ZATERDAG 29 MEI 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Lldo Lido-theater brengt deze week een film van grootsche allure, ni. Marguerite Gau- tier, een geschiedenis getrokken uit de ro man van Dumas Fils. De roman zelf kun nen wij onze lezers niet aanbevelen, doch de film is zoodanig, dat wij meenen voor volwassenen geen bezwaar te moeten imaken. Greta Garbo vervult hier de rol van de „dame met de camelia's", Marguerite, een dame uit de frivole wereld van het Parijs van omstreeks 1840. Temidden van haar leven van plezier en schulden maken wordt zy getroffen door de oprechte genegenheid van een onbedor ven jongeman (welke rol gespeeld wordt door Robert Taylor) en samen maken zij heerlijke zomerdagen door op het land in de provincie. De jongeman wil met haar trouwen en zij zou hebben toegestemd, in dien niet de vader van den jongeman haar gewezen had op het feit, dat zijn veelbe lovende zoon bezig was zijn carrière te verspelen, indien zij, als vrouw met een tniet bepaald brandzuiver verleden, hem niet los liet. Marguerite ziet dit met ontstellen de duidelijkheid in en zoover gaat haar op offerende liefde, dat zij tot dit offer bereid is en afstand doet van den eenigen man, dien zij ooit heeft lief gehad. Haar gezond heid is dan evenwel volkomen gebroken en als de twee geliefde elkander ten slotte toch weervinden, is het slechts in den dood. Het verhaal van deze ontroerende lief desgeschiedenis ontwikkelt zich in de on gezonde atmosfeer van corrupt Parijs, doch de opzelfzuchtige opoffering van deze vrouw vormt zoozeer het hoofdmotief, dat al de entourage, welke trouwens vrij bescheiden is gehouden, geheel naar den achtergrond wordt verdrongen. In het voorprogramma voert de schater lach den boventoon. Thelma Todd en Patry Kelly halen daar hun dolle streken uit als gevolg van een kruiswoordraadsel, terwijl een teekenfilm, een gekleurde „reisfilm" van Holland als tulpenland (met de onver mijdelijke Volendammers) en een uitge breid journaal het geheel completeeren. Zooals gezegd: voor volwassenen. Luxor. In het voorprogramma van deze week wordt in het wereldnieuws Paramount de ramp van de Hindenburg afgebeeld. Men ziet duidelijk hoe de steekvlam^ uit het reuzengevaarte uitslaat en het vuur in enkele oogenblikken tijds zyn vreeselijk vernielende werk doet. De vertooning van deze catastrophe zal bij velen een onver getelijk tragischen indruk achterlaten. Voor de pauze gaat als hoofdfilm „De Vliegende Dood", een Warner Bross film, welke laat zien hoe in een verkeersvlieg tuig een geheimzinnige moord geschiedt. Daarvan verdacht wordt een algemeen be kend misdadiger, die zich vermomd in het vliegtuig bevindt en bevïeesd is door den moord in aanraking te komen met de po litie. Daarom ontpopt hij zich, weet be manning en passagiers in bedwang te hou den en onder deze mede een speurder, die een misdadigster zocht en er natuurlijk in slaagt haar te te ontmaskeren. Na de pauze speelt Harry Baur, de groote tooneelspeler en filmacteur in „Samson", een Nova-film van gedurfden inhoud, een bijzonder sterken rol als de man, die be drogen door zijn echtgenoote, haar verlei der een financieel bankroet doet onder gaan. Deze film is vervaardigd naar het beroemde tooneelstuk van Henry Bernstein. Een programma uitsluitend voor volwas senen toelaatbaar. NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN CENTRALE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Verl. Bloemistenlaan 45. Zondag: Het gebouw is geopend vanaf des nam. 7 uur. Zondag: Prijsjassen, '8 uur. Maandag: Des morgens te 9 uur wordt een H. Mis opgedragen voor de R. K. Werkloozen in de St. Lode wij kskerk, Steenschuur. Maandag: Rechtskundig Advies Bureau voor de leden van de Afdeeling Leiden en Omstreken, 6.308.00 uur, Bondsgebouw, Steenschuur 15. Maandag: Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging „Pulchri Studio", 8 uur. Maandag: Damclub „Gezellig Samenzijn" 8 uur. Dinsdag: Ledenvergadering Slagersge zellen, 8.15 uur. Woensdag: Ledenvergadering H. K. W., 8 uur. Woensdag:. Bestuursraadvergadering, 8 uur. Woensdag: De Poedelaars, 8 uur. Vrijdag: Ledenvergadering Spoor- en Tramwegpersoneel „St. Raphael", 8 uur. Zaterdag: Sociale Adviezen, 34 uur op het Kantoor. Zaterdag: Spaarbank op het Kantoor, 78 uur. Zaterdag: Bibliotheek gesloten. N.B. We vestigen hier nogmaals de aan dacht op de Bestuursraad Woensdag a. s. te houden en rekenen er op dat alle vak- afdeelingen vertegenwoordigd zijn. INTERPAROCHIEEL!!. SIN'! JOSEPHS- GEZELLEN-VEREENIGING. Heden Zaterdag van 89 uur biblio theek. Beurtrooster: Zondag G. Cambier en J. beek; Donderdag: G. Bot en J. Bentveld; Zaterdag: H. Brasker en P. Rijzevoort. Zondag: is de zaal geopend van 12.30— 2.30 uur en van 7—10.15 uur; verplichte bijeenkomst van 8.459.45 uur om 10.15 uur wordt de zaal gesloten. Van 12 bibliotheek. Gèen zitting St. Joseph's Spaarkas. 4 uur komen alle Gezellen en Gehuwde Gezellen bijeen op „Den Burcht". 8.30 uur Prijsbiljarten. Hoofdprijs een fototoestel. Maandag: Bijeenkomst voor de leden van 8.0010.15 uur. 4 uur Districtsvergadering van Vice-prae- sidenten. 8.30 uur Vergadering der Senioren van het District Leiden. Dinsdag: 8.45 uur Verplichte Vergade ring afd. Gezellen; aller opkomst ge- wenscht. Woensdag: 8.15 uur Repetitie Liedertafel „Sebastian Schaeffer". Donderdag: Bijeenkomst voor de leden van 8.00—10.15 uur. 8.15 uur op de bovenzaal vergadering Studie- en Debatingclub „St. Petrus Cani- sius". Vrijdag: 830 uur Repetitie Muziekgezel schap „Frans Schweitzer". Vrijdag bij het sluiten van het feest van H. Hart in de St. Petruskerk 7.30 uur zul len aan de Processie deelnemen St. Men ken, J. Bentveld, G. Bot, T. de Jong en W. Boogers. Zaterdag: Bijeenkomst voor de leden van 8.0010.15 uur. Van 89 uur Bibliotheek. 8.30 uur Kegelclub „De Poedelaars." Verdere mededeelingen: lederen Maan dag, Woensdag en Donderdag des avonds te 6.30 uur spreekuur van den Eerw. Vice- Praeses aan de Pastorie. Het is van het grootste belang nu reeds te sparen voor de a.s. Kerstretraite. KRUISVAART. Cohort: St. Petrus. Burcht: Garenmarkt 36. Zondag: 5 uur Zwaarddansen I. - 5 uur Missieclub. Maandag: 7.15 uur Don Boscoban. 8,30 uur: Godfriedban. 8.30 uur: Tarcisiusban. Dinsdag, 7.30 uur: Adspirantenban. 8.30 uur: Zwaarddansen II. Woensdag: 7.30 Don Boscoban. 7.30 uur: Lodewijkban. 8.30 Franciscusban. 8.30 Tarcisiusban en Godfriedban. Donderdag: 8 uür Trommelen. Zaterdag, 7 uur: K. J. C. Mis voor Kruis vaarders der St. Petrus-parochie. Van de week beslist afrekenen van 3 cent fonds op de banuren. Cohort: St. Pancras. Burcht: Anna Paulownastraat. Zondag: Buitendag voor de St. Hubertus en St. Servatiusban. Deze bans wonen de H. Mis bij van half acht en communicee- ren vóór de H. Mis. Daartoe zijn allen om tien over zeven in de Kerk. (Zijkapel naast preekstoel). Maandag, 7.00 uur: Gedialogeerde H. Mis 7.30 St. Aloysiusban. 