KERKNIEUWS UIT DE OMGEVING OENSDAG 9 JUNI 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BUD - PAG. 10 MOTORSPORT DE T.T.-RACES TE ASSEN. Fernihough naar Nederland. De bekende Engelsche wereldrecordhou der Eric Fernihough zal naar Assen komen op 26 Juni om in de pauze tusschen de och tend- en middagraces een demonstratie te geven met zijn 1000 cc. Brough Superior J. A. P., den motor, waarmede hij op 19 April te Györ in Hongarije het wereldsnel heidsrecord op zijn naam bracht door den vliegenden kilometer te rijden met een ge middelde van 273.244 k.m. per uur. In het half uur, dat voor hem is gereser veerd, zal hij enkele malen het ruim 16,5 kjn. lange circuit rijden, waarbij men er zeker van kan zijn, dat hij op de rechte ein den een snelheid zal halen van 260 k.m. per uur. Uitreiking van den „Motor"- beker. Door bijzondere omstandigheden heeft de Koninklijke Nederlandsche Motorwielrij- iers Vereeniging den „Motor"-beker, die roor 1936 was toegekend aan Henk Per- loon voor diens prestaties in dat jaar, niet uitgereikt op de voorjaarsreunie te Apel doorn. Thans kan worden medegedeeld, dat de uitreiking van den beker zal plaats hebben te Assen op den dag der T.T.-races en wel in het concerthuis vóór de prijsuitreiking aan de winnaars der T.T.-wedstrijden. De K.NM.V. heeft in overleg met Henk Persoon dezen datum gekozen en de rege lingscommissie „Circuit van Drenthe" heeft er gaarne aan medegewerkt een eereplaats in te ruimen voor deze kleine plechtigheid. POSTDUIVEN. „De Vriendenclub" (Leiden). Wedvlucht vanaf Orleans afstand pl.m. 508 K.M. hemelsbreedte. In concours 170 duiven, welke om 6 uur v.m. in vrijheid werden gesteld met Z.-Oosten wind, het werd zeer warm op de vluohtlijn. De heer L. Gijsman nam de leiding bij het begin der lange afstandvluchten en wel met No. 1, 13 en 17 te klokken, A. P. v. d. Voort 2, 8, 22, 32 en 37. L. v. d. Nieu- wendijk 3, 24 en 33. Ohr. v. d. Pluym 4, 23, 25 en 27. Joh. Vogelenzang 5, 12, 28 en 31. F. Hofman 6, 9 en 26. Joh. Neuteboom Jr. 7. C. Vlaardingerbroek 10. 19 en 20. W. Ie Mair 11, 16 en 34. A. v. Polanen 14 en 35, G. A. L. v. d. Reyden 15, J. Philippo 18, 36 en 38. J. Sinteur 21 en 29. G. F. v. Dorp 30. De le duif werd geconstateerd om 13.27.19 en maakte 1137.80 meter per min., de laatste puntenwinnaar om 15.35.39 en maakte 884.21 meter per minuut. De uit slag der donateurs is als volgt: A. v. Rijs- bergen 1, 9 en 14. P. v. d. Berg 2,4,10 en 15. F. Delsasso 3, 5, 8. H. L. Duym 6, 12, 13, A. Piket 7, J. G. v. d. Rotte 11. De eerste maak te 1079.41 meter per minuut. De houder van den Lustrum-Wisselbe ker der Vriendenclub is hiermede gewor den L. Gijsman lid der Vriendenclub met duif Ster 3.36c 2250. Aan het groep Westconcours werd deel genomen met 107 duiven. Aan dat van den N. A. B. v. P. voor het TH.C.-concours met 84 duiven. In dit concours wafen 2850 dui ven. De beker, geschonken door de L. P. V. De Vriendenclub voor de le duif in Lei den, welke in het concours van de TBC en Groep West vloog, werd gewonnen door den heer L. Gijsman V.C. De Lauwertak, geschonken door de Buurtvereeniging „Eensgezindheid" werd met de vlucht van Noyon gewonnen door J. P. Fazel, welke de le duif in Leiden klokte en wel om 15.13.10, welke de krans bij bovengenoem de vereeniging in ontvangst kan nemen. „De Bonte Duif' (Leiden). Wedvlucht van Orleans (Frankrijk) af stand pl.m. 508 K.M. In concours 145 dui ven, hiervan werden niet minder dan 56 stuks voor 't nationaal TBC-concours gezet. Verder werden er 71 duiven voor 't Groep Westconcours ingekorfd. De vogels werden om 6 uur met kalmen Z.O.