STADS NIEUWS DINSDAG 8 JUNI 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 WEINIG VERANDERING. DE BILT SEINT: Zwakke tot matige Westelijke tot Zuid westelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, wei nig of geen regen, weinig verandering in temperatuur. Hoogste barometers!: 771.3 te Wilna. Laagste barometers!: 752.6 te Vestmanoer. De kern van het hooge drukgebied over de Randstaten trok zich iets naar het Oosten terug. Het gebied breidde zich echter naar het Zuidwesten, over Zuid-Duitschland en Zwitserland uit. De Oceaan-depressie nam aanmerkelijk in omvang en ook iets in diepte af, het cen trum trok iets naar het Zuidoosten. De secundaire, welke gisteren over ons land onweer bracht, ligt thans over Noord- Duitschland en Denemarken, doch vertoont weinig activiteit. Ook over Noord-Scandinavië ligt nog een secundaire, welke daar krachtige winden en plaatselijk regen veroorzaakt. Ook langs de Noorsche kust valt hier en daar regen, overigens is de lucht in Scandinavië meest licht bewolkt met zwakke winden. In Oost-Europa is de wind naar Zuidoost met helderen hemel, in Duitschland en onze omgeving is de wind naar Zuidwest of West omgeloopen, doch ook hier is de lucht meest gebroken, alleen in het Oosten van ons land en in West-Duitschland ligt nog een klein regengebied. In Frankrijk is het meest windstil met gebroken lucht; op de Britse he eilanden waait het matig tot krachtig uit Zuidwes ten met gedeeltelijk bewolkten lucht en plaatselijk regen. De temperatuur is in Scandinavië nog gestegen, in het overige waarnemingsgebied is zij vrijwel overal gedaald; zij is echter nog nagenoeg overal boven normaal. Voor onze omgeving is zwakke tot matige Westelijke tot Zuidwestelijke wind te wach ten met afwisselende bewolking en weinig verandering in temperatuur. Verwacht wordt voorts, dat de regen tot geringe hoeveelheden beperkt zal blijven. LUCHTTEMPERATUUR. 20.3 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Dinsdagavond 9.49 tot Woensdag morgen 4.08 uur. POOG WATER. Te Katewijk aan Zee op Woensdag 9 Juni voorm. 3.30 uur en nam. 4.02 uur. WATERTEMPERATUUR. .Poelmeer 21 gr. C. De Zijl 20 gr. C. Als hoofd van de gemeente, die geduren de een week de Gastvrouwe der Konink lijke Familie zal zijn, spreekt burgemeester de Vlugt eenige woorden ter begroeting. Toespraken van Prinses en Prins. In antwoord op de toespraak van den Burgemeester sprak de Prinses eenige har telijke dankwoorden, waarin zij zich over tuigd verklaarde van de gevoelens van aan hankelijkheid der Amsterdamsche burge rij. Ware de Prinses hiervan nog niet over tuigd geweest, dan zou de hartelijkheid, waarmede de stad- Ha.?r en den Prins tij dens haar verlovingstijd heeft ontvangen, haar reeds beter geleerd hebben. De Prin ses verheugt zich er thans over, dat zij met haar gemaal de hoofdstad mag bezoeken. Prins Bernhard richtte vervolgens eeni ge woorden van dank tot den burgemees ter en tot de raadsleden, die door hun te genwoordigheid van hun belangstelling blijk geven. De Prins had reeds eerder de gelegen heid, Amsterdam als haven- en handels stad te leeren kennen. Het doet hem daar om genoegen, dat hij Amsterdam thans van een andere zijde zal zien, n.l. in feeststem ming. Het is hem bekend, dat sterke ban den bestaan tusschen Amsterdam en het Huis van Oranje. De Prins spreekt de hoop uit, dat deze banden steeds hechter mogen worden, en dat dit bezoek tot een steeds grootere verdieping der verstandhouding moge bijdragen. Het