WOENSDAG 9 JUNI 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER WAKMER. DE BILT SEINT: Zwakke tot matige veranderlijke wind, later uit Zuid-Oostelijke richtingen, ge deeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, iets warmer. Hoogste barometerst.: 765.3 te Weenen. Laagste barometerst.: 749.1 te Seydisfjord. Het hoogedrukgebied in het Oosten nam in beteekenis af, de Oceaan-depressie trok naar het Noorden, het centrum ligt thans over IJsland. Over de Golf van Biscaye ont wikkelde zich een nieuw gebied van lage luchtdruk. In Scandinavië waaien meest zwakke tot matige Zuidelijke winden, on der invloed van de naderbij gekomen Oceaan-depressie is de lucht zwaar be wolkt tot betrokken met plaatselijk regen. Ook het Noorden van de Britsche Eilanden staat nog onder invloed van deze depressie, het waait er krachtig uit Zuid-West met plaatselijke regen. Het Zuiden van de Eritsche Eilanden en de Fransche Westkust ondervinden den invloed van de depressie over de Golf van Biscaye. De wind is zwak uit Zuid-Oost, ook hier valt plaatselijk regen. In het overige gebied van het vaste land van West-Europa zijn de luchtdruk- verschillen zeer gering, zoodat windstilte heerscht of zwakke veranderlijke winden waaien. De lucht is nog zeer vochtig, zoo dat de bewolking meest zwaar is met plaat selijk nevel of mist. In onze omgeving zal voorloopig deze weerstoestand nog aan houden, waarbij verwacht wordt, dat de wind naar Zuid-Oostelijke richtingen om zal loopen met eenige stijging van tempe ratuur en gedeeltelijk bewolkte lucht. De regen zal waarschijnlijk tot geringe hoe veelheden beperkt blijven. LUCHTTEMPERATUUR. 20.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Woensdagnamiddag 9.50 uur tot Donderdagmorgen 4.08 uur. POOG WATER. Te Katwijk op Donderdag 10 Juni- voorm. 4.22 en nam. 4.54 uur. WATERTEMPERATUUR. De Zijl 20 gr. C. Poelmeer 22 gr. C. zingsactie en ook nu op dezen avond weer ondervonden. Na deze openingsrede kwam de bekende voordrachtkunstenaar Leon v. d. Hulst op de planken, die met zijn voordrachten een groot succes oogstte. Ernst en luim wer den afgewisseld terwijl het vroolijke ge deelte den boventoon had. Van Leon v. d. Hulst kan men gerust zeggen: „Goede wijn behoeft geen krans". Na het eerste optreden van den voor drachtkunstenaar hield de Geestelijk Advi seur, Kapelaan Dorbeck, een rede. REDE KAPELAAN DORBECK. Kap. Dorbeck wilde, de gewoonte ge trouw, gaarne een beschouwing wijden aan den uitslag van de verkiezing. Wij ontleenen hier een groot deel uit het heldere betoog, dat meerder keer met geest driftige instemming werd begroet. Allereerst: ook nu leeren de cijfers weer, dat elke stem er een is. Wij hebben 28 zetels direct gehaald, en van de 10 restzetels erbij gekregen de 2de, 7de en 10de, dus laatste. Bij eenig stemmenver lies was mogelijk deze laatste zetel naar een andere partij gegaan. Hoewel ik niet weet, hoe groot het op ons R.K. eindgemid delde volgende eindgemiddelde van een an dere partij is geweest, laat zich veronder stellen, dat het er zeer kort op is gevolgd, want wij hebben tenslotte van al de par tijen, die van de verdeeling der restzetels hebben geprofiteerd, verreweg het laagste eindgemiddelde gehad, met daarbij nog slechts een overige rest van 20 stemmen! Wel heeft de N.S.B. en b.v. ook de heer Bouwman gedacht, dat de boeren hen zou den steunen en ons in den steek laten, maar wij hebben tenslotte toch maar het meest fortuinlijk met onze stemmen ge- „boerd"! Daarvoor hoeven wij ons niet te scha men, dat is voor ons welverdiend, want de vorige maal was het juist andersom! De R.K. dissidenten