7.30 St. Stephanusban. Dinsdag, 7.30 uur: Korte bijeenkomst van alle Kruisvaarders in verband met loterij. Deze bijeenkomst is voor allen van zeer veel belang en daarbij wordt ieder Ver wacht. Dinsdag, 7.30 uur: Vendel St. Joris en St. Lode wijk. 8 uur: William Doyleban. Woensdag, 8 uur: St. Hubertusban. 8.uur: St. Servatiusban. Donderdag, 8.uur St. Willibrordusban 8 uur: Don Boscoban. Zaterdag: 5—6 uur: Afrekenen 3 centsfonds en Kampspaarbank. Cohort: Aeterne Pater. Burcht: SL Antonius-Clubhuis. Zondag, 4 uur Ontspanning. 4.30 Aspirantenban. Na het Lof ontspanning voor jongens boven de 14 jaar. Maandag: 7.30 uur: Maria Vendel. 7.30 uur Trommelen te Oegstgeest in uniform. Dinsdag, 7.30 uur: St. Francisban. 8 uur Bijeenkomst van Leidsche Kruis- tochters en verkenners. Spreker: het oud lid der Tweede Kamer de heer A. Engels. Woensdag, 7.30 uur: Vendel van St. Jan. Donderdag, 7 uur: Postzegelclub en Mis sieclub. 7 uur: Zaagclub en Houtsnijclub. 8 uur Trommelen te Oegstgeest. 8.15 uur Esperantoclub. Vrijdag: 7.00 uur: Martinus- en Servatiusban. Zaterdag, 7 uur: Bibliotheek. Denkt om de kampspaarbank. Inschrijving van nieuwe leden Zondag middag. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE „DE GRAAL". Zaterdag: 2 en 4 uur Muloclub. 3.004.00 uur gym. kleuters in de zaal Ursulasteeg. 6.00 reidansen. 8.15 uur Reidansen II. 7.45 uur Cadettenclub. 8.3010 uur contributie betalen. Zondag: 121 uur contributie betalen. Maandag: 8.159.30 uur charitatiefnaaien, missie- handwerken, naaien, handwerken en zang. 8-.309.30 uur „Actief" damesafdeel ing I Dinsdag: 45 uur gym. kleuters St. Pe trusparochie. 8.159.30 uur Engelsch en huisvlijt. 8.15 uur Lezing door den ZeerEerw. Heer F. Beukering, Pastoor in Haarlem, voor de jaarvergadering van den „Vriendenkring ter Eere van 't H. Sacrament". De verga dering wordt gehouden in de Stads-gehoor- zaal, toegang vrij. Woensdag: 2—3 uur kruiskinderen. 7 uur Inkleedingscursus Jongere leden. 8.159.30 uur: reidansen I en II, huis vlijt en naaien. 8.30 uur Leidsterscursus. Donderdag, 8 uur: reidanscursus gevor derden. 8.15—9.30 uur: Alg. Ontwikkeling. 8.30—10.00 Vioolclub. 8.30 uur Inkleedingscursus voor oudere leden. Vrijdag: 4.305.30 uur „Actief" kleuters Heeren- singelschool. 6.157.15 uur: „Actief" Meisjes I. 7.308.30 uur: „Actief" meisjes II. 8.459.45 uur „Actief" dames II. Hoe word ik snel bruin? Door AMILDA-zonnebruincrême krijgt Uw gelaat, armen en bals, direct een gezond, sportief bruine teint, die tevens volkomen beschermt tegen zonnebrand. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 60 en 25 ct UIT DE OMGEVING LEIDSCHENDAM. Zilveren jubileum- Gisteren herdacht de heer J. de Langen, bankwerker bij de Ned. Spoorwegen, depot Leidschendam— Voorburg, den dag, dat hij vóór 25 jaar in dienst trad bij deze Maatschappij. Des morgens werd hem op een der bureaux de bekende enveloppe overhandigd, terwijl hem op het bureau van de H. W. T. K. door een commissie uit het personeel als aanden ken een gouden horloge werd overhandigd. Des avonds werd hem door de Harmonie „St. Cecilia" een serenade gebracht. A. V. V. Onder voorzitterschap van den heer