ZATERDAG 5 JUNI 1937 DE LEIDSCHE COURANT nERSTE BLAD - PAG. 3 Gistermiddag te 1 uur is de 9-jarige jon gen D. K„ wonend aan de Langegracht, op den Oude Vest met een vinger bekneld ge raakt tusschen een touw en een meer paal. De vinger werd bloedend verwond. De dokter van den E. H. D. nam de knaap mee naar het Acad. Ziekenhuis. Op verzoek van de Leidsche politie is door de recherche te Den Haag aangehou den zekere J. J. G., aldaar woonachtig, ver dacht van verduistering van geld. Na ver hoor alhier is de man naar Bussum over gebracht, alwaar hij van eenzelfde mis drijf verdacht werd. BIOSCOPEN. Lido Lido heeft haar programma van vorige week geprolongeerd wegens den grooten toeloop naar de film „Marguerite Gautier", waarin het prachtige spel van Greta Gar- bo het middelpunt vormt. Het ontroerende drama van de „Dame aux camélias", zich afspelend in de corrupte sfeer van Parijs, ongeveer een eeuw geleden, waarin de op offerende liefde van Marguerite het hoogte punt vormt, is zeer boeiend en in groot- sche stijl weergegeven. Wij herinneren eraan, dat wij deze film alleen geschikt achten voor volwassenen. Luxor. Het hoofdnummer van deze week is een reeds betrekkelijk oude film, een film, waarin Emil Jannings op uitstekende wijze de hoofdrol vervult. Het is de „Oude en de Jonge Koning", Jannings de oude en Wer ner Heinz de jonge koning. Het stuk speelt zich af te Potsdam, ten tijde van den soldatenkoning Friedrich Wilhelm I, die in zijn zoon den kroonprins Friedrich een slecht troonopvolger ziet groeien. Hij is een speler en houdt niet van den dienst. Dit leidt menigmaal tot heftige conflicten, hetgeen tengevolge heeft, dat er geen wederzij dsche liefde noch waardeering tusschen vader en zoon bestaat. Een probleem, dat er een is van alle eeuwen en dat ook heden nog voort leeft in zoovele jeugdige heéthoofden, die in hun onbezonnenheid niet willen luiste ren naar de woorden van hun vader, die op zijn beurt, gekweld door den onwil van zijn kind, tot harde maatregelen moet overgaan. Emil Jannings heeft zich met volkomen overgave kunnen wijden aan een rol, die een prachtige karakteriseering van den majestueuzen ouden koning weergeeft en die ook in zijn woede beheerscht is. De talenten van den grooten acteur komen hier wel zeer duidelijk tot uiting, vooral wijl zoovele karakteruitbeeldingen in één persoon vereenigd worden. Hans Steinhoff, de regisseur, heeft het gegeven van Thea von Harbou en dr. R. Lauckner tot een zeer juiste dramatische spanning weten op te voeren en de ver tolking ervan is bij menigeen in goede handen geweest. Bovendien is het een pompeuze costuum- film in de oude Pruisiche kleeding, die zoo weldadig aandoet. Vóór de pauze een Wildwest-film met Dick Foran, die nog maar al te veel zingt, iets, dat den nuchteren Hollander niet „ligt". In het voorprogramma uitgebreid we reldnieuws en in zijn geheel een aantrek kelijk programma, dat wel belangstelling zal hebben. Casino. In de film ,,'t Bankje van duizend" is een niet alledaagsch gegeven verwerkt. Het geeft ons nu eens niet de belevenissen van personen, maar toont ons de reis van een briefje van duizend. Het is niet zoo zeer de geschiedenis van dit papier, dat ons tracht te amuseeren, dan wel de transacties, die het van eigenaar doen verwisselen en de personen, die deze transacties doen. Vanzelfsprekend was er een leger van ar- tisten noodig om