ZATERDAG 29 MEI 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG, 10 UIT DE OMGEVING SPOEDEISCHENDE RAADSVERGADERING. De Raad dezer Gemeente hield §en spoed- elschende Raadsvergadering op Vrijdag 28 Mei 1937 des voorm. te 10.30 uur. Voorzit ter: Loco-Burgemeester P. Klaver; tegen woordig 14 leden; afwezig met kennisge ving wegens buitenlands-zijn de heer A. Th. Goemans. Het eenige punt ter behandeling is: Con versie geldleening. De voorzitter zegt, dat de heeren in spoedvergadering zijn opgeroepen om 3 geldleeningen in één tegen lager rentety pe om te zetten. Eén der om te zetten lee ningen tegen 'n "rente van 5.5 pet. kon niet eerder veranderd worden dan in 1937, doch door de bemoeiing der Ver. voor Ned. Ge meenten verscheen een Koninklijk Besluit, waarbij de buitengewoon drukkende bepa lingen ongedaan werden gemaakt. Er zijn thans te converteeren de volgende 3 lee ningen: 1. groot 7400 thans 41/4 pet., ondergebracht bij het Pensioenfonds der Twentsche Bank, die bij dezelfde instel ling zonder kosten omgezet kan worden in een van 3 3/4 pet. Verder 1 groot 107.000 thans a 5,5 pet. gesloten bij de Rijksverz. Bank en 1 groot 420.000 5 pet.; deze twee kunnen ook bij één instelling worden ondergebracht tegen 3 3/4 pet. Bij deze laatste komen geen andere kosten dan een achtste pet. provinsie. De Secretaris en zijn ambtenaren hebben buitengewoon veel werk aan de voorbereiding gehad, doch zijn o.i. volkomen geslaagd. Alles bijeen wordt het een besparing van 7000 aan rente per jaar. De duur is als volgt: voor de eerste leening 10 jaar en na 15 jaar 4 pet. of geld terug, bij de grootste voor 10 jaar en daarna 4 pet. of geld terug. Na eenige bespreking wordt het voorstel met alg. stemmen aangenomen. De voorzitter heeft het woord van lof van den heer Meskers gehoord en betuigt er zijn dank voor, maar het grootste ge deelte daarvan komt toe aan den Secreta ris en zijn ambtenaren; inderdaad is door hen deze materie op schitterende wijze af gewerkt (applaus). De voorz. dankt nu voor de opkomst en hoopt, dat we voort kunnen gaan om de gemeente te ontlasten van de groote zorgen opdat de noodlijdend heid spoedig tot het verleden kan behooren. Hierna sluiting. KATWIJK. Luchtbescherming. Ei* is alhier een luchtbeschermingscommissie ingesteld. Tot voorzitter dezer" commissie is benoemd de Inspecteur van politie, Mr. R. Warmoltz, tot1 leden de heeren D. C. O. Boekhoven en A. E. van Daalen en Ir. J. H. de Bruyn. Tot adviseur de heer Roosdorp, bedrijfsleider aan de Chemische fabriek alhier. De com missie werd geïnstalleerd door den Burge meester W. Woldxingh van der Hoop. Reddingsbrigade. Tot bestuurslid der Reddingsbrigade is in de vacature L. H. Slotemaker benoemd de heer D. Parle- vliet Lz. Centrale tent. Nu de centrale tent der Katw. Reddingsbrigade dezer dagen is inge stort, zal deze bij opbouw ongeveer 80 Meter meer Noordwaarts geplaatst worden. Met de herstelling en opbouw is reeds aange vangen. Geboren: Teunis, z. v. A. Onderwater en A. v. Duvvenbode IJda Klazina, d. v. P. Ouwehand en G. Jonker Annie Mar- garetha, d. v. G. Parkvliet en H. de Kort Wilhelmina Alida, d. v. J. Haasnoot en T. Plug. Ondertrouwd: M. Varkevisser en A. de Zwart J. Pronk en G. Schaap K. Dubbeldam en M. van der Meij A. Spierenburg en M. Remmerswaal. Getrouwd: C. v.d, Bent en K. Haas noot A. v. Tol en A. C, Verhart