WOENSDAG 12 MEI 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER WEINIG VERANDERING. DE BILT SEINT: Meest zwakke wind uit uiteenloopende richtingen, nevelig of zwaar bewolkt of betrokken met nog kans op regen of on weersbuien, weinig verandering in tempe ratuur. Hoogste barometerst.: 764.7 Haparanda. Laagste barometerst.: 752.3 te Rennes. In de luchtdrukverdeeling kwam weinig verandering. De hoogedruk hield zoowel in het Noord-Oosten als in het Zuid-Westen stand. De depressiekern voor het Engel- sche Kanaal veranderde weinig van plaats en werd iets minder d/cp. Ook in het Noord-Westen van het waarnemingsgebied bleef de luchtdruk nog laag. De luchtdruk- verschillen zijn nog gering, zoodat de win den over het algemeen slechts zwak zijn. In de omgeving van de depressiekern valt nog regen, terwijl ook in het Oostzee-gebied regen of onweer gemeld wordt In het ove rige waarnemingsgebied is de lucht meest licht tot half bewolkt. Op de Britsche Eilanden en in Midden-Frankryk is de temperatuur onder normaal, in Duitsch- land en Oost- en Midden-Europa en even eens in Noord-Scandinavië is aanzienlijk boven normaal. Voor onze omgeving mag weinig verandering in den bestaanden weerstoestand verwacht worden, dus meest zwakke veranderlijke wind, zwaar bewolk te lucht met nog kans op r%?en- of onweers buien en weinig verandering in tempera tuur. LUCHTTEMPERATUUR. 15.7 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Licht op van Woensdagnamiddag 8.12 uur tot Donderdagmorgen 3.41 uur. WATERTEMPERATUUR. Poelmeer 16 gr. C. GEBRUIKS VERGOEDING BIJZ. SCHOLEN. "f{$ Beroep bij Ged. Staten. Ged. Staten van Zuid-Holland behandel den in openbare zitting de door het bestuur van de Inrichting van liefdadigheid voor Roomsch-Katholieken, van het Bestuur der vereeniging voor christelijk onderwijs, het Bestuur der gereformeerde school vereeni ging, het Bestuur der R K. parochiale jon gensscholen en het Bestuur van het ge sticht „De Voorzienigheid", alle te Leiden, ingestelde beroepen tegen de besluiten van B. en W. dier gemeente d.d. 29 October 1936, houdende weigering op de door gemelde schoolbesturen ingediende verzoeken tot toepassing van de onlangs in de lageronder- wüswet opgenomen mogelijkheid tot uit- keering van een bedrag-in-eens inplaats van de jaarlijksche rente-uitkeering voor het gebruik der scholen, die bestonden bij de invoering der financieele gelijkstelling. Als gemachtigde van de besturen der ge noemde katholieke instellingen betoogde mr. J. G. M. Broekman, dat tegemoetkoming aan de schoolbesturen in het belang ook van de gemeente is. Spr. bepleitte toeken ning van de uitkeeringen. Voor de vereeniging voor christelijk on derwijs pleitte de heer M. H. de Reede. Voor ue geref. school vereeniging de heer J. Veenendaal. •De heer H. A. Vriend, gemeentelijk on- derwijs-inspecteur te Leiden, lichtte het standpunt der gemeente Leiden toe. De beslissing van Ged. Staten volgt later. NATIONALE RECLASSEERINGSDAG Zaterdag 5 Juni Zooals reeds eerder in ons blad is me degedeeld, hebben de Reclasseeringsinstel- lingen het voornemen wederom een Natio- nalen. Reclasseeringsdag te houden, ten ein de de geldmiddelen van de vereenigingen te versterken, die in verband met de tijds omstandigheden het toch al moeilijk had den en bovendien door subsidie verminde ring voortdurend worden bedreigd. Alle instelilngen doen aan deze actie me de. Ook in onze gemeente is een comité gevormd, dat speciaal belast is met de uit voering van de collecte. Hierin hebben zitting de heeren: Th. W. Zouteriks, voorz.; H. P. H. Würtz, vice- voorz., M. L. Mussert Sr. Ie seer., N. L. Musscrt Jr., 2e sec., G. R. D. Crommelin, penningm., mej. A. C. van Nes; Dr. C. Bee kenkamp, H. Buwalda, P. L. Hessing, A. Oudshoorn, Joh. Verkerk en H. Zunder- man. Het secretariaat is gevestigd 3 October- straat 21a. Personen, die zich als collec- tant(e) voor 5 Juni a.s. willen beschikbaar stellen, worden verzocht zich bij het secre tariaat