STADS NIEUWS Na de verkiezing ZATERDAG 29 MEI 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 ZOMERWEER. DE BILT SEINT: Zwakke tot matige wind uit Oostelijke richtingen, licht tot half bewolkt, droog weer, weinig verandering in temperatuur. Hoogste barometers!: 771.7 te Nordöyan. Laagste barometers!: 751.3 te Vestmanoer. De depressie, welke gisteren over Scan dinavië lag, trok snel Oostwaarts en werd door een sterke drukstijging gevolgd, zoo dat het gebied van hooge drukking zich over geheel Scandinavië uitbreidde. Als gevolg hiervan waaien in het Oostzeegebied nog krachtige tot stormachtige Noordelijke winden. Ook in het hooge Noorden van Scandinavië is het luchtdrukverval groot, hier is de wind krachtig uit Noord-West, met plaatselijk nog regen. Overigens is de lucht in Scandinavië meest opgeklaard, de temperatuur is er nog overal onder nor maal. De Oceaan-depressie trok Noord waarts. Op Ierland zyn de barometerstan den ook stijgende en is de lucht betrokken. In Schotland is de lucht meest betrokken met nog regen. In Engeland is de lucht meest helder tot licht bewolkt. De wind is op de Britsche Eilanden zwak tot matig uit Zuidelijke richtingen. In het overige waarnemingsgebied waaien meest zwakke winden en is de lucht helder tot licht be wolkt. Met uitzondering van Scandinavië en Noord-Duitschland is de temperatuur overal weer boven normaal. Voor onze omgeving mag voor het week-end droog weer verwacht worden, met helder tot licht bewolkte lucht en meest zwakke win den uit Oostelijke richtingen. De tempera tuur zal vermoedelijk weinig veranderen. LUCHTTEMPERATUUR. 20.9 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Zaterdagnamiddag 9.37 uur tot Zon dagmorgen 4.16 uur; van Zondagnamiddag 9.38 tot Maandagmorgen 4.15' uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zondag 30 Mei: voorm. 6.45 en nam. 7.10 uur; op Maandag 31 Mei voorm. 7.25 en nam. 7.50 uur. WATERTEMPERATUUR. Poelmeer 21 gr. De Zijl 20.5 gr. C. WAT ANDERE BLADEN SCHRIJVEN WAT ONS VOL KNTET WIL. Ontleend aan een nabeschouwing over de verkiezingen in het Handelsblad (lib.): „Wat ons volk niet wil, is Mussert en Moskou. Wanneer na een regeeringsbeleid van vier jaren, dat talrijke harde maatrege len moest doorvoeren, een ingrijpend ver soberingsregiem moest doorzetten, nieuwe lasten moest opleggen, met een ernstig werkloosheidsprobleem moest worstelen, stevig optrad om orde en gezag te handha ven, en een grondwetsherziening inleidde, welke o.a. het revolutionnaire gevaar scherper dan tevoren wil treffen wan neer na vier zulke bewindsjaren het com munisme slechts 19.000 stemmen wint en het Trotskiïsme (R. S. A. P.) 43.000 stem men verliest, dan ziet het er voor Moskou in Nederland niet al te best ui! En wanneer de N. S. B. in twee jaar tijds van deze moeilijke crisis-periode, waarin ontevredenheid een dankbaar ex ploitatie-object was, ruim 123.000 stemmen kwijtraakt, d.w.z. vrijwel gehalveerd wordt in aanhang, dan is het duidelijk, dat de Nederlandsche bodem voor dit soort poli- tieken import niet bijster vrnuchtbaar zijn wi! Waar Mussert tevoren van zichzelf liet uitroepen, dat „zonder dezen man Ne derland geen toekomst meer heeft", daar kan nu met redelijke zekerheid worden aangenomen, dat „deze man in Nederland geen toekomst meer heeft". Mits ons volk zich door zelftucht zoodanig weet te gedra gen, dat het niet opnieuw een voedings bodem schept waarop kunstmatig opgefok te politieke waanvoorstellingen een begin van wortel kunnen schieten." DE KABINETSCRISIS. H.M. de Koningin heeft heden in verband met de kabinetscrisis op het „Huis ten Bosch" ter conferentie ontvangen de voor