de zeer vele tafereelen te vertolken, o.a. verleende medewerking het orkest van de Parijsche Opera en honder den cabaretmeisjes. Voor de pauze draait een film van een geheel ander genre, waarvan het gegeven is ontleend aan het boek van den bekenden schrijver Edgar Rice Burroughs, „De Heer- scher der Woestijn". Deze film speelt zich af in een milieu van roovende Bedoeinen. Maar voor El Lion, vertolkt door Kathleen Burke en bekend uit de film „Bengaalsche Lanciers", hebben zij allen respect. Door zijn on versaagden moed en behendigheid weet hij tweemaal de dochter van het stam hoofd te redden uit de handen der roovers waarbij het natuurlijk niet kon uitblijven, dat zij op elkaar verliefd raakten. Een uitgebreid journaal, een teeken filmpje en de humoristische showfilm „Katz en Katz modeshow" gaan aan dit programma vooraf. Trianon. „Bewaak dat meisje", is de titel van de hoofdfilm voor de pauze en zooals de ti tel reeds doet vermoeden is deze bewaking niet zoo eenvoudig. Dit is ook geen won der, want het gaat om een meisje, die een erfenis van 3 millioen te incasseeren heeft en met den dood bedreigd wordt. De erf gename wordt echter tijdelijk vervangen door een mdewerkster van een detective bureau die de verschillende gevaren moet trotseeren hierin bijgestaan door eenige detectives. Het is een spannende geschie denis, vol geheimzinnigheden en verwik kelingen. De spanning wordt geleidelijk opgevoerd, zonder dat men kan vermoeden wie de dader van de geheimzinnige aan slagen is. De ontkooping van het raad sel heeft pas in de laatste meters film plaats en de dader is iemand die men in het geheel niet verwachtte. Wie het is? Dit moet men zelf gaan zien. De film na de pauze is van een geheel ander genre, waarin men kennis maakt met Jack Hylton en zijn band in „Jack Hylton verovert de wereld". In deze film kunnen liefhebbers van jazz-muziek genieten van de prestaties van dezen band, waarvan de leden stuk voor stuk artisten zijn in hun vak. Niet alleen de muziek en zang, doch ook de verschil lende tafereelen zijn in deze film buiten gewoon goed verzorgd. Het is een vol maakte muzikale show- en revue-film, waardoor 'n liefdesgeschiedenis geweven is. De band wordt uitgenoodigd om op een jacht concerten te geven in de Zuidzee, welke per radio zullen worden uitgezon den. De tocht gaat allereerst naar Parijs, waar een concert gegeven wordt in de Opera, waarna de reis wordt voortgezet naar de Zuidzee. Wanneer het concert per radio zal worden uitgezonden blijkt het, dat er tegenstanders aan boord zijn, die de uitzending willen verhinderen. De eige naar van het jacht denkt hierdoor geruï neerd te worden, doch alles komt op z'n pootjes terecht en het slot laat het gebrui kelijke „happy end" zien. Een uitgebreid journaal en een geestige teekenfilm voltooien het geheel. UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Jubileum bij de St. Josephgezellen. Gisteren herdacht de heer N. Waasdorp zijn koperen jubileum als concierge der St. Josephgezellen. Des avonds te rond 9 uur opende de Senior de feestvergadering, na dat de jubilaris en zijn echtgenoote onder luid applaus de zaal waren binnengekomen. De vice-praeses, Kapelaan Voort wist, fe liciteerde den jubilaris en dankte hem na mens de Gezellen voor zijn werkzaam heden. Steeds staat hij voor ieder klaar, terwijl niets hem teveel is. Zeereerw. hoopt ten slotte, dat hij