UIT DE OMGEVING DONDERDAG 20 MEI 1937 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 HHAEGOM Verkooping. Gisteravond had in ho tel Sistermans alhier ten overstaan van notaris -A. van Pelt te Lisse de verkoop bij inzet plaats van twee woonhuizen en timmermanswerkplaats aan de Kerk straat, de nummers 20 en 22 benevens de zich in de gebouwen bevindende machi nerieën en timmermansgereedschappen. Het complex is groot 7 A 67 c.A. In hoog ste bod gebracht op 6400 door den heer J. Tichelaar te Amsterdam en terstond door denzelfde met ƒ600 verhoogd. Toe slag Woensdag 26 dezer. LISSE Lisse ontvangt zijn burgemeester en echtgenoote Woensdag zijn de burgemeester, de heer dr. S. F. A. C. M. baron van Wijnbergen, en zijn echtgenoote, jonkvrouwe J. C. P. Michiels van Kessenich, bij hun vestiging in deze gemeente op hartelijke en spon tane wijze ontvangen. Het jonge paar werd des namiddags met de wederzijdsche ouders door het ge meentebestuur van het station Leiden ge haald, alwaar een hartelijke begroeting plaats had. Op de grens der gemeenten Lisse en Sassenheim had de ontvangst plaats door den gemeenteraad. Op dit punt maakten de leden van den gemeen teraad kennis met de echtgenoote van den burgemeester en nam men plaats in de gereedstaande auto's. De gemeente Lisse werd betreden en al spoedig hield de stoet stil om de Lisser jeugd de gelegen heid te laten om den burgemeester en zijn echtgenoote te ontvangen door een harte lijk en welgemeend hoera-geroep. Bij de Beekbrug stonden de kinderen van de R.K. Jongens- en Meisjesschool van de parochie van de H.H. Engelbewaarders opgesteld. Door de jongedames Nel Schenk en Cor van Dorp werden aan mevr. van Wijnbergen bloemen aangeboden. Het jon ge paar wandelde langs de schoolkinde ren, zoodat ieder kind den burgemees ter met zijn echtgenoote -moet hebben ge zien. Vanaf de Vennesloot tot aan de Bond- straat stonden de kinderen van de R.K. scholen van de parochie St. Agatha; van de openbare lagere school; van de Ned. Herv. School en van de Geref. School op gesteld. Ook deze kinderen juichten den burgemeester en echtgenoote, die weder om langs de dichte rijen schoolkinderen liepen, van harte toe en hier werd door een leerlinge van de Ned. Herv. School eveneens aan mevr. van Wijnbergen bloe men aangeboden. Deze twee bloemstuk ken van de Lissesche jeugd vormde geza menlijk de Lissesche kleuren n.l. geel- blauw. Hierna werd een rijtoer door het geheel met vlaggen getooide dorp gemaakt, wel ke stoet in iedere straat belangstelling trok. De geheele bevolking van Lisse was ter been. Op het einde van de rit werd den burgemeester en zijn echtgenoote, alsme de de wederzijdsche ouders op het kasteel Keukenhof ontvangen, alwaar de thee werd gebruikt bij den heer graaf J. C. E. van Lynden. Des avonds had in een der groote vei lingsgebouwen van het H. B. G. de fees telijke ontvangst plaats. Als genoodigde was aanwezig de heer J. H. Baak, inspec teur van het Lager Onderwijs, uit Leiden. Op het smaakvol versierde prodium had den plaats genomen de burgemeester met zijn echtgenoote, de wederzijdsche ouders, de wethouders, raadsleden en het eere comité. De zaal was tot in de uiterste hoe ken gevuld. Nadat allen waren gezeten werden door „Trouw moet Blij eken" twee coupletten van het „Wilhelmus" ten ge- hoore gebracht. Wethouder Warmerdam sprak vervolgens het welkomstwoord, waarin hij zeide, dat reeds eerder door hem op een huwelijk van den burgemees ter werd gezinspeeld. Thans