BIOSCOPEN MAANDAG 24 MEI 1937 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 13 UIT DE OMGEVING EERSTE PLECHTIGE H. MIS VAN DEN WELEERW. HEER. L. J. BEUGELSDIJK. Vanaf het Warmonderhek, waar fier twee vlaggen in de Pauselijke kleuren de lucht in wapperden, was het heele dorp in blijde vlaggentooi, toen den weleerw. heer L. J. Beugelsdijk na zijn priesterwijding te Haarlem Zaterdagmiddag een plechtige in tocht werd bereid. Circa half zeven stond de stoet daar op gesteld, die den neomyst in plechtigen gang naar het ouderlijk huis zou begeleiden. Met vele vaandels stond er de jeugd, de Graal en de K. J. C., de St. Joseph-Gezel- len en Jonge Wacht in hun fleurige cos- tuums, voorts afgevaardigden van „De Hanze", Volksbond, Kiesvereeniging, koor zangers en S. M. C., een aantal ruiters, over den langen stoet verdeeld, en voorop „St. Matthias", die het welkom blies toen twee rijtuigen door het breede hek binnen rolden. In het eene waren gezeten, de neomyst, diens ouders en de zeereerw. heer A. Oude- jans pastoor der parochie, in het andere de burgemeester van Warmond, de edel- achtb. heer A. J. Ketelaar, en de kapelaans J. ten Hengel en A. Burcksen. Voordat de beide rijtuigen zich bij den stoet aanslooten, stapte de burgemeester uit om in een toespraak den neomyst in zijn gemeente welkom te heeten op den dag, dat hij geroepen is om in zijn verder leven weldoende rond te gaan en woor den van opwekking en troost te spreken. Ik begroet u, aldus de burgemeester, met vreugde, omdat uw uitverkiezing niet al leen een eer is voor uw familie, maar ook voor het dorp. Katholiek Warmond voelt zich gelukkig nu een van hen wederom tot de roeping is uitverkoren om God te die nen aan het altaar. De burgemeester wenschte ten slotte zijn ouders en den pas toor geluk met den wensch, dat zij veel vreugde van dezen nieuwen priester zou den beleven. Hierna trok de lange stoet van jeugd- vereenigingen met vaandels, ruiters en mu ziek door het dorp. Voor de Kathoileke school werd halt ge houden, waar de kinderen onder leiding van den heer Burcksen een welkomstlied zongen. Hierna zegde een der meisjes, Catharientje van Dam een door de eerw. Zusters samengestelde wensch op. De neo myst dankte hierna de kinderen voor hun hulde aan het priesterschap en gaf hen al len zijn eersten priesterlenken zegen. De stoet ging vervolgens voorbij huize „St. Liduina", waar de Zusters en vele inwonenden op het bordes stonden opge steld en vandaar naar het Theologicum, waar de professoren én studenten den neo myst toejuichten en zijn eersten priester lijken zegen ontvingen, waarna de studen ten het „Io Vivat" aanhieven. Hierna werd langs het Theologicum ge reden, waar de professoren op het bordes stonden en dan ging de stoet naar het ouderlijke huis, waar zij ten slotte ontbon den werd. Zondagmorgen om 10 uur droeg de neo myst in de parochiekerk van St. Matthias zijn eerste, plechtige H. Mis aan het rijk versierde altaar op. Hij werd hierbij ge assisteerd door den zeereerw. heer pastoor A. Oudejans als presbyter-assistens, den weleerw. heer A. Burcksen, kapelaan te Warmenhuizen en zoon der parochie als diaken en kap. J. ten Hengel als sub-dia ken. Eerst werd de neomyst buiten de kerk door een groot aantal bruidjes ontvangen, die hem met bloemen en palmtakken, ver gezeld van de assisteerende priesters, voor afgingen en