WOENSDAG 2 JUNI 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER WEINIG VERANDERING. DE BILT SEINT: Matige tot krachtige, later afnemende Noord-Westelijke tot Westelijke wind, ge- deel te ijk bewolkt, weinig of geen regen, weinig verandering in temperatuur. Hoogste barometerst.: 768.7 te Valentia. Laagste barometerst.: 744.4 te Haparanda. De depressie over Scandinavië breidde zich Zuidwaarts uit en vormde een secun daire bij Denemarken, die in verband met drukstijging op de Britsche Eilanden Noord Westelijken wind bracht op de Noordzee. De hooge drukking in het Zuid-Westen nam nog iets toe, die bij IJsland verdween bij de nadering van een vrij diepe depres sie ver in het Noord-Westen. Op de Brit sche Eilanden klaart het weer op, maar is het nog guur. Frankrijk heeft vrij zonnig weer, in het Zuid-Oosten is het nog warm. In Zwitserland, Zuid-Duitschland en Oos tenrijk is de temperatuur nog vrij hoog en dreigt nog onweer, Noord-Duitschland is afgekoeld en heeft krachtigen Westelijken wind met regenbuien. Scandinavië is ge heel onder depressie-invloed met storm- achtigen Noordelijken wind met regenbuien in Noorwegen en regen in het Noorden. In verband met een nadering van de be- pressie uit het Noord-Westen, zal de bo venwind minder koud worden, zoodat na een kouden nacht weer eenige tempera tuurstijging te wachten is met weinig of geen regen. LUCHTTEMPERATUUR. 12.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Woensdagnamiddag 9.43 uur tot Donderdagmorgen 4.13 uur. POOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Donderdag 3 Juni voorm. 10 en nam. 10.38 uur. WATERTEMPERATUUR. Poelmeer 20 gr. C. De Zijl 18.5 gr. C. OEFENING HEILIG UUR. Morgenavond heeft in de kerk van den H. Leonard us h Pbrtu Mauritio aan den Haagweg de maandelijksche Oefening van het Heilig Uur plaats, welke oefening voor iedereen toegankelijk is en aanvangt om half negen. Het bestuur van den Vriendenkring ter Eere van het Allerheiligst Sacrament ver trouwt, dat alle leden deze oefening zullen bijwonen, niet alleen de leden uit de be treffende parochie, maar ook uit de andere parochies. GONDELVAART „DIE LEYTHE". Hedenavond zal de Leidsche Roeiver- eeniging „Die Leythe" een gondelvaart door de Leidsche grachten houden met ver sierde en verlichte wherries. Een tiental vaartuigjes zal hieraan deelnemen. De vol gende route zal daarbij gemaakt worden: Galgewater, Witte Singel, Zoeterwoudsche Singel, Nieuwe Rijn, Steenschuur, Rapen burg, Korte Vliet, Witte Singel Galgewa ter. Het vertrek is bepaald op 9.45 uur. Bij ongunstig weer gaat de gondelvaart niet door. VERKEERSEXAMENS VOOR DE JEUGD Vanaf morgenochtend tot Donderdag 10 Juni zullen de jaarlijksche practische ver- keersexamens voor de jeugd worden ge houden. Deze examens zullen worden af genomen iederen ochtend te 9 uur in de Thorbeckestraat, iederen middag te 2 uur in de Koon, met uitzondering van Woens- en Zaterdagmiddag, Vrijdagochtend en na- natuurlijk den Zondag. Aan deze examens zullen 940 kinderen deelnemen. Dr. F. L. BERGANSIUSt In den ouderdom van 71 jaar is in het j St. Elisabeth Ziekenhuis hier ter stede overleden dr. F. L. Bergansius, oud-conser vator. Dr. Bergansius is te Maastricht geboren. Tlij werd op 1 Mei 1912 benoemd tot con servator bij prof. Einthoven en is dit ge bleven onder prof. Rademaker. In 1933 werd hij gepensioneerd. De begrafenis van het stoffelijk over schot zal morgen te 12 uur plaats hebben np het R.K. kerkhof aan de Kerkhoflaan te 's Gravenhage. „St. Raphael." In verband met de kerkelijke plechtighe den in diverse parochies, is de aangekondig de ledenvergadering van Vrijdag 4 Juni uitgesteld tot Woensdag 16 Juni a.s. Het Bestuur. PASTOOR VAN BEUKERING OVER DE EUCHARISTISCHE LITURGIE. Voor den