Richard Thorpe, die vanaf Vrijdag as. in het Lido-theater alhier zal worden vertoond, is men er in geslaagd, het documentaire gedeelte en de story op gelukkige wijze te combineeren. Het ver haal van de liefde van Lilleo en Taro kan men aanvaarden en de opnamen van de levenswijze, de jacht en de feestelijkheden van het priimtieve eilandenvolk onderbre ken nergens op storende wijze de geschie denis. Nog heden ten dage rooven de krijgers op het eiland Tafoa hun bruiden bij vijan dige stammen, en deze maagdenroof is het uitstekende begin van de film. Taro brengt de schoone Lilleo, zeer tegen haar zin, als buit mee naar huis, maar spoedig heeft hij door enkele staaltjes van buitengewonen moed en jagerskunst haar liefde gewonnen. De idylle wordt wreed verstoord door de komst van een vreemd schip, waarvan de kapitein, met behulp van het gewetenlooze opperhoofd, een twintigtal der beste man nen op allergemeenste Wijze ronselt. Zij zullen als slaven werken in de phosphaat- mijnen. Taro wordt van zijn geliefde ge scheiden en na een poging om van het schip der blanken te ontsnappen, slaat men hem in de boeien. Het leven der arbeiders in de mijnen is afgrijselijk en Taro's leed wordt nog vergroot door het gemis van Lilleo. Op Tafoa heeft het opperhoofd zich intusschen Lilleo "toegeëigend. Buitenge woon fraai zijn de opnamen van het ver lovingsfeest. Het einde brengt, na vele in trigues en strijd, toch de vereeniging, en nu voor eeuwig, van Taro en Lilleo. Geslaagd voor het eindexamen Gym nasium A, aan de Afdeeling Gymnasium van het R. K. Lyceum voor Meisjes te 's Gravenhage mej. Jos. A. M. van Deene, alhier. Morgenavond te 7 uur speelt de L. P. S. V. op het N. B. L. O. terrein een nederlaag wedstrijd tegen de Amb. Maatsch. Hulp betoon te Leiden. Voor eindexamen Gymnasium A aan het Aloysiuscollege te Den Haag is geslaagd de heer A. van Noort, alhier. De vervoeropbrengsten der Noord Zuid- Hollandsche Tramweg Maatschappij N.V. gedurende Mei 1937 (ongecontroleerd) be droegen totaalopbrengst in 1937 288.8 in 1936 244.828.—. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: candidaatóexamen. Indisch Recht: de heer E. Roosegaarde Bisschop, Den Haag; candidaatsexamen Wis- en Natuurkunde letter J, de heer V. Vinkhuyzen, Leiden; idem letter L, mej. H. van der Stoop, Den j; id. letter K. de heer W. F. H. M. Mommaerts, Den Haag; doctoraal examen Indisch Recht, de heer The Boen Hwan, Oegstgeest. RECHTZAKEN POSTAMBTENAAR VERDACHT VAN VERDUISTERING. Tel de kas van L. eens na, er is een flink tekort! In Februari 1936 kwam men door een anoniem schrijven op het spoor van een belangrijk tekort in de kas van een loket ambtenaar van het Amsterdamsche hoofd postkantoor. Op 8 Februari kreeg de adjunct-directeur de heer S J. van Gelder een ongeteekende brief toegestuurd: „Telt u de kas van L. eens na, er is een flink tekort". Onmiddellijk stelde de heer Van Gelder een onderzoek in. Hij ontbood den loket ambtenaar en liet hem het briefje zien. „Dat zal de dief geschreven hebben om mij er voor op te laten draaien", meende de ambtenaar. Van een tekort wist hij niets, doch de controle wees uit, dat er een bedrag van bijna 3000 aan zegels ontbrak. De justitie werd in de zaak gemengd en deze stelde tegen den geschorsten loket ambtenaar, den assistent der posterijen C. J. L. een vervolging in wegens verduiste ring. Hij hield in het vooronderzoek zijn onschuld vol en kwam in verzet tegen de djajvaarding. De rechtbank verwees de zaak echter naar