van K.D.P. en Actie Bouwman (degenen, die op andere par tijen hebben gestemd, buiten beschouwing gelaten) hebben niet minder dan 48.872 R.K. stemmen finaal verknoeid (waarbij, verdiende loon, Bouwman de K.D.P. van diens eenige zetel heeft afgeholpen, zonder er zelf een te krijgen). Deze stemmen, indien uitgebracht op onze partij, hadden ons bij eerste verdeeling aanstonds 30 zetels verworven, en van de restzetels de eerste en de vijfde, dus niet daarbij de laatste. Wij hadden dan dus ze ker 32 zetels gehad, terwijl wij er nu bij niet te veel tegenslag, en zonder dat het een nederlaag was geworden, niet eens een en dertig, maar slechts 30 zouden hebben gehad. Zietdaar opnieuw, waarlijk voor de zoo- veelste keer, bewezen het gevaarlijke en onverantwoordelijke gedoe der dissidenten: wanneer het daarmede nu nog niet uit is, dan mag men gaan twijfelen aan de goede trouw en aan de katholiciteit van een groot deel dier dissidenten, voorzoover men daar aan niet reeds ernstig twijfelen moet. In dit verband een woord van hulde aan onze zieken en aan him geleiders en geleid sters, die lichamelijke inspanning en pijn ten spijt, en moeilijk ingehouden hoon ten spijt, hebben gestemd, in Leiden alleen reeds ongeveer honderd, over het heele land meerdere duizenden: voegt bij hun stemmen den moreelen steun van hun goede voor beeld en de zegenafdwingende kracht van hun steeds vernieuwd offer, en gij begrijpt, waarom onze zieken genoemd mogen wor den het keurcorps ook der R.K. Staats partij Vervolgens: Onze overwinning is het grootste geweest. Want wij hebben uit sluitend op den basis van trouw aan onze religieuze beginselen ruim 130.000 stem men bijgewonnen: en niemand minder dan dr. Colijn, heeft gezegd, dat hij de meer stemmers op de A. R.-lijst, hoewel zelf geenszins A. R. (volgens zijn berekening leverden die hem 5 van de 17 zetels) nu tot met hem één overtuiging toegedane meestemmers moet gaan maken: en die overtuiging, en die is, aldus spr., ons in zien, liberaal en niet anti-revolutionair! Dat maakt groot verschil in ons voordeel! Ten derde: Wij hebben nog de jeugd. Mr. Goseling zegt, blijkbaar op grond van hem ten dienste staande cijfers, dat wij op de nieuw bijgekomen, dus voor het eerst uitgebrachte stemmen percentsgewijze nog meer hebben gewonnen, dan wij percents gewijze op het totaal hebben gewonnen (dit laatste bijna 1 procent). Dat is een voudig prachtig: wij begrijpen, dat b.v. des te beter, wanneer wij bedenken, dat de grootste vrees der Duitsche Bisschoppen is, dat de jeugd ontkerstend zal worden en de Katholieke Kerk aldus zal gaan uitsterven, en dat is zonder twijfel de bedoeling har er vijanden in Duitschland. Als dat zoo blijft, loopen wij in de toekomst steeds meer op, dank zij onze groote gezinnen. Politieke versterking is waarlijk niet het voornaam ste motief onzer verdediging der groote gezinnen, maar de meerdere aanwinst, door die gezinnen gebracht. Dit werpt tevens een scherp licht op de bijzondere plicht der R.K. Staatspartij, naar vermogen voor de belangen der groote ge zinnen op te komen, en dit stemt tevens tot ingekeerd en ernstig zich afvragen der ka tholieke Nederlanderschap: zullen wij onze groote gezinnen, en tevens het geheide ka tholieke karakter daarvan weten te hand haven en in de toekomst nieuwe winst daaruit trekken voor onze politieke eenheid, of niet. Ik voor mij hoop het eerste, maar vrees het laatste! Ten vierde: de R.K. Staatspartij is geen kerkelijke partij, zeker: maar meer dan ooit blijkt de waarheid deze te zijn, dat vitale belangen der Kerk thans staan of vallen met die partij: niet omdat het de