A. Parlevliet en A. Mary nes A. Hoek en C. v. d. Plas. i Overleden: Petronella Vooys, 66 j. Catharina Wijsman 13 jaar. 12 -jarig jubileum van den heer P. Warmerdam Czn. Donderdag is de heer P. Warmerdam Czn., directeur der Veiling H.B.G. (G.A.) te Lisse op grootsche wijze gehuldigd. Des morgens te 10 uur werd hij op het smaakvol versierde privékantoor door zijn collega's ontvangen en door hen en het ge- heele personeel van harte gelukgewenscht. De heer Warmerdam was buitengewoon getroffen door deze onverwachte ontvangst, daar de officieele huldiging des avonds zou plaats vinden. Voor 12 uur maakten velen onder welke de heer J. C. de Haan, gemeente-secretaris, van de gelegenheid gebruik om hem te complimenteeren. Des avonds te 7y3 uur vond de groote huldiging plaats in het groote kantoor lokaal der Vereeniging door zijn meae- Directie en Commissarissen en het geheele personeel. Onder de genoodigden merkten wij in den loop van den avond op: Baron v. Wijnbergen, Burgemeester der gemeente Lisse, den heer Dix, Hoofdredacteur v. h. Kweekersblad, den heer Paul van Deursen, Accountant der Vereeniging en den heer Raaphorst, Secretaris van het Holl. Bloem bollenkweekers Genootschap. De heer S. Schoneveld, mede-directeur, heette de jubilaris, diens echtgenoote en verdere familie van harte welkom en sprak hem in welgekozen woorden toe, waarin hij het vele werk en de groote stuwkracht van den jubilaris weergaf en er op wees, dat Gode in deze dank te brengen is. Hierna bood de heer J. Kortekaas, mede directeur, een tegeltableau aan, voorstel lend de voorgevels van kantoorgebouw en de veilingloodsen, zijnde een cadeau van de mede-directie, commissariaat en per soneel. Baron v. Wijnbergen, Burgemeester der gemeente Lisse, sprak eenige waardeeren- de woorden en een hartelijke gelukwensch. Hij kenschetste den heer Warmerdam als altijd jong en dezelfde man, steeds dezelf de activiteit, frissche geest en genoeglijke medewerking. Hij hoopte, dat voor hem door God nog een lange reeks van mooie jaren is weggelegd en stelde een dronk in op het welzijn der familie Warmerdam en de Veiling H.B.G. Vervolgens traden als sprekers op de hee ren J. W. A, Lefeber, als directeur der Coöp. Boerenleenbank te Lisse, J. P. Se- gers en A. van Oosten, commissarissen der Vereeniging. J. F. Ch. Dix, hoofdredacteur van het Kweekersblad en diverse andere bladen, P. v. Deursen, accountant der ver eeniging, R. W. Doeksen, procuratiehouder der vereeniging, en de heer M. Warmerdam Pzn., zoon van den jubilaris. Na deze sprekers gaf de heer Raaphorst, secretaris v. h. Hollandsch Bloembollen kweekers Genootschap een historisch over zicht van het ontstaan van het veilingwe zen. De Veiling H.B.G. blijkt ontstaan te zijn uit de veilingkring Lisse, waarvan de eerste oprichting geschiedde in 1906 en de eerste veiling werd gehouden 8 Augustus 1906. De heer Warmerdam was ook reeds een 8-tal jaren Veilingmeester van den Veilingkring en dus ruim 20 jaar in het veilingwezen. Zeer onder den indruk, dankte de heer P. Warmerdam alle sprekers en verdere aanwezigen hartelijk en noemde dit voor hem en de zijnen een onvergetelijken dag. Hij hoopte en wenschte, dat God Zijn ze gen moge doen rusten op de Veiling H.B.G. en hen die daaraan verbonden zijn en hun ne gezinnen. In den loop van den avond werd een se renade gebracht door de R.K. Muziekver- eeniging „Adolf Kolping". Ten slotte brengt de heer S. Schoneveld vriendelijk dank aan den heer P. Warmer dam en diens echtgenoote voor de bereid willigheid om dezen dag mede te willen vieren; alle genoodigden voor hunne aan wezigheid en allen die medegewerkt heb ben aan het organiseeren van dezen dag. NOORDWIJKERHOUT. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Maandag 31 Mei a.s. des namiddags te 7 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken; 2. Ver zoeken om eene tegemoetkoming uit de ge meentekas overeenkomstig artikel 13 der Lager Onderwijswet 1920; 3. Benoeming van de leden der commissie tot wering van schoolverzuim; 4. Voorstel.van B. en W. tot het vaststellen van: le. een verordening in gevolge artikel 122 der gemeentewet rege lende de inning van haven- en kadegefëen; 2e. eene instructie voor den havenmeester. 5. Voorstel van B. en W. tot het sluiten van een nieuwe overeenkomst betreffende de levering van gas in de gemeente Noord wij- kerhout door de Stedelijke Gasfabrieken te Leiden; 6. Voorstel van B. en W. tot over name van de Nieuwe Duinstraat, de Emma- straat, een gedeelte van de Julianastraat en een gedeelte van de Kortenbachstraat'; 7. Voorstel van B. en W. om de betrekkmg van gemeente-werkman aan te wijzen als betrekking, welke bij eventueel voorkomen de vacatures door een capitulant zal worden vervuld; 8. Wyziging begrooting, dienst 1936; 9. Schrijven van Gedep. Staten ter zake van de begrooting, dienst 1937; 10. Wij ziging begrooting, dienst 1937. Van den steiger gevallen. Vrijdag was de opperman F. Broekhof alhier aan het werk op een 8 Meter hooge steiger aan het nieuw te bouwen zusterhuis op „Sancta Maria", toen hij ongelukkigerwijze kwam te vallen. Hij werd bewusteloos opgenomen. Dr;' van Hellemondt van de stichting ver leende de eerste geneeskundige hulp en liet B. per auto naar huis vervoeren. Dr. W, achtte overbrenging naar het Ziekenhuis te Leiden noodzakelijk daar bleek dat de patient inwendige kneuzingen had beko men. Per ziekenauto is hij vervoerd. Kerkbollenveiling St. Victor Parochie. De bollenveiling voor kerk en armen van de St. Victor Parochie heeft opgebracht de mooie som van 1309. K.J.M.V. Ondanks het feit, dat de tijd voor vergaderbezoek voor vele leden in verband met drukke bezigheden moeilijker wordt, hield de heer J. Pijnenburg voor een drukbezochte ontwikkelingsavond van de K.J.M.V. een lezing over de techniek van de verkiezing. Ook de Moderator vao de vereeniging was present. Met belangstel ling volgden de leden de interessante cau serie. De voorzitter bracht den heer Pijnen burg na afloop dank namens de leden voor den leerzamen avond. ZILK. Korenbond „Mgr. Lans". De zeereerw. heer Fr. Hansen, pastoor te Zilk, is door den hoogeerw. heer J. C. v. d. Wiel, deken te Hoorn en Dioc. voorzitter van de Ned. St. Gregoriusvereeniging benoemd tot voor zitter van de korenbond „Mgr. Lans" in de plaats van den vertrokken voorzitter, pastoor P. J. de Kok. Volksfeest. De parochiale permanente feestcommissie heeft besloten, dit jaar in de maand September een dag kinder- en volksfeest te organiseeren. De vaststelling van de juiste datum kon nog niet plaats hebben, aangezien de Commissie rekening moet houden met eventueele feesten in Noordwijkerhout. Het ligt in de bedoeling om op den voor middag de kinderspelen te houden, en