WOENSDAG 26 MEI 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER ONWEERSKANS. DE BILT SEINT: Meest zwakke en veranderlijke wind, ge deeltelijk bewolkt droog warm weer, be houdens toenemende kans op onweer. Hoogste barometerst.:: 769.0 te Konings bergen. Laagste barometerst.: 756.3 te Vestmanoer. Het hoogedrukgebied in het Noord-Wes ten nam aanzienlijk in beteekenis af, dat in het Oosten breidde zich naar het Noor den uit. De Oceaan-depressie verplaatste zich iets naar het Noorden. In Zuid-Enge- land regende het vanmorgen, terwijl het vannacht op verschillende plaatsen daar. geonweerd heeft. Langs de Noordkust heeft het in het afgeloopen etmaal nog geregend. Vanmorgen was de lucht daar nog overal betrokken. Overigens heerscht nog in het geheeles waarnemingsgebied mooi zomer weer, met meest slechts zwakken wind. Alleen op het Westen van de Britsche Ei landen waait het matig tot krachtig uit het Zuiden. Met uitzondering van Noord-Scan- dinavië was de ochtendtemperatuur in het geheele waarnemingsgebied boven nor maal, het meest in onze omgeving en Noord Duitschland (8 tot 9 graden). Ook de Duit- sche en Zwïtsersche bergstations melden mooi helder weer. Voor onze omgeving mag nog op aanhouding van dezen 'weerstoe- stand gerekend worden. De onweerskansen zijn echter niet onaanzienlijk toegenomen. LUCHTTEMPERATUUR 28 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Woensdagnamiddag 9.34 uur tot Donderdagmorgen 4.19 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Donderdag 27 Mei voorm. 4.55 en nam. 5.20 uur WATERTEMPERATUUR Poelmeer 21 gr. De Zijl 20 gr. C. EEN VERGADERING VAN DE N.S.B. De N.S.B. hield gisterenavond een bij eenkomst, waarin als sprekers optraden de heer J. Meyers, uit Leiden, lid van Prov. Staten, en ds. Van Duyl. De Stadsgehoor zaal was op de tribunes na vrijwel bezet. Allereerst verkreeg het woord de heer Meyers. Spr. zeide, dat het resultaat van de Statenverkiezingen in 1935 was, dat Mus- sert won; het resultaat van deze verkie zingen zal zijn: Mussert wint wéér. Vorige verkiezingen waren schijn vertooningen, doch déze verkiezing is een belangrijke volksuitspraak over het behoud of over het verdwijnen van het parlementaire stelsel. Het binnenlandsch beleid van het kabi- net-Colijn noemde spr. schandelijk. Het de valueerde, volgens den heer Meyers, zonder noodzaak en het deed dit zoo infaam ge meen, dat wederom degenen, die reeds cri sis-slachtoffer waren, werden getroffen door de prijsverhooging. Na eenige opmerkingen over de door Juda beheerschte pers, over „Eenheid door Democratie", over werkloosheid en mid denstand, zeide spr. losjes-weg over het nieuw-heidendom, dat de „Staatsgreep partij" door haar nooit-vervulde beloften, hoofdschuldige is van de geweldige en on gekende geloofsafval onder de Katholieke arbeiders. Hierna deed spr. een pathetisch beroep op de arbeiders zich aan te sluiten bij de N.S.B. Critiek oefende spr. uit op sommige uit latingen van „gewijde redenaars". Zoo was spr. Zondag ter kerke, waar de predikant sprak over: „de leerling is niet beter dan de Meester". Hierin scheen de predikant een vrijbrief gevonden te hebben (althans volgens het „verslag" van den heer Meyers) om de N.S.B. als een beweging van verraders en huichelaars uit te maken. Voor huichelaars en volksverraders, zeide