Staatspartij is, met die of die leiders en die of die afgevaardigden, maar omdat zij heeft behouden de eenheid der R.K. Wordt die eenheid verbroken, dan wor den wij door de niet R.K., dat is, als het er op aan komt, de anti-katholieke meerderheid onder den voet geloopen. Onder de vitale belangen, die daarmede verloren zouden gaan, of tenminste ernstig bedreigd zouden worden, noem ik, aldus spr., onze scholen, jeugdorganisaties, vakbonden, radio, pers; de Kerk kan daar niet buiten, en de poli tieke eenheid is het eenige bolwerk ter verdediging daarvan. Zie Duitschland: com mentaar overbodig. Moge dit inzicht bij alle katholieken, op de eerste plaats bij hen, bij wie men dat op de eerste plaats aanwe zig mag en beleefdheidshalve moet achten, steeds meer doordringen. Dit is ook de kwestie der R.K. dissidenten, stemmend op katholieke, a fortiori op niet-katholieke lijsten: wij stellen hen voor dit dilemma: ofwel zij zijn niet nuchter genoeg, om het gevaar van verdeeling met betrekking tot de veiligstelling dier vitale belangen te zien, zijn daarvoor te kortzichtig, ofwel zij zien het wel, maar het kan hun niet schelen: dan zijn zij niet katholiek genoeg. Op een der beide manieren moet men verklaren uitlatingen als die van den heer Wesseling die durft schrijven, dat de Bisschoppen de schuld (overweegt dat woord) hebben van den nederlaag der K.D.P., en die van een bekend katholiek N.S.B.-er, dat (even als de N.S.B.) ook Christus werd vervolgd door priesters en farizeeën. Ik zeide, dat de niet-katholieke meerderheid van ons volk, als het er op aan komt, blijkt anti katholiek te zijn: de communisten: duide lijk ondanks hun huichelachtig gepraat bij de verkiezingen; de socialisten ook: en ik geloof, dat wij daaraan te weinig aandacht hebben besteed, ook bij onze verkiezings campagne, want die loeren nog immer op onze vakbonden, en op onze jeugd, en op de moraal dier jeugd, en op onze groote ge zinnen; de liberalen, want die houden ons achter de schermen nog altijd uit de amb ten vandaan; de N.S.B., want, om een ver gadering daarvan naar den mond te praten, was de bovenaf gekeurde uitlating op zijn plaats, en daarom keurt de N.S.B. de Duit sche processen goed, en zegt, dat daar van voor Nederland ook nog valt te leeren; zelfs protestanten: men herinnere zich het verloop van de kabinetscrisis verleden jaar. Dat sluit niet uit de mogelijkheid van sa menwerking met een of meerdere dier groe pen: maar samenwerking stelt voorop, dat wij er als groote partij zijn en blijven; an ders valt er niets voor ons te werken, laat staan samen te werken. Ten v ij f d e: Hebben wij overwonnen, speciaal hier in Leiden is onze overwinning groot geweest. Hulde aan u, zwoegers, die een groot deel van uw werk in het donker hebt gedaan, niet omdat dat werk het eer lijke daglicht niet kon verdragen, maar om dat de dag daarvoor te kort was. Een woord van speciale hulde brengt spr. hier Belast zich met den aan" verk°°P van e"ec*en staat U V gaarne ter zijde met "V inlichtingen omtrent aandeelen of obll- gaties 8869 aan den voorzitter. De propaganda heeft vat gehad op onze R.K. kiezers, misschien moeten wij zeggen, ten deele althans: weer vat gekregen op die kiezers. Dat is verblij dend, maar het is nog niet zoo als het we zen kan en dus moet. Laat de krant toch op vallend publiceeren de inderdaad geweldi ge en indrukwekkende cijfers, waarin be rekend het zwoegen van onzen club: maar wat meer had moeten gebeuren, dat was het huisbezoek, juist door volkomen onder legden, wat mogelijk had moeten zijn en praktisch gebleken is niet mogelijk te zijn geweest, dat zouden zijn geregelde