ZATERDAG 22 MEI 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Geboren: Theodoras Hermanus, z. v. P. Dobbe en C. Koek. Gerrit, z. v. G. de Wit en J. C. van der Knijff. Ondertrouwd: Th.Vastenhout jm. oud 32 j. en G. A. de Jong, jd., oud 24 j. G e h u w d: J. Vreeken jm oud 32 j. en W. Pulleman jd oud 28 j. J. Bouwmeester jm oud 33 j. en W. van Haastregt jd oud 27 j. C. W. van Haastert jm oud 26 j. en E. A. van Leeuwen jd 26 j. KATWIJK. Gunning. Het bouwen van een dubbel winkelpand met bijbehorende lokaliteiten en een winkelhuis met schuur en woning aan de Voorstraat voor rekening van de Coöperatieve Vereeniging „Helpt Elkander" is thans gegund aan de firma W. Vooys A. Verdoes voor 31.406.Deze firma was op een na de laagste insohrijfster. LISSE. Uitslag aanbesteding. Door het archi tectenbureau Kees Barnhoorn werd in ca fé-restaurant „De Nachtegaal" Vrijdagmid dag aanbesteding gehouden voor het bou wen van een woon- en winkelhuis voor de firma J. G. Timmermans alhier, waarvan de uitslag is als volgt: A. L. Beugelsdijk 7177; Castien 7360, Daudey en Co. 7095, A. D. Dol 6513, Elskamp, Haarlem 7475, Jansen, Hilegom 7242, J. Kasteleyn 7990, Kruidhof en Horsman 6300, A. Meeuwissen 6700, Gebrs. Moolenaar 7245, Gebrs. Seysener, Hilegom 7985. Waar gen woonplaats vermeld zijn de aan nemers te Lise gevestigd. De gunning is aangehouden. LEIMTJIDEN. GEMEENTERAAD. Vergadering van den gemeenteraad op Donderdag 20 Mei 1937 des voorm. 10 uur. Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen. Secretaris J. W. de Ren. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen van dë vorige vergade ring worden voorgelezen en onveranderd vastgesteld. De voorzitter deelt mede, dat de opzich ter reeds druk bezig is met de uitwerking van het bestek. De openbare aanbesteding zal zoo spoedig mogelijk plaats hebben. De voorzitter deelt mede, dat de heer A. van Poelgeest de voormalige O. L. schoo 1 en onder wijzers woning heeft aanvaard tegen de som van 4800. De heer van Poelgeest had eerst nog wel eenige bezwaren in verband met de ach teruitgang van de gebouwen door het leeg staan gedurende twee jaren. B. en W. zijn den heer van Poelgeest tegemoet gekomen door hem ook den inventaris der school te zijner beschikking te stellen. Schrijven van C. Spruitenburg waarbij deze mededeelt, dat hij de verleende con cessie voor exploitatie der Radio-centrale op de gestelde voorwaarden aanvaardt. Slechte woningen in Vriezekoop. Schrijven van den inspecteur van de Volksgezondheid afd. Volkshuisvesting d.d. 16 April 1937. De inspecteur schrijft dat de woningtoestanden in Vriezekoop zeer slecht zijn. Vele dezer woningen zouden eigen lijk onbewoonbaar verklaard moeten wor den. Hij geeft in overweging om telkens wanneer een van deze slechte woningen onbewoond raakt, zoo spoedig mogelijk tot onbewoonbaarverklaring over te gaan. In verband met dit advies stellen B. en W. den Raad voor om het perceel kad. bekend gemeente Leimuiden sectie 907, pl. ge merkt 475 onbewoonbaar te verklaren. De raad besluit conform -het voorstel van B. en W. De voorzitter deelt mede dat B. en W. op de ingeslagen weg zullen voortgaan. Met de woningen te Pulmot is reeds suc ces bereikt. De eigenaar zal daar reeds de noodige verbeteringen aanbrengen. Op voorstel van B. en W. besluit den Raad het kohier straatbelasting over het dienstjaar 1937 vast te stellen. Van de geldleening groot ƒ3000 wordt uitgeloot aandeel No. 11. De heer de Rijk deelt in de rondvraag mede, dat op den Heerenweg op de hoogte van het