Het zesde lustrum van de Hanze. Aspirin DONDERDAG 3 JUNI 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 FEESTELIJKE VIERING IN CONCERT GEBOUW TE HAARLEM Toespraak van den Bisschop (Vervolg ochtendvergadering). Purmerend wilde het kortingstelsel in de wet op de uitverkooper opnemen, maar het H. B. meende, dat deze aangelegenheid apart dient te worden geregeld. Er is een commissie bezig met het onderzoeken van de mogelijkheid om dit euvel uit den weg te ruimen. De zaak is niet eenvoudig, te meer daar de middenstand zelf er telkens weer in loopt. Een afgevaardigde wees op de methode van sommige katholieke vereenigingen om korting voor hun leden te bepleiten. De uitverköopwet werd algemeen een paskwil genoemd, alleen in de 2 maanden, dat er uitverkoop mag worden gehouden, heeft men zich aan bepaalde regelen te houden. 10 maanden doet men maar raak. Werkt de commissie niet te langzaam? vroeg men. De voorzitter verklaarde, dat de bond op dit terrein steeds paraat is en zich aan bevolen houdt voor geconstateerde mis standen. Het rapport van de commissie zal zeker in de volgende centrale raadsverga dering besproken kunnen worden. De middenstand en de K. D. P. De afdeeling Purmerend stelde voor om alle middenstanders, die lid van de K. D. P. zijn of „Onze Vaan" lezen uit den bond te verwijderen. De voorzitter zeide, dat dit voorstel geen waarde meer heeft, omdat deze „zaak" we gens gebrek aan belangstelling gesloten is. (Applaus). Langdurig werd vervolgens gedebatteerd over de distributie van goedkoope levens middelen en steun in natura. Men meende, dat het Rijk steeds meer gaat cventralisee- ren met uitschakeling van den midden stand. Het H. B. wees op de stichting van een contactscommissie tusschen den detailhan del en Sociale Zaken. Een der afgevaardigden deelde mede, dat de commissie er is, maar dat ook coöperatie en grootbedrijf er een rol in spelen. De voorzitter gewaagde van een voort durende zorg op dit gebied. Er is voortdu rend om verbetering gevraagd. Gelukkig, dat nu ook uit de kringen van land- en tuinbouw protesten klinken. Plaatselijk kunnen de afdeelingen goede resultaten be reiken. Rotterdam is daar een voorbeeld Aangedrongen werd op af schaffing van de omzetbelas ting. Waar op afschaffing van de omzetbelas ting werd aangedrongen, werd er op gewe zen, dat deze crisismaatregel 31 December 1S38 afloopt. Er zal krachtige actie wor den gevoerd om dan afschaffing te verkrij gen. De voorzitter uitte er nogmaals zijn te leurstelling over, dat de regeering zoo wei nig welwillend tegenover den midden stand staat. Moge het nieuwe kabinet een andere koers volgen! De wijziging in de wet op de omzetbelas ting zal in het najaar in de Kamer komen, dan kan er dus nog een en ander gezegd worden. De heer v. d. Brule, hoofdbestuurslid, wenschte onmiddellijke actie tot afschaf fing. (Applaus). De voorzitter zegde alle actie toe, maar meende, dat de werkelijkheid niet uit het oog mag worden verloren. Alles hangt af van 's lands financiën. De heer v. d. Brule meende, dat de omzetbelasting na 1938 ge continueerd zal worden, omdat de regee ring anders niet in het najaar van 1937 met een wijziging komt. Er is dus gevaar en de zaak is dus zeer urgent. Het H. B. blijve ageeren. IJmuiden drong aan op verlaging van accijns op bier en gedistilleerd. Ook op dit gebied werkt een commissie en is men pa raat. Amsterdam wilde ook wijziging der drankwet omdat velen in moeilijkheden zijn gekomen, door de practische fouten in deze wet. De voorzitter antwoordde, dat deze wij ziging gereed ligt ten departemente. Met alle instanties uit het vak is de zaak be sproken. Haarlem wees op de noodzakelijke prijs regeling tusschen fabrikanten en verkoo- pers. Aangedrongeft werd op actie om de werk verschaffingsobjecten om te zetten