bijeen komsten van veel propagandisten, ook buiten den verkiezingsstrijd, om meer on derlegd te worden in allerlei dingen, die elke kiezer en zeker elke propagandist moest weten. Het zou een averechtsche uit legging zijn van de waarheid, dat onze par tij alle geledingen van het R.K. volk om vat, wanneer de praktijk van het partij leven zou zijn, dat de leiding berust bij slechts enkele intellectueelen (en de rest slechts te zien is als er eens een zeer bijzonder spreker is) het op de candidaten- Uist bombardeeren door den midden stand met bijeengetrommelde meerder heid op de vergaderingen der partij af dee ling (d.w.z. iets meer dan de helft van vijf tig aanwezigen), terwijl dan de arbeiders in meerderheid het gesjouw bij de verkiezin gen voor hun rekening zullen nemen! Het stemt tot groote vreugde, dat daarin reeds een en ander aan het veranderen is gegaan, maar het moet nog anders worden. In dit verband wijdt spr. weer een woord van hulde speciaal aan den voorzitter. Katho liek Leiden dient de Propagandaclub niet te beschouwen als een troep drijvers, nog erger als een stelletje kwajongens, van wie de bedaagde burgerij niets heeft af te wachten of iets dergelijks. Mr. Goseling heeft gezegd, dat wij zoo als den voorafgeganen strijd zoo ook de overwinning grootsch moeten zien. Dat geldt ook voor Leiden. Daarom b.v. har telijk welkom aan degenen, die reeds in onze gelederen zijn weergekeerd, of dat overwegen te zullen doen. Maar ook grootsch de toekomst zien. Ik wensch Lei den toe een altijd actieve Propagandaclub met krachtigen steurt door meeleven, mee werken en meebetalen der burgerij! Na deze, door applaus herhaalde malen onderbroken toespraak en nadat de aanwe zigen hun droge kelen hadden gelaafd, was de beurt wederom aan Leon v. d. Hulst, die, evenals voor de pauze, weer een groot succes behaalde. TOESPRAAK MR. BOLSIUS. Ook de voorzitter der R.K. Staatspartij, mr. E. Bolsius, wilde niet achter blijven en wilde ook graag eenige woorden van dank en lof toezwaaien aan hen, die het zoo zeer verdiend hadden. Namens het geheele bestuur van de af- deeling Leiden bracht spr. dank aan het bestuur van Dr. Schaepman voor het ge presteerde bij de verkiezing en voor de aangename samenwerking. Onder deze lei ding willen wij nog menige verkiezing pro- beeren zegt spr. Verder dank aan de plaatselijke Kath. pers, welke steeds op de bres heeft ge staan en waarvan wij moeten zeggen, dat wij haar niet zouden kunnen missen. Dank aan de Katholieken van Leiden voor den financieelen steun. Ook zij heb ben gevoeld, dat er veel op het spel stond. Financieel kon de actie thans groot wor den opgezet. Moge dit ook in de toekomst zoo blijven. Na deze dankwoorden nog een enkele opmerking. Wat er gebeurd is geeft reden tot juichen, maar de verantwoordelijkheid' is groot. Het moeilijkste is de overwinning uit te buiten. Ook in de toekomst is de ver antwoording groot, vooral voor de jonge ren. Laten zij vooral actief mee strijden, thans in de propagandaclub en daarna in de partij. Mogen zij door het nu behaalde succes aangevuurd worden om ook in de toekomst eendrachtig samen te werken. Spr. vertrouwt er op, dat men met over tuiging zal blijven werken, want het werk begint thans pas goed. Dat wij over vier jaar weer een overwinning mogen vieren door die eendrachtige samenwerking. Na nog eenige nummers muziek ten ge- hoore gebracht te hebben sprak tenslotte de voorzitter, mr. Donders, het afscheids woord, waarin spr. dank bracht aan allen die dezen avond hebben doen slagen. Spr. doet dan mededeeling, dat Pater Beaufort tot zijn grooten spijt niet aan wezig kan