(E A h K w 'N WAARSCHUWING UIT HET OOSTEN. X Kruiswoord-raadsel. X 5 ZATERDAG 15 MEI 1937 DE LEIDSCHE COURANT VIJFDE BLAD. - PAG. 17 UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Geboren: Adrianus Maria z. van B. A. A. Hoogenboom en M. A. van der We reld. Ondertrouwd: C. W. van Haastert jm. 26 j. en E. A. van Leeuwen jd. 26 j. Gehuwd: N. Dongelmans jm. 24 j. en M. C. Opdam jd. 22 j. H. van Bostelen jm. 29 j. en N. J. Horsman jd. 25 j. Overleden: M. Hoogenboom 75 j. H1LLEGOIM. GEMEENTERAAD. De Raad dezer Gemeente hield een openbare vergadering gisterenmiddag te 1.45 uur. Voorzitter Weth. P. Klaver, Loco- Burgemeester; tegenwoordig 14 leden; af wezig de heer A. Th. Goemans. Bij punt 2 (ingekomen stukken, waaron der eervol ontslag mr. D. Pont) wenscht de voorzitter vanaf deze plaats een woord van dank uit te spreken voor de diensten door mr. D. F. Pont aan de gemeente be wezen; moge het hem en zijn gezin in de toekomst wel gaan. De stukken worden hierna voor kennis geving aangenomen. Sluiting van kappers-zaken. Inzake een verordening tot sluiting van kappers-zaken op een middag in de week, wordt eerst besloten, dat een middag zal worden vastgesteld; er wordt daarna gedis cussieerd over den Maandag- dan wel den Donderdagmiddag. Bij stemming wordt de Maandagmiddag vastgesteld; tegen de heer Spilker. Bij de hernieuwde vaststelling eener ver ordening ex art. 212 der Gemeentewet wor den enkele bezwaren gemaakt tegen art. 2 Na korte bespreking wordt tot hernieuwing besloten met 104 st.; tegen de heeren Paase, Fijma, Spilker en Van Lierop. Bij den verhuur van een gemeenterrein aan de Voetbalv. „Hillinen" betoogt de heer Kijne, dat hij zijn stem niet kan geven, omdat het terrein gebruikt wordt op Zon dag voor voetbal en voor wedstrijden. Wet houder Vermeer zegt, dat de heer Kijne gesproken heeft namens de Prot. Chr. Raadsfractie. Het voorstel van B. en W. Avordt aangenomen, met aanteekening, dat bedoelde fractie wordt geacht te hebben te gengestemd. Bij het onderwerp: verbod van kampee ren tijdens de a.s. Jamboree acht de heer Paase een verordening onnoodig, daar we hier toch nergens in de gemeente gelegen heid hebben tot kampeeren. De voorzitter wijst erop, dat het een maatregel van voor zorg en orde beoogt. Na korte bespreking wordt tot het verbod besloten met 122 st. Tegen de heeren Paase en Spilker. Aan mr. D. F. Pont wordt op verzoek eer vol ontslag verleend als ambtenaar van den Burg. Stand onder dankzegging voor bewezen diensten. Benoeming commissaris electriciteitsbedrijf. Wegens bedanken van den heer mr. D. F. Pont als commissaris van het electriciteits bedrijf H.L.S. (N.V.) wordt na ampele be spreking besloten, een nieuwen commis saris te benoemen. Benoemd wordt de heer W. Kijne. De gevraagde wijzigmg in de rekening 1934 wordt aangebracht. Omtrent de beperking der straatverlichting geeft de voorzitter een breedvoerige en zakelijke uiteenzetting in verband met de corres pondentie met Ged. Staten. Door onze noodlijdendheid moeten we doen wat dit College voorschrijft, ofschoon men zulks ten zeerste betreurt. Bij de rondvraag is de heer Pijnaker te leurgesteld, dat zijn vragen niet op de agenda zijn geplaatst. Daar deze afgevaar digde buiten de orde gaat, ontneemt de voorzitter hem het woord. Op een andere vraag van den heer P. zal de voorzitter misschien de volgende vergadering ant woorden. De heer Spilker vraagt voor de raadleden een reglement van orde; de vooyz. zal het in B. en W. behandelen. Hierna comité-generaal. De Burg. Pontstraat. Na heropening deelt de voorz. mede, dat een verzoek is ingekomen van mr. D. F. Pont. Aan den