is dit een feit geworden. Dit feit bracht verheugenis in de gemeente. Deze toespraak werd her haaldelijk door een spontaan applaus on derbroken. Spreker wees ook nog ter loops op het bericht van een benoeming te Maastricht en het gevoel, hetwelk dat bericht teweeg bracht. Maar gelukkig is nu die bui voorbij. Spreker richtte zich ook tot mevrouw van Wijnbergen en tot de ouders van mevrouw en wenschte hen geluk. Met een: lang zullen zij leven, sloot hij zijn welkomstwoord, welk lied door „Trou moet Blijcken" werd herhaald. Door de R.K. Harmonie „Adolf Kolping" werd hierna de „Baron v. Wijnbergen"- marsch ten gehoore gebracht. Hierna hield pastoor G. P. A. v. Zuylen van de St. Agatha, een korte toespraak, welke hij wilde benutten om uiting te geven aan het blijde gevoel, hetwelk hem bezielde bij het huwelijk van den burgemeester. Zijneerw. herinnerde hierbij nog aan den avond van September, waarop Lisse uiting gaf aan zijn liefde tot het Oranjehuis. Wat gij toen op dezen avond hebt gesproken, herinneren wij ons nog zoo goed. Thans is dit geluk u te beurt gevallen en daarover verheugen we ons en wij hopen, dat dit geluk een lange, zeer lange reeks van ja ren moge bestendigd blijven. Dit wen- schen wij en daarvoor bidden wij God. „Adolf Kolping" bracht een marsch ten gehoore, waarna het woord was aan ds. Ruys, predikant van de Ger. Gemeente. Spreker zeide, dat hij eenige jaren gele den in dezelfde positie had verkeerd, zoo dat het hem gemakkelijk viel zich in bur gemeesters toestand in te denken. Ons vrijgezellen-leven geeft ons vrijheid, en, burgemeester, met die vrijheid is het nu uit. Maar ook gij zult ervaren, dat het huwelijksleven verre uitgaat boven het vrijgezellenleven. De vrouw toch weet in huis een gezellige sfeer te scheppen. Wij verheugen ons thans, dat u een huiselijke sVer hebt gevonden. Oèk u, mevrouw, roep i 'iet welkom toe. Gij zult hier bij de lage landen aan de zee ook vinden duinen als in Lisse; gij vindt er bergen, ja gy vindt er zelfs Wijnbergen. Moge gij beiden veel geluk en plichten vinden in onze ge meente. Het geluk in huis zult ge zelf moeten scheppen, het geluk in de ge meente zullen wij u trachten te brengen, terwijl God u het groote huwelijksgeluk kan brengen, waarvoor we Hem zullen bidden. Een dankbaar applaus volgde op deze hartelijke woorden. „Trou moet Blijcken" bracht hierna een marsch ten gehoore, waaronder intusschen het klein kinderkoor van de Zangvereeni- ging „Excelsior" zich opstelde om onder leiding van den heer Theod. Westerdaal op te voeren „Bruidsparen". Op magnifie ke wijze werd dit door het koor ten ge hoore gebracht; het mocht een dankbaar applaus oogsten. Vervolgens kregen we een demonstra tie van zes leden der R.K. Gymnastiek vereniging „Sparta". Ook dit viel goed in den smaak en lokte een dankbaar applaus uit. Door de drie plaatselijke gemengde zangverenigingen St. Gregorius", „Ex- selcior" en „Looft den Heer", werd hierna onder leiding van den heer C. v. d. Keur, op voortreffelijke wijze ten gehoore ge bracht: „Limburg mijn Vaderland". Op fraaie wijze werd dit uitgevoerd en staan- jjjen aanhoord, terwijl het door „Trou moet Blijcken" werd begeleid. Nadat „Adolf Kolping" hierna een num mer had ten ten beste gegeven, trad „Sparta" wederom op en gaf door eenige goed uitgevoerde toeren blijken over stalen spieren te beschikken. Met groote belang- steling werden zij door de talrijke aan wezigen gevolgd en een spontaan applaus was hun