-wind in vrfjheid gesteld. De uitslag is als volgt: A. v. d. Made le, 9e. 18e, 19e, 26e, 30e, en 31e, W. Siera 2e, Gebrs. v. d. Oord 3e, 7e, 10e, 11e, 13e, 14e, 21e, 22e, 35e, en 36e, H. J. v. d. Steen 4e, P. van Zijp 5e, J. S. A. Bailey 6e, J. J. Vliegenthart 8e, 12e, 15e en 17e, W. v. d. Steen 16e, 20e, en 23e, H. S. Bos 24e en 28e, J. P. van Hooidonk 25e en 33e, R. P. de Graaf 27e en 32e, D. Roest 29e, A. P. de Kroon 34e. De eerste prijswinner werd geconstateerd om 13 uur 49 min. 41 sec. met een gemid delde snelheid van 1080.77 M. per minuut. Laatste puntenduif 15.12.41 met een gemid delde snelheid van 922.08 M. per minuut. Leidsche Postduiven Club. Uitslag Orleans; de duiven zijn om 6 uur gelost. De eerste duif bereikte om 13 uur 48 min. zijn hok, en vloog de afstand van plm. 509 K.M. met een gemiddelde snel heid van 1087 meter per min. De volgorde werd: J. Laman 1, 40, 8, 7; R. Pet 2, 9; J. Bavelaar 3, 6, 10, 11, 18; A. Krol 5, 14, 15, 19; H. Wallaart 7; A. v. Eisen 12, 13, H. Fasel 16, 20, 21. De laatste prijswinnende duif werd om 15 uur 17 min. geklokt. De „Voselman-beker", die elk jaar van Orleans wordt vervlogen is door den heer J. Laman gewonnen. „De Zwaluw" (Voorschoten). Wedvlucht van Orleans (Frankrijk). Af stand van den eersten prijswinnenden vogel 504.680 K.M. In vrijheid gesteld 6 uur met Zuid-Oosten wind. De eerste duif werd ge constateerd 1 uur 33 min. 57 sec. en maakte een snelheid van 1111.75 meter per minuut, de laatste prijswinnende vogel werd ge constateerd 2 ur 42 min. 49 sec. De prijzen werden als volgt behaald: H. H. J. v. Klaveren le, 3e, 9e, 18e, 19e, 20e, 21e, 22e, 31e prijs. J. Verhoeven 2e, 4e, 7e, 25e, 32 prijs. F. le Mai 5e, 26e, 27e 28 prijs. G. A. v. Adrichem 6e, 11e, 12e, 14e, 23e, 24e, 29e prijs. J. Caspers, Stompwijk 2e, 17e, 30e prijs. N. N-, alhier, 10e, 15e prijs. L. Janson, Stompwijk 13e prijs. B. Versteegen, alhier, 16e, 33e prijs. OLYMPISCHE SPELEN HET CONGRES VAN HET I.O.C. Belangrijke besluiten. Gisteren kwam het congres van het Inter nationaal Olympisch Comité in eerste zit ting bijeen. Aanwezig waren de gedelegeer den van Oostenrijk, België, Bulgarije, Egyp te, Duitschland, Vereenigde Staten, Finland, Frankrijk, Engeland, Griekenland, Honga rije, Italië, Letland, Monaco, Noorwegen, Polen, Zweden, Tsjecho-Slowakije en Joe- go-Slavië, terwijl Nederland was ver tegenwoordigd door mr A. baron Schim- melpenninck van der Oye en luitenant-ko lonel P. W. Scharroo. Duitschland had voorgesteld het zweef vliegen in het Olympisch program op te nemen. Besloten werd deze aangelegenheid voor ie leggen aan de Federation Internatio nale Aeronautique. Een voorstel de film op te nemen in het program der Kunst-Olympiade werd ver worpen. Wel zal de technisch beste film, welke de sport in het algemeen propageert, met een medaille bekroond worden. Belangrijk was het besluit, dat in de toe komst alleen nog die takken van sport als uitbreiding van het Olympisch programma zullen worden opgenomen, welke in mins tens tien landen worden beoefend. Zwitserland had voorgesteld een unifor men Olympischen groet in te voeren, doch de gedelegeerden bleken hier niets voor te gevoelen. In de toekomst zal elk land op zijn eigen wijze den groet brengen. Moeilijkheden met het vaststellen van de data voor Tokio. In het middelpunt van de beraadsla gingen stond het probleem