zitters van de Tweede Kamerfracties van den Vrijzinnig Dem. Bond en Vrijheidsbond, onderscheidenlijk de heeren mr. A. M. Joekes en dr. S. E. B. Bierema. EEN DOUCEURTJE VAN ƒ35.000 VOOR HET RIJK. Het Rijk heeft Woensdag een goeden dag gehad. Zooals men weet, moest ditmaal voor het eerst bij de Tweede Kamerverkiezin gen een waarborgsom gestort worden van 250 in iederen kieskring, waar men een lijst wilde indienen. Bereikte de lijst in totaal niet minstens 75 pet. van den kies- deeler, dan zou het totaal van de waar borgsommen verloren zijn. Nu maakte 75 pet. van den kiesdeeler 30.447 stemmen uit en negen partijen zijn beneden dit mini mum gebleven. Het zijn de Nationale Boe ren-, Tuinders en Middenstandsbond, de Kath. Dem. Partij, de N. S. N. A. P., „Al gemeen Belang", de Herv. Ger. Staats partij. de Chr. Nat. Actie, de Actie-Bouw man, Nationaal Herstel en Zwart Front. Zes van deze partijtjes hebben het maxi mum verspeeld, dat er te verspelen viel: 250 in achttien kieskringen, dus in to taal 4500. De Chr. Nat. Acti$ nam deel in zeventien kieskringen en boette dus een bedrag van 4250 in. De N.S.N.A.P. en de Actie-Bouwman stortte in zeven en acht kieskringen een borgstelling en verloren dus bedrageen van 1750 en 2000. To taal revenu van de verkiezingen voor de schatkist: vijf en dertig duizend gulden. GRAAF DE MARCHANT GERED! Op 't laatste moment is graaf d'Ansem- bourg nog gered! constateert de „Gel derlander". „Vólk en Vaderland" van 2 April bevat te plechtig het besluit, dat M. Graaf de Marchant et d'Ansembourg niet in de Eer ste Kamer zou terugkeeren. „Bij besluit van den Algemeenen Leider van 30 Maart *37" zoo begon het decreet. En daarbij werden de vier heeren, die in de Eerste Kamer zouden zitting nemen, aangewezen en graaf de Marchant gepromoveerd tot plaatsver vangend leider in de Tweede Kamer. Gezien de onwisse kansen van den Graaf in de Tweede Kamer is het besluit van 30 Maart blijkbaar te elfder ure gewijzigd of ingetrokken en zoo is Graaf de Marchant toch tot lid der Eerste Kamer gekozen. Wanneer de loting voor de Tweede Ka mer gunstig voor hem uitvalt, zal hij wel voor de Eerste Kamer bedanken, waarna ds. van Duyl den zetel in den Senaat zal bezetten. In elk geval is de Graaf door een han dige manoeuvre gered, 't Had weinig ge scheeld of hij had geheel buiten het Par lement gestaan. NIEUWE KATHOLIEKE SENATOREN. J. A. M. Bruineman. De heer J. A. M. Bruineman is burge meester van Druten. Vóór dien bracht hij vele jaren door in Ned.-Indië. Toen de Volksraad zou worden ingesteld, behoorde hij tot de groep katholieken, die de oprichting van een Indisch Katholieke Partij voorbereidde. In 1917 werd de heer Bruineman benoemd tot consul in Swatow (China). In 1919 keerde hij naar Indië te rug; hij werd spoedig gekozen tot hoofd bestuurslid van de Indische Kath. Partij en later voorzitter dier partij, welke hij ver tegenwoordigde in den Raad van Batavia en in den Prov. Raad van West-Java. Hij was lid van het hoofdbestuur van den Cen- tralen Raad der Kath. Sociale Bonden en redacteur-uitgever van 19241927 van het orgaan „Sociaal Leven en Streven". In de periode 19281931 vertegenwoordigde hij de economische belangen van het Suiker syndicaat in den Volksraad. Daarna werd hij door .de regeering belast met de oprich ting van het „Licentiebureau" voor de con trole van den aanplant en den verkoop van de suiker. Deze functie bekleedde hij tot zijn benoeming tot burgemeester van Dru ten. L. F. J. M. Baron van Voorst tot Voorst. De heer van Voorst tot Voorst kwam als candidaat der Kleine Boeren in Overijssel in 1922 in de Tweede Kamer. Tevoren was hij reeds lid van de Provinciale- en Gede puteerde Staten van Overijssel geweest. Louis Frangois Joseph Marie baron van Voorst tot Voorst werd op 23 April 1870 geboren te Herwen en Aerdt. Hij werd opgeleid voor candidaat-notaris en vestigde zich als heereboer in Twello. Hij is coadju tor van de Souvereine Orde van Malta Ba lije Nederland en o.a. ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw en com mandeur in de Orde van Oranje-Nassau. JHR. C. DEDEL WORDT SECRETARIS VAN PRINS BERNHARD. Bij K.B. van 28 Mei 1937 is H. Ms. jacht- jonker en koninklijk houtvester jhr. ir. W. G. Röell op zijn verzoek op de meest eer volle wijze ontheven van zijn tijdelijke be trekking als waarnemend secretaris van Z.K.H. Bernhard, prins der Nederlanden, onder dankbetuiging van de door hem in dezen werkkring bewezen diensten. Bij K.B. van 23 Mei 1937 is, met ingang van 1 Juni 1937, H.Ms. kamerheer in ge wonen dienst jhr. mr. C. Dedel le. eervol ontheven van zijn functie als kamerheer in gewonen dienst; 2e. benoemd tot kamerheer in buiten gewonen dienst, ter beschikking van Z.K.H. Bernhard, prins der Nederlanden, alsmede tot particulier secretaris van hoogstder- zelve. Sacraments week De H. Eucharistie in het brandpunt van ons godsdienstig leven. Christus woont daardoor in ons midden: en maakt onze kerken tot waarachtige huizen van God en poorten van den hemel. Christus geeft zich daardoor tot spijs en drank voor onze zielen: en bewerkt aldus de innigst mogelijke vereeniging tusschen God en een mensch tijdens diens aardsche leven. Christus offert zich daardoor eiken dag in elke H. Mis voor ons aan den Hemel- schen Vader: dat is de vernieuwing, voortzetting, toepassing van het H. Kruisoffer: dat is het welbehagelijk offer, dat volgens de voorspelling van den pro feet van den opgang der zon tot aan hare ondergang aan den naam van God zou worden opgedragen. De H. Eucharistie is bij uitstek onze sterkte, onze troost, onze vreugde. Op den dag der instelling van de H. Eucha ristie, Witten Donderdag, wordt deze vreugde te zeer getemperd door de herin nering aan Jezus' H. Lijden. Op aansporen van niemand minder dan van een heilige, de H. Juliana van Luik, stelde daarom Paus Urbanus IV in het jaar 1264 een nieuwen Feestdag in ter eere van het H. Sacramentsdag. Dat moest een dag zijn van onbeperkte eucharistische feestviering: het Officie ervan werd sa mengesteld door niemand minder dan den H. Thomas van Aquine: spoedig ontwik kelden zich de grootsche Sacramentspro cessies, waarvan wij in onze streken het gemis nog zoozeer voelen. Sacramentsdag wordt voortgezet in een zeer voornaam Octaaf: dat is dus in het geheele kerkelijke jaar de Sacraments- week bij uitstek, waarlijk een feestweek voor de oprechte minnaars der H. Eucha ristie! In deze feestweek houdt de Leidsche Vriendenkring ter eere var} het H. Sacra ment zijn jaarvergadering: a.s. Dinsdag avond 8.15 in den foyer van de Stadsge hoorzaal. Daar zal pastoor van Beukering uit Haarlem, de welbekende liturgist, spreken over het onderwerp: Verdieping onzer eucharistische devotie door meele ven met de liturgie. Een prachtonderwerp, te behandelen door een uiterst bevoegd spreker, en voor iedereen gratis toeganke lijk! Verdieping van ons eucharistisch leven: Jesus Christus bedelt daarom: Hoeveel verdieping? Altijd meer: Zijn liefste wensch is, dat wij onze zielen onderdom pelen, verzinken in deze onpeilbare en on uitputtelijke eucharistische bron van lief de en genade. Meeleven met de liturgie: voor velen onder ons nog een onwennige nieuwig heid: een typisch bewijs van de verkil ling, die gedurende eenige eeuwen door Protestantisme en Jansenisme samen