DONDERDAG 13 MEI 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 SPORT NEDERLANDSCH BONDSELFTAL— WESTHAM UNITED 3—1. In het Utrechtsche Stadion is gisteren avond voor 10.000 toeschouwers een voet balwedstrijd gespeeld tusschen een Neder- landsch Bond.=elftal en de Engelsche twee de divisie p iub Westham United. Na de nederlaag ie Leeuwarden en het gelijke spel te Arnhem, wisten onze landgenooten thans een verdiende 31 overwinning te behalen. In de eerste helft hadden beide ploegen langen tijd noodig om zich in te spelen. Vooral de Nederlandsche spelers leden aan dit euvel en het was dan ook niet te ver wonderen, dat er voor de rust niet gedoel punt werd. Wel schiep Lungen door uit stekend werk eenige kansen, maar het schot was vooralsnog zoek en daar ook de Engelsche profs in hooge mate hiermede te kampen hadden, hadden de beide doel- verdedigers het niet erg moeilijk. Na de hervatting was de Nederlandsche combinatie meer met geestdrift bezield, en toen kreeg de Engelsche achterhoede het zwaar te verantwoorden. Een doelpunt hing in de lucht en inderdaad kwam dit na 10 minuten spelen. Smit nam een vrijen schop en over een haag van Engelsche spelers gaf de Haarlemmer doelman Weare het na kijken (10). Er volgde nu een reeks Ne derlandsche aanvallen, die meestal uit stekend opgezet waren, maar ditmaal ont- maal ontbrak het onzen spelers aan geluk. Hierover mochten de gasten evenwel niet klagen, toen rechtshalf Frenton na twintig minuten uit een hoekschop den bal over de doellijn werkte (11). Het Bondselftal gaf den moed niet op. Integendeel, steeds gevaarlijker werden de aanvallen, welke vooral over den rech tervleugel geleid werden. Hier speelde Sluyk een puike partij en het tweede Ne derlandsche doelpunt werd dan ook indi rect door hem gemaakt. Een kwartier voor het einde gaf hij een afgemeten voorzet aan Lungen en de Amsterdammer bezon zich geen oogenblik om het Bondselftal aan een 21 voorsprong te helpen. Toen dezelfde speler twee minuten later een fout in de Engelsche achterhoede op af doende wijze uitbuitte, was de eerste ne derlaag van de Engelschen op hun tournee door ons land een feit geworden. Ver schillende kansen werden nog aan beide zijden geboden, maar geen enkele hiervan werd benut, zoodat het einde ten slotte met een volkomen verdiende 31 overwinning voor het Bondselftal kwam. L. P. S. V.Studenten (Unitas). Hedenavond (Donde-dag) speelt L. P. S. V. haar 2de nederlaagwedstrijd tegen Studenten (Unitas) Terrein N. B. L. O. Aanvang 6 uur. DE INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN VAN HET U. Het 200 m. wereldrecord van Willy den Onden was in gevaar. Hoewel de belangstelling grooter had kunnen zijn, er is in het Amsterdam- sche Sportfondsenbad met zijn speciale wedstrijdtribune ruimte voor bijna 2000 kijklustigen was er toch op den tweeden avond van de internationale zwemwedstrij den van het IJ een aardige en gezellige sfeer. Het was voornamelijk de avond voor de langere afstanden. Er zijn weliswaar geen wereldrecords gebroken, maar sportief was er toch zeer veel goeds te