nog lang deze functie in goede gezondheid mag vervullen. Hierna overhandigde de Praeses hem een envelop met inhoud. De heer Waasdorp bedankte hierna met eenige hartelijke woorden voor de felicitatie en het cadeau. Vervolgens werd door de onderafdeeling „De Treffers" een eigen ge maakt stukje voorgedragen, waarna een tractatie volgde. Tot slot werd nog „Rid der in de orde van Oranje Nassau" opge voerd, waarna de Praeses dezen goedge slaagden feestavond op de gebruikelijke wijze sloot. KATWIJK. Koninklijke gift. Het bestuur van de Katwijksche Reddingsbrigade werd ver blijd met een gift van 50.van H. K. H. Prinses Juliana, welk bedrag mede bestemd is voor de aanschaffing van een strandwa gen waartoe men spoedig hoopt te kunnen overgaan. Werkloosheid. Ingeschreven aan het arbeidsbureau: 411 mannen, 6 jongens en 9 meisjes. Totaal 445. Geboren: Hendrik Roelof, z. van Th. Koekebakker en C. Snijder Pieter, z. van G. Impthoorn en G. C. Seijpesteijn Alida Johanna, d. van W. v. Egmond en M. J. Bloemendaal Wilhelmina Geertruida, d. van L. Guyt en A. Peeman Petronella, d. van M. v. d. Plas en W. Schaap Pieter, z. van P. de Mol en M. de Jong. Ondertrouwd: A. Ouwehand en W. Varkevisser M. Verloop en H. J. de Wilt Z. v. d. Plas en D. Ouwehand. Getrouwd: D. v. d. Plas en J. Roze- ma W. Ouwehand en G. Haasnoot J. Guyt en A. Varkevisser M. Varkevisser en A. J. v. d. Zwet E. Bonsels en M. E. Oostendorp J. Pronk en G. Schaap. KATWIJK AAN DEN RIJN. Het haantje van den toren. Een be langrijk werk geschiedt momenteel op den toren der R.K. kerk. Tengevolge van weers invloeden heeft het kruis op den toren veel geleden en bovendien wijst de haan op den toren al bijna twee jaar dezelfde windrich ting aan. Hierdoor krijgt het geheel ook te veel voor z'n rekening. Dit heeft tot gevolg dat volgens voorschrift van den Inspecteur op de bouwwerken in het Bisdom het kruis, en dus ook de haan, naar beneden moeten worden gebracht om daarna vast te stel len wat er verder zal moeten gebeuren. Dit werk, hoog in de lucht, heeft veel belang stelling. Da's niet leuk. Terwijl de heer Jac. C. zich in de R.K. kerk bevond, was iemand zoo vrij om zonder toestemming zijn rij wiel mee te nemen. De politie tracht den da der op te sporen. En dat valt mee. Voor de leden der Veilingver. Bloembollenteelt in liquidatie zijn nog een paar vorderingen binnengeko men, die thans door het bestuur prócents- gewijze volgens de omzet van 1936 zullen worden uitgekeerd. Da's nog een meeval lertje. LEIDSCHENDAM. St. Josephgezellen. Zondag 6 Juni: Na de H. Mis van 7 uur maandelijksche alge- meene Communie der leden. Te half 12 en na het Lof bijeenkomst. Dinsdag 8 Juni te 8 uur Maria-Congre- gatie, daarna bijeenkomst. Donderdag te 8 uur biljartclub ADO en Zaterdag na het Lof bijeenkomst. .K. J. M. V. Maandag 7 Juni: Socië teitsavond. Dinsdag 8 Juni te 8 uur Maria- congregatie. Donderdag 10 Juni voetbal wedstrijd tegen de afdeeling Leiden op het Sportpark te Leiden aan den Haagweg. Aanvang 7.30 uur. NORDWIJK. Verkooping. Het woonhuis met bollen schuur Vinkelaan 39, groot 2.19 A. ingezet op 4850 is verkocht voor 4940 aan den heer F. J. v. Zuijlen alhier. De hypothecaire vordering groot ƒ8000 ingezet op ƒ500, verkocht voor 5500 aan den heer J. W. Slats, alhier. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Het mag als algemeen bekend worden geacht, dat warmte, zooals we vorige week en begin dezer week had den, en voor kweekers en voor handelaren slecht is. De aanvoer is direct veel te groot en de afname zal eerder verminderen dan vermeerderen. 'De bloemen zijn dan slecht houdbaar. Deze week waren de prijzen iets beterend. De noteering was thans: Pyre- thrums in de gewone soorten van f 0.20 0.45, in de beste variëteiten van f0.90 1.80, Pioenen f 0.801.60, Ranonkels f 0.20 0.30, Irissen f 0.100.15, Trolius f 0.15 0.25, Korenbloemen f 0.250.45, Lathyrus f 0.150.30, Margrieten f 0.100.15, Eremu- rus f 0.13—0.16, Anjers f 0.250.40, Bruids anjers f 0.080.12, Ixia f 0.40—0.55, Dahlia's f 1.60—2.40. Bloembollencultuur. De afdeeling Rijnsburg van bovengenoemde vereeniging vergaderde in Café Centraal. De voorzitter, de heer Alb. D. den Haan, opende en deel de mede, dat deze vergadering uitsluitend was belegd om het saneeringsvraagstuk te bespreken. De notulen werden goedgekeurd. Daarna kwam de Beschrijvingsbrief voor de a.s. algemeene vergadering te Haarlem in behandeling met als hoofdpunt de Sa neering. Daarover werd breedvoerig ge sproken. Gewezen werd op de vele misbrui ken van het stel o.a. de minimum-pry zen, waaraan zoowel in binnen- en buitenland vele fouten kleven.,»Algemeen was men voor opheffing van alle regeeringsmaatrege- len om weer ten spoedigste tot het vrije be drijf terug te keeren. Alle leden verklaar den zich bij. de stemming tegen de sanee ring. Tot afgevaardigde werd aangewezen de heer A. Glasbergen. UITHOORN. Kaasmarktdag. Evenals vorige jaren wordt op Donderdag 17 Juni as. Je Uithoorn een speciale kaas- marktdag gehouden waarvoor abereids on der de handelaren en boeren uit de omge ving propaganda is gemaakt. Teneinde deze speciale markt ook voor het publiek aan trekkelijk te maken zullen aan bezoekers- koopers speciale attenties worden uitge reikt. Ook worden prijzen in geld beschik baar gesteld voor den grootsten aanvoer in gewicht en voor den hoogst ontvangen prijs. Er wordt kaas zoowel voor binnenlandsch gebruik als voor export aangevoerd. De plaatselijke winkeliers hebben een hoeveelheid huishoudelijKe en luxe voor werpen beschikbaar gesteld om aan te bie den bij iedere vijfde aangevoerde partij. Er wordt een druk bezoek verwacht. VOORHOUT. Verbetering Provinciale weg. Ter verbetering van de provinciale wegen Teilingerlaan en 's Gravendamsche weg onder deze gemeente zijn destijds door de provincie eenige stukken grond onteigend, teneinde de bochten in de Bultbrug en 's Gravendamscheweg hoek Jacoba van Beierenweg, geheel weg te nemen. Thans i$ het geheele werk onder deze gemeente: de verbreeding van den weg zoowel als den bouw van de brug over de Zandsloot, gegund aan de N.V. Geruischlooze weg te Heemstede. De eerste paal is geheid en een aanvang is gemaakt met de werkzaamhe den, die nog al belangstelling trekken. WARMOND. Groene Kruis. Onder voorzitterschap van den heer dr. H. J. A. Walenkamp hield de afdeeling Warmond van het Groene Kruis een algemeene ledenvergadering in Hotel de Stad Rome. Nadat de voorzitter de bijeenkomst had geopeno sprak hij een woord van welkom tot de aanwezigen, waarna door den secre taris de notulen der vorige vergadering werden voorgelezen die onder dankzegging zonder bemerkingen werden vastgesteld. Hierna werd het jaarverslag voorgelezen. Mededeeling werd gedaan, dat het uitdee- ling van verplegingsartikelen ditmaal het record geslagen had want niet minder dan 651 keer werd gebruik gemaakt van het magazijn, hetgeen 200 keer meer is dan het voorafgaande jaar. Een woord van dank werd gebracht aan den magazijnhouder voor zijn bereidwilligheid in deze. De speldjesdag had opgebracht de somma van 35.68 waarvan de helft werd afgestaan aan de T B.C.