Raad der gemeente Hillegom, Enkele jaren geleden besloot uw Raad, vergis ik mij niet, op voorstel van de beide Wethouders, om aan den nieuwen verbin dingsweg tusschen Meerlaan en Hoofd straat, de naam Burg. Pontstraat te gever., hetgeen door mij toen is opgevat, als een blijk van groote waardeering voor mijne werkzaamheden in het belang der gemeen te Hillegom verricht en waarvoor ik uit den aard der zaak niet anders dan erkentelijk kon zijn. Nu mij echter, na het mij zoo plotseling, op zoo onrechtvaardige en grievende wijze door de Regeering gegeven ontslag, geble ken is, dat noch de burgerij in hare alge meenheid, noch ook maar één der zittende Raadsleden, er toe is kunnen komen, mij hetzij mondeling, hetzij schriftelijk dank te brengen voor het vele, dat ik in mijne ambtsperiode, in rusteloos streven en met overwinning van tallooze moeielijkhe- den, voor mijne gemeente heb kunnen tot stand brengen, zoowel op openbaar als op administratief gebied kan ik het schenken van mijn naam aan genoemde straat, nog s'echts opvatten als een vergissing of als i bespotting. Onder deze omstandigheden zal het mij aangenaam zijn, als uw Raad ten spoedig ste wil besluiten, de naam Burg. Pontstraat door een andere te vervangen. w.g. D. F. P o n t, Oud-Burgemeester van Hillegom. Medegedeeld wordt door den voorziter, dat de Raad aan dit verzoek nog niet wenscht te voldoen. Men wil wachten tot de behandeling der nieuwe begrooting en daarbij zijn houding bepalen. Hierna sluiting met een passend dankwoord. Hanze. Gisteravond hield de afd. Hil legom van den Ned. R. K. Middenstands bond een behoorlijk bezochte ledenvergade ring in Hotel Sistermans onder voorzitter schap van den heer G. B. Kroon. De Feestvergadering is uitnemend ge slaagd en aan de Commissie wordt dank betuigd; aan Santos kon 25 worden afge dragen. Namens de Kascommissie deelc de heer A. W. Koppers mee, dat alles volkomen in orde was. Volgt: behandeling van den Beschrijvingsbrief der aa. Centrale Verga dering te Haarlem. Hierna komt aan de orde: Uitvoering Vestigingswet Kleinbe drijf. De eischen worden opgesomd; het ziet er heel onschuldig uit, maar het is niet ge makkelijk, dat diploma te halen al zuiJen de goedonderlegde jonge middenstanders er wel bij varen. Over deze materie wordt vrij lang gesproken, sommigen achten de Wet te laat; anderen achten ze een wijze en goede maatregel. Waar het grootbedrijf in de opleiding van het personeel reeds in deze richting werkt, is het zaak dat ook wij ons terdege inwerken. Breed wordt verder behandeld de bevordeiing der Propaganda „Meer werk", welk streven in meerdere plaatsen groot succes had. Na de rondvraag sluiting. KATWIJK. Geboren: Jacob, z. van P. Guijt en J. v. Duyn Simon, z. van M. v. Klaveren en D. Sip Dirk, z. van J. v. Egmond en A. Verdoes Abram, z. van D. Ouwehand en W. M. Vis. Ondertrouwd: C. Guyt en M. Haas noot M. v. Duyn en A. L. Haasnoot A. van Tol en A. C. Verhart. Getrouwd: K. Postmus en G. v. d. Plas W. Guijt en J. v. d. Plas J. van den Oever en A. Stoof C. Kwakernaak en W. v. Maanen. Overleden: Andries de Jong 90 j. Anna v. d. Plas 67 j. Leendert van Bee- len 63 j. Marinus Mugge 9 mnd. Pe trus Seijsener 69 j. LISSE. Ontvangst burgemeester en echtgenoote Door het Gemeentebestuur is de vol gende open brief gericht aan de ingeze tenen der gemeente ter zake van de ont vangst van den Burgemeester met zijne echtgenoote. De vorige week deelden wij mede, dat onze Burgemeester zich vermoedelijk den 18 Mei a.s. met zijn echtgenoote in de ge meente zou vestigen en dat een waardige, hartelijke ontvangst werd voorbereid. In verband met deze