beleven. Zoo zwom de Deensche Ragnhild Hveger op de 200 meter borstcrawl slechts 0.2 sec. boven haar wereldrecordtijd. Zij verbeterde evenwel het Deensche record, dat reeds op haar naam stond, met 0.5 sec. door het op 2 min. 25.8 sec. te brengen. De tijd, welke voor Ragnhild genoteerd werd, 2 minuten 25.8 sec., beteesent echter tevens, dat het wereldrecord op dezen af stand, staande op naam van Willy den Ouden met een tijd van 2 minuten 25.3 sec., sterk bedreigd is. Slechts 0.5 sec. is het Deensche meisje er boven gebleven. En indien Ragnhild niet tusschen 125 en 160 meter een kleine inzinking had gehad, in dien zij de laatste keerpunten wat beter had genomen, zou ongetwijfeld het trotsche record van de Rotterdamsche zwemster ge sneuveld zijn, ook al omdat de eerste 100 meter snel en op prachtige wijze door haar afgelegd waren. Tegenstand van beteeke- nis had zij niet en ook dat heeft haar tijd natuurlijk beïnvloed. Jopie Waalberg was van plan een poging te doen het wereldrecord over de 400 me ter te verbeteren, doch zij is niet ge slaagd. De A. D. Z.-zwemster begon goed, 1 min. 27.4 sec. over 100 meter, 3 min. 7 sec. over 200 meter. Maar op de volgende 100 meter zakte het tempo aanmerkelijk en na 300 meter noteerde de chronometer 4 min. 47 sec. Toen was het duidelijk, dat zij, ondanks een goeden eindspurt, niet binnen wereldrecordtijd zou komen, ja, zij bleef nog enkele seconden boven het Nederlandsch record, dat zij Zondagavond jl. te Rotterdam vestigde. Op de 100 meter rugslag ontwikkelde zich een felle strijd tusschen Nida Senff en Iet van Feggelen. De eerste was moe, dat was aan haar zwemmen duidelijk te zien en na drie zware wedstrijdavonden behoeft dat toch eigenlijk geen verwondering te wek ken. De IJ-zwemster hield de Olympische kampioene goed bij; zij keerde zelfs beter en slechts met enkele decimeters verschil tikte Nida Senff als eerste aan in den voor haar slechts matigen tijd van 1 min. 15.4 seconden. Van de heerennummers viel nog den goeden tijd van Scheffer op de 200 meter rugslag te vermelden. De D. J. K.-er had wijselijk verstek laten gaan op de 200 meter borstcrawl teneinde zijn krachten geheel op den rugslag te concentreeren. Hij bleef slechts 0.2 sec. boven zijn eigen record. Rest nog te vermelden, dat Valborg Christensen het dezen avond evenmin tot een bijzondere prestatie kon brengen en dat Nederland in de jeugdige zwemstertjes als Riet van Veen, Ali Stijl, Iet van Fegge len, Dini Kerkmeester reservekrachten heeft, die spoedig nog wel meer van zich zullen laten hooren. Tot slot ging de waterpolo-wedstrijd IJDuisburg 1898, welke in een gelijk spel eindigde. (11). De uitslagen luidden: 200 meter borstcrawl heeren: 1. D. van der Kuil, SCZ, 2 min. 20.4 sec.; 2. W. Gee ring, Het IJ; 3. N. N., DJK. 200 meter rugslag heeren: 1. J. C. Schef fer, DJK, 2 min. 37.2 sec.; 2. P. Metman, Het IJ; 3. Van der Berg, Delftsche Zwem- vereeniging. 