ZATERDAG 15 MEI 1937 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Luxor. Het Pinksterprogramma van het Luxor Theater is zeker een bezoek waard. In het voorprogramma zien we o.m. enkele trek- Jes uit de Varsity en den voetballanden kamp Holland—België te Rotterdam, be nevens een film van Profilti over de En- gelsche Kroningsfeesten. Eén hoofdfilm wordt in dit programma gegeven, doch het is er een yan bijzon dere kwaliteit. „De Charge van de Lichte Brigade" is een helden-epos, het verhaal va nden commandant van het 27ste Engel- sche regiment lanciers, die met 600 rui ters bij Balaclava in den Krim-oorlog een hopeloozen en toch succesvollen strijd voerde tegen een overmacht van Russen. Hopeloos was deze strijd in het dal des doods voor de ruiters zelf, doch succesvol was hij in zijn gevolgen. En bovendien er was wraak genomen op den Emir van Socristanië, Soerat Khan, die kort tevoren een verraderlijken aanval had gepleegd op het fort Choekoti en vrijen aftocht be loofde aan de bezetting en vrouwen en kinderen als zij zich overgaven. Toen zulks geschied was werden allen echter moorddadig over de kling gejaagd. De verraderlijke emir ging daarna voort met kuiperijen tegen Engeland. Hij sloot een verbond met de Russen. Geof frey, de majoor van het 27e regiment lan ciers, wetend, dat Soerat Khan zich onder de Russische verdedigers der Balakiava- heuvels bevindt, verandert een order aan de Lichte Brigade, het 27ste Regiment Lanciers, waartoe hij behoort en waarin deze troepen bevolen wordt niet aan te vallen, in het commando om wèl te atta queeren! Hij deelt Sir Charles Macefield, den opperbevelhebber, mede, wat hij deed en belast Perry met het overbrengen van den brief. Hij voorvoelt, dat hij sneuve len zal en hij wil zijn broer sparen voor de vrouw, die hij boven alles liefheeft. Thans wordt in beeld gebracht de eigen lijke inhoud van Sir Alfred Tennyson's onsterfelijk gedicht: „The Charge of the Light Brigade", de wereldberoemde char ge, waarop dit poëem werd geinspireerd. iSir Charles, geroerd door Geoffrey Vic- kers' heldenmoed, neemt de schuld van diens overtreding der krijgstucht op zich. Doch de charge, de heldendood der zes honderd, was niet vergeefsch: zij werd de sleutel tot de verovering van Sebastopol, 't Is niet alles historie wat deze film te zien geeft, doch desondanks is het een knap stuk werk geworden, dat boeit van begin tot einde. Errol Flynn als majoor Geoffrey Vickers en Olivia de Havilland als Elsa Campbell, verloofde van Geof frey, doch meer voelend voor diens broer, kapt. Perry Vickers, uitgebeeld door Pa- tric Knowles, vertolken op eminente wijze de hoofdrollen. Het geheel is een schitterend gemonteerde, boeiende film, die ongetwijfeld een massa bezoek zal trekken. Lldo. Het Pinksterprogram van het Lido- theater. is geheel ingesteld op amusement, waaraan tevens is toegevoegd een uitste kende opname van de Kroningsfeesten in Engeland welke bij iedereen goed inzicht zal brengen van de pracht en praal dezer feesten. In de hoofdfilm „Swing Time (De Dans- koning), waarbij Ginger Rogers en Fred Astaire de hoofdrollen op meer dan voor treffelijke wijze vervullen/hebben wy op tweeëerlei wijze zitten genieten en wel om de geestige en amusante inhoud en om de prachtige aankleeding in de vertoonde operettes, verlucht met mooie melodische muziek, waarmede de kundige regisseur Georgè Stevens alle eer inlegt. Luckey (Fred Astaire), lid van een revue-troep, onder Pop