van de data der zomerspelen te Tokio. Enkele ge delegeerden van het LO.C. spraken zich uit voor de maand Augustus, doch an deren wezen dit af, omdat men meen de, dat deze maand te warm was voor de Europeesche athleten. De maand September komt in verband met het gevaar voor cyclonen niet in aanmer king. Weer anderen waren van meening dat de spelen het best in de eerste twee weken van October zouden kun nen plaats vinden, doch hier waren de vertegenwoordigers van de Vereenigde Staten en Engeland tegen, omdat in die landen de studenten dan niet in de ge legenheid waren een dergelijke verre reis te ondernemen. In de komend dagen zal deze k westie nog nader besproken worden. In ieder geval echter zal op dit congres een beslissing moe ten vallen. Besloten werd dezelfde takken van sport op het programma der spelen te Tokio te plaatsen als die te Berlijn zijn georgani seerd. Men heeft echter een uitzondering gemaakt, n.l. met het polo te paard, welke tak van sport geschrapt is. Handbal en kanosport zullen slechts dan op het pro gramma blijven, indien binnen zes maan den minstens vijf landen den wensch daar toe te kennen hebben gegeven. Mgr. J. L. Brekelmans. Naar de „Msb." verneemt, heeft Z. H. Paus Pius XI den hoogeerw. heer J. L. Bre kelmans, kanunnik, deken en plebaan van de kathedrale basiliek St. Jan te 's-Herto- genbosch, benoemd tot geheimkamerheer. Gistermorgen voor de H. Mis van het hoogwaardig kapittel, heeft Z. H. Exc. mgr. A. F. Diepen, bisschop van 's-Hertogen- bosch, persoonlijk de hooge benoeming aan den deken medegedeeld. Zilveren jubileum van Pastoor J. C. van der Loos. Zondag 1.1. herdacht de zeereerw. heer pastoor J. C. v. d. Loos te Uitgeest zijn zil veren pastoraat. Van deze periode heeft Zijn Eerw. 17 jaren de parochie te Uitgeest geleid. Des morgens droeg de jubilaris een plech tige Hoogmis op, daarbij geasstisteerd door den Zeereerw. heer rector Berkhout en kapelaan Leenders. Des middag had van 12 uur een receptie plaats in het Gezel- lenhuis, waarbij zeer velen den jubilaris kwamen feliciteeren. Na afloop hiervan vond een feestelijke bijeenkomst plaats op het voetbalterrein waaraan verschillende zangkoren, alsmede de beide R. K. gymnastiek-vereenigingen en het R. K. Harmoniecorps medewerking ver leenden. 't Werd een grootsche huldiging van den jubileerenden priester. De feestdag werd besloten met een plech tig lof. „Msb." BINNEN 3 O METER van een b randende straat lantaarn of op 'n officieel parkeerterrein moet uw auto staan om vrijgesteld te zijn van de plicht om licht op te hebben HILLEGOM HOLL. BLOEMBOLLEN GENOOTSCHAP Vóór opruiming van de saneering Gisteravond hield de afd. Hillegom van het H.B. een buitengewone ledenvergade ring in hotel „Flora". De belangstelling was goed. Het voornaamste punt der agenda was: vóór of tegen de saneering. De voorzitter leest een schrijven voor der Directie, waarin wordt medegedeeld als haar mee ning, dat de saneering voor het vak nog niet kan worden gemist. Een algemeene vergadering over deze materie werd door het Hoofdbestuur niet noodzakelijk ge acht. In onze bestuursvergadering is de kwestie aan de orde gesteld; het bestuur was er echter niet voltallig. Hierin werd met een kleine meerderheid besloten, dat we de saneering moesten opruimen. De voorzit! er geeft vervolgens in een goed verzorgd betoog zijn meening weer. Na hem doet de heer P, J. Koop hetzelfde, hetgeen deze op schrift gesteld had. Ver volgens voeren nog meerdere leden