zijn, maar een heel hartelijken brief had gezonden, waarin hij de propa gandaclub dank bracht voor het vele werk en haar succes wenscht met het schitteren de resultaat. En zoo kwam het einde van deze goed geslaagde feestelijke bijeenkomst. Hedenmorgen is een begin van brand uitgebroken in het schuurtje achter per ceel Borgerstraat 1, bewoond door G. A. S. In dat schuurtje stond een keteltje water op een petroleumstel en terwijl de vrouw des huizes aan den overkant van haar wo ning vertoefde, geraakte een houten schot nabij het brandende petroleumstel in brand. Door omwonenden werd het vuur met eenige emmers water gebluscht. De politiebrandweer behoefde geen dienst te doen. BEGRAFENIS J. A. S. SCIARONI Hedenmorgen heeft op de begraafplaats aan de Zijlpoort de teraardebestelling plaats gehad van het stoffelijke, overschot van wijlen den heer J. A. S. Sciaroni, eerelid der St. Vincentiusvereeniging en drager van het eerekruis „Pro Ecclesia et Ponti- fice". Nadat in de morgenuren de Stille H.H. Missen van Requiem waren opgedragen, voglde te half tien de plechtige Uitvaart dienst en na afloop daarvan de begrafenis. Tal van Vincentianen volgden in den stoet, terwijl de voorzitter van den Bij zon deren Raad, de heer Gründemann met de familie was meegekomen. Verder merkten we o.m. op den zeereerw. heer pastoor Th. Beukers. Pastoor Smitz O.F.M. was door lichte ongesteldheid verhinderd aanwezig te zijn. De absoute in de kapel en de beaarding werd verricht door den weleerw. heer W. Hermans, neef van den overledene. Na de eenvoudige plechtigheid dankte de heer A. Sciaroni namens de familie de tal rijke aanwezigen voor de betoonde belang stelling. VER. VAN HOOFDAMBTENAREN BIJ HET MARKTWEZEN IN NEDERLAND. Jaarvergadering te Leiden. Voor het eerst sedert haar 15-jarig be staan, heeft de Ver. van hoofdambtenaren bij het Marktwezen in Nederland hier ter stede haar jaarlijksch congres gehouden. De deelnemers kwamen hedenmiddag te men in café-restaurant „Zomerzorg", waar de secretaris, onze stadgenoot, de heer L. A. Mennes, zijn medeleden op degelijke wijze oriënteerde in de geschiedenis der stad hunner samenkomst. Uitvoerig stond spr. stil bij de oudste historie der Sleutelstad en bij de uitbrei dingen, welke zij in den loop der eeuwen onderging, waarbij hij niet verzuimde mel ding te maken van het sterk wisselend in wonertal en een opsomming gaf van Lei den's voornaamste bezienswaardigheden en talrijke wetenschappelijke instellingen. Een en ander leidde spr. tot de conclu sie, dat Leiden, niet het minste krachtens haar verleden, zich een plaats van zoo on- gemeene beteekenis in de rij der Neder- landsche steden heeft veroverd, dat zoo wel van vreemdeling als van vaderlander, gevraagd mag worden zich de moeite te geven eens nader met haar kennis te ma ken. De heer Mennes eindigde met woorden van welkom en het uitspreken van de hoop, dat allen in de Sleutelstad twee ge noeglijke dagen zouden mogen beleven. (Applaus). Vervolgens begaf het gezelschap zich via het vernieuwde veemarktterrein naar het Stedelijk Museum „de Lakenhal", waar de officieele ontvangst door het gemeentebe stuur plaats had en waar de burgemeester, mr. A. van de Sande Bakhuyzen als gast heer optrad. Daarna werd gewandeld naar café-res taurant „In den Vergulden Turk", waar onder voorzitterschap van den w.n. voorzi- ter, den heer dr. A. van der Laan uit Am sterdam, de algemeene ledenvergadering werd gehouden. Wij komen daarop nader terug. Voor hedenavond staat een autotocht door en om Leiden op het programma, aangeboden door het gemeentebestuur, ter wijl de dag van morgen wordt gevuld