Cardetti neemt zijn ontslag om met Margaret Watson te trouwen, doch zijn vrienden maken, dat het huwelijk afspringt door enkele geestige trucjes en slechts als hij 25000 Dollars heeft verdiend mag hij om Margaret terugkomen. Lucky vertrekt imet Pop naar New-York met slechts één gelukskwartje op zak en komen daar in aanraking met Penny Carol (Ginger Ro gers), welke leerares- is aan een Dansinsti tuut en tot opdracht krijgt om Lucky de Danskoning te leeren dansen. De voorge wende onhandigheid van hem geven onop houdelijk lach-salvo's en als Gordon, de eigenaar van het Dansinstituut, Penny ont slaat om het vermeende onoordeelkundige optreden van haar, ontpopt Lucky rich en vormen deze twee artisten een phenome- maal danspaar. Er wordt besloten in de nachtclub een proefvoorstelling te organi- eeren, hetwelk echter eerst tot stand komt als er vele komische verwikkelingen zijn gepasseerd. Het succes van Lucky is spoe dig gevestigd, doch op allerlei wijzen ziet hij zijn fortuin te houden onder de befaam de 25000 Dollar, want dan zou hij zijn ver plichting moeten inlossen om met Marga ret te trouwen, waarvoor hij intusschen niets meer voelt want zonder het te willen is hij verliefd op Penny geworden. Alhoe wel dit huwelijk op het witte doek niet tot stand komt, komt deze dol-komische film tot een happy-end en wordt „the romance ended with a kiss". Het bij-program „De baas van het Pomp station", welke werd aangekondigd als een dolle klucht, verdient deze betiteling ten volle, een gekleurd teekenfilmpje en een leuke weergave van Majoor Bowes' ama teur-avonden, geven ruimte genoeg om allen, die een amusante avond willen heb ben, deze week een bezoek aan het Lido- theater te brengen. Trianon. Een vergelijking tusschen Duitsche en Amerikaansch romantiek, welke vergelij king deze week in Trianon mogelijk is, valt wat de romantiek betreft nog immer ten voordeele van Duitschland uit. Films als „Bobby, de duivelskerel" met Gustav Frö- lich en Lida Baarova boeien door de ro- mantisch-militaire sfeer nog altijd van het begin tot het einde. Het zijn films vol charme, geest en vaart en wij zijn, naar onze meening, nog niet zoo geamerikaani- seerd, dat wij deze romantische sfeer prijs geven voor de verbazingwekkende ensce- neeringen, waarvan Amerika het geheim bezit. Bobby is een eenvoudige luitenant, vol streken, die tijdens de manoeuvres ka merarrest krijgt van zijn overste, zich in dien tijd bij een voorname familie als rij knecht verhuurt, paarden temt, de weer spannige freule redt bij een vliegtuigonge luk en.... haar tenslotte trouwt, juist als zijn overste bij haar een huwelijksaanzoek heeft gedaan en afgewezen is. Het is het oude prettige genre, modern behandeld en boeiend van het begin tot het einde. „Folow your heart" is de wonderlijke, dus Amerikaansche, geschiedenis van een wonderlijke familie van tooneelspelers, die samen een opera vormen. Alleen Marian, die juist een prachtige stem heeft, voelt niets voor deze ongebonden levenswijze. Zij is serieus verloofd en zal serieus gaan trou wen. Dan komt de heele zingende familie in haar prachtig huis. Zij bouwen den tuin om in een opera-theater en na vele ro mantische en pracht-muzikale scènes ge lukt het hen Marian te laten optreden. Deze uitvoering is meesterlijk en een staal tje van Amerikaansch raffinement in en- sceneering, zooals men nog maar zelden zal hebben gezien. Een wonderlijke wereld van balletten, zóó grootsch en geweldig dat het