de openbare zitting. Ook thans houdt hij vol volkomen on schuldig te zijn. De anonieme brief zou volgens hem door den man zijn geschre ven, die de zegels had gestolen. Op die wijze zou de verdenking op den ambte naar vallen. De adjunct-directeur yan het postkantoor was van meening, dat diefstal in dit ge val al zeer onwaarschijnlijk was. Bovendien zou de dief dan een bedrag van 200 contanten hebben laten liggen en ook dat is moeilijk aan te nemen De Officier van Justitie mr. de Muinck Keizer achtte de mogelijkheid van diefstal volkomen onbestaanbaar. Hij was de eeni ge, die in de trommels kon komen. Thans komt hij met het verhaal, dat hij een der sleutels had verloren, doch tegen zijn chefs heeft hij daar nooit melding van gemaakt. Bij diefstal had dt ambtenaar direct moe ten merken, dat er een belangrijk bedrag aan zegels tekort was. De Officier vorderde ten slotte een ge vangenisstraf van acht maanden. De verdediger pleitte vrijspraak. Vonnis 23 Juni. DE GOUDCLAUSULE VAN DE KONINKLIJKE. Betaling van de Octobercoupon op goudbasis geëischt. Op de rol van civiele zaken van het Haagsche Kantongerecht kwamen heden wederom de twee zaken voor, waarin van de Koninklijke Petroleum Mij. betaling van een coupon per 1 October 1936 der 4 pro cent dollarleening op goudbasis op dag van betaling wordt gevraagd. In de zaak van den heer W. L. Cohen en in de zaak van den heer W. G. J. Jans sen werd de conclusie van dupliek bepaald op 23 Juni. LAATSTE BERICHTEN EERSTE KAMER Vergadering van heden Na rapport over de geloofsbrieven, leg gen de 42 aanwezige nieuwgekozen leden in handen van den voorzitter de voorge schreven eeden of beloften af. Vervolgens wordt de loting gehouden voor het bepalen van den tijd van aftre ding der leden. De heer Van Sasse van IJs- selt (R.K.) als oudste lid trekt het lot, waardoor wordt bepaald dat de groepen I en III het eerst aftreden. Resp. de provin ciën Noord Brabant, Zeeland, Utrecht en Limburg (groep I) en Noord Holland en Friesland (groep III). De vergadering wordt geschorst. De af-, deelingen gaan vergaderen voor het kiezen van voorzitters- en onder-voorzitters. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Cornelis z. van C. P. Mar- celis en E. Boom Jan z. van J. Bervoets en H. v. d. Hoorn Hendrik z. van H. W. v. Oosten en M. Pijnakker Jozef Anto- nius Maria z. van J. C. v. Hameren en A. M. Snijders Maria Johana Cornelia d. van C. P. A. Kamphues en J. C. Bijleveld. Ondertrouwd: A. K. v. d. Linden jm 27 j. en A. E. v. Diggele jd. 21 j. Overleden: D. P. Schipper m. 53 j. A. C. J. VlotmanKroes vr. 60 j. TWEEDE KAMER. Voordracht voor een voorzitter. Als te 1.10 uur de voorzitter de vergade ring opent, zijn vrijwel alle leden aanwezig. De regeeringsstoelen zijn leeg. Alle mi nisters, voor zoover zij gekozen zijn als Ka merlid, hebben op de gewone banken tus- schen de leden hunner fracties plaats ge nomen. De heer BONGAERTS, als voorzitter van de commissie voor het onderzoek^ van de geloofsbrieven/ brengt namens deze com missie rapport uit en stelt voor, de geloofs brieven der gekozen verklaarde Kamerle den goed te keuren, alsmede den voorzitter als lid van de Kamer toe te laten. Aldus wordt besloten. De VOORZITTER gaat vervolgens over tot beëediging der toegelaten leden. Nominatie voorzitterschap Tweede Kamer. De Kamer heeft vervolgens met 89 stem men als no. één op de nominatie voor het voorzitterschap dezer Kamer gedurende de buitengewone zitting geplaatst prof. mr. AALBERSE (R.K.), die tot dusverre reeds het voorzitterschap bekleedde. Voorts werden uitgebracht op den heer v. d. Tempel (S.D.) 3 stemmen, op den heer d'Ansembourg (N.S.B.) 3 stemmen, op den heer De Geer (Chr. Hist.) 1 stem en op den heer Van Dijk (A.R.) eveneens 1 stem. Voor de tweede plaats werd aangewezen de heer J. J. C. van Dijk (A.R.) met 65 stemmen tegen 25 op den heer Drees (S.D.) en 1 op den heer v. d. Tempel (S.D.), ter wijl 3 stemmen blanco werden uitgebracht. Ook de heer van Dijk was reeds eerste onder-voorzitter. Op de derde plaats werd gebracht de heer Drees (S.D.) met 69 stemmen, tegen 8 op den heer de Geer (C.H.), 1 op den heer Bakker (C.H.), 1 op den heer Slotemaker de Bruine (C.H.), 1 op den heer Serrarens (R.K.) en 1 op den heer van den Tempel (S.D.), terwijl 13 stemmen blanco werden uitgebracht. Tweede ondervoorzitter was tot dusverre de heer Vliegen, die zooals men weet thans geen deel meer van de Kamer uit maakt. Aan de orde is thans het opmaken van de nominatie van het voorzitterschap. De voorzitter benoemt tot leden van de commissie voor stemopneming de heeren Zijlstra, Moller, dr. Vos en Drees. Daarna wordt over de nominatie gestemd en deze wordt als volgt vastgesteld: 1. Prof. mr. P. J. M. Aalberse. 2. J. J. C. van Dijk. 3. W. Drees. de Voordracht zal schriftelijk ter kennis van H. M. de Koningin worden gebracht. 'De Kamer komt Vrijdag 11 Juni a.s. des namiddags te 1 uur opnieuw bijeen. De vergadering wordt te .2.40 gesloten. DE OVEREENKOMST VAN OSLO. Contingentsverruiming geldt voorloopig ook voor Duitsche goederen. De Nederlandsche regeering heeft de Duitsche regeering medegedeeld, dat zij de contingentsverruimingen, die zij in de over eenkomst van 28 Mei den anderen onder teekenaars van de overeenkomst van Oslo heeft toegezegd, met ingang van 1 Juli voorloopig ook op Duitsche goederen zal toepassen. COMMISSARIS VAN POLITIE NIJMEGEN. J. Th. Veltman benoemd. Bij K.B. van 7 Juni is benoemd tot com missaris van politie te Nijmegen: J. Th. Veltman, hoofdinspecteur van politie te Nijmegen. VOOR MOEDERS OOGEN VERDRONKEN Tragisch ongeval te Utrecht. Omstreeks 12 uur vanmiddag is een drie jarig jongetje, dat in de Pijlsweertstraat te Utrecht woonde, van de Roode Brug in de Vecht gevallen en verdronken. Het kindje wandelde met zijn moeder, doch liep even vooruit. Toen een vracht auto naderde, riep de moeder het kindje terug, dat struikelde en in het water terecht kwam. Hoewel onmiddellijk pogingen in het werk werken gesteld om den kleine te redden, mocht het niet meer baten. Het lijkje-is na een kwartier dreggen op gehaald. DE VERMISSING VAN EEN MEISJE TE AMSTERDAM. Het raadsel in het Amstelparkbad te Am sterdam van het geheimzinnig verdwijnen van een achtjarig meisje, wier kleértjes op een der grasvelden waren gevonden, zonder dat het kind er bij was teruggekeerd (Men zie Gem. Berichten, 3de blad), is thans opgelost. Het meisje was heelemaal niet verdwenen, van een ongeluk was geen sprake. Gebleken is, dat zij naar huis is gegaan met haar mantel over haar bad pak en daarbij haar kleertjes heeft verge ten. VERBODEN TE VISSCHEN OP ZONDAG. Nieuwe tepaling voor Maasland. Maasland zal in het vervolg des Zondags verboden terrein zijn voor de hengelaars. Er was in de vorige raadsvergadering door enkele leden geklaagd over den hinder, die werd ondervonden van hengelaars langs Maaslands vlieten; uitstekende hengels vormden een gevaar voor de beenen der kerkgangers en het andere verkeer op den weg. De