Vriendenkring van het Allerh. Sacrament. De Vriendenkring ter eere van het Al lerheiligste Sacrament hield gisteren avond een ledenvergadering. De voorzitter, de heer L. C. Schrijvers, sprak een welkomstwoord en leidde den spreker, pastoor van Beukering, bij de leden in. Spr. wekte op tot het aankwee- ken van dieper kennis van de Liturgie en tot een diepere beleving van den gods dienst. De secretaris, de heer E. Duym, las de notulen, welke werden goedgekeurd. Hierna was het woord aan den zeer- eerw. heer F. C. van Beukering, pastoor te Haarlem, die sprak over: de verdieping van het Eucharistisch leven door litur gisch leven. Het woord „liturgie" is af komstig uit het Grieksch en beteekent: „het werk van het volk" d.w.z., dat het volk meedoet en meeleeft. Onder de H. Liturgie verstaan we de door de H. Kerk opgestelde en voorgeschreven gebeden en handelingen in de eeredienst van God en van Zijn heiligen. Zeer zeker is de pries ter bij deze gebeden en handelingen de leider, maar het volk doet erin mee. Li turgisch leven is regelmatig meedoen en meeleven met de gebeden en ceremoniën, die de H. Kerk voor iederen dag heeft aangewezen. Liturgisch leven is eigenlijk hetzelfde als eucharistisch leven, want de Eucharis tie is het middelpunt en het hoogtepunt van de liturgie. Om te kunnen medeleven met het eucharistisch-liturgisch leven is noodig, dat wij kennis nemen van zijn uitingen. De liturgie is onderrichtend. De liturgie is onderrichtend. Als voor beeld noemde spr. het geloofsartikel, dat Christus tegenwordig is onder de kleinste geconsacreerde gedachte. Dat blijkt uit verschillende handelingen van den pries ter in de liturgie der H. Mis: het bijeen houden van de vingers, die de H. Hostie aanraakten, het steeds op dezelfde wijze opvouwen van de corporale, het schoon maken van de pateen, enz. De liturgie leert ook de diepe eerbied der Kerk voor het H. Sacrament: het lin nen en het vaatwerk is kostbaar. Uit eer bied voor het vaatwerk wordt de kelk af gedekt. De eerbied voor het H. Sacrament blijkt ook uit de vele minutieus voorge schreven kniebuigingen (rechter-knie éérst) enz. Het Koningschap van Christus wordt tot uitdrukking gebracht door het „cono peum", de doek, die het tabernakel om kleedt (herinnerend aan een Oostersche koningstent); het tabernakel behoort ge dekt te zijn door een kroon. Het Allerhei ligste dient te worden uitgesteld op een verhevenheid, maar niet op het dak van Zijn huis! (zooals helaas meestal gebeurt). Ook behoort, wanneer het Ons Heer buiten het tabernakel komt, overal waar de priester gaat, een overhuiving worden meegedragen. Dit is een oud onderschei- dingsteeken voor Oostersche koningen (oorspronkelijk bescherming tegen de zonnehitte). Daarom behoort ook ieder al- taar overhuifd te zijn. De eerbied der Kerk voor de Eucharis tie blijkt ook uit de Gods-lamp het symbool van Christus als het Licht der Wereld. De Godslamp behoort staande te zijn, opdat met dit licht alle kaarsen op het altaar kunnen worden aangestoken een diepzinnig gebruik, dat gelukkig weer meer in zwang komt. Vervolgens zette spr. uiteen de liturgie van de H. Mis. Het Misoffer is, kort ge zegd, een vereering van de H. Drievuldig heid, dóór, met en in Jezus Christus. De liturgie der H. Mis wordt verdeeld in: voorbereiding, vereering en offeren. De voorbereiding vormt de zuivering met wijwater, de openbare schuld-beken tenis (confiteor) en de aanroeping der hei ligen (vereering der relikwieën). Dan gaan we God vereeren door gebed, lee ring en offer. De eenig mogelijke Gods- vereering is deze: Hem te erkennen en te huldigen als eigenaar van alles, door Hem te danken, door tot Hem te smeeken en door vergiffenis te vragen. Deze Godsver- eering kan geschieden met woorden: door het gebed en met handelingen: door aan God het Hem toebehoorende terug te ge ven: dat is het Offer. De „Gloria" noemde spr. een volmaakt gebed tot de H. Drievuldigheid. Zeer schoon in hun beknoptheid zijn ook de oraties der Kerk. De volkszang. Behartenswaardige woorden zeide pas toor van Beukering ook over de volkszang. Het mede-zingen der geloovigen is geen nieuwigheidje. De gezongen manier is de oudf manier. De gesproken Mis is ontstaan in een tijdperk van verval. Het is absoluut zeker, dat Christus bij het Laatste Avond maal gezongen heeft; het was Joodsch ge bruik bij het Paaschmaal psalmen te zin gen. Zingen is een schoone uiting van Godsvereering. Rond 1300 werd het meer stemmige gezang ingevoerd; dat was in de kerk nog nooit gehoord. Daarbij heeft men de groote misdaad begaan, het volk tot zwijgen te brengen. Het volk van tegenwoordig kan en wil zingen; het was vroeger een „dooie boel", maar met de herle ving van het godsdienstig leven zwelt de drang van het volk om zich te uiten in zang. De volkszang is stichtend, en verbroedert. Daarbij komt: het is het uitdrukkelijk verlangen van de Pausen, dat het volk zingt, opda^ het meer actief gaat deelnemen aan de H. Hande lingen. Spr. laakte de gewoonte op gewone Zon dagen Gregoriaansch te zingen, doch op hooge feesten meer-stemmige zang; dit ge tuigt van minachting voor de volkszang. Vervolgens behandelde spr. in het kort het leergedeelte (epistel, evangelie), en daarna het offeren. Het centje in het col lecte-zakje vervangt de offergaven in na- tura der geloovigen, die daarmede gaven van hun levens -onderhoud dus van zichzelve. Het „centje" van tegenwoordig getuigt van een al te groote bescheidenheid en soberheid in levens-wijze! Een sterke Godsvereering. Dan volgt de consecratie: Christus zelf komt als „hostia", als slachtoffer, zich aan bieden en het kruisoffer herhalen. Wij moeten ons zooveel mogelijk aansluiten bij Jezus. Door en met Jezus aanbidden wij de H Drievuldigheid. Het brood en de wijn blijven, geconsacreerd, óók ons offer. Dat is een sterke Godsvereering. Vlak daarop volgde in de oude liturgie de H. Communie. Dat is de beste, de sterk ste Godsvereering. Wij zijn één met Jezus Christus aan het kruis. Jezus Christus en wij, w ij samen aanbidden de H. Drie vuldigheid. Het woord „Eucharistie" ver taalde spr. als „het beste gebed", de H. Communie is de schoonste Godsverheerly- king. Na enkele opmerkingen over de dankzeg ging (die de Kerk niet kent) sloot spr. zijn zeer boeiende, interessante en geestige voor dracht. De geest, adviseur, kapelaan Dorbeck, drong by de leden van den Vriendenkring erop aan, dat zy het gehoorde van dei en avond aan anderen zouden uitdragen, op dat bereikt moge worden een groei van de godsvrucht voor de H Eucharistie door mede te doen en mede te zingen met de H Liturgie. Spr. scherpte nog even aan, dat de volkszang niet is de ziel van een of andere priester, maar het verlangen van de Pausen. De volkszang is een heerlyke uiting van het leven der Kerk. De secretaris, de heer Duym, bracht daarna het jaarverslag uit; het ledental bedraagt 673. De penningmeester, de heer Bergers, bracht financieel verslag uit. De ontvang sten bedroegen 587.78; het batig saldo be draagt 386.78 1/2 De bescheiden waren nagezien en in orde bevonden. De aftredende bestuursleden werden bij acclamatie herkozen. De voorzitter, de heer Schryvers, sprak een slotwoord, dank brengend aan Pastoor van Beukering, aan „Franz Schweitzer", welke muziekclub den avond met eenige vroolijke stukjes opluisterde en aan de functionarissen, die het jaarverslag uit brachten. Zeer gewaardeerd werd ook de aanbeveling van den voorzitter tot het pro- pageeren van „De Leidsche Courant"! HET EERSTE INTERNATIONALE JEUGD-TEHUIS. landsche gasten in het algemeen. ZIJ wees er daarbij o.m. op, dat vooral in Engeland de gastvryheid hoog staat aangeschreven en alom wordt beoefend Daarom wordt een beroep gedaan, ook op Leidsche families, om de Internationale Vereeniging voor Jeugdverkeer te willen mededeelen, of men bereid is buitenlanders voor korteren of langeren tijd gastvryheid te verschaffen. De vereen iging zal die medewerking ten zeer ste op prijs stellen, omdat nog zoo veelvul dig door buitenlanders gezocht wordt naar een gelegenheid om het Hollandsch familie leven te kunnen meemaken. VERZUIM NIET UW BELASTING AANGIFTE Wij brengen onder de aandacht onzer Juni onze stad een bezoek brengt, Don- aangiften voor de vermogens- en inkom stenbelasting 1937/38 moesten zijn ingele verd, reeds ruim verstreken is. Door als nog tot spoedige indiening over te gaan kunnen de gevolgen van het verzuim wor den voorkomen; ambtshalve aanslag of bekeuring zullen in het tegengestelde ge- zal zeker niet buiten toepassing kunnen worden gelaten. SPROOKJESSTAD LILLIPUT Wij vernemen, dat de bewoners van de Sprookjesstad Lilliput, welke van 49 Juni onze stad ezn bezoek brengt, Don derdag 3 Juni, des avonds om 7 uur een rondrit door de stad zal maken met rijtui gen, voorafgegaan door het muziekcorps Werkmans Wilskracht. De stoet wordt op gesteld aan het Schuttersveld en zal de volgende route volgen: Schuttersveld, Rijnsburgersingel, tSeen- straat, Kort Rapenburg, Rapenburg (on even nummering), Doezastraat, Jan van Houtkade, Korevaarstraat, Breestraat, Koornbrugsteeg, Vischmarkt, Hoogstraat, Donkersteeg, Haarlemmerstraat, Turfmarkt, Nieuwe Beestenmarkt, 4de Binnenvest gracht, Steenstraat, Rijnsburgersingel tot het Schuttersveld, alwaar de stoet ontbon den wordt en de kleine bewoners hun in trek in hun eigen stad nemen. MILITARIA. In het tijdvak van 224 Juni komen by het 6e Regiment Veld Artillerie alhier de Onderofficieren van de lichting 1933 onder de wapenen, terwijl op 8 Juni de Korpo raals en manschappen voor herhalings oefeningen onder de wapenen komen. De navolgende reserve-officieren zyn in het tijdvak van 124 Juni bij het 6e Regi ment Veld Artillerie onder de wapenen: de reserve Majoor van Son, de reserve Ka piteins v. d. Meijden, Tas en Westbroek en de reserve le Luitenants de Boer, Driessen, Engberts, van Loo, Moerel, de Vries en Dresselhuys. AGENDA LEIDEN. Dinsdag, „Vriendenkring". Spreker pas toor Beukering. Foyer Stadsge hoorzaal, 8.15 uur. Donderdag. Zitting R.K. Reclasseeringsver- eeniging in het gebouw der St. Vincentius-Vereeniging, Hoogland- sche Kerkgracht 32, 89 uur. Zaterdag. Jamboree-kampvuur Ned. Pad vinders, Burcht, 7.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 31 Mei tot en met Zondag 6 Juni a.s. waar genomen door de apotheken: G. H. Blan ken Hoogewoerd 171, talef. 502; D. J. van Driesum, Mare 110, telef. 406 en J. Doe- dens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest telef. no. 274. VAN ONZE ADVERTEERDERS. DAMESMODEZAAK KOMAIN FLAMAND Hedenmiddag te 3 uur heeft de herope ning plaats gehad van de zaak in dames mode-artikelen, gevestigd in perceel Hooge woerd 21, voorheen fa. G. C. Hacke, thans Romain Flamand. Zooals gisteren reeds in de advertentie- rubriek bekend gemaakt, heeft de heer Ro main Flamand deze sedert 40 jaar be staande zaak overgenomen en zal hij haar op denzelfden voet voortzetten. Daarbij zal hij er zorg voor dragen, dat de keuze in dames-mode-artikelen, als handschoenen, kousen, garneeringen, tri cotages en handwerken zoo uitgebreid mo- glijk zal zijn, terwijl de serie artikelen voorts uitgebreid is met diverse wclsoorten Door verschillende moderniseeringen hoopt de heer Flamand voorts èn de oude cliëntèle der zaak te kunnen bevredigen èn