BIOSCOPEN DINSDAG 8 JUNI 1937 DE LEIDSCHE COURANT V1ËKUE BLAD PAG. 11 RECHTZAKEN DE Z.G. PLAN-VLAG. De advocaat-generaal bij den Hoogen Raad, mr. van Lier, heeft gisteren conclu sie genomen in de zaak van zekeren B., die wegens het mededragen in een optocht op 1 Mei van een z.g. Plan-vlag door de rechtbank te Amsterdam is veroordeeld op grond van het uniformverbod, tot een geld boete van 1 subs. 1 dag hechtenis. De rechtbank heeft overwogen, dat het Plan van den arbeid een der punten van het program van de S. D. A. P. is gewor den. Dit behoeft echter naar de mee ning van den advocaat-generaal nog niet mede te brengen, dat daardoor het Plan van den Arbeid tot zinnebeeld zou zijn ge worden van een bepaald staatkundig stre ven. Elk propagandamiddel voor een punt van een program van een staatkundige par tij kan nog niet gelden als een symbool of embleem van de partij. Wel heeft de rechtbank er aan toegevoegd, dat de woor den „Plan van den Arbeid" ook een uit drukking zijn van het staatkundige stre ven van genoemde partij, maar de recht bank heeft hierbij aan den term „uitdruk king zijn van" een meer uitgebreide betee- kenis gehecht, dan daaraan volgens de ge schiedenis van het artikel mag worden toegekend. Het kwam mr. Van Lier daarom voor, dat de in het vonnis aangegeven gronden onvoldoende zijn voor de door de recht bank gegeven beslissing. Hij concludeerde mitsdien tot vernietiging van het vonnis en verwijzing van de zaak naar het Hof te Amsterdam. AANKONDIGING VAN EEN VERMAKELIJKHEID. Afhankelijk van een vergunning van den burgemeester? De gemeenteverordening van Westdon- geradeel bevat een bepaling, dat het zon der vergunning van den burgemeester ver boden is een openbare vermakelijkheid aan te kondigen. Toen J. M., directeur van de N.V. Alge- meene Bioscoop-Onderneming, wonende të Deventer, in de Dokkumer Courant een voor het publiek toegankelijke filmvertoo- ning aankondigde in de Ned. Herv. kerk te Holwerd, werd hij op grond van boven genoemde bepaling vervolgd. De kantonrechter te Leeuwarden heeft den verdachte van rechtsvervolging ontsla gen, van oordeel zijnde, dat deze aangele genheid niet betreft de openbare orde, ze delijkheid of gezondheid, zoodat de raad van Westdongeradeel niet bevoegd was tot het vaststellen van bedoelde bepaling op grond van artikel 168 der Gemeentewet. De ambtenaar van het O.M. te Leeuwar den was het met deze opvatting niet eens en teekende cassatie aan bij den Hoogen Raad. Dit college heeft thans arrest gewe zen, zonder echter te komen tot de beant woording der vraag, of het aankondigen van een openbare vermakelijkheid afhan kelijk kan worden gesteld van een vergun ning van den burgemeester. De Hooge Raad heeft namelijk overwogen, dat, waar in de bioscoopwet in 't onderwerp van 't geven in het openbaar van bioscoop-voor- stellinge is voorzien, de onderhavige be paling der gemeenteverordening, voor zoo veel betreft voor het publiek toegankelijke bioscoopvoorstellingen van rechtswege heeft opgehouden te gelden. Op dien grond is het cassatieberoep verworpen. ZAKEN GINGEN VOOR HET REGIMENT. Clemente eisch tegen