ook in het katholieke godsdienstige leven werd veroorzaakt: maar diezelfde liturgie en ons meeleven daarmede, volgen en zelfs meedoen, is voor de H. Kerk het middel bij uitstek om onze zielen te doen groeien in kennis en bloeien in liefde tot de Heilige Eucharistie. Het bestuur van den Vriendenkring werkt hard om voor die lezing een volle zaal te krijgen, niet natuurlijk om het lou tere pleizier van een volle zaal, maar om volgens zijn opzet het eucharistisch leven van Leidens Katholieken naar vermogen te bevorderen. Het richtte bijzondere uit- noodigingen tot de geheele geestelijkheid, al de kerkelijke zangkoren, de groote standorganisaties en jeugdorganisaties der stad, het onderwijzend personeel onzer scholen enz. Hen allen en in het algemeen de Katholieken van Leiden noodig ik uit: woont deze lezing bij als deel van een actie tot verhooging van uw eucharistische hulde in deze Sacramentsweek. KAP. DORBECK, G. A. v. d. Vriendenkring. VERLOTING ST. FRANCISCUS LIEFDEWERK. Bij de gisteren gehouden verloting in de hoofdprijs gevallen op No. 2608. Voor de verdere prijzen verwijzen wij naar de advertentie in dit nummer. Het bestuur bedankt allen, die op eenigerlei wijze aan het welslagen van fancy-fair of verloting hebben meegewerkt. Geveilde perceelen. Ten overstaan van notaris A. D. Vijgh, alhier: Heerenhuis met tuin alhier aan de Vin- kestraat No. 8 in bod ƒ3.250, kooper de heer Th. L. J. Zitman qq te Zoeterwoude voor 4.200. Ten overstaan van mr. H. M. A. Coe- bergh, Notaris alhier: Huis en erf te Leiden aan den Ouden Singel No. 136 in bod 2.250, kooper de heer E. van Starkenburg qq te Oegstgeest voor 2.250. Huis en erf te Leiden aan de Haver- straat No. 12 in bod ƒ210, kooper de heer J W. van Hagen te Leiden voor 226. Huis en erf met garage te Voorschoten Leidsche weg 297 in bod 2.600, kooper de heer G. van den Nieuwendijk te Voorscho ten voor 2.602. Morgen van 121 uur is er gelegenheid, om de eerw. Moeder-Overste van het St. Lidwina-Huis, zuster Adjuta, op haar zil veren professiefeest geluk te wenschen. „HERWONNEN LEVENSKRACHT". 15 Juni 1938 viert „Herwonnen Levens kracht" haar 25-jarig bestaan, en zooals gebruikelijk bij zoo'n jubilee, kan men niet met leege handen, dus zonder feestgave aankomen. Om bovendien de feestgave' nuttig en doeltreffend te doen zijn, wordt in Neder land een Jubileum-actie gevoerd, welke ten doel heeft 20.000 stuwers-vrijwilligers aan te werven. Dat zijn leden, die wekelijks geheel vrijwillig een stuiver offeren om levens van hun tuberculeuze zusters en broeders te redden door ze naar het sana torium uit te zenden. Allen voelen het noodzakelijke van deze actie aan en natuurlijk willen zij daarom medewerken tot het bereiken van de 20.000 vrijwilligers, die wekelijks een stuiver geven voor dit charitatieve werk. Voor dit doel zijn folders verkrijgbaar, welke geheel gratis te bekomen zijn bij den secretaris van „Herwonnen Levenskracht", den heer W. Overdijk. Haarlemmerstraat 166, en als propaganda-materiaal, ter berei king van de Jubileum-gave, zich uitstekend leent. Verwacht wordt, dat vele folders worden aangevraagd, maar tevens, dat het aanmel- dings-formulier aan den folder gehecht, in gevuld wordt teruggezonden. Hier wordt een offer gevraagd, dat veel voudige vruchten kan afwerpen! INSPECTIE LANDMACHT. De dienstplichtigen van de Landmacht behoorende tot de lichtingen 1925 en 1928, worden herinnerd aan het onderzoek van verlofgangers op 1, 2, en 3 Juni a.s. in de Gymnastiekzaal van de Doelenkazerne, al hier. BLOEDTRANSFUSIEDIENST. Het bestuur van de afd. Leiden van het Nederlandsche Roode Kruis heeft gister namiddag in een