de heer Meyers, is het 't beste naar de Staatspartij te gaan. Spr. heeft de „eerbied in Gods huis" be waard, doch anders zou hij na de predika tie het woord hebben genomen en gevraagd hebben: Christus werd vanaf het begin van zijn openbaar leven vervolgd; door wie werd Hy vervolgd? Was het niet door de hoogepriesters, de schriftgeleerden, de fari- zeeën? Was het niet door de machthebbers van dien tijd? Als Christus had willen sa mengaan met de machthebbers, dan had men Hem niet aan 't kruis geslagen. Na gezegd te hebben, dat de Paus in zijn nieuwe encycliek niet met één woord heeft gesproken over het nationaal-socialisme, keerde spr. zich weer tegen de Staatsgreep- partij, die duizenden van het geloof heeft beroofd, het goede in ons volk heeft on dermijnd, de werkers uit hun arbeid heeft gestooten en thans van hen nog zelfmoord verlangt, door te vragen op haar te stem men. De leuze is: „Wij kiezen Christus", en dan bedoelen zij de Mammon. Spr. besloot met eenige volzinnen op het welslagen der verkiezing. Na de pauze sprak ds. Van Duyl. Wij willen bij het bovenstaande nog en kele korte opmerkingen maken, omdat wij bij deze publieke beschuldigingen aan het adres van Katholieken niet mogen zwij gen! Wij zullen ons hierbij stellen op het door ons naar ons beste weten stëeds, consciëntieus, ingenomen standpunt: dat wij niemand onnoodig kwetsen of onaange naam zijn. Op de eerste plaats moeten wij opmer ken, dat op een predicatie van een priester geen critiek behoort te worden geleverd in een openbare vergadering, waarin „rijp en groen", waarin ook ongetwijfeld! meerderen, wier anti-clericalisme en wier anti-papisme gnuivend genieten, als een „paap" fel wordt becritiseerd door een an deren „paap"! Een Katholiek behoort niet in zulk een gezelschap een zijner geestelijke leidslieden te critiseeren; dat moe* hij in zien, dat moet hij voelen. Den weg, dien de spreker nu heeft bewandelt, is in hooge mate afkeurenswaardig. Even nadenken, geachte spreker, en u moet 't met ons eens zijn. Als hij ernstig mocht meenen, dat een zijner priesters verkeerd handelt, staan hem wegen open, om die meening ter be- voegder plaatse te brengen. Maar de spreker heeft bovendien öf niet goed geluisterd, zoodat hij het zelf niet goed wist, óf niet goed het door hem ge hoorde aan de vergadering medegedeeld. In de klaarblijkelijk door hem bedoelde pre dicatie die ook wij j.l. Zondag hebben gehoord is niet'de N.S.B. uitgemaakt voor een beweging van verraders en hui chelaars. Neen, de predikant heeft in krach tige woorden zijn afkeuring uitgesproken over het gedrag van Katholieken, die over- loopen naar het kamp der tegenstanders in welk kamp zij ten slotte niet worden ge acht, omdat zij hun katholiciteit ontrouw zijn geworden. En deze laatste gedachte ontwikkelde de predikant verder. Zou de heer Mussert ook niet zóó spreken over N.S.B.'ers, die, N.S.B.'er blijvend voor zoover mogelijk! de bestrijders cn tegenstanders van den heer Mussert, de so cialisten b.v., steunen. En de N.S.B. is een bestrijder en tegenstander van de Bis schoppen in Nederland, van het Gezag in de Katholieke Kerk. Dat weet een ieder. Dan is 't toch ook begrijpelijk, dat veroordeeld wordt en zulks doet een predikant in navolging van wat de Bisschoppen doen! het gedrag der