in werk in het vrije bedrijf. Eenige afgevaardigden bespraken nog de noodzakelijke inperking van het groot fi- lialenbedrijf. Op het Bossche Congres op 22 Juni zal prof. dr. de Quay over de be- scherming van het kleinbedrijf spreken. De voorzitter zeide, dat deze kwestie krachti ger dan ooit is en zal worden aangepakt. Er zal opnieuw een commissie worden in gesteld om te komen tot de stichting van een Dioc. Vacantie- en Herstellingsoord voor kinderen van Hanzeleden. Aangedrongen werd op een consequente toepassing van het wederzijdsch verplicht lidmaatschap van stands- en vakorganisa ties. Nadat nog eenige schriftelijk ingediende vragen behandeld waren, werd de ochtend vergadering gesloten. FEESTELIJKE VIERING VAN HET ZESDE LUSTRUM. Na de zakelijke besprekingen, welke in de ochtendvergadering waren gehouden, was de middagbijeenkomst, die „De Han ze", de R.-K. Middenstandsbond van het Bisdom Haarlem, gisteren in de Haarlem- sche Concertzaal hield, geheel gewijd aan de feestelijke herdenking van het dertig jarig bestaan van den Bond. Achter de lan ge bestuurstafel op het keurig versierde podium waren plaatsen ingeruimd voor de hooge gasten, die werden verwacht en on der leiding van den heer Frans Pielage was een mannen- en jongenskoor opgesteld, dat de feestelijkheid opluisterde met lie deren van den Haarlemschen componist Fhilip Loots. Om kwart voor vier kwam Z.H.Exc. Mgr. J.. J. Huibers met het hoofdbestuur der ju- bileerende vereeniging de feestzal binnen. De voorzitter, de heer E. J. M. Stumpel, begroette de aanwezigen en sprak als in leiding een korte feestrede uit. De voorzitter dankte allereerst den Bis schop voor zijn tegenwoordigheid en be tuigde Monseigneur namens de geheele ver gadering hartelijke liefde en onvoorwaar delijke trouw. Vervolgens begroette hij de talrijke geestelijkê adviseurs, die mede ter vergadering waren gekomen, wethouder W. J. B. van Liemt, die het Haarlemsche ge meentebestuur vertegenwoordigde, dr. Groeneveld Meyer, die den Minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart verte genwoordigde; den heer J. A. Koops uit Venlo, voorzitter van den Ned. R.-K. Mid denstandsbond, rectoi Beune, moderator van de K. J. M. V., de besturen van andere diocesane bonden en de directies van het centrale Hanzebureau en van de Diocesane bureaux. Spr. zei, dat de Hanze in haar der tigjarig bestaan is uitgegroeid tot een or ganisatie met bijna tienduizend leden. Toch zijn er nog altijd duizenden mid denstanders buiten hun organisatie. Een krachtig beroep deed spr. op de aanwezi gen om ook deze voor de organisatie te winnen en zoo te komen tot een nog ster kere eenheid, die nog grootere succesen zal kunnen bereiken. Dr. Groeneveld Meyer bracht aan „den grootsten diocesanen middenstandsbond" de gelukwenschen van den Minister over. Het werk van de organisatie en de arbeid van den voorzitter in het bijzonder is door de Regeering steeds op hoogen prijs ge steld. Onderscheiding voor den voorzitter. Spr. deelde mede, dat ook H. M. de Ko ningin de verdiensten van den heer Stum pel had willen eeren, en dat het daarom H. M. behaagd had den voorzitter te wil len verheffen tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau, Onder het daverend gejuich van de vergadering bevestigde dr. Groe neveld Meyer het ordeteeken op de borst van den nieuwen ridder. Persoonlijk overhandigde spr. daarbij de schriftelijke gelukwenschen van Z.Exc. den Minister. Feestrede door deken Hots. Deken J. F. A. Bots, pas sinds korten tijd als geestelijk adviseur van de dioce sane Hanze afgetreden, hield vervolgens de feestrede. Spr. begon met een terugblik op de ach terliggende periode en legde daarbij voor al den nadruk op het feit, dat De Hanze ontstond en zich ontwikkelde onder de voortdurende leiding van den