in den namiddag de wedstrijden voor de groo teren. Verder zullen wederom den geheelen dag diverse kermisvermakelijkheden de stem ming er trachten in te houden. SASSENHEIM. OVERGESTOKEN ZONDER UIT TE KIJKEN. Door een auto gegrepen. Op den rijksweg tusschen Sassenheim en Oegstgeest stond gistermiddag de steen rijder S. Groeneveld uit Sassenheim enkele oogenblikken langs den weg met zijn broer te praten. Plotseling stak hij den weg over zonder voldoende uit te kijken. Een auto van de Wereldjamboree, bestuurd door H. W. uit den Haag. greep hem en slingerde den man met geweld tegen het wegdek, waarna een wiel over zijn rechterbeen ging. De voet werd totaal verbrijzeld, terwijl bovendien het dijbeen gebroken werd. In ernstigen toestand werd het slachtoffer, dat 22 jaar oud is, per ziekenauto naar het Diaeones- senhuis te Leiden vervoerd. Zijn toestand was heden naar omstandigheden, redelijk wel. Uitbreiding gemeenteuhis. Door Bur gemeester en Wethouders werd hedenmor gen ten Gemeentehuize aanbesteed het bou wen van kantoorruimten in de reserve ruimte op de bovenverdieping van het Raadhuis. De uitslag was als volgt: Gebr. v. Nieuwkoop 1.440. Gebr. Meeuwissen 1.375.— J. Dijkstra Azn. 1.348.— W. Olyslagers 1.325.— Th. Reeuwyk tl 1.300,— Gebr. v. Breda 1.299.— J. P. Oudshoorn Azn. 1.248. C. J. Kiebert 1,199. De gunning werd aangehouden. NIEUWVEEN. Collecte. Op 3 Juni a.s. zal wederom, thans voor den 121sten keer de jaarlijk- sche collecte plaats vinden ten behoeve van het Fonds voor Oud-Militairen (Fonds ter aanmoediging en ondersteuning van den gewapenden Dienst in de Nederlan den). Het bestuur van voormeld Fonds noodigt de ingezetenen der gemeente uit, deze oude collecte met ruime bijdragen te steunen. Het doel is dien steun alles zins waard. Blijkens het laatste jaarver slag werden door bedoeld Fonds 756 ver dienstelijke oud-militgiren, die hulpbe hoevend waren geworden, finantieel ge steund. In totaal werd aan hen door het Fonds een bedrag van f 43.797,60 uitge keerd. Daarentegen bedroeg de opbrengst van de collecten in het geheele land slechts 11.485,18. Het bestuur hoopt, dat de ingezetenen, ieder naar zijn vermogen zullen medewerken om de voortzetting van het nuttige werk van het Fonds mo gelijk te maken. OEGSTGEEST. W.-G. KruLs. Onder voorzitterschap van den heer Paardekooper hield het W.-G. Kruis een algemeene vergadering, die slechts matig was bezocht. Na voorlezing en goedkeuring der notulen bracht de heer J. v. Noord een welverzorgd jaarverslag uit, waarvan we noteerden: dat het leden tal 171 bedraagt; 24 candidaten slaagden voor het diploma E. H. B. O. De wijkzuster behandelde in het gebouw 289 personen met 1407 bezoeken en buiten het wijkgebouw 354 personen met 3598 be zoeken. 37 patiënten maakten gebruik van de hogtezon met 207 bestralingen. Afgegeven in bruikleen werden 336 ar tikelen uit het magazijn. Sinds 1 Oct. is de afdeeling bij den bond aangesloten. Met een opwekking tot steun en aan sluiting bij het W. G. K. besloot de secre taris zijn verslag. Uit het financieele ver slag bleek een batig saldo van 172.46 over het afgeloopen-jaar. Het periodiek aftredend bestuurslid werd herkozen. De voorzitter deelde voorts nog mede, dat de reden tot aansluiting bij den Z. H. Bond is geweest, een onderhoud met den secretaris, den heer Nienheid, «*n het advies van den rechtskundig