woonwagenkamp een groot gat langs den weg is gekomen hetwelk gevaar oplevert voor het verkeer. De voorzitter zegt, dat hij direct iemand er op uit zal zenden die dit gat dicht zal moeten maken. De heer de Rijk vraagt ook hoe het staat met de waarschuwingsborden die geplaatst zouden worden bij de scholen. Als hij het goed heeft, zijn deze borden wel gemaakt maar de plaatsing is achter wege gebleven. De voorzitter zegt een onderzoek toe. De heer Visser wijst er op dat ter hoog te van zijn boerderij de bermen van den weg slecht beginnen te worden. De voor zitter zegt ook in deze verbetering toe. De voorzitter deelt mede, dat hij de noo dige aanschrijvingen zal doen uitgaan aan de eigenaren om het dorpswater weder te verbeteren. De slooten zijn langzamer hand voo vervuild, dat e rgevaar dreigt voor de volksgezondheid. NOORDWIJKERHOUT. Kampeerverbod. In verband met de te houden wereld-jamboree in onze aan grenzende gemeente Bolemendaal hebben B. en W. een kampeerverbod uitgevaar digd voor het terrein dat gelegen is bin nen een cirkel met als middelpunt den to ren van het Roomsch Katholiek kerkge bouw in het dorp Vogelenzang en een straal van 5 K.M., voor zooveel dat ter rein gelegen is onder de gemeente Noord- wij kerhout. Als nadere aanduiding diene, dat het aangewezen terrein omvat het Noord-Oostelijk gedeelte dezer gemeente, te beginnen bij den Ruigenhoek vanaf het punt DelfwegZilkënduinwegHeeren weg. Zonder toestemming van B. en W. os het dus verboden op dit terrein te kampeeren. Bouwen. Voor rekening var den heer N. wordt door den aannemer Vlasveld al hier een bollenschuur met toebehooren gebouwd aan den Regenvlietweg. Dit is een goed teeken. NOOTDORP. Sluiting Landbouwhuishouclcursus. On der aanwezigheid van tal van genoodig- den, van wie wij noemen het voltalliige College van Burgemeester en Wethouders van Nootdorp, Pastoor G. Th. van der Meer, Kapelaan Groenveld, beiden uit deze gemeente, Kapelaan Wentholt uit Leid- schendam, de voorzitter van de R.K. L.T.B., de heer Kampschöer, Burgemeester van Monster en de secretaris van de L.T.B. afd. Leidschendam, Wethouder L. de Koning, had gisteren de sluiting van de alhier in het Vereenigingsgebouw gehouden land- bouwhuishoudcursus plaats. De voorzitter van den R.K. L.T.B. afd. Nootdorp, de heer Chr. de Koning, opende met den Chr. groet de bijeenkomst, waar na hij speciaal genoemde genoodigden har telijk welkom heette. De voorzitter van de Commissie tot be vordering van het R. K. Landbouwhuis- hou'donderwijs in het Bisdom Haarlem, de heer G. P. van der Valk, deelde mede, dat van Prof. Cleophas, van den Burgemeester van Stomp wijk en van mej. Smit, Inspec- trice R, K. Huishoudonderwijs, bericht van verhindering was ingekomen. Spr. was dankbaar voor de ondervonden medewer king in deze gemeente van de geestelijk heid, het Gemeentebestuur en de plaatse lijke afdeeling van den L.T.B., die allen tezamen hadden gemaakt, dat deze cursus zoo goed geslaagd was. Vervolgens had in het openbaar de eind- les plaats, waarbij bleek, dat sommige leer lingen bij het antwoorden onder den indruk waren van de aanwezigheid van zoo'n il- lustre gezelschap! Dat de cursus echter zijn praktisch nut heeft, bewezen wel de werk stukken, die tentoongesteld waren. Nadat de Pastoor tot de leerlingen een geestig en leerzaam woord had gesproken, werd aan de leerlingen door Zijn Eerwaarde de diploma's uitgereikt. Burgemeester Schölvinck, die zeide eerst met twijfel de oprichting gadegeslagen te hebben, was hiervan geheel teruggekomen. De