Bisschop. Z. H.Exc. Mgr. Huibers brengt door Zijn te genwoordigheid, aldus spr., nogmaals tot uiting, welk een voorname plaats de so ciale organisaties in de belangstelling van de Kerk innemen En dit komt ook geheel met het diepste wezen van de katholieke organisaties over een. Ons eigenlijke streven ontleenen we immers niet aan de economie, maar aan de streving naar het geestelijke, dat al ons doen en laten moet doordringen. Het werk van de menschen, die dit ten volle hebben begrepen, vormt het geheim van onze be weging. Zoolang deze geest in onze rijen levend blijft, moet de arbeid van onze or ganisaties succes hebben. „We staan pas aan het begin". Want we moeten in de toekomst blijven zien. De organisatie heeft inderdaad veel bereikt, maar het groote werk moet toch eigenlijk nog beginnen. Zelfs in de arbei dersorganisaties, die ons toch zooveel voor zijn geweest, leeft het besef, dat men pas aan het begin staat. Het lijkt wel, of men pas na een eeuw tot het volkomen begrip van het sociale vraagstuk is gekomen. Kolping en Oza- nam meenden, dat het vraagstuk kon wor den opgelost door net handwerk in eere te herstellen of door den nadruk te leggen op het christelijke gezin of de christelijke cha- ritas. Mede onder invloed van het Marxis me zijn we gaan begrijpen, dat de fout in de structuur van de samenleving zelf lag. „Rerum Novarum" ging reeds zoover als de omstandigheden dit toen toelieten, maar pas in „Quadragesimo Anno" kon het pro bleem volledig worden blootgelegd: alleen een goed doorgevoerde ordening kan de maatschappij weer gezond maken. De groote hulpmiddelen, die de Paus in zijn laatste Encyclieken duidelijk heeft aan gegeven, zijn de versobering, waarmee we ons leven aan de tyrannie van de stof "^woehtïïocf \j£rninutefl*:: Die 10 minuten op een tochtigen hoek, in re gen of mistze zijn vaak meer dan vol doende, om verkouden te worden, tenminste,1 wanneer U niet bij de eerste verschijnselen Aspirin neemt, het beproefde middel tegen verkoudheid, rheumatiek en griep. HET PRODUCT VAN VERTROUWEN! Uitsluitend verkrijgbaar ln buisjes met oranje-band van 20 tabl 75 ct. en oranje-zakjes van 2 lab!. 10 ct. kunnen ontworstelen, en de gemeenschaps liefde, die alleen verkregen wordt door een oprechten gemeenschapszin. Steeds weer blijkt, hoe moeilijk het ons valt ons dezen echten gemeenschapszin eigen te maken. Alleen een algemeene geest van verdieping kan ons hier op den goeden weg helpen. Het enthousiast applaus van de vergade ring bewees, hoezeer men de woorden van deken Bots ter harte wilde nemen. Namens den /Ned. R.-K. Middenstands bond complimenteerde voorzitter J. A. Koops de, vereeniging. De gelukwenschen van den Bisschop. Het hoogtepunt van de feestelijke bij eenkomst werd gevormd door de toespraak van Z.H Exc. den Bisschop, die met enkele woorden den jubileerenden Bond persoon lijk wilde gelukwenschen. Monseigneur deed dit door te wijzen op de bijzondere plaats, welke de midden stand altijd in de christelijke samenleving heeft ingenomen. Door afschaffing van de slavernij en door het benadrukken van de rechten der persoonlijkheid heeft de Kerk den middenstand voortgebracht, terwijl van den anderen kant het godsdienstig leven door den middenstand steeds is gesteund Hoeveel goed heeft de katholieke mid denstand in ons land niet gedaan aan de tal- looze liefdewerken, die vooral tegenwoor dig zoo sterk op de milddadigheid van de geloovigen zijn aangewezen. Hoe zijn hun gezinnen niet dikwijls toonbeelden van echt-christelijk leven. De middenstand in het Bisdom Haarlem heeft steeds getoond deze idealen te begrij pen. En hiermee wenschte Monseigneur de jubileerende vereeniging geluk. Maar toch, hoeveel meer zou er niet bereikt kunnen worden, als de organisatie nog krachtiger zou zijn, als zij, die op