hem de kerk binnen leidden onder het zingen van een welkomstlied. Hierna ving het H. Misoffer aan. Door het zangkoor onder leiding van den heer Kerkhof werd de driestemmige Missa „Lauda Sion" van Hubert Cuypers gezon gen, voorafgegaan door een meerstemmig Veni Creator. Organist was de heer Hek- ker. De feestpredicatie werd gehouden door kapelaan H. van Drunen van oBskoop,, oud-kapelaan der parochie, die dit deed naar aanleiding van den tekst: De priester is een andere Christus. De gewijde redenaar zeide op dezen feestdag te willen roemen op het priester schap. lederen priester bevangt een huive ring van eerbied als hij zijn priesterschap overweegt, als hij overweegt, hoe hij on volmaakte mensch, bekleed is met godde lijke macht. Maar hierop roemen is niet an ders dan lof geven aan God den Heer. De gewijde redenaar bespreekt dan de groote deugden, die God aan den priester, ook aan dezen priester heeft gedaan, de rechten, plichten en de macht van den priester om hieruit de conclusie te trek ken, dat een priester dan ook heilig moet zijn. Door heilige priesters kan de wereld worden gered. Daarvoor vroeg hij dan al ler gebed, iederen dag, het gebed om hei lige priesters. Ten slotte wenschte de gewijde rede naar de ouders van den neomyst geluk met de uitverkiezing van hun zoon en, zich rich tend tot zijn broeder in het Priesterschap, zeide hij hem: Weest priester-offeraar. Weest priester met Maria. Hierna werd het IT. Misoffer voortgezet, waaronder de neomyst aan zijn ouders en familieleden de H. Communie uitreikte. Na de H. Mis werd door het zangkoor de cantate „Priesterglorie" van L. Dobbel steen gezongen. Des avonds om 7 uur werd door den neomyst een plechtig Lof van dank gecele breerd waarbfj de kapelaans H. van Drunen en A. Burcksen assisteerden. R. K. Ver. v. Kraamverzorging voor alle gezindten te Leiden en Omstreken Plaatsing-Bureau le Binnenvestgracht 30, voorheen Boerhaavestr. verleent hulp door gediplomeerde krachten Geopend eiken DINSDAG- en DONDER DAGMIDDAG van 'i4 UUR tot het ver strekken van de gewenschte inlichtingen, aanmelden van contribueerende leden en aanvragen voor kraamhulp - Telef. 3420. Aanvragen (schriftelijk) adres 1ste Bin nenvestgracht 30. NOORDWIJKERHOUT. R. K. STAATSPARTIJ. Pater Peetei's geeft een laatste aanmoediging. Zaterdagavond hield de R. K. Staats partij alhier de laatste propagandaverga- dering in café Brama. Spreker was de weleerw. pater E. Peeters. In verband met het ongewone uur (half zeven) kon de zaal niet propvol zijn, want vele mid denstanders konden niet aanwezig zijn. Toch waren velen opgekomen om het laatste aanmoedigend woord van den be gaafden redenaar te beluisteren. Het is een vergadering geworden zooals we in het afgeloopen seizoen nog niet meege maakt hebben, een enthousiaste menigte, laaiend van geestdrift en we kunnen ge rust zeggen, dat, mocht er iemand in de zaal aanwezig geweest zijn, die eerst niet van plan was te stemmen op lijst 1, na de bezielende woorden van Pater Peeters zijn allen, maar dan ook allen naar huis gegaan met één voornemen a.s. Woensdag te stemmen op lijst 1. Met den chr. groet werd de vergadering geopend door den voorzitter, die een har telijk welkomstwoord tot de aanwezigen sprak, inzonderheid tot den spreker. De voorzitter zeide, we hebben gemeend vóór den beslissenden slag nog eens bij elkaar te moeten