Aalsmeerder bloemenkweeker. De feestelijke klanken van de Coronation te Londen waren voor een Aalsmeerder bloemenkweeker bijna een dissonant. De man was in de drukke voorbereidingsdagen onder de wapenen, peddelde in de omgeving van Den Bosch, maar intusschen herinner den vele telegrammen hem aan zijn werk. Op 2 Mei genoot de bloemenkweeker be wegingsvrijheid. Hij kon de verleiding niet weerstaan snel eenige zaken te doen; hij nam de boot naar Engeland en wist zoo waar een niet onbelangrijke order voor zijn zaak te bemachtigen. De vreugde over dit succes werd bij zijn terugkomst in het gar nizoen wel getemperd. Hij werd verdacht van opzettelijke ongeoorloofde afwezigheid naar het buitenland. Gister stond de bloemenkweeker voor den Krijgsraad terecht en vertelde met een deemoedig gezicht, dat hij in Engeland niet alleen een mooie order had bemachtigd, maar bovendien verschillende nog niet be taalde kwitanties had weten te innen. De auditeur-militair was clement en eischte tegen den verdachte een geldboete van 25. „Tel." WILT U IETS WETEN? Vraag: Heeft een dagdienstbode ge durende haar vacantie óók recht op ver goeding voor kostderving? Haar loon wordt natuurlijk doorbetaald. Antwoord: Ja, daarop heeft zij recht. De kost is een deel van het loon. I ORANJE BOVEN Aan de hectometer- palen met oranje koppen kunt a zien, UIT DE OMGEVING KATWIJK. Personalia. De heer J. A. Collette, hoofdcommies ter secretarie alhier, is met ingang van 15 Juni benoemd tot burge meester van Den Briel. De heer Collette is geboren in 1898 op Curacao Nederl. West- Indië, waar zijn vader officier was. De heer Colette doorliep de H.B.S. te Amsterdam en kreeg dan zijn eerste opleiding ter ge meente-secretarie te Opsterland (Fries land). Na ter secretarie te Weesp werkzaam" te zijn geweest volgde in 1931 zijn benoe ming tot hoofdcommies ter secretarie alhier. De heer Collette is voorzitter van V.V.V., en heeft zitting in diverse commissies. De heer C. is gehuwd en heeft 4 kinderen. Aanbesteding. Ten gemeentehuize is aanbesteed het maken van een open en een gesloten fietsenloods aan de Zuid-Boule vard. De laagste inschrijver was de firma J. Parlevliet voor 1490.en 334.—^ Reclasseeringscollecte. De speldjesdag ten bate der Reclasseering voor alle gezind ten heeft opgebracht 61.55. KATWIJK AAN ZEE. Verbetering. Aan de Noord- en aan de Zuid-Boulevard is een trap aangebracht voor degenen die het strand aldaar willen bezoeken of het verlaten. Voor de strand- bezoekers een goede verbetering. Brand. In de Dwarsstraat is een schuur van N. V. D. geheel uitgebrand. De brandweer zorgde voor behoud van belen dende gebouwen. SimavL De gehouden bloempjesdag ten bate van de Simavi heeft in deze ge meente opgebracht de mooie som van 124. Reclasseeringscollecte. De in deze ge meente op Zaterdag j.l. gehouden speldjes dag ten bate van de Nat. Reclasseering heeft opgebracht de som van 105.24. LEIMUIDEN. Reclasseeringscollecte. De collecte wel ke Zaterdag 5 Juni j.l. alhier is gehouden voor de Reclasseering. heeft opgebracht de som van 26.76. Geen werkloozen meer. De wegen on der het beheer