WOENSDAG 12 MEI 1937 ut LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 GEMEENTERAAD VAN ZOETERMEER UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Gemeenteraad. De Raad dezer Ge meente houdt een openbare vergadering op Vrijdag 14 Mei. Agenda: 1. Vaststelling van de notulen der vorige vergadering; 2. Ingekomen stukken; 3. Benoeming van 7 leden van de Commissie tot wering van schoolverzuim; 4 Comptabiliteitsbesluiten; 5. Vaststeli ng kohier Hondenbelasting, dienst 1937; 6. Re clames Plaatselijke belastingen; 7. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een ver ordening tot sluiting van kapperszaken op een middag in de week; 8. Voorstel van B. en W. tot hernieuwde vaststelling eener verordening ex 212 deï Gemeentewet; 9. Voorstel van B en W. betreffende verlen ging van huur van een terrein voor de V.V. „Hillinen"; 10. Voorstel van B. en W. tot vaststelling eener verordtning om het kam peeren in deze Gemeente tijdens de a.s. Jamboree te verbieden; 11. Mededeelingen: a. Verzoek van den heer Mr D. F. Pont om eervol ontslag als ambtenaar van den Bur- gerl. Stand; b. Mededeeling van de N.V. Electriciteitsbedrijf HLS, dat de heer Mr D. F. Pont heeft bedankt als commissaris van genoemde N.V.; c. Wijziging rekening 1934; d Mededeeling omtrent beperking der straatverlichting. T.B.C.-bestrijding; Opening Bazar. Dinsdagavond had in het gebouw der Coöp. Veilingsver. „Hillegom" aan de Van Te'.s- straat alhier de officieele opening plaats van de Bazar tot vorming van een fords tot uit zending van on- en minvermogende TBC- patiënten te Hillegom. Tegenwoordig waren: het Comité, het bestuur der TBC-vereeniging, de wnd. Bur gemeester, Mr J. H. Peek, de gem.-secre taris, Notaris D. Lodder, Doktoren, leden van den Raad, Huisbez-ieksters en Eerw. Zusters, Ds Eer hardt, afgevaardigden van diverse organisaties, hoofden van Scholen, Hill. Dameskoor, Kerk- en Armbesturen etc. etc. Het eerst werd het woord gevoerd door mevr. R. Gerritsen-Litjens namens het Comité. Dr J. J. Versluys, voorz. der TBC-ver eeniging bracht dank aan de presidente en het Comité en aan allen, die hulp verleen den. Allen te zamen willen wij strijd voe ren tegen de ziekte, die zich soms op de meest verraderlijke wyze openbaart. Aan dit mooie werk is ook een. ideëele kant: in 25 jaar is door de zorgen en voorzorgen van velen, de sterftekans voor de TBC-pa- tiënten met 65% verminderd. Maar onze activiteit blijft geboden: nog zijn er jaar lijks gemiddeld ruim 10000 patiënten in ons vaderland, die hulp vragen. Met den wensch, dat de Bazar een succes moge zijn, verklaar ik de Bazar geopend. Ds Eerhardt gevoelt behoefte een woord van dank te spreken namens de Geestelijk heid; uit den aard der bediening komen wij predikanten veel met zieken in aanraking. Het mooie bij dit liefdewerk is. dat we als één man hier samen in de Gemeente ar beiden. De heer Voorer. doet dan mededeeling van verschillende kennisgevingen van verhin dering, waarna het Hill. Dameskoor en kele mooie nummers ter opluistering gaf, waarvoor de heer Vooren de Dirigente, Mej. Cor. Igesz, hartelijk dank bracht. Hier na ging men de mooie Bazar rond en werd daadwerkelijk getoond, dat men bezield is met groote liefde Voor het arme, kranke menschenkind. De Bazar zal o.L ongetwij feld een succes worden. KATWIJK AAN DEN RIJN Werkwagen ontspoord. Hedenmorgen is bij het rangeeren op het wissel nabij de Katwijksche Kalkzandsteenfabriek op den Heerenweg een werkwagen der Noord- Zuid-Hollandsche Tramweg-Maatschappij ontspoord, juist op het gedeelte van ver nieuwde rails en opgehoogd