aan te melden. VOORDRACHT PROF. VESPASIAN PELLA. Roemeensch gezant te Den Haag. Prof. Vespasian Pella, Roemeensch ge zant en gevolmachtigd minister te Den Haag, heeft gisteravond op uitnoodiging van de Juridische faculteit der Leidsche studenten in het Leidsche Academiege bouw voor een talrijk gehoor een belang wekkende voordracht gehouden over: „De bescherming van den vrede door het interne recht en de onderdrukking van misdaden tegen de persoonlijkheid van den Staat." Onder de zeer talrijke aanwezigen, w.o. vele, dames,- waren de gezanten van Polen, Venezuela, de zaakgelastigde van Turkije, vele attaché's van gezantschappen te Den Haag, de rechter van het Internationaal Gerechtshof Negulescu, de president-cura tor der Leidsche Universiteit, mr. A. van de Sande Bakhuyzen, de rector-magnifi- cus der Leidsche Universiteit prof. dr. J. van der Hoeve, de secretaris van den Aca- demischen Senaat prof. dr. J. A. J. Barge, de hoogleeraren Meyers, Kranenburg en van Bemmelen en vele studenten. Het klein auditorium was bijna te klein om al len aanwezigen een plaats te geven. De praeses van de juridische faculteit der Leidsche studenten, de heer Schoorl, sprak een welkomstwoord, waarna prof. mr. van Bemmelen in een inleiding de groo- te wetenschappelijke beteekenis van prof. Pella schetste. Spr. herinnerde aan het werk van wijlen prof. mr. van Vollenhoven, wiens streven in ongeveer dezelfde richting ging als dat van prof. Pella. Prof. Pella* ving zijn rede aan met er op te wijzen, dat hij hier slechts als hoog leeraar, niet als diplomaat het woord voerde. Nadat Prof. Pella uitvoerig was ingegaan op de noodzakelijkheid van de aanpassing der nationale wetgevingen aan het huidi ge stadium der ontwikkeling van het in ternationale leven, gaf spreker een diep gaande ontleding van de tegenwoordige constituties, waarbij hij in het bijzonder stilstond bij de Nederlandsche grondwet, bij welke door haar nauwkeurige tekst de vredelievende oplossing van internationale geschilpunten verzekerd wordt. Prof. Pel la gaf hierna een uiteenzetting over het principe van de uitbanning van den oorlog, hetwelk zijn oorsprong vindt in de Fran- sche grondwet van 1791 en dat werd over genomen in de Braziliaansche en Spaansche grondwetgevingen. Sterk werd door den Roemeenschen geoant de nadruk gelegd op de waarde van de argumenten ten gun ste van wetsteksten waarin de waarde-er- kenning besloten ligt van constitutioneele normen volgens de regels van het Volken bondsverdrag en het BriandKellog pact. Spr. toonde aan, dat met een dergelijk systeem de bepalingen van deze, voor de tegenwoordige vredesorganisatie funda- menteele verdragen rechtstreeks gericht zullen worden tot de bevolkingen, wat tot gevolg zal hebben, dat wanneer men zich niet aan deze bepalingen houdt dat aan de internationale verantwoordelijkheid een concrete en daadwerkelijke cónstitutioneele verantwoordelijkheid wordt toegevoegd. Bovendien zal het voor de Staat, door mid del van eigen jurisdictie, mogelijk zijn zelf zijn gewone wetten die indruischen tegen het internationale recht, te controleeren, want deze wetten zullen tegelijkertijd wet ten zijn die indruischen tegen de Grond wet. Op deze wijze kan veel wat tot inter nationale geschilpunten aanleiding zou kunnen geven, vermeden worden. Prof. Pel la gaf vervolgens een krachtig geargumen teerde uiteenzetting over de oorspronke lijke stellingen betreffende de bescherming van den internationalen vrede door het interne strafrecht. Spr. wees daarbij op de groote wanverhoudingen, die er tegen woordig bestaan tusschen de maatregelen in de strafwetgevingen vastgelegd voor wat betreft de bescherming van oorlogs voorbereiding en de maatregelen betref fende de vredesbescherming. Deze laatste bestaan zelfs bijna niet in de meeste na tionale wetgevingen. Volgens spr. zou de strafwetgeving van elke staat misdaadsbe schuldigingen moeten bevatten, die be paald worden door de fundamenteele be langen van