het oogenblik nog buiten de hen aangewezen organisatie staan, de machtige eenheid van zoovelen zouden komen versterken? Wat zou zulk een middenstand, vooral naar binnen uit, voor goeds kunnen ver richten. Hoeveel meer succes zou het werk der kernen, dat door pater Alexander zoo juist wordt geleid en dat door deken Bots werd ontworpen, niet voor de leden van „De Hanze" kunnen hebben. Het christelijke beginsel, dat de midden standers allen zonder uitzondering willen erkennen, moet worden uitgeleefd op al lerlei gebied. Niet alleen op het terrein van den godsdienst, maar ook op het gebied van handel, concurrentie, reclame, waar dik wijls zoo bedroevend weinig van het ka tholieke principe is te bespeuren Reeds de vorming van de jeugd moet geheel in deze richting geschieden. Monseigneur deed dan ook een beroep op alle leden van de Han ze om het streven van de K. J. M. V., de organisatie voor de katholieke jonge mid denstanders, zoo goed mogelijk te onder steunen. Na zijn toespraak gaf Monseigneur aan alle aanwezigen zijn zegen. De voorzitter sprak nog een dank- 'en slotwoord, waarna de vergadering gesloten werd. FINANCIëN EN ECONOMIE DIVIDEND VAN DE „KONINKLIJKE". In de op heden gehouden vergadering van Commissarissen van de N.V Koninklijke Nederlandsche Maatschappij tot exploitatie van petroleumbronnen in Nederlandsch- Indië werd besloten, aan de algemeene ver gadering van aandeelhouders voor te si el len over het boekjaar 1936 een dividend uit te keeren van 16.5 percent, waarvan in Januari 5 percent als interim-dividend is betaald, zoodat nog een slot-dividend van 11.5 percent zal worden uitgekeerd. BINNENLAND PRINS BERNHARD TE UTRECHT. Vergadering Raad van Beheer der Jaarbeurs bijgewoond. Gistermiddag om ongeveer drie uur arri veerde Z. K. H. Prins Bernhard te Utrecht. In zijn hoedanigheid van Koninklijk Com missaris woonde hij een vergadering van den Raad van Beheer der Jaarbeurs bij. BEZOEK VAN PRINS BERNHARD AAN HUIZE DOORN. Prins Bernhard heeft, vergezeld van zijn tijdelijken adjudant jhr. ir. W. G. Röell, gistermiddag een bezoek gebracht op het huis „Doorn". De Prinses maakte een autotocht door de Vechtstreek. DE ONTHULLING VAN HET MONUMENT VOOR DE KONINGIN-MOEDER. Zal door Prinses en Prins geschieden. Het betreffende comité ontving bericht, dat de onthulling van het monument, het welk te Baarn voor wijlen de Koningin- Moeder is opgericht, Zaterdag a.s. te half vijf door Prinses Juliana en Prins Bernhard zal geschieden. H. M. de Koningin zal met groot gevolg» de plechtigheid bijwonen, terwijl ook de Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, jhr. mr. dr. L. H. N. Bosch ridder van Rosenthal, aanwezig zal zijn. MODERN KATHOLIEK JEUGDWERK. Baljuw-dag van de Kruisvaart. De Kruisvaart houdt op Zondag 6 Juni a.s. te 's-Gravenhage den eersten „Baljuw dag". Deze bijeenkomst neeft ten doel om de baljuw's der cohorten (leiders der pa rochiale afdeelingen) speciale voorlichting van gedachten te geven, met betrekking tot het jeugdwerk, zooals dit in zijn modernen vorm door de Kruisvaan beoefend wordt. Voorts dient deze dag, die des morgens te 11 uur aanvangt in den burcht van het St. Paulus-cohort aan de Cylinderstraat te den Haag, ter versterking van 't onderling con tact dezer leiders en van hun contact met de centrale leiding. R. K. ORGANISTEN- EN DIRECTEUREN- VEREENIGING. Z. H. Exc. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot geestelijk adviseur der R. K. organisten- en directeuren vereenigin-g den zeereerw. zeergel, heer pater dr. E. Bruening o.f.m. te Alverna. VEREENIGING VAN VEEWEIDERS EN MESTERS. In café-restaurant „den Hout" te den Haag hield de vereeniging van veeweiders en mesters in Nederland gistermiddag haar algemeene ledenvergadering In zijn ope ningswoord gaf de voorzitter, de heer M. Oppenheim een uitvoerige technische uit eenzetting van den toestand der veeprijien, besprak vervolgens' de verlaging van den melkprijs, en sprak ten slotte de hoop uit, dat de nieuwe regeering rekening zal hou den met de bedrijven der veeweiders en mesters, die in de veehouderij z.i. een zeer voorname plaats innemen. Mr. W. H. Krijgsman te 's-Gravenhage, rechtskundig adviseur der vereeniging, gaf een korte uit eenzetting van hetgeen er het afgeloopen jaar voor de belangen van de leden is ge- daan. j Spr. betoogde, dat in de doorgevoerde kunstmatige prijsopzetting een groot ge- I vaar heeft geschuild. Devaluatie en gesub- I sidieerde uitvoer waren er niet vreemd aan. I Dat de stijging ineens zoo acuut werd, be wees, dat er geen surplus aan slachtvee en vee, om gemest te worden, bestond De minister achtte geen termen aan we- j zig om maatregelen te nemen, waardoor .1 het risico, dat de veeweiders in verband 1 met de hooge prijzen hebben geloopen bij den inkoop van vee in het laatste voorjaar, zou worden overgenomen door het land- i bouwcrisisfonds zooals de vereeniging zich had voorgesteld. Spr. achtte het dringend noodig, dat de vereeniging sterker wordt, waardoor naar buiten krachtiger kan worden opgetreden, j KATH. BOND VAN SLAGERSPATROONS Telegram aan Minister-President Woensdag werd de bijeenkomst van den R.K. Bond van Slagerspatroons voortgezet. I De gedachtenwisseling ging ook nu weer voortdurend over de crisismaatregelen, j de crisislasten, welke het slagersbedrijf ondermijnen, het bestaan van den slager voortdurend en zeer ernstig bedreigen. Op voorstel van Amsterdam besloot het H. B. met de leiding der standsorganisaties maatregelen te overwegen tegen het groot bedrijf ter beveiliging van de kleine be drijven. De crisislasten zijn zoo zwaar, dat een slager die drie koeien slacht, als het ware één er van moet bestemmen voor betaling van fiscale lasten. Dat de consument daar ook onder moet lijden spreekt vanzelf. Tenslotte werd besloten een telegram te zenden aan den minister-president met verzoek de slagers uit hun nood te helpen. Dit telegram luidde: De Alg. Bondsvergadering van den Kath. Hanzebond van ISagerspatroons wendt zich nogmaals tot Uwe Excellentie om den grooten nood tot uiting te brengen. Na te legram van 20 Maart aan Uwe Exc. is nog steeds geen maatregel tot verlichting in nood getroffen. Integendeel namen druk en lasten nog dagelijks toe. Vragen met grooten nadruk ingrijpen Uwerzijds, opdat op korten termijn lasten van ons bedrijf worden afgewenteld en bestaan voor dui zenden klei"0 zelfstandigen wordt gered. GEMEENTERAAD VAN GOUDA De gemeenteraad kwam gisteravond vol tallig onder voorzitterschap van burge meester E. G. Gaarlandt in openbare ver gadering bijeen. Naar aanleiding van het antwoord op de vragen van mevr. J. N. van Dantzig Melles inzake het water van het zwembad, verklaarde mevr. van Dantzig, dat het na de getroffen maatregelen thans inderdaad mogelijk is te zwemmen, doch zij drong er op aan volgend seizoen het bad niet open te stellen voor een algeheele verbetering is tot stand gekomen. Met op één na algemeene stemmen ver- eenigde de Raad zich met het voorstel tot verkoop aan de afd. Gouda van de N.V. De Sportfondsen van een terrein aan de Van Itersonlaan, groot 2567 M2, voor een bedrag van 6000, voor de stichting van een overdekt Sportfondsenbad. Zonder hoofdelijke stemming werd aangenomen het voorstel om een bouwverbod op ver schillende perceelen ter plaatse te leggen in verband met de plannen tot den bouw van een tunnel tusschen de Spoorstraat en den Ridder van Catsweg onder de spoor lijn GoudaUtrecht. De Raad nam verder aan het voorstel tot onteigening van 59 onbewoonbaar ver klaarde woningen aan de Boomgaardstraat en het voorstel tot verlenging