cursus heeft in onze gemeente zijn be staansrecht bewezen en waar in ernstige overweging de cursus weder voort te zet ten, zei hij van zijn kant gaarne zijn steun toe om de financieele medewerking van de gemeente weder te bewerkstelligen. Spr. besloot met speciaal tot de ouders en leer lingen een opwekkend woord te richten hunnerzijds ook te bevorderen, dat de cur sus hier blijft. Wethouders de Koning bracht de geluk - wenschen met het welslagen dezer cursus over van de afd. Leidschendam; het zou hem een genoegen zijn, als de cursus in Nootdorp weder voortgang kon vinden, iets, wat in Leidschendam niet is mogen geluk ken. Nadat thee met cake geserveerd was, ver kreeg Burgemeester Kampschöer het woord. Spr. uitte zijn groote vreugde over de prach tige samenwerking, die hier tusschen de verschillende instanties had plaats gehad. De zorg van de bedrijven en van de jonge mannen, die daar later werkzaam in zul len zijn, is reeds land aan den L.T.B. toe vertrouwd. Een groote voldoening was het, dat het houden der onderwijscursussen voor de meisjes mogelijk werd gemaakt, hetgeen wel zijn hoogtepunt vindt in de oprichting van de R. K. Huishoudschool door den L.T.B. in het Westland met medewerking van de Regeering gesticht. Een van de leerlingen bracht dank aan de leeraressen, Mej. Duijnstee en Mej. Lelie veld en overhandigde deze dames een bouquet bloemen, waarna de heer de Ko ning deze bijeenkomst sloot en gelegenheid werd gegeven het tentoongestelde waar van vooral het culinaire gedeelte de be langstelling der mannelijke genoodigden had te bekijken. OEGSTGEEST Staatspartij. Men verzocht ons mede te deelen, dat morgen na de Hoogmis ge legenheid bestaat opgave te doen van zie ke of gebrekkige personen, die Woensdag per auto naar de stembureaux kunnen worden gebracht. Tevens is er na de Hoogmis een korte bijeenkomst voor de leden der propaganda-sectie. Zorgt allen present te zijn. Ter bestrijding van de vele en groote onkosten aan deze verkiezingen verbon den zal door het bestuur -der Staatspartij bij het uitgaan der ochtendkerkdiensten op het Kerkplein worden gecollecteerd. Het lijkt ons verder onnoodig die col lecte nog aan te bevelen. Iedere Katho liek kent in dezen zijn plicht, en zal zijn steun aan het propagandawerk voor onze principieele belangen niet willen onthou den. TER-AAR. Zilveren feest Eerw. Zusters. Nu a.s. Zondag is het vijf-en-twintig jaar geleden, dat de Eerw. Zusters van de Congregatie der Arme Zusters van het Goddelijk Kind, haar intrede deden in het St. Anthonius- Rustoord, alhier. Op deze dag zal de Plechtige Hoogmis worden opgedragen tot intentie van de Zusters uit dankbaarheid. Naast een dankbaar gebed van alle Pa rochianen zullen ook velen hun gelukwen- schen aanbieden, waaraan wij de onze toevoegen, voor het heilzaam werk door de jubileerende Zusters verricht. Personalia. Bij de Eerste Fransche Kap pers-Academie, gevestigd te Leiden, slaag de de heer A. van Lammeren voor het Heeren-Kappersvak en Dames knippen. OUDE-WETERING. Coöp. Boerenleenbank. In Hotel „Meerzicht" te Oude wetering werd de ledenvergadering gehouden. Ruim 160 leden of hun gevolmachtigden vulden de zaal. Voorzitter de heer W Timmers. Bij de opening benoemde deze den kassier tot secretaris dezer vergadering en verzoekt den heeren Dr. van der Bijl, J. van Iter- son en C. A. Beuk het stembureau te wil len vormen. De notulen der vorige vergadering wer den zonder bemerking goedgekeurd. Het verslag over 1936 werd onder groote belangstelling beluisterd. Hierin kwam duidelijk tot uiting de soliditeit der Raif- feiseninstelling waarvan de Bank te Oude wetering een afdeeling is. Het lid van den Raad van Toezicht, de heer J. W. Rodewijk te Roelofarendsveen heeft in het vorige jaar ontslag als zoodanig gevraagd en eervol bekomen. Sedert 1919 was de heer Rodewijk een buitengewoon ijverig lid van genoemd College. Het ledental der vereeniging bedroeg per ultimo December 295, het aantal spaarders 1182, uitstaande voorschotten 244 en reke ninghouders 190. Van het winstsaldo ad f 2231.64, is in overeenstemming met het Bestuursvoorstel, 350.10 naar de rekening „Meubilair" over geschreven, die hierdoor wederom op 1. komt te staan. Het restant is bij de reserve" gevoegd. In 1936 zijn door het Bestuur enkele du- bieuse posten afgeschreven tot een bedrag van 9357.40. Van de rekening en balans was den leden een afschrift gezonden. Nadat de financieele Commissie een gunstig rapport uitbracht over hun bevindingen, zijn rekening en balans zonder eenige bemerking en zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Vervolgens is het Huishoudelijk Regle ment gewijzigd inzake de manier van con voceer en. Hoewel de schriftelijke methode zal worden gehandhaafd, kan het Bestuur in de toekomst tevens per advertentie in een der bladen de leden ter vergadering roepen. Eveneens is gewijzigd het aantal leden van den Raad van Toezicht en nader bepaald op 3. Voorheen was dit 5. Punt 6 der agenda bracht de verkiezing aan de orde. In het Bestuur was periodiek aftredend de Directeur, de heer P. Roe- loffs te Oudewetering, die zich wegens den leeftijd niet meer herkiesbaar stelde. Spr. memoreerde dat hij de eenigste nog in leven zijnde oprichter der Bank was, maar, om dat er een tijd van komen en van gaan is, zijn functie thans liever aan een jonge kracht wil overdragen. Spreker dankte de leden voor het vertrouwen gedurende die lange reeks van jaren aan hem betoond en de Collega's in het Bestuur en Raad van Toezicht voor hun prettige samenwerking. De voorzitter sprak vervolgens den schei denden Dirtecteur hartelijk toe en deelde mede, dat het Bestuur hem gaarne een stof felijk blijk van waardeering wil aanbieden indien de leden zulks goedkeuren. Met groot applaus werden deze woorden door de leden beantwoord. Naar aanleiding van dit aftreden stelde het Bestuur het lid van den Raad van Toe zicht, den heer J. van Dam te Leimuiden, als no. 1 voor de vacature Roeloffs. Met groote meerderheid gekozen zijnde, nam deze de benoeming aan. Tot lid der Financieele Commissie, we gens periodieke aftreding van den heer J. G. de Raadt, is gekozen de heer Adr. Treur, eveneens te Leimuiden. Als mededeeling maakte de voorzitter namens het Bestuur bekend, dat de Bank in het vervolg gedurende de zomermaanden, den wettelijken tijd zal houden. Leden en spaarders gelieve hiermede rekening te houden. Van de rondvraag is een kort en- prettig gebruik gemaakt, waarna de voorzitter deze vergadering sloot. In de hierna volgende Bestuursvergade ring is de heer P. van Tol Czn. te Haarlem mermeer tot Directeur benoemd. VOORSCHOTEN. Personalia. Voor het dezer dagen te Utrecht en den Haag door de vereeniging van gasfabrikanten afgenomen examen voor gasfitter slaagde onze plaatsgenoot, de heer P. Kaaijk. Zieken of gebrekkigen. Alle R.K. kie zers, die door ziekte of gebreken niet ter stemming kunnen gaan worden beleefd, doch dringend verzocht dit nog vóór 24 Mei as. te willen opgeven bij den heer Ranken, Leidscheweg 75, en voor den Rijndijk bij den heer Schr'ama, daar deze dan per auto vervoerd kunnen worden. WOÜBRUGGE. Polder Vrouwegeest. Alhier vergader den stemgerechtigde ingelanden van den Polder Vrouwegeest. De rekening over 1936 werd vastgesteld in ontvangst op ƒ2187.24 en in uitgaaf op ƒ2389.11, ter wijl nog een bedrag van 459.70 aan pol- derlasten behoorde te worden geind. De begrooting voor 1937 werd on ontvangst en uitgaaf gesteld op 2672.71. D elasten voor 1937 werden bepaald op 11.50 per H.A., hetgeen ƒ2.— hooger is dan vorig jaar. Machtiging tot het doen van af- en over schrijvingen op de begrootingsposten wer den verleend, terwijl het bestuur gemach tigd werd tot onderhandsche aanbesteding of uitvoering van werken in eigen beheer. Het grasgewas werd verpacht voor ƒ5. Bij de rondvraag werd geinformeerd naar de mogelijkheid van verharding van in den polder liggende wegen. De hieraan ver bonden kosten werden echter voor den pol der te bezwarend geacht. Hierna sluiting der vergadering. WASSENAAR Het nieuwe vogel- en dierenpark Een stichting, in het leven geroepen door een bekenden Haagschen vogellief hebber, den heer P. W. Louwman, kocht onlangs in de gemeente Wassenaar aan den Rijksstraatweg niet ver van het viaduct en dus onder de rook van de residentie een circa 10 H.A. groot terrein met het doel dit in te richten voor een vogel- en dierepark. Het terrein op zichzelf reeds een stuk natuurschoon, zooals men slechts zelden aantreft is met bekwamen spoed voor de ontvangst van de nieuwe bewo ners in gereedheid gebracht en dezer da gen hebben we kunnen aanschouwén welk een prachtng vogel- en dierenpark hier straks voor het publiek zal worden open- gehteld. Een dorado voor liefhebbers van dieren, vogels, bloemen, puanten, struiken, boomen en al dat vele andere schoons, wat de natuur geeft en waarvan zoo intens ge noten kan worden, wanneer dat zooals in dit park in rustige omjèving, die bij na aan een resrvaat doet denken, onge stoord kan gebeuren. Verschillende diersoorten, waaronder vele kostbare exemplaren, zijn reeds in het park ondergebracht. Straks volgen nog de eeni ge honderden vogels die thans nog onder gebracht zijn in de volière achter de villa van den heer Louman, vogels, van wie de eene nog zeldzamer is dan de andere en waarbij vele exemplaren zijn, die nergens anders ter wereld in gevangenschap al trans zijn te vinden. In het park wordt hard gewerkt. Paden worden aangelegd, een theehuis, waarbij een kinderdieren tuin, wordt gebouwd, een parkeerterrein aangelegd en ook, al is men thans nog niet heelmaal gereed, toch kan nu reeds wor den vastgesteld, dat ter plaatse een pfric is ingericht, dat zeer zeker de bewondering en waardeering zal hebben van alle na- tour-, vogel- en dierenliefhebbers, die het zullen bezoeken, hetgeen het ook ten" volle verdient. Koperen feest St. Jos. Gezellen. Ter gelegenheid van het 121/2-jarig bestaan van de plaatselijke afdeeling van de St. Josephgezellenvereeniging, had in het R. K. Vereenigingsgebouw een bijeenkomst plaats van oud-leden, die in grooten getale waren opgekomen. Kapelaan Blankers, vice-praeses der afd., opende met gebed en Kolpingsgroet, waarna hij een welkomstwoord sprak, waarin Z.Eerw. er o.a. op wees, dat het groote doel van dezen avond was, om voor de St. Jos. Gez. Ver. belangstelling, ook van buitenaf, op te wekken en te versterken. Spr. be groette daarna den praeses, pastoor Tho- lenaar, als de patriarch, de grootvader van Wassenaars Kolpingsfamilie, wiens liefde voor de Gez. Ver. ook nu weer blijkt en dien hij feliciteert met zijn 12 1/2-jarig pre sidentschap. (Applaus). Nadat dan „The Funny Boys", die den avond muzikaal opluisterden, zich hadc'en doen hooren, sprak kapelaan Blankers een korte rede uit, waarin hij, mede aan de hand der deviezen van de vereeniging aantoonde, dat het Kolpingsprogram wel oud is, maar niet verouderd en nog vol komen in dezen tijd past. Na het zingen van het lied „Gezellen- vader", sprak Pastoor Tholenaar de oud leden toe, die hier godsdienstig zijn ge vormd en onderlegd. In de Gez. Vereen wordt ook bijzonder de eenheid aange kweekt, in verband waarmede spr. opwek te, die ook bij de a.s. verkiezingen te be waren. Tenslotte verwachtte spr., dat men later, als men een eigen gezin gesticht heeft, daarin de Kolpingsgedachte zal aan- kweeken. Inmiddels kwam ook Father Kroon, die na een 8 1/2-jarig verblijf in de Belgische Congo, in de ouderlijke woning alhier is teruggekeerd, ter bijeenkomst. De heer M. Paardekooper gaf hierna een voordracht ten beste, waarin hij diverse vereenigingsgebeurtenissen memoreerde. De heer F. van Leeuwen, die 12 1/2 jaar lid is der afdeeling werd door den vice- praeses gefelicieerd en dank gebracht voor het groote aandeel dat hij gehad heeft in opbouw en uitbouw der afd. en bij de door- voering van het Kolpingsprogram. Vervolgens gaf de heer F van Leeuwen een overzicht van het ontstaan der Gez. Vereen., haar ontstaan in Nederland en van de geschiedenis der eigen vereeniging. Het applaus en het dankwoord van den vice-praeses, dat hierop volgde, was wel verdiend. Daarna werden wedstrijden gehouden in biljarten, sjoelen en schieten en werd een consumptie aangeboden, waarna nog een gratis verloting volgde. Bij een en ander ging het vroolijk toe. De vice-praeses sprak tenslotte een dank woord tot allen die aan het welslagen van den avond hadden bijgedragen, daarbij hopend, dat deze avond vruchtbaar zou blijven voor de Gez. Vereen. Sluiting volgde met den Kolpingsgroet. UIT DE RIJNSTREEK WOERDEN. Ook hier geen belangstelling voor de N.S.B. Dat ook de N.S.B. hier niet meer in trek is blijkt wel uit het miniem bezoek, dat een Donderdag belegde vergadering tTok. Behalve de twee sprekers waren in 't geheel een tiental personen aanwezig. Hiervan, deelde men ons mede, waren er nog vier van buiten de stad. Wel een sterke achteruitgang van belang stelling als men weet, dat een paar jaar ge leden deze vergaderingen stampvolle zalen hadden. ALPHEN AAN DEN RIJN. Boottocht ouden van dagen. De straat collecte deze week gehouden voor het or- ganiseeren eener boottocht voor ouden van dagen, heeft plm. 180.opgebracht. BODEGRAVEN. Geboren: Johanna, d. van H. K. van Groeningen en J. Molenaar. Gehuwd: W. van Brieman 32 j. en C. E. Verduijn 31 j. J. Rijlaarsdam 30 j. en J. Hijkoop 25 j. Overleden: S. W. J. Fluiter, wed. van W. R. Groenendijk 73 j. Gevestigd: A. Spanjaard van Heu- men L. Th. Demandt en gezin van Ob- bicht. Vertrokken: C. Swart en gezin naar Barwoutswaarder T. de Jong naar Utrecht L. ten Hoeve en gezin naar Woerden A. B. Klomp naar Alphen a. d. Rijn J. M. de Koning naar Zwamemr- dam P. C. M. Röling naar Reeuwijk G. J. Sterk naar Enschede P. van Dijk en gezin naar Rotterdam K. Heslinga en gezin naar Drentsteinfurt (Duitschland). NIEUWERBRUG. Diefstal van melkbussen. De rijksveldwachter alhier heeft in sa menwerking met de gemeentepolitie te Waarder bij den melkhandelaar V. al hier een aantal melkbussen in beslag ge nomen, welke van diefstal afkomstig wa ren. Bij den rijksveldwachter was door de di rectie der melkfabriek C. V. Globe alhier aangifte