DONDERDAG 3 JUNI 1937 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 RECHTZAKEN ZIJN KINDEREN MISHANDELD. Gisteren heeft de 30-jarige reiziger J. G. M. v. d. A. te Almelo teiecht gestaan. Hem wordt ten laste gelegd dat hij zijn 3-jarig zoontje mishandeld heef1 en hem neus en mond heeft toegeknepen met het doel hem van het leven te berooven; deze toeleg was iniet gelukt, doordat twee agenten van po litie ingrepen. Voorts hau verd. zijn 3-jarig dochtertje ernstig mishandeld. De officier noemde in zijn requisitoir, wat verdachte bedreven heeft beestachtig. Ware het niet, aldus spr dat verd. ontoereken baar moet worden geacht in welke richting de rapporten van den huisdokter en van een specialist wijzen, dan zou stellig een maxi mum straf worden geëischt. Thans eischte de officier een gevangenisstraf van een half jaar met aftrek van de voorloopige hechte nis en ter beschikkingstelling van de re geering ter opneming in een gesticht. Toen verd. uit de zaal werd geleid zag hij kans, zich aan het toezicht van de beide marechaussees te onttrekken. Hij vluchtte de hal van het gerechtsgebouw in, doch werd bij den uitgang gegrepen. DE VLEESCHKNOEIERIJEN TE OUDERKERK AAN DEN IJSEL. Het O.M. eischt 6 X 8 dagen hechtenis en 1 maand principale hechtenis. Gisteren is voor het kantongerecht te Gouda de behandeling van de zaak voort gezet tegen den slagei B S., eigenaar van een fabriek voor worstbereiding te Ouder kerk aan den IJssei. Hem was ten laste gelegd, dat hij op onderscheidene data in 1936 varkens en kalveren had geslacht of doen slacht zonder er van te voren aan gifte van te heoben gedaan en zonder dat hij vergunning had. Verder zou hij in een geheime bergplaats 230 kg niet verduurzaamd, noch toebereid varkensvleesch en 280 kg niet verduur zaamd noch toebereid kaifsvleesch in voor raad hebben gehad. Verdachte ontkende ondernemer van het bedrijf te zijn. Dit zou F T. S uit Rotter dam zijn, aan wien verdachte de fabriek voor 6 per week verhuurd had. De ambtenaar van het O.M., mi. De Lint, na het getuigenverhoor requisitoir nemend, was van meening, dat de getuigen «nu ein delijk klaren wijn hebben geschonken en meent dan ook, dat S. als hoofd van het bedrijf aangemerkt dient te worden. De houding van verdachte tijdens het proces kenmerkt zich door gruote brutaliteit en hardnekkigheid. In Januari heefi hij zelfs weer geprobeerd zijn oude bedrijf te her vatten. Ten aanzien van Je slachtingen zon der vergunning en zondex aangifte vorderde hij 6 maal 8 dagen hechtenis met publicatie van het vonnis, en ten aanzien van het in voorraad hebben van de groote hoeveel heden vleesch 1 maand principale hechtenis met verbeurdverklaring en vernietiging van al hetgeen in beslag genomen is. Mr. B. F. J. Simon uit Utrecht bepleitte op juridische gronden (nettigheid van 6 exploiten en voor het overige vrijspraak subs, een clemente straf. Uitspraak over 14 dagen. Dezelfde verdachte stond ook terecht voor het feit, dat hij een kalf geslacht had zonder vergunning. Dit had hij bovendien ge presenteerd op het oogeablik, dat hij voor de eerste zaal voorden kantonrechter wegens ziekte niet verschenen was. Hij zeide echter tegen het uitdrukkelijke ad vies van den dokter gehandeld te hebben. Uit getuigenverklaringen bleek dat verd. geen kalf geslacht had, doch een dood kalf gevild. De ambtenaar van het O.M. vorderde 40 boete subs. 8 dagen hechtenis. Uitspraak eveneens over 14 dagen. IS HET WOORD „EZEL" BELEEDIGEND? De Ha^gsche portier M .A. A. van den B. fietste op zekeren dag door de Laan van Meerder voort en