adembenemend wordt. Het verhaal doet er dan niet meer toe. In deze pracht hoort men voortdurend de schitterende zang van Ma rian en Michael, welke boven alle lof ver heven is en waarby het Hall Johson-neger- koor op passende wijze aansluit. Twee films dus vol romantiek, maar die ieder op eigen wijze de aard der makers vertoonen en, hoewei geheel verschillend, ieder op zich volkomen geslaagd zijn. Trianon's Filmac. Ook gisteravond werd de film der En- gelsche Kroningsfeesten vertoond. In deze film werden de voornaamste momenten der kroningsplechtigheden vastgelegd als: het vertrek van Buckingham palace, een prachtig overzicht der stoet bij Admirality Arch, Marble Arch en op andere punten van den tocht, close up's van de leden der Koninklijke familie in hun rijtuigen, het hoogtepunt der kroning in Westminster Abbey en de terugkeer naar Buckingham- palace. Deze Polygoon-reportage geeft een prachtig overzicht van deze grootsche ge beurtenis. In Trianon's Filmac zal deze Kroningsfilm met een gezellig bijprogram ma iederen dag van 1 tot 6 uur worden vertoond. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: Candidaatsexamen Theologie, de heer J. J. Siezen, Hillegersberg; candidaatsexamen Rechten, de heer R. B. Lewis, Amsterdam; doctoraal examen Rechten, de heer C. C. van Valkenburg, Bloemendaal. Examen van apothekers-adsistent, de dames L. D. M. A. Klaphaag, M. J. van der Minne, F. M. Rosman, allen te Rotter dam. UIT DE OMGEVING OEGSTGEEST. Jeugdactie op Pinksterdag. Ook mor gen zullen er weer teekenen van jeugd actie zijn. De dag zal aanvangen met een Missa dialogata om zeven uur voor al de afdeelingen der Mariacongregatie, waarna de Congreganisten gezamenlijk de H. Communie zullen ontvangen tot intentie van het parochieele jeugdwerk, opdat daarin de Heilige Geest de ware bezie ling moge brengen. - De Pinksterdag zal besloten worden met een plechtig Lof (tevens sluiting van het triduum). Onder dit Lof zal zich de jeugd opdragen aan de H. Maagd Maria, de Koningin, Beschermster en Moeder der Congreganisten. Bovendien zullen on geveer vijftig aspirantleden als lid wor den aangenomen. Parochianen van Oegstgeest laat niet na ook morgen uw belangstelling te toonen voor onze jeugd die deze belangstelling toch zoo hard noodig heeft. Na het Lof worden de Congreganisten verwacht in het gebouw St. Willibrord. Verkiezings-propaganda. Zaterdag 22 Mei zal een fietstocht worden georgani seerd door de Bollenstreek. Zij die aan dezen tocht willen deelnemen (laten we hopen dat het er velen zijn) worden Don derdagavond te acht uur verwacht in het vereenigingsgebouw. De actie voor de a.s. verkiezingen loopt in deze gemeente ver der uitstekend. De propagandisten zijn met de meeste ijver bezield. Zeer zeker zou er nog meer werk kunnen worden verricht indien de geldmiddelen daartoe toereikend waren. Laten zij, die niet aan de actie zelf kunnen deelnemen en finan cieel daartoe in staat zijn, toonen, dat zij voor den verkiezingsstrijd noodzakelijke propaganda willen mogelijk maken door geldelijken steun. De voorzitter der Staatspartij woont Terweeweg 1 en is ten allen tijde gaarne bereid uw giften in ontvangst te nemen. Doe het nu, want anders moet nog veel actie achterwege blijven. Verkiezings-platen zijn ook aan ge noemd adres verkrijgbaar. Werkt allen mede. Deze verkiezings strijd gaat immers om principieele be langen. STOMP WIJK. St. Josephsgezellen. Zondag 16 Mei: Hoogfeest van Pinksteren. Geen bijeen komsten. Maandag 17 Mei: Te 11.30 uur en na het Lof bijeenkomst. Dinsdag 18 Meit te 8 uur Maria-Congre- gatie en daarna bijeenkomst. Donderdag 20 Mei te 7.30 uur Biljartclub A.D.O. Zaterdag 21 Mei na het Lof bijeenkomst. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Aanbesteding. Door den architect den heer G. W. Vis, werd in hotel „Centraal" aan de Hooftstraat aanbesteed: het bou wen van een pakhuis met bovenwoning in den Hoorn alhier. De inschrijvingen waren als volgt: laagste inschrijver per ceel 3: S. Tromp alhier, laagste inschrij ver perceel 4 en 5: W. Tromp alhier 894.75; laagste inschrijver perceel 6: Joh. Verhoef voor ƒ543. Perceel 3: v. Beusekom en de Kleer ƒ9840, Gebr. Bo degraven te Boskoop 9930, L. Leek ƒ9997, J. Vonk ƒ10086, C. Koppe ƒ10350, W. v. Beieren en de firma Snel en Henry 10370, Gebr. v. Wijk 10709, A. v. Dam 10725, G. de Blazer en A. Bik, Rijnsater- woude 10995, W. v. d. Louw 11279, de Raad en Tolk ƒ11300, v. d. Bijl 11583, W. v. d. Helm 11625, W. Barreveld ƒ11956, Gesman, Oudenes en Turkenburg ƒ11997, J. Snel en N. v. Greuningen per ceel 2 ƒ4336, in massa ƒ12260. W. v. Louw perceel 2 4929. Perceel 4 en 5 lood, zink en sanitair en electrische ge leidingen enz., v. d. Linden ƒ924, Bonte 960, Perceel 6 glas-, schilder- en be- hangwerken: W. v. Dienst 580. De gun ning werd aangehouden. BODEGRAVEN Geboren: Johanna Maria d. van W. N. v. Kippersluis en C. Burggraaf Lu-I dwina Maria Wilhelmina d. van G. J. v. Veldruizen en J. M. Vollering Johan nes Hendrikus z. van J. J. de Wit en G. J. M. Bakker Jan Willem z. van J. Heemskerk en H. G. van den Hoven Teunis z. van A. van der Vliet en G. Hol. Getrouwd: C. J. Pennings 29 j. en W. C. C. van Veldhuizen 26 j. Overleden: G. H. van Randeraad 26 j. A. van Leeuwen 73 j. (te Utrecht). Gevestigd: A. Oostveen van Schie- broek J. Th. J. Rij eken en gezin, van Dordrecht C. P. Fokker van Harme ien N. Zuidam van Alphen a. d. Rijn M. Matze van Zevenhuizen A. M. Ver hoef van Rijswijk N. Spijker van Bos koop C. M. Bunnik van Reeuwijk M. Gans van Rotterdam H. J. Wiege- rinck van Amsterdam. Vertrokken: M. Wouters en gezin naar Jutphaas J. M. Driehuis naar Hil legersberg H. v. d. Smit naar Zwam- merdam M. C. van Briemen naar Zwammerdam A. Rijlaarsdam naar Lange Ruige Weide A. Baelde naar Reeuwijk J. J. P. Kusters naar Veenen- daal A. M. Smits naar Reeuwijk G. van der Zwan naar Leerdam T. Vink naar Leerbroek P. Breukel en gezin naar Vlaardinger-Ambacht W. C. C. van Veldhuizen naar Warmond B. W. Schellingerhout naar Woerden M. Molenaar naar Amsterdam. HAZERSWOUDE. Staatspartij. In den loop der volgerde week zullen de propagandisten der kies- vereeniging bij de katholieke gezinnen een bonnetje ten verkoop aanbieden ten bate der kas. Iedereen zal begrijpen dat de hui dige verkiezingscampagne de kiesvereeni- gingen handen vol geld kost; vandaar dat de prop. dienst der R. K. Staatspartij op het idee is gekomen bonnenboekjes te laten drukken. Wij hopen en vertrouwen dat elke" katholiek die met ons streven sympathiseert, ons in deze ter wille zal zijn en de propaganda ook in de toekomst mogelijk zal maken. KOUDEKERK. GEVAL VAN KOLENDAMP VERGIFTIGING. Li de woning van den 75-jarigen gepen- sionneerden veerman W. Verboom in de Hondsdijk alhier heeft zich hedenmorgen een geval van kolendampvergiftiging voor gedaan. Hedenmorgen om 10 uur ontdekt- ten buren dat de woning gesloten bleef. De familie en een arts werden onmiddellijk gewaarschuwd, die