Katholieken, die zulk een beweging hun steun geven! Even naden ken, geachte spreker, en u moet 't met ons eens zijn. Christus werd vervolgd door de macht hebbers van dien tijdDe Kerk wordt nu vervolgd door de nationaal-socialisti- sche machthebbers in Duitschland, die niet door de N.S.B. hier te lande gedesavoueerd zijn. Zegt dat den Katholieken spreker niets?De vraag, die hij aan den pre dikant had willen stellen, zou een vraag zijn geweest, waarop 't is zonneklaar het antwoord een directe veroordeeling van zijn eigen optreden zou hebben ingehouden. Even nadenken, geachte spreker, en u moet het met ons eens zijn. De R.K. Staatspartij is hoofdschuldige van geloofsafval onder de Katholieke ar beiders, aldus de spr. Ieder weet, dat nie mand, die lid is van de R.K. Staatspartij of op de R.K. Staatspartij stemt, zijn Geloof zal verliezen of verzwakken! Maar kan dat ook gezegd worden van allen, die lid zijn van de nationaal-socialistische beweging of daaraan hun steun geven? Volstrekt niet! Even nadenken, geachte spreker, en u moet het met ons eens zijn. De Paus heeft in zijn Encycliek het natio naal-socialisme niet genoemd, aldus de spr. Maar de Paus heeft veroordeeld wat er door en onder het nationaal-socialistisch regiem in Duitschland geschiedt. De Paus heeft waarschijnlijk niet het woord „natio naal-socialisme" genoemd, omdat door dat woord niet een vast-omschreven b e- g r i p wordt gedekt. Even nadenken, ge achte spreker, en u m o e t het met ons eens zijn. Wij hopen, dat de spreker aan ons be scheidenlek gegeven advies zal gevolg ge ven, inderdaad even zal willen nadenken en 't met ons eens zal worden! Wij hebben ons met opzet beperkt tot het principieel, of anders gezegd: onprinci- p i e e 1-katholieke in de redevoering van den heer M. Wij hebben maar gezwegen over de minachting, waarmede de spreker de R.K. Staatspartij beoordeelt; zulk een beoordeeling is trouwens tè grof, dan dat zij op iemand, die ten deze ook nog maar eenigszins onbevooroordeeld kan denken, eenigen indruk zal maken. TIMMERMAN GEVALLEN. Hedenmorgen te half negen is de 38-jari- ge timmerman J. A. L. de B., werkzaam op het terrein van den stadhuisbouw, van een ladder gevallen. Hij stortte door een ope ning en kwam op een 7 M. lager gelegen beton vloer terecht. Met een lichte hersen schudding en andere verwondingen werd hy door den E.H.D. naar het Diaconessen- huis vervoerd. DIRECTEUR R.-K. MILITAIRENVER. Door den Pastoor der Hartebrug-paro- chie is benoemd tot directeur der R.-K. Mi litairenver., in plaats van den weleerw. pater Frigge, de weleerw. pater Soppe. Eervol ontslag militaire dienst Bij K. B. varf 22 Mei 1937, is aan den re- serve-eerste-luitenant T. J. Veringa van het 4e regiment infanterie, eervol ontslag ver leend uit den militairen dienst. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 1219. De Pionier, Oegst geest, Geversstraat 53, drogisterij; handel in vergiften en bijtende stoffen. Bijv. uit- geoef. bedr.: handel in vosmetica. Nieuwe inschrijvingen: 6941. Gebroeders Rijkaart (B.P.), Hazerswoude, Voorweg C 55, boom-, plant- en bloem- kweekerij en de handel in boomen, plan ten en gewassen enz. Venn.: A. Rijkaart, J. Rijkaart, Ant. Rijkaart en Adr. Rijkaart, allen te Hazerswoude. 