der gemeente zijn allen van een nieuwe teerlaag en split voorzien. De werkloozen zijn allen aan de wegen tewerk gesteld zoodat op het oogenblik geen werk loozen in de gemeente zijn. Geboren: Maria Helena, d. v. A. du Pau en M. H. van der Boon Cornelia Ma ria, d. v. J. P. van der Jagt en A. D. Wort- man. Ondertrouwd: A. van Dijk 33 jaar en H. van den Oever 21 jaar, beiden te Lei- muiden D. Kroan, 25 jaar, te Rijnzater- woude en J. M. C. Oosterman, 22 jaar, al hier. G e h u w d: J. D. de Raadt te Voorburg en J. E. van der Meij te Leimuiden. Ingekomen: C. A. J. Flikweert, Friese weg 356, van Bergen op Zoom; A. van der Jagt, Heerenweg 248, van Aalsmeer. Vertrokken: M. Brouwer, naar Al phen aan den Rijn; W. M. van Graas, naar Alkemade. NOOTDORP. Gemeenteraad. De agenda van de op Maandag 14 Juni as. des avonds om 8 uur uitgeschreven openbare raadsvergadering vermeldt o.a.: Benoeming van een commis sie tot het nazien der rekening 1936; Ver zoek van het R.K. Schoolbestuur om een uitkeering krachtens art. 205ter der Lager Onderwijswet; Voorstel van den Burge meester tot het doen aansluiten van de wo ning der Rijkspolitie aan het teelfoonnet; Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het bouwen van een politie- en brand weergebouw; Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het vaststellen van de ver goeding over 1935 aan de bijzondere scho len; Wijzigingen van de begrootingen 1936 en 1937. Schieten B.V.L. Evenals vorige jaren zal voor de B.V.L.-ers uit deze gemeente eenige avonden de gelegenheid worden opengesteld met scherp te schieten op de banen te Delfgauw. Deze avonden zijn be paald op 16 en 30 Juni en 14 en 26 Juli a.s., van 7 tot 9 uur. Zij, die hiervan wenschen gebruik te maken, gelieve zich daartoe op te geven bij den plaatselijk leider of diens plaatsvervanger. NOORDWIJK. Geboren: Marinus Adrianus, z, van L. A. Zonneveld en G. A. SteenvoordenAn na Maria Margaretha Cornelia Johanna Ariana, d. van A. A. B. v. Geelen en A. A. Maas Jacobus, z. van A. v. Duivenbode en J. Vink Anton, z. van C. H. de Haas en C. Fallaux Martha Geertruida Jo hanna, d. van W. L. Th. Alkemade en J. P. Buschman Grietje, d. van C. J. v. Duijn en M. A. Peters Dirkje, d. van E. J. Hoogendoorn en M. Duindam Anneke Margaretha, d. van H. Bartlema en A. v. Eijk. Ondertrouwd: G. Ouwehand en M. J. Hoogendoorn F. J. Wassenaar en A. G. Breedveld J. de Vos en C. C. v. d. Meer M. Varkevisser en A. J. v. d. Zwet L. Paschier en A. G. Vink W. Q. Schelvis en I. C. Wassenaar H. H. Vink en M. A. Steenvoorden J. Klinkenberg en J. v. d. Niet. Getróuwd: L. Steenvoorden en A. W. Heemskerk P. v. d. Burg en M. A. War- merhoven H. Ravensberg en J. v. Roon G. Ouwehand en M. J. Hogend oom. Overleden: P. Oudhoorn 83 j. wede. van J. C. v. d. Lippe P. Bedijn 89 j., wede. van A. de Bruin Wilhelmina He- gem an 26 j., ongeh. NOORD WIJKERHOUT. Geboren: Adriana Wilhelmina Maria, d. van J. C. van Parera-Vrolijk Maria Anna Jozef, d. van J. C. van Parera-Vrolijk HeemskeTk Hendrikus Johannes, z. van Johannes, z. van P. J. Heemskerk- C. Warmerdam-Bakker Cornelis Maria, d. van C. N. Koomen-Koppert