ter hoogte van de Anna Paulownastraat stond het verkeerssein op onveilig. Er wachtte reeds een file van fietsers en ook een auto hield achter de wielrijders stil. Tusschen deze auto en de fietsers bleef echter een ruimte open en een wie.'rijdster maakte daarvan gebruik om zich bij de anderen aan te sluiten, welk voorbeeld Van den B. wilde volgen. Op een gegeven oogenblik echter maakte één. der wachtenden met het vooivviel van zijn fiets een hal ven slag om, waardoor Van den B. hier tegen opreed, viel, en op het spatbord van de auto terecht kwam. Deze onhandige manoeuvre deed hem het woord „ezel" uit zijn mond ontvlieden. On gelukkigerwijs was degene, dien dit werd toegevoegd, een agent in burger, die als immer vervuld van plichtsbesef, terwille van het verkeer den haastigen fietser had willen beletten op te dringen. Deze agent nu voelde zich door het woord „ezel" be- leedigd en diende een aanklacht in. De politierechter veroordeelde Van den B. tot een geldboete van 10. Niet zoozeer om de straf, maar om de principieele kwestie was hij bij het Haag- sche Gerechtshof in hooger beroep ge komen. Hij wilde zijn blanco strafregister niet door een feit, waaraan hij zijns inziens onschuldig was. bevlekt zien. Daar de procureur-generaal, mr. L. B. J. Vermeulen, bevestiging /an het vonnis van den politierechter vorderde, zette-de ver dediger, mr. IJ. H. M. Nijgh, uitvoerig in zijn pleidooi uiteen, dat verdachte geenszins de bedoeling heeft gehad iemand te belee- digen, iets wat de wet voor een veroordee ling toch noodzakelijk acht. Door een on handige manoeuvre, welke iemand, dien hij voor een gewonen burger had aangezien, had hij bijna een ernsiigen val gedaan. Toen was hem dit woord uit den mond ge vallen. Dat de agent zich hierdoor belee- digd achtte, is begrijpelijk De agent voelde zich, al was hij in burger, in functie, doch verdachte kan dit niet ais een beleediging aangerekend worden. Met klem drong plei ter op vrijspraak aan. Uitspraak 16 Juni. UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Geboren: Johanna Cornelia Maria d. van W. G. Hoogenboom en P. Verbij. Petrus Jacobus z. van L. J. Zoet en J. C. van Klink. Overleden: M. van Veen 83 j. Th. Los 20 j. Ondertrouwd: G. Brusee 28 j. en A E. G. de Jong 24 j. Vertrokken: H. A. M. van den Bosch, naar 's-Gravenhage. J. L. J. van Akkeren naar Heijthuijzen. Wed. N. Snijders geb P. Vis naar Vlaardinger-Am- bacht. J. A. Verhaar, naar Wassenaar. F. L. N. Vol water, naar Zoeter woude. A M. Bontje, naar Zoeterwoude. M. C. Helleman, naar Wateringen. J. A. M. Volwater, nar Alkmaar W. van Iter- son, naar Haarlem. M. Remmerswaal, naar Rijnzaterwouoe. J. Remmerswaal, naar Haarlemmermeer. E. J. Kuipers, naar Rijswijk. A. M. Wesselman, naar Ter Aar. M. J. Baak, naar Woubrugge. J. J. van Benten, naar Nieuwkoop. A. G. Straathof, naar Nieuwkoop. N. J. Horsman, naar Koudekerk. J. Bouw meester en gezin, naar Haarlemmermeer. M. C. van Seggelen. naar Warmond. Th. C. van Seggelen, naar Warmond. A. M M. Baak naar Sassenheim. Th. P. van der Meer naar Bloemendaal. P. van Klink, naar Leiden. J. M. van Iterson, naar Haarlem. E. A. van Leeuwen, naar Zoeterwoude. K. Peters, naar Koude kerk. A. J. van der Meer, naar Stomp- wijk. Wed. H. Heemskerk, geb. C. J. v. d. Voorn, naar Voorhout. G. Willems, naar Woubrugge. J. Vogelaar en gezin, naar Leiden. A. A. van Benten, naar Wassenaar. M. A. Borst, naar Woubrug ge. W. G. Schouten, naar Voorschoten. N. Post, naar Haarlemmermeer. Ingekomen: J. C. M. Bontje, van Ha- zerswoude. Ga Goedhart en gezin, van