weggedeelte. De wagen stond geheel naast het wis sel, waardoor dé trams uit Katwijk naar Leiden en den Haag niet konden passee- ren. Zoodoende moesten deze over een ander spoor geleid worden en waardoor vertraging ontstond. Men zal trachten spoedig het spoor vrij te krijgen. SASSENHEEVL GEMEENTERAAD. Maandagavond ongeveer 10 uur werd de openbare vergadering van den Raad ge opend, nadat het college vanaf 8 uur in geheime zitting had doorgebracht. De Bur gemeester releveerde het feit, dat Wethou der Warnaar 70 jaar geworden was en hoopte dat de heer Warnaar nog vele jaren voor de gemeente gespaard mag worden. Als oudste raadslid sloot de heer van Zon neveld zich hierbij aan. Spr. noemt den heer Warnaar een zegen voor de gemeente. De heer Warnaar dankt de beide sprekers, ook voor het stukje in de Sassenheimsche Cou rant waarop de gemeente spontaan re- reageerd heeft. De notulen worden na een kleine wijzi ging goedgekeurd. Onder ingekomen stuk ken was een goedkeuring van de Kroon van een Raadsbesluit tot heffing van 75 op centen op de Gemeentefondsbelasting, als mede een rapport van kas opname en boe- kencontrole bij den ontvanger en den ad ministrateur der bedrijven. Beide in orde. Het kohier der wegenbelasting voor 1937 werd vastgesteld op f 7.453.07, de hondjes zullen in 1937 ƒ726.25 moeten bijdragen. De Balans en Verlies en Winstrekening der Woningbouwvereeniging „Vooruit gang" werden goedgekeurd onder voorbe houd van de ministerieele beslissing. Naar aanleiding hiervan wenscht wet houder Warnaar van de Woningbouwver eeniging een beschouwing te ontvangen omtrent de aflossing van de uit de reserve gebouwde woningen. Op een verzoek van de Gemeente Leiden cm vergunning tot het leggen van een pers gasleiding in de Teylingerlaan ten behoeve van haar gaslevering aan andere gemeen ten werd afwijzend beschikt. Wel mag de gemeente Leiden haar persleiding in de Molenstraat opruimen, onder bepaalde voorwaarden. Aan de R.K. H.B.S. te Leiden en het R.K. Lyceum voor meisje^ in den Haag werd een subsidie over 1934 toegestaan, zulks in ver band met kinderen welke uit deze gemeen te die scholen bezoeken. Gelden worden beschikbaar gesteld voor de z.g. B-steun. Dit komt voor de gemeen te op 468. De begrooting 1937 wordt veranderd zoo als door B. en W. wordt voorgesteld. De voorzitter deelt den stand der werk loosheid mede. welke op 8 Mei j.l. 197 be droeg. De heer Kortekaas verzoekt, naar aanleiding hiervan om leergelegenheid voor de jeugdige werkloozen. Het gemeentebe stuur is daartoe niet ongenegen. Enkele vragen over den toestand der we gen worden door den voorzitter beant woord; de financieele toestand der ge meente blijkt wel het grootste struikelblok te zijn om de struikelblokken in de wegen te doen verdwijnen. De heer Bisschops vraagt, evenals vroe ger, schoone straten, vooral op Zondag. De menschen werken niet mede, volgens den Burgemeester, vooral Zaterdagsavonds wordt door de jeugd veel afval op den weg gedeponeerd. De heer Beekman verzoekt de medewer king van de schoolhoofden in deze in te roepen, hetgeen reeds meerdere malen is geschied. TER-AAR. Auto over den kop te water. Gister avond omstreeks zeven uur kwam dr. L. van Zevenhoven door de Nieuwkoopsche pol der gereden in de richting Ter-Aar. Even voor de hoogte sprong een achterband, waardoor de chauffeur zijn stuur niet meer machtig was. Na eerst over den kop te zijn geslagen, vloog de auto in de dijksloot. De auto was van boven zoo ernstig beschadigd, dat L. er geen moeite mee had om door de kap uit den wagen te klimmen. Dank zij het weinige water, dat