DONDERDAG 13 MEI 1937 UE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 12 UIT DE RIJNSTREEK Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Woensdag 19 Mei, des namiddags 7.30 uur. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Mededeelingen. 4. Ingekomen stukken. 5. Voorstel van B. en W. tot het aan gaan eener overeenkomst met den Staat ter verkrijging van een voorschot van het Werkfonds 1934 voor den bouw van een raadhuis. 6. Voorstel van B. en W. inzake een verzoek van bewoners van de Ridderbuurt inzake aansluiting aan het telefoonnet. 7. Voorstel van B. en W. inzake het verzoek van het R.K. Kerkbestuur van de Parochie van. den H. Bonifacius, alhier, oni beschikbaarstelling gelden voor uitbreiding en verbouwing van het schoolgebouw Pa radijslaan, alhier. 8. Voorstel van B. en W. betreffende afwijking van het tweede lid van artikel 22 der verordening op het beheer van de wa ter- en lichtbedrijven en het tweede lid van artikel 20 der verordening op het be heer van het grondbedrijf, voor het dienst jaar 1936. Raadhuis bouw met steun van het Werkfonds. Van het Werkfonds 1934 kwam bij B. en W. bericht in, dat de Ministerieele commis sie voor het Werkfonds heeft goedgekeurd, dat het, voor den bouw van een raadhuis ten behoeve onzer gemeente geblokkeerde bedrag van 160.000.wordt verhoogd met een bedrag van 26.500.zoodat voor de uitvoering van het geheele werk in totaal een voorschot zal worden verleend tot een maximum van 186.500.De leden van den raad zijn in de op 1 Mei j.l. gehouden bijeenkomst volledig over het bouwplan ingelicht; over het bestek is inmiddels met het Werkfonds overeenstemming verkre gen, zoodat, naar B. en W. verwachten, op 14 Juni tot aanbesteding kan worden overgegaan. Thans dient echter nog een leeningsover- eenkomst met het Rijk te worden aange gaan. Het ligt in de bedoeling der Regeering het voorschot gedurende de eerste vijf ja ren renteloos ter beschikking van onze ge meente te stellen. De aflossing van het voorschot dient in 50 jaren te geschieden. Bij de vaststelling van het bedrag van het voorschot is aangenomen, dat een bedrag van 52.500.te verkrijgen uit het legaat van wijlen burgemeester Visser en uit den verkoop van oude raadhuizen, overeen komstig het dezerzijdsch voorstel, zal wor den bestemd tot buitengewone aflossing. Overeengekomen is, dat de jaarlijksche af lossing zal bedragen één vijftigste deel van het voorschot, nadat dit met het vorenbe doeld bedrag van ƒ52.500.— is verminderd, alzoo één vijftigste deel van 186.500. ƒ52.500.—), is ƒ2680.—. Voorts verplicht de gemeente zich, voor zoover betreft de hiervoor bedoelde bui tengewone aflossing, het deswege verschul digde te voldoen, zoodra zij de daarvoor be stemde gelden heeft ontvangen en in ver band hiermede, om, na ingebruikneming van het nieuwe raadhuis, tot verkoop van de oude raadhuizen over te gaan tegen een naar haar oordeel redelijken prijs, met dien verstande, dat die verkoop in ieder geval binnen 5 jaren na de ingebruikneming van het nieuwe raadhuis, tot stand moet zijn ge komen. Ten slotte verbindt de gemeente zich de onroerende goederen van het legaat var. wijlen burgemeester Visser, te verkoopen oinnen twee jaren nadat het vruchtgebruik, waarmede deze eigendommen zijn be zwaard, is geëindigd. De eerste gewone aflossing op het voor schot moet plaats vinden in het jaar, vol gende op dat, waarin de laatste betaling op het voorschot heeft plaats gehad. Deze laat ste betaling zal vermoedelijk plaats vinden in 1939, zoodat de aflossing dan niet zal aanvangen voor het jaar 1940. Uitbreiding R.K. School Paradijslaan. Van het Roomsch Katholieke Kerkbe stuur van de parochie van den H. Bonifa cius, alhier, kwam bij den Raad in een aan vrage om gelden beschikbaar te stellen voor de uitbreiding en verbouwing van zyn bij zondere school voor gewoon lager onder wijs, Paradijslaan 10, zulks overeenkomstig de bepalingen van ae artikelen 72 en vol gende der lager onderwijswet 1920. De uitbreiding en verbouwing worden noodig geacht als gevolg van het feit, dat het schoolgebouw Paradijslaan 10, in ver band met de „afkeuring" van een tijdelijk in gebruik genomen lokaal in een ander gebouw, en toeneming van het leerlingen tal, geen voldoende ruimte biedt. Uit een nader ingesteld onderzoek is B. en W. gebleken, dat het Kerkbestuur be doelde school wil uitbreiden met twee lo kalen, elk plaats biedende aan 48 leerlin gen. De opgegeven beweegredenen wettigen naar de meening van B. en W., de inwil liging van het verzoek. Telefoon in ruil voor de brandspuit. Van bewoners der Ridderbuurt kwam bij den raad in het verzoek, om te bevorderen de totstandkoming eener telefonische aan sluiting in de Ridderbuurt. Door belang hebbende bewoners van de Ridderbuurt wordt, naar adressanten mededeeJen, inge staan voor de helft der kosten. Verzoekeis vragen nu de andere helft der kosten voor rekening der gemeente te nemen. Voor de eerste twee jaren zijn deze kosten in totaal te ramen op pl.m. 62.per jaar en daar na op pl.m. ƒ46.