DONDERDAG 3 JUNI 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 PROF. HDIZINGA. Correspondeerend lid der Weensche Academie van Wetenschappen. In een gisteren ter viering van het 90- jarig bestaan van de door keizer Ferdi nand opgerichte Weensche academie van wetenschappen gehouden feestvergadering, welke door president Miklas, de buiten- landsche diplomatieke vertegenwoordigers en tal van autoriteiten werd bijgewoond, heeft de voorzitter, prof. Oswald Redlinch, in een redevoering medegedeeld, dat prof. drf. J. Huizinga, hoogleeraar aan de Univer siteit alhier, tot correspondeerend lid is benoemd. R.K. BOND VAN HANDELS-, KANTOOR- EN WINKELBEDIENDEN. De afd. Leiden van bovengenoemden Bond hield gisteravond in den R.-K. Volks bond een ledenvergadering, welke zich kenmerkte door een vlotte en zakelijke af doening der agenda. De vergadering werd door den voorzit ter, den heer Kok, geopend met den chr. groet. In zijn openingswoord herdacht déze het overleden lid wijlen den heer Cras, .waarvoor de geestelijk adviseur in kort ge bed voorging. Na voorlezing der notulen werden enke le ontvangen circulaires behandeld, waar bij o.a. een mededeeling van het bondsbe- stuur, dat van 26 Juli t.m. 1 Aug.'a.s. in het R.-K. fyacantiehuis „De Bocht" te Goirle een internaatweek voor jeugdige werklooze leden van 17 t.m. 25 jaar zal worden gehouden, zonder kosten van de z.'Jde der deelnemenden. Hieruit bleek weer dat ook de jeugdige werklooze leden de vol le aandacht van den Bond hebben. Voor zoover de leden zich nog niet op gegeven hebben als vrij vvillig-stuiver-con tribuant voor „Herwonnen Levenskracht" werd medegedeeld, dat in geen geval gelden aan den afd. penningmeester moeten wor den overgemaakt, daar voor de inning hier van het bestuur van „Herwonnen Levens kracht", zelf zorg di aagt. Vervolgens werd bij monde van één der afgevaardigden, den heer v. d. Kamp, een verslag gegeven van de gehouden Bondsvergadering op 2 en 3 Mei j.l. in Rotterdam, waarna de voorzit ter beide afgevaardigden dankte voor het vele werk hierbij verricht. Bij de stemming voor een nieuw bestuurs lid werd als zoodanig gekozen de door het bestuur candidaat gestelde, de heer de Bruijckere, die deze benoeming aanvaard de en door den voorzitter met een toepas selijk woord in het bestuur werd verwel komd. Het door bet bestuur samengestelde win- terprogramma, waarin de propaganda voor het lidmaatschap van den Bond krachtig ter hand zal worden genomen, kon de goed keuring van de vergadering wegdragen en zal t.z.t. aan de leden worden toegezon den. Na de gebruikelijke -rondvraag sloot de voorzitter, onder dankzegging voor de op komst, de vergadering .net den chr. groef. LILLIPUT, DE SPROOKJESSTAD. Een kijkje op het Schuttersveld. Weliswaar is de stad nog wel in aan bouw, doch de stadsmuren staan er reeds en helaas hoog genoeg, om te verhinderen een blik naar binnen te werpen. Maar tus- schen twee wagens is een smalle doorgang, daar gaan wij binnen. Eerst kijken wij voor zichtig naar links en rechts; een paar ar beiders (niet uit het land Lillipui) bouwen