het woord, waarbij de heer E. Cardol een andere meening naar voren bracht dan de andere heeren. Nadat over deze gewichti ge vraag ruim anderhalf uur van gedach ten was gewisseld werd de vraag in stem ming getracht. Met groote meerderheid besloot men de saneering op te ruimen. Na den uitslag merkt de voorzitter nog op, dat het wenschelijk is, dat de verga dering aan het bestuur een machtiging verleent, na te gaan, welke af deelingen denken gelijk wij, opdat indien er 3 afdeelingen zyn van onze meening we een algemeene vergadering kunnen aan vragen. Bij de rondvraag zegt een der leden, dat hü op de vergadering der anti-saneer ders hier ter plaatse is geweest, waar geen debat was. Spr. protesteert tegen de houding, door den heer Grullemans daar aangenomen opzichtens onzen algemeenen voorzitter, die baantjesschaggeraar werd genoemd. Een gelijk protest wil spreker laten hooren tegen den voorzitter dier veeeniging, den heer W. Murk, die zulks toeliet. De voorz. merkt op, dat we hier op een afdeelingsvergadering van het H. B.G. zijn en wij los staan van die vereeni ging; we hebben op die menschen geen vat. Spr. adviseert dit protest uit te bren gen op de Alg. Verg. van het Genoot schap. Hierna sluiting. Poldermeesters. De heer A. Th. Goe- mans en D. van Zijverden zijn als polder meester door de stemgerechtigde ingelan den van Vosse- en Weerlanerpolder her kozen. KATWIJK Vergelijkende cijfers werkloosheid Het aantal mannelijke werkloozen te- gen het einde der maanden was: 1933 1934 1935 1936 Januari 1104 908 1090 1079 Februari 903 449 964 1001 Maart 720 710 844 840 April 601 651 797 781 Mei 524 602 660 619 Juni 358 461 516 453 Juli 313 417 386 365 Augustus 329 373 462 255 September 345 358 459 276 October 351 390 469 329 November 381 580 594 391 December 1120 958 937 830 LISSE BLOEMBOLLENCULTUUR De Afd is vóór net behoud van saneering De afdeeling Lisse van de Alg. Vereen, v. Bloembollencultuur hield gisteravond op de bovenachterzaal van „De Witte Zwaan" een vergadering, waarvan de hoofdschotel was de behandeling van den beschrijvingsbrief voor de 184e buitenge wone algemeene vergadering. De verga dering stond onder leiding van den voor zitter, den heer A. Verduyn. De secretaris, de heer W. L. Onderwa ter, las hierna de notulen, welke onver anderd werden vastgesteld. Hierna komt de beschrijvingsbrief aan de orde. Over de saneering onthield het bestuur zich van advies. Het meende het praedavies van het H.B. te moeten laten liggen zoo als het is. Het bestuur stelde voor twee vragen aan de vergadering voor te leg gen en wel: le. wilt u de geheele sanee- rong weg hebben, en ten 2e. of wilt u alle maatregelen behouden. De heer Grulle mans verklaarde zich hiertegen en wenschte zich aan den beschrijvingsbrief te houden. De vraag van het H.B. luidde: „Acht de alg. vergadering het ge- wenscht, dat bedrijfsmaatregelen voor het bloembollenvak in 1937-38 worden ge handhaafd?" De heer M. v. Zanten wees er op, dat deze vraag wenschen biedt voor enkele afwijkingen of veranderingen. De voorz. wees er nog op, dat het be stuur haar vragen had gesteld om te krij gen een zuivere stemming, v/elke men bij de vraag van het H.B. niet heeft. Als eer ste spreker verkreeg de heer K. Grulle mans het woord; deze verklaarde zich een groot tegenstander van de saneerings- maatregelen, als zijnde een débacle voor de export en een ramp voor de kweekers. Vervolgens kreeg de heer ir. de Graaf het woord, die meende, dat, al wordt op de