W. Vader kwam de R.K. Sport- vereeniging A.V.V. in algemeene leden vergadering bijeen. Na een kort openings woord, waarin o.m. de geestelijke Advi seur hartelijk wordt welkom geheeten, vol gen diverse mededeelingen, waarbij spe ciaal de aandacht wordt gevestigd op de wedstrijden van Zondag a.s. ten bate van „Herwonnen Levenskracht". Door den geestelijken Adviseur, kap. Wentholt, worden dan 18 nieuwe leden ge ïnstalleerd, waarbij zijneerw. bij alle leden de Maria-Congregatie warm aanbeveelt en er by allen op aandringt toch trouw de Congregatie te bezoeken, opdat hierdoor blijken moge, dat men inderdaad een Roomsche voetballer is en opdat er zoo doende een hecht en nauwer contact kome tusschen geestelijk adviseur en leden. In bespreking komt het zomerprogram- ma. Het bestuur heeft besloten dezen zo mer geen serie- of nederlaagwedstryden te organiseeren, doch voor alle elftallen om de 3 weken een medaille- of bekerwedstrijd vast te stellen tegen sterkere tegenstan ders. Enkele leden uiteen den wensch om zooveel mogelijk te voetballen, doch na enkele besprekingen wordt met het besluit van het bestuur accoord gegaan, terwijl het bestuur de toezegging doet zooveel mogelijk met den wensch der leden te zullen reke ning houden. Het woord wordt nog gevoerd door den voorzitter der elftalcommissie, die enkele proefnemingen in de diverse elftallen in bet vooruitzicht stelt, waarbij de elftalcom missie op aller medewerking rekent. Met een kernachtig woord van den gees telijken adviseur omtrent de Maria-Congre gatie en een dankwoord van den voorzitter wordt deze bijeenkomst besloten. Morgen zullen er op het A. V.V.-terrein een tweetal mooie en spannende wedstrij den gespeeld worden, waarvan de op brengst ten bate komt van „Herwonnen Levenskracht". Om 1.30 uur spelen de A.V.V.-veteranen tegen de V.V.L.-veteranen om een medaille, terwijl te 3 uur A.V.V. 1 zal spelen tegen V.V.L. 1 om een beker. Burgemeester Keij- zer zal voor laatstgenoemden wedstrijd den aftrap doen, terwijl de Harmonie „St. Ce cilia" een en ander met muziek zal op luisteren. Gezien ook het mooie doel wordt een groote opkomst verwacht. Nieuw Dienstgebouw. Ten bate van een nieuw dienstgebouw van de Ned. Herv. Kerk alhier is besloten begin October een groote bazar te houden. Het voorloopig bestuur bestaat uit de da mes Vermet, Plas, Visser en Burgerhout, die eiken Dinsdagavond bijeenkomen voor het vervaardigen van handwerken, enz. St. Josephsgezellen. Zondag 30 Mei: Te 12 uur hulde aan den H. Vader ter gelegen heid van zijn 80sten verjaardag. Bijeen komst tot 1 uur en na het Lof. Dinsdag 1 Juni: te 8 uur Maria-Congre gatie, daarna bijeenkomst. Donderdag 3 Juni: te 7.30 uur biljart club A.D.O. en Zaterdag 5 Juni: na het Lof bijeenkomst. VEUR-LEIDSCHENDAM. Speldjesdag. Zondag 30 Mei zal het plaatselijk Comité van „Herwonnen Le venskracht" haar jaarlijksche speldjesdag houden ten bate der T.B.C.