Theresia Jacoba, d. van W. Kortekaas-Los Jo hannes Jacobus Antonius, z. van A. J. Berkhout-de Waard Juriaan Johannes Hendricus Maria, z. van A. W. Vreeburg- van Nobelen. Ondertrouwd: L. J. Ruigrok 35 j. en J. van Kampen 32 j. A. Haasnoot 27 j. en M. H. van Rheenen 24 j. N. G. van Noort 29 j. en P. M. van den Berg 25 j. H. P. Pennings 32 j. en J. M. Broekhof 20 j. B. Kruse 33 j. en A. H. Duivenvoor den 26 j. J. M. W. de Groot 27 j. en A. M. van Parera 27 j. Gehuwd: P. van der Togt 32 j. en E. B. Jakubowski 29 j. L. H. van den Aard weg 30 j. en A. C. van den Berg 22 j. H. C. Damen 28 j. en A. C. Hogervorst 24 j. J. van der Vlist 26 j. en A. A. van den Burg 24 j. P. van Leeuwen 27 j. en P. Q. Pennings 30 j. L. F. Zonneveld 30 j. en A. P. de Klerk 29 j. E. Broekhof 23 j. en P. B. Kromhout 21 j. Overleden: Hubertus Engelman 84 j. Johannes Petrus Heinsbroek 40 j. Wilhelm Joseph Ludger Schanze 48 j. M. van Dijk 79 j., wede. van H. van Den- sen Wilhelmina Catharina Meijer 28 j. C. Wijnands 73 j., wede. van C. Wij van van der Zand H. Gieske, 63 j., wedr. nands J. M. van Hellemondt 25 j., wedr. van A. M. Verbruggen Franciscus Hiero- nimus van Bakel 53 j. G. de Rijter 72 j., echgenoote van J. Hoogkamer. Gevestigd: G. J. v. d. Zon uit Vel- sen J. Lemmers uit Lisse A. Westrik uit Wassenaar E. K. Stadler uit Noord- wijk E. Okkerse uit Bloemendaal G. C. Vreeburg uit Heemstede C. A. H. Govers uit Rotterdam H. P. van Diest uit Hillegom A. F. Aschman, N. van Ber- kum, J. Bruggers, A. Jutte, P. Leest, C. v. d. Poel, J. de Ruyter, N. J. van Schaick, P. A. Schweitzer en D. van Staaten allen uit Heiloo A. Wiegmans uit Wassenaar J. M. Bosman, C. P. v. d. Burg uit Haar lem M. H. van Rheenen uit Lisse H. H. Bosman uit Uithoorn H. Peters uit Hillegom H. Hartkaimp, A. C. Hooge- boom, M. Hartkamp, J. Hoogenboom en G. Burgwal, allen uit Amsterdam Jhr. J. H. Gevers, H. W. A. van Weideren Baro nesse Rengers en Jkvr. H. A. A. Gevers allen uit Parijs A. Hogervorst uit War mond J. Borsboom, F. de Groot, H. A. M. Holterman, J. C. Jansen, W. A. Jaspers, J. C. Kielman, D. G. Meijer, P. P. Meijer en J. A. Spring in 't Veld allen uit Heiloo M. van Tol uit Abcoude B. H. Romijn uit Sassenheim Q. H. C. van Ruiten uit Tilburg M. A. Warmenhoven uit Noord- wijk H. M. de Jong uit Linschoten C. E. Fikkels uit Groningen F. H. Chris- pijn uit Wassenaar. Vertrokken: M. A. Bouwmeester naar Leiden Jac. Jansen naar Reden M. H. Schrama naar Assendelft H. L. Verhaar naar Alkemade A. de Winter naar den Haag G. J. v. d. Zon naar Lis se J. Hemmerlé naar Heiloo A. J. F. Trapman naar Heiloo G. Q. M. Oostdam naar Warmond M. Jansen naar Rijswijk C. J. Bouwmeester naar Amsterdam A. M. v. d. Weijden naar Haarlem A. M. Vestering naar Amsterdam C. J. Pen nings en C. P. S. Pennings naar Warmond M. C. Turenhout naar Noordwijk A. A. v. d. Veek naar Lisse B. Rotte naar Dortmund A. M. C. v. d. Berg naar Amsterdam A. M. Hogervorst naar Voor hout H. C. den Elzen naar Wassenaar J. A. v. Rijnoever naar Hoeven N. Tref- feln, P. J. A. Oud, J. L. Poll, J. J. J. Monde, Th. B. Henzen, A. H. Clerkx, H. J. Vlietman, H. A. Huijzer