de kleine huisjes op en dan ziet men eens klaps de bewoners. Het zijn er werkelijk veertig, dames en heeren; uit alle landen der wereld zijn zij vereenigd. Velen "onder hen zijn reeds meer dan 18 jaar bij deze on derneming; zoo leven zij gelukkig en, te vreden tusschen de kleine huisjes en de woonwagens. Alle groote steden der wereld hebben zij bereisd. OVeral hebben zij tusschen het raadhuis, waaraan de torenklok en het speelwerk niet mankeeren, de stadsspaar- bank en hun circus een stadsleven geleid, dat hun uit de werkelijkheid gehaald heeft en henzelf aan een sprookje doet gelooven. We herinneren eraan: hedenavond 7 uur intocht van Lilliputstedelingen. Gevonden voorwerpen in de maand Mei 1937. Rijwielbelastingmerken, partemonnaies, sleutels, handschoenen, ceintuurs, 4 dames- tasschen, 2 rozenkransen, 4 broches, 2 bank biljetten, een zwarte regenjas, een armband (verm. doublé), een sigarenaansteker, een blauw zijden blouse, een zwart gymnastiek- schoentje, een zwart vulpotlood, een boekje steunbonnen, een oorknop, een draagkruis met kroon, een zilveren vulpotlood, een ko peren gaspijp met kraan, een psalmboek een jongensjasje, een lederen riem, een dolkmes in sohede, een betaalkaart van Ned. Muziekschool, een stootijzer, een brui ne stofjas, twee schriften, een dictaat ca hier, een bruine muts met speld, een bloed koralen armband met goud stukje, een stu dieboek, een bont, twee kinderschoentjes, een medaille van N B. v. L. O., een das houder, 6 theedoeken, een vischmandje, een rapport H. B. S. voor meisjes, een duimstok, een zwart damesjasje, 2 kano's, een groene vulpenhoudei*, een brandolie- spuit, een radiateurdop, een strandtentver gunning, een vulpotlood. Gevonden in het Postkantoor: een brui ne dameshandschoen, een grijze dames handschoen, eenig klein geld. Gevonden in de Tram (stadslijn): 2 hand schoenen, twee paar handschoenen, twee damesparapluies, en mots, een portemon- naie, een kam in étui, een broche. Terug te bekomen en inlichtingen te ver krijgen eiken werkdag van 13 uur nam. behalve Donderdags en Vrijdags ten Poli- tiebureele alhier. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g e n: 2182. Gebrs. v. d. Lee, Koudekerk, Hoogewaard B 167, Kaashan del. De zaak is verplaats naar: Leiderdorp Hoofdstraat 64. 4269. W. J. Sibbes en Co, Leiderdorp, v. d. Doesstraat 42, aardewerkfabriek. Overl. E.: W. J. Sibbes, d.d. 8 Febr. 1937. 6267. Consumptie-ijsfabriek ,.La Milano" Leiden, Morschstraat 46. N. Venn. G. M. Talamini, Leiden. UIT DE OMGEVING RIJNSBURG DE SLECHTE WONING-TOESTANDEN Ged. Staten grijpen in Het Rijnsburgsche gemeentebstuur heeft van Ged. Staten van Zuid-Holand een schrijven ontvangen, waarin wordt mede gedeeld, dat de minister van Sociale Za ken besloten heeft te bevorderen, dat de gemeentegrond te verstrekken, opdat de ningwet verplicht zal worden aan een woningbouwvereniging de noodige grond- en bouwvoorschotten en een stuk gementegrond te verstrekken, opdat de vereeniging haar bouwplanen kan uitvoe ren. Deze plannen omvatten den bouw van een veertigtal