in de sloot stond, had de dokter niet eens een nat pak, evenmin verwondingen. Badmeester. Door de commissie van het R. K. Zwembad is benoemd tot bad meester, de heer G. v. d. Hoorn Jaczn. Geboren: Christina Adriana, d. v. C. van Leeuwen-den Braven. Maria, Jo hanna Adriana, d. v. J. C. Kroft-van Schie. Gehuwd: Th. J. Lek, 24 j. en M. W. van Straalen, 24 j. H. P. van Leeuwen, 32 i en A. C. M. Rekelhof, 32 j. C. A. van Harten, 26 j. en M. J. Kammeraat, 26 j. Overleden: M Stigter, 82 j. Gevestigd: A. Kruft en J. P. Harte- veld, van Voorhout; J van Eyk van Alphen aan den Rijn; A. Vis, van Heemstede; A. Kemp, van Alphen aan den Rijn; P. J. van Ewijk, van Leimuiden. Vertrokken: C. Kapteyn, naar Mij drecht; N. Kaptéyn, naar Leimuiden; J. H. Dobben, naar Leiden; A Broer naar Alphen aan den Rijn; C. A. van Eeyg, naar Alphen aan den Rijn; C. J. Kroon, naar Woubrugge; J, G. van Vliet, naar Aalsmeer; G. A. van Harten en M. Kammeraat, naar Zevenho ven; A. C. M. Rekelhof, naar Aalsmeer. WASSENAAR. Tuinbouwvereeniging. In het Wapen van Wassenaar hield de Tuinbouwvereeni- ging Wassenaar en Omstreken haar maan- delijksche ledenvergadering. De heer C. van der Salm hield een praatje over het tentoonstellingswerk. Mede aan de hand van diverse lantaarnplaatjes liet spr. •dit zien en spr. legde er den nadruk op dat de tentoonstelling, die zal worden georga niseerd ter herdenking van het 25-jarig bestaan der tuinbouwvereeniging, niet ver geleken mag worden met een speciale kweekerstentoonstelling Op deze tentoon stelling zullen de leden laten zien wat zij alzoo kweeken en kunnen kweeken en welk' bindwerk zij maken. Met een luid en warm applaus werd den spreker dank gebracht voor zijn causerie. Na de pauze werd dooi de jury verslag uitgebracht van de gehouden keuring. Toe gekend werden voor 3 bloeiende Horten sia's 27 p. of 1ste prijs, inzender C. van Vul pen; voor 3 bloeiende Calceolaria's 26 p., inzender P. Zegwaard. Na langdurige bespreking werd vastge steld de tentoonstelling te doen houden op 12, 13 en 14 Augustus a.s. Bij monde van den heer H. A. N. Jansse werd namens de jury verslag uitgebracht van de uitgeschreven prijsvraag voor de beste slagzin voor de tentoonstelling. De jury had uit een 27-tal ingekomen ontwer pen met een eersten prijs bekroond de slagzin: De T.V.W. als zilv'ren bruid; Noodt gast en lid op Duinrell uit. Inzender D. v. d. Giessen. Uit de vragenbus kwam de vraag: van welke plant komt de klitwortel. Deze zal op de volgende vergadering worden beant woord. ZOETERMEER. Poldervergadering. In café „de Jonge Prins" alhier werd de vergadering ge houden van de Ingelanden van den Binnen- wegschen Polder, onder de gemeente Zoe- termeer en Bleiswijk. De te behandelen agenda luidde als volgt: De rekening over 1936 werd vastgesteld in ontvangst op 20.994.73, in uitgaaf op ƒ20.921.32, batig saldo ƒ73.41. Besloten werd aan de beide machinisten over 1936 een gratificatie te verleenen van De vroedschap dezer gemeente, met uit- zondering van den heer L. Glas, welke met kennisgeving afwezig was, vergaderde Maandagavond 8 uur ten raadhuize, onder voorzitterschap van burgemeester L. R. Middelberg. Mededeeling werd gedaan van: diverse goedkeuringsbesluiten door Ged. Staten van begrootingswijzigingen; definitieve vast stelling van gemeentebegrooting, dienst 1937; raadsbesluit tot heffing van 200 op centen op de personeele belasting; raadsbe sluit tot vaststelling van de verordening op de keuring van vee en vleesch en instruc tie keuringsveearts. Door de goedkeuring hiervan zijn thans alle verordeningen, die vóór de samenvoeging van kracht waren voor de gemeenten Zoetermeer en Zeg- waart, vervallen. Besloten werd tot goedkeuring en vast stelling van een tweetal balansen van de woningbouwvereeniging „De Goede Wo ning". In verband met een vraag van den heer Roos in de vorige vergadering tot verbe tering en verfraaiing van den Bleiswijk- scheweg. ten behoeve van de wandelaars, v/as van het bestuur van den Binnenweg- schepolder bericht ingekomen, dat bezwaren werden gemaakt tegen de beplanting; dit met het oog op landbouwersbelangen. Naar aanleiding van een verzoek van den heer Scheer in de vorige vergadering, be treffende de verversching van het water in de slooten ten N. van de Molenstraat, deel de de voorzitter mede, dat de eischen van den Binnenwegschepolder, tegenover de fa ciliteiten van de gemeente zoo hoog waren, dat ze niet voor inwilliging vatbaar wa ren, derhalve verzocht de voorzitter de machtiging voor Burg. en Weth. om tot standkoming dezer aangelegenheid in te trekken. Werd besloten. Na een opmerking van den heer Groene- wegen en antwoord van den voorzitter werd besloten het College van Burg. en Weth. te machtigen tot vaststelling der pensioens grondslagen. Deze aangelegenheid is van zuiver formeelen aard. In verband met gemaakte opmerkingen van de zijde van Ged. Staten op de reke ning-courant-overeenkomst met de Spaar en Voorschotbank, werd na toelichting door den voorzitter besloten, een nieuw artikel aan de overeenkomst toe te voegen. Op een verzoek om ontheffing schoolgeld werd, in verband met langdurige ziekte van het leerplichtige kind, gunstig besloten. Het kohier der hondenbelasting 1937 werd vastgesteld op een bedrag van 562.50. Vastgesteld werd de vergoeding ex arti kel 101 der L.O.-wet over 1934 en bepaald op 10.39 per leerling. Besloten werd den post op de begrooting van 150 te verhoogen tot 500, voor bij drage onderwijs kinderen Sentel, die in het gesticht „Effatha" te Voorburg ver blijven. De Dorpsbrug. Hierna kwam ter tafel het voorstel van Burg. en Weth. ombouw Dorpsbrug. De voorzitter gaf een uiteenzetting van het voorstel, mede aan de hand van de aan de raadsleden toegezonden schriftelijke toe lichting. Het college was met het voorstel gekomen, omdat de brug inderdaad noodig herstelling behoeft, hetwelk groote kosten met zich zou brengen. Met het voorstel van Burg. en Weth. werd bereikt, dat de kosten voor de gemeente byna niet hooger zouden worden en men dan in het bezit was van een goede brug. De gemiddelde kosten van onderhoud over de laatste 10 jaren werden hierbij aangehaald en bedroegen 137 per jaar. De begrooting der nieuwe brug was 3700, hierin begrepen het leggen van een noodbrug van 1000. Het rijvlak was gepro jecteerd op 4.50 M., aan beide zijden van het rijvlak trottoirs van 1 M. De heer van Straalen stemde volkomen met het voor stel in. De heer Groenewegen was van mee ning, dat een noodbrug niet noodzakelijk was en over de te bouwen brug een nood brug kon worden gelegd. Een en ander zou een belangrijke besparing op de bouwkosten geven. De voorzitter zegde toe, met den ge meente-opzichter deze zaak te zullen be spreken en, zoo dit mogelijk was, hiertoe over teigaan. De heer Smits had bezwaren tegen de trottoirs en wenschte die breeder. De voorzitter meende, dat de trottoir breed genoeg waren. Bij het voorstel is rekening gehouden met de bestaande bruggehoofden. De heer Duinisveld betoogde, dat, nu het verkeer door openstelling van den nieuwen rijksweg met 75 pet. is verminderd, om bouw niet meer urgent was. Mede met het oog op de finantiën meende hij aanneming van het voorstel te moeten ontraden. De heer Scheer onderschreef het betoog van den vorigen spreker en had bezwaar, dat men, komende van een breede brug in een smalle straat kwam, wat naar zijn mee ning aanleiding moest geven tot ongeluk ken. De voorzitter antwoordde hierop, met ƒ75.