Leiderdorp. M. C. Opdam, van War mond. E. A. J. van der Meer, van Bloe mendaal. H. L. Verhaar, van Noordwij- kerhout. W. A. Blosma, van 's-Graven hage. W. C. de Konnik, van Voorburg. P. Wouters, van Alphen aan den Rijn. H. J. C. Versteege, van Zand voort. B M. Borst, van Woubrugge. H. van Alphen, van Leiderdorp. J. A. Neder- stigt van Woubrugge. A. Balvert, van Nieuwkoop. J. C. Suidgeest, van Heijt huijzen. A. H. Geerling van Groningen. A. C. Loos, van 's-Gravenhage. J. van Haastregt, van Warmond. J. S. van Steen, van Zoeterwoude. F. H. Cozijn, van Haarlem. W. Q. Borst, van Woubrug ge. M. C. Koek, van Zoeterwoude. P. Hogewoning, van Rijnsburg. C. H. van der Klugt, Van Leiden. G. J. Ganzevles, van Rijnzaterwoude. P. J. Huigsloot, van Delft. C. Jansen, van Lisse. P. Y. Witteman, van Woubrugge. M. Berger en gezin, van Wageningen. M. H. Zwet sloot, van Noordwijk. J. M. Castelijn, van Leiderdorp. A. van der Aar, van Warmond. LISSE. Een brand, welke goed afliep. De brandweer dezer gemeente smoorde een brand in haar kiem en voorkwam daardoor een zware brand. Gisterenmiddag, om streeks 12 uur, ontdekte de opperbrand- meester, de heer P. J. Suykerland, terwijl hij toevalliger wijze langs den Grachtweg liep, een begin van brand in ha4 perceel Grachtweg no. 18, bewoond door den heer T. van Werkhoven. De opperbrandmeester liet vliegensvlug een slang op de waterleiding aanrukken en ontbood ijlings de groote motorspuit van het dorp. De brand was begonnen bij een schuurtje en vond gretig voedsel :n de aan grenzende keuken van het woonhuis. Het vuur trachtte vervolgens een uitweg te vin- ren naar den gang. Met een tweetal slan gen op de waterleiding was het vuur in middels door. de brandweer aangetast en het gelukte om het vuur te d loven. Het groote materiaal, hetwelk intusschen was gearriveerd, behoefde geen dienst te doen. Door de brand werd het schuurtje geheel in de as gelegd, terwijl de keuken leeg- brandde. Door de groote hitte van het i uur was de verf in het geheele huis gebladderd, terwijl het behangwerk op verschillende plaatsen was aangetast door schroei. Zelfs het glaswerk knapte door de hitte, terwijl de schilderijen aan de wand ineen liepen en waardeloos zijn geworden. Het doortastend en kordate optreden, ge paard gaand met vlug en juist optreden van de brandweer werd, temeer daar er een stevige Noord-Westen wind stond, een zware brand voorkomen, aangezien het pand geheel was ingebouwd. Hiervoor aan den opperbrandmeester en zijn staf hulde. Naar wij vernemen is de vermoedelijke oorzaak der brand het spelen met vuur door kinderen en dekt de verzekering de schade, welke ruim 1200 bedraagt. Per soonlijke ongevallen kwamen gelukkig niet voor. Arbeidsbeurs. Bij de gemeentelijke ar beidsbeurs stonden in de afgeloopen week ingeschreven 266 werkzoekenden personen, hetgeen 75 personen minder is, dan in de zelfde week van het jaar 1936. Personalia. Onze plaatsgenooie, mej. H. C. Schoorl, slaagde voor de akte Nijver heidsonderwijs, le deel. Concert. De Harmonie „Ado'.f Kolping" zal, naar wij vernemen, bij goed weer he denavond een concert geven in de Ge meentelijke Muziektent aan de Veldhorst straat. Witte PupoI Het beste en zuiverste middel om zonnebrand en Tervellen te voorkomen en te genezen. Doos 30, 60 ct. Tube 45 ct. Bij Apoth. en Drog. 3716 NOORDWIJK Amsterdamsche processie naar St. Jeroen „Als de Amsterdammers komen, hebben we vast mooi weer", zegt men hier in Noordwijk en zoo was het ook Dinsdag morgen weer, toen de Amsterdamsche processie, waarbij de Haarlemsche zich, zooals gebruikelijk, had aangesloten, voor de 46ste maal Noordwijk bezocht ter ver eering der relikwieën van den H. Jeroen, alsmede om door de voorspraak van de zen grooten Apostel van Kennemerland vele genaden en ^gunsten van God af te smeeken. De ongeveer 250 deelnemers en deel neemsters werden te ongeveer 10 uur in de Bedevaartskerk van den Heilige, die het Christendom in Noordwijk bracht en er in het jaar 856 de martelkroon ver wierf, verwelkomd door den zeereerw. beer J. M. Lucassen, pastoor te Amster dam, directeur van de processie-vereeni- ging. Onder de plechtige Hoogmis, opgedragen tot intentie van de levende en overleden leden der vereeniging en van alle pel grims, hield de zeereerw. heer H. A. Bots, pastoor te Halfweg, een treffende predi katie over de beteekenis van den H. Je roen en van het Christendom in de negen de eeuw en in de twintigste eeuw. Na de Hoogmis werd in den tuin der pastorie een processie gehouden, met de relikwieën van den H. Jeroen, gedragen door den zeereerw. heer J. Schoenmaker, pastoor te Velsen-Noord, waarna in de kerk de relikwieën-vereering door de pelgrims plaats had. Des middags schaarden de bedevaartgan gers zich in een langen stoet en trokken, voorafgegaan door bruidjes en begeleid door vele geestelijken uit Amsterdam en Haarlem en begeleid door het R.K. Fan farecorps „Excelsior" uit Noordwijk door het dorp, ditmaal helaas niet naar het Martelveld op de buitenplaats „Calorama" (waarover door bijzondere omstandigheden te elfder ure niet kon worden beschikt), doch naar de aangrenzende R.K. Begraaf plaats, alwaar door den zeereerw. heer B. P. M. de Jong, pastoor te VelsenDrie huis, de predikatie, werd gehouden. Hier na werd gezamenlijk gebeden voor ver schillende intenties, in het bijzonder voor de intentie der bedevaart: Zegen over de „Voor-God"-actie. Vervolgens begaven de pelgrims zich weer in processie naar de kerk om in den tuin der pastorie de plechtige processie met het H. Sacrament te houden. „Tijd". SASSENHEIM. Arbeidsbeurs. Op 31 Mei 1937 stonden bij de Gem. Arbeidsbemiddeling ingeschre ven 192 werkzoekenden, tegen 189 per 30 April j.l. en 243 per 31 Mei 1936. LichtpaaKjes. Gisteren is wederom een lichtpaaltje hersteld, dat Zondag was aan gereden. Juist toen de paal nabij de Molen straat was hersteld, werd een aan de Ju- lianalaan omvergereden. Geboren: Theodorus Mattheus Ma ria Kloek, zoon vtn Martinus Kloek en van E. C. van der Horst Sijmen Jan Dirk Kaptijn, zoon van J. D. Kaptin en van E. Groeneveld Petrus Alphonsus Engel- bertus, zoon van N. Bovenga er van A. M. Douma Simon Jozef, zoon van A. van der Voort en van J. M. Rotteveel Ma thilda Maria, dochter van A. van den Berk en van H. M. L. J. Damen. Getrouwd: P. A. van der Lans, oud 28 jaren en M. J. Homan, oud 28 jaar. Vertrokken: Ma. Ja. Homan, van Hoekstraat 18 naar Haarlemmermeer J. A. van Tol en dr., van Jacoba van Beieren- laan 15 naar Rotterdam J. Pereboom en gezin van Hoofdstraat 15 r aar Noord wijk W. j. Diederiks, van Hoofdstraat 289, naar Leiden. Gevestigd: Ga. Ckr. Deters, Tylloos- straat, van Breda J. W. Driessen, Iepen laan 11, van Zandvoort Aa. M. M. Baak Rijksstraatweg 67, van Alkemade L. A. Natzijl, Hortuslaan 10, van Streefkerk C. W. Zuilhof en gezin, Zuilhofstraat 1, van Anna Paulowna. TER AAR. Geboren: Johanna, dochter van H. TolLenting Cornells Wilhelmus Maria zoon van W. v. d. Hoornv. d. Laan Johanna Martina Wilhelmina en Cornelia Alida Johanna, dochters van C. v. d. Boo gaardMarkman Gerardus Johannes Maria, zoon van P. C. HolscherTurk Johannes, zoon van B. H. KioonNeder- veld Godefridus Gerardus, zoon van W. v. d. Hoornde Jong. Overleden: J. W. Vellekoop, 60 jaar Getrouwd: J. H. Kouwenhoven, 24 jaar en P. H. Keyzer, 23 jaar A. L. Koe- leman, 24 jaar en C. Keyzer, 27 jaar J. Vermey, 27 jaar en M. W. van Ewijk, 25 jaar K. de Jong, 31 jaar en B. Kroon, 24 jaar C. Mulder, 30 „aar en A. C. Kroon, 22 jaar M. A. Kleyn, 23 jaar en C. M. Dobbe, 23 jaar. Gevestigd: J. Vermey, Nieuwveen A. Wassenaar van Alkmaar A. de Kleer van.Baarn A. Vierhout en gezin, van Nieuwkoop. Vertrokken: S. A. Kroon, Alphen aan den Rijn H. N. Rijnsburger naar Lei den B. Kroon naar Koudekerk G. Beers naar Haarlemmermeer A. Klop naar Zuilen C. M. van Kints, naar Lei den A. Voordouw, naar Katwijk. VOORSCHOTEN VAN ZIJN MOTOR GEVALLEN Berijder ernstig gewond Hedenmorgen plm. 8 uur is de 46-jarige heer P. F. R., uit den Haag, met zijn twee wielig motorrijtuig tegen de rollaag bij den spooroverweg aan de Vink gereden, waardoor hij ernstig kwam te vallen. Dr. M. v. d. Stoel, die de eerste hulp verleen de, constateerde een hersenschudding en ernstige hoofdwonden. R. werd naar het academisch ziekenhuis te Leiden vervoerd Sport. De Rotterdammermarsch te houden r.p Zaterdagnamiddag 26 Juni a.s. Zoj ook var af Leidsciiendam door een ge deelte van onze gemeente trekken tot aan den Horst aan den Veurschewcg tusschen 3 en 4 uur n.m. Een twee duizendtal per sonen zal aan deze wandeling deelnemen. Reclasseeringsdag. Alhier is gevormd een plaatselijk comité van aanbeveling \oor de te houden collecte op Zaterdag 5 Juni a.s. ten bate van de Nederlandsche Reclasseeringsinstelling van alle gezind ten. Het comité is gevormd door: M. F. Berkhout, burgemeester, Mgr. Th. M. P. Bekkers, Chr. Eggink, wethouder, Ds. H. P. Fortgens (Ned. H.), ds. J. C. Houtza gers (Geref.), W. Kreeft, lid Z. V., J. A. Mens, wethouder, zeereerw. heer P. Meyer, pastoor, W. A. A. J. baron Schimmelpen- ninck v. d. Oye, A. P. Schram de Jong, gem.-secr.,, V. R. I. Viveen, directeur Huize Nieuw-Voordorp. Het plaatselijk comité van uitvoering be staat uit de heeren: D. J. Brinks, J. J. Smit en G. C. Verrips. Het comité hoopt op aller financieelen steun om hare werk zaamheden te kunnen voortzetten. Geboren: Catharina Wilhelmina Ma ria d. van C. Moerkerk en A. C. Veldhuij- zen Maria d. van A. van Egmond en A. Hulst Cornelia d. van Joh. van Duiven- bode en H. Z. Oskam Maartje d. van D. A. T. de Groot en G. van Leeuwen. Getrouwd: H. Kadé 69 j. en W. J. F. van Oeffel 52 j. H. J. P. de Vrind 26 j. te 'sGravenhage en P. v. Buuren 24 j. D. Los 25 j. te Voorburg en T. G. Jansen 25 j. - W. J. H. A. Boot 38 j. en M. El- zinga 32 j. te Leiden. Ov erleden Hendrika Kasbergen 32 jaar. Gevestigd: A. P. M. Goos, van Rot terdam W. J. Schmitz, van den Haag A. Sirre, van Wassenaar Mej. A. A. Koppenhol, van Poortvliet Mej. K. Schuurling van den Haag Mej. C. T. van Haastrecht, van Wassenaar Mej. W. J. Duyndam, van Wassenaar Mej. L. S. Karreman, van Amsterdam H. J. Spreij, van den Haag K. de Groot, van Wassenaar K. Boonstra en gezin, van Kollumerland. Vertrokken: P. W. Guldemond n. Utrecht Mej. A. P. van Velzen naar Zoeterwoude (Dorp) Mej. A. van Kooy naar Wassenaar A. Sluiter en echtg. n. den Haag A. Leliveld naar Stomp wijk C. Verschuur naar Valkenburg (Z.H.) Mej. J M. van Duijn naar Leiden A. Vermeulen en echtg. naar Rotterdam A. J. van Hilten naar Magelang, (U. O. I.) G. T Tjan, naar Batavia (N. O. I Mej. N. C Veenis naar Hilversum Mej. H. P. Kuiper naar Amsterdam D. Nee- leman en echtg. naar Naaldwijk Mej. J. F. Neeleman naar Delft. Mej. N. v. Zijll naar Harderwijk B. J. van Santen igez.) naar Karto Solo (N. O. I.) Mej. T. Netzlaff naar Bottrop (Duitschland) M'j. C. B. M. Vernède naar 'sGraven hage. WARMOND. Met de hand bekneld. De heer v. d. Heuvel uit Leiden had het ongeluk bij zijn werkzaamheden op de houttimmerfabriek „De Padox" alhier met zijn linkerhand tus schen een machine bekneld te raken, waar door vier vingers werden verbrijzeld. Hij heeft zich terstond onder medische behan deling gesteld. Nieuwe veldwachter. Door den com missaris der Koningin is als veldwachter deze gemeente met ingang van heden be noemd de heer E. C. Hulsebosch, die reeds geruimen tijd als buitengewoon veldwach ter in deze gemeente werkzaam was. ZOETERMEER. Driemanspolder. De stemgerechtigde ingelanden van den Driemanspolder verga derden Woensdag 1.1. in café „De Gouden Leeuw" alhier. Behandeld werden: eeuige mededeelingen. Vastgesteld werd de rede ring voor het dienstjaar 1936, in ontvangst 18.324.02, in uitgaaf 16.115.42, batig saldo 2208.60. De begrooting voor 1937 w erd vastgesteld. De omslag werd bepaald op 6 per H.A., over 1936 bedroeg deze 7 per H.A. Machtiging werd verleend aan het be stuur tot het doen van de vereischte af- en overschrijvingen op de begrootingsposten en tot onderhandsche besteding of uitvoe ring van werken in eigen beheer. Benoemd werden tot leden van de com missie voor het onderzoek der m het vol gend jaar over te leggen rekening, de hee ren: K. Visser, G. P. Glynis en P. Bos Jac.zn.; tot plaatsvervangende leden de hee ren: J. A. Spronk, A. C. Ammerlaan en J. van der Linde. Het bestuur werd gemachtigd tot ver pachting van den tol op den Kostverloren- v/eg en van dijkgronden. Uitgeloot werd obligatie no. 12. Geboren: Cornelis Maria, z. van A. M. Ammerlaan en M. C. Duijnisveld Helena Elisabeth, d. van J. W. Overbeek en W. C. Sebel Johanna Cornelia, d. van A A. Boon en L. C. Kraal Cornelis Johan les, z. van P. Klos en J. Beerthuijzen Wil helmina Robertha Jannetje Adriana, d. van C P. Roos en E. W. de Zeeuw. Getrouwd: C. P. van Staveren 27 j. en A. van Straten 24 j. I. Dorst 21 j- en E. Polderman 20 j. Overleden: J. Verhoeff 73 j„ vrouw van P. Hoogendam B. Brinkers 74 j. man van L. Blonk. UIT- DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Mr. K. N. Hengeveld Te Voorburg, waar hij zich na afscheid had gevestigd, is gisteren op 77-jarigen leeftijd overleden mr. K. N. Hengeveld, oud-kantonrechter te Gouda. Mr. Hengeveld is ruim 41 jaar aan de rechterlijke macht verbonden geweest. Na zijn pomotie te Leiden in 1889 werd 'hij op 16 November 1891 benoemd tot kanton- rechter-plaatsvervanger te Alphen aan den Rijn. In 1897 volgde zijn benoeming tot griffier bij het kantongerecht te Oirschot, waarna hij in 1903 kantonrechter te Medem- blik werd. Van 23 Mei tot 1 Juni 1933 was mr. Hengeveld kantonrechter te Gouda. Met hem is een humaan mensch en zeer geziene figuur heengegaan. Verdronken. Gisterenmiddag is de 51-jarige arbeider v. L., werkzaam bij den landbouwer L., in den Steekterpolder te water geraakt en door verdrinking om het leven gekomen. Het lijk werd per politie-brancard naar familie in de Raadhuisstraat, alwaar de overledene in woonde, overgebracht. Jubileum. Op 10 Juni a.s. zal onze plaatsgenoot J. Nomen zijn 25-jarig jubi leum herdenken in dienst bij de firma Bos en Zn. Het één-richting-verkeer. Naar we ver nemen zal, in verband met de besprekin gen met den Burgemeester en het adres ge richt aan B. en W. door de drie midden stands-organisaties, het één-richting-ver keer in de van Manderslootstraat en Raad huisstraat binnenkort eenigszins worden gewijzigd. We geven dit bericht onder voor behoud weder, aangezien we hiervan nog geen bevestiging konden krijgen. ZEVENHOVEN. Volksbond. De R.K. Volksbond hield haar jaarvergadering in het Bondsgebouw. De voorz. heette allen welkom en opende de vergadering met gebed. Hierna las de secr., de heer C. J. v. Veen, de notulen der laatste vergadering. Ingekomen was een dankbetuiging van den Vlootaalmoezenier Bangert voor de bijdrage voor zijn Mari nierstehuis. Op een verzoek van het dr. van Schaik- fonds om, evenals vorig jaar, een bijdrage voor het Studiefonds voor jonge priesters, wordt besloten ƒ2.50 toe te staan voor dit mooie doel. Hierna bracht de secr. jaarver slag uit, wat keurig werd weergegeven. Ook gaf hij verslag als afgev. naar de Cen trale vergadering van 10 Mei j.l. te den Haag, wat zeer uitgebreid was. Een applaus v/as de belooning voor zijn arbeid. Nu was de penningm., de heer M. J. de Groot, aan de beurt voor zijn rekening en verantwoording. Ontvangen contributie ƒ217.22, uitgave ƒ240.67, in kas op 1 Mei 1937 ƒ156.75. Tot verificateurs werden aangewezen de heeren H. Bos en P. G. v. Tol. De periodiek aftredende bestuursleden, de heeren C. J. v. Veen, J. Bader en G. P. van Tol, werden met groote meerderheid herkozen en na men hun benoeming aan. Bij de bespreking brandstoffen was van de prijzencommissie een prijscourant inge komen voor de maanden Mei en Juni, daarna komt een andere prijzenlijst. Beslo ten werd dit punt aan te houden, en die nieuwe prijzen eerst af te wachten. Van de rondvraag nam de G. A. gebruik om de spaarkaarten aan te bevelen voor de retraiten, verkrijgbaar bij den penning meester. Ook werden nog een paar punten besproken van huiselijken aard. Hierna dankte de voorz. de aanwezigen voor hun opkomst en de G.A. voor zijn aanbeveling en sloot de vergadering met gebed. Onder de aanwezigen werden boeken verloot: een boek op de 2 personen, wat er gretig in ging. Bliksem-inslag. Bij de Zondagnacht onweersbui sloeg de bliksem in de schoor steen van het huis van mej. v. d. Zon, die geheel uit elkaar sloeg. Ook de stoppen van de electriciteit moesten het ontgelden. Getrouwd: G. P. v. d. Weyden en J. L. van' Steijn. Vertrokken: C. A. M. Langeslag naar Baarn J. L. v. Steijn naar Nieuwkoop. ZOETERWOUDE. Geen opheffing der openbare school. Geruimen tijd geleden hebben Ged. Sta ten een onderzoek ingesteld naar de mo gelijkheid van een eventueele opheffing der openbare lagere school in deze gemeente. Dezer dagen mocht het gemeentebestuur bericht ontvangen, dat door genoemd col lege geen stappen zullen worden gedaan cm tot opheffing dier school te geraken. Noortbuurlschc weg. Met de verbete ring van den Noordbuurtschen weg is een aanvang gemaakt. Men is n.l. begonnen met het maken van de betonschoeiing. In ver band met het inheien der bencodigde pa len zal evenwel het verkeer over de Noorö- buurtsche watering gedeeltelijk gestremd worden gedurende de eerste drie weken. Herlevende industrie. In de betonin- dustrie in deze gemeente is druk werk; bij de firma Oosthoek en Aerocrete werkt men weer op volle kracht, zoodat de werklooze betonarbeiders weer alle zijn geplaatst. Werkloosheid. Het aantal ingeschre ven werkloozen bij het orgaan dei- arbeids bemiddeling bedroeg in het begin van Mei nog 70; thans is dit teruggeloopen tot 57. Hinderwet. Aan J. de Jong alhier is vergunning ingevolge de Hinderwet ver leend tot het oprichten eener bakkerij met heete luchtoven aan den Schenkel weg al hier.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 11