gedaan van melkbussen, welke zich vermoedelijk zouden bevinden bij één der melkhandelaars. Een uitgebreid on derzoek werd ingesteld, waarbij de politie in een schuurtje van den melkhandelaar V. een aantal melkbussen vond en deze in beslag nam. Hierbij waren er zeven van genoemde fabriek, terwijl de overige bus sen waren van verschillende andere fabrie ken, o.a. te Zoetermeer, Zwammer- dam, Bodegraven, Ter Aar en Krimpen. In totaal zouden 56 bussen ge vonden zijn, welke van de diverse fabrieken waren. Op al deze bussen was een eigen handig 'nummer aangebracht. Vermoedelijk zal nog tegen een tweede persoon proces verbaal worden opgemaakt wegens mede plichtigheid. NIEUWKOOP. Watersport. Het bestuur van de Wa tersportver een iging „NoordZuid' alhier arrangeerde voor zijn leden en belangstel lenden in „Het Vliegende Paard" een mooie avond met als spreker de heer A. de Haas uit Amsterdam, die een uiteenzetting gaf van het zeilwedstrijdreglement. De ech te watersportmenschen, waaronder ook da mes, waren wel allen present. Door middel van teekening en ook van een paar mee gebrachte miniatuur-zeilbooten gaf de heer De Haas een bevattelijke uitlegging van al les, wat de zeiler weten moet over stuur boord en bakboord, over het bij den wind en het ruimschoots zeilen, over het loeven, starten, het onder door en boven door zeilen, over boord aan boord, kortom zeer leerzaam en tevens interessant. Na afloop werd door den heer Grootendorp uit Am sterdam eenige watersportfilms vertoond w.o. een van de Olympische Zeilwedstrij den te Kiel en een kanotocht van Nieuwer- sluis naar Utrecht via de Nieuwkoopsche plassen. Hieruit bleek weer eens duidelijk hoe rijk aan natuurschoon onze mooie plas sen zijn. Aan het einde van de lezing en de film dankte de voorzitter, de heer C. de Graaf, de heeren de Haas en Grootendorp voor de leerrijke lezing en mooie films en bood htm ieder een zilveren vulpotlood aan, terwijl hun in de zaal aanwezige da mes ieder een zilver lepeltje met het wa pen van Nieuwkoop werden aangeboden. Wij hopen dat „NoordZuid" meer derge lijke avonden geven zal. ZOETERWOUDE (H. Rijndijk) Openluchtmeeting. De Zoeterwoud- sche kiezers en kiezeressen, alsmede die van de geheele omgeving zijn morgenavond 7 uur op het schoolplein Schenkelweg in de gelegenheid nog eenmaal op prettige wijze een opwekking te ontvangen voor de ver kiezing op 26 dezer. De toegang tot het terrein is maar 10 cents. De barometer wijst goed weer aan, dus twijfelen wij niet of een groote massa zal opkomen om ock in Zoeterwoude tot een groote manifestatie te komen. Ieder beseffe zijn plicht, want ook in Zoeterwoude moet de politiek geheiligd worden aan het verlossingswerk van Christus. Help mee. Morgen, de laatste Zon dag, voor de verkiezingen, zal na de H.H. Missen op het Kerkplein een schaal-collec- te worden gehouden ter bestrijding van de noodzakelijke kosten voor propaganda. Wij willen deze collecte bijzonder aan bevelen en vertrouwen, dat allen een of fertje zullen bijdragen. De propagandisten moeten geholpen worden.Propaganda is ook in onze parochie noodzakelijk, opdat alle Katholieken op 26 Mei zullen stem men op no. 1 van lijst 1, Moeder-cursus. Naar wij vernemen bestaan er bij het bestuur van het Wit- Gele Kruis wederom plannen tot het or- zien het succes van 2 jaren geleden, meent het bestuur door de reeds gedane aan vragen wederom op voldoende aantal deelneemsters te mogen rekenen. Opgave kan geschieden bij mej. Jos. Clarijs.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7