der bovenzalen van de Sociëteit „Amicitia" een thee aangeboden aan hen, die als donors hun bloed beschik baar hebben gesteld ten behoeve van den Bloedtransfusiedienst, welke de afdeeling tezamen met de afd. Rijnland sinds eenige jaren in het Academisch Ziekenhuis in werking heeft. In een uitvoerige rede zette de voorzitter, dr. H. Maas, het groote nut van den Bloed transfusiedienst uiteen, dankte de aanwe- zigers donors voor de belangelooze hulp, welke zij aan den Dienst hebben verleend en wekte hen op voor den Bloedtransfu siedienst propaganda te maken zoodat een nog grooter aantal ingezetenen zich tot dit doel beschikbaar zouden stellen. Hierna reikte hij aan 28 aanwezigen de Landstei- ner-medaille uit, met een oorkonde, welke door het hoofdbestuur beschikbaar waren gesteld. Mede aanwezig was prof. Lignac, voor zitter van de afd.'Rijnland. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g e n: 1183. Naamlooze Ven nootschap Leidsche Caramelfabriek voor heen Backer en Co., Leiden, Turfmarkt 8. N. Dir.: N. Spaargaren, Leiden. 2159. E. H. F. Passier, Leiden, Lange- straat 1319, automobielverhuurinrichting, showroom, autohandel en reparatie-inrich ting. Wijz. uitgeoef. bedr.: de automobiel- verhuurinr. is opgeheven. Vest. fil.: Lei den, van Oldenbarneveltstraat 37a. o. d. naam: Leidsche Auto Boxen Garage Pas- sier. 6243. Apotheek Pelle, Leiden, Kort Ra penburg 12. Overl. E.: J. C. Pelle, Rotter dam. 3015. Café „Overbosch", Voorschoten, Veurscheweg 10, café-restaurant. Wijz. handelsn. in: Slijterij „Overbosch". Wijz. uitgeoef. bedr.: café- en slijterijbedrijf; het restaurant is opgeheven. Dinsdag 1 Juni a.s. hoopt onze stadgenoot de heer H. J. Derogee den dag te herden ken, dat hij voor 25 jaar in dienst trad als kellner, in de eerste jaren bij den heer Haverman en later Dij den heer Siere, respectievelijk pachters der le en 2e klas wachtkamers der Nederlandsche Spoor wegen. Aan den Leidschen Glashandel, firma W. van Dam Co., Oude Singel 174 alhier, werd de levering opgedragen van het be- noodigde glas voor: 55 woningen te Kat wijk, 56 woningen te Amersfoort, 50 wo ningen te Den Haag, 32 woningen te Vel- sen. 19 woningen te Aalsmeer, 12 woningen te Hillegom, 16 woningen te Vogelenzang, een Rusthuis te Gouda, Paviljoens Kinder huis „Nieuw Voordorp" te Voorschoten, Pharmaceutische fabriek te Haarlem en een landhuis te Bloemendaal. Door de politie alhier is aangehouden de 38-jarige J. v. H., die nog twee maan den gevangenisstraf had te ondergaan. Proces-verbaal is opgemaakt tegen M A. R. alhier, die gisterenmiddag om 5 uur een steen heeft geworpen door de ruiten der kamer van den directeur van Maatschappe lijk Hulpbetoon. Door zekere H. alhier is bij de politie aangifte gedaan van vermissing van een handwagen. AGENDA LEIDEN. Dinsdag, „Vriendenkring". Spreker pas toor Beukering. Foyer Stadsge hoorzaal, 8.15 uur. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den zal worden waargenomen door de dokters: van Alphen, de Bruyne, Kors, Kortmann en Simons. De Zondagsdienst te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Leemhuis, Tel. 2030. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 24 tot en met Zondag 30 Mei a.s. waargeno men door de apotheken: J. C. Pelle, Kort Rapenburg 12, tel. 594, J. E. M. ten Dijk, Haven 18, te! 85 en J. Doedens, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest te! 274. VAM G.NZE ADVERTEERDERS. LEERDAM-EXPOSITIE BIJ Fa. J. v. d. STOK. Onze aandacht werd gevraagd voor de permanente „Leerdam-expositie", welke door de fa. J. van der Stok in haar zaak Breestraat 155 is ingericht. De bekende Leerdam-glasontwerper A. D. Copier maakte voor dit glaswerk ontwerp en tee- kening. De expositie is in een apart hoek- hoekje op keurige wijze ondergebracht en vooral bij avond maakt het geheel een ge- acheveerden indruk door den fijngekozen belichting. Voor belangstellenden is er tot deze expositie vrije toegang. Tegen een persoon, die gisteren de „N.S.B.