arbeiderswoningen, waaraan in Rijnsburg groote behoefte be staat, terwijl het gemeentebestuur on danks dat, gedurende vier jaren zijn me dewerking tot den bouw geweigerd heeft. In hun schrijven deelen Ged. Staten ver der mee, dat het zeer gewenscht is, dat spoed wordt betracht met de algemeene herziening van het Rijnsburgsche uitbrei dingsplan. Zelfs acht het college de her ziening zoo urgent dat het zich genood zaakt ziet het gemeentebestuur met toe passing van een artikel van de Woning wet tot vaststelling binnen zeven weken te verplichten. Uit een en ander blijkt wel duidelijk, hoe noodzakelijk men een verbetering van de woningtoestanden in Rijnsburg acht. VEUR. „Nooit Gedacht". Uit het verslag over het 30e boekjaar van 1 Mei 193630 April 1937 van de Coöperatieve Malerij en Aan- koopvereeniging „Nooit Gedacht" te Veur blijkt o.m., dat niettegenstaande de door de Regeering steeds verder doorgevoerde be perkingen op het gebied van rundvee, enz., de Vereeniging dit jaar alleen aan gemeng de meelsoorten, dus van artikelen, welke alle zonder uitzondering in eigen fabriek worden samengesteld en bewerkt, een om- zet bereikte van ruim twee en een half mil- lioen Kilogram. De winst bedroeg 10.493.65, welke zal verdeeld worden als volgt: aan leden uit te keeren 10 pet. divi dend op de door hen als inleggeid gestorte bedragen; ƒ2098.73 te storten als debiteu renreserve; voor. afschrijving te bestemmen 5246.82 en voor het fonds tot dekking van evèntueele verliezen op eenig boekjaar ƒ2.091.62. De contante levering aan niet- leden bleek ook dit jaar weer een succes. Werd het vorig boekjaar afgeleverd voor een bedrag van f 13.866 21, dit jaar bedroeg dit een som van 30-.513.93. WASSENAAR. Geboren: Josephine Henriette Marie, d. v. K. A. P. Schaepman en G. J. E. Kui per Leendert Marius, z. v. P. C. de Jong en C. van Leeuwen. Ondertrouw d: S. G. van Hoogstra ten en L. B. Havelaar. G e t r o u w d: J. J. Onvlee en A. Groene- veld H. G. Knijnenburg en G. E. van der Horst C. Dondervoört en M. H. de Jong P. D. Mosies en G. A de Jong. Overleden: N'colaas Leonardus Knijnenburg, oud 4 jaren. I n g e k o m e n: A. v. Doorn, NH, dienst bode, uit Zeist, Schouwweg 55 M. A. Doornik en gezin, NH, zonder beroep, uit Etterbeek (Belg.) L. Kerkdam 105 M C. Drepepr, vreemd, RK, dienstbode, Oost- dorperweg 76 E. M. Gescher NH, typiste, uit Amsterdam. Konijnemaan 6 G. Grijp- ma, dienstbode, NH. uit Menaldemadeel, Langstraat 59A. Henze, NH, tuinmans baas, uit Blokzijl, Rijksstiaatweg 821 M. A. Hilpert, D.Ev., dienstbode, uit den Haag, Bloemcamplaan 61 E. S A. van der Hoop, Rem., zonder beroep, uil Baarn Binnen weg 36 G. ter Horst NH, dienstbode, uit Zuidwolde, Prins Hendriklaan 2 C. J. Ph: C. van Kasteren RK, spoelknecht, uit den Haag, Park Oud Wassenaar 1 K. Keiler, vreemd, Ev., dienstbode, uit den Haag, Konijnenlaan 42 Wed. S A. West- hoff geb. Kleykamp, NH. zonder beroep, uit den Haag, L. Kerkdam 43 J. G. Klum- per en gezin, RK, monteur, uit Naaldwijk, Oostdorperweg 128a A. van Kooij, GK, dienstbode, uit Voorschoten, Prinsen weg 73 M. A. van Haren geb. Korstjens, RK, zonder beroep, uit Haarlem, Teylingerhorst- laan 35 L .Kortekaas en vrouw, RK, huisknecht, uit 's-Hage Duindigt 4 J. Kranendonk en vrouw, NH, zonder beroep, uit den Haag, Wittenburgerweg 56 H. Leeuwis, NH, dienstbode, uit Renkum, Ko nijnenlaan 42 A. v. Loon en gezin, Rem., vertegenwoordiger, uit Oudenrijn, St. v. 