vraag van het H.B. om alle maatrege len af te schaffen, bevestigend beant woord, toch dit jaar de minimumprijs en de inlevering van het surplus, alsmede een teeltregeling nog zullen worden uit gevoerd. De heer v. Zanten meende, dat het nog heel goed is, dat er sanerings maatregelen blijven bestaan, doch niet in den huidigen vorm. De voorzitter wees er op, dat we dankbaar moeten zijn voor de saneering, want zij heeft het vak door de crisis heen geholpen. De heer J. W. A. Lefeber deed uitkomen waarom het H.B. de vraag aldus heeft gesteld. De heer v. Zanten wees er op, wat of er tegen kan zijn om de vraag van het H.B. aan te vul len met „in veranderden vorm". De heer D. W. Lefeber deed zeer terecht uitko men, dat betreffende een surplus niemand iets kon voorspellen getuige nu weer het misgewas van de vroege tulpen, waarvan het vorige jaar nog met een groot sur plus eindigde. Spr. zette uiteen, dat we als kweekers, groote en kleine, maar prut sers zijn, doordat we gebonden zijn aan allerhande handelsbelemmeringen. De re geering behandeld immers de buitenland- sche handel, getuige nog weer den han del op Denemarken. Ook in Frankrijk, waar geen kilo meer in mag, dan wat men noodig heeft. Wij hebben als kleinhandel niet veel in te brengen! De heer Warmerdam wees op de ver schillende verdachtmakingen in diverse afdeelingen door instanties, welke tegen alle saneeringsmaatregelen zijn en hij hoopte, dat dit voorkomen zal worden. Hij waardeerde daarom het gesprokene van den heer D. W. Lefeber, die zoo juist aanvoerde, dat we de saneering nog niet kunnen missen. Na nog heel wat re- en dupliek kwam de vraag, zooals het H.B. die gesteld heeft, in stemming. Vóór de stemming wees de voorzitter er op, dat hij die vóór stemt, zich uitspreekt voor het behoud van saneeringsmaatrege len. De uitslag was dat de afdeeling iLsse zich met 86 vóór en 45 tegen verklaarde voor het behoud van de saneeringsmaat regelen, terwijl 9 blanco stemmen wer den uitgebracht. Bij de rondvraag besloot de vergade ring op voorstel van het bestuur, aan het gemeentebestuur te verzoeken niet toe te ten verkoop mogen worden aangeboden. Hierna sluiting. Kerkbollen. De bloembollenveiling ten bate van R.K. kerk, armen, St. Elisa- bethvereeniging en St. Vincentiusvereeni- ging in de parochie van de H. Agatha, heeft opgebracht 3167. Een mooi be drag! Auto begon te slingeren. Gisteravond had ter hoogte van het perceel Heereweg no. 306 een verkeersongeval plaats, het geen nog bijzonder goed is afgeloopen. Een groote vrachtauto, geladen met on- geveér 5 ton kaas en bestuurd door C. de Wexpeditieknecht bij S. Laan te Aven- born, kwam van de richting Haarlem ge reden en ging naar de richting Leiden. De bestuurder had ter hoogte van de Vuur- steeg in in den rijksweg liggende ver keersheuvel te laat in de gaten, omdat hij in een file auto's reed. De laadbak raakte de verkeerspaal, waardoor de auto begon te slingeren, de bestuurder zijn richting niet meer kon houden, zoodat hij over het rijwielpad, het trottoir, door een ijze ren hek heenreed en tegen een boom op reed, staande op het erf van de wed. J. van der Salm. Hierna kwam de auto te kantelen, zoodat hij gedeeltelijk op het erf lag en gedeeltelijk óp het trottoir en rijwielpad. De bestuurder was wonderwel zonder letsel, terwijl er op dat moment, op het anders drukke punt, niemand fiet ste en liep, zoodat persoonlijke ongeluk ken niet voorkwamen. De vrachtauto was evenwel geheel ver nield, terwijl een 