voorbereiding is de datum nader definitief bepaald op Woensdag, den 19 Mei a.s. In overleg met de Commissie van voor bereiding is het programma vastgesteld als volgt Om twee uur in den namiddag wordt het jonge paar met de wederzijdsche ouders door het Gemeentebestuur van het station te Leiden afgehaald. Om ongeveer kwart over twee zal de grens der gemeente bereikt zijn en heeft de ontvangst plaats door den Gemeente raad. Nabij de Engel-scholen staan de kinde ren dier scholen tusschen rijwielpad en rijweg langs den Heereweg opgesteld om welkom te heeten en bloemen aan te bie den aan de echtgenoote van den Burge meester. Vervolgens wordt de tocht naar het dorp voortgezet. Vanaf de Jannetjes-brug staan de kinderen van alle dorpsscholen opgesteld op het trottoir aan de Venne- zijde van den Heereweg, om ook hier op gewekt en blij te begroeten en bloemen aan te bieden. In de gemeente wordt hierna de vol gende route gevolgd: Kanaalstraat, Wa genstraat, Van der Veldstraat, Kanaal straat, Kapelstraat, Grachtweg, Molen straat, Kanaalstraat, Tulpenstraat, Gla- diolenstraat, Kanaalstraat, Narcissen- straat, Gasstraat, Kanaalstraat, Juliana- straat, Wilhelminastraat, Vreewijk, Heere weg tot Nachtegaal, Stationsweg, Veld horststraat, Heereweg, Achterweg, Vuur- steeg, Heereweg, Bondstraat, School straat, Grachtweg, Vierkant, Veldhorst straat, Von BÖnninghausenlaan, Keuken hof. Des avonds om 8.15 uur heeft de groote ontvangst plaats in het gebouw van de H. B. G.t ingang Grachtweg, waartoe alle ingezetenen worden uitgenoodigd met die beperking, dat kinderen zonder geleide geen toegang hebben. In dit feestelijk ver sierde, goed ingerichte gebouw heeft de ontvangst wederom door den Gemeente raad plaats. Een kort woord van welkom zullen spreken een lid van het Gemeen tebestuur en twee leden van het Eere comité. Verder wordt muziek ten gehoo- re gebracht door de beide harmonie corpsen en zang door alle plaatselijke zangvereenigingen, gezamenlijk een koor ter sterkte van 250 leden. Tevens wordt door een kinderkoor een stukje opge voerd, getiteld: Bruidsparen. Beleefd wordt verzocht om de bermen en trottoirs, aangewezen voor de kinder- hulde, in den namiddag voor de kinderen vrij te laten. Des avonds wordt men in het belang van de goede orde dringend verzocht tijdig aanwezig te zyn en zich te gedragen naar de aanwijzingen van de orde-commissarissen. Het Comité van Katholieke Actie „Voor God" schrijft ons Het Communisme moet ver oordeeld worden, omdat het God loochent, de bovennatuurlijke be stemming van den mensch ont kent Het wakkert de klassestrijd aanj Het verspreidt terreur j Het vernietigt iedere zedewet Het predikt godloosheid Daarom wil het iederen vorm van Godsdienst vernietigen en uitroeien. (Indische Bisschoppen over Communisme.) Aangezien geen afzonderlijke program ma's verkrijgbaar zijn, wordt men aange raden dit programma uit te knippen. Verwacht wordt, dat reeds in den mor gen van Woensdag, den 19 Mei a.s., de vlaggen uit alle huizen worden gestoken. Het Gemeentebestuur van Lisse: G. Tromp, wnd. Burgemeester; P. Warmer dam, Wethouder; J. C. de Haan, Secre taris. Eere-comité: A. J. Duymaer van Twist, arts; J. M. van Dijk, arts; M. de Graaf, arts; F. G. H. Haase, arts; J. C. E. Graaf van Lynden; A. Ponstein, Predikant; Dr. Th. Ruys, Predikant; N. W. Sentenie, Pastoor; G. Tichelaar, Predikant; G. P. A. van Zuijlen, Pastoor. Comité van voorbereiding en uitvoe ring: A. M. Belle; J. Veldhuyzen van Zan ten; J. ten Hagen; C. Strik; J. A. M. Pinx- teren; J. J. F. van Riel; K. Boot; P. Tib- boel; P. H. Beelen; J. Damen; C. van der Zaal; W. J. Lefeber. Propaganda-avood van den B. V. L. Door de afdeeling Lisse van den B. V. L. werd in de zaal van H. B. G» een propa- ganda-avond gehouden onder leiding van den voorzitter der plaatselijke afdeeling, den heer J. A. M. Pinxteren. De voorzit ter wees er in zijn keurige openingsrede op dat de vrijheid van een buitengewone beteekenis is voor het Nederlandsche volk en steeds is beschermd geworden, hetgeen door spr. nader werd uiteenge zet. Wijzende op de beteekenis van het Huis van Oranje voor ons volk zeide de voorz,, dat uit den aanslag op de souve- reiniteit van Oranje de B. V. L. is gebo ren. Niet geroepen, maar gekomen, vrij willig, snel, van overal, uit alle standen, toegestormd uit liefde voor onze Vor stinne, in wie wij alleen onze wijze ge biedster willen zien, onder wier regeering weldra 40 jaren lang onze wapenspreuk werd gehandhaafd. Wij hebben van hen die ons voorgingen geleerd en zullen hen die na ons komen leeren, dat met Oarnje staat of valt onze vrijheid. Om te regeeren moet men Ko ning zijn, geen rechtsgeleerde, noch phi- losoof, noch ingenieur, noch groot-kapi talist slechts Koning. Al wie geen ko ning is, is onderdaan. En geen recht ge aard Nederlander is in staat een mede onderdaan koninklijke eer te bewijzen! En die een Koning verdringt door zich zelf als leider van een volk uit te roepen verricht daardoor reeds een tyrannieke daad aan Vorst en volk beiden! Wij dul den hier geen dwingelandij, waar vrijheid eeuwen bestond! Spreker eindigde met een woord van opwekking zijn gloedvol openingswoord. Hierna was het woord aan kap. Karres welke de brevetten uitreikte aan twee nieuwe koningsschutters, de heeren A. de Graaf en S. Abbink en aan 12 scherp schutters. Kap. Karres zeide, dat er nooit genoeg gewezen lean worden op de betee kenis van November 1918. Spr. memoreert nog eens de geschiedenis uit die dagen. Hoe de mentaliteit van den Hollander ook is, als het maar noodig is, zijn die zelfde mannen, die met tegenzin militair waren, direct bereid het vaderland te die nen. Er zijn nu totaal 90.000 vrijwilligers waarvan in Zuid-Holland West 8000, ten minste als ook Lisse meehelpt om de laatste 120 plaatsen aan te vullen. Een N. S. B. om tegen Moskou te strijden heb ben wij hier niet noodig! Vervolgens voerde het woord kapt. Bakhuizen Schuit. Geen quantité negli- geable is de B. V. L. De directe toekomst is misschien gevaarlijker dan in 1918. Extremistische partijen doen een aanval op onze volksvrijheden. Noodig is rustige overdenking van de politieke gevaren die ons volk bedreigen. Gelukkig, de banden met Oranje zijn nauwer aangehaald. Ook zagen we deze week welke een eere plaats Prinses Juliana ontving in Londen bij de Kroningsplechtigheden. We moeten er trotsch op zijn Nederlander te zijn. Geen behoefte hebben wij aan den dic tator. Nu werden de prijzen uitgereikt van de schietwedstrijd, welke veel en mooi waren, dank zij de medewerking van een groot aantal winkeliers van de Kanaal straat die door den plaatselijk leider wer den bezocht Nadat de heer J. C. de Haan als oud voorzitter nog een opwekkend woord had gesporken sprak de voorzitter een slot woord waarna staande gezongen werd het eerste couplet van 't Wilhelmus. Hiermede was men aan 't ernded gekomen van dezen zeer goed geslaagden propaganda-avond. NOOTDORP. Let op de verkeersborden! Gedurende den tyd, dat het gedeelte VoorburgZoe- termeer van den nieuwen Rijksweg den HaagUtrecht voor het verkeer is open gesteld, zyn in deze gemeente op dezen weg door Rijks- en Gemeentepolitie tal rijke overtredingen geconstateerd. Maar al te vaak blijkt, dat men nog onbekend is met de beteekenis der aan en bij dien weg geplaatste verkeersborden. Een ieder wor de in zijn eigen belang aangeraden op de beteekenis dier verkeersborden acht te ge ven, wil men niet de kans loopen een over treding te begaan, welke onvermijdelijk een proces-verbaal tengevolge zal hebben. RIJNSBCRG. Bloemenhandel. De aanvoer was deze week groot. Er werd in alles gerekend op de komende feestdagen. Toch waren voor meerdere variëteiten de prijzen onbevredi gend. Behalve Darwinnen en late tulpen komen er ook volop andere soorten bloe men als Papavers, Margrieten, Trollius, enz. De noteeringen waren als volgt: Tul pen per dozijn: Eisabeth f0.140.18, Hob- bema f0.120.15, Bouton d'or f0.130.20, Clara But f 0.06—0.10, Brtigon f 0.14—0.17, Trollius per 100 f 0.250.50, Margrieten f 0.150.20, Pyrethrums f3.404.30, Ane monen f 0.400.70, Lathyrus f0.500.95, Lelies f6.407.50, Nrcissen f0.200.30. ROELOFARENDSVEEN. Geslaagd. Voor het examen ter ver krijging van het Esperanto-diploma A zijn geslaagd onze plaatsgenooten A. Höl- scher en N. Mooijekind, alsmede de hee ren P. J. Spruijt, Th. van der Klugt en Th. van Beek. De geslaagden zijn allen leerlingen van den cursus van den heer L. G. C. de Jong, alhier. Een zoo groot aantal geslaagden mag voor den leider van den cursus een be langrijk succes genoemd worden. SASSENHEIM. Zwembad. Naar we vernemen ligt het in de bedoeling met ingang van Dins dag 18 Mei het zwembad voor het pu bliek open te stellen. WARMOND. Het Stations-Koffiehuis. De oud- Warmonders zullen zich nog zeer goed herinneren, dat het Stationskoffiehuis een van de drukst bezochte café-restaurants van deze gemeente was. Nu de zaak is overgegaan in handen van den lieer Joh. Leenen, is gebleken, dat deze kosten noch moeiten heeft ge spaard, om de zaak weer op het eerste plan te brengen en wjj twijfelen niet of de Warmonders zullen dit initiatief weten te waardeeren. Het interieur is geheel vernieuwd en aangepast aan de eischen van den tijd, een deskundige leiding waar borgt een uitstekende behandeling en de prijzen liggen onder ieders bereik. Wij wenschen den heer Leenen veel succes en zijn er van overtuigd dat zij. die eenmaal het café-restaurant hebben bezocht tot de trouwe bezoekers zullen gaan behooren. Men zie ook de adverten tie in dit nummer. ZILK. Kind aangereden. De 7-jarige L. v. d. A. raakte, bij het oversteken van den weg, met een der beenen onder een passeerende luxe auto. Gelukkig ging het wiel over het klompje, waardoor eenige tenen braken. Per auto is het ventje naar dr. Aalst te Bennebroek vervoerd. Arm gebroken. De heer W. uit Voge lenzang reed per rijwiel en vervoerde te vens een geit met zich mee. Plotseling sprong de geit tegen het rijwiel aan met gevolg dat W. op den weg viel en een arm brak. WASSENAAR. BOTSING TUSSCHEN MOTOR EN AUTO Twee zwaargewonden. Gisteravond had op den Rijksstraat ter hoogte van de Kerkeboschlaan een ernstig verkeersongeval plaats. Vanuit Den Haag kwam dr. H. alhier ge- reden en wilde de Kerkeboschlaan in draaien. Gelijktijdig kwam de 22-jarige mo torrijder K. aangereden met op de duo de 17-jarige mej. T. eveneens uit Den Haag. die doordat dr. H. hen den weg afsneed geen aanrijding meer kon voorkomen en te gen de auto van dr. H. opreed. Beiden werden tegen den grond geslin gerd waarbij K. de linkerarm brak en een ernstige hoofdwonde opliep terwijl mej. T. een ernstige beenwonde bekwam en met een hersenschudding werd opgenomen. Beiden werden vervoerd naar de St. Ja- cobusstichting alhier. De beide voertuigen werden zwaar beschadigd. Derde Orde. In het R. K. Vereeni- gingsgebouw had een buitenkerkelijke vergadering