's-Gravesandeweg 137 A. C. Luiten, RK, dienstbode, uit Heemstede, Hertelaan 1 S. Mack, vreemd, RK, keukenmeisje, uit den Haag, Zijdeweg 50 A. A. Magnin, vreemd, RK, kinder verpleegster, uit den Haag, Duindigt 4 K. van Noord en doch ter, GK, zonder beroep, uit Maassluis, v. Z. v. Nijeveltstraat 12 M. Knorr, vreemd, RK, dienstbode, uit den Haag, v. Bommel laan 14 W. H Y. G. Oele geen, zonder beroep, uit Engeland, Prinsen weg 8 H. E. M M. Offergeit RK, dienstbode, uit Venlo, Groot Hoef ijzer laan 43 - M. Ph. Rassen- berg, vreemd, RK, kinderjuffr., uit den Haag, v. Bommellaan 14 V. F. Rühl en gezin, vreemd, RK, radiotechniker, uit den Haag, v. Z. v. Nijev. straat 159 A. J. Ruijs, NH, vertegen woord iger uit den Haag, Oranjelaan 9 M. A. v. Veen geb. Schel ler, geen, huishoudster, u it den Haag, Pr. Marielaan 23 L. M. Schoonen, RK, dienst bode, uit Klundert, Santhorstlaan 87 J. Schreve, geen, ingenieur, uit den Haag, L. v. Oud Clingendaal 7 X. J. F. J. van Schijndel RK, zonder beroep, uit den Haag, Duindigt 4 G. Th. Seinhorst, NH, metse laar, uit Gendringen, Rijksstraatweg 346a J. A. M. Simons, RK,. jeugdleidster, uit den Haag, Duindigt 4 B. C. Slotemaker en gezin, DG, meester in de rechten, uit den Haag, Acacialaan 14 M. E. L. Baron van Tuyl van Serooskerken en gezin, NH, secr. Clearing Inst., uit den Haag, van Bom mellaan 14 Th. C. Vx'iesendorp en gez., Rem., zonder beroep uit den Haag, Mid delweg 8 A. H. Wassenaar, NH, dienst bode, uit Leiden, Lange Kerkdam 54 A. M. P. E. Waterreus, RK, zonder beroep, uit Delft, Eikenlaan 5. Vertrokken: B. A. Staphorst naar Stompwijk, Oostvlietweg 31 G. Groen naar Adam, v. Breestraat 73 Johanna W. Beekink naar den Haag, Rottermontstraat 38 J. W. Hupkes en gezin naar Zaandam, Rem brand tstraat 32 M C. Nohlmans naar Limbricht, Prov. weg 75 H. L. L. Later- veer, echtgen. van W. J. H. F. Kloppenburg, naar den Haag, A. v. Sachsenstr. 8 L. H. j Thonus en gezin naai den Haag, Gev. Deynootweg 194 A. G Kröller en vrouw naar Ede, Hooge Veluwe Huize St. Huber- tus C. P. A. Klok en echtgenoote naar den Haag, Kritzingerstraat 170 A. F. J. de Masier naar Voorschoten, Donklaan 66 L. M. Lonkkamp, naar Utrecht, Blad straat 23 J. P. C. Bakker en gezin naar Wijk aan Zee en Duin, Julianaplein 1 G. A. Mosies geb. de Jong naar Hillegom, Parellelweg 113 J. Brockarts naar den Haag, Nassaulaan 2b F. H. Chrispijn naar Noordwijkerhout, Schoolstraat 15 A. M .C. Janssen naar Heerlen, Limburg Passartweg 26 E. Scegmann naar den Haag, v. Alkemadelaan 330 A. de Rooy naar Breda, Ginnkekenweg 83 M. W. Arendse naar den Haag, L. v. Meerder- voort 230 M. A. Gieske naar Voorschoten, Leidscheweg 236 Ch. Wobbe naar Bloe- mendaal, Huize Duinrust, Overveen J. Nieuwenhuizen naar Boskoop, Zijde 