200 meter borstcrawl dames: 1. Ragnhild Hveger, Denemarken, 2 min. 25.2 sec. (nieuw Deensch record); 2. Rie Masten broek, ODZ, 2 min. 31.2 sec.; 3. Tini Wag ner, Het IJ, 2 min. 33 sec.; 4. Rie van Veen RDZ. 400 meter schoolslag dames: 1. Jopie Waalberg, ADZ, 6 min. 27.8 sec.; 2. mej. Kleynoot, ODZ; 3. Jenny Kastein, HDZ. 100 meter rugslag dames: 1. Nida Senff ADZ, 1 min. 15.4 sec.; 2. Iet van Feggelen Het IJ; 3. C. Kint, ODZ. 10 x 50 meter estafette borstcrawl hee ren: 1. Het IJ 4 min. 58.2 sec.; 2. Dolfijn, 5 min. 12 sec.; A. Z. gedisqualificeerd. Schoonspringen dames: 1. J. Looyaard, ODZ, 59.02 pt.; 2. L. Tholen, HDZ 56.67 pt.; 3. Willy den Ouden, RDZ 56.29 pt.; 4. G. de Hooge, RDZ. 5 x 50 meter estafette wisselslag heeren: 1. Het IJ, 1 min. 36.8 sec.; 2. DJK 1 min. 37 sec.; 3. A. Z. 3 x 100 meter estafette wisselslag dame:s 1. ADZ (Nida Senff, Jopie Waalberg. Ali Stijl) 3 min. 54 scec.; 2. DeenschschHol- landsche combinatie (Ragnhild Hveger, Valborg Christensen, Willy den Ouden) 3 min. 54.8 sec.; 3. Het IJ. RIE MASTENBROEK NAAR DENEMARKEN? Naar wij vernemen heeft de heer Borren, de official van den Deenschen Zwem bond, die Ragnhild Hveger en Valborg Christen sen vergezeld heeft op haar tournee door Nederland, Rie Mastenbroek uitgenoodigd in Juni naar Denemarken te komen om daar enkele wedstrijden te zwemmen. De technische commissie van den K. N. Z. B. zal eerst later een beslissing inzake deze invitatie nemen. INTERACADEMIALE WEDSTRIJDEN. A.s. Dinsdag, 18 Mei, des middags te half drie, zullen op het A. S. C.-terrein te Oegstgeest interacademiale athletiekwed- strijden worden gehouden. R. R. Schaakclub „Utile Bulci". Deze -schaakclub hield haar ledenverga dering in de St. Pancr. zaal te Roelofarends veen. Na lezing der notulen volgt mededeeling van den uitslag van het wintertournooi. Daaruit blijkt dat de heer Th. Olyerhoek dit jaar kampioen van de Veen geworden is. De praeses reikte met een toepasselijk woord, de wisselmedaille aan hem over, wélke hij met dank in ontvangst nam. Ook aan den kampioen van de groep aspiran ten reikte de praeses een prijs uit. Medegedeeld wordt, dat dezen zomer niet geschaakt wordt, maar in Augustus zal de jaarvergadering worden gehouden, en dan tevens weer begonnen, voor de a-s. competitie. De uitslag van het wintertournooi is: gesp. gew. rem. verl. pnt. Th. Olyerhoek 21 19 1 1 19.5 G. van Rijn 21 16 2 3 17. A van Pelt 22 14 2 6 15 P. v. Dooren 15 12 1 2 12.5 J. Hillebrand 21 11 1 9 11.5 H Bakker 20 8 4 8 10 P. Seijs 21 6 6 9 9 Joh. Oomen 21 7 14 7 J. v. Klink 22 6 1 15 7 L. Turk 22 5 3 14 6.5 Jac. v. d. Meer 22 6 16 6 R. Pauw 22 3 3 16 4.5 POSTDUIVEN Leldsche Postduivenbond. As. Zondag zal hopenlijk onder betere weersomstandigheden, de liefdadigheids T. B. C.-vlucht plaats vii.den, uitgeschreven door de L. F .C. Een opwekking tot groote deelname kan natuurlijk achterwege blij ven. Iedere liefhebber zal, al is het alleen maar voor het goede doel. zooveel moge lijk vogels inkorven. Prachtige eereprijzen geschonken door verschillende vereenigin- gen, firma's en particulieren, zullen een aansporing te meer zijn, aan deze vlucht deel te nemen. Een gedeelte van deze prijzen is ten toon gesteld bij den heer Le Mair, Siga- renhandel, Steenstraat. Een volledige prijzenlijst is aan de di verse vereenigingen toegezonden. Als ieder er het zijne toe W'" bijdragen, kan het niet anders of deze vlucht zal voor de L. P. C. een succes en voor de Nederl. Centrale Ver. tot Bestrijding der T. B. C. een finantieel voordeel worden. UIT DE OMGEVING LEIMUIDEN. Lijst No. 1 speldjes. Zondag 1ste Pinksterdag zullen na de morgendiensten aan de R.-K. Kerk door eenige dames „Lijst No.l-speldjes" te koop worden aangebo den. De zuivere opbrengst komt ten goede aan de R.-K. Staatspartij, die voor propa ganda enz. dringend geld behoeft voor de groote propaganda voor de a.s. verkeizing. Steunt dus de R.-K. Staatspartij, door een speldje te koopen voor een luttel bedrag. De minimumprijs is slechts 5 ct. LISSE. Hanze. De R.K. Middenstandsvereeni- ging, afd. van „De Hanze", hield gister avond in het Café-Restaurant „De Nachte gaal" een vergadering onder voorzitter schap van den heer A. J. v. Zeist. 2e voor zitter (wegens ziekte van den voorzitter). De opkomst had grooter kunnen zijn. Tot afgevaardigde naar de Centrale Raadsver gadering werd benoemd de heer G. J. Randsdorp en tot plaatsvervanger de heer Jac. van Stijn. Hierna kwam de Beschrij vingsbrief voo rdie vergadering aan de orde. Na ampele bespreking werd de hou ding der afdeeling bepaald, in hoofdzaak neerkomend op een vrij mapdaat. Als nieu we leden werden aanbevolen de heeren J. H. v. d. Heuvel en H. J. J. Fransen. NOORDWIJKERHOUT. Retraitehuis. In de plaats van pater van Rijnsoever die vetrokken is naar 't retraite huis te Seppe (N.-B.) is benoemd pater H. P. Domicie C.ss.R. uit Amsterdam. De werkloosheid. Als een goed teeken kunnen wij mededeelen, dat in vergelij king met hetzelfde tijdstip van het vorig jaar thans 50 werkloozen minder staan in geschreven, waarvan 15 steuntrekkenden. Bij deze cijfers zijn buiten beschouwing gelaten degenen die in werkverschaffing werkzaam zijn. ZILK. Ernstige val. Toen de wielrijder A. D. alhier zich per rijwiel naar zijn werk spoed de, had hy het ongeluk, bij het afrijden van de Beekbrug, dat de voorvork van zijn rijwiel brak, waardooj- hij voorover op den weg viel, een wonde aan het hoofd be kwam, een zijner armen en een rib kneus de. Per luxe auto is D., na door de E.H.B.O. uit Hillegom te zijn verbonden, naar huis vervoerd. ROELO ARENDSVEEN. Boerenleenbank. Gisteravond vond onder groote belangstelling de jaarlijksche algemeene ledenvergadering plaats van de Coöp. Boerenleenbank alhier. De voorzit ter van den Raad van Toezicht, de heer W. van der Zwet, opende de vergadering met een woord van welkom tot de leden, waarna de notulen van de vorige vergade ring door den adj-kassier worden gelezen en onveranderd vastgesteld. Hierna kwam in behandeling de rekening en balans over 1936. De balans gaf een winst aan van 879 16, weike bij de reserve zal worden gevoegd. Vervolgens werd door den adj- kasier het jaarverslag uitgebracht. Het ver slag was niet optimistisch gestemd, hetgeen aan de slechte uitkomsten der bedrijven niet vreemd is. De betaling van de rente had hierdoor