-vereeniging alhier Een woord van dank werd gebracht aan Mevr. Lange- laar en Mej. A. Walenkamp, die de organi satie van de speldjesdag op zich hadden genomen. Door het overlijden van den heer P. G. Paardenkooper werd in de vacature voorzien door verkiezing van den heer F. Slager. Uit het hierna uitgebracht ver slag van den penningmeester bleek, dat de inkomsten hadden bedragen 431.59 en de uitgaven 220.68 zoodat een batig saldo te boeken viel. Boeken en bescheiden werden door de kascommissie nagezien en in vol komen orde bevonden zoodat de penning meester onder dankzegging werd gedechar geerd. Aan de orde kwam hierna de bestuurs verkiezing. Het aftredende lid, de heer C. Breedijk, werd als zoodanig herkozen. Na dat nog eenige zaken van huishoudelijken aard waren afgehandeld werd de bijeen komst onder dankzegging voor de opkomst gesloten. ZILK. H. Hart-feest. Gistermiddag werd door een kleine 400 schoolkinderen, in verband met het Patroonsfeest der parochie, een bloemenhulde gebracht bij het H. Hart beeld op het schoolplein. Door den Pastoor werd een toespraak gehouden. Het was een indrukwekkende gebeurtenis. Rijwiel gestolen. Ten nadeele van den heer v. d. B. uit Lisse werd op de kalk- ovensbrug een rijwiel gestolen. De dader werd te Heemstede achterhaald en ingere kend. Een mooi succes. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Hendrik Jan Johannes z. v. J. C. H. Witte en A. Boer. Dirk z. v. P. J. M. Leune en J. v. d. Blom. Wouter Erinus z. v. J. v. d. Meer en M. v. Velsen. Jan z. v. J. Kuperus en M. C. v. Doorn. Abraham z. v. A. Lindhout en P. v. d. Vijver. Willem Johannes z. v. W. J. Mulder en H. Buis. Leenderd z. v. D. Houweling en M. Janssen. Willemina Aleida Hendrika d. v. H. J. Versteg en A. Vrijbloed. Magdalena Elisabth d. v. H. F. Klein en C. A. v. d. Maat. Gerardus Albertus z. v. C. Brandt en M. H. Hofkes. Ondertrouwd: H. J. Postel jm. 27 j. en R. J. G. Goethart jd. 26 j. A. J. Waaijer jm. 23 j. en S. Hendriks jd 22 j. Overleden: F. N. Schaap m. 70 j. J. C. Bakker m. 48 j. C. W. A. Leignes Bakhovende Jong wed. 84 j. Berichten reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage. LEIDEN. De opvolger van prof. dr. W. B. Kristensen Dr. H. KRAEMER BENOEMD. Bij Koninklijk besluit van 2 Juni 1937, is le. benoemd tot gewoon hoogleer aar in de faculteit der godgeleerdheid aan de rijks universiteit te Leiden om onderwijs te geven in de geschiedenis der godsdiensten in het algemeen en in de phaenomenologie van den godsdienst, dr. H. Kraemer te Aer- denhout, en is 2e. aan dr. A. de Buck, lector aan de rijks universiteit te Leiden, opgedragen het on derwijs in de geschiedenis der antieke niet- bijbelsche godsdiensten in de aegyptologie in de faculteit der godgeleerdheid aan deze universiteit. l .