—zulks in verband met extra diensten. De begrooting voor 1937 werd vastge steld in ontvangst en uitgaaf op 24.124.31. De Omslag werd bepaald op 13 per H.A. He bestuur werd gemachtigd voor 1937 tot het doen van de vereischte af- en over schrijvingen op de begrooting en tot onder- handsche aanbesteding en tot uitvoering van werken in eigen beheer. Tot leden van de Commissie voor het on derzoek der in het volgend jaar af te leg gen rekening werden benoemd de heeren J. A. van Straalen, R. Visser en S. Meinsma en tot plaatsvervangende leden de heeren G. van Wijk en A. van Egmond. Bij de gehouden verkiezing werden met 100 van de 100 uitgebrachte stemmen her benoemd tot leden van het bestuur de hee ren C. Wijsman en W. A. van Reeuwijk. het betoog van de vorige sprekers niet ac- coord te gaan, wees öp den slechten toe stand van de brug en. dat ombouw finan- tieel geen meerdere kosten voor de ge meentekas met zich bracht. De heer Smits wees op den slechten toestand van de brug. De heer Lamens wenschte op te merken, dat hij het betoog van de leden Duinisveld en Scheer onderschreef. Spr. had bezwaren, om dezen avond al tot ombouw te beslui ten, omdat de leden eerst drie dagen be kend waren met de plannen. Hij wenschte zich te verstaan met een deskundige. De voorzitter ontraadde dit voorstel, omdat het college van Burg. en Weth. zich niet ver antwoord achtten, temeer daar het beleg gen van een raadsvergadering geruimen tijd kan aanloopen. Na nog eenige bespreking werd ten slotte besloten het besluit op te schorten tot een volgende vergadering. Besloten werd vast te stellen, dat de con trole van den gemeente-ontvanger, naast die van Burg. en Weth. wordt opgedragen aan het Verificatiebureau van de Vereeni- ging van Ned. Gemeenten. Naar aanleiding eener ministerieele mis sive werd besloten tot aanvraag subsidie steun B. Subsidie zal worden verleend aan 47 personen, het gemiddelde aantal werk loozen over 1936, tot een bedrag van ƒ3.33 per persoon. Tot lid van het hoofdstembureau in de vacature A. G. Scheer werd gekozen de heer C. P. Blaauwkop en tot plaatsvervan gend lid de heer J. van Merel. Besloten werd tot verkoop van bouwter rein aan de Molenstraat, groot 450 M2., aan de heeren Lodewijk en Zn., alhier. Bij de rondvraag verzocht de heer Smits inlichtingen, waarom de grond aan de Mo lenstraat, waarover hij in de vorige raads vergadering had gesproken, niet wegge ruimd was: De heer van Duyvenbode ant woordde hierop, dat wegruiming geen nut had. De heer Smits bestreed zulks en wees er op, dat de berm van de sloot te zwaar was belast. Hij maakte een voorstel om alsnog tot verwerking van dien grond over te gaan. De voorzitter antwoordde, dat in de volgende vergadering hierop dc.or Burg. en Weth. zal worden geprae-adviseerd. De vervuiling der slooten. De heer Duinisveld bracht onder den aan dacht de vervuiling van de vaarten en sloo ten door de fabriek „Zeelandia" alhier en of Burg. en Weth. maatregelen konden ne men. De voorzitter antwoordde, dat op grond van de Hinderwet maatregelen zijn genomen en de directie van de betrokken fabriek verplicht is geworden een biologi sche inrichting aan te leggen. Vervolgens wees de heer Duinisveld op de wielrennerse die op en na kerktijd, on der groot geschreeuw en gevloek, tusschen de kerkgangers rijden. De heer