gemeenteraad heeft nu de politie verordening aangevuld met de bepaling: „Het is verboden op Zondag zich met een hengel visschende of aan den openbaren weg te bevinden". Waar de Maaslandsche wateren vooral ge liefkoosd waren voor het houden van visch- concoursen, is deze bepaling voor menige hengelaarsvereeniging een tegenvaller. „Tel." ZAKKENROLLERS TE AMSTERDAM AAN HET WERK. De groote drukte in verband met het Koninklijk bezoek, maakt de hoofdstad tot een welkom operatie-terrein voor zakken rollers. Bij de politie zijn gisteren dan ook ver scheidene aangiften binnengekomen van menschen, die in de drukte het slachtoffer van zakkenrollerij waren geworden. Aan een trampassagier van lijn 2 is een zilveren horloge ontrold. Een 77-jarige inwoner van Hilversum en een 72-jarige bewoner van de Marnixstraat te Amsterdam, raakten op het Damrak hun gouden horloges kwijt. Een 76-jarigen bewoner van de Keu- cheniusstraat is op het Damrak een por- temonnaie', inhoudende zeven gouden tien tjes ontrold, en een 46-jarigen bewoner van de Van Baerlestraat werd op de Nieu- wendijk een partemonnaie inhoudende zestien gulden ontrold. TELEGRAMMEN AMERIKAANSCH OORDEEL OVER DEN DUITSCHE KERKSTRIJD. NEW YORK, 9 Juni. (A. N. P.). De Fe derale Raad der Amerikaansche Kerken heeft een motie aangenomen, waarin ge zegd wordt, dat de jongste ontwikkeling in Duitschland geen twijfel toelaat ten aanzien van de vijandigheid der Duitsche regeering tegen den invloed van en de op voeding door de Christelijke kerk. Met on geduld aldus de motie, wacht men op den dag, waarop de machtige traditie der Duit sche Christenheid weder vrij zal zijn. De eere-secretaris van den raad, Mac- farland, publiceert tegelijkertijd een open brief, dien hij de vorige week Hitier heeft toegezonden. Hij zegt daarin onder meer: „Gij vervreemdt u van het aanzien der beschaafde wereld en leidt uw aangenomen volk naar den afgrond, want gij kunt geen blijvend volk op geweld en haat opbou wen." GRIEKSCH STOOMSCHIP IN BRAND. De bemanning opgepikt door de Westfalen. RIO DE JANEIRO, 9 Juni. (A. N. P.) Het steunpunt voor vliegtuigen Westfalen heeft bij het eiland Fernando Noronha de bemanning opgepikt van het Grieksche stoomschip „Mario Stathactos", aan boord waarvan brand was uitgebroken. Men be schouwt het schip als verloren. MARKTBERICHTEN TER AAR, 8 Juni. Centrale Veiling. peulen 0-401.70, doperwten 0.951.55, capucijners 1.652.25, tuinboonen 1.30 1.90, snijboonen 3.103.40, stek 1.40- 2.30, aardbeien per doosje 27 cent, sla 0.80 VOORSCHOTEN, 8 Juni. Vrije Veiling. Prijzen: kippeneieren 2.80—3.30, eenden eieren 2.602.80 per 100 stuks, kippen 4560 cent, konijnen 0.351.25, hanen 1555 cent, duiven 1017 cent per stuk. ROELOFARENDSVEEN, 8 Juni. Groen- tenveiling. Aardbeien 27 cent per doosje, sla 0.601.90 per 100 krop, snij boonen 1.25—1.80, snijboonen stek 0.90 —1.15 per 10 pond, Peulen 0.40—1.20, doperwten 1.00—1.25, capucijners 1.35 2.20, tuinbonnen 1.90 per 10 kg. WOERDEN, 9 Juni. Kaas. Aanvoer 140 partijen kaas. Met rijksmerk le kwal. 22 —24, 2e kwal. 19—21, zware 25.—. Han del matig. W1SSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM? Londen 8.97 5/8 Berlijn 72.80 Parijs 8.09l/i Brussel 30 67 Zwitserland 41.55 Kopenhagen 40.10 Stockholm 46.30 0sl° 45.121/., New York 1 rit Praag 6.34i/2 Gaspedalen zijn gewillig! Maar als uw autosnelheid verdubbelt wordt uw remweg (afstand, noodig om te stoppen) 2X2=4 maal zoo groot!

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3