6942. Levensmiddelenbedrijf „Flora" N.V. (f.), Voorschoten, Burg. de Kempenaer- straat 7; hoofdz.: Den Haag, Jan Blanken- straat 24, Beh. fil.J. T. Löhr, Voorschoten. Onze oud-stadgenoot, de weleerw. pater Gr. Jongmans O. Carm., missionaris op Java zal begin Juni met vacantie in het vader land terugkeeren. In Leiden gevestigd. A. J. H. M. Beekman, winkelbed., Bree- straat 107a A. R. J. v. Bergen en fam., werktugk., De Stterlaan 40a J. J. H. v. d. Boog, Fr. v. Mersstraat 4 C. E. Hol manBoon, H. de Grootstraat 6 J. Borst en fam., brugknecht, Utr. Jaagpad 103 Ph. H. Kretv. d. Burg, Morsch- sngel 20 Ch. W. A. Declèmy, conduc- trce, H. Morschweg 102a M. A. M. Kra- dolferv. Delft, Bakkersteeg 11 E. M.' J. v. Eijken, hulp n. d. hush., Rynsburger- weg 58 Wed. G. M. v. Hensbergen Feld, v. Bemmelenstraat 23 J. F. Geen jaar, Heerenstraat 7 J. Kluiversv. Gorkum, Oude Rijn 136 E. M. de Groot, dienstbode. Rapenburg 21 IJ. Glasber genten Haken, Formosastraat 3a N. TielemanHeukels, Roodenburgerstr. 52 W. H. J. Hilkes, kok, Pr. Frederikstr. 36 M. Hoffmann, dienstbode, Hooge- woerd 27a P. C. Hogervorst, dienstbode Morschweg 20 H. Hogewoning en fam., bloemist, Korevaarstraat 8a E. Jans sen, semi-arts, v. Oldenbarnev.straat 29 G. Jansen, dienstbode, de Genestetstraat 10 M. v. Kampen, Roodenburgerstraat 24a H. Karremans, chauffeur, Heeren straat 104 C. v. d. Meerv. Keulen, Janvossensteeg 12a C. A. Fuhri Sneth- lagede Kruijff, Noordeindspl. 2a R. Lancel, Schimmelstraat 3a J. H. de Lang, 3 Octoberstraat 43a T. T. Lie, Plantsoen 65 A. Oppelaar, dienstbode, H. Rijndijk 28 P. J. C. Romme, Kore vaarstraat 8a J. J. Rijsbergen en fam., handelsreiziger, B. Ballotstraat 15 P. J. A. Salomons, Nieuwe Rijn 50 J. W. Schaap, dienstbode, Rijnsburgerweg 123 J. Scheuerman. teekenaar, Oude Sin gel 186 J. C. Slingerland, dienstbode, Bloemistenlaan 49 G. Smit, boekhoud ster, Hoogewoerd 84a M. Arnoldus Spek, Joubertstraat 14 H. B. Spierings, koopman, Koddesteeg 40 H. E. de Kie- witStechert, Const. Huygenslaan 31. Uit Leiden vetrokken. M. Aarsen, Rotterdam, Aart v. Nesstr. 75a. M. Aarsen, id., id. W. Behnke, Wassenaar, Kerkdam 54. G. Oggelv. Bendegem, Axel, Noordstr. 36. M. Bi- beracher, Amsterdam, Hoofdweg 5511. K. Peenemanv. Biemen, Alphen aan den Rijn, Voorstraat 24. B. P. Blokhuizen, Groesbeek, Stichtingsdw. weg 22. G. v. Delft, Alkmaar, Piersonstraat 5. T. van Duijn, Rijnsburg, Koestr. 5. M. v. Oos tenGarnade, Voorburg, dr. Blookerstr. 29. J. G. Hagendoorn, Gorinchem, Vis- schersdijk 45. P. J. F. Homborg, Am sterdam, Wagenaarstr 97 II. M. J. Hunck, Oegstgeest, Nassaulaan 10. G. M. Gonv. Ingen Schenau, Arnhem, Vosmaer- straat 9. B. D. Isaac, Utrecht, Duifstr. 3bis. Th. H. v. d. VoornJanson, Wou- brugge, Hoog Made B 297a. C. H. v. d. Klugt, Alkgmade, A134. G. Kooien en fam., Den Haag, Stortenbekerstr. 145. Wed. J. LotteKramer, Katwijk, Noordw. weg 12. P. Kwik en fam., Haarlem, Voldersgr. 46. A. Lopes Cardozo, Bata via N.O.I. Wed. J. Bruseede Nooy, Noordwijk, Hoofdstr. 46. I. Noorduin, Vlissingen, Hr. Ms. „Noord-Brabant". Wed. M. H. Walravenv. Oyen, Oegst geest, W. de Zwijgerl. 43. W. A. T. M. Peterse, - Amsterdam, Bosb. Toussaintstraat 39. A. H. Reindersma, Den Haag, Wil lemstraat 48. M. Remmerzwaal, Kat wijk, Ligustrstr. 