Personentrein te Geldermalsen ontspoord. RADIO-PROGRAMMA'S vinauAU 5 JUNI 1937 DE LEIDSCHE COURANT VERDE BLAD - PAG. 9 jEMENGDE BERICHTEN VRACHTAUTO VERONGELUKT De chauffeur zoek Gisteravond omstreeks half elf is op den Rijksstraatweg NijmegenGrave een auto-ongeluk gebeurd. Dicht bij de Stuw- brug over de Maas op den Gelderschen oever is een gedeelte van den rijweg op gebroken en tot een diepte van anderhal- ven meter uitgegraven. Dit in reparatie zijnde weggedeelte is van een afrastering voorzien, terwijl met roode lantaarns het verkeer wordt gewaarschuwd. De be stuurder van een vrachtauto van de Natio- naal-Expres te Utrecht heeft blijkbaar de obstakels niet gezien, met het gevolg, dat hij met zijn wagen met vrij groote snel heid in het gat stortte, waarbij het voer tuig zeer ernstig werd beschadigd. Toen voorbijgangers, die van verschillende kan ten kwamen toesnellen, bij de veronge lukte auto kwamen, vonden zij in de om geving eenige kleeren en papieren, doch van den chauffeur, of overige inzittenden was geen spoor te ontdekken. Bij informatie aan het kantoor te Utrecht deelde men ons mede, dat de wa gen, welke uit de richting Nijmegen kwam, waarschijnlijk bestuurd werd door den chauffeur P. O., uit Utrecht, die te Grave familie heeft, zoodat men aannam, dat hij zich na het ongeluk daarheen heeft begeven. AUTO RIJDT TERRAS OP Groote verwoesting aangericht Een door mevrouw W. H. uit Heerlen, bestuurde luxe auto, die op de Spoorlaan te Tilburg reed, wilde naar links de Sta tionsstraat inrijden. Op hetzelfde moment echter kwam uit laatstgenoemde straat een andere auto en mevrouw H. was ge noodzaakt haar stuur met een ruk naar rechts te gooien. De ruk was klaarblijke lijk evenwel te sterk geweest met het ge volg, dat de auto het terras voor het ho tel van P. Mulder op reed. Bloembakken, tafels, stoelen mitsgaders een tochtscherm werden vernield. Een voorbijganger, die zich op dat moment toevallig juist vóór het terras bevond, werd door de auto op geschept en kwam tusschen en onder de tafels en stoelen terecht. Wonder boven wonder echter bleek de man niet ernstig gewond te zijn. Hij had slechts een schaaf wonde aan een zijner enkels, die door den G.G. in G.D. moest worden verbonden. Tegen de autobestuurster heeft de poli tie proces-verbaal opgemaakt. „Msbd." DOOR DE HITTE BEVANGEN Knaapje van fiets gevallen Tengevolge van de drukkende hitte gis termiddag werd het elfjarige zoontje van de familie C. te Geleen bij Sittard, die met eenige kameraadjes in de Steegstraat aldaar fietste plotseling onwel. De jongen viel van zijn fiets en kwam daarbij zoo ongelukkig terecht dat hij bewusteloos en hevig bloedend bleef liggen. Onmiddellijk werd door voorbijgangers geneeskundige hulp ingeroepen, die een hersenschudding en eenige verwondingen constateerde. ONBEHEERDE KINDERWAGEN IN SLOOT TERECHTGEKOMEN Kindje verdronken Te Schouwerzijl, gemeente Leens, had gisteren een ernstig ongeluk plaats. Een kind van den arbeider W. D., was ach ter de woning in een kinderwagen neer gezet. Toen men na eenigen tijd naar de kleine omzag bleek de wagen aan het rij den te zijn geraakt en in de sloot terecht gekomen. Hoewel men het kind van 5 maanden spoedig op het droge had, ble ken de levensgeesten reeds te zijn gewe ken, TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN Te Waalwijk is vanmorgen in het Dron- gelensche afwateringskanaal het lijk ge vonden van den 65-jarigen de Bie. De heer de iBe is gisteravond door de duis ternis misleid te water geraakt en ver dronken. KIND IN STUKJE SLA GESTIKT Gistermiddag kreeg het anderhalfjarig dochtertje van de fam. Wisman te Oran jewoud een stukje rauwe sla in de keel. Hoewel de kleine onmiddellijk naar het ziekenhuis te Heerenveen werd vervoerd, mocht doktershulp niet meer baten en is het kind na aankomst overleden. H.B.S.