-rouwkaarten" op de markt verkocht, van welke onkiesche handeling wij gis teren reeds melding maakten, is proces verbaal opgemaakt wegens het collecteercn zonder vergunning. 'BIOSCOPEN. Casino. Het kunststuk is volbracht! Het schier ondenkbare is geschied. De tweede afleve ring van „De fluisterende schaduw" is nog adembeklemmender, nog sensationeeler dan de eerste. Aan den beloofden sensatielust is voor de volle honderd procent voldaan. Het slot was onverwacht en de ontmaskering van de „Fluisterende Schaduw" was zoo sensationeel, dat wij ons best kunnen in denken, dat er bij de zeer vele inzenders slechts 83 goede oplossers van deze prijs vraag waren. „Broederstrijd" met Erich von Stroheim plaatst ons terug in den Fransoh-Duitschen oorlog. Voornamelijk vliegacrobatiek en fraaie luchtgevechten, voor zoover men dit fraai noemen mag, vormen de hoofdschotel van deze film. Tusschen de suggestieve beelden uit de zen wereldoorlog door, is een eenvoudige liefdesgeschiedenis geweven, maar wij ge- looven, dat, als alle menschen wisten, dat ze met zoo'n aardig meisje uit den strijd zouden komen, er niet zooveel anti-mili taristen zouden zijn, Trianon. De wet is hard en onmeedoogenloos, zegt Pivert (Charles Laughton). Het leven is geven, niet nemen, zegt Madeleine (Frederic March). De strijd tusschen deze menschen is geen strijd van vleesch en bloed, maar een strijd van ideeën. Pivert is de uitvoerder der onverbiddelijke wet tot in het waan zinnige toe. Madeleine is de man, die sta! Een brood, omdat zijn arme kinderen hon ger hadden. Tien jaar galeien zegt de wet. En hij ondergaat zijn martelingen tien jaar lang. Dan is hij een uitgestoote- ne. Hij vindt geen onderdak. Een heilig priester verleent hem dit. En als hij hem besteelt van zijn zilver, redt deze hem van c-en nieuwe straf en geeft hem nog twee zilveren kandelaars. Madeleine wordt zijn burgemeester. En Pivert de onmeedoogenlooze wordt politiecommissaris in zijn district. Pivert ontdekt zijn verleden en geeft hem aan, ofschoon hij al dien tijd goed heeft gedaan. Een wees heeft hij als zijn doch ter opgenomen in zijn huis. Maar de wet zegt, dat een oud galeiboef zich van tijd tot tijd bij de politie moet vertoonen. Dus klaagt Pivert hem aan. Nog zonder resul taat. Maar als Madeleine hoort, dat een ander voor hem wordt aangeklaagd, gaat hij heen om dezen te redden en zichzelf te beschuldigen. Weer zit de onmeedoogen looze wet hem achterna. Hij verbergt zich als tuinman in het klooster, dat hij wel deed en waar zijn aangenomen dochter nu wordt opgevoed. Maar altijd blijft Pivert hem volgen tot op de barricaden van Pa rijs als hij de geliefde van zijn dochter redt. De harde wet en de naastenliefde. Schiet, zegt Pivert, de wet zal toch winnen. Maar Madeleine schiet niet en laat hem gaan. Het leven is geven, zegt hij en niet nemen en hij wint. Deze ontroernde film, naar het boek van Victor Hugo is een machtig pleidooi voor recht én menschelijkheid én naastenliefde. Er is een machtige uitbeelding van Fre deric March, schitterend spel van den kou den Pivert en een ensceering en opzet die verbijstert. Wij bevelen deze indrukwek kende film zeer gaarne aan. Vooraf gaan uitgebreide journaals, een teekenfilm en een komisch-muzikale twee- acter.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2