3. G. Rengel, Oegst geest, L. v. Oud Poelgeest 34. G. J. Roodakker, Katwijk, Noordw.weg 12. W. de Roode, Leiderdorp, Jaagpad 4. J. N. v d. Rotte, Haarlem, Gasthuisvest 47. J. M. Simonis, Amsterdam, le Looierdw.str. 71S. G. Sougé en fam., Utrecht, Steen weg 62. A. A. M. Staal en fam., Zutphen, Ruysdaelstr. 21. H. C. Stipdonk, Al- pren aan den Rijn, Kortsteekterweg 40. M. E. Ulpee, Warmond, Verl. Dorpsstraat B 169b. A. de Vink, Katwijk, Secr. Var- kevisserstraat 23. C. J. de Vos, Rotter dam, Oostplein 14. M. W. v. d. Wege, Tholen, Werbrandestr. 33. J. M. Hop manv. Wijk, Srinagas Kashmir, Br.Ind. B. J. v. Uldenv. Zante en fam., Rot terdam,, Sonmanstr. 106b. A. Zeilstra, Hazerswoude, D25. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: doctoraal-examen wis- en natuurkunde, hoofdvak Scheikunde, de heer L. J. de Kreuk, Den Haag. UIT DE RIJNSTREEK Jongeman uit Zwam- merdam zwaar gewond HIELD ZICH VAST AAN EEN AUTO Op den straatweg BodegravenGouda is hedenmorgen nabij het gemeentehuis te Reeuwijk een wielrijder, de 16-jarige kap persbediende C. Voordouw uit Z w a m- m er dam, die op weg was naar zijn be, trekking te Gouda, door een auto gegre pen. Hoewel de straatweg verboden is voor fietsers, die op het naastliggende rijwielpad moeten rijden, hielden de jongen en nog een wielrijder zich vast aan een auto en lieten zich zóó trekken. De fietsers kwamen met elkaar in aanraking, waardoor de kap persbediende op den weg viel, juist voor een van den anderen kant komende auto, welke hem overreed. Met een schedel-fractuur en eenige groo- te bloédende wonden aan hoofd, armen en beenen, werd het slachtoffer in bewuste- loozen toestand opgenomen en voorloopig naar het gebouwtje der Wijkverpleging te Reeuwijk gebracht. Later is hij per auto van den gemeente dienst uit Gouda naar het St. Jos.paviljoen aldaar vervoerd. Zijn toestand is zeer ern stig. Den auto-bestuurder treft geen schuld. BOSKOOP „Herwonnen Levenskracht". Zondag 30 Mei zal door bovengenoemde vereeni- ging een speldjesverkoop worden gehouden aan de R.K. kerk en Dinsdag 1 Juni in hét dorp, ten bate der tuberculose-bestrijding. Veel wordt er tegenwoordig gevraagd voor liefdadigheid, maar dit is wel de mooiste steun die gegeven kan worden. Bedenke men slechts hoevele vaders, moeders en kinderen wachten op uitzending en die we gens gebrek aan geldmiddelen moeten blijven wachten, tot het misschien te laat is Hoevelen lyden er niet aan ondervoe ding en loopen daardoor gevaar, dat de zoo verschrikkelijk ziekte invloed krijgt op die verzwakte lichamen. Laat daarom een ieder helpen, naar ver mogen, deze gevreesde ziekte te bestrijden door op genoemde dagen speldjes te koo- pen, waardoor de geldmiddelen grooter worden en de wachtlijst kleiner, terwijl ook dgenen, die wachten op uitzending, versterkende middelen gegeven kunnen worden. Steunt dus allen dit mooie doel en be denk „den armen gegeven is Gode ge leend". KOUDEKERK. Muziek! Het fanfarecorps „Kunst na Arbeid" alhier, is voornemens om Donder dagavond een muzikale wandeling te ma ken door de gemeente. UIT DE OMGEVING NOOTDORP UITVAART EN BEGRAFENIS PASTOOR G. TH. VAN DER MEER Op dezen morgen, dat de herder van Nootdorp, de zeereerw. heer G. Th. van dei Meer, ten grave werd gedragen, zong de geheele schepping het lied van een blij de verrijzenis. Het was een droeve plech tigheid, gelijk iedere begrafenis. Maar toch was deze