-ER DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN EN GEDOOD Tijdens een hevig onweer dat gistermid dag boven de gemeente Ambt Harden- berg woedde, is in de buurtschap Collen- doorn de 19-jarige H.B.S.-er A. Harse voord door den bliksem getroffen en vrij wel op slag gedood. Medische hulp mocht niet meer baten. Locomotief, bagagewagen en drie rijtuigen uit de rails geloopen Geen persoonlijke ongelukken Treinverkeer ondervond slechts geringe vertraging. Door tot dusver onopgehelderde oorzaak is gisteravond omstreeks kwart voor elf, trein nummer 648, een stoomtrein van Eind hoven naar Utrecht, waarvan een gedeelte naar Rotterdam gaat, bij het binnenkomen van het station Geldermalsen gedeeltelijk uit de rails geloopen. De locomotief, een bagagewagen en drie personenwagens derailleerden, doch bleven gelukkig staan nadat zij onspoord waren. Daaraan is het te danken, dat dit onge luk slechts materieele schade tengevolge had. Het ongeluk was zoo snel in zijn werk gegaan, dat onder de passagiers vrijwel geen verwarring ontstond. De schrik was weliswaar groot geweest, maar aangezien de trein na het déraillement onmiddellijk tot staan was gekomen en de passagiers on verlet de coupé's konden verlaten, was van een paniekstemming in het geheel geen Onmiddellijk na het gebeurde werden maatregelen genomen voor het verdere vervoer der reizigers, te wier behoeve een speciale trein met het op het station be schikbare materiaal samengesteld werd. De gestranden konden betrekkelijk spoe dig in dezen trein overstappen om hun reis te vervolgen. Uit Utrecht weid dadelijk, nadat van het ongeval bericht waö ontvangen, een werk- trein met ploegen arbeiders naar Gelder malsen gedirigeerd, teneinde het oprui- mingswerk met de noodige spoed ter hand te kunnen nemen. Het bleek, dat het spoor wegverkeer ter plaatse slechts geringe be lemmeringen had gekregen. Twee sporen waren door de gederailleerde wagens ver sperd, terwijl aan de rails eenige schade was toegebracht. Er ligt hier evenwel een groot aantal sporen, zoodat het treinver keer spoedig zoodanig georganiseerd was, dat de treinen vrijwel normaal konden pas- seeren. Slechts het goederenvervoer onder vond vertragingen van meer belang. Tot hoe weinig de vertraging van het reizigers verkeer beperkt kon worden gehouden, blijkt wel uit het feit, dat de trein, welke te Utrecht aansluiting geeft naar Amster dam, en die wachten moest op de passagiers uit Eindhoven, 21 minuten over tijd in de hoofdstad arriveerde. Gelijk reeds gemeld kon tot laat op den avond nog niets vastgesteld worden ten aanzien van de oorzaken van het gebeurde. Uiteraard is het onderzoek terstond aan gevangen. Nader vernemen wij, dat de ontsporing geschied is tien meter voorbij een wissel. Bij het eerste onderzoek kon geen enkele onregelmatigheid op de spoorlijn worden ontdekt. Zoodra de dag zou zijn aangebro ken, zou men echter met groote nauwkeu righeid kunnen nagaan welke omstandighe den tot het ongeluk kunnen hebben geleid, aangezien het nachtelijk duister het moei lijk maakte de situatie volledig onder de oogen^te zien. He^ mag een geluk heeten, dat de trein zoo snel na het déraillement tot staan is gekomen, want hij bevond zich juist boven het nieuwe viaduct, dat ruim drie meter boven den beganen grond is gelegen. Slechts weinig meters scheidden de ont spoorde wagens van een val in de diepte, waarvan de gevolgen nauwelijks te over zien zouden zijn geweest. Houtsplinters en stukken ijzer zijn op den straatweg gevlo gen, doch voorbijgangers werden geluk kig niet getroffen. Het opruimingswerk zal meer tijd in be slag nemen, dan zich aanvankelijk liet aan zien. Het opvijzelen van de wagons alleen reeds is een zwaar en moeilijk karwei, waarmede vele uren gemoeid zijn, waarbij nog komt, dat de rails zoodanig verwron gen en de dwarsliggers zoozeer versplinterd zijn, dat het