door een wandeling langs diverse bezienswaar digheden, een bezoek aan 't Waaggebouw, alwaar de heer Mennes voor leden en ge- noodigden een voordracht zal houden over „De Leidsche Waag, monument van Lei den's handel en marktwezen" en een boot tocht over de Kagermeren. Met een gemeenschappelijke lunch in café-restaurant „Zomerzorg" wordt het con gres besloten. TWEE MEISJES DOOR MOTOR AANGEREDEN Gisteravond te halfzeven zijn op den Lage Morschweg ter hoogte van het Kruit huis de 9-jarige A. V. en de 8-jarige N. T., die aldaar fietsen, aangereden door een motorrijder, die voor een tegemoetkomen de auto langs plotseling den weg overstak. De motorrijder reed te snel in den vrij scherpen bocht, toen plotseling de auto na derde. De beide wielrijdsters werden aan gereden, waarbij de 8-jarige T. uit de Tes- selschadestraat een bloedende hoofdwonde en een sleutelbeenfractuur opliep. Na door den E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis te zijn vervoerd en aldaar te zijn verbonden, werd het meisje naar de ouderlijke woning overgebracht. Het andere meisje kwam er met den schrik af, doch haar rijwiel was bescha digd. De motorrijder liep eenige ontvellin gen op. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving. 6949. Har- togs en Co (f). Leiden, Hooge Rijndijk 86. Hoofdz.: Rotterdam, Keerweerlaan 15, Con fectiebedrijf. Wijzigingen. 415. I. Verhoef. Lei den, Apothekersdijk 13. Stucadoorsbedrijf De eigenaar I. Verhof, is d.d. 1 Juni 1937 uitgetreden. Het bedrijf is thans om gezet in een vennootschap onder firma on der den naam: Gebroeders I. M. en W. Verhoef's Stucadoorsbedrijf (B.P.). Venn. I. M. Verhoef en W. Verhoef, Leiden. 5554. K. Oudshoorn en Zoon. Sassenheim, Berkenlaan 38. Kweekerij van en handel in bloembollen enz. De vennootschap onder den vennoot A. Oudshoorn, die met toe firma is met ingang van 1 Mei 1937 ont bonden. Het bedrijf wordt voortgezet door stemming van den uittredenden vennoot den handelsnaam: K. Oudshoorn en Zoon zal blijven voeren. AGENDA LEIDEN. Donderdag. Jaarvergadering „Kathoiiek Leiden", café-rest. „In den Ver gulden Turk", 8.30 uur. Donderdag, R.K. Bakkerspatroonsvereenl- ging „Sint Clemens", jaarvergoflo- ring in hotel „Central", Breestraat 7 uur. De avond-, nacht en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 7 Ju- n i tot en met Zondag 13 Juni a.s. waar genomen door apotheek C. B. Duyster, N. Rijn 18, Tel. 523 en J. Doedens, Wilhelmi- napark 8, Oegstgeest, tel. 274. In Leiden gevestigd: H. Abspoel, koopman, Hansenstr. 83 J. M. van den Akker, dienstbode, H. Rijn dijk 107a M. van Amsterdam, fabr.arb., de Wetstr. 26 P. B. Beenker en Fam., stationsbeambte, Jan Vossenstg. 67 J. Bonder en Fam., verpleger, Meezensfcr. 3 S. Bortoli, ijsventer, Haarlemmerstr. 46a A. W. Bosch, Meezenstr. 2 M. Dall'Asta, ijsventer, Kruisstr. 21 W. J. Diederiks, schoenmaker, Sumatrastr. 92a J. M. Ho- gewoning-van Duijn, J. de Wittstr. 49 C. Dijkema, dienstbode, Slingelandtln. 4 C. v. d. Endt, dienstbode, H. Rijndijk 27 J. Florijn, kellner, J. Vossenstg. 44 H. J. M. A. A. Geijer, Botermarkt 26 J. G. Gompelman, drogist, Steenstr. 41 G. M. C. de Haas, dienstbode, Sophiastr. 45 M. v. Weesel-de Haas, K. Hansenstr. 6 A. C. Juta, Just. Carelshs. 11 H. D. Klink hamer en Fam., kapper, Driftstr. 32 H. E. G. Kommers, verpleegster, Mariënpoelstr. la C. v. d. Linden en Fam., v. Bemme- lenstr. 30 J. Noordanus en Fam., reiziger in bouwmat., Apoth.dijk 35 N. Oosterom, fabr.arb., R. Visscherstr. 11 H. M. Tib- boel-Rapp, L. Rijndijk 68b A. Meiier- Reedijk, 3 Octoberstr. 41a E. W. Schal- lenberg en Fam., privaat docent, Lorentz- kade 50 L. W. Schram, handelsreiziger, Zeemanln. 