=3 LAATSTE BERICHTEN DE ANDRA"-BEMANNING TERUG. Te Rotterdam aangekomen. Met den Parijschen trein, die om 9.53 uur aan het station D. P. te Rotterdam ar riveerde, is de bemanning van het voor een Belgische maatschappij onder Pana- meesche vlag varende, 2000 ton metende schip „Andra", die geruimen tijd in Spaan- sche gevangenschap doorbrachten, in Ne derland teruggekeerd. Aangezien men eigenlijk tot op het laat ste moment in onzekerheid verkeerde, of de bemanning al dan niet de terugreis aanvaard had, waren er op het station slechts weinig familieleden van de opva renden aanwezig. Het bleek evenwel dat alleen de kapitein, de heer L. Drachten, uit Rotterdam voor de afwikkeling van de loopende zaken achtergebleven was. De andere Nederlanders, alsmede zes Poolsche leden van de bemanning zijn gezond en wel aangekomen. Zij vertelden, dat zij een gcede reis hadden gehad en vanzelf spre kend straalden de gezichten, dat zij dit avontuur op zoo bijzonder gelukkige wijze te boven gekomen waren. Van het nieuwe kleerenkoopen was niet veel gekomen; de meesten hadden hun gescheurde jas en versleten broeken nog aan, maar hierin is, nu zij eenmaal weer in het \aderland zijn teruggekeerd, gemakkelijk verbetering te brengen. De tweede machinist H. A. Deekens uit Groningen en de donkeyman T. J. Stolk uit Rotterdam, hebben helaas bij het avon tuur het leven gelaten. Zij stonden op wacht toen de aanvaller het vuur open de en aangezien een van de bommen de machinekamer heeft getroffen, werden zij op slag gedood. DUBBEL WOONHUIS AFGEBRAND. Gisterenavond kwart over elf is, vermoe delijk tengevolge van kortsluiting, brand ontstaan in de woning van de familie Ne- lissen, gelegen in de Landweerstraat te Oss. De brand breidde zich zoo snel uit, dat het dubbele woonhuis, waarvan de an dere helft bewoond werd door de familie Lieshout, spoedig geheel in vlammen stond. De bewoners, die zich reeds ter ruste had den begeven, wisten zich slechts met moei te in veiligheid te stellen. Zij hebben daar bij brandwonden bekomen. Van de inboe dels was het niet mogelijk iets naar bui ten te brengen. Tevens zijn eenige gouden sieraden ver loren gegaan. De beide families waren tegen brand ver zekerd. De politie heeft de zaak in onder zoek. niet vlak bij de pomp doen, als ik jou was." „Ach waarom niet, de pomp heeft er geen nadeel van, misschien hoogstens de melk". MARKTBERICHTEN LEIDEN, 4 Juni. Groentenveiling. Per 100 kg.: prei 1.501.60, andijvie f 211, sla 2.aardbeien 2290, snijboonen 3561, stamboonen 6781, tuinboonen 2939, doperwten 2433, peulen 19 29, per 100 kg.: postelein 2—5, spinazie 4—13, tomaten A f 32, idem B 3638, idem C 1 3438, idem CC 2436. Per 100 stuks: komkommers f 1.505.30 bloem kool 213.60, salade f 0.602.80, rabar ber 0.401.80, per 100 bos: pieterselie 0.401.20, radijs 0.601.80, selderie f 0.702.30, uien 0.701.20, peen f 3 11.30, rabarber 1.00—5.70. 5 Juni. Boter. Aanvoer 1970 kg. Prij zen: prima fabrieksboter 1.51, prima boe- renboter 1.331.37^ per kg. Handel kalm. Turfmarkt van 31 Mei tot en met 5 Juni. Lange turf geen aanvoer, prijzen 7.508.00 per 1000 stuks. UTRECHT, 5 Juni. Vee. Totaal aanvoer 2965 stuks vee; 550 runderen. Prijzen: stie ren 3033 cent per pond handel matig; slachtkoeien 2e soort 3235 cent, slacht koeien 3e soort 2831 cent per pond, han del matig; vaarzen 150220, pinken f 100 140, melkkoeien 170290, kalfkoeien 180300, varekoeien f 140210, handel kalm; 800 nuchtere kalveren f 711, han del redelijk; 365 magere varkens f 2334, schrammen 1523, 390 biggen 1014.50 handel flauw; 60 magere schapen 2032; 800 weidelammeren 812, zuiglammeren 12—20 en lammeren (Texelaars) 1016 handel