einde van de korte plechtigheid in de Koninklijke wachtkamer is dan gekomen. Langs een dubbele rij van weesmeisjes uit de verschillende inrichtingen in de stad, die bij het passeeren van de Vorstelijke Personen rose en wite bloemen op de tre den strooien, dalen de Prinses en de Prins, vriendelijk de meisjes toeknikkend, langs de statietrap af naar het Koninklijk rijtuig, dat aan den voet, nog binnen het gebouw, gereed staat. Door het openen van twee hooge deuren heeft men den uitbouw van de Koninklijke ingang tot een inrijpoort ge maakt, waar een roomkleurige calèche, be spannen met zes paarden, en gereden door twee voorrijders, is voorgereden. Het eeregeleide. Terwijl de Prinses en de Prins in de ca lèche plaats namen, zoeken de autoriteiten, welke zullen meerijden, hun rijtuigen op. Aan den kop van den stoet staat een eere escorte opgesteld, gevormd door vijftig man van het Eerste Halfregiment Huzaren on der bevel van een ritmeester. Daarachter volgen de rijtuigen van den Hoofdcommis saris van Politie, den heer H. J. Versteeg en van den burgemeester, het rijtuig van den ceremoniemeester jhr. A. G. Sickinghe en dat van de Amsterdamsche Kamerhee- ren jhr. mr. W. F. Röell en jhr. C. C. Th. Six. Een escorte van twintig studenten te paard gaat aan het Prinselijk rijtuig voor af, terwijl eenzelfde escort er ook onmid dellijk op volgt. Rechts van de calèche stel len de commandant van het escorte cavale rie en een eerste luitenant zich op. De com mandant der eerewacht en een onderluite nant gaan ter linkerijde. In de'drie rijtuigen, die de calèche zullen volgen, nemen plaats leden der Hofhouding. Als de stoet zich in beweging zet, breekt zich een laaiende geestdrift baan als de roomkleurige, door officieren geëscorteer de calèche, waarin het Prinselijk Paar gezeten is, voorbijtrekt. De Prinses, een lach op het gelaat, vriendelijk wuivend en buigend naar alle kanten; de Prins har telijk groetend en aldus uiting gevend aan hun diepe erkentelijkheid voor de blijde ontvangst. Achter het laatste escorte der cavalerie hebben zich aangesloten de vaandeldepu taties van militaire vereenigingen, waar onder met name, die herinneringen, op roepen aan krijgsverrichtingen in de over- zeesche gewesten, aan perioden van strijd in dienst van het vaderland en ter wille van een krachtige gezagshandhavLig Het zijn de deputaties van den Koninklijken Bond van Militairen der Militaire Willems-, orde beneden den rang van Officier; van de Vereeniging van oud-strijders der Zee- en Landmacht in de Tropische Gewesten, van de Nederlandsche Vereeniging van oud onderofficieren van de Zeemacht; van den Nationalen Bond „Het Mobilisatiekruis", van het Landstormcorps Stelling Amster dam en van de Vereeniging voor oud-In dische militairen „Voorwaarts", die, zoo als zich dat tijdens den intocht telkenmale herhalen zou, by het voorbijrijden van het Prinselijk Paar op de route opgesteld ge slaan en den vaandelgroet gebracht had den, om zich dan als eersten onder de ve len, die volgen zouden, op de eereplaats in den stoet aan te sluiten. Mede wordt dit voorbeeld gevolgd door de deputaties van enkele der zeven studentenverenigingen, die de hoofdstad telt. Zegetocht langs het Damrak. Aanhoudend gejuich breekt los als de zich langzaam voortbewegende stoet op het Damrak voorbijtrekt. Er zijn hoogtepunten in het enthousiasme bij het passeem van de prachtige calèche met het Prinselijk Paar, dat onvermoeid dit grootsche hulde betoon beantwoordt met lachend