plaats van de Derde Orde af- deelingen van de parochies van St. Willi- brord en van St. Joseph. Pastoor Tholenaar sprak een kort wel komstwoord, waarna opening der bijeen komst geschiedde met het Franciscaansch gebed. Nadat dan door de aanwezigen was gezongen het lied ..Franciscus de Minnezanger", trad als spreker op, de heer J. Koep uit Scheveningen. In klare en duidelijke taal beantwoordde spr. de door hem gestelde vraag, wat Francis- caansche geest is en hoe we die verkrij gen, om dan daarna te bezien welke uit werkselen die geest moet hebben in het dagelijksch leven. Uitvoerig werd door spr. een en ander belicht en toen hij daarna kwam tot een nader bezien der regels, gaf hij tal van practische wenken ter beleving daarvan. Na beëindiging van dit eerste deel der rede werden door het meisjeskoor van de Jeugd-Derde-Orde van St. Willibrord eenige meerstemmige zangnummers uit gevoerd, waarvan de vertolking zeer veel te roemen. Tijdens de pauze werd thee geserveerd, waarna de heeren zangers van St. Willi brord, onder leiding van den heer J. C. Beuk, een drietal kerkelijke liederen deed hooren, hetgeen op zeer verdienste lijke wijze geschiedde. Pastoor Wiemers, die het verdere ge deelte van den avond presideerde, sprak een dankwoord. In het tweede gedeelte van zijn rede sprak de heer J. Koop meer bijzonder over de Franciscaansche deugden van goedheid, dankbaarheid en blijheid. Ieder van deze deugden bezag spr. nader, waar bij hij dan telkenmale gelegenheid vond tot een krachtige opwekking ter beoefe ning van die deugden. Spr. besloot met een krachtig pleidooi om de echte Fran ciscaansche geest, den levenswandel te doen vergezellen. Pastoor Wiemers sprak tot den heer Koop een hartelijk dankwoord. Bij de uitwisseling van gedachten kwam ter sprake een actie voor welvoeg lijke kleeding bij de modemagazijnen en bij eigen dienstpersoneel. Door de aanwezigen werd vervolgens gezongen „Regina Coeli". Pastoor Wiemers sprak een dankwoord tot allen die op eenigerlei wijze hadden medegewerkt aan het welslagen van den avond, waarna hij de Derde Ordelingen nog opwekte om in alles een voorbeeld te zijn en in de parochies die heerlijke kern te vormen waardoor de Kerk gesterkt wordt in den harden strijd die Zij heeft te voeren. De goed geslaagde bijeenkomst werd gesloten met Franciscaansch gebed. Het monument van Koningin Emma. Naar wij vernemen verkeert het gedenk - teeken ter eere van de nagedachtenis van wijlen H.M. de Koningin-Moeder, op te richten in het Rosarium te Wassenaar, thans in staat van afwerking; het zal ver-' j moedelijk half Juni a.s. onthuld kunnen I worden. Vereenigingen, die er prijs op stellen, terstond na de onthulling een krans bij het gedenkteeken neder te leggen, worden verzocht zich reeds thans scriftelijk met den Secretaris van het Comité in verbinding te stellen (Prins von Wiedlaan 12, Wasse naar). NIEUWE OPGAVE: Horizontaal: 1. zot 4. lengtemaat. 6. munt in Roemenië. 7. buiging, knik. 9. boom 10. meisjesnaam 12. scheikundige 15. verbinden, vereenigen Verticaal: 1. graansoort 2. tegen (Lat) 3. meisjesnaam 4. fijn perkament 5. mythisch koning van Phryg 6. doodelijk 8. bewaarplaatsen 11. reeds 13. vaarwel. 14. Europeaan OPLOSSING VAN DE PUZZLE VAN VORIGE WEEK: Horizontaal: 1. VARA, 3. AVRO, 6. Ida, 7. aap, 8. naar, 10. gade, 11. falen, 2 4 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 I 13. dat, 15. keten, 18. Aken, 20. echo, 21. rio. 22. kort, 23. avel. I Verticaal: 1. vink, 2. Ada, 4. vaan. 5. open, 9. raden, 12. lat, 14. balk. 15. keer, 16. NCRV, 17. kool, 19. KRO.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 17