een minder vlot verloop, van daar dat de aansporing in het verslag om zooveel mogelijk op tijd te betalen, ten einde de credietwaardigheid der leden te verhoogen, zeer zeker op zijn plaats is te achten. Omtrent den financieelen toestand der bank kan nog in het kort het volgende worden gememoreerd. Spaargelden. In het begin van het jaar bedroeg het tegoed aan spaargelden ƒ238.861.15, aan termijndepo sito's ƒ73.484.62, alzoo in totaal 312.345.77. Aan spaargelden werd ingelegd 163.831.88 Voor een jaar vast f 14.750, tezamen voor 178.581.88. Aan rente werd bijgeschreven 6425.37. Terugbetaald werd 183.862.71. Aan spaarders was op 31 Dec. schuldig ƒ313.490.31. Aan voorschotten stond op 1 Jan. 1936 uit 402.553.04. Terugbetaald werd ƒ20.335.41. Aan het einde van het jaar bleef nog te vorderen 385.992.63. De totale ontvangsten bedroegen 1.434.186.29 en uitgaven 1.420.293.78. Namens den Raad van Toezicht bracht de heer C. Huig- sloot rapport uit. De vergaderingen van bgstuur en reed van toezicht werden steeds gecombineerd gehouden. Zij hadden steeds een prettig verloop. De controle der boek houding door de inspectie gaf geen aanlei ding tot het maken van bijzondere opmer kingen. De werkzaamheden, van kassier en adj.-kasier worden door de steeds moeilij ker wordende tijden omvangrijker, zoodat met verlangen wordt uitgezien naar betere tijden. De heer Elstgeest, die periodiek moest aftreden werd met overgroote meer derheid van stemmen herkozen en nam zijn benoeming weder aan. Ook de heer B. van der Meer dies als ild van den Raad van Toezicht periodiek moest aftreden werd met overgroote meerderheid herkozen en hij nam de benoeming weder aan. Bij de rondvraag moest de voorzitter de teleur stellende mededeeling doen, dat voor deze vergadering geen presentiegeld kon worden uitgekeerd wegens het kleine batige saldo. Hij hoopte echter, dat het bezoek aan de jaarvergadering hierdoor niet zou vermin deren en spoorde tot slot de leden aan op tijd aan hun verplichtingen te vol doen, daar de schuld bij de bank nog te hoog is. Na een woord van dank aan le den, het bestuur en het personeel bij de bank te hebben gebracht sluit de voorzitter ae vergadering. SASSENHEEVL Wegversperring door dieven. Een der laatste trammen vond nabij het viaduct nab\j de Leidsche Vaart de weg versperd, doordat een vrachtauto, die niet op gang gebracht kon worden, op de trambaan stond. De chauffeur en zijn mede-inzitten de, die erg zenuwachtig waren, gaven als reden op, dat zij meenden, dat er een weg was onder het viaduct. Met behulp van alle omstanders werd de wagen opgeduwd en kon de tram zijn weg vervolgen. Den volgen den morgen kwam men tot ontdekking, dat 3 vaten olie, benoodigd voor den nieuwen weg, waren verdwenen. Geboren: Catharina Jacomina d. van A. van der Voet en A. Kruit Hendrikje Jantje d. van C. van der Voet en G. Hoek stra Dirk z. van L. van der Kwaak en B. Rhijnsburger Elsje d. van A. Lugtig- heid en J. van Loo. Ondertrouwd: W. Schaap 31 J. en T. van Keulen 25 j. G. Kaptein 22 j. en M. C. Vos 20 j. A. Oudshoorn 30 j. en A. Meijer 