wuiven en buigen. Naarmate de stoet vordert sluiten zich verder aan de deputaties van de Amster damsche Tramharmonie, van de Amster damsche Postharmonie, van alle Oranjever- eenigingen, van Katholieke Vakvereni gingen en standsorganisaties, van ander R. K. vereenigingen, van Christelijke vak verenigingen en groepen, van de Amster damsche Padvinders, van De Nederland sche Padvinders, van schoolverenigingen, van jeugd- en sportverenigingen en van bedrijfsverenigingen; alle met vlaggen, vaandels en banieren en zoo wordt het ge heel één zegetocht vol kleur en schittering naar het einddoel: het Koninklijk Paleis! Als fraaie afsluiting van het Damrak staan opgesteld de deputaties van De Graal met 15 vlaggen, van den R. K. De kenalen Jeugdraad, eveneens met 15 vlag gen en van de Federatie van Christelijke Vereenigingen voor Vrouwen en Meisjes met haar vaandels en banieren. Als het officieele gedeelte van den stoet den Dam opzwenkt, geschiedt, onder het gejubel der duizenden, die op dezen historischen grond verzameld zijn en van wie de jeugd het hoofdelement vormt, de splitsing. De ver eenigingen, die zich lands de route had den aangesloten, slaan links af en nemen in een lang front haar plaatsen in achter de deelnemers en deelneemsters aan de aubade. Correct en tot in elk onderdeel op vol maakte wijze verzorgd worden de eerbe wijzen gebracht door de eerewacht als de calèche voor den ingang van het Paleis stilhoudt. Vóór zij het Paleis binnentreden, waar H.M. de Koningin Hunne Ko ninklijke Hoogheden wacht, keeren de Prinses en de Prins zich nog een oogen- blik naar de juichenden op den Dam. Dan valt, kort slechts, een stilte over het plein. Opnieuw laait, intenser nog, de geestdrift op, als de Vorstelijke Per sonen op het balcon verschijnen. Het Wilhelmus klinkt en dan is er weer ge juich en gejubel. Duizenden vlaggetjes worden zwaaiend omhoog geheven en vurmen één groote, in het licht trillende vlag van oranje, blanje, bleu.... De aubade. Als na de manifestatie van het Oranje, blanje bleu het gejubel opnieuw losbarst, danken de Vorstelijke Personen met vrien delijk handgebaar. Dan trekt de Koninklijke Familie zich eenige oogenblikken terug. Korte bevelen klinken: het eerefront der cavalerie en studenten wendt de paarden en marcheert af. Kort daarop klinkt op nieuw gejuich, wordt opnieuw gezwaaid met vlaggetjes, met hoeden en met zak doeken; weer is de Koninklijke Familie op het balcon verschenen, zoodat de aubade een aanvang kan nemen. Forsch en fraai van klankvolume klinken, als inzet van de aubaae, de eerste en zesde strophe van het Wilhelmus over het histo rische plein. Groote toegewijde aandacht is er ook voor het door/dames- en kinderkoor gezon gen „Welkom", gedicht door A. P. de Wild en getoonzet door Louis Schwirtz. Op dit GEMEENTERAAD. (Vervolg Raadszitting van Maandagmiddag) Na heropening der openbare zitting is het woord aan wethouder Splinter (Chr. Hist), die een antwoord geeft op een in de vorige vergadering door den heer Lombert gestelde vraag over het te werk stellen van 14 losse werkkrachten bij den gemeente lijken Plantsoendienst, waarbij Katholieken zouden zijn geweerd. De te werk gestelden zijn genomen van de gemeentelijke arbeids beurs, waarbij uitsluitend gelet is op him vakbekwaamheid. (Of de heer Lombert al dan niet tevreden is gesteld met dit ant woord, zal blijken uit het feit, of hij er al dan niet op terug komt; gisteren was daar ingevolge het reglement van orde geen ge legenheid voor). RONDVRAAG. De heer v. d. T a s (A.R.) vraagt de aan dacht voor de bestrating van de Hooge- woerd, hetgeen wethouder Splinter (Chr. Hist.) hem toezegt. De heer Vallentgoed (S.D.A.P.) vraagt verbetering van het wegdek van het Plantsoen tusschen de Kor e vaarstra at en de Rijnstraat. De v o o r z. antwoordt, dat de aandacht erop gevestigd zal worden. De heer Snel (S.D.A.P.) wenscht, dat het request van de Ver. van Ned. Gemeen ten aan de Regeering over de toeslag van werkloozensteun aan de raadsleden zal worden toegezonden in plaats van ter visie legging. De v o o r z. zal het overwegen. Voorts dringt de heer Snel (S.D.A.P.) nogmaals aan op tenuitvoerlegging van het raadsbesluit (in 1935 genomen) tot den aanleg - van Sportvelden in de Leidsche Hout. De v o o r z. antwoordt, dat een dergelijk raadsbesluit niet is genomen. Slechts is be sloten, dat, indien ze worden aangelegd, dit in werkverschaffing zal geschieden. Op een vraag van den heer v. d. Voort (S.D.A.P.) antwoordt wethouder Tepe, dat de zaak inzake rechtspositie personeel op arbeidscontract op een oor na gevild is. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van de Ver. van Ned. Gemeen ten, mededeelende, dat zij, inwilligende het verzoek van den Raad, in een gedocumen teerd request zich tot de Regeering heeft gewend, aandringende op het verleenen van toeslagen op de steunuitkeeringen. Ingekomen was ook een adhaesie-betui- ging van de Chr. Jeugdver. Nomateg inzake het adres van de Kath. Jeugdieiding wat betreft verbod van gemengd baden. Opgevallen is, dat B. en W. nog geen me- dedeeling hebben gedaan inzake bericht Ged. St., waarbij zij de Schoolbesturen in 't gelijk stellen wat betreft de kwestie der afkoopsommen. B. en W. schijnen zich ten deze nog te beraden. UIT DEN LEIDSGHEN RAAD. Leidens gemeenteraad krijgt pleizier in het staken. Kwam vroeger een staking der stemmen hoogst sporadisch voor, thans is het elke vergadering raak. Maandagmid dag staakten de stemmen zelfs tweemaal, wat wel zeer toevallig was, daar verschei dene leden afwezig waren en het met na me wat de tweede stemming betreft toch geenszins om een principieele kwestie ging. De agenda had weinig om het lijf een gelukkige omstandigheid met de warmte! Slechts in de staart school het „venijn". Na tweemaal (wegens staking der stem men) uitgesteld te zijn geweest, kwam het bouwplan „Ons Belang" weer op de prop pen. Deze zaak wordt in etappes geliqui deerd. Eerst werd in de vorige vergadering het amendement-Sohüller op het voorstel- Elkerbout verworpen, terwijl over het voor- stel-Elkerbout zelf de stemmen staakten, thans werd ook dit voorstel zelf met 1613 stemmen verworpen. Men kon thans weer een stukje verder komen en over gaan tot de stemming over het voorstel van B. en W., om den bouw van verschei dene huizen, waartoe in 1932 reeds besloten was, niet uit te voeren. Het sprak haast vanzelf, dat hierover de stemmen weer staakten. Toch was dat vergeleken met de vorige stemverhouding niet noodig ge weest, als er niet op het laatste oogen- blik één lid der sociaal-democratische raadsfractie was bijgekomen en de heer Coster zich niet vergist had. Zoodoende werd het 15 tegen 15. (Als er niet nog een tweetal leden der S. D. A. P. hun bezighe den of hun vermaak elders hadden gehad, zou het voorstel van B. en W. verworpen zijn geweest). Gevolg nieuw uitstel. Toen kwam de kwestie van de on!slagen bij de Lichtfabrieken aan de orde, in de vorige vergadering aanhangig gemaakt door een