adviseur mr. Bol- sius. De heer van Noord meende niet langer als secretaris te moeten aanblijven, om dat zijn leeftijd het hem dikwijls moeilijk maakt en hij bovendien veraf woont. De voorzitter heeft een goede opvolger op het oog en van de vergadering toestem ming ontvangen hem tijdelijk aan te stel len om hem later in de alg. vergadering in 1938 te doen benoemen. De heer Hoogervorst zou de datum der jaarvergadeiing liever zien gesteld in Maart of April, hetgeen de voorzitter toezegde, waarna sluiting volgde. Nationale Reclasseeringsdag. Het plaat selijk comité voor den Nat. Reclasseerings dag, kwam in vergadering bijeen onder voorzitterschap van den heer S. Bijl, die bij de opening de aanwezige verwelkomde. Het reclasseeringswerk mag wel eenigs- zins als bekend worden veronderstelt. De gevangene wordt bezocht in de eenzaam heid van de cel en na zijn invrijheidstel ling geholpen om op eerlijke wy'ze door het het leven te komen. De reclasseeringsin- stellingen hebben voorts samenwerking met de strafrechtspraak gezocht, en gevon den, om zoo aan de niet-verdorven elemen ten onder de reliquenten de kennismaking met de gevangenis te besparen, b.v. door voorwaardelijke veroordeeling. Aan vele mislukkende levens wordt nieuwe kracht gegeven en dat is natuurlijk ook de beste manier om de maatschappij te beveiligen en te versterken. De diverse Nederl. Re- classeeringsinstellmgen zien hun groote maatschappelijke arbeid bedreigd, doordat de regeering zich genoodzaakt ziet tot be langrijke subsidie-vermindering. Daarom zal evenals het vorig jaar wederom ook in onze gemeente een collecte worden gehou den. In 1936 is 12000 meer ingekomen dan in 1935, hetgeen zeer moedgevend is. De inzameling zal worden gehouden op 5 Juni. Het comité hoopt, dat vele perso nen bereid zullen worden gevonden te col lecteeren om zoodoende ook een steentje bij te dragen tot steun van het reel. werk. Door den voorzitter werd voorts de or ganisatie dezer collecte nader toegelicht... Van meerderen mocht het comité reeds een bereidverklaring ontvangen, Hierna volgde sluiting. Vermelden we nog, dat in het comité van aanbeveling o.m. hebben zitting ge nomen burgemeester Gerrevink, de beide wethouders der gemeente.. Voorts pastoor P. M. de Vetten en de plaatselijke predi- TER-AAR. Raadsvacature. In de vacature, ont staan door. het bedanken van den heer P. Kroon, als lid van den Raad, is thans be noemd dc heer A. de Leeuw, die zijn be noeming heeft aangenomen. VOORSCHOTEN. Aangereden. Mej. S. riep hedenmor gen de hulp der politie in, daar haar ver loofde H. v. d. V. was aangevallen door haar vader, die tegen deze verkeering was. Dc politie verleende hulp en nam den heer H. v. d. V. uit Voorschoten en zijn a.s. schoonvader, den heer S. uit Veur, in ver hoor. De heer H. v. d. V. verklaarde aan gereden te zijn door v. d. S. uit Veur, doch de heer S. uit Veur verklaarde het tegen overgestelde. Beide personen bekwamen eenige ontvellingen. Proces-verbaal is op gemaakt. Postzegels-automaten. Aan het post kantoor alhier zyn een drietal automaten geplaatst voor verkoop van postzegels van 1 y3, 5 en 6 centen. Men zij er op bedacht gaaf geld voor dit doel te gebruiken. WASSENAAR De bouwverordening. Heden is uitge geven het Staatsblad no. 2812, besluit van den 15den Mei 1937, tot gedeeltelijke schor sing van een besluit van Ged. Staten