van der Tas wenschte bij sneeuw val, dat de sneeuw werd opgeruimd door werkloozen en wees er op, dat de laatste keer hierdoor een ongeluk was gebeurd en voorts op het groote ongerief. De voor zitter antwoordde, dat het sneeuwruimen door Burg. en Weth. onder de oogen was gezien, doch dat zij, gezien het jaargetijde en mede op grond van de kosten, geen aan leiding hebben kunnen vinden tot het sneeuwruimen door werkloozen over te gaan. De heer van der Tas wenschte het ver keer van den nieuwen Rijksweg te leiden door de Molenstraat, hetwelk door den voorzitter werd ontraden. Vervolgens wenschte spr. bij herhaling zijn misnoegen te kennen te geven over het optreden der politie bij de begraafplaats, namelijk dat niet iedereen en in 't bijzonder kinderen tot de begraafplaats worden toegelaten. De voorzitter meende, dat van eenige belang stelling, behoudens uitzonderingen, bij be grafenissen geen sprake is, doch dat het als een kykspel wordt beschouwd. Voor de goede orde worden maatregelen genomen, die noodig blijken te zijn. De heer Lamens vestigde de aandacht op den slechten toestand voor wielrijders en voetgangers aan de Stationsstraat en noodigde Burg. en Weth. uit met den Pro vincialen Waterstaat overleg te plegen tot verbetering. De voorzitter achtte dit uit tactisch oogpunt en in het belang der ge meente niet de juiste weg. De heer Scheer bracht naar voren ont duiking van de Winkelsluitingswet door verkoop op Zondag, waaraan velen zich er geren. De naam van den betrokken win kelier zou hij binnenskamers mededeelen. De voorzitter zegde bij voorbaat toezicht op de naleving der betrekkelijke bepaling toe. Nadat de heer van Duijvenbode aan den heer Smits nogmaals den toestand aan de Molenstraat had uiteengezet werd de ver gadering door den voorzitter, onder dank zegging voor de behartiging der gemeente belangen gesloten. WILT U IETS WETEN? Vraag inzake erfrecht van een vrouw van een derde huwelijk by overlijden van haar man. Antwoord. Als zij in gemeenschap van goederen getrouwd is geweest, krijgt zij de helft. Bovendien erft zij een kinds gedeelte, dat echter niet grooter mag zijn, dan het kleinste deel, dat aan een der kin deren toekomt. Vraag: Welke is de kortste en mooiste weg per fiets van Leiden naar Brussel en terug over Maastricht? Hoeveel K.M.? Wel ke papieren heeft men noodig? Antwoord: Leiden, Voorschoten, Rijs wijk, Delft, Rotterdam, Rijsoord, Dordrecht, Moerdijk, Zevenbergen, Oudenbosch, Roo sendaal, Nispen, Esschen, Maria ter Heide, Merxeny Antwerpen, Mechelen, Brussel. Afstand 181 K.M. U heeft een bewijs van Nederlanderschap noodig. Vraag: Welke is de kortste weg per fiets van Leiden naar Heel? Hoeveel K.M.? Kunt u ook adressen van Jeugdherbergen op deze route opgeven? Antwoord: Leiden, Alphen, Bodegra ven, Woerden, Utrecht. Jutfaas, Vianen, Deil, Zalt Bommel, Hedel, Den Bosch, Vught, Boxtel, Best, Acht, Eindhoven, Geldrop, Heeze, Maarheeze, Weert, Keipen, Grathem, Panheel, Heel. Afstand 190 K.M. Adressen van jeugdherbergen zijn ons niet bekend. Vraag: a. Wat is de kortste weg per fiets van Leiden naar Enkhuizen? b. Is er in Enkhuizen een R.