vele nieuwe klanten te winnen. Gisternamiddag is de 9-jarige C. v. Z. uit de Mirakelsteeg, die by een vriende achter op de fiets zat met den linkervoet bekneld "geraakt tuschen de spaken van het achterwiel. Het ventje liep verschil lende ontvellingen op en werd door den E. H. D. naar het Acad. Ziekenhuis over gebracht. Gistermiddag te kwart voor twee Is de 47-jarige behanger C. de H., werkzaam in een huis op de Haarlemmerstraat, van een 3 M. hoogen ladder gevallen, waardoor hij den rechterpols brak. Door den E. H. D. werd hij naar het Acad. Ziekenhuis ver voerd. Tot leden van het Provinciaal Utrechtsch Genootschap van Kunsten en Wetenschap pen zijn door de vergadering benoemd: in de afdeeling natuur- en geneeskunde de heer dr. S. J. van Oostroom, assistent aan het Rijksherbarium alhier; in de afdeeling letterkunde wijsbegeerte en geschiedenis de heeren dr. W. C. Braat en dr. F. C. Bursoh, conservatoren aan het Rijksmuseum van Oudheden alhier; voorst is door de directie benoemd tot nieuw lid prof. dr. C. G. v. d. Klaauw al hier. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de Wis- en Natuurkunde, op proefschrift getield: „Onderzoekingen over de verstoring van den Supragelei- dc-nden toestand van metalen", de heer O. A. Guinau, geboren te Sas van Gent. Geslaagd: candidaatsexamen Wis- en Natuurkunde leter A: mej. L. H. A. Ha gel kerke, Rotterdam. doctoraal examen Indisch Recht: de heer W. J. Uhlenbeck, Den Haag. doctoraal examen Rechtenê de heer A. M. J. G. Wintermans, Den Haag. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: De N.V. Carrosseriefabriek Lamboo en Zn. te Zoetermeer. Cur.: mr. W. G. J Scholtens. KERKNIEUWS Benoemingen in het Aarsbisdom. Z. H. E. de Aartsbisschop van Utrecht, heeft benoemd tot pastoor te Elden den zeereerw. heer J. A. Korbeld, tot pastoor te Lobith J. I. Veeger en tot pastoor te Appingedam N. J. W. van Dieden. LUCHTVAART AMELIA EARHART OPGESTEGEN. Amelia Earhart is gistermorgen met haar vliegtuig naar San Juan op Portorico ver trokken. Zij wil trachten een vlucht om de wereld te maken. Door de Vereeniging voor Internationaal Jeugdverkeer, waarvan de zetel gevestigd is in perceel Witte Rozenstraat 56a, zal dezen zomer het eerste Internationale Jeugd-tehuis worden geopend. Dit nieuwe tehuis, navolging van hetgeen op dit gebied reeds in tal van andere landen is gedaan, is gevestigd te Noordwijk en ligt in de duinen nabij het kampeerterrein te Noord wij kerhout. Het is dan ook het best via deze plaats te bereiken. Dit Jeugdhuis kan, naar de vurige ijveraarster voor internationaal jeugdver keer, mevr. Nieuwenhuis-von Uexküll, ons mededeelde, de concurrentie met het bui tenland glazend doorstaan. Voorheen was zulks niet het geval. Toen de gulden nog op hoogere waarde stond, was het niet mogelyk een prijs voor logies vast te stel len, welke voor de buitenlandsche jeugd- reizigers te betalen was Nu is dit echter veranderd en voor 1.50 kan een buiten landsche gast een daglogies krijgen, voor 14 dagen is de prijs 27.met excursies 45.—. Men zal zeggen: wanneer men 14 dagen aan zee is, heeft men geen excursies noo dig, doch het Internationaal Jeugdverkeer wil de gelegenheid scheppen, dat de buiten landsche gasten ook iets meer van ons land zien. Daarom zullen excursies worden ge organiseerd naar Amsterdam, met bezoek aan de typische grachten, aan de moderne en oudheidkundige voortbrengselen der ar chitectuur, aan het Rijksmuseum, Schiphol, enz.; aan Rotterdam met bezoek aan de havens, het Museum Boymans; den Haag met bezoek aan het Koninklijk paleis en het Vredespaleis, het Binnenhof, Scheve- ningen; aan Leiden met zyn universiteit en typisch oude stad; aan Haarlem met zijn St. Bavo kathedraal en het Frans Hals museum, aan den Afsluitdijk en aan de Jamboree, - terwijl boottochtjes gemaakt zullen worden naar de Kagerplassen. De gelegenheid om dit jeugd vacantie- huis te bezoeken (van 31 Juli14 Augus tus) staat ook open voor Nederlandsche jongelui, die wat meer van Holland willen zien en daartoe anders moeilijk in de ge legenheid zijn. Wil men langer vacantie houden, dan kan men nog een week of langer vertoeven in het Maarten Maartenshuis te Doorn 2.