zich toegang tot het huis verschaften. Daar vonden zij in bewusteloozen toestand den 75-jarigen W. Verboom, diens doch ter en haar 10-jarig zoontje. Alle drie ble ken door kolendamp te zijn bevangen. De dochter en haar zoontje kwamen spoe dig bij kennis, doch de toestand van den ouden man was ernstiger. Hij is nog steeds bewusteloos en zijn toestand is zorgwek kend. NOORDEN. Poldervergadering. Gisteren werd in café Sluitkade de jaarvergadering gehou den van de Gecombineerde Noordsche- buruter en Voordijksche Polder. Van de 210 stemmen, die kunnen wor den uitgebracht waren aanwezig of ver tegenwoordigd 81 stemmen. Na opening door den voorzitter, den heer P. Koot werd voorgelezen het rapport van de commissie van onderzoek voor de reke ning over 1936. Deze rekening sluit met een totaal van ontvangsten van 17.863.26 en aan uitgaven van 18.851.87, nadeelig saldo 988.61. De begrooting wordt vast gesteld met een totaal aan inkomsten en uitgaven van f 14.770.65 met handhaving van den omslag yan een vorig jaar ad 16.per H.A. Tot leden van de com missie voor de rekening over 1937 wor den benoemd de heeren J. L. Koole, W. Leliveld en G. A. J. van der Weijden en tot hun plaatsvervangers W. van der Zwet, J. Z. van Hellemond en A. L. van der Zwet. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Ge bo r e n: Elisabeth d. van A. C. Kleijn en A. v. Leeuwen Bertus Philippus z. van B. P. Bleiji en M. Tegelaar Bernar- dus Antonius z. van B. Heetveld en J. M. Verhoog Cornells Paulus z. van P. J. Boon en D. Jasperse Huibert Hendrinus z. van A. Poortman en J. J. Dingemans Jan Hendrik z. van I. Pouw en M. v. Wijn gaarden Margaretha Wilhelmina d. van G. Menijn en J. de Koekkoek Albertus Martinus z. van A. M. Wesselman en C; Cornet Francina d. van K. Offerman en S. v. Weeren Willem Petrus z. van G. B. W. Slats en G. v. Duijvenbode Adria ns d. van J. H. Beukers en H. Naber Philip Adriaan z. van I. L. v. Ast en F. v. Sluys Pieter Johan z. van B. Vrugt en D. Boontjes Hendrik z. van J. Akerboom en M. Klinkenberg Cornelis z. van J. Zandbergen en J. v. d. Zwart Aart Ja cobus z van A. C. Dam en A. M. v. Loo. Overleden: J. G. Prins z. 17 j. C. OudshoornSchipaanboord vr. 71 j. M. NieuwenhuijzenVeerhuis wed. 80 j. W. G. Dekkerde Nie wed. 63 j. NIEUWKOOP. Groene Kruis. In Hotel Het Vliegen de Paard werd gisteravond de jaarverga dering gehouden van de Zuid-Holland- sche Vereeniging „Het Groene Kruis", afd. Nieuwkoop-Noorden. Van de rond 450 leden waren er.19 aanwezig. De vergadering stond onder leiding van den heer P. Stam, die voor het eerst als voor zitter optrad als opvolger van den heer P. C. Vroomhof, die de gemeente verliet. De heer Stam brengt allereerst een woord van lof en hulde uit op den heer Vroonhof, die gedurende 21 jaren deel uitmaakte van het bestuur, waarvan 2 jaren als voorzitter. De heer H. A. Otto leest als secretaris de notulen en het jaarverslag en de heer A. Leenhard als penningmeester het fi- nantieel verslag. De rekening sluit met een nadeelig saldo van 170.dat geput wordt uit de reserve, welke daardoor wordt teruggebracht tot 1336.16. De heer Ph. Zekveld heeft de rekening ge controleerd en in orde bevonden. Tot leden van de finantieele commissie voor het volgend jaar worden benoemd de heeren B. A. C. Zaal en C. J. Groenen dijk en als reserve P. van der Weijden Nzn. De aftredende bestuursleden, de heeren P. Stam, G. A. J. van der Weijden en J. G. Vroonhof worden met zoo goed als algemeene stemmen herbenoemd. In de plaats van den heer P. C. Vroonhof wordt na twee vrije stemmingen en een herstemming benoemd de heer B. Kuijf met 13 stemmen tegen 5 op A. C. van Koert. Het nadeelig saldo heeft bij de rond vraag de aandacht. Besloten wordt, dat een circulaire zal worden gezonden aan alle leden met het verzoek te willen me dewerken om de jaarlijksche tekorten te doen verdwijnen. De heer Sannes vraagt het bestuur om te bevorderen, dat een gemeentelijke vuilophaaldienst in het leven geroepen wordt. TELEGRAMMEN VIER DOODEN BIJ SPOORWEG ONGELUK BELGRADO, 15 Mei (ANP). Op het traject Sajetsjarparatsjin in Servië is een personentrein ontspoord. De locomotief en verscheidene wagons vielen van den spoor dijk omlaag. iVer reizigers kwamen hierbij om het leven en acht werden gekwetst. VIER DOODEN BIJ SCHEEPS- BOTSING HAMMERFEST (Noorwegen), 15 Mei (ANP). Aan de Finsche kust ten Noor den van Noorwegen is een trailer uit Huil in aanvaring gekomen met een Noorschen visschersboot. Van de uit 6 personen bestaand^ beman ning van het Noorsche vaartuig konden slechts twee gered worden. De vier an deren verdronken. TWEE DOODEN BIJ MIJN- ONTPLOFFING LONDEN, 15 Mei (ANP) In een ko lenmijn in het gebied van Swansea (Wa les) is een ontploffing ontstaan, waarbij twee arbeiders zijn gedood en twee ge wond. SNOWDEN PLOTSELING OVERLEDEN. LONDEN, 15 Mai (A.N.P.) De Brit- sche staatsman, Phüip Snowden, is heden morgen aan een hartverlamming gestorven. Snowden is geboren te Sowling in Cowling in Yorkshire in 1864. Hij werd klerk op een rijksdouane en accijnskantoor en trad in 1894 toe tot de Independent La bour Party, waarvan hij in 1903 en in 1917 het voorzitterschap bekleedde. In 1927 trad hij uit de partij, omdat hij een afzonderlijke arbeiderspartij naast de Labour Party ongewenscht en onnoodig vond. Als lid van het Lagerhuis uitte hij zich vooral over financieele aangelegenhe den. In 1924 werd hij kanselier van de schatkist in het kabinet Macdonald. Hij was een vurig pleiter voor den vrijhandel. In Juni 1929 beheerde hij opnieuw het de partement van financiën. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 14 Mei. Groentenveiling. Per 100 kg.: prei 1.502.20, kroten, gekookt 34, peen f 1.505.10, andijvie 923, sla 410, snijboonen 4966, peulen 5369, per 100 kg.: witloof 7—24, pos telein 1423, spinazie 38, Tomaten 6072, per 100 stuks: komkommers 3 —21, bloemkool 2.00—15.90, salade f 1.00 4.90 rabarber 0.501.50, per 100 bos: pieterselie 0.501.40, radijs f 0.501.70, selderie 0.301.70, uien 0.40—1.30, peen 415, rabarber 1.309W0, raapstelen 0.30—0.50. 15 Mei. Boter. Aanvoer 2160 kg. Prij zen: prima fabrieksboter 1.51 en priema boerenboter 1.331.40 per kg. Handel matig. Turfmarkt van 10 Mei tot en met 15 Mei. Aangevoerd 130.000 stuks Langeturf. Prijzen 7.50—8.00 per 1000 stuks. UTRECHT, 15 Mei. Vee. Totaal aanvoer 5060 stuks vee, waarvan 900 runderen. Stieren 2823 cent per pond, handel rede lijk; slachtkoeien 2e soort 3337 cent en 3e soort 2832 cent, handel redelijk; vaar zen 160250, pinken 100140, melk koeien 170—300, kalfkoeien 180310, varekoeien 150210, handel matig; 100 magere kalveren 6095, handel kalm, 915 nuchtere kalveren 79, handel traag, 600 magere varkens 2638, schrammen 17 26, 800 biggen 1017, handel vlug; 95 magere schapen 20—34; 1650 weidelam- meren 1015 per stuk. Kleinhandel. Boter 300 kg. 1.70 per kg., kaas 150 kg. 0.500.70 per kg., eieren 60.000 stuks 2.503.50 per 100 stuks. AARL ANDER VEEN, 14 Mei. Vrije vei ling. Prijzen: kippeneieren 2.50—2.80, eendeneieren 2.30—2.50 per 100 stuks, boter 7071 cent per pond. BOSKOOP, 14 Mei. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Talisman 20 30 cent, Duisburg 4058 cent, Hadley 3056 cent, Briarcliff 1630 cent, Colum bia 1018 cent, Butterfly 2038 cent, Str. van Nes 2546 cent, Wilh. Kordes 1524 cent, Rosalandia 1523 cent, Florex 2030 cent, Pechtold 3045 cent, Ellen Poulsen 2045 cent, Wendland 25—40 cent, Edith Helen 1532 cent, Aug. Noack 1022 cent, Else Poulsen 30—55 cent, Gloria Mundi 40—52 cent, Paul Scarlet 3060 cent, Paul Grampel 16—27 cent, Malus 15—30 cent, Staphaelia 1533 cent, Azalea 1.001.60 Rhodo Pink Pearl 40—60 cent, Rhodo in soorten 1530 cent, Anemonen 46 cent, Lathyrus 612 cent, Papaver 15 cent, Calla 1.10, Clematis Prins Hendrik f 1.001.70, Clematis Nelly Moser 6070 cent, Clema tis Bateman 21 cent; per stuk: Hortensia 3045 cent, Acer 2040 cent en Clematis 3050 cent. ALPHEN ad. RIJN, 14 Mei. Groenten- veiling. Per 100 kg.: spinazie 2.50—7.30, postelein 5.5014.30, per 100 bos radijs 0.501.60, selderie 0.301.20, peen 9.10—11.20, per 100 stuks: kropsla 0.50 3.20, komkommers f 8.0014.00, bloem- kooly I 11.00—17.60, idem II f 4.30—10.60 Eieren veiling. Aanvoer 9000 stuks. P.ijzen: kippmoirrt-n f 2.3)3.0G, eenden eieren 2.0J2.1). TER AAR, 14 MeL Centrale Veiling. Spinazie 832 cent, andijvie 4453 cent, sla 1.004.40, slavellen 1526 cent, peu len 4.807.10, snijboonen 6.2J6.80, stek 4.30, postelein per kg. 813 cent. iadijs 0.801.50, rabarber f 2.005.10, peen 613 cent, prei 5.005.30 bloem kool 225 cent, komkommers 13 cent, aardbeien 2936 cent, raapstelen 0.30 1.20, selderie 0.30—1 ?G. NJEUWVFEN, 14 Mei Eieren veiling. Aanvoer: 1997 kippeneieren f 2.603.50, 256 eendeneieren 2.002.40, 13 ganzen eieren 6.00—7.00 per 100 stuks. ROELOFARENDSVEEN, 14 Hei. Groen tenveiling. Aardbeien 29—35 cent per doosje, bloemkool 614 cent per stuk, sla 1.003.80 per 100 krop, sla-vellen 24 cent per kist, peulen 2.203.40, doperw ten 2.60, snijboonen 3.203.40 per 10 pond. NOOTDORP, 14 Mei. Eierenvciling. Op de eierenveiling alhier werden deze week de volgende prijzen genoteerd: kippen eieren 2.503.30 (aanvoer 6949 stuks), eendeneieren 2.302.60 per 100 stuks, kippen 1.00, hanen 1.05 per stuk, kaas 2025 cent per pond. KATWIJK a. d. RIJN, 14 Mei. Groen tenveiling. Per 100 kg.: prei 1.502.10, spinazie 2.304.20, witlof 712, was- peen 3.004.75; per 100 bos (krop): ra dijs 0.501.00, rabarber 3.204.90, sla 2.40—3.60. VEUR, 14 Mei. Groentenveiling. Eng. komkommers le soort 13.8016.30, 2e soort 10.9012.60, 3e soort 7.208.50, wankleurige 910, gele komkommers le soort 10.80—15.30, 2e soort 9.10—10.50, 3e soort 6.208.40, kropsla le soort 2 3.50, 2e soort 1.001.50, stoofsla per kg. 47 cent, peen 10.3012.50, bloemkool le soort 9.20—12.60, 2e soort 7.108.50, uitschot 4.305.70, tomaten midd. 24 25, gr. ronden f 2326, 2e soort 2223, 3e soort 1419, bonken 1921, andijvie per 100 2.806.10, andijvie per kg. 1418 cent, spinazie per 4 kg. 10—24 cent, poste lein 9.5012.10, raapstelen 0.901.30, rabarber 4.306.50 per 100 bos, Snijboo nen 4849, radijs f 1.002.10, prei 2.50 —3.00, selderie 1.10—1.30. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 8.993/8 Berlijn 73.— Parijs 8.151'., Brussel 30 69 Zwitserland 41.64 Kopenhagen 40.171/., Stockholm 46 40 Oslo 45.22'/2 New York 1.82i/10 Praag 6.341/.,

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3