deel. Nadat de Harmonie nog een nummer had ten gehoore gebracht, sprak de bur gemeester het slotwoord. Hét is goed als men zoo af en toe eens bij elkander komt. Een avond als dezen, versterkt de saamhoorigheid. Wij kennen zulke avonden in Lisse. Maar deze verras sing zullen wij nimmer vergeten en mijn vrouw en ik zijn daarvoor hartelijk dank baar. Ik ben er trots op burgemeester te zijn op een plaats als deze. Het welkom is spontaan, doch het welkom der kinderen heeft ons bizonder veel goed gedaan; de jeugd toch is de toekomst. Het welkom van 6 jaar terug deed mij toen goed, doch het welkom van vandaag is mij dubbel welkom en doet mij zeer goed omdat ik nu niet zooals 6 jaar geleden, een vreem de voor u ben. Spreker dankte vervolgens den heer Warmerdam, den pastoor, ds. Ruys voor hun hartelijke welkomstwoor den. Dank bracht spreker aan de Harmo nie en Zangvereenigingen en niet in 't minst het kinderkoor. Dank bracht spre ker ook nog de raadsleden voor de bij woning van het huwelijk. Daar zijn, aldus spr., mijn vrouw en ik ten hoogste dank baar voor. Ik ben nu 6 jaar burgemeester van deze plaats en heb ik het tot hiertoe goed ge daan als burgemeester, in de toekomst hoop ik het nog beter te doen. Op onzen trouwdag heb ik het genoegen gehad en kele woorden te zeggen en dus wil ik hier herhalen, n.l. dat wy ons leven in Gods hand hebben gesteld en God is de eenige basis van het leven. Wij geven ons met ijver aan den arbeid en wij hopen en ver trouwen op uw aller steun. Met een: „lang zullen zij leven", werd gesloten. Ernstig verkeersongeval. Gisteren reed de echtgenoote van den heer Th. v. R. vanaf het woonhuis den Achterweg op, doch hield de linkerzijde met haar fiets. Een tegemoetkomende auto, die deze da me door het houtgewas niet spoedig ge noeg opmerkte, reed haar aan met het ge volg, dat zij gewond op den grond bleef ilggen. De doktoren Haase en van Dijk verleenden spoedig de eerste hulp en ver bonden haar, waarna zij naar haar wo ning werd vervoerd. De politie maakte van een en ander proces-verbaal, op. Naar wij hebben vernomen treft den chauf feur geen schuld. NOORDWIJKERHOUT Klooster jubileum. De 24ste Mei hoopt de eerw. zuster Co- lumba, in de wereld mej. Johanna van Elk, geboren te Noordwijkerhout, thans te Utrecht, haar 40-jarig kloosterjubileum te vieren. B.V.L.-schietwedstrijd. Morgen houdt de B.V.L, in „De Zwaan" een schietwed strijd van 8—10 uur. Dit is reeds de 2e schietwedstrijd sinds de afdeeling nieuw leven is ingeblazen. Het zal een span nende wedstrijd worden. Wedstrijdleider is de reserve-kapitein J. Pijnenburg, al hier. De jury bestaat uit de leden J. Pij nenburg, Joh. v. cL Voet, W. v. d. Weij- den en C. Wessels. Het maximaal aantal punten is 100. In 2 series, ieder van 5 schoten. Er wordt geschoten op de beken de kartonnen schijftelling 110. Als prijzen zijn beschikbaar gesteld: een zil veren wissel beker en 14 practische artike len, o.a. wekker, horloges, tabakspot, enz. De zilveren wisselbeker is voor den schutter, ongeacht zijn groepeering, die het hoogst aantal punten schiet. Tot den wedstrijd worden toegelaten de leden van den B.V.L. afd. Noordwijkerhout, die te uiterlijk half 10 in de zaal aanwezig zijn. ROELOFARENDSVEEN Aanbesteding. Ten raadhuize alhier had de openbare inschrijving plaats voor het maken van een betonnen walbe- schoeiing met vijf brugvleugels en een landhoofd op paalfundeegring in het zui den van Roelofarendsveen. Er waren 9 in schrijvers. De