komen, om te hooren wat a.s. Woensdag onze plicht is. Hierna nam Pater Peeters onder don derend applaus het woord. Deze zeide dat hij voor hij zijn rede zou aanvangen, dat we op één ding moeten letten, stemmen op no. 1 van lijst 1. Vervolgens bracht hij de groeten van alle broeders en zusters die zich voorbereiden om Woensdag voor de goede zaak uit te komen. De pater zeide dat het aantal enthousiaste katho lieken voor de goede zaak enorm veel grooter is dan 4 jaren geleden, het is of katholiek Nederland gaat voelen wat er moet gebeuren, er op of er onder, maar er op, natuurlijk. Een tweede opmerking, aldus spreker geldt dit, ik verontschuldig me dat ik de durf en de brutaliteit heb als priester hier openlijk te spreken want dat schijnt niet meer te mogen, alom hoort men de leuze de Kerk heeft niets met politiek te ma ken, ze zouden ons willen terugdringen in de kerk en sacristie waarvan we dan zoolang als de heeren het belieft, de sleu tel mogen behouden. Het is, vervolgde spreker, een brutale ongerijmdheid te zeg gen: de Kerk heeft niets met politiek te maken. Over een zuiver politieke zaak, ja, daar heeft de Kerk niets mede te ma ken maar wanneer het gaat over politiek zedelijke kwesties of politiek godsdien stige kwesties, b.v. gezinspolitiek e.d. daar heeft de Kerk zeker een woordje over mee te spreken. Met duidelijke voor beelden gaf spreker het verschil te zien tusschen zuiver politieke kwesties of po litiek zedelijke of politiek godsdienstige kwesties. In heilige verontwaardiging riep spreker uit: en over deze laatste kwesties zullen we ons niet in een hoek laten dringen. Ze zullen ons niet dwin gen om de kruisbeelden uit de scholen te verwijderen om daar het portret van een zekeren ingenieur voor in de plaats te hangen, neen we zullen het Woensdag la ten zien dat we dit ons nooit zullen laten welgevallen. Spr. bewees zeer duidelijk dat de Kerk het recht heeft over politiek zedelijke of godsdienstige kwesties iets te zeggen. Het is een fout van sommige ka tholieken, zei-spreker, om maar te doen of je de bisschoppen kunt laten praten, dit is een moderne ketterij. Een goed ka tholiek kan niet volstaan met enkel in de Kerk zijn plichten te doen, ook daarbui ten moet dit geschieden, anders is men geen goed katholiek. Spreker wees op de vreeselijke verantwoording van iemand die verdeeldheid zaait en niet naar het woord van het Episcopaat luistert. De Paus heeft als zijn verlangen te kennen gegeven dat we in Nederland de eenheid moeten bewaren. Daarom zal Woensdag blijken dat katholiek Nederland achter zijn bisschoppen staat. Het wordt a.s. Woensdag een mijlpaal in de geschiedenis ven Nederland, de verkiezing, daar het gaat hierom: Of christendom of heiden dom. Maar we zullen pal staan, tot het einde toe, we stemmen vóór God en niet tegen Hem. Woensdag gaat het erom of we onze godsdienstvrijheid zullen behou den, het gaat om onze heiligste goederen, maar wij, katholieke mannen en vrouwen, we zullen onzen plicht doen. We zullen niet onze broeders en zusters in het ge loof wegsturen naar de vreemde landen om de heidenen te bekeeren en het hei dendom in ons land binnenhalen. Neen, dat nooit, niet de wolfsangel, maar het kruis is ons teeken en als we Woensdag in het stemhokje staan zullen we ons ge weten laten spreken en onze plicht doen. Meermalen werd de rede van den gewij- den redenaar door applaus van de aan wezigen onderbroken en nadat de voor zitter aan het einde zijn besten dank had gebracht aan Pater Peeters gingen de menschen onder den indruk naar huis. Dit was een propagandavergadering in één woord prachtig! NOORDWIJK. EEN NIEUW LUCHTVERSCHIJNSEL IN DEN AVOND. Een ballon in het maanlicht. Bij helder maanlicht dreef gisteravond te ongeveer kwart voor elf een luchtballon boven Noordwijk, welke lichtseinen gaf om te landen, want gedreven door de Noord - Oosten-wind ging hij in de richting van de zee. In de Zanderij onder Katwijk onge veer 2 K.M. uit Noordwijk daalde de ballon, juist vóór de voet der duinen in een aard appelveld. De ballon „Esschen 216" was af komstig uit Esschen en was 's morgens te 10.15 uur, tegelijk met 16 andere balons, op gestegen te Dusselorf. Men zie hiervoor onder Luchtvaart. De luchtvaarder Fritz Ebener uit Esschen, deelde ons mede, dat de ballons waren opgestegen voor de Dusseldorfer Bokale, een wedstrijd over en wie het langste in d^ lucht zou vertoeven. De tocht was gegaan via Kleef—Nijmegen HilversumNoordwijk op een hoogte van ongeveer 2000 Meter. De ballon had 12 uur en'29 min. in de lucht vertoefd. In de bal lon bevonden zich verder nog twee heeren en één dame; buiten eenige vernieling aan het aardappelveld verliep alles zeer vlot. De vier luchtvaarders hebben deze nacht in het Kurhuis „Huis ter Duin" vertoefd. SASSENHEIM. Concert. Dinsdagavond zal het plaat selijk muziekgezelschap „Crescendo" een concert geven, waarbij de drie concours nummers zullen worden gespeeld. Zwembad. Het gem. zwembad aan de Willem Warnaarlaan is met ingang van 24 Mei voor het publiek opengesteld. De ta rieven zijn hetzelfde als verleden jaar. VOORSCHOTEN. Ongeluk. De heer G. M. de H. uit Veur reed gisteravond met zijn motorrijwiel op de Papelaan in de richting Veurscheweg, toen plotseling een hond, over een tuinhek en voor zijn rijwiel sprong. De motorrijder kwam te vallen en kreeg verwondingen aan den bovenlip en ontvellingen aan zijn handen. Dr. H. de Boer heeft de verwon dingen gehecht en den patiënt verder ver bonden. Het motorrijwiel, dat nog zoo goed als nieuw was, werd onbruikbaar, zoodat de heer de H. zich per tram huiswaarts moest begeven. De hond bekwam verwondingen aan de voorpooten. De eigenaar van den hond heeft zich aansprakelijk gesteld voor de schade. Aanrijding. Zaterdag is mej. v. d. M., toen zij per rij wiel van de Donklaan opreed, aangereden door den motorrijder d. H. ui't Veur, die geen voorrang verleende. Mej. v. d. M. bekwam een lichte hersenschudding en een gekneusden schouder en is, na voor- loopig te zijn geholpen, naar haar woning vervoerd. Tegen den motorrijder zal pro ces-verbaal worden opgemaakt. Onraad. Eén der bewoners van den Leidscheweg vermoedde Zaterdagnacht on raad in een leegstaande woning aan den Leidscheweg en waarschuwde de politie. Na een ingesteld onderzoek bleek, dat vader en zoon, geheeten O. uit Leiden, zich schuil hielden en in het bezit waren van stekken, waarmede gevischt was. Verder onraad werd niet gezien. Aangehouden. Als verdacht van op lichting, alhier gepleegd, is door de politie te 's-Gravenhage aangehouden en naar Voorschoten overgebracht de 36-jarige G. van A. uit den Haag. Na verhoor is proces verbaal opgemaakt en is verdachte op transport gesteld naar Leerdam, alwaar hij als