spoor vrijwel geheel onbruik baar is geworden. De trein was toen het ongeluk gebeurde, nog slechts 150 meter van het perron ver wijderd, zoodat de snelheid reeds aanzien lijk was verminderd. De leiding der werkzaamheden berust bij den opzichter van den dienst van weg en werken, den heer Faber, terwijl eenige spoorwegautoriteiten uit Utrecht zijn over gekomen om hun medewerking daarbij te verleen en. HEVIG ONWEER BOVEN VOORST Twee woningen afgebrand Tijdens het hevige onweer, dat gister middag boven Voorst woedde, is de blik sem geslagen in de dubbele woning, be woond door de families Wagenaar en Voorhorst, geleden midden in het dorp. Het huis stond in korten tijd in lichter laaie. De motorspuit uit Twello kon tegen de vuurzee niets beginnen. Het was niet mogelijk iets van de inboedels in veilig heid te brengen. Drie stuks vee ver brandden. Huis en inboedels waren ver zekerd. Kort na dezen brand juist toen het on weer op zijn hevigst was, werd de brand weer van Twello gealarmeerd voor een uitslaanden brand in een tuinderswoning van den heer Van der Wal in de buurt schap de Steenkamer, onder die gemeen te. Het was onverantwoordelijk om uit te rukken. Zoodra echter het onweer in he vigheid afnam, vertrok de brandweer. Toij men bij het huis aankwam, sloegen de vlammen aan alle zyden uit. Niets kon gered worden. Huis en inboedels wa ren verzekerd. ZWAAR WEER BOVEN DEVENTER Huis afgebrand Bij het zeer zware onweer, dat gister middag boVen Deventer heeft gewoed, is de bliksem in de woning van het tuin bouwbedrijf van H. v. d. Wal in de buurt schap Steenenkamer, bij Deventer, gesla gen. Alles is afgebrand. Huis en inboedel zijn verzekerd. nig worden gered. Naar de oorzaak wordt een onderzoek ingesteld. Vermoed wordt, dat de kinderen ergens met lucifers heb ben gespeeld. De huizen die aan de ge meente Hedel behoorden, waren verze kerd, de inboedels slechts zeer onvol doende. BOERDERIJ AFGEBRAND Eenig vee omgekomen Door onbekende oorzaak is brand ont staan in de schuur van den landbouwer A. J. Oppers te St. Oedenrode. De schuur was gevuld met een grooten voorraad hooi en stroo, waarin de vlammen gretig voedsel vonden. Het duurde dan ook niet lang, of aan alle kanten sloegen de vlam men naar buiten, terwijl ook het dak van het woonhuis, dat met riet gedekt was, vlam vatte. Zoo snel greep het vuur om zich heen, dat de bewoners overhaast moesten vluchten, zonder nog iets te kun nen redden. De brandweer, tïie met een motorspuit ter plaatse verscheen, had groote moeite om te voorkomen, dat de twee belendende boerderijen, waarop een dichte vonkenregen neerdaalde, behouden bleven. Het pand van den heer Oppers brandde tot den grond toe af. Een paard, drie varkens, twee geiten en ongeveer veertig kippen kwamen in de vlammen om. De schade wordt door verzekering gedekt. GROOTE BRAND TE HEDEL Drie huizen afgebrand Te Hedel heeft een zware brand ge woed, tengevolge waarevan drie woonhui zen geheel in de asch werden gelegd. Het vuur ontstond bij de wed. de Bie aan den Kweldam. Men slaagde er niet in den in boedel te redden. Intusschen was de brandweer met groot materiaal versche nen. Men kon niet verhinderen, dat het vuur oversloeg naar het woonhuis van het gezin van der Loo. Ook dit perceel brandde weldra als een fakkel en het rie ten dak veroorzaakte een zwaren vonken- reken, zoodat groot gevaar bestond voor de omliggende huizen. Men begon de hui zen te ontruimen en dat dit geen overbo dige maatregel was, bleek al spoedig toen de vonken nog drie huizen aantastten. De brandweer moest zich hoofdzakelijk beperken tot het nathouden van de om liggende panden. Met groote krachtsin spanning werd men het vuur eindelijk meester. Drie woonhuizen werden in een uur tijds in een rookenden puinhoop ver anderd. Van de inboedels kon zeer wei- BEROUW GEKREGEN OVER ZIJN WANGEDRAG? Verdachte, die