van den ter mijn van ontruiming voor negen dezer woningen tot 24 September a.s. Voorts worden aanvaard het voorstel om voor de vorming van een brandweer kring Gouda met 29 omliggende gemeen ten een gemeenschappelijke regeling aan te gaan voor onderlinge hulpverleening bij brand en het voorstel om een bedrag van 12.000 beschikbaar te stellen voor de verbetering van de stroomvoorziening der gemeente Reeuwijk. Het voorstel om met ingang van 1 Oc tober a.s. de Stedelijke Muziekschool op te heffen en den zes leeraren wegens op heffing van hun betrekking eervol ont slag te verleenen werd zondere hoofde lijke stemming aangenomen. Mevr. van Dantzig heeft haar afkeuring uitgesproken over de houding der leeraren, die niet be reid waren met prijsgeving van.hun aan spraken op wachtgeld, medewerking te verleenen voor de omzetting van de school in een stichting, waardoor behoud mogelijk zcu zijn. Bij omzetting zou het salaris in geen geval minder bedragen dan het "wachtgeld en als de stichting niet slaagt, keert het recht op wachtgeld te rug. Burgemeester Gaarlandt verklaarde, dat de leeraren gezegd hebben er niet aan te denken hun wachtgeld prijs te geven. De gedachte, dat sommige leeraren tot 1953 bijna 22.000 aan wachtgeld zullen ont vangen zonder er iets voor te, doen, heeft blijkbaar grooten indruk gewekt. B. en W kunnen na wat gebeurd is geen nieuwe poging bij de leeraren doen, maar wil een ander het probeeren, en bestaat er kans van slagen, dan is het College gaarne be reid een welwillende houding aan te ne men, omdat ook dit behoud van de Mu ziekschool, waarop drie honderd kinderen onderwijs genieten, zal toejuichen. ALS LID VAN DEN GEMEENTERAAD VERVALLEN VERKLAARD. Omdat hij een woning van de gemeente bewoonde. Toen de heer G. Rösken den 15en Mei 1936 tot lid van den raad der gemeente Beerta werd toegelaten, woonde hij in een van de gemeente gehuurde woning. Wegens beëindiging van de huurovereenkomst met 1 Mei 1937 werd de bedoelde woning door den heer Rösken opnieuw onderhands ge huurd, thans voor het tijdvak 1 Mei 1937 tot 1 Mei 1938. De heer Rösken handelde daardoor, naar de meening van den raad der gemeente Beerta, in strijd met art. 26 <^r Gemeentewet, volgens welk artikel het den raadsleden verboden is deel te nemen aan onderhandsche pacht van gemeente- goederen. In de raadsvergadering van 22 April j.l. is besloten den heer Rösken in zijn functie als raadslid te schorsen. Naar aanleiding van dit aan Ged. Staten mede gedeelde besluit, heeft dit college den heer Rösken in de gelegenheid gesteld zich in een op 20 Mei j.l. gehouden openbare vergade ring mondeling te verdedigen. Gisteren hebben Ged. Staten in deze aan gelegenheid uitspraak gedaan, door den heer Rösken van zijn lidmaatschap van den raad der gemeente Beerta vervallen te ver klaren. LOONEN EN ARBEIDSVOORWAARDEN IN DE TEXTIELINDUSTRIE. Door de samenwerkende Textielarbei- dersvereenigingen is tot alle Werkgevers en Werkgeversvereenigingen een schrijven gericht, waarin de wensch wordt geuit, de loonen met 10% te verhoogen en in de arbeidsvoorwaarden (overwerk en betaling overwerk) verbetering te brengen. VISCHAKTEN IN BEZIT VAN WERKLOOZEN. De na 1 Juni uitgereikte dienen evt. ingeleverd. De minister van Sociale Zaken heeft aan de gemeentebesturen bericht, dat hij kan goedkeuren, dat werkloozen (en/of hun gezinsleden), die momenteel in het bezit zijn van een vischakte, met bshoud hiervan wel voor steun in aanmerking mogen wor den gebracht. Dit geldt echter niet voor vischakten die nog worden uitgereikt na 1 Juni 1937. Ar beiders die na 1 Juni een groote vischakte verkrijgen, kunnen niet in de steunregeling worden opgenomen c.q. gehandhaafd blij ven, alvorens zij die akte hebben inge leverd.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6