uitslag was als volgt: P. J. en H. Visser te Wassenaar voor ƒ6300, M. Hoek te Alphen a. d. Rijn voor ƒ6000, M. Konings te Leiden voor ƒ5800, J. L. Zoet te Oude-Wetering voor 5629, C. J. Kiebert te Sassenheim voor 5562, C. Godschalk en M. van der Voort te Leiden voor ƒ5160; Gebrs. J. en P. van Wijk te Alphen a. d. Rijn voor ƒ4897, M. J. M. Jansen te Nieuwe-Wetering voor ƒ4873, en L. en J. Jansen te Rijpwetering voor 4740. Het werk is aangehouden. Te water. Gistermiddag geraakte een der kinderen van den heer H. H. alhier in een zwanenkolk. De aanwezige zwaan duwde het kind onder de wateroppervlak te. De heer G. H., die het ongeval waar nam, begaf zich te water en mocht het genoegen smaken de kleine weer op het droge te brengen. Tijdens de redding werd hij evenwel door de zwaan aan het gelaat gewond. SASSENHEIM Geboren: Gerardus Cornelis There- sia z. van G. P. Scholten en W. J. Th. Brouwer Johannes Martin us z. van Th. P. Hoogervorst en M. Hoogervorst Pe trus Joannes Maria z. van Th. Verkleij en C. G. J. Verdegaal. Ondertrouwd: P. A. van der Lans 28 j. en M. J. Homan 28 j. M. H. van der Vlugt 28 j. en L. W. M. Wesseling 26 j. C. Th. Meeuwissen 27 j. en C. H. Noordermeer, 25 j. Getrouwd: W. Schaap 31 j. en T. van Keulen 25 j. Ph. van der Meer 24 j. en C. van Keulen 24 j. Overleden: C. Borst 43 j. wedr. van M. H. van Nobelen. Vertrokken: M. den Elzen, naar Lisse J. J. Hoogenboom en gezin naar Warmond C. A. M. Bergman naar Voorburg J. Vercouteren naar Voor hout M. van Seggelen naar Warmond W. Noort, naar Loenersloot J. A. Vugts en gezin naar 's Hertogenbosch. Gevestigd: J. C. Corsten, Hoofd straat 167. TER AAR. Paard en rijtuig te water. Gistermor gen reed de fam. v. S. met paard en rijtuig naar kerk en net de polder ingaande, schrok het paard van een aldaar liggende „wegrol". Het beest holde de kant in, trachtte achter de boomen te gaan doch deze doorgang was te eng met het gevolg dat paard en rijtuig in de sloot terecht kwamen. De inzittenden wisten zich spoe dig uit hun benarde positie te redden, waarbij zij wel eenige schrammen oplie pen. Met behulp van messen sneed met het tuig los, zoodoende kon het paard ook ge makkelijk op het droge gebracht worden. De wagen was danig gehavend. VOORSCHOTEN. Afscheid J. Maas, Leider van den Bijz. Vrijw. Landstorm. Een zeer bijzondere vergadering van den Bijz. Vrijw. Landstorm werd gehouden in het gymnastieklokaal achter het Raadhuis onder Leiding van Burgemeester M. F. Berkhout, voorzitter. De zaal was met groen en bloemen een meer feestelijk aanzien gegeven, terwijl naast de bestuurstafel het vaandel prijkte van de afdeeling. Behalve leden en bestuur van deze af deeling waren o.m. aanwezig het dag. be stuur van het gewest Z.-Holland West, resp. de heeren L. G. Roijaards, D. J. Kar- res en Th. A. Ruys, voorzitter, secretaris en penningmeester. De commandant Luit.- Kol. J. P. Boots, Pater Fransen, als verte genwoordiger van Pastoor P. Meijer, Kapt. Scholl, van Wassenaar, de heer Bontje, van Voorburg, van den Motordienst en de se cretaris en oud-secretaris van de vrijw. burgerwacht, alhier, de heeren N. de Boer en C. J. A. Schrassert Bert. De voorzitter opende met een kort wel kom in het bijzonder gericht tot het dag., bestuur van het gewest voor zijn tegen woordigheid, sprak de beste wenschen uit voor den spoedigen terugkeer in deze ge meente van Pastoor Meijer en verontschul digde de minder groote opkomst der vrij willigers. Een partij die den laatsten tijd veel van zich had doen hooren, heeft waarschijnlijk zijn beste krachten gehad, aangezien de leider reeds drie verschillende verklarin gen heeft afgelegd inzake de verkiezing van leden 2e Kamer. Spr. hoopt dat de B. V. L. in Voorschoten nooit noodig zal zijn. Overste J. P. Boots vindt het onprettig afscheid te nemen. Een plaatselijk leider is de steunpilaar van den commandant van het gewest en spr. is het dag. bestuur van In tegenwoordigheid van alle leden ver gaderde de Raad dezer gemeente onder voorzitterschap van den Burgemeester W. J. Bocxe. De notulen werden goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken heffen wij aan: Goedkeuring der verordening tot heffing van 75 opcenten op de fondsbelasting, en der nieuwe leges-verordening; gevolg van deze laatste is, dat de geheven rechten ongeveer verdubbeld zijn; van Ged. St. machtiging voor 1937 op de gemeente-be grooting en van den Warendienst de be grooting 1937 alsmede een rapport van ge dane onderzoek. De vergoeding involge art 13 L.O.-Wet aan W. de Graaf is per 1 April vervallen in verband met zijn verhuizing. Habben krijgt op zijn reclame 5.hon denbelasting terug. Inzake de huur van de ambstwoning voor den burgemeester vereenigt de Raad zich met het voorstel van Ged. Staten, om vanaf 1 October 1936 die huur met 10. tp verlagen (in verband met wedde-ver- laging). Besloten wordt de loonbijslag der bedrij ven over 1935 alsnog uit te betalen; het Rijk draagt bij; aan Ged. Staten zal mach tiging tot betaling worden gevraagd. Op de rekening 1936 van den Vleesch- keuringsdienst Nieuwveen vallen geen aanmerkingen, nog te minder nu weer met winst is gewerkt, wat tot gevolg heeft, dat onze gemeente 30.krijgt uitgekeerd. Op de gemeente-begrooting voor 1937 hebben Ged. Staten ten tweedemalen aan merkingen; aan die over de vergoeding in gevolge art. 101 L.O.-Wet aan de beide bij zondere scholen wordt tegemoet gekomen en de voorschot-vergoeding bepaald op 9.38 per leerling. Op de wijziging der gemeente-begrooting 1936 merken Ged. Staten op, dat kantoor- vergoeding voor den Ontvanger, en een 50.— belooning aan den Volontair voor de stem-werkzaamheden, niet wordt toe gestaan met 't oog op den slechten finan- cieëlen toestand der gemeente; van beroep wordt afgezien, ofschoon men algemeen deze houding van Ged. Staten betreurt; hierop zal gewezen worden. Het Kohier voor de Straatbelasting voor 1937 wordt met een totaal van 506. vastgesteld; Kool vraagt teruggaaf over 1936 van de helft van den aanslag der N. H. Pastorie, daar deze het geheele jaar leeg stond; wordt toegestaan. Daar er naar mededeeling van Kool ge meenten zijn waar algeheele vrijstelling wordt gegeven, zal daarnaar geinformeerd worden, om ditzelfde in een volgende ver gadering te bezien. Op voorstel van B. en W. worden een viertal woningen onbewoonbaar verklaard; twee ervan zijn nog bewoond; voor beide wordt de ontruimingstermijn op zes maan den gesteld. v. Veen kan zich daarom met de onbe- dit gewest dankbaar voor de accurate wijze waarop de leiders worden gekozen, waar bij spr. in het bijzonder noemt, den secre taris, Res. Kapt. Karres. Overste Boots heeft den heer Maas leeren waardeeren voor zijn arbeid. Gedurende 6 jaren leider schap heeft hij deze afdeeling van niet veel weten op te bouwen tot een flinke afdee ling. Met een stevigen handdruk neemt Overste Boots afscheid van den heer Maas. Hierna werden de behaalde prijzen en' brevetten uitgereikt door den heer J. Maas Pen ontvingen het brevet scherpschutter de heeren D. de Jong, L. Los, Jac. v. d. Eijkhoff en A. van Santen. Namens het dag. bestuur van het gewest nam de voorzitter, de heer L. G. Roijaards, afscheid van den heer en mevrouw Maas. Spr. prees den ijver van den leider en dank te mevrouw Maas-Ober voor haar arbeid in stilte voor den B. V. L. Nadat Kapt. Scholl namens de afdeeling Wassenaar en de heer J. A. Schrassert Bert, als burger wachter, hadden gesproken, werd de heer W M. v. d. Burg in de gelegenheid gesteld, namens de vrijwilligers den heer en mevr. Maas toe te spreken, waarbij hij als herin nering een fauteuil en bloemen aanbood. Burgemeester Berkhout sloot de rij der sprekers en wenschte den heer Maas in zijn verdere loopbaan het allerbeste toe. De heer J. Maas heeft alle sprekers beant woordt en bedankt en ten aanhoore van alle aanwezigen óók zijn echtgenoote be dankt voor de groote steun steeds onder vonden in het belang van den B. V. L. Na een korte pauzeering, waarin ver- verschingen werden aangeboden, heeft de secretaris van het gewest, Res. Kapt. D. J. Karres, den heer J. Aten, Res 2e Luit. ge- installeerd als plaatselijk leider. Spr. be sloot zijn rede met den wensch dat de naam van den heer Aten met denzelfde eer zou worden genoemd als van den heer Maas. Res Luit. J. Aten heeft deze woorden beantwoord met een toespraak en een be roep gedaan op aller medewerking. Burgemeester Berkhout heeft ten slotte met een woord van dank aan alle die dezen avond hadden meegewerkt, gesloten, waar na velen persoonlijk afscheid namen van den heer en mevrouw Maas-Ober. WOUBRUGGE. Stopzetting steun. Wij vernemen, dat het gemeentebestuur besloten heeft de steunverleening geduren de de maanden Juni en Juli stop te zetten. In hun mededeeling aan de werkloozen wordt opgemerkt, dat zulks is in overeen stemming met de daartoe kenbaar gemaak te wenschen van den Minister en den Rijks inspecteur der werkverschaffing. De laat ste steun zal worden uitgekeerd over de week van 23 t/m. 29 Mei a.s. VAN ZEVENHOVEN woonbaarverklaring van het huis, bewoond door Uijttewaal vereenigen; hij vraagt zich af, waar die menschel anders moeten blij ven. Op voorstel van B. en W. wordt de poli- tie-verordening aangevuld met een bepa ling omtrent het Kroog en van de ring vaart door het dorp. B. en W. besloten in bespreking te doen brengen de vraag, of de steunregeling voor werkloozen al dan niet tijdelijk buiten werking gesteld kan worden. De voorz. geeft de besprekingen van B. en W. weer; zij hebben zich o.a. afge vraagd, of de prikkel tot werk wel blijft, als men een steunregeling achter ziek voelt? Of de verhouding loon en steun wel goed is; waarom jongeren niet meer er op uitgaan en zich verhuren; of men armen zorg beter te noemen werkloozenzorg. ook niet geholpen kan worden, het geldt hier toch hetzelfde college; men vindt er iets scheefs in; ook sociale zaken schijnt er zoo over te gaan te denken, omdat hier en daar intrekking plaats heeft. Graag zal de voorz. de meening van den Raad vernemen. De Groot voelt niets voor intrekking zoolang Sociale Zaken het niet uit eigen beweging doet. Daarbij komt, dat de werkgevers ook voorkeur voor bepaalde arbeiders hebben met gevolg, dat de anderen werkloos blij ven. Van Veen leest uit een courant voor, wat Kuijper van een en ander heeft gezegd; de voorz. antwoordt daarop, dat dit in een buitengewone vergadering van het R.K. Werkliedenverbond is geweest; daags voor de Wethoudersvergadering las hij dat ook, maar zijn meening is daardoor niets ge wijzigd; op het door Kuijper gezegde gaat hij ook niet in, omdat het daarvoor hier de plaats niet is. Van Veen vreest bij intrekking der steunregeling, dat de werkgevers daarme de zullen gaan rekenen, en nog lagere loo- nen aanbieden zullen; hij spreekt de hoop uit, dat men 't niet doen zal, waar de moge lijkheid bestaat. Wethouder v. d. Weijden zegt, dat de werkgevers geen misbruik zullen maken; een feit is, dat de jongeren werk hebben, valide andere arbeiders daardoor werk loos blijven; voor gezin en kinderen moet gezorgd worden; zich stellende op katho liek standpunt moet hiervoor gezorgd blij ven. Van Veen dankt den heer v. d. Weijden voor deze woorden. v. d. Weijden geeft nog overzicht van een gehouden landbouwbedrijven-enquête, waaruit blijkt, dat hoogere loonen niet ge geven kunnen worden. De voorz. vraagt, of iemand een voorstel heeft; we kunnen dan stemmen; er is ge noegzaam over en weer gepraat. v. Veen stelt voor: handhaving der rege ling; dit voorstel wordt algemeen aange nomen. Hierna sluiting. Eveneens wordt overwogen, in hoeverre de ondersteuning van gemeentewege zou kunnen worden onderbroken. Tot deze maatregelen is besloten in ver band met de verhoogde mogelijkheid van werk vooral in het zomerseizoen. Wy begrijpen eigenlijk van zulk een stopzetting van steun niet veel. Er is verhoogde mogelijkheid van werk. Maar toch geen zekerheid! En degenen, die geen werk krijgen, hoe moeten die leven? Men kan vooral in een kleine gemeente o.i. wel controleeren, wie er niet werken willen, wie door eigenschuld werk loos blijven. Moeten dan de goeden lijden onder de kwaden? Wij kunnen niet anders, dan de intrekking van ondersteuning van allen omdat er voor velen werk zal zijn, betreuren' en afkeuren. Red. L. Crt. Postkantoor. Op verzoek van den mid denstand heeft de directeur van het post kantoor te Alphen a. d. Rijn goedgevon den, dat een kleine wijziging wordt ge bracht in de uren, waarop het postkan toor geopend is voor het publiek. In plaats van 11 tot 12 uur in den voormiddag, is in gaande 18 Mei j.l. het kantoor geopend van 9 tot 10 uur v.m., van 3 tot 4 en van 6 tot 7 uur n.m. ZOETERMEER Badinrichting. De badinrichting alhier van de Ned. Centrale Reddingsbrigade wordt op Maandag 31 Mei a.s. voor het publiek opengesteld. Door het bestuur zijn de noodige voorzieningen getroffen en ver beteringen aangebracht. De kosten van baden, vooral op sommige dagen en uren. zijn van dien aard, dat een ieder gebruik zal kunnen maken van de inrichting. In 't bijzonder is een billijke regeling getrof fen voor de jeugd.. Voor intensief en des kundig toezicht op alle handelingen wordt, als voorheen, zorggedragen. De ouders behoeven over hun kinderen, zoolang zij in het badhuis zijn, zich geen zorgen te maken, en de kinderen doen aan een ge zonde, onmisbare sport, die bij hun op voeding behoort. Geboren: Johanna d. van J. A. Frig- gen en J. R. Rietkerk Pieternella Eli sabeth Sophia d. van M. Noordermeer en C. Gorissen Pieter z. van J. van dei- Velden en G. Jongenotter Johanna Ja- coba d. van W. van der Nat en M. Huis man. Ondertrouwd: C. P. van Staveren 27 j. en A. van Staveren 24 j. I. Dorst 21 j. en E. Polderman 20 j. J. de Jonge 23 j. en P. C. Boonk 26 j. Getrouwd: L. Barendregt 25 j. en M. van Be veren 23 j. Overleden: Jacob Rosbergen 76 j. m. van M. Heemskerk.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 11