in Limburg goede sier maakte op andersmans kosten, meldt zichzelf aan Bij den burgemeester van Susteren heeft zich gisteren uit eigen beweging de man aangemeld, die ongeveer drie weken gele den in een restaurant te Susteren eenige dagen in pension is geweest en gedurende dien tijd goede sier maakte, zich te goed deed aan spijs en drank, om op een och tend zonder te betalen te vertrekken, al dus lezen we in de „Tel.". De man, die destijd had voorgegeven, dat hij voor een bekende asfalteerings- maatschappij werken moest uitvoeren bij Maasbracht, had in die kwaliteit eenige arbeiders aangenomen, van wie er enke len hun werkzaamheden hadden opge zegd, in de hoop beter werk te krijgen. Zij werden echter danig teleurgesteld, toen zij op den dag, dat zij zouden be ginnen,'moesten vernemen, dat hun aan nemer met de Noorderzon was vertrok ken. Op denzelfden ochtend, enkele uren na het vertrek, kwam de restauranthou der door toevallige omstandigheden de ware toedracht der zaak te weten. Onmiddellijk werd door de marechaus see uit Echt de achtervolging ingezet. Het WOENSDAG 9 JUNI Hilversum I. 1875 M. N.C.R.V.-Uitzending. 6.00—7.00 Onder wijsfonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde muziek (gr.pl.) 8.30 Gramofoonmuziek. 9.30 Gelukwenschen. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Toogdag in Artis van den Bond voor Gereformeerde Jeugdorganisatie. 12.00 Berichten. 12.15 Ensemble Van der Horst. I.45 Gramofoonmuziek. 2.15 Klarinet en piano. 3.00 Christ, lectuur. 3.30 Alt, cello en piano. 4.45 Felicitatie. 5.00 Kinderuur. 6.00 Gramofoonmuziek. 6.30 Causerie over het Binnenaanva- ringsreglement en stoommachines. 7.00 Berichten. 7.15 Landbouwhalfuur. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten A.N.P. Herhaling S.O.S.- Berichten. 8.15 Arnhemsche Orkestvereeniging. 9.00 Gezinspolitiek, causerie. 9.40 Vervolg concert. 10.20 Berichten A.N.P. 10.25 Gromofoonmuziek. 10.45 Gymnastiekles. II.0012.00 Gramofoonmuziek. Hierna: Schriftlezing. H i 1 v e r s u m II, 301 M. VARA-Uitzending. 10.00—10.20 v.m. en 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonplaten. 8.06 Zomeroogst, causerie. 8.10 Gramofoonmuziek. 9.30 Keukenpraatje. 10.00 Morgenwijding. 0.20 „De Flierefluiters', solist ..Melody Circle" en pluimveepraatje. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.30 Orgelspel. I.001.45 „Fantasia". 2.00 Gramofoonmuziek. 2.30 Voor de vrouwen. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 VARA-Orkest. 6.00 Gramofoonmuziek. 6.15 Vervolg concert. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 Zang. 7.30 Onze geestelijke verscheidenheid, causerie. 8.05 Herhaling S.O.S-Berichten. 8.07 Berichten A.N.P., VARA-Varia. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.30 Een aansporing totcauserie. 8.40 Piano en zang. 9.00 Radiotooneel. 9.45 Zang, accordeon en piano. 10.00 Berichten A.N.P. 10.05 „Musica" en gramofoonmuziek. II.00 Sportreportage. 11.10 Dansmuziek (gr.pl.) (tot 12.00). D r o i tw i c h, 1500 M. 11.05 Orgelspel. 11.35—11.50 Gramofoonmuziek. 12.05 BBC-Northern orkest en solist. 1.05 Het Coventry Hippodrome-orkest. 1.30 Sportreportage. I.502.20 Gramofoonmuziek. 3.10 Het Northern Ireland Fanfare-or kest. 3.50 Pianovoordracht. 4.20 Kerkdienst. 5.15 Sportreportage. 5.35 BBC-Dansorkest. 6.20 Berichten. 6.40 Fransche causerie. 7.10 Radiotooneel. 8.20 Muzikale causerie. 8.40 BBC-orkest. 9.20 Berichten. 9.40 I protest, causerie. 9.45 BBC-Theater-orkest en solist. 10.50 Declamatie. II.05 Het Celebrity trio. 11.35 Eddie Caroll en zijn Band. 11.5012.20 Dansmuziek (gr.pl.) Radio Paris, 1648 M. 7.10 en 8.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Visciano-orkest en zang. 2.20 Gramofoonmuziek. 3.20 Zang. 3.35 Gramofoonmuziek. 4.50 Pianovoordracht. 5.50 Zang. 6.05 Gramofoonmuziek. 8.3512.05 Opera-uitzending. Keulen, 456 M. 6.50 Westduitsch Kamerorkest. 