van Zuid-Holland, betreffende de bouwveror dening van Wassenaar, z UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Kampioenschap Ned. R.K. Dambond, Morgen wordt in het Patronaatsgebouw al hier een wedstrijd gespeeld om het R.K. clubkampioenschap van Nederland tus schen Gez. Samenzijn uit Leiden 'en de R.K. Utr. Damvereeniging. Alle katholieken uit Alphen en omgeving zijn van harte welkom bij dezen wedstrijd, die geopend zal worden door den voorz. van het Hoofdbestuur van den Ned. R.K. Dambond, den heer Pellemans. Deze laatste zal een kort propagandawoord spreken naar aanleiding waarvan de mogelijkheid-wordt onderzocht om te komen tot oprichting eener R.K. Damclub. Aanvang 2 uur. BOSKOOP. Goede vangst. Door de politie alhier is aangehouden A. V., waarmede een goede vangst is -gedaan. V. maakte er namelijk de laatste tijd een gewoonte van om kweeke- rijen te "bezoeken en zich daar verschillende goederen toe te eigenen, zooals broeiramen, dekschroten, horren of gereedschappen, welke goederen door hem weer aan kwee kers werden verkocht, soms voor heel wei nig geld. Vele kweekers waren belust op koopjes, zoodat de diefstallen veelvuldiger werden. Verdachte nam veelal broeiramen weg van groote partijen, zoodat aanvanke lijk de vermissingen nog niet opgemerkt werden totdat de politie er achter kwam en vele kweekers verzocht eens een onder zoek in te stellen, waarbij bleek, dat velen tot de gedueerden behooren. Vele ontvreemde voorwerpen, waarbij ruim 80 broeiramen, zijn reeds opgespoord en in beslag genomen, terwijl het onder zoek nog wordt voortgezet, om ook de ove rige voorwerpen op te sporen. V. is voorgeleid voor den officier van Justitie en zal ingesloten worden in bet huis van bewaring. Ook tegen de koo- pers van de ontvreemde voorwerpen zal proces-verbaal worden opgemaakt. GEMENGDE BERICHTEN AUTO OP EEN GROEP FIETSERS GEREDEN. Eén doode en een zwaar gewonde. In de grensgemeente Bocholt bij Weert heeft een ernstige aanrijding plaats gehad, welke een man het leven kostte. Nabij de kerk aldaar reed een luxe auto uit Vught in op een groep fietsers, waarbij de 36-jarige J. Hillen vrijwel op slag werd gedood, terwijl de heer J. Boonen zware verwondingen opliep. Hillen laat een vrouw met zes jeugdige kinderen achter. KINDJE GEDOOD BIJ EEN AANRIJDING. Gistermiddag omstreeks vier uur werd op de Havenstraat te Hilversum nabij de Gasthuisstraat de driejarige Petronella Ber kenbosch, wonende Hoogstraat, Hilversum, door een vrachtauto overreden en gedood. Op het moment, dat de auto passeerde, stond het meisje op den trottoirband en is vermoedelijk den rijweg opgeloopen en zoo onder de achterwielen trecht gekomen. Het kind bekwam een schedelfractuur en over leed op hetzelfde moment dat het rechter- achterwiel tegen het hoofdje aan kwam. De bestuurders, de 32-jarige T. H. uit Hilversum, bemerkte niets van de aanrij ding, doch werd dor voorbijgangers aan gehouden. Hem treft geen schuld. Op de plaats van het ongeval was dr. Versfeit spoedig aanwezig; hij kon alleen den dood constateeren. Per politie-auto werd het lijkje naar de woning overge bracht. De vrachtwagen, eigendom van de fir ma S., was geladen met groenten. Het voer tuig werd door de politie in beslag geno men. JONGEN DOODGEKNELD. Te Zwaag is gisteravond een ernstig on geluk gebeurd, waarbij de zevenjarige C. Bennis om het