redelijk; Boter Aanvoer 200 kg. f 1.70 per kg., kaas 5070 cent per kg. VEUR, 4 Juni. Groentenveiling. Eng. komkommers le soort f 2.504.20, 2e soort 1.502.40, 3e soort 1.50, gele komkom mers le soort 3.505.80, 2e soort f 23.20 3e soort 1.502.00, kropsla le coort 0.60 1.60, 2e soort 60 cent, stoofsla per 100 kg. 2.002.30, peen 7.509.50, bloem kool le soort 5.8012.10, 2e soort 4.60 5.50, uitschot 2.002.90, tomaten midd. 17.00—17.90, gr. ronden 15.80—16.50, 2e soort 16.50—17.40, 3e soort 13.20— 14.40, bonken f 1415, andijvie per 100 1.803.80, andijvie per kg. 34 cent, spinazie per 4 kg. 1836 cent, postelein 2.102.90, raapstelen 6080 cent, rabar ber 2.804.10 per 100 bos, snijboonen f 44 —45, spercieboonen 4446, radijs f 1.50 2.00, prei f 2.102.90, selderie f 1.001.30, peulen 2425, tuinboonen f 2834, dop erwten 2527. KATWIJK a. d. RIJN, 4 Juni. Groenten- veiling. Per 100 bos (krop): sla 0.75 1.95, radijs f 0.801.45, bos uien 5565 cent, bos peen 10.30—10.50, per 100 kg.: spinazie 3.756.50, stoofsla 2.003.40, postelein 4.505.25. ALPHEN a. d. RIJN, 4 Juni. Groenten- veiling. Per 100 kg.: spinazie f 10.3811.40, postelein 3.805.60, per 100 bos: radijs 0.901.20, selderie f 7.30, peen f 611.80, andijvie 2.002.30, per 100 stuks: kropsla 0.901.80, komkommers f 1.505.00, bloemkool I 815.20, idem II f 27. Eierenveiling. Aanvoer 6300 stuks. Prijzen: kippeneieren 2.603.20, eenden eieren 1.902.00 per 100 stuks. BOSKOOP, 3 Juni. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 40 55 cent, Wendland 4068 cent, Hadley 15 27 cent, Briarclif 1529 cent, Butterfly 1528 cent, Steward 2036 cent, Wilh. Kordes 4053 cent, Rosalandia 1531 cent Florex 3055 cent, Edith Helen 4071 cent Aug. Noack 1520 cent, Else Poulsen 40 70 cent, Gloria Mundi 4067 cent, Ellen Poulsen 1015 cent. Paul Grampel 4067 cent, Rosa Mundi 0.601.20, Ingar Ohl- son 3047 cent, Queen Mary 2036 cent, Paul's Scaidet 6075 cent, Colla 70 cent, Violieren 1522 cent, Lathyrus 48 cent, Pyrethrum 48 cent, Pioenen 3051 cent, Lelies Umbellatum 2026 cent, Lelies rtgale 2034 cent, Leeuwenbekken 4060 cent, Anjers 20 cent, Gerbera 13 cent. Cle matis Prins Hendrik 1.001.90, Clema tis The President f 1.20, Clematis le Coul- tre 1.402.20, Berkenblad 1724 cent, Acerblad 30 cent. Ligustrum 1520 cent. ROELOFARENDSVEEN, 4 Juni. Groen tenveiling. Aardbeien 612 cent per doosje, sla f 0.601.60 per 100 krop, snij boonen 2.052.50, snijboonenstek 1.40 1.65, princesseboonen 4.20, tuinboonen 2.05 per 10 pond, peulen f 1.602.25, doperwten 2.402.60, capucijners f 3.15 per 10 kg. TER AAR. 4 Juni. Centrale Veiling. Spinazie 2036 cent, andijvie 1630 cent, sla 0.601.70, vellen 7 cent, peulen 1.70 2.30, doperwten 2.103.15, tuinboonen 3.604.40, snijboonen f 4.305.10, stek 2.803.70, Postelein per kg. 24 cent, rabarber f 2.904.20, peen 510 cent, bloemkool 215 cent, komkommers 24 cent, aardbeien per doosje 511 cent, sja lotten 1.60, perziken 36 cent, zuring per kg. 56 cent, tomaten 1617 cent. ZOETERWOUDE, 2 Juni. Eierenveiling Algemeen Belang bij de Wed. C. Schuur. Prijzen: kippeneieren 2.803.10, eenden eieren 2.803.00 per 100 stuks, konijnen 28 cent, kippen 15 cent. W1SSELNOTEERINGEN (AMSTERDAMh Londen 8.971 Berlijn 72.85 Parijs 8.11 Brussel 30 62i/2 Zwitserland 41.49 Kopenhagen 40.10 Stockholm 46.30 Oslo 45.121 /2 New York 1.817/g Praag 6.3 4i/3

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3