morgen vervuld van onze vaste, heerlijke hoop in een glorierijke opstan ding. Daarvan verhaalde de geheele na tuur, daarvan verhaalde het Evangelie van de Rouw-mis, daarvan verhaalde het groen van de „palm der overwinning", dat boven 't altaar was gegroepeerd, daarvan verhaalden het flonkerende kaarslicht en de zilveren versierselen der paramenten. Een groote menigte was gisteravond en hedenmorgen saamgestroomd om den her der op christelijke wyze de laatste eer te bewijzen. Maandag in de namiddag werd in de kerk van St. Bartholomeus het stoffelijk overschot opgebaard. In het Priesterkoor was zware rouw aangebracht sterk con trast met de Meimaand-versiering van eenige dagen te voren, door de hand van den thans overledene zelf aangebracht. Na het Zielenlof om 7 uur was er voor de parochianen gelegenheid om hun Pastoor voor een laatste afscheid nog eenmaal te zien, waarvan zeer velen gebruik maak ten, hetgeen ook Dinsdag in de morgenuren nog mogelijk was. Rustig lag daar de beminde zieleherder, de eens zoo werklustige zielenvriend, in zijn laatste slaap, gehuld in de eenvoudi ge bruine pij van de Derde Orde van St. Franciscus. Het zien van deze stille figuur gaf menigen toeschouwers de weldoende gedachte, dat de overledene na een ruste loos en vruchtbaar priesterleven de eeuwi ge rost had gevonden bij God. Het Officie der Dooden ving gisteren avond om 7 uur aan met de Plechtige Met ten, welke door een twintig-tal geestelijken en een stampvolle kerk werden bijgewoond Officiant was de hoogeerwaarde Deken van Zoeterwoude met als diaken Kap. C. Olsthoorn, zoon der Parochie, en subdiaken kap. Bregten van Stompwyk. Als ceremo- niarus fungeerde kapelaan H. H. Groene- veld, thans Pastoor ad interim te Nootdorp. Cantores waren de kapelaans B. J. Drost van Wateringen en A. H. Harst van Voor burg. Onder de aanwezigen werden opge merkt pastoor Vonk van Waddinxveen, te vens executeur-testamentair van den over ledene, pastoor Klaverweyden van Zoeter- GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. VERKIEZING TWEEDE KAMER. De Voorzitter van het hoofdstembureau in kieskring Vn (Leiden) maakt bekend, dat in een openbare zitting, te houden op Vrijdag 28 Mei a.s. des voormiddags te 10 uur, in het Gemeentehuis (Rapenburg 12), zullen worden vastgesteld de uitkomsten van de op 26 Mei 1937 gehouden stemming ter verkiezing van de leden van de Twee de Kamer der Staten-Generaal in dien kieskring. De Voorzitter voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 26 Mei 1937. AGENDA Vrijdag, St. Christoffel, ledenvergadering „De Harmonie", 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 24 tot en met Zondag, 30 Mei a.s. waargeno men door de apotheken: J. C. Pelle, Kort Rapenburg 12, tel. 594, J. E. M. ten Dijk, Haven 18, tel. 85 en J. Doedens, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest tel. 274. Morgen, Donderdag, geen gelegenheid tot het verkrijgen van mondelinge juridi sche inlichtingen aan ons bureau. woude, burgemeester Keizer en vele gees telijken van omliggende parochies. Bij de Lauden en bij de H. Mis van Re quiem hedenmorgen was agens de hoog- eerw. heer C. M. Jonckbloedt, deken van Zoeterwoude, diaken de zeereerw. pater Donatus Bakker, van de Orde der Conven- tueelen te Nunspeet, diaken de weleerw. heer J. W. Schoots, kapelaan te Rotterdam, als cantores fungeerden de weleerw. heer B. J. Drost, kapelaan te Wateringen en fra ter Boonekamp, Lazarist. Ceremoniarius was de weleerw. heer H. H. Groeneveld, kapelaan der parochi Rond de lijkbaar ilaatsgenomen de hoogeerw. heer mg van der Tuyn, deken van den Haag, ..