en J. Duncker allen naar Heiloo J. C. Beugelsdijk naar den Haag P. A. van Kempen naar Nijmegen H. van Werkhoven naar Venray M. Turen hout naar Voorhout H. P. Boere naar Leimuiden A. A. Esveldt naar Ter Aar A. P. de Klerk naar Voorhout J. J Brans, G. L. J. van Tol, T. G. van Bek- kum, P. J. van Riel, B. H. Evers, H. de Rijk, H. A. Lavaleye, H. P. J. M. Tervooren, B. A. Schoemaker en E. E. Kohier allen naar Heiloo C. Geerlings naar Lisse A. Hoogervorst naar Hillegom., ZILK. Reclasseeringspeldjes. Ten bate der re classeering is Zaterdag en Zondag een speldjesverkoop gehouden, waarvoor ver schillende dames zich belangloos hadden disponibel gesteld. Zooals te verwachten was, is voor dit mooie doel een mooi be drag bijeengebracht, daar alle beschikbare speldjes uitverkocht waren. Botsing. Door niet uitwijken van een wielrijder reden op de Margrietenlaan twee luxe autos tegen'elkaar. Van beide rijtuigen werden de voorwielen ontzet en de voor ruiten vernield. Een der bestuurders, de heer W. uit Boskoop, bekwam eenigi snijwonden door glasscherven. De schade werd onmiddellijk a contant onderling ge regeld. MET DE AUTO NAAR DE PARIJSCHE WERELDTENTOONSTELLING Ten grieve van de vele automobilisten die zich voor een bezoek aan de Interna tionale Tentoonstelling te Parijs naar Frankri k zullen begeven zendt de K.N.A.C ons enk ,1e routes. De kc rtste route van Zuid-Nederland (Breda) naar Parijs leidt via Antwerpen BrusselMaubeuge (grens)la Capella St. JuentinCompiègne en Senlis. Totaal 392 K.M. De korte routes via BrusselBergen— ValenciennesPéronne en Senlis (390 K. M.) of via BrasselMaubeugeVervins Laon en Soissons (392) K.M.) zijn even eens zeer goed te berijden. Men kan echter ook de z.g. kustroute volgen, van Bre&a over GoesVlissingen BreskensKnockeOstende Le Tou- quet en Amiens naar Parijs. Totaal 599 K.M. Een mooie terugroute gaat. over Rheims Sedan en Marche naar Luik en Maas tricht (424 K.M.) of van Rheims af via Dinant naar Namen (337 K.M.) waar men de verdere terugroute kan kiezen over Brussel naar Breda, over Hasselt naar Eindhoven of via Luik naar Maastricht. Het Secretariaat van de K.N.A.C., Lange Vijverberg 10 te 'sGravenhage zal gaar ne alle gewenschte inlichtingen verstrek ken met betrekking tot de benzinebons, welke in Frankrijk recht geven op het ver krijgen van bijzine tegen gereduceerde prijs en tot de legitimatiekaarten, welke den houders, tijdens den duur van de ten toonstelling tal van faciliteiten bieden. SASSENHELM. Personalia. Aan onze plaatsgenoote, mej. D. Heijnes, werd bij het gehouden eind-examen het diploma uitgereikt der Tooneelschool. Zij werd geëngageerd door het Centraal Tooneel te Amsterdam. Ernstige val. Toen de heer E. giste renmorgen eenige werkzaamheden ver richtte op de zolder boven zijn smederij, had hij het ongeluk door den zolder heen te trappen. Hij kwam hierdoor op eenige ijzeren voorwerpen terecht in de smederij. E. klaagde erg over pijn over het geheele lichaam, doch dr. Dommisse constateerde, dat niets was gebroken Bouwen. Bij een verbouwing aan de Kastanjelaan, welke wordt uitgevoerd