28 j. Th. J. Homan 27 j en P. Prins 24 j. Vertrokken: M. Saers, naar Weesp G. van Briemen, naar 's Gravenhage E. van Duijn naar Wassenaar H. Stien- stra en gezin naar Amsterdam A. J. van Gilst en echtgenoote naar 's Graven hage. Gevestigd: H. B. Butterman en echtgenoote van Leiden N. Schellinger hout van Alphen a. d. Rijn M. J. Kip ping van Velhen M. Staring van Lei den C. van Herk van Rhoon M. Das van Heemstede A. Minderhout vtn Domburg C. H. van der Poel van Ha- zerswoude J. A. Mooijekind en gezin, van Noordwijk. VOORSCHOTEN. Staatspartij. Woensdag hield de R.K. Kiesvereeniging een propagandavergade- ring in het R. K. Vereenigingsgebouw. De voorzitter, de heer G. Niersman, verwel komde den spreker van dezen avond, pater Prior Makaay uit Eindhoven. Na het zin gen van het lied „Roomsche Blijdschap", werd het woord gegeven aan pater Prior Makaay, die sprak over het onderwerp „Onze vernieuwing". In een gloedvolle rede zette de redenaar de noodzakelijkheid uiteen van de hernieuwing van onze instel lingen en de hernieuwing der zeden. De schoone orde, door God gewild, is verbro ken en de wereld is een chaos geworden, omdat men meende te kunnen regeeren zonder zich te bekommeren om God en Zijn geboden. Er heerscht een groot gebrek aan liefde en rechtvaardigheid in onze sa menleving. Wij moeten ons zelf hernieu wen in den geest van Christus. God moet terugkeeren in het maatschappelijk leven. Liefde moet er komen op sociaal, econo misch en geestelijk gebied. Wij moeten hoog houden onze eenheid, ook op staat kundig terrein en zorgen, dat onze R. K. Staatspartij zegevierend uit den strijd te voorschijn komt om te kunnen arbeiden in het waarachtig belang van Kerk en Maatschappij voor ons geestelijk en tijde lijk welzijn. Spr. besloot met een aanspo ring om in deze dagen allen bezield te zijn met den geest van propaganda om al dus mede te werken aan een groot ideaal nl.: „Alles te herstellen in Christus", tot heil van ons vaderland. De voorzitter dank te den redenaar en spoorde allen aan bij de aanstaande verkiezingen hun stem uit te brengen op no. I van lijst I, de lijst van de R. K. Staatspartij. Na het zingen van het lied „Aan U o Koning der Eeuwen", werd deze propagandavergadering gesloten. WARMOND. Rietschelf verbrand. Gisteravond on geveer kwart voor zes .verd brand ontdekt in de rietschelf, staande op het land, toe- behoorende aan den bloemist M. F. v. Winsen aan den Heerenweg aldaar. De aldaar in het land liggende J. v. d. We reld ontdekte den brand. Deze heeft nog getracht met emmers water de brand te stuiten, hetgeen echter niet mocht geluk ken. De motorhandspuit onder leiding van den commandant de heer W. K. Heil was spoe dig aanwezig. Aangezien de schelf te ver in het land stond, werden vanaf den weg de slangen door het land gelegd. Met ver eende krachten werd met het blusschings- werk begonnen. Het is echter niet mogen gelukken de schelf te behouden. Op het terrein van den brand was o.a. aanwezig de heer A. J. L. Ketelaar, burge meester van Warmond. WASSENAAR. TELEFONISCHE TIJDMELDING. Met 1 Juni a.s. op