43 K. Schuling, bakker, Gor- testr. 54 F. M. Schwalbach, linnenjuffr., Haagweg 18 A. J. Terruwe en Fam., timmerman, K. Hansenstr. 2 H. A. P. Thijssen en Fam., chauffeur, Hansenstr. 15a J. Timmer, dienstbode, Pioenstr. 27a G. B. Toneatto, vloerlegger, Haarlemmerstr. 85a G. J. M. Verhoef, kinderjuffr., Haar lemmerstr. 13 J. Vogelaar en Fam., tim merman, Langegr. 54 A. H. van der Voort, verpleegster, Rijnsb.weg 93 C. J. Rekker-Witte, kamerverhuurster, Witte Singel 106 H. Wolf, slager, Rijnsb.weg 116. Uit Leiden vertrokken: M. van Adrighem, Rotterdam, Oranje laan 8b A. H. Creutzbergde Blécourt en fam., Batavia, Spoorweglaan 7 W. Briët, Oegstgeest, Endegeesterstr.weg 5 C. van den Brink en fam., Voorburg, v. Naeltwijckstr. 42 E. G. Broeze, Henge lo (O.), Ziekenhuisstr. 39 Raden Mas Djajeng Pratomo, Den Haag, Daendels- straat 37 Wed. C. E. MensDorreman, Oegstgeest, de Kempenaerstr. 4345. J. Th. Dubbeldam, Rotterdam, Hoofdstg. 12 C. H. van den Engh, Oegstgeest, Nas- saulaan 22 G. J. A. Groothuis, Rotter dam, Henegouwerlaan 37a W. A. Gul- demond, Oegstgeest, Endegeesterstraatw. 5 D. J. ten Haaf, Amsterdam, Prinsen gracht 769 M. Lamboode Haas, Kat- w-k, Noordw.weg 62 A. P. van der Haas, Hillegersberg, de Montignylaan 26 C. TrompHagen, Den Haag, Troost- straat 91 V. 't Hart, Maassluis, Nieuw- straat lrd. Raden Pandji Hatijanto, Ba tavia F. X. van der Heiden en fam., Zeist, Nepveulaan 41 M. L. de Hondt, Oegstgeest, Regentesselaan 48 H. Hons- beek, Noordwijk, Duinweg 41 H. Hoo- gendoorn, den Haag, ten Hovestraat 2 E. G. Jedner, Wanne Eickel D1, Bis- marekstr. 4 C. v. Hooidonkde Jong, Assen, Plataanweg 33 L. van Itallie en fam., den Haag, ten Hovestr. 2 J. J. Kenbeek, Zoeterwoude, H. Rijndijk F 7 W. P. Ketting, Monster, Madeweg la r N. Koolsbergen, Maassluis, Kon. Wilhel- minalaan 1 H. v. Krieken, Doorn, Dorpsstr. 41 P. Kuiper, Rotterdam, Ridderspoorstr. 38d J. J. Kuipers, Noordwijk, Langeveld 29 W. A. Kui pers, Den Haag, Hobbemastraat 308 M. Langejan, Rotterdam, Gr. Hilledijk 318 J. Meel, Leiderdorp, v. d. Doesstr. 30 J. M. Muller, Groningen, Joz, Israëlsstr. 55 D. Neisingh, Utrecht, Vreeburg 16 bis H. J. Nicol Speijer, Den Haag, Leuvenschestr. 83 J. T. Noorden, Oegstgeest, Terweeweg 27 J. J. Onvlee, Wasseiaar, Dr. Mansveldk. 18 C, A. A. Pellekoorne, Oegstgeest, Endegeesterstr.w. 5 A. Pellenbarg, Haarlem, Pepijnstr. 18 J. Penters en fam., Haarlem, Spaar- ne 57 A. A. Prins, Oegstgeest, Oranje laan 12 Z. A. C. van Putten, Hilver sum, Eemnesserw. 193 J. M. Ritchi en fam., Oegstgeest, H. Morschweg 49a Wed. P. Kouwde Rooze en fam., den Haag, Maagdepalmstr. 46 I. Rosenthal Amsterdam, Scheldestr. 30 I H. M. van Schaik, Dei Haag, ten Hovestr. 2. W. A. L van Schaik, Zeist, Berklaan 31 E. E. Schimanski, Hüls Dl, W. C. Schrier, Koudekerke (Z.), Langevielesingel 34 N. Siraa, Vuissingen, Scheldestr. 33 M. C. Slootmaker en fam., Arnemuiden, Spoorstr. A 2b Wed. J. J. van der Graaf Smallegange, Breda, Tulpenstr. 25 W. F. van der Spil en fam., Wassenaar, Sant horstlaan 81 J. D. Tebben en fam., Bre da, Speelhuislaan 26 A. H. Tollenaar en fam., Voorschoten, Leidschewg 361 D. Tulp, Hilversum, da Costelaan 8 L. Ver- heijen, den Haag, Hildebrandstr. 318 J. Vermeer en fam., Den Haag, Marcelis- str. 8-8a A. E. Visser, Brasschaet-Ant- werpen, de Baillet Latourlaan 15 H. Vooijs, Oude Tonge, Stationsweg 23 H. B. Watkins, Ogden Utah J. H. Weëink, Den Haag, H. de Grootstraat 88 L. H. Wittkampf, Schiedam, Nassaulaan 69 J. H. van 't Wout, Alphen aan den Rijn, Steekterwëg 244,

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2