8.50 Militair orkest. 9.50 Gramofoonmuziek. 12.20 SA-Orkest. I.35 Omroeporkest, vocaal ensemble en boerenkapel. 2.35 Gevarieerd concert. 4.50 Stedelijk orkest van Osnabrück. 6.35 Omroepkoor. 7.10 Gramofoonmuziek. 8.30 Omroepkleinorkest, vroolijk kwar tet en solisten. 10.50 Zang bij de luit. II.3012.20 Hans Bund's orkest. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroeporkest. 1.30 Omroepdansorkest. 1.502.20 Gramofoonmuziek. 6.20 Omroeporkest. 7.05 Gramofoonmuziek. 8.20 Kleinorkest en zang. 9.20 Gramofoonmuziek. 9.35 Omroepsymphonie-orkest. 1011.20 Gramofoonmuziek. 484 M.: 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroepdansorkest. 1.30 Omroeporkest. I.502.20 Gramofoonmuziek. 5.25 Het Chigo-orkest. 6.20 Gramofoonmuziek. 8.20 Omroepsymphonie-orkest. 9.20 Kleinorkest en zang. 10.3011.20 Omroepdansorkest. Deutschlandsender, 1571 M. 8.30 Ad. Lutter en Em. Rambour met hun orkesten. 10.20 Berichten. 10.50 Fluit en cembalo. II.05 Weerbericht. 11.2012.20 Hans Bund's orkest. Gem. Radiodistributiebedrijf te Leiden. 3de programma. 8.00 Diversen. 11.05 Droitwich. 12.20 Keulen. 13.20 Brussel VI. 13.35 Keulen. 14.20 Parijs R. 14.50 Diversen. 15.35 London Reg. 17.50 Keulen. 18.20 Brussel Fr. 18.20 Brussel Fr. 19.10 Keulen. 20.20. London Reg. 21.40 Rome of diversen. Na afloop Berlijn. 4de Programma. 8.00 Brussel VI. 9.20 Diversen. 10.35 London Reg. 13.05 Droitwich. 14.25 London Reg. 15.20 Droitwich. 18.20 Diversen. 18.40 Brussel VI. 19.50 London Reg. 20.20 Droitwich. 22.50 London Reg. (Wijzigingen voorbehouden). WERELDREPORTAGE VAN EEN ZONSVERDUISTERING. Om de zonsverduistering, die op 8 Juni a.5. op het Zuidelijk halfrond zal optreden, niet onopgemerkt aan de bewoners van het Noordelijk halfrond te doen voorbijgaan, heeft de Amerikaansche omroepmaatschap- pij N.B.C. een weluitgeruste expeditie naar het eiland Canton in den Stillen Oceaan gezonden. Deze expeditie is o.a. uitgerust met een kortegolfzender, die door middel van een aan vliegers verbonden antenne, de reportage van de waarnemingsplaats overbrengt naar het met een krachtige in stallatie uitgeruste expeditieschip de „Avo- eet". De zender van dit vaartuig wordt door het station van de R.C.A. te Point Reyes aan de Californische kust opgevan gen en aan de zenders van de N.B.C. door gegeven. Behalve de reportage van de Can- ton-expeditie, zal ook door de Columbia Broadcasting System nog een verslag ge geven worden uit Peru, waar de zon-eclips eveneens zal kunnen worden voorgenomen. De reportage van de N.B.C. zal om 20.20 A.Z.T. aanvangen en bij gunstige ontvang- condities ook o.a. over Schenectady en Pittsburgh in ons land te hooren zijn. spoor leidde naar het station te Roer mond, doch toen de politie de stations wachtkamer binnenkwam, zag de man, die daar inderdaad vertoefd had, kans in een juist vertrekkenden trein te stappen. Ook te Maastricht heeft hij zich aan soortgelijke praktijken als te Susrteren schuldig gemaakt. Daar heeft hij arbei ders aangenomen, die voor de te ver richten werkzaamheden nieuw gereed schap aanschaften. Daar de man een be trouwbaren indruk maakte en zeer jovi aal met de arbeiders omging, wantrouwde niemand hem. Na met den restauranthouder te Suste ren geconfronteerd te zijn, is hij thans in arrest gesteld. Vermoedelijk heeft hij zich door berouw gedreven bij den burgemees ter aangemeld. IIET GEBEURDE AAN HET BLAUWE ZAND TE AMSTERDAM Naar wy vernemen zijn twee van de vier personen die in verband met het ge beurde aan het Blauwe Zand te Amster dam werden gearresteerd, gistermiddag op vrye voeten gesteld. Hun raadslieden waren mr. A. Rodrigues de Miranda en mr. F. Heemskerk. De fietstocht. A.: „Hoor eens, hoe heerlijk ^e vogels zingen." B.: „Onzin, je hebt de fiets vergeten te smeren."

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 9