7 meter ijzeren hek werk werd omgereden. De verzekering dekt de schade. De politie was aanwezig en maakte proces-verbaal op. NOORD WIJKERHOUT. Reclasseerings-collecte. De collecte ge houden voor de reclasseering heeft in de geheele gemeente opgebracht de som van 74.83 1/2. Geslaagd. Op „De Voorzienigheid" aan de Kerkstraat zijn de examens gehou den van de naaischool. Voor het diploma costumière slaagden de dames: Rie v. d. Klugt, Bets v. d. Voet, Alie van der Slot en Geertje Turenhout. Voor lingerie-naaien slaagden: Sientje van Dijk, Emma Warmer dam, marie van Schooten en Ella Braun. Allen genoten hun opleiding bij de eerw. Zusters van „De Voorzienigheid". Autotocht ouden van dagen. De groo te dag voor de ouden van dagen is bijna ge naderd. Het comité hetwelk de tocht orga niseert is met de organisatie er van ge reed gekomen en we kunnen zeggen, dat het een prettige dag voor de ouden van dagen belooft te worden. Met het dorp en Zilk samen bedraagt het aantal deelne mers ongeveer 240 die met autobussen en auto's (wel een 50-tal) vervoerd zullen worden. De start heeft op het Julianaplein plaats voor de Noordwijkerhouters, van daar vertrek over het dorp via Havenstraat en Dorpsstraat over den Heerenweg naar de Zilk alwaar de Zilkers bij den stoet zullen aansluiten, via Vogelenzang, Aer- denhout, Zandvoortsche boulevard, Bloe- mendaalsche strand, Nieuwe Zeeweg, Over- veen, Santpoort, Driehuis-Wester veld, IJmuiden-Oost, IJmuiden wordt de eerste pleisterplaats t.w. Badhuis List aangedaan. Hier wordt een flinke pauze gehouden en worden den „toeristen" ververschingen aan geboden. De terugtocht wordt aanvaard naar Velzerpont, Schoten, Haarlem, Kenau park, Woilhelminastraat, Lorentzplein, Haarlemmerhout, Van Merlenlaan over den straatweg via Hillegom, Lisse, Sassenheim, Kerkstraat naar eindpunt. De wenschen de ouden van dagen een gezelligen dag toe en een behouden terugkomst. De burge meester en de pastoors van dorp en Zilk zullen den tocht meemaken, alsmede geiii- ge verpleegsters en een dokter. OEGSTGEEST Boerenleenbank. In het patronaat de Boerenleenbank een algemeene verga dering, onder voorzitterschap van den heer J. B. Wesselingh. Als secretaris werd aangewezen de heer J. G. Juffermans en als stemopnemer de heeren C. H. Juffer- mans en A. C. Paardekooper. Aanwezig 51 leden. Voor het onderteekenen der balans wer den aangewezen de heeren H. C. Juffer mans en A. J. Dofferhoff. Volgens het verslag van den kassier was de rekening 1936 als volgt: Ontvang sten: 1 Jan. 1936 in kas 718.17, ontvan gen spaargelden 78778.27. Ontv. aflos singen voorschotten 14151.50. Ontvangen in loopende rekening 200.053.47. Aan rente enz. 8258.45. Uitgave: Terugbetaalde spaargelden 84257.94. Nieuwe voorschotten 8975. Betaald in loopende rekening 205053.05. Rente en kosten 8101.86. In kas 31 Dec. 1936 2035.01. Tot. uitgaven 308.422.86. Balans per 31 Dec. als volgt: Actief: kas 2035.01. Uitst. vboorschotten ƒ50.635.03, Loopende rekening 90.708.95. Effecten en roerende goederen 1940. Rente en kosten 6814.69. Totaal 152.033.68. Pas sief: Spaargelden 113.302.37. Loopende rekening 37707.22. iWnst 1024.09. Tot- 152.033.68. De rentestandaard spaargelden bleef ongewijzigd. De overige rentestandaard werd onder nadere goedkeuring van het hoofdbestuur vastgesteld op 414 en 4% pet. voor opge nomen gelden. De aftredende bestuursleden, de heeren Nijssen en van Noort, werden herkozen. Door het bedanken van den heer Wes selingh was er een vacature, doch de ver gadering benoemde wederom de heer Wes selingh tot bestuurslid, die zich deze be noeming weer liet welgevallen. De overige agenda-punten werden in Comiét-Generaal behandeld. Reclasseerings-collecte. De collecte ten bate van het nationaal reclasseerings- werk heeft opgebracht 129.75. SASSENHEIM Kerkboll enveiling. Ten overstaan van notaris W. W. Wachter alhier had gister avond in het K.S.A.