de internationale gemeenschap. Spr. verdedigde de noodzakelijkheid voor eiken Staat om misdaden, op zijn gebied voorbereid en gericht tegen de in- of uit wendige veiligheid van een andere Staat, te straffen. Na te hebben aangetoond, dat dergelijke beschuldigingen schijnbaar een direct gevolg zijn van het BriandKellog- verdrag en van de artikelen 10 en 11" van het Volkensbondsverdrag, gaf spr. een zeer belangwekkende uiteenzetting over de be palingen van het Roemeensche Wetboek van Strafrecht (Karei 11) dat op 1 Januari 1937 in werking is getreden. Dit Wetboek bevat een hoofdstuk gewijd aan de mis daden gericht tegen den internationalen vrede en tegen de internationale betrek kingen. Hierbij worden onderdrukt: de oorlogspropaganda, iedere drang ten gun ste van den oorlog, het verspreiden van valsche berichtgeving en vaische documen ten, welke de betrekkingen tusschen de Staten in gevaar brengen en de propa ganda, die zich ten doel stelt om haat, min achting en wantrouwen jegens vreemde mogendheden te zaaien. Ten slotte gaf Prof. Pella nog een uit eenzetting van de bepalingen van het Pool- sche strafrecht en van de ontwerpen van de Fransche, Tjsechische en Braziliaansche strafwetgeving. R.K. METAALBEWERKERSBOND Gisteravond werd door de afd. Leiden van bovengenoemden bond een ledenver gadering gehouden in het Bondsgebouw. Na opening met den chr. groet en een woord van welkom aan den geestelijk ad viseur, den weleerw. pater E. v. d. Snoek, den hoofdbestuurder J. van Abbevê en de leden, werden verder de gebruikelijke agenda-punten afgehandeld. Mededeeling werd gedaan van eenige loopende acties, een verandering van art. 2 van het huis houdelijk reglement en tot slot het vol gende besluit van de bondsvergadering: 1. dat het lidmaatschap van de N.S.B. en andere fascistische organisaties en van de K.D.P. niet vereenigbaar is met het lid maatschap van den Bond, en mitsdien geen lid van den Bond lid mag worden of blijven van een der genoemde organisaties; 2. dat geen lid van den Bond uitgaven of periodieken der genoemde organisaties mag verspreiden of daaop mag geabonneerd zijn of deze regelmatig mag lezen; 3. door middel van het orgaan van den Bond ter kennis van de leden te brengen, dat overtreding van bovenstaande be sluiten kan leiden tot vervallenverklaring van het lidmaatschap, zulks ingevolge ar tikel 5 der statuten en artikel 2 van het H. R. van den Bond. Door den heer W. ter Haar werd een keurig verslag uitgebracht van de gehou den bondsvergadering te Den Haag. Voor dit verslag mocht hij een dankbaar ap plaus in ontvangst nemen. Daarna was het woord aan den heer J. van Abbevê. Deze schetste de ontzagge lijke ontwikkeling van den bond in het maatschappelijk leven, wat bij de viering van het 7de lustrum van den bond zeer sterk tot uiting kwam. De bond heeft een positie in het land veroverd, en tal van le den hebben door het lidmaatschap van den bond in de afgeloopen 35 jaar hun ge loof weten te behouden. Ook dcor onze tegenstanders werd den bond groei en bloei toegewenscht. Het be stuur van den Algem. Met. Bew. Bond, kwam voor het eerst na 35 jaar op de bondsvergadering om zijn gelukwenschen aan te bieden en bij het afscheid van den bondsvoorzitter Schaaper werden door een hunner de volgende woorden gesproken: „Indien wij in het verleden tegen u on aangenaam zullen zijn geweest, vergeeft het ons dan". De leden konden uit een en ander zien, dat er vergeleken bij vroe ger heel wat ten goed is veranderd. Daarna werd een overzicht gegeven van den huidigen toestand in de groot metaal industrie. Sinds de devaluatie hebben de loonsverlagingen afgedaan en zoo de voor teekenen niet bedriegen, gaat Nederland met zijn herlevende scheepvaart en groo- ten scheepsbouw een betere toekomst te gemoet. Men vraagt: waar komt nu plotseling het geld vandaan? Dit geld was ook vóór Sep tember 1936 voldoende aanwezig^ maar het is nu eenmaal een fout in onze samenle ving, men wil het geld wel uitgaven