-bestrijding. Vertrouwd wordt, dat eenieder hiervoor gaarne een offertje brengen zal. STOMPWIJK. Starrevaart- en Damhouderspolder. In café ,De Zwaan" te Leidschendam werd een vergadering gehouden van stemge- gerechtigde ingelanden van den Gecombi- neerden Starrevaart- en Damhouderspol- derpolder, waarop aanwezig waren 11 stem gerechtigde ingelanden, tezamen vertegen woordigend 54 stemmen. Bij de opening herdacht de voorzitter in enkele woorden het smartelijk overlijden kort na de vorige vergadering van wijlen den heer W. B. Blonk. De rekening dienst 1936, ten aanzien waarvan door den heer H. v. d. Akker na mens de commissie van Onderzoek werd gerapporteerd, dat alles in de beste orde I werd bevonden, werd vastgesteld in uit gaaf op 7712.25 1/2 en in ontvangst op 7479.13, derhalve met een nadeelig saldo van f 233 12 1/2. De begrootiyg van 1937 werd na eenige besprekingen vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op 6517.56. De polderlasten werden voor 1937 ver laagd van 12.— tot 10.— per H.A„ ter wijl tevens werd besloten in 1937 een aan vang te maken met aflossing van het bij de Coöp. Boerenleenbank te Stompwijk op genomen kasgeld. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RUN. Vernietiging raadsbesluit. Heden is uit gegeven het Staatsblad no. 2843, besluit van den 5den Mei 1937, tot vernietiging van een besluit van den raad van Alphen aan den Rijn, betreffende bouwvergunning. Het betreft hier de aanvrage van den heer Ver kerk tot verbouw van de perceelen den Hoorn 5860. De aanvrage werd afgewe zen, omdat de verbouwing niet geschiedde aan een „openbaren weg" in den zin der wet. NIEUWKOOP. Vereeniging van Riettelers. In „Het Vliegende Paard" werd gister morgen onder leiding van Burgemeester Van der Weijden een vergadering gehou den van riettelers uit deze streek. Op 10 December 1936 was eveneens vergaderd, waarbij besloten werd om te trachten een landelijke vereeniging op te richten met het doel wat ordening te brengen in het telen en verhandelen van bladriet om daardoor den finantieelen noodtoestand, welke in deze bedrijven ge durende de crisisjaren reeds heerscht, tot verbetering te brengen. Burgemeester van der Weijden kon thans mededeelen, dat op 14 April is op gericht de „Algemeene Vereeniging voor de Rietcultuur in Nederland", waarvan de zetel gevestigd is te 's-Gravenhage. Daar onder zullen ressorteeren drie afdeelin- gen, een voor deze streek, een voor Over- ijsel en een voor Kortenhoef en omtrek. Tegelijk met de oprichting op 14 April zyn ook de statuten vastgesteld, waarop terstond de koninklijke goedkeuring is gevraagd. Het hoofdbestuur bestaat uit zeven per sonen, waarin voor deze streek zitting hebben de heeren J. Z. van Hellemond en W. Leliveld. De voorzitter moet nog benoemd worden en als secretaris is aan gewezen de heer Hussel, ambtenaar van de Nederlandsche Akkerbouwcentrale te Den Haag. Vervolgens geschiedt voorlezing van de statuten, waarna gelegenheid gegeven wordt om definitief als lid toe te treden en daarvoor het ledenregister te teeke nen. Na eenige bespreking gaan alle aan wezigen tot een getal van 30 hiertoe over, waarbij tegelijk het aantal bossen blad- riet opgegeven moet worden, dat men snijdt. Vervolgens wordt overgegaan tot het kiezen van een definitief bestuur. Be noemd worden tot voorzitter burgemees ter van der Weijden, tot leden de heeren J. Z. van Hellemond en W. Leliveld, welk drietal reeds het voorloopig bestuur vormden, terwijl hieraan toegevoegd wor den de heeren E. Prosman uit Gouda en Jac. Wansinck. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: Doctoraal examen Indisch Recht, de heer S. S. Pelenkahn, Leiden; Candidaatsexamen Nederlandsche Lette ren: mej. H. P. Dorren, Rotterdam; Doctoraal examen klassieke letteren mej. C. Elias, Doorn; Doctoraal examen klassieke letteren de heer J. H. Wertheim, Den Haag. LUCHTVAART BRITSCH MILITAIR VLIEGTUIG GEVALLEN By het vliegveld te Martlesham is gis termiddag een militair toestel gevallen. Twee officieren kamen daar om het leven. De Britsche luchtmacht heeft gisteren drie toestellen verloren. LAATSTE BERICHTEN AARDSCHOKKEN IN INDIë. Aneta seint uit Koepang: In den afge- loopen nacht werden te Babaoe drie lich te aardschokken geconstateerd. In het district Amarasi zijn verschillende schok ken gevoeld. TELEGRAMMEN DE RAMP IN HET MIJNWERKERS DORP. Hoop op minder slachtoffers dan aanvankelijk gevreesd. MEXICO-CITY, 29 Mei. (A. N. P.) De onderneming, die eigenares is van de mijnschachten te Tlalpujahua, waar zich de ernstige instorting heeft voorge daan, koestert de hoop, dat het aantal slachtoffers van de ramp de honderd niet zal overschrijden. Het gewicht van de modderstroom, die zich over het dorpje uitstortte, wordt op drie millioen ton ge schat. Tot dusverre zijn 53 dooden en 28 gewonden gevonden. Tien der gekwet sten zijn er ernstig aan toe. DE RAMP VAN DE „HINDENBURG". LAKEHURST, 29 Mei (A. N. P.) De commissie van onderzoek heeft gisteren de gekwetste leden der bemanning van de „Hindenburg" gehoord. De eerste offi cier Sammt verklaarde het onmogelijk te achten, dat de gascellen door een gebro ken spant doorboord waren. Ook de theo rie van den blikseminslag wees hij af. Daarentegen vestigde hij er de aandacht op, dat de Zeppelinreederij voor het ver trek gewaarschuwd was voor mogelijke daden van sabotage. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Alida Maria d. van W. Heij- mans en H. E. de Laaf Johannes Jaco bus z. van J. J. den Os en M. Gorree Wiebe z. van T. Kleefstra en J. Zondervan Simon Karei Wilhelm z. van C. C. v. d. Vossen en W. v. Dongen David z. van D. Hofkes en T. de Haan Hendrik Jaco bus z. van H. Hedel en N. Oudshoorn Piet Cornelia b. van J. Dinker en J. v. Niewenhoven Kornelis Johannes z. v. K. J. Smits en M. Schoenmaker Geer- truida Gerarda d. van A. J. Meeuwissen en D. Plipphi Arie z. van A. Oosterlee en P. A. Postmus Krijn z. van A. Ooster lee en P. A. Postmus Dirk z. van D. v. d. Plas en A. de Vreugd Dina d. van J. de Vos en D. Oudshoorn Wilhelmina Lummina d. van J. W. Stapel en F. Stiel Wilhelmina Dieuwke d. van H. J. Bijleveld en M. C. v. Vliet Brenardus z. van J. J. Bekkering en A. J. v. d. Zon. Ondertrouwd: L. W. G. v. Ulden jm. 31 j. en H. M. J. J. la Rivièra jd. 26 j. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 28 Mei. Groentenveiling. Per 100 kg.: prei f 1.502.10, andijvie 311, sla 24, aardbeien 74128, snijboonen 3052, tuinboonen 4142, doperwten 3235, peulen 2244, per 100 kg. pos telein 27, spinazie 36, tomaten A 32, idem B 34—42, idem C 23—30, CC 22, per 100 stuks: komkommers f 2.70 11.10, bloemkool f 2.00—10.90, salade 0.60 3.30, rabarber 0.701.90, per 100 bos: pieterselie 90130, radijs f 50160, sel derie 70120, uien 0.801.10, peen 3.5010.rabarber 1.106.10. 29 Mei. Boter. Aanvoer 2580 kg. Prij zen prima fabrieksboter 1.51 en prima boerenboter 1.301.40 per kg. Handel kalm. Turfmarkt van 24 tot en met 29 Mei. Lange turf geen aanvoer, prijzen 7.50 8.00 per 1000 stuks. KATWIJK a. d. RIJN, 28 Mei. Groenten- veiling. per 100 kg.: Spinazie f 2.003.75, prei 1.501.60, rabarber 3.705.50, per 100 bos (krop): radijs 0.901.25, bos peen 9.00—9.20, sla f 1.20—2.40.