eigen loc aal-nummer 717002. Tot voor korten tijd konden de aangeslo tenen aan het Wassenaarsche telefoonnet op het bekende No. 393131 van het Haag- sehe telefoonnet den tijd aanvragen. Sinds de invoering van het nieuwe korte No. 6- is dit niet meer mogelijk; wel worden voor- loopig aanvragen op het oude No. 393131 nog mondeling beantwoord. Dit nummer kon voor dit doel echter niet blijvend beschikbaar worden gesteld. Met ingang van 1 Juni a.s. krijgt Wasse naar nu een eigen tijd-nummer 717002. Dit nummer zal op de Haagsche tijdmelding worden aangesloten. Deze nieuwe regeling heeft voor de Wassenaarsche abonné's bo vendien het voordeel, dat van 1 Juni af een tijdaanvrage, die vroeger 4 cents kostte (tarief gesprek met 's-Gravenhage) als lo caal gesprek van 2 cent zal gelden. Geboren: Hendrik Jan z. v. H. J. de Jong en M. Visser. Rudolf z. v. B. Japik- se en P. W. Hoffman. Johannes Cornelia z. v. J. C. van Dongen e n W. J. M. G. Bet- tonviel. Margaretha Eva d. v. M. J. C. van der Woude en M. Groenendijk. Overleden: Arnoldus Timmermana 87 j. echtgen. v. J. E. Keij. Antonia Ca tharina Anna Paulina Blanken 83 j. wed. van A. R. W. Geij van Pittius. Ondertrouwd: H. G. Knijnenburg en G. E. van der Horst. J. T. Zonneveld en R. Reisinger. Getrouwd: P. Hoogerwerf en A. J. van der Schuijt. H. Loust en A. R. Dfjk- hoffz. H. J. van der Hulst en A. P. Over- devest. G. J. van der Meer en M. T. Spring in 't Veld. J. L. van Brecht en A. Vermeulen. I n g e k o m e n: H. A. Appelo, N.-H., zon der beroep, uit Rotterdam, Papegaaienlaan 8. I. W. den Boer en gezin, H.A.Z., chauffeur, uit Rotterdam, Molenweg 25. D. Haspels en dochter, geen, zonder beroep, uit 's-Gravenhage, Schouwweg 1. M. Kaars, Sijpestein, D.G., soc. werkster med. Paed. Bur., uit Den Haag, Duinlustweg 13. A. Knörl, vreemd, R.-K., dienstbode, uit Rotterdam, Vijverweg 21 R. E. Kooh en vrouw, vreemd, Prot., geoloog, uit Den Haag, Backershagenlaan 16. A. Schrub- ba, vreemd, D.Ev., dienstbode, uit Den Haag, Backershagenlaan 16. L. J. Sprin ger, N.I., zonder beroep, uit Amsterdam, Berkheistraat 40. R. H. Tempelaars, N.H. dientsbode, uit Amsterdam, Storm van 's-Gravesandeweg 87. C. Vlieland, N.H., dienstbode, uit Katwijk, Grabestraat 1. M. J. van Abswoude, R.-K., dienstbode, uit Noordwijk, Weteringlaan 3. A. van Alphen, N.-H., dienstbode, uit Oegstgeest, Leidschestraatweg 494. G. R. Andree, G.K., dienstbode, uit Heerenveen, Backers- hagenyaan 50e. E. R. van Bokhorst en gezin, N.H., los-werkman, uit Hilversum, Schoolstraat 63. J. C. Borstel, N.I., zon der beroep, uit Den Haag, Hoogeweg 20. C. M. van Dongen, R.K., dienstbode, uit Breda, v. Z. v. Nijeveltstraat 48. J. Fel- din, vreemd, R.-K., dienstbode, uit Voor burg, Laan v. Koot 39. H. H. Fuohs en gezin, vreemd, geen, zonder beroep, uit Oegstgeest, Lange Kerkdam 40. C. Gaastra, N.H., dienstbode, uit Oegstgeest, Lange Kerkdam 95. M. A. Grosheny, vreemd, R K. kokkin, uit Bantzenheim Fr., L. v. Rh. v. Rhemanshuizen 12. N. Guldemond, G.K., dienstbode, uit Woubrugge, Pieter Twentlaan 12. C. Hanselaax (wed van C. Sterk), N.H., zonder beroep, uit Bode graven, Oostdorperweg 87. E. L. Baron van Hardenbroek van Lockhorst, N.H., zon der beroep, uit Leersum, Nachtegaallaan 5. M. C. Hendrickx, R.K., dienstbode, uit Den Haag, Eikenlaan 35. J. P. F. Heijdeman en vr., R.-K., autohandelaar, uit Zoute (België), Prinsenweg 21. A. J. C Hoeflake en vrouw, geen, zonder beroep, uit Amsterdam, St. v. 's-Gravesandeweg 87. F. Lenger, vreemd, R.K., dienstbode, uit Hafendorf (Oostenr.), Oranjelaan 9. W. Masmeijer, N.H., landarbeider, uit Val kenburg Z.-H., Papeweg 15. W. J. Nieuw- kerk en vrouw, N.H., tuinbaas, uit Voor schoten, Schouwweg 105. T. D. Pik, geen, opzichter mach. S. S. in W.-I., uit Djokja karta, L. Kerkdam 28. C. J. van der Ploeg, R.-K., dienstbode, uit Woubrugge, Wittenburgerweg 134. Th. D. van Roe kei, R.-K., boerenarbeider, uit Osbeveren, (Did.), Papeweg 33. J. Stafleu en vr., gen. chef teekenaar, uit Voorburfg, Corn, j de Witttsraat 2. A. Stapff en gezin, geen, kantoorbed., uit Voorburg, Weteringlaan 3. E. Stippschild, vreemd, D.Ev., dienst bode, uit Leiden, Lange Kerkdam 40 S. Jacobs geb. Verkaik, N.H., kapster, uit Den Haag, v. Zuijlen v. Neijveltstraat 2. H. Vervoort, R.-K., dienstbode, uit 's Herto- genbosch. Beukenhorstlaan 3. J. J. vonk, G.K., dienstbode, uit Oegstgeest, Deijlerweg 97. P. A. de Vries, R.K., zon der beroep, uit Wehl, Ridderlaan 1. V. Zillner, vreemd, R.K., dienstbode, uit Wee- nen (O.), P. Oud Wassenaar 1. Vertrokken: E. A. W. H. Zelissen, naar Den Haag, Anth. Duyckstraat 26. M. G. van Proosdij, naar idem. A. Ha- meeteman, naar Haarlem, Crmerstraat 26. W. L. A. du Celliée Muller en gezin, naar Driebergen Rijssenburg, Rosarium laan 30. U. K. Saches, naar Den Haag, Arnhemschestraat 42. M. M. Tijssen, naar Haarlemmermeer, Hoofdweg 523. J. Zandbergen, naar Valkenburg Z.H., Val ken burgsche weg 1. W. C. Ouwahand, naar Utrecht, Balijelaan 18 bis. K. E. Dabisch naar Ede, Huize St. Hubertus, Hoenderloo, Otterlooscheweg. I. Ton- darf naar idem. M. E. Haas naar idem. J. Drieselmann, naar Recklinghausen (Did.). M. T. Spring in 't Veld, naar Veur, St. Wiilibrordusplein 18. C. T. v. d. Heuvel, naar Soest, Bartelottelaan 49. L. E. M. van der Werg, naar Middelburg, Segeerstraat 37. F. K. Erdtsieck en vrouw, naar Amsterdam, Zuider Amstellaan 1031. A. Wiegmans, naar Noordwijker- hout, Lange Velderweg 17. A. E. A. Boogaard, naar Den Haag, Verhulststraat 12. F. Kohn, naar Den Haag, Oostduin- laan 65. M. Jansen, naar Vlaardingen, J. v d. Winhtstraat 8. E. Auer, naar Den Haag, Wilhelminastraat 34. S. W. H. Hooykaas geb. Gersom en zoon, naar Dus- sen, N.-H. Pastorie. F. L. Stok, naar Delft, Laan van Overvest 46. E. Sakowski naar Den Haag, Duinweg 25. M. N. Ber- voets, naar Leiderdorp, v. d. Doesstraat ZOETERMEER Geboren: Joannes Hermanus z. van H. Balvert en J. Th. M. van de Kamp Adriaan z. van A. van Stuijvenberg en J. A. Vogelzang. Ondertrouwd: J. J. Westerman 26 j. en M. H. Janson 24 j. P. Wortel 25 j. en G. van Driel 21 j. Overleden: J. H. Balvert 3d. J. A. Bos 1 j.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10