interpellatie. De voorzitter las namens B. en W. een schriftelijk antwoord voor, dat de raad zoo gauw niet kon verwerken. Waarop de heer Schüller verdaging van dit punt voorstel de teneinde het antwoord nader te kunnen lied volgt wederom het demonstreeren van het imposante vlaggebeeld, dat ook de eerste maal zoo uitnemend slaagde. En dan is het alleen de jeugd, die de aandacht der Koninklijke Familie vraagt. Na een korte pauze maakt zich uit de duizenden op het plein een der muziekge zeischappen los. Het plaatst zich bij de Pa leisstraat en dan volgt, als treffend slot van het officieele huldebetoon op dezen schoonen dag, het défilé van vereenigingen, koren, scholen en deputaties. bestudeeren. Over dit voorstel van orde staakten de stemmen weer, zoodat zich het wel wat zonderlinge geval voordeed, dat het voorstel practisch was aangenomen. Want het doel, n.l. uitstel van de zaak tot de volgende vergadering, werd bereikt. Het doel werd echter niet in z'n geheel bereikt, want het voorstel behelsde tevens, dat deze kwestie weer aan de orde gesteld zou wor den in een vergadering vóór 1 Juli, den da tum, waarop de ontslagen ingaan. Hierom trent werd geen toezegging gedaan. Wil men evenwel per se een vergadering vóór 1 Juli, dan kunnen 7 leden uit den Raad (één vijfde gedeelte, zegt de Gemeente wet) een buitengewone vergadering ver langen. Naar wij vernemen, is deze aan vrage inmiddels reeds gedaan. Deze vergadering zal dan waarschijn lijk wel langer duren dan die van Maan dagmiddag, want deze was een gehei me zitting incluis in nauwelijks vyf kwartier afgeloopen. Mr. H. G. DE AFVLOEIING BIJ DE LICHTFABRIEKEN. Beantwoording var» de Interpellatie van der Voort. In de raadsvergadering van 10 Mei j.l. had de heer v. d. Voort (S.D.A.P.) de vol gende vragen gesteld: 1. Hebben B. en W. kennis genomen van het artikel in 't avondblad van de „Voor uit" van 4 Mei j.l., waarin opgenomen de conclusie van de Algemeene Ambtenaren en Werkliedencommissie, om de ontslagen, uitgereikt aan een gedeelte van het perso neel van de Lichtfabrieken, voorloopig in te trekken, totdat een behoorlijke afvloei ingsregeling is vastgesteld? 2. Zijn B. en W. bereid aan den Raad mede te deelen wat hun standpunt zal zijn t.a. van 't met op een na algemeene stem men aangenomen voorstel van de Alge meene Ambtenaren en Werkliedencommis sie in haar vergadering van 30 April j.l. en waarin uitgesproken de wenschelijkheid, niet eerder tot ontslag over te gaan, alvo rens een afvloeiingsregeling is vastgesteld, in overeenstemming met een dergelijke ontwerpregeling van het Centraal Overleg? De voorzitter antwoordde daarop in de raadsvergadering van gisteren het vol gende: Ad 1. Ja. Ad 2. Vooropgesteld zij, dat het ambte narenreglement der gemeente geen af vloeiingsregeling inhoudt, zulks in tegen stelling met het Rijksambtenarenregle ment. Waar dit laatste reglement reeds vóór de gemeentelijke verordening in het leven was geroepen, mag deze afwijking niet aan toevalligheid worden toegeschre ven; de desbetreffende bepaling van het Rijksambtenarenreglement is bewust weg gelaten teneinde de gemeente niet reeds bij voorbaat te binden aan een voor het Rijk getroffen regeling, waar de toestan den anders kunnen zijn. Er is dus voor de wijze van reorganisatie niet een bepaalde gedragslijn voorgeschre ven, doch niettemin werd voor de afvloeiing de rijksregeling gevolgd, zoodat het geheel onjuist is te meenen, dat de ontslagen zijn verleend zonder een vooraf opgemaakt plan. De afvloeiing heeft dus plaats gehad vol gens objectieve richtlijnen. Er bestond dan ook geen aanleiding om gevolg te geven aan het door eenige orga nisaties gedane verzoek om de beslissing in zake de afvloeiing aan te houden totdat in het ambtenarenreglement een afvloeiings regeling zou zijn opgenomen. Dit zou een aanmerkelijke vertraging hebben gebracht in de bezuiniging, waartoe reeds bij de be grooting werd besloten, en dit geheel noo- déloos, aangezien, nu de rijksregeling reeds onverplicht werd gevolgd, het resultaat van de afvloeiing tenslotte toch niet anders zou zijn geweest dan thans. Aan de desbetreffende organisaties werd bij missive van 31 Maart 1937, een maand vóór de vergadering van het Georganiseerd Overleg, medegedeeld, dat tegen uitstel be zwaar bestond. Het zal Uwe Vergadering na kennisne ming van het bovenstaande duidelijk zijn, dat er evenmin aanleiding bestaat om ge volg te geven aan de door het Georgani seerd Overleg aangenomen motie om de gegeven ontslagen, voorzoover zij niet zijn gevraagd, op te schorten, in afwachting van de toepassing eener in het Georganiseerd Overleg behandelde afvloeiingsregeling. Dat inderdaad overeenkomstig de rijks regeling is gehandeld, blijkt uit het vol gende: Deze regeling houdt een rangorde van ontslag in, volgens welke het eerst aan de beurt komen zij, die vrijwillig met ontslag gaan, dan zij, die 35 of meer voor pensioen geldige dienstjaren hebben, en daarna in het algemeen zij, die de minste dienstjaren hebben. Echter bepaalt de regeling uitdruk kelijk, dat indien het dienstbelang zulks vordert, van die rangorde kan worden af geweken. Er vloeien thans 43 personen af. Hieron der bevinden zich 6 personen, in dienst op arbeidsovereenkomst, die buiten beschou wing kunnen blijven, omdat het Rijks ambtenarenreglement met de daarin ver vatte afvloeiingsbepaling niet geldt voor arbeidscontractanten. Van de 37 overblijvende personen gaan er 18 vrijwillig met ontslag en hebben er verder 8 een diensttijd van circa 35 jaar of meer. Er schieten dan nog 11 personen over, ten aanzien van wie van de rangorde in het be lang van den dienst moet worden afgewe ken. Deze gevallen zijn alle, zonder uitzon dering, met de meeste nauwgezetheid nage gaan en beoordeeld, en ook bij het nader onderzoek dat ten overvloede nog door het L|p AGENDA LEIDEN. Donderdag. Jaarvergadering „Katholiek Leiden", café-rest. „In den Ver gulden Turk", 8.30 uur. Donderdag, R.K. Bakkerspatroonsvereeni- ging „Sint Clemens", jaarvergade ring in hotel „Central", Breestraat 7 uur. De avond-, nacht en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 7 Ju- n i tot en met Zondag 13 Juni a.s. waar genomen door apotheek C. B. Duyster, N. Rijn 18, Tel. 523 en J. Doedens, Wilhelmi- napark 8, Oegstgeest, tel. 274. College is ingesteld, is onomstootelijk ge bleken, dat elk geval, ook dat door den heer van der Voort in de vorige zitting genoemd, door het belang van den dienst, hetzij we gens de bezetting van dienstvakken, hetzij wegens de mate van arbeidsgeschiktheid. hetzij op grond van andere omstandigheden beslist wordt gevorderd en gerechtvaardigd. Om overdreven voorstellingen van aard en omvang dezer gevallen te weren, moet er voorts op worden geweizen, dat onder deze groep van 11 personen, er zich 6 bevinden van 53 tot 60 jaar, 4 van 41 tot 44 jaar en 1 van 36 jaar. Bovendien moet de aandacht worden ge vestigd op de gunstige wachtgeldregeling der gemeente, die van de rijks wachtgeld regeling alleen het „lange wachtgeld" en niet tevens het „korte wachtgeld" heeft overgenomen, een omstandigheid, die voor al voor het onderhavige personeel van veel belang is, daar dit anders ongetwijfeld voor het meerendeel voor „kort wachtgeld" in aanmerking zou zijn gekomen. KAPELAANS-BENOEMING. De weleerw. pater P. J. Ten Brink O.F.M., sedert 1934 kapelaan aan de pa rochie van den H. Leonardus, is benoemd tot kapelaan aan de parochie van den H. Joseph te Delft. Pater Ten Brink heeft in de drie jaar van zijn kapelaanschap alhier heel veel gearbeid in de parochie, terwijl hij met veel toewijding het geest, adviseurschap van ver schillende vereenigingen heeft waargeno men. In diens plaats is benoemd de weleerw. pater Emestus (J. G.) Tesser. Pater Tesser, geb. 15 April 1877 te Nijmegen, trad 3 Octo ber 1395 in het klooster te Wychen, deed daar de eenvoudige gelofte 5 October 1896, deed de plechtige professie te Weert 8 Octo ber 1899 en ontving aldaar de H. Priester wijding 9 Maart 1902. Pater Tesser was assistent te Woerden (13 Aug. 1902), kapelaan te Leiden (28 Juli 1905 tot 30 October 1912), te Franeker (tot 11 Febr. 1919), te Zaltbommel (tot 8 Nov. 1927), te 's-Gravenhage, H. Paschalis (tot 15 Juni 1931), te Gouda, H. Joseph, vanwaar hij op 14 September 1934 be noemd werd tot rector van de H. Sacra mentskerk aldaar. Pater Tesser is in Leiden geen onbekende. Zeer vele herinneren zich, ongetwijfeld, zijn werkzaamheid alhier heel levendig. Hij was naast zijn parochie-werk belast met de zielzorg voor het Acad. Ziekenhuis; hij was de eerste censor van „De Leidsche Cou rant"; hij is in Leiden begonnen toen tertijd iets geheel nieuws met godsdienst- cursussen voor grooten en voor kleinen, met lichtbeelden, met welken apologeti- schen arbeid hij 'heel veel succes had. Opbrengst collecte Nat. Reclasseeringsdag De collecte ten bate van het reclassee- ringswerk, welke Zaterdag 5 Juni alhier is gehouden, heeft 532.52 opgebracht, Het Comité van Uitvoering zegt de da mes- en heeren-collectanten vriendelijk dank voor hun medewerking. Hedenavond om half 8 zal in het S! Vincentusgebouw aan de Hoog! Kerk- gracht de Rozenkrans gebeden worden voor de zielerust van wijlen den heer Sciaroni, in leven lid van de St. Vincen- tiujsvereeniging. Alle confrères worden verzocht hierbij tegenwoordig le zijn. Naar wij vernemen, is het wijzigen en uitbreiden der hoog- en laagspannings installatie der N.V. Meelfabriek „De Sleu tels" v.h. De Koster en Co., opgedragen aan het Technisch Bureau Langezaal en Inniger, alhier. De wethouder van Financiën, de heer M. G. Verweij, is wegens uitstedigheid verhinderd morgen spreekuur te houden. riantsoen-concert Donderdag 10 Juni 's avonds 8 uur pre cies zal de Harmoniekapel „T. en D.", onder leiding van den heer H. J. A. Bok hoven het tweede concert van den Bond van Leidsche Harmonie- en Fanfare-ver- eenigingen in het Plantsoen (Musis Sa crum) verzorgen. Het programma luidt: 1. T. en D. Defi- leermarsch, H. J. A. Blokhoven. 2. Jubel Ouverture, Chr. Bach. 3. Les Roses du Midi, Grand Valse, Johann Strauss. 4. Fantasie Militaire, Paul Gison. Pauze. 5. Steadfast and True, C. Teike. 6. Ouverture „Konig-Mijdas", R. Eilenberg. 7. Fanta sie Balleh, L. Montagne. 8. Fantasie Car- mon, G. Bizet. 9. Slotmarsch. Door de politie alhier is aangehouden de 13-jarige J. H. F., verdacht van dief stal van 5 uit de toonbanklade van een winkel aan den Maresingc!

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2