— per dag). De Vereeniging heeft den heer J. C. Marx, leeraar Lich. Opv. te Den Haag, bereid ge vonden, als hoofdleider op te treden, ter wijl mej. Mary Hartree als assistent-leid ster is aangewezen en mevr. E. van den Bosch-de Jongh uit Den Haag met de alge- meene zorg voor de jeudige gasten (1623 jaar) is belast. In dit vacantiehuis is plaats voor 48 per sonen en mevr. Nieuwenhuis die in een tiental jaren tyds reeds 60.000 kinderen uit den vreemde in ons land een gastvrij onder dak wist te geven hoopt, dat deze plaat sen alle bezet zullen worden en dat op deze manier weer meerdere personen van ver schillende nationaliteit tot elkander zullen worden gebracht. Naast de aandacht voor dit vacantiehuis vroeg mevr. Nieuwenhuis ons ook aller be langstelling voor de huisvesting van buiten- De reserve Adjudant Onderoffier de Troye en de res. Opperwachtermeester In structeur Nikkel zijn bij het 6e Regiment Veld Artillerie tot 24 Juni voor herhalings oefeningen onder de wapenen. Op 10 Juni a.s. zal het 6e Regiment Veld Artillerie alhier vertrekken naar de Leger plaats Oldebroek. Het regiment zal een twee-daagsche oefening houden en den 12en Juni in de Legerplaats Oldebroek aan komen. Tijdens het verblijf in de Legerplaats Ol debroek van het 6e Regiment Veld-Artil- lerie in het tijdvak 1024 Juni a.s. zullen voor de korporaals en manschappen voet- bal en athletiekwedstrijden worden ge- i houden, waaraan prijzen zijn verbonden. De athletiek zal o.a. bestaan in 100 en 400 M. hardloop, 1500 M. veldloop, tou- trekken enz. Op den lsten vertrekdag zal het regiment per trein naar Ede worden vervoerd, al daar worden uitgeladen en oefenende ver der marcheeren alwaar kwartieren zullen betrokken worden in de plaatsen Harskamp, Westeneng en Otterlo. Op 11 Juni (2de dag) zal het regiment ingekwartierd worden in Garderen, Uddel er. Speulde. Terwijl op Zaterdag 12 Juni (3de dag) de Legerplaats Oldebroek zal worden bereikt. Het regiment zal op 24 Juni wederom naar Leiden per trein terugkeeren. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 5387. W. C. van Niekerk. Zoeterwoude, Dorpsstraat D59. Winkel in koloniale waren ezn. Overl. E.: J. Janson, d.d. 14 Mei 1936. Wijz. handelsn. in: fa. W. C. van Niekerk. N.E.: Wed. P. M. Janson van Niekerk, Zoeterwoude. Ver. „Sancta Veronia" Blijkens een kleine advertentie in dit blad wordt morgen weder de maandelijk sche zitting gehouden, op de bekende plaats en tijd. Daar er nog geregeld onderkleeding wordt uitgegeven, rekent het bestuur op een groote opkomst van dames, die ofwel daar morgenmiddag komen naaien of ma- materiaal voor te breien en naaien komen halen, om thuis een of ander nuttig stuk je onderkleeding hiervan te fabriceeren. Genoeg materiaal ligt er gereed, dus wij kunnen veel dames hiervan voorzien. U verricht een mooi werk van naastenliefde en vele R.K. stadgenooten zijn met uw daadwerkelijke hulp gebaat. Gistermiddag te 2.10 uur is de 68-jarige G. G. K. te Hillegom op den Morschweg door een onbekend gebleven wielrijder om- ver gereden. Juist naderde van tegenover- 1 gestelde richting een auto, waardoor het slachtoffer werd aangereden. Met bloe dende wonden, o.m. aan het hoofd, werd de man opgenomen en naar het Acad. Zie kenhuis vervoerd ter behandeling.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2