leven is gekomen. De knaap geraakte bij het oversteken van den weg bekneld tusschen een maaimachine en een juist passeerenden auto. Eenige oogenblik ken na het ongeluk gaf de jongen den DIENSTBODE UIT DAKGOOT GEVALLEN. Donderdagmiddag tegen vijf uur was de 17-jarige dienstbode T. Reygersberg uit de Groenelaan te Schiedam, in de woning aan den Essenburgersingel te Rotterdam, waar zij in betrekking was, bezig met het schoon maken van de dakgoot. Het meisje heeft daarbij het evenwicht verloren en is van 15 Meter hoogte naar beneden geslagen. Zij kwam- met het hoofd op de straat te recht en was op slag dood. Het stoffelijk overschot is naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: T. van Wijngaarden, behanger en stof feerder te Koudekerk aan den Ryn; cud. mr. P. E. Briët, te Leiden. Behalve de nieuwste verkeers- voorschriften moet u óók nog de oudste ongevallenoorraken (roe keloosheid en drankmisbruik!) kennen! KAPITALE BOERDERIJ AFGEBRAND. Te Asten N.B. is brand ontstaan in de kapitale boerderij van den landbouwer J. Tielen. Wegens gebrek aan water kon de brandweer niets uitrichten. De boerderij met inboedel ging geheel verloren. De oor zaak van den brand is onbekend. Verzeke ring dekt de schade. COMMISSARISSEN BEETGENOMEN. De politie van het bureau aan de Lin- naeusstraat te Amsterdam zoekt, naar de „Tel." meldt, reeds sinds eenigen tijd naar den directeur van een rijwielzaak, aan de Weesperzijde, die dc commissarissen dezer onderneming, een naamlooze vennootschap, voor J; 9000 zou hebben opgelicht. Eenigen tijd geleden kwam hij de com missarissen verblijden met de mededeel ing, dat hij een groot aantal rijwielen kon leve ren aan de rijksveldwacht, marechaussee, politie e.d. Hij toonde den heeren verschillende be scheiden, waaruit inderdaad bleek, dat de zaak een mooie kans maakte, een groote partij fietsen te kunnen leveren. De direc teur maakte den commissaris voorts wijs, dat hij een bedrag van negenduizend gulden als cautie moest storten om voor de leve ring in aanmerking te komen. Dc commissarissen staken de koppen bij elkaar en kwamen over de brug. Toen de directeur het geld in zijn zak had, was hij plotseling verdwenen. De benadeelden togen op onderzoek uit en kwamen spoedig tot de ontdekking dat zij leelijk waren beetgenomen. De getoonde bescheiden van den directeur waren „eigen fabrikaat". De directeur is natuurlijk gevlogen en zit vermoedelijk in Duitschland. NASLEEP DER VERKIEZINGEN. Relletjes te Amsterdam. Colportagerumoer, dat zich op Vrijdag avonden te Amsterdam steeds in meer of mindere mate voordoet, is gisteren tenge volge van den verkiezingsuitslag in een ietwat heviger mate dan gewoonlijk, opge treden. Rond de colporteurs drong zich, vooral in de omgeving van het Leidscheplein en het Koningsplein, een menigte politieke tegen standers op. De politie heeft op het Leidscheplein het colporteeren verboden. De politie van het bureau Singel heeft in den loop: van den avond een revolver en eenige wandelstok ken in beslaggenomen, terwijl een man op dit bureau aangifte van mishandeling heeft De politie van het bureau Pieter Aertz- straat heeft vooral in de omgeving van de Ceintuurbaan en de Amstellaan, met ge bruikmaking van den gummistok groep jes betoogers moeten verspreiden, Er is niemand gearresteerd.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10