door de aannemers Jac. Waasdorp en Zn. zijn bij het sloopen van oude muren steenen en te geltjes gevonden dateerend uit de zestien de eeuw. Van dergelijke steenen werden vroeger kerkgebouwen en andere histori sche gebouwen opgetrokken. VOORSCHOTEN. Personalia. Onze plaatsgenoote, mej. Ch. H. Gerritsen, is te Amsterdam ge slaagd voor het examen vanwege het Ned. Instituut van accountants, voor de onder deel en staatsinrichting en techniek voor den handel. Langs de Vliet. Door de politie alhier wordt vooral des Zondags nogal eens per boot langs de Vliet gesurveilleerd om onge rechtigheden te voorkomen. Zoo ook Zon dag j.l. Een twintigtal personen kregen procesverbaal wegens loopen op verboden grond, wei- en hooiland. WASSENAAR. Duivensport. Maandagavond hield de Wassenaarsche Postduivenclub een leden vergadering. Besloten werd o.a. de oefen- vluchten voor jonge duiven te doen aan vangen op 13 Juni as. en de eerste wed vlucht te organiseeren vanuit Breda. Aan die vlucht zullen ook de donateurs kunnen deelnemen met hunne duiven, waarvoor iedere eerste vogel een extra prijs beschik baar wordt gesteld. Verder werden vast gesteld een medaille voor de jonge duif, die zich het meest aantal malen klasseert; een bokaal voor de vluchten Duffel en Vilvoorden, voor de duif die op beide sta tions de meeste punten behaalt; een beker voor drie aangewezen vogels voor de sta tions Duffel-Vilvoorden en Halle; een be ker voor de meeste punten met één vogel van de stations Quivrain en Noyon; en ten slotte een schemerlamp voor de twee gelijk geconstateerde vogels vanuit Neufvilles. Verder werden de kasprijzen voor de jon ge duiven vastgesteld gelijk aan die voor de oude duiven. Voor de eerste duif vanuit Bordeaux werd een waardevolle medaille uitgeloofd. Tenslotte werd overgegaan tot uitreiking van de met oude duiven op de korte sta tions gewonnen eereprijzen. Hierop volgde sluiting. WARMOND. Kaagweek. De overal in den lande be kende Kaag week zal dit jaar worden ge houden van 16 Juli tot 20 Juli. Naar men ons mededeelt hebben reeds zeer vele in schrijvingen plaats gevonden, zoodat de Kaagweek ook dit jaar weer een groot suc ces beloofd te worden. Vooral voor de jol len wedstrijden 'bestaat enorme belangstel ling. THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Casino: 't Bankje van 1000. (Ray Ventura) Heerscher der Woes tijn (Kathleen Bur ke) Muzikaal- avontuurlijk Dramatisch Dag. 8—11, Zondags bovendien 47 uur, Maiinee Zaterd. en Woensd. 2.30 uur. Goedgekeurd Lido: Marguerite Gautier (Greta Garbo). Dramatisch Dag. 8..511.15 uur, Zondags bovendien 27 uur, Matinee Zat. en Woensd. 2.30 uur. Volwassenen Luxer: De oude en de jonge Koning (Emil Jan- nings). De Mail Express (Dick Foran). Speelfilm. Sensatie Dag. 811 uur, Zon dags bovendien 27 uur, Matinee, Zaterd. en Dond., 2 uur. Volw 'O Trianon: lack Hylton ver overt de wereld. (Juwe Clyde). Bewaak dat meisje. (Robert Allen Florence Rice). Muzikaal Detective verhaal Dag. 811 uur. Zon dags bovendien 27 uur. Matinée Zaterd. en Woensdag 2 uur. Volwassenen

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 11