^ogeerw. heer J. H. W. Borsboom, deken van Noordwijk, J. Duym, pastoor te Heiloo, Th. W. Looman, pastoor te den Hoorn, J. M. Halkes, pas toor te Maasland, P. van Kampen, pastoor te Zijpe, J. M. W. Schoots, pastoor te Rot terdam, kapelaan P. J. Berlage, C. Floor, pastoor te Stompwijk, H. Drenth, pastoor te ^Rotterdam, C. J. Koene, C. J. Lansber ger, J. van Dael, allen kapelaan te Amster dam, W. E. Buren, pastoor te Rotterdam, P. Poppen, kapelaan te Haarlem, C. Olsthoorn, kapelaan te Rotterdam, A. Duynisveld, ka pelaan te Uitgeest, pater G. Angenent, Kruisheer te Zoeterwoude, A. J. Leusen, pastoor te Rotterdam, A. Wenthold, kape laan te Leidschendam, N. Tromp, kapelaan te Waddinxveen, W. E. M. Bende, kapelaan te Rotterdam, G. van Niekerk, pastoor te Overveen, H. P. van Dijk, pastoor te Nieuw koop, A. de Bot, kapelaan te Delft, L. G. van Ruyven, pastoor te Rotterdam, J. P. J. Kok, pastoor te Delft, J. Moerel, pastoor te Schipluiden, J. B. M. Möller, pastoor te Voorburg, J. Zandvliet, pastoor te Pijn- acker, pater Timotheus Vaessen, pastoor te Groenendijk, M. J. J. Kammers, pastoor te Leidschendam, L. van Vught, kapelaan te Leidschendam, B. Van Leeuwen, pastoor te Hillegom, pater G. Klaverweyden, Kruis heer, pastoor te Zoeterwoude en vele an deren. De burgemeesters van Nootdorp en Stompwijk waren, wegens de verkiezingen, verhinderd aanwezig te zijn. Na de H. Mis van Requiem heeft de zeer eerw. heer A. J. Vonk medegedeeld, dat de overleden herder, die zoo plotseling voor het oordeel van den Eeuwigen Rechter is opgeroepen, in zijn testament had bepaald, dat geen lijkrede zal worden gehouden, maar aan de priesters en de geloovigen ver zocht te bidden voor de rust zijner ziel. Wij meenen, aldus Pastoor Vonk, aan deze laatste uiting van eenvoud en nederig heid van den overledene te moeten voldoen en zullen daarom thans voor zijn zielerust bidden. Wij vertrouwen echter, dat gij het bij dit gebed niet zult laten en dat allen nog lan gen tijd in hun dagelijksche gebeden den .Pastoor zullen blijven gedenken. Hierna werd een Rozenhoedje gebeden voor de zielerust van Pastoor Van der Meer. Na de absoute werd de kist, waarop de stool en de bonnet rustten, grafwaarts ge dragen. In de stoet werden meegedragen de omfloerste banieren van Graal en Mar ia- congregatie. Deputaties waren aanwezig van Hanze, L.T.B. en Volksbond. Langzaam zonk op het kerkhof het stoffe lijk overschot in de groene aarde, terwijl plechtig en troostvol de gezangen weer klonken, die spraken van een eeuwige vreugde en een blijde verrijzenis. ROELOFARENDSVEEN. Voetbal. De kaartverkoop voor den grooten „interland"-wedstrijd van Zondag a.s. vlot uitstekend. Er zijn nog kaarten verkrijgbaar, maar haast u. VEUR. K.D.O. Door de biljartvereniging K.D.O. werd deelgenomen aan een biljart wedstrijd te Scheveningen. Van de 31 ver- eenigingen, die hieraan deelnamen, wist K.D.O. den len prijs te behalen, zijnde een grooten zilveren beker.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2