-K. kerk, en hoe laat is er Zondag de eerste H. Mis? Antwoord: a. Leiden, Sassenheim, Lisse, Hilegom, Bennebroek, Haarlem, Santpoort, Velzen, Beverwijk, Castricum, Limmen, Heilo, Alkmaar, Stompetoren, Avenhorn, Hoorn, Enkhuizen. b. In Enkhuizen is de H. Franciscus Xaveriuskerk. De H.H. Missen des Zondags zijn te 8.30 en 9 uur en te 10 uur de Hoog mis. Vraag: Welke is de kortste en mooiste weg van Zoeterwoude naar Franeker? Hoe veel K.M.? Antwoord: Zoeterwoude, Leiden, Sas senheim, Lisse. Hillegom, Bennebroek, Haarlem, Schoten, Santpoort, Velsen, Catsricum, Limmen, Heiloo, Alkmaar, Koe dijk, Burgervlotbrug, St. Maartenvlotbrug, Stolpervlotbrug, Het Zand, Westeinde, De Kooi, Ewijksluis, Wieringen, Den Oever, Afsluitdijk, Zürig, Harlingen, Midlum, Fra neker. Afstand pl.m. 130 K.M. Vraag: Welke is de mooiste en kortste weg van Ter Aar naar Tilburg? Hoeveel K.M.? Antwoord: Ter Aar, Noorden, Kockengen, Harmeien, Jutfaas, Vreeswijk, Vianen, Everdingen, Beesd, Waardenburg, Zalt Bommel, Hedel, Den Bosch, Vught, Helvoirt, Tilburg. Afstand pl.m. 100 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg van Voorschoten naar Hardinxveld per fiets? Hoeveel K.M.? Antwoord: Voorschoten, Rijswijk, Delft, Rotterdam, Rijsoord, Zwijndrecht, Papendrecht, Sliedrecht, Hardinxveld. Af stand 50 K.M. Vraag: a. Welke is de kortste weg van Oudewetering naar Acht? Hoeveel K.M.? b. Hoeveel K.M. is het van Rypwetering naar Roosendaal? Antwoord: a. Oudewetering, Alphen a. d. Rijn, Bodegraven, Woerden, Harmeien, Utrecht, Jutfaas, Vreeswijk, Vianen, Deil, Waardenburg, Zalt Bommel, Hedel, Den Bosch, Vught, Boxtel, Best, Acht. Afstand 133 K.M. b. via Leiden, R'dam, Dordrecht, Oudenbosch: 100 K.M. Vraag: Wanneer en vanwaar vertrekt de eerste Processie naar Kevelaer en hoe groot zijn de kosten hiervan? Antwoord: De eerste processie naar Kevelaer is reeds gehouden. In de dorpen zijn de data dezer processies zeer verschil lend. Indien u de Leidsche bedevaart be doelt, deze wordt gehouden op 17, 18 en 19 Augustus. De kosten zijn nog niet vast gesteld, maar zullen hetzelfde, misschien ook iets minder, bedragen dan verleden jaar 5.75). Vraag: Bestaat er in Leiden gelegen heid om te leeren chauffeeren in een cur sus, of bij een bepaald adres? Wat bedra gen de kosten? Antwoord: Daasvoor moet u zich wenden tot een ohauffeurschool in Leiden of tot een garage. Adressen kunnen wy in deze rubriek niet geven. J. A. v. D.: Vraag omtrent een poes, die zich krabt en bijt. Om de oorzaken hier van te vinden is het gewenscht te weten of het hier een kat of een kater betreft. Is het een kater dan zal een bepaalde in jectiepoeder helpen. Een kat zou op an dere wijze moeten worden behandeld. Maar voor beide gevallen moet u zich v/enden tot een dierenarts. Vraag: a. Welke zijn de kampioenen van den I.V.C.B. Ie klasse en in welke plaatsen zijn deze clubs gevestigd? b. Welke wedstrijden zijn reeds gespeeld en hoe zijn de uitslagen?- c. Wanneer worden de resteerende wed strijden gespeeld? Antwoord: a. De kampioensclubs zijn: Zuid I: R.K.V.V.L.Maastricht; Zuid II: BrabantiaEindhoven; Oost: Treffers Groesbeek; West IAmsterdam; West II: H.B.C.Heemstede. b. De gespeelde wedstrijden zijn alle door ons gepubliceerd. Zij zijn de volgen de: BrabantiaH.B.C. 4—2; BrabantiaV. V.A. 5—1; R.K.V.V.L.—Brabantia 2—1; V. V.A.Brabantia 10; TreffersR.K.V.V. L. 0—1; Treffers—V.V.A. 2—1; H.B.C.— Treffers 64. c. Het programma der kampioenscompe titie is niet bekend; het is nimmer ter pu blicatie gegeven. Vraag: Wanneer wordt de voetbalwed strijd FeyenoordGo Aheagl gespeeld? Waar kan men kaarten voor dien wed strijd bekomen, liefst in Den Haag? Antwoord: Bedoelde wedstrijd wordt a.s. Maandag (Tweeden Pinksterdag) ge speeld. Een adres voor voorverkoop van kaarten kennen we niet. U behoeft echter niet bang te zijn, dat het Stadion uitver kocht zal zijn. Er zijn ongeveer 59.000 plaatsen. Zoo u toch vreest geen kaart te kunnen bemachtigen,' kunt u schrijven naar de Stadion-directie.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7