— per jaar. Het eerste jaai komen daarbij voor eenmaal de aansluit kosten ten bedragen van 6.Door adres santen wordt voorts in overweging gege ven, om, wanneer de aansluiting tot stand komt, bij wijze van compensatie voor de gemeente, de handbrandspuit in de Ridder buurt, op te heffen. Met dit laatste kan de commandant der brandweer zich vereeni gen, daar bij eventueele brand in de Rid derbuurt de telefonische aansluiting de mo gelijkheid biedt, terstond de brandweer al hier te alarmeeren. Opheffing van de hand brandspuit in de Ridderbuurt zou een jaar lijksche besparing opleveren van ongeveer 50.waardoor de ten laste dezer ge meente komende kosten eener telefonische aansluiting ruimschoots zouden worden ge dekt. Omdat een telefonische aansluiting voor de Ridderbuurt-bewonera Inderdaad van veel belang is, (gedacht wordt o.m. aan ongevallen en ziekte) en de kosten, in verband met het vorenstaande, voor de ge meente geen bezwaar opleveren, kunnen, meen en B. en W., dat het verzoek kan wor den ingewilligd, waarom B. en W. voor stellen de gevraagde medewerking te ver- leenen, indien de particuliere belangheb benden zich, ten genoegen van het college, verbinden de helft der kosten voor hun re kening te nemen. DE INGESTORTE DAMWAND. De put weer leeggepompt. De werkzaamheden aan het damwand door de overstrooming aan de werken voor de Gouwebrug zijn thans zoodanig hersteld, dat men is begonnen met het leegpompen met den bouwput, met welke werkzaamhe den men gisteravond is gereed gekomen. Schoolreisje. Door ongeveer 600 leer lingen werd vandaag een reisje gemaakt naar de Bloemententoonstelling te Boskoop. De kinderen hebben gratis toegang en de spoorwegen hebben belangrijke reductie op de reiskosten toegestaan. Rijksveldwacht. Tot brigadier der rijksveldwacht standplaats Alphen is be noemd de heer J. Heida uit Bedum; voorts zal de brigade nog worden uitgebreid. Zwembad. Het Alphensch zwembad wordt heden, Donderdag, voor het publiek opengesteld; wederom zijn verschillende verbeteringen aangebracht. Aanbesteding. Door den architect, den heer W. Brouwer, werd Woensdag aanbe steed den bouw van een winkelpand voor den heer J. Foeking in de van Manders- loostraat. De inschrijvingen waren als volgt: Perc 1, Metselwerk: J. Morree f 4150; perceel 2, Timmerwerk: J. P. Snel en van Greuningen, Alphen f5647: perc. 3, Loodgieterswerk: J. J. Bonte f1130, W Tromp f 943; perc. 4, Glas- en schilderwerk: W. v. Diest f 998, J. Beumer, Ter Aar f 1275, H. Hoogendoorn f 887, A. v. Beusekom f 825. Massa 1 ,2 en 3: W. v. d. Bijl f 11.685, KERKNIEUWS HET PINKSTEROFFER DER ZIEKEN. Laatste Oproep. Alle zieken hebben nu wel den oproep vernomen van onzen H. Vader den Paus, om op den eersten Pinksterdag hun smar ten en lijden aan God op te dragen voor de uitbreiding der Kerk in de missielanden en alle zieken zullen nu wel in het bezit zijn van het gebedsplaatje voor dien dag Wij twijfelen er niet aan of alle zieken zullen gaarne gevolg geven aan dien op roep van den Vader der Christenheid, die zelf zoo enorm veel pijnen geleden heeft en thans wellicht weer lijdt, zoodat het der halve op den eersten Pinksterdag zal wor den één groot offer voor den bloei en de uitbreiding der Missies. God zegene U allen voor Uw offerdaad. Voorschoten, 13 Mei 1937. Th. M. P BEKKERS, Pr. Nat. Seer. P.M.B. DE JAARVERGADERING VAN SINT PETRUS LIEFDEWERK. Volgens de nieuwste cijfers werden door het Sint Petrus Liefdewerk in 1936 onder houden 11.611 studenten van het Klein Se minarie (voor 1935 bedroeg dit cijter 11.353). Het aantal Priesterstudenten, dat op kosten van het Sint Petrus-Liefdewerk hun studies voltooit aan het Groot Semi narie, is in het afgeloopen jaar van 2222 gestegen tot 2580. Door de verschiller.de missies werd een bedrag aangevraagd van 18 millioen lire, doch de ontvangsten voor het afgeloopen jaar bedroegen slechts 12.476.451, hetgeen toch nog een toename van 2 millioen lire ten opzichte van 1935 beteekent. C. Koppe f 11.472, M. de Kleer en van Beu sekom f 11.128.40, A. v. Dam f 10.950, A. v. Osnabrugge, Leiderdorp f 10.935, L. v. d. Leek f 10.900, J. Vonk f 10.846, S. Tromp f 10.685.C. M. Deerenberg f 10.279, W. v. d. Helm f9934. Aart de laagste inschrij vers is het werk gegund. .«m mrnmimm tóe De statiekoets met de Koning en de Koningin op weg naar de Westminster Abdij, bij het passeeren van (Reeds opgenomen in een gedeelte onzer vorige oplage).

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 12