-gebouw de jaarlijk- sche bollenveiling plaats van kerk, ar men en St. Bernardus-gesticht plaats, welke veiling resp. heeft opgebrarht 904, 691 en 272, tezamen 1868. Na afloop dankte de pastoor de heeren bloemisten voor hun bollen alsmede de leden van de K.J.M.V. voor de zorg van opdrachten enz. Tenslotte bracht spr. een woord van dank aan de heeren Wachter, Houtzager en Zonneveld, zoo ook aan den directeur, den heer Bader, waarbij hij den wensch uitsprak, dat genoemde heeren nog vele jaren dit werk voor de kerk en armen mogen herhalen In het algemeen is de opbrengst beter te noemen dan voor gaande jaren gelijk de cijfers aangaven. In teruglcopende jaren waren deze 1750, 151:5, 1568. Voorwaar een groote vooruit gang. Bouwen. Naar wij vernemen is door B. en W. vergunning verleend aan N. Kiest te Lisse tot het verlengen van de Julianalaan. De heer Kieft is vcornemeng daaraan 13 woonhuizen te bouwen. TER AAR. Bloklandsche en Korteraarsche polder. De stemgerechtigde Ingelanden van de vereenigde Bloklandsche en Korteraar sche polder hielden haar leden-jaarverga dering in het café v. d. Acker te Aardam. Na opening en verwelkoming door den plaatsvervangend voorzitter, den heer Mul der, volgt voorlezing der notulen welke on veranderd de goedkeuring verkrijgen. Ingekomen stukken zijn niet aanwezig, waarna dan ook spoedig wordt overgegaan tot het bekend maken van het financieel verslag door den penningm., den heer C. Lok. Dienaangaande worden geen op- of aanmerkingen gemaakt, evenmin over de vaststelling der begrooting 1937, welke een kleine verandering heeft ondergaan inzake de bestuurskosten. Op voorstel van het be stuur werd met algemeene stemmen aan genomen den opzichter te ontslaan wegens bezuiniging en vermindering werkzaam heden. Een machtiging tot het doen van af- en overschrijvingen over 1937, machtiging tot het doen uitvoeren van werken in eigen be heer of onderhandsche aanbesteding plus tot afschrijving van oninbare posten, wor den zonder eenige discussies verleend. Wegens het bedanken van den heer P. Kroon, als voorzitter, zag den heer H. Hendrikse zich met 94 stemmen gekozen van de 126 uitgebrachte geldige stemmen. In de commissie tot nazien der rekening werden benoemd C. v. d. Hoorn, C. van Spronsen en P. Rodenburg, plaatsvervan gende leden P. C. Verkerk, A. Verlaan, A. Guldemond. Bij de rondvraag kwamen nog een paar huishoudelijke zaken aan de orde, waarna sluiting volgde. Geboren: Johanna Maria d van G. J. Helling en Pieterse. Theresia Johanna Maria d. van A. A. Bocxe en Otto. Wil helmus Leonardus z. van G. J. Bosman en Wildenburg. Ephrahem z. van P. Slof en Nieuwenhuizen. Gehuwd: A. J. Nieuwenhuizen 39 j. en C. M. Egberts 25 j. J. N. Wijfje 22 j. en J. C. Mark wat 25 j. J. Dobbe 26 j. en J. C. Meyer 24 j.'C. Th. Warmerdam 27 j. en G. Holscher 29 j. Gevestigd: A. Esveld, Noordwijker- hout. H. Rijnsburger, Alphen aan dne RÜn. Vertrokken: A. Aafting, naar Alphen aan den Rijn. M. J. van Eyk, naar Den Haag. J. C. Markwat, naar Alphen.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10