248 B. Creueln naar den Haag, Parklaan 61 W. P. Strobl, wed van G. Pirsch naar den Haag, Joh. de Wittlaan 26 J. Beekman en vrouw naar Ede, Bennekom, Edensche- weg 22 H. Capelmann naar den Haag, Jul. v Stolberglaan 65 P. Akkerman naar den Haag, Theresiastraat 119 MA. Scholten naar Haarlem. Stolbergstraat 5 C. A. H. van Poeijer naar Oosterhout, Koestraat 20 W. C. Breukelaar naar den Haag. Aronskelkweg 65 - H. M. Rapp naar Leiden, Lage Rijndijk 68B J. M. A. M. Zuur naar Voorburg, Oosteinde 62 I. Si- monis naar den Haag, van Stolkweg 15 W. H. Tasseron naar der Haag, Conrad- kade 24 A. en L. Hoekstra naar Sassen- heim, Beukenlaan 10 A. A. Brongsrsma naar den Haag, Tapijtweg 13 M. Kop penaal naar Dirksland, Even Buiten, Boe ren weg. VAN M'N BOEKENTAFEL WETTELIJKE REGELING VAN DE LUCHTBESCHERMING. In de reeks uitgaven van de Nederland - sche Vereeniging voor Luchtbescherming is thans een brochure verschenen, hande lende over de wettelijke regeling van de luchtbescherming. De wettelijke regeling is neergelegd in de „Wet betreffende bescherming tegen luchtaanvallen" welke 29 April 1936 in werking is getreden. Deze wet deelt o.a. de verschillende ge meenten in diverse gevarenklassen in. In de eerste gevarenklasse zijn de groote ste den ondergebracht, alsmede die plaatsen, welke door de aanwezigheid van fabrieken van strategische beteekenis aan groot lucht- gevaar bloot staan. In de tweede gevaren- klasse is o.a. Leiden ingedeeld. In deze klas se prijken in het bijzonder provinciale hoofdsteden, garnizoensplaatsen en ge meenten met spoorwegknooppunten en waterovergangen. De rest der gemeenten behoort tot de derde gevarenklasse Deze indeeling is in de eerste plaats van belang met het oog op de in de verschil lende gemeenten te treffen maatregelen. Naast overal noodige eenvoudige maatre gelen in hoofdzaak van organisatorischen aard zullen n.l. in zeer aan het gevaar van luchtaanvallen blootgestelde gemeen ten nog maatregelen op uitgebreider schaal noodig zijn, gepaard met het voorzien in de materieele uitrusting van de diensten welke metterdaad zullen optreden, wanneer zoo'n gemeente door een luchtaanval wordt getroffen. De op de organisatie van de bescherming van de bevolking tegen uit luchtaanvallen voortvloeiende gevaren betrekking hebben de maatregelen, in het tweede lid van ar. 1 der Wet opgesomd betreffen in het bij zonder: de waarschuwing en alarmeering; de taak van politie, brandweer, genees kundigen dienst, reinigingsdienst en ande re diensten der gemeenten; de organisatie van hulpdiensten; de opleiding van het personeel, dat met terdaad moet optreden; de verlichting; de voorlichting van de bevolking; de algemeene of bijzondere gedragsre gels voor de bevolking; de middelen van bescherming en ont smetting; De verplichtingen van bedrijven, diensten en instellingen (openbare zoowel als semi- openbare, als particuliere); en: de bescherming van schatten van ge schiedenis, kunst en wetenschap. Een Alg. Maatregel van Bestuur heeft dat alles nader geprecisieerd. De brochure behandelt voorts de ge noemde wet