maar er moet aan verdiend worden, zoodat thans deze fout den toestand beter maakt. Spreker blijft dicht bij huis en geeft een overzicht van de maatregelen, welke er noodig zijn te Roterdam, nu de arbeiders weer aan het werk gaan. De arbeiders van 40 jaar en ouder hebben na 5 jaar werk loosheid hun vak niet verleerd; alleen zijn zij het tempo kwijt. Om hun dit bij te brengen worden zij herschoold en gedu rende dien t ijendebmbijeehgrdenenwaeue lager loon, terwijl de regeering als een subsidie de rest er bij legt. Maar met de jongeren gaat het moeilijker. Zij, die op 20-jarigen leeftijd werden ontslagen, ken den hun vak niet en thans komen zij te rug, maar zijn ondertusschen 25 jaar ge worden. Dit zal voorloopig nog groote moeilijkheden blijven opleveren. Maar er zijn nog andere fouten, welke thans door de arbeiders worden gemaakt. Er zijn ar beiders die werken 7080 en 90 uren per week, zij doen dat, zeggen zij, om de ge leden schade, welke de crisis in hun huis gezin heeft veroorzaakt, te herstellen. Maar zij vergeten, dat hun mede-arbeiders door dit overwerken werkloos blijven rondloo- pen. En door het feite dat er te weinig con troleurs voor de naleving der arbeidswet in dienst zijn, kan men gemakkelijk zijn gang gaan. Terwijl de straffen voor de overtreding der arbeidswet zeer gering zijn. Er blijft dus niet andes over dan de arbeiders van hun verweerde gewoonte van overwerk te overtuigen. Spreker gaf nog een overzicht van de verbeteringen, welke er in de loonen der jeugdige metaalbewerkers te Rotterdam zijn gebracht en besloot zijn spreekbeurt met den wensch, dat er ook spoedig in Leiden een beterei tijd voor de metaalbewerkers moge aanbreken. De voorzitter bedankte den spreker voor zijn mededeelingen,, waarna er 2 kaarten voor den Katholieken dag te Utrecht onder de leden werden ver loot. Na de gebruikelijke rondvraag volgde onder dank voor de opkomst sluiting met den chr. groet. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving. 6935. Swart en Co., Sassenheim, Hoofdstraat, achter nr. 169, kweekerij en export van bloembollen. Beh. Venn.: J. H. R. Swart, Sassenheim. Aant. venn. b.w.v. geldsch.: één. W ij z i g i n g. 394. Coöp. Middenstands-, Spaar- en Voorschotbank „Boaz" voor Lei den en Omstreken, in liquidatie, Leiden, Turfmarkt 8. De liquidatie van bovenge noemde Coöperatie is thans geheel beëin digd. NEDERLANDERS IN INDIë. Voordracht dr. J. W. Meyer Ranneft. Voor de Indische vereeniging in het Leidsch Studenten Corps de Studenten ver eeniging voor Sociale lezmgen, de Vereenig- de Faculteiten en de Indologenvereeniging, heeft dr. J. W. Meyer Ranneft, oud vice- president van den Raad van Indië een lezing gehouden over „Nederlanders in In dië". In korte trekken schetste spr het ont staan der Nederlandsche samenleving in Indië. Anders dan b.v. de Engelsche kolo niale maatschappij is de Nederlandsche in Indië diep daarin vastgegroeid. Ook met vroeger verschilt de tegenwoordige Neder landsche samenleving zeer sterk. Nog in den Franschen tijd waren er in Indië slechts een 4.000 in enkele steden opgehoopte Ne derlanders. Spr. gaf daarna een overzicht van de voornaamste trekken der Nederlandsche groep, Als geheel geniet zij aanzienlijk min der welstand dan het Nederlandsche volk, ten opzichte der bevolking staat zij echter uiteraard in gunstiger positie. Uiteraard zijn onder haar allerlei belangrijke ver schillen, niet alleen en zelfs niet in de eer ste plaats het rasverschil. Min of meer uitvoerig behandelde spr. de ontwikkeling der laatste decennia en van de laatste crisisjaren. De groep als geheel werd eerst veel talrijker en ook welvaren der, doch tevens meer afhankelijk. Na 1929 deden zich met groote scherpte een aar.tal problemen voelen. In het algemeen komen sociale problemen in Indië in een zeer fel licht, omdat zij eenerzijds meer gecompli ceerd zijn door de verschillen tusschen de groepen, anderszij dis eenvoudiger door hun geringen omvang. Spr. geeft daