WOENSDAG 2 JUNI 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 BINNENLAND DE LICHTING 1938. Gisteren is uitgegeven Staats blad No. 582, besluit van 20 Mei 1937, houdende vaststelling van het contingent gewone dienstplichtigen der lichting 1938, Blijkens art. 2 van dit besluit worden van de voor inlijving aan gewezen personen der lichting 1938 25.917 bestemd tot gewoon dienst plichtige. Art. 3 luidt: Van de 25.917 tot gewoon dienstplichtige bestemde ingeschrevenen der lichting 1938 worden 850 bestemd voor de zee macht. MINDER ROMPSLOMP BIJ DE LANDMACHT? vereenvoudiging van administratieve wer kzaamhede n De minister van Defensie heeft met het oog op de wenschelijkhaid, om vereenvou diging te brengen in de administratieve werkzaamheden, welke door, dan wel onder verantwoordelijkheid van, de tot de ko ninklijke landmacht behoorende autoritei ten en commandanten moeten worden ver richt, tot het onderzoek daarvan een com missie voor vereenvoudiging van de admi nistratieve werkzaamheden ingesteld. In deze commissie zijn benoemd als lid, tevens voorzitter: J. van Andel, reserve luitenant-generaal; als leden: W. baron Van Ittersum, reserve-majoor der jagers; jhr. S. M. S. A. A. de Marees /an Swinde- ren, majoor bij het le regiment huzaren; C. C. Grosjean, majoor oij de le artillerie- brigade; J. Zwart, majoor der genie, eerst- aanwezend-ingenieur te Breda; en als lid, tevens secretaris: H. G. Horn, kapitein der militaire administratie. DE GROOTE BETEEKENIS VAN DE RUILVERKAVELING. Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer. Aan de Memorie van Antwoord op het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp, houdende nieuwe be palingen omtrent ruilverkaveling, is het volgende ontleend. Ambtelijke gegevens betreffende de uit gestrektheid van de in Nederland gelegen gronden, ten aanzien waarvan ruilverkave ling nuttig en economisch verantwoord is te achten, staan niet ten dienste. Wel heeft de Ned. Heidemaatschappij een onderzoek doen instellen. Volgens de daaruit niet zon der voorzichtigheid getrokken conclusie zouden in ons land 500.000 ha voor ruil verkaveling in aanmerking komen. D t ge tal moet waarschijnlijk hooger worden ge steld, daar de provincie Zeeland buiten het onderzoek was gehouden. De Minister kan zich met het oordeel der desbetreffende bijzondere Kamercommiss.e vereenigen, dat ruime toepassing van het instituut der ruilverkaveling voor zoover economisch verantwoord, niet alleen in het belang van de eigenaren en gebruikers van de gronden is, doch ook in het algemeen belang. Door ruilverkaveling wordt het productievermogen van den bodem naar matige schatting met 20 pet. Verhoogd. Zou men de 500.000 voor ruilverkaveling in aanmerking komende ha daaraan onderwerpen, dan zou dit derhalve gelijk staan met een landaan winst van niet min der dan lOO.OOOha. Hieruit blijkt welk een groote beteekenis de ruil verkaveling bij toepassing op uit gebreide school voor de arbeids verruiming, de voedselvoorziening van ons volk en daarmede voor de economische verdediging van het land kan hebben. De commissie dringt er op aan, dat het Rijk een ruimere bijdrage in de administra tieve kosten zal verleenen'. De groote be teekenis der ruilverkaveling, zooals die hierboven werd uiteengezet, en de over weging, dat, wanneer het belang om reden waarvan het Departement van Sociale Za ken bijdragen verleent, daartoe geen aan leiding meer zou geven, de ruilverkaveling haar beteekenis niettemin blijft behouden, hebben den Minister bewogen, aan dien aandrang gevolg te geven. De kosten zul len worden verminderd door de bepaling, dat het Rijk zijn administratieve diensten, waaronder begrepen die van het kadaster, zonder vergoeding zal bewijzen. Dit zal vooral voor blokken van kleinen omvang van groote beteekenis zijn. Verwacht mag worden, dat daardoor het totstandkomen van ruilverkavelingen krachtig zal worden bevorderd. De Minister verwacht met de commissie, dat de regeling van de ruilverkavelings overeenkomst, welke speling laat aan het vrije initiatief van partijen en het mogelijk maakt op bescheiden schaal ruilverkave lingen zonder veel omslag door te voeren, er toe zal bijdragen het instituut der ruil verkaveling meer populair te doen worden. Burgemeester Maarschalk neemt afscheid. De burgemeester van Haarlem, de heer C. Maarschalk .van Egmond en Rinnegom, treedt op 15 Juni wegens het bereiken van de leeftijdsgrens uit zijn ambt. Er zal op Zaterdagmiddag 12 Juni te half drie in de Statenzaal op het stadhuis een bijeenkomst worden gehouden van de leden van den Raad, waarin de burgemeester afscheid zal nemen. Jhr. Van Karnebeek terug !n Den Haag. Het hoofd van de Nederlandsche handels missie naar Zuid-Amerika, jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek is gisteravond om 8 uur 43 met den trein uit Parijs in Den Haag aangekomen. PATER HENDRICHS OVER KATHOLIEKE ACTIE. Pater Hendrichs zal op de Praatavonden voor bekeerlingen in de maand Juni het Pauselijk beginsel der Katholieke Actie uit eenzetten. Deze avonden worden gehouden om half negen te den Haag 3 Juin (R. K. Meisjesly ceum), Rotterdam 10 Juni (Van Vollen- hovenstraat 7); Amsterdam 17 Juni (Club huis Rozengracht 139); Leiden (Lidwina- huis) 18 Juni. Alle bekeerlingen zijn van harte welkom. Men mag Katholieken in- troduceeren. MODERN KATHOLIEK JEUGDWERK. Baljuw-dag van de Kruisvaart. Door de Kruisvaart wordt op Zondag 6 Juni a-s. te 's-Gravenhage de eerste „Bal juw-dag" gehouden. Deze bijeenkomst heeft ten doel om de Baljuw's der cohorten (lei ders der paroch. afdeelingen) speciale voor lichting van gedachten te geven, met be trekking tot het jeugdwerk, zooals dit in zijn modernen vorm door de Kruisvaart be oefend wordt. Voorts dient deze dag, die des morgens te 11 uur aanvangt in den burcht van het St. Paulus-cohort aan de Cylinderstraa: te Den Haag, ter versterking van 't onderling contact dezer leiders en van hun contact met de centrale leiding. HANZEBOND SLAGERSPATROONS. Algemeene vergadering te Nijmegen. Onder voorzitterschap van den heer G. C. Scholtes is gisteren in het Concertgebouw „De Vereeniging" te Nijmegen de alge meene vergadering begonnen van den Ne- derlandschen Katholieken Bond van Sla gerspa troons. De talrijke deelnemer* aan dit congres werden welkom gehceten door den voor zitter van de afd. Nijmegen, den heer C. Hoogeveen, die er op wees, dat deze jaar vergadering wordt gehouden in voor de slagers buitengewoon ongunstige omstan digheden. De bondsvoorzitter, de heer Schol tes, oefende, nadat hij de vertegenwoordigers van de zusterorganisaties o.a uit Beigië had verwelkomd, zeer scherpe critiek op de houding der regeering die volgens spr. blijkbaar alle vertogen naast zich neer legt. Dr. E. J. Tobi, directeux van de Centrale voor den Vee- en Vleeschhandel, hield een inleiding over ,De toepassing van de Vesti gingswet-Kleinbedrijf en het werk der Cen trale voor den Vleesch- en Veehandel". Spr. uitte zijn voldoening over het feit. dat het slagersambt het eerste in den lande is, dat een verzoek ingevolge de Vestigingswet heeft ingediend. Dit verzoek is aan den mi nister doorgezonden en in handen gesteld van den Middenstandsraad Wordt het ver zoek ingewilligd, dan zullen in het slagers ambacht zich alleen personen kunnen ves tigen, die bekwaam zijn handelskennis be zitten en over eenig kapitaal beschikken. Tevens is Verzocht, zoo.ang de vestigings- eischen nog niet zijn ingewilligd, de wets bepaling toe te passen, die het mogelijk maakt de toetreding van nieuwe zaken ge durende zds maanden stop te zetten. Wan neer na deze zes maanden de vestigings- eischen nog niet van kracht geworden zijn, dan kan de stopzetting met zes maanden worden verlengd. Vervolgens werd een aanvang gemaakt met de behandeling van de voorstellen van de afdeelingen waarbij de crisismaatrege len wel hoofdschotel vormden. De discussie hierover wordt in de vergadering van heden voortgezet. Des avonds vereenigden de congressisten zich aan een gemeenschappelijken maaltijd. HOE LESSCHEN WE ONZE DORST? Meer vruchtenwijn, minder gedistilleerd, bier en wijn. Het Centraal bureau voor de statistiek publiceert in de vierde en de vijfde afleve ring van den jaargang 1937 van zijn maand schrift gegevens betreffende de hier te lan de verbruikte hoeveelheden van gedistil leerd, bier en wijn en de binnenlandsche productie van (oqbelasten) vruchtenwijn. Voor de jaren 1932 tot en met 1936 worden de volgende cijfers (in 1000 hl) aangetrof fen. Gedistil- Vruchten- leerd Bier Wijn wijn Ver- Ver- Ver- Binnen- accijnsde bruikte accijnsde landsche Jaren hoeveelh. hoeveelh. hoeveelh. prod. 1932 167,4 1.758 114,9 9,1 1933 157,8 1.564 73,7 15,6 1934 140,6 1.456 75,6 12 9 1935 131,5 1.292 78,6 13,3 1936 128,4 1.190 81,3 14,3 DUITSCHLAND EN DE N. S. B. HET GEVAL TE UTRECHT. Vragen van het Kamerlid Albarda. Het Tweede Kamerlid, de heer Albar da, heeft aan de Ministers van Buitenland- sche Zaken en van Justitie de volgende vragen gesteld: 1. Hebben de Ministers kennis geno men van een bericht, volgens hetwelk aan een Nederlandsche ingezetene te Utrecht die gastvrijheid wilde verleenen aan een bloedverwante uit Duitschland, een formu lier uit Duitschland ter invulling is toege zonden, van welk ingevuld formulier een tweede exemplaar moest worden aangebo den ter afteekening of afstempeling op een bureau van de nationaal-socialistische be weging (N.S.B.) ie Utrecht en zijn zij be reid te doen .onderzoeken of dat bericht juist is? 2. Zijn de Ministers voorts bereid te doen onderzoeken, of het waar is, dat op het z.g. hoofdkwartier der N.S.B. aan den Nederlander, die het formulier ter afteeke ning of afstempeling aanbood, vragen zijn gesteld omtrent zijn politieke richting en omtrent de wijze, waarop hij op 26 Mei als DE ZETELWINST DER R. K. STAATSPARTIJ. Waarom gaan verschillende niet-katholie- ke bladen steeds door met hun pogingen om de zetelwinst der R.-K. Staatspartij te ver kleinen?. Het „Vaderland" schrijft thans weer, dat de zetelwinst der R.-K. Staatspartij „vrij wel geheel aan het stelsel van verdeeling te danken is". Dèit is niet waar. Ook bij het oude stel sel van verdeeling had de R.-K. Staatspar tij zetel winst gemaakt. Maar bovendien. Waarom ziet het „Va derland" voorbij dat de R.-K. Staatspartij haar stemcyfer met ongeveer 13 pet. zag toenemen, terwijl de toeneming der bevol king slechts ongeveer 8 pet. bedroeg? Waarom vermeldt het niet, dat wij sinds 1933 met één percent zyn vooruitgegaan, welk resultaat geen enkele partij heeft kunnen behalen? Waarom verzwijgt het, .dat dit prachtig resultaat bereikt werd niettegenstaande bijna 50.000 Katholie ken zich van hun 1.170.431 geloofsgenoo- ten hebben afgescheiuen? Ware dit niet het geval geweest, dan zou de R.-K. Staatspar tij zeker nóg een zetel meer hebben be haald. Laten we toch de winsten of verliezen van alle partijen eerlyk en objectief be kijken en niet om politieke redenen de winsten kleiner of de verliezen grooter voorstellen. „Geld." Nederlandsche kiezer zijn stem had uitge bracht en dat de afteekening of afstempe ling van het formulier is geweigerd, toen die Nederlander op de vragen terecht niet wenschte te antwoorden? 3. Indien het in de beide hierboven staande vragen vermelde geheel of voor wat de hoofdzaken betreft waar is, zijn de Ministers dan niet van oordeel, dat de fei ten grond geven voor de meening, dat tus- schen de Regeering van Duitschland en de N.S.B. een verbinding bestaat, die abnor maal moet worden genoemd, aangezien het bewijzen van administratieve diensten aan een buitenlandsche Regeering wél kan liggen op den weg van een gezantschap of van consulaten, maar niet van een parti culiere organisatie van Nederlanders? 4. Achten de Minister het toelaatbaat, dat hier te lande door Nederlanders ten be hoeve van een buitenlandsche Regeering en blijkbaar in opdracht van deze een on derzoek wordt ingesteld naar de politieke gezindheid van Nederlanders? 5: Zijn de Ministers bereid mede te dee- len, tot welke handelingen of maatregelen de hierboven vermelde feiten, indien zij juist zijn, hun aanleiding geven? DE HEER MUSSERT NIET IN DE TWEEDE KAMER Mr. M. M. Rost van Tonningen zal zitting nemen De heer A. A. Mussert zal geen zittir.g nemen in de Tweede Kamer. Zijn opvol ger is mr. M. Rost van Tonningen. De N. S. B. deelt mede: „De Minister van Binnenlandische Za- H. J. Woudenberg M M. Rosl van (N-t Soc. Beweging) (Nat Soc. Be ken heeft bij de behandeling van de voor stellen tot grondwetswijziging in de Eer ste Kamer aan de Nationaal-Socialistische Beweging verweten, geen constructieve gedachten voor grondwetswijziging te geven. „De n.euwe grondslagen voor de inrich ting van het Nederlandsche imperium, waardoor zoowel het Nederlandsche volk als de Indische volkeren tot bloei en wel vaart komen, liggen echter in de archvie- ven der N. S. B. reeds gereed sinds het midcen van het vorige jaar. „Het lag in het voornemen van den leider der N. S. B. deze ter kennis van het Nederlandsche volk te brengen by de a.s. behandeling der grondwetswijziging in de Tweede Kamer, voor welk doel hy bereid was in de Tweede Kamer zitting te nemen. De uitslag van de gehouden verkiezing heeft bewezen, dat de overgroote meerder heid van het Nederlandsche volk zijn lot nogmaals onvoorwaardelijk wenscht toe te vertrouwen aan de politieke partijen. Deze zijn dus ten volle verantwoordelijk voor hetgeen in de eerstkomende jaren gedaan en nagelaten wordt. Er is in dezen tijd blijkbaar nog geen plaats voor ingrijpende constructieve denkbeelden. Dientengevolge heeft de leider der N. S. B. besloten nog geen zitting te nemen in de Tweede Kamer. Evenzeer als de overgroote meerderheid van ons volk deze. zittingneming heeft afgewezen, evenzeer heeft onze Beweging hem in dezen moei lijken tijd ondubbelzinnig getoond, dat zij zyn leiding wenscht. „Zijn plaats is dus in de Beweging en niet in het parlement. De Beweging eischt hem nu en de naaste toekomst op voor de volle honderd procent; daarbij heeft hij den bijstand noodig o.m. van zijne medewer kers Van Geelkerken en Koster. Dientengevolge zijn aangewezen om zit ting te nemen in de Tweede Kamer de heeren: M. V. E. H. J. M. Graaf de Mar- chant et d'Ansembourg, G. Dieter6 Jr., H. J. Woudenberg en mr. M. M. Rost van Ton ningen, van wie eerstgenoemde zal optre den als fractieleider, Uit het bericht blijkt tevens, dat graaf De Marchant et d'Ansembourg in de Twee-: de Kamer zitting zal nemen, hij zal dus Os. G. van Duyl (Nal Soc. Beweging) moeten bedanken voor de Eerste Kamer. In dat college zal ds. G. van Duyl als vierde N. S. B.'er optreden. DE DEBACLE VAN DE N. S. B. Personeel van „Volk en Vaderland" ontslagen. Naar de ,A.-R. „Rotterdammer" verneemt, is aan al het personeel, dat werkzaam was ten kantore van „Volk en Vaderland" op de Oude Gracht te Utrecht, ontslag aange zegd. Reeds vóór de verkiezingen was ge leidelijk aan een vijftal leden van dit per soneel ontslag verleend uit bezuinigings motieven, doch thans heeft men het heele personeel van de administratie en de boek houding van het weekblad ontslag ver leend. Daar de N. S. B. nog huur heeft aan het perceel, zal dit thans nog niet ont ruimd worden; wel wordt het onbewoond, daar ook aan de concierge ontslag gegeven is. Drie man zijn voorlopig nog in dienst gehouden om de zaken af te wikkelen. Naar het blad verder verneemt, is het plan een en ander over te brengen naar Leiden, waar het „Nationale DagbLad" wordt gedrukt. De „stroppen", welke op het „Nationale Dagblad" worden geleden zouden zeer aan zienlijk zijn en het is niet onmogelijk, dat binnenkort de uitgave zal worden ge staakt. Nationaal Herstel en mr. Westerman. Het hoofdbestuur van het Verbond voor Nationaal Herstel heeft een schrijven ge richt tot mr. dr. W. M. Westerman, waar in verzocht wordt, in verband met zijn toe treding tot de N. S. B., zijn zetel in den Haagschen gemeenteraad ter beschikking van het Verbond te stellen. CENTRALE AALSMEERSCHE VEILING. Uit het jaarverslag van de Centrale Aals- meersohe veiling blijkt, dat de totale omzet vorig jaar met 165.000 is gestegen tot 2.472.000, waarvan 1.812.000 snijbloemen, 648.000 potplanten en 12.000 groenten. Snijbloemen stegen mei. f 68.000, potplan ten en convallaria met f 96.000. Het verslag wijst er op, dat het verzoek om steun aan de bloemisterij niet heeft mogen baten en dat de regeering Aalsmeer tan zijn lot heeft overgelaten. Wel heeft zij 300.000 beschikbaar gesteld voor vergoe- iing op minimumprijzen; de Centrale heeft laarvan 50.000 geïncasseerd. De balans sluit per 31 Dec. 1936 met een oedrag van 1.002.000; de exploitatiereke ning met 207.000; het saldo bedraagt 11.318. Voortaan geen luchtrecht meer voor brie ven en briefkaarten naar Nederlandsch- Indië. Heden zijn voor de laatste maal brieven en briefkaarten naar Indië verzonden, ge frankeerd met extra luchtrecht. Zaterdag, 5 Juni a.s., gaat de nieuwe re geling in, zoodat zy die nu hun post voor Indië gereed maken met de nieuwe tarie ven rekening moeten houden, n.l.: Brieven 12 y2 cent voor elke 10 gram. Briefkaarten 10 cent. Verzending geschiedt zonder meer met den luchtdienst AmsterdamBandoeng. Extra luchtrecht (boven de gewone por ten en rechten) blijft echter verschuldigd voor: Postwissels 10 cent, overige stukken (drukwerken, akten, pakjes, monsters) 50 cent voor elke 50 gr. Verzending met landmail of zeepost ge schiedt alleen nog indien zulks duidelijk op de stukken is aangegeven en wel tegen het volgende tarief: Brieven eerste 20 gram 12 cent, elke volgende 20 gram 1% cent, briefkaarten 5 cent, postbladen 6 cent. De overige landmailtarieven zyn niet ge wijzigd. FINANCIëN EN ECONOMIE N.V. ROTTERDAMSCHE VERZEKERÏNG- SOCIETEITEN. (R.V.S.) In de heden gehouden algemeene verga dering van aandeelhouders van de R.V.S. zyn de balans en de winst- en verliesreke ning goedgekeurd en is het voorstel van commissarissen om een dividend van 30 pet. op de verplichte en van 10 pet. op de onver plicht gestorte bedragen en f 120.05 op winstbewijzen uit te keeren, aangenomen. Aan het jaarverslag over 1936 is het vol gende ontleend: In financieel opzicht in 1936 voor de R.V. S. weder een zeer gunstig jaar geweest. De Extra Reserve kon als gevolg daar- Zomersproeten ver dwijnen in korten tijd geheel floor SprutoL Bij alle Drogisten. 3671 van met ruim ƒ3.954.000.worden ver hoogd. Zij bedraagt thans ƒ11.976.000. De ontwikkeling van ons bedrijf stemt eveneens tot bijzondere voldoening: het to taal verzekerd bedrag ging vooruit met meer dan 9.200.000.waardoor de stand eind 1936 ruim 380 millioen gulden be droeg. Aan nieuwe verzekeringen werd in 1936 afgesloten ƒ48.361.823.terwijl door om rekening vreemde munt ƒ3.401.091.aan het verzekerd bedrag werd toegevoegd. De totale vermeerdering in 1936 bedroeg dus ƒ51.762.914.— tegen ƒ48.656.001.— in 1935. Door overlijden van verzekerden, het aanbreken van het voor de uitkeering bij leven vastgestelde tijdstip, door afkoop, omzetting en andere oorzaken werd 42.525.835.afgevoerd, tegen 55.478.514 in 1935. Wegens omzetting verviel een be drag van ƒ3.981.596, waarvoor ƒ6.474.788 aan nieuwe verzekeringen in de plaats kwam. De vooruitgang was dus 9.237.079 en de stand op 31 December 1936 ƒ380.096.446. Dit laatste bedrag is als volgt te splitsen: Volksverzekeringen 116.027.323. Groote Verzekeringen 264.069.123. Volgens de basis, waarop de premiereser ve is berekend, werd aan uitkeering by overlijden verwacht een bedrag van 3.552.670. In werkelijkheid behoefde slechts 1.784.703 te worden uitgekeerd. De ondersterfte welke, gezien vanuit het belang der Maatschappij, een voordeelige factor is, werkt echter nadeelig by verze keringen die uitsluitend kapitaal of rente bij leven tot onderwerp hebben. Deze ver- zekeringsvormen komen intusschen bij de R.V.S. verhoudingsgewijs weinig voor, om dat zij zich sinds jaren niet toelegde op het sluiten van lijfrenten en uitkeeringen bij leven. Bij de loopende lijfrenten werd verwacht dat door overlijden en rentebedrag van 7.504 zou vervallen; het werkelijk verval bedroeg ƒ9.165 rente. Voor de uitgestelde lijfrenten waren deze cijfers resp. 10.247 en ƒ6.522. Van de kapitaal verzekeringen bij leven verviel door overlijden een bedrag van 9000, terwijl 17.296 verwacht werd. De berekening der premiereserve is .ge schied in de veronderstelling, dat van de beleggingen een rente van 4 pet. zou wor den gemaakt. Inderdaad werd in 1936 een gemiddelde interest gekweekt van 4.70 pet. Het totaal der kosten van beheer der be leggingen bedroeg 0.22 pet. van het gemid deld uitstaand bedrag der beleggingen. Na aftrek dezer kosten resteert dus een netto rente van 4.48 pet. Noordhollandsche Landbouw Crediet te Alkmaar. In de heden gehouden vergadering van het Noordhollandsch Landbouw Crediet te Alkmaar, onder voorzitterschap van mr. H. A. van Nierop, werden de reorganisatie voorstellen tot statuten-wijziging inhouden de om het kapitaal van 6.000.0000 ver deeld in 3000 gewone en 3000 6 procent cum.pref. aandeelen elk groot 1000 en waarvan zijn geplaatst en volgestort 2.000.000 gewone en 1.500.000 6 procents cum.pref aandeelen, terug te brengen op 2.500.000, verdeeld in 2000 gewone aan deelen elk van 500 alle geplaatst en vol gestort en 1500 bevoorrechte aandeelen elk groot 1000 eveneens alle geplaatst en vol gestort en bestaande uitten hoogste 375 6 procents cum.-pref. aandeelen en ten min ste 1125 5 procents pref en te aandeelen zon der hoofdelijke stemming aangenomen. Vertegenwoordigd waren 1341 aandeelen, uitbrengende 1090 stemmen. Een aandeel houder met vijf stemmen verzocht aantee- kening dat hij geacht wenscht te worden te hebben tegen gestemd. Voor houders van 6 procents cum.-pref. aandeelen staat thans de gelegenheid open om hun stukken bij de kantoren der N.V. of bij die der Amster- damsche bank N.V. overeenkomstig het re organisatie-voorstel, in te leveren ter om wisseling in 5 procents pref. aandeelen. De door commissarissen gedane benoeming van den heer jhr. H. van Foreest tot commissa ris werd bekrachtigd. De directie werd ge machtigd om den heer W. A. tot procura tiehouder te benoemen. RECHTZAKEN AANGÏFTEBIJET VAN DE BELASTING NIET INGELEVERD. Tweemaal ƒ200.boete. Een inwoner van Huizen, die verzuimd had zyn aangiftebiljet voor de inkomsten belasting binnen 20 dagen, nadat het hem was uitgereikt, in te leveren ten kantonre van den inspecteur der Registratie en Do meinen te Hilversum, was deswege op 12 Januari 1937 door den politierechter van rechtsvervolging ontslagen, daar deze het feit niet strafbaar achtte, waar de bedoel-- de inwoner intusschen naar Amsterdam was verhuisd en meende bij den inspec teur der directe belastingen aldaar terecht te zullen komen. De rijksadvocaat en de Officier van Jus titie te Amsterdam teekenden tegen deze uitspraak cassatie aan. De Hooge Raad, in deze zaak arrest wij zend, vernietigde het vonnis en veroor deelde den belastingplichtige tot twee geld boeten van 200.subs, tweemaal 60 da gen hechtenis.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7