alsmede het uitvoeringsbesluit van Augustusl936. De brochure is te verkrijgen bij het secre tariaat der N.V. L. Nassau O uwer kerkstraat 3, Den Haag, tegen den prijs van 25 ct. LAATSTE BERICHTEN VINGERS AFGEKNELD. De 32-jarige H. E., wonende in de.Car- tesiusstraat te 's-Gravenhage, had gisteren het ongeluk in een houtzagerij aan den Loosduinschen weg met een zijner handen tusschen een machine te komen, tengevolge waarvan twee vingers werden afgekneld en eenige andere vingers gewond. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De 85-jarige weduwe A. ter V., uit Heer len, die ten huize van haar zoon in de van Merlenstraat te 's-Gravenhage vertoefde, is daar van de trap gevallen Zij is aan de ge volgen van dien val overleden. BOERDERIJBRAND TE EMMEN. Vanochtend om half twaalf ontdekten buren, dat brand was uitgebroken in het café annex boerderij van den heer D. Mep- pelink te Zuidbarge (nabij Emmen). In een oogwenk stond het met riet be dekte groote gebouw in lichter laaie. Men kon nog juist de echtgenoote van den heer M., die alleen thuis was, waarschuwen voordat het dak instortte. Van den inboedel is zoo goed als niets gered. De brandweer uit Emmen wist, me de dank zij de gunstige windrichting, on der leiding van den burgemeester den heer Bouma, de belendende schuur en een nabij gelegen boerderij te behouden. De oorzaak van den brand is niet bekend. Ver zekering dekt de schade. TELEGRAMMEN HET HUWELIJK VAN DEN HERTOG VAN WINDSOR. Protest tegen de kerkelijke inzegening. LONDEN, 3 Juni. (A.N.P.) De Angli- caansche bisschop van Fulham, onder wiens gezag de Anglicaansche Kerk in Frankrijk vaJt, heeft een telegram doen toekomen aan Reverend Jardine, waarin hij er tegen protesteert, dat deze geestelijke het huwe lijk van den hertog van Windsor zonder zijn toestemming zal inzegenen. Het verloop van de plechtigheid. KASTEEL VAN CANDé, 3 Juni. (A.N. P.) Om 11 uur 35 nam de plechtigheid van de voltrekking van het burgerlijk huwelijk een aanvang. De burgemeester van Monts las de na men voor van bruid en bruidegom, met een opsomming van diens titels en onderschei dingsteekenen, en van die van de getuigen, majoor Metcalfe als getuige voor den her tog en den heer Rogers als getuige voor mevrouw Warfield. Dr. Mercier leest de -artikelen 121, 213 en 214 van het Burgerlijk Wetboek voor en stelt met een eenigszins trillende stem de gebruikelijke vragen: „Wenscht gij me vrouw Warfield als echtgenoote tc aanvaar den?" en zich vervolgens tot mevrouw Warfield wendende: „Wenscht gij Z. K. H. den hertog van Windsor als echtgenoot te aanvaarden?" De hertog antwoordt met krachtige stem: „ja". Mevrouw Warfield geeft hetzelfde antwoord, doch met een stem, welke groote aandoenmg verraadt. De burgemeester van Monts houdt een korte toespraak, waarin hij het jonge paar zijn gelukwenschen aanbiedt. De hertog kijkt glimlachend naar „her grace, the duchess of Windsor". De kerkelijke inzegening. Om twaalf uur verlaten de hertog en de hertogin de groote zaal van het kasteel. Zij begaven zich via de boekerij naar de mu zieksalon, welke als kapel was ingericht. Een oogenblik later lag het jonge paar geknield voor rev. Jardine op twee wit sa tijnen kussens, welke voor het altaar waren neergelegd. Vervolgens had de kerkelijke inzegening plaats. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 2 Juni. Groenten veiling. Per 100 kg.: prei 1.50—2.30. andijvie 3—10, sla 23, aardbeien 3492, snijboonen 3249, tuinboonen j 2840, doperwten 27, peulen 1928, per 100 kg.: postelein 27, spinazie 38, ftomaten a 32, idem B 2836, idem C 2628, idem CC 22. Per 100 stuks: andijvie 1.60, kom kommers 1.507.20, bloemkool 2.00 10,90, salade f 0.602.00 rabarber 0.30 1.10, per 100 bos: pieterselie 0.401.40, radijs f 0.601.50, selderie 3080 cent, uien 1.10—1.40, peen 3.00—11.40, rabarber 1.806.00, raapstelen 3040 cent, Meiveiling. Week van 6 tot en met 12 Juni. Consumptiemelk 1ste klas 5.50, 2e klas 5.25, 3e klas 5.00. Prijs voor te leveren boventaxe-melk in georganiseerd overleg voor het district Leiden voor de week van 6 tot 12 Juni 1937 gelijk aan de door de regeering vastgestel- den prijs. GOUDA, 3 Juni. Vee. Aangevoerd in to taal 1262 stuks, waarvan 48 slachtvarkens, vette van 2324 cent per pond, levend met 2 pet. korting; 278 magere varkens f 2434 639 biggen '1216, 5 runderen 150235, 164 nuchtere kalveren 712, 103 lamme ren 1215, 22 bokken of geiten 28, 3 paarden 150200. Handel matig. Kaas. Aanvoer 58o partijen. Prijzen: le kwal. met rijksmerk 2224. 2e kwal. 1921, zware 26. Handel matig. Boter. Aanvoer 609 ponden. Goeboter 6570 cent en weiboter 6065 cent per pond. Handel vlug. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Hubertus Johannes, z. v. W. Kortekaas en M. A. Trompet Alberta, d. v. W. Valstar en I. A. Louw Suzanna Frederika, d. v. D. Giiiam en S. W. Gerrit sen Cornelia Teuna, d. v. A. Sneeuw en T. Peperkoorn Albertus, z. v. W. C. Koe mans en A. Imthorn Jan, z. v. G. v. Kooij en S. C. v. Dijk Cornelis, z. v. A. Kramer en M. J. Poots Jan, z. v. W. Rous en G. Haasnoot. Ondertrouwd: J. Colpa jm 34 j. en C. Goudkamp jd 37 j. G e h u w d: F. X. v. d. Heiden jm en C. M. Smit jd. J. M. G. Hulien jm en I. J. Vioen jd. J. E. M. Post jm en N. Keijzer jd. W. L. Rietkerk jm en J. Jongeleen jd. N. Teegelaar jm en A. Nieuwenburg Gesch. Vr. M. Verwoerdt jm en J. C. Boom jd. M. P. v. Hpoidonk jm en C. de Jong jd C. v. d. Brink jm en A. C. v. Geest jd. Overleden: H. J. M. Mooren zn. 4 dgn. P. Verstraaten-Slegtenhorst wede 83 j. Eieren. Aanvoer: 159.000 partijen. Prijzen: kippeneieren 2.402.75 en een deneieren 2.002.50 per x00 stuks. Han del matig. ROELOFARENDSVEEN, 2 Juni. Groen- tenveiling. Aardbeien 69 cent per doosje, sla f 0.301.10, snijboonen 2.00 2.30, stek 1.401.55, tuinboonen 2.10 per 10 pond, peulen 1.301.90, doperw ten 1.90—2.00 per 10 kg. BOSKOOP, 2 Juni. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 35 56 cent, Wendland 4072 cent, Hadley 15 —38 cent, Briarclif 10—21 cent, Butterfly' 1528 cent, Wilh. Kordes 4068 cent, Ro- salandia 2031 cent, Florex 20—50 cent, •."feyou ?095 cent, Edith Helen 4056 cent Aug. Noack 1520 cent, Else Poulsen 30 66 cent, Gloiia Mundi 4062 cent, Ellen Poulsen 1018 cent, Paul Grampel 4053 cent, Rosa Mundi 60120, Ingar Ohlson 3050 cent, Queen Mary 2036 cent. Paul's Scarlet 4060 cent, Violieren 16—21 cent, Lathyrus 4—9 cent, Pyrethrum 5—8 cent, Pioenen 3054 cent, Ligustrum 10 19 cent, Iris 79 cent, Acerblad 23 cent, Clematis Prins Hendrik 1.001.80, Cle matis The Presidenlt 0.701.10, Clematis le Coultre f 1.401.70, Clematis l'Azur- turn 1.20, Rozen in pot 1215 cent, Cle matis per stuk. 13 cent. BODEGRAVEN, 2 Juni. Eierenveiling. Aanvoer 15208 stuks. Prijzen: kippeneieren wit 2.602.80, idem bruin 2.703.10, eendeneieren 2.302.50 per 10T) stuks. ZOETERMEER, 2 Juni. Eierenveiling. Aanvoer 11000 stuks. Prijzen: kippeneieren 2.403.CO en eendeneieren 2.552.80 per 100 stuks. ZEVENHOVEN, 1 Juni. Eierenveiling. Aanvoer 2337 stuks, Prijzen: kippeneieren 2.402.80, eendeneieren 2,50 per 100 Stuks. Bananen 20 cent per 4 stuks, sinaas appelen cent per stuk. VEUR, 2 Juni. Groentenveiling. Eng. komkommers le soort 3.504 60, 2e soort 2.603.50, 3e soort 1.502.30, stek per kg. 1020 cent, gele komkommers le soort 4.005.-i0, 2e soort 2.904.00, 3e soort 1.802.50, stek per kg. 1018 cent. krop sla le soort 0.801 50, 2e soort 6080 cent, stoofsla per 100 ke. 2.002.10, peen 6.30—8.40. bloemkool 3 90—7.00. 2de scort 2.803.50. uitschot f 2.tomaten midd. 18.1019.80, gr. rorjden 18.00 10.10. 2e soort 17.20—19.10, 3e soort 13 10 14.80, bonken 1618, andijvie per 100 1.003.30, andijvie per kg. 23 cent, spi nazie per 4 kg. 830 cent, postelein 2.30 3.60, raapstelen 6080 cent, rabarber 2.905.00 per 100 bos, snijboonen f 38 41, radijs 1.201.80, prei 2.302.60, sel derie 0.70- -1.30, peulen 1920. VOORSCHOTEN, Juni. Veiling V. P. V. Prijzen: kippeneieren 3.003.40, een deneieren 3.003.20 per 100 stuks, hanen 7 cent, korimen 90 eert en duiven 1012 cent oer stuk. KATWIJK a. d. RIJN, 2 Juni. Groenten- veiling. Per 100 bos (krop): sla f 0.S01.60, radijs 1.051.75, bosuien 4065 cent'; per 100 kg.: spinazie 2.755.75, postelein 5 —7, stoof-la 2.00—2.25. LOOSDUINEN, 3 Juni. MelkveUlng. Op de heden gehouden melkveiling werd van 141 aanvoerders verkocht om in de maand van 7 tot 14 Juni dagelijks te leve ren 30.500 liter melk. Prijs af boerderij 5,50 en melk voor industrie f 4.905.00 per 100 liter. TER AAR. 2 Juni. Centrale Veiling. Andijvie 816 cent! sla f 0.601.80. vellen 7 cent, peulen 1.351.85, doperwten 2.053.40, tuinboonen 1.80, snijboonen 3.804.70, stek 2.6C3.50, postelein per kg. 24 cent, radlis 1-.10, pieterselie 60 cent, rabarber 1.502.00, peen 58 cent, bloemkool 28 cent, komkommers 24 cent, tomaten 1517 cent, aardbeien per doosie 48 cent, sjalotten 1.40. VINKEVEEN, 2 Juni. Groentenveiling. Peulen f i.OO1.60, snijboonen 2.60 4.80, SDinazie f 310, en postelein f 25 per 100 kg.; tomaten 1.001.70 per 10 pend, komkommers (gelei 38, bloem kool 211, kropsla 0.601.70, spitskool 3 per 100 stuks; aardbeien 1225 per 100 pond; rabarber f 35, radijs 0.70 1.10, en peen 510 per 100 bos. tVISSELNOTEERINGEN (AMST*- RDAMf

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3