—. TER AAR, 28 Mei. Centrale Veiling. Spinazie 828 cent, andijvie 1720 cent, sla 0.502.80, vellen 714 cent, peulen 2.004.80, doperwten 5.10, tuinboonen 5.205.60, snijboonen 3.804.80, stek 3.003.30, postelein per kg. 24 cent, uien 1.502.40, radijs f 1.10, rabarber 1.503.30, komkommers 8 cent, peen 4 10 cent, bloemkool 211 cent, tomaten 15 17 cent, selderie 0.801.00, sjalotten 1.402.50, aardbeien per doosje 913 cent. Volgende week wordt er weer dage lijks geveild. ROELOFARENDSVEEN, 28 Mei. Vrije veiling. Aardbeien 1115 cent p. doos je. bloemkool 5 cent per stuk, sla ƒ0.60 3.20 per 100 krop. snijboonen 2.152.65. sni.jboonen-stek ƒ1.401.60, peulen ƒ1.95 2.15. tuinboonen f3.20 ner 10 pond. BOSKOOP, 28 Mei. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 35 51, Wendland 30—42. Hadley 16—27. Clau dius Pernet 1525, Briarclif 1626. Butter fly 10—22, Steward 20—36, Wilh. Kordes 1016, Mme Jules Bouché 1529, Rosalan- dia 15—26; Florex 15—31, Phoebe 7—12. Byou 5080, Chas B. Kilham 1522, Edith Helen 20—37, Aug. Noack 10—15, Else Poulsen 2031, Gloria Mundi 4067, Ellen Poulsen 1520, Paul Gram pel 2550, Rosa Mundi 701.20, Mevr. v. Straaten van Nes 3045, Ingar Ohlson 2035, Queen Mary 15—30, E. G. Hill 20—35, Poul's Scarlet 3052, Seringen 2540, Lathyrus 59, Violieren 1520, Pioenen 1216, Pyre- thrum 49, Leeuwenbekken 50—90, Gerbe- ra 10—16, Clematis Prins Hendrik 11.40, idem The President 801.20, idem le Coul- tre 60—80, Clematis in pot p. st. 20, Acer- blad 22, Rozen in pot j. st. 1015. NIEUWVEEN, 27 Mei. Eieren. Kippen eieren aanvoer 1974 stuks, prijs per 100 f 2.853.15. Eendeneieren f 2.502.60. ALPHEN AAN DEN RIJN, 18 Mei. Groentenveiling. Spinazie f 2..60—7.30, Postelein ƒ26.80, per 100 K.G. Sedery ƒ0.80—1.30, Peen ƒ6.20—11.60, Andijvie 28.30 per 100 bos. Kropsla 0.701.60, Bloemkool I ƒ3.309.20, id. II ƒ6.8.80 Savoyekool 25, per 100 stuks.. Eeierenveiilng. Aanvoer 6700 stuks. Kippeneieren 1.603.20, eendeneieren 1.902.per 100 stuks. UTRECHT, 29 Mei. Veemarkt Totaal aangevoerd 4020 stuks vee, waarvan 630 runderen. Prijzen: Stieren 3435 ct. per pond. Slachtkoeien 2e soort 3438 ct. idem 3e soort 0333 ct. Handel matig. Vaarzen f 160230 per stuk. Pinken f 90130. Melk koeien f 170310. Kalfkoeien f 180320. Varekoeien f 140200. Handel kalm. Nuch tere kalveren f 710. Handel redelijk. Ma gere varkens f 2435. Schrammen f 16—23. Biggen f 1015. Handel flauw. Magex-e schapen f 2030. Handel, kalm. Weidelam- meren f 1115. Zuiglammeren f 1218. Lammeren (Texelaars) f 1216. Handel redelyk. VEUR, 28 Mei Groentenveiling. Eng. komkommers le soort 7.009.50, 2e soort 5.006.50, 3e soort 3.504.50, wankleu rige 4.006.00, stek 2.005.00; gele kom kommers le soort 7.008.90, 2e soort 5.007.00, 3e soort 3.505.20, stek 3.00 6.00; kropsla le soort 1.003.40. 2e soort 0.60—1.20, stoofsla per 100 K.G. 2.006.50, peen 4.0011.50, bloemkool le soort 4.00- 10.50, 2e soort 2.004.50, tomaten midd. 15.00—19.50, gr. ronden 16.00—19.00, 2e soort x5.0020.50, 3e soort 12.0016.00, bonken 11.0014.50, uitschot 5.009.00, andijvie per 100 1.003.80, idem per K.G. 2.005.50, spinazie per 4 K.G. 820 ct., postelein 4.507.00, rabarber 1.50—5.50 per 100 bos, snijboonen 44.0052, radijs 1.001.80, prei 1.50—2.00, selderie 1 2.10, aardbeien 44- -

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3