verdacht van misdrijf voor den burge meester is geleid. Weggenomen. Bij den heer H. S., Wijngaardenlaan alhier, is een verkiezings bord der N.S.B. uit den tuin zijner woning weggehaald, waarvan aangifte bij de politie is gedaan. Geitenfokvereeniging. Zaterdagmiddag heeft de Voorschotensche Geitenfokver eeniging een keuring van melkgeiten en lammeren gehouden op de terreinen van Café „Overbosch" van den heer J. Verstee- gen alhier. De jury bestond uit de heeren H. Roest uit Brielle en D. C. de Jong, Rijks- veeteeltconsulent, uit den Haag. De uitslag van de keuring is als volgt: Wit, ongehorend, overjarig (13 inzendin gen): 1. J. Noort, 2. W. Alblas, 3. J. Noort. Wil, gehoornd, overjarig (8 inzendingen): I. D. de Jong, 2. idem, 3. idem, 4. idem. Wit, ongehorend, 1-jarig (7 inzendingen): 1. A. Querreveld, 2. W. Alblas. Wit, gehorend, l-jarig( 4 inzendingen): 1. J. J. Neederlof, 2. W. Alblas. Bont, overjarig (7 inzendin gen): 1. H. v. d. Burg, 2. J. Westhoek, 3. J. Hoogland. Bont, 1-jarig (5 inzendingen): 1. G. Grüter, 2. J. Bijleveld. Lammeren (5 in zendingen): 1. P.Zonneveld, 2. W. Alblas. Daar bedenk ik me, dat ik mijn ekster oog wilde afsnijden! UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Effecten en Incassobank. In de verga dering van aandeelhouders van de Effec ten- en Incassobank N.V. is de balans en verlies- en winstrekening over 1936 goed gekeurd. Aan provisie en interest werd een winst gemaakt van 14.879.24, vorig jaar ƒ14.201.82. De onkosten w.o. salarissen bedroegen 11.566.33, vorig jaar 10.834.43, waardoor een saldo overbleef van 3.302.61, vorig jaar 367.39. Besloten werd van de ge maakte winst 1800 te bestemmen voor af schrijving op gebouwen. Het dividend werd vastgesteld op 3 1/2 pet., vorig jaar 3 pet. BODEGRAVEN. Staatspartij. Voor een, tot op de laatste plaats bezette zaal werd alhier de tweede propaganda-avond voor de kies- vereenigingen Bodegraven en Zwammer- dam gehouden. De voorzitter van de Zwammerdamsche R. K. Kiesvereeniging, de heer N. A. v. Rossum, opende de ver gadering en sprak een woord van wel kom tot de aanwezigen, niet in 't minst tot beide sprekers van dezen avond, n.l. den weleerw. heer kapelaan W. C. J. v. Alphen en de heer M. P. v. d. Weijden uit Zevenhoven, lid van de Tweede Ka mer. Spr. wijst in 't kort op de groote be langrijkheid van de stemming van a.s. Woensdag. Het gaat niet alleen om mate- rieele belangen, maar in het bijzonder om de geestelijke belangen van ons land. Wij hebben vóóral een principieele strijd te voeren. De heer v. d. Weijden, het woord ver krijgende, constateert, hoe door den slech ten economischen toestand in Nederland men veel meer is gaan meeleven met de politiek. Toen hier nog welvaart heerschte, liet de massa zich niet met de politiek in, en niemand dankte die welvaart, voor een gedeelte, aan een juist gevoerde re- geeringsbeleid. Spr. gaat uitvoerig in op, en verdedigt de houding van de Roomsch Katholieke Kamerfractie ten opzichte van het regeeringsbeleid, in 't bijzonder de economische politiek, in de afgeloopen zittingsperiode. De regeering was het wel met de Katholieke Kamerfractie eens, dat het kostenpeil omlaag moest. Maar om trent de min of meer consequente door voering daarvan en de wijze waarop ver schilde men van meening. De N. S. B. besprekende, zegt spr. dat de N. S. B. beweert, dat de Kerk zich te veel met politiek bemoeit. Maar waarom mag een geestelijke niet aan politiek doen? Zij zijn toch even goed Neder- landsch Staatsburger en behoeven toch niet achtergesteld te worden bij anderen. Wanneer het Kerkelijk Gezag haar waar schuwende stem laat hooren, doet zij zulks als 'n bezorgde moeder, welke waakt voor het heil en de belangen van haar kinde ren. Voortgaande, bepleit spreker de so lidariteit onder de katholieken. Men moet soms ook het offer van eigen inzicht dur ven te brengen in het belang der een heid. Wij moeten zijn katholieken van de daad en daarom a.s. Woensdag stemmen: No. 1 van lijst 1. Mr. dr. Beaufort. Uit dit alles blijkt, dat de R. K. Kamerfractie geen negatieve critiek heeft uitgeoefend, hetwelk men wel eens durft beweren, maar integendeel steeds op de bres staat, niet in 't minst wat betreft de welvaarts- politiek. Na deze leerzame rede, hield kapelaan v. Alphen een redevoering over het on derwerp: „Wij stemmen voor God en Va derland". Spreker heeft verschillende affiches zien hangen, waaromtrent spr. het vol gende heeft te zeggen. De S.D.A.P. met de reclame „Plan van den Arbeid". Men had er evengoed op kunnen zetten: Veel be loven en weinig geven doet de dwaas in vreugde leven. De N. S. B. heeft op 'n affiche staan: Ik stem Mussert. Men zou er echter ook op kunnen zetten: Ik stem voor 't laatst. Op de affiche van de R. K. Staatspartij staat: Bescherm het Christendom. Dit is de onmisbare grondslag van Staat en Maatschappij. Spr. bespreekt de houding van de Kerk ten opzichte van de politiek naar aanleiding van de valsche voorlich ting hieromtrent door de N. S. B. De Kerk bemoeit zich niet actief met de politiek. Indien er echter gevaar dreigt voor onze geestelijke belangen, moet het kerkelijk gezag wel haar stem doen hooren. Als de Bisschoppen van Nederland, door de H. Geest aangesteld, uwe belangen beharti gen en in naam van God u opwekken tot het behouden van de eenheid op staat kundig gebied, dan doen zij zulks niet om het katholieke volk dom te houden, maar om ze voor domheid te behoeden. En dan is men niet vrij te pleiten, als men de kop niet buigen wil voor de waarschuwingen, om de eenheid te bewa ren. Men behoeft het heusch niet eens te zijn met alles, wat de R. K. Staatspartij gedaan heeft en doet, maar indien men toch stemt op No. 1 van lijst 1, dan over wint ge uzelf, en stemt ge voor God en Vaderland (applaus). Spr. gaat vervolgens in op de K. D. P., welke zich voordoet als de partij van de mannen die de katholieke beginselen op staatkundig terrein het beste zullen be hartigen. Bij de behandeling van de mees te wetsontwerpen b.v. op sociaal gebied was de heer Arts echter niet aanwezig. Vervolgens hekelt spr. de lastertaal van de N. S. B., het Communisme met haar sluwe propaganda, het gevaarvolle libe ralisme, de S.D.A.P. zonder godsdienst. Wij moeten eerherstel brengen voor de Godslasteringen welke God in Spanje etc. worden aangedaan. Wij moeten niet alleen loopen met 1 op onze jas, maar ook de katholieke begin selen propageeren. En vooral: godsdienst en leven moeten een eenheid vormen, de door God gewilde totaliteit. Wat betreft de K. D. P. toomde spr. aan, dat de afge vaardigden van deze partij in de Kamer absoluut overbodig zijn. Al zouden er geen andere redenen zijn, dan zou alleen het feit, dat de Bisschop pen en zelfs de Paus zoo krachtdadig aan sporen tot de eenheid onder de katholie ken voldoende moeten zijn om zijn stem uit te brengen op lijst 1. De voorzitter dankte beide sprekers, en wenschte, dat allen op de lijst, welke in onze plaats circuleert, voor een flink be drag zullen teekenen. Hierna sluiting. Zij die wegens ouder dom of om eenige andere reden wenschen gehaald te worden, voor de stemming op Woensdag a.s., worden verzocht dit tijdig bekend te maken bij de heeren B. Riet veld, Noordstraat of N. A. v. Rossum, Overtocht. Het fonds „Hulp in nood". Door het fonds „Hulp iin Nood", onderafdeeling van den R. K. Volksbond alhier, werd enkele maanden geleden een schietwed strijd uitgeschreven ten bate van ge noemd fonds. Er werden duizend kaarten verschoten. Deze dagen was de schiet wedstrijd beëindigd. Een woord van lof komt zeker het zoo actieve bestuur toe, bestaande uit de heeren C. J. v. Dijk, J. de Koning en D. Boere. Gisteren na de Hoogmis vond de prijsuitreiking plaats. De voorzitter van het fonds, de heer C. v. Dijk, opende met een kort woord van welkom tot de schutters, in 't bijzonder tot het bestuur van den R. K. Volksbond, en pastoor Lühn, die door zijn komst blijk van belangstelling gaf voor de werkzaam heden van het fonds. Hierna vond de prijsuitreiking plaats. De prijzen werden als volgt behaald: 1. J. Roest (13 x 36), 2. Andr. Veelenturf (11 x 36, 18 x 35), 3. S. de Rijk (11 x 36. 13 x 35), 4. C. Twaalfhoven (8 x 36), 5. G. Overes (4 x 36), 6. N. v. Niekerk (3 x 36). 7. G. J. v. d. Meer (1 x 36, 3 x 35). 8. Th. v. Bunningen (1 x 36, 1 x 35), 9. C. J. v. Dijk (1 x 36), 10. W. Veelenturf (4 x 35), 11. J. de Koning (2 x 35), 12. L. v. d. Heuvel (1 x 35, 3 x 34), 13. B. v. Dijk (1 x 35, 2 x 34), 14. H. v. d. Heijden (1 x 35), 15. B. v. Rijn (1 x 34, 2 x 33), 16. G. de Wit (1 x 34, 1 x 33), 17. weleerw. kape laan (3 x 33, 2 x 32), 18. C. Overes (2 x 33, 2 x 32. 1 x 31), 19. M. de Rijk (2 x 33, 2 x 32), 20. N. Ranke (1 x 33, 2 x 31), 21. D. Boere (1 x 33, 2 x 29, 2 x 28), 22. W. v. d. Heijden (1 x 33, 2 x 29, 1 x 28), 23. M. v. d. Berg (1 x 33, 1 x 28), 24. J. v. d. Heu vel (1 x 32, 3 x 31), 25. L. Wolswijk (1 x 32, 1 x 31). De troostprijs: mej. de Rijk. Aanrijding. Zaterdagmiddag, terwijl de auto van den burgemeester van Zwam- merdam alhier in de Brugstraat gepar keerd stond, werd deze door een passee- rende auto van K. uit Boskoop aangere den, waardoor deze tamelijk veel mate- rieele schade opliep. De politie onderzoekt deze zaak. THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Casino: De fluisterende scha duw (le deel) (Bela Lugosi). De Zilveren Kogel (Tom Tyler). Sensatie Dag. 8—11, Zondags bovendien 47 uur, Matinee Zaterd. en Woensd. 2.30 uur. Volwassenen Lido: Ziegfeld (Wililam Powell Myrna Loy Luise Rainer) Werkelijk meer dan erg. Revue Klucht Dag. 8._5—11.15 uur. Zondags bovendien 2—7 uur, Matinee Zat. en Woensd. 2.30 uur. Volwassenen Luxor: Kreutzer Sonate. (Lil Dagover Pe ter Petersen). De Wolga Bootman. Dramatisch Dramatisch Dag. 811 uur, Zon dags bovendien 2—7 uur, Matinee, Zaterd. en Dond., 2 uur. Volwassenen Trianon: Corsikaansche liefde (Tino Rossi). De Jantjes in actie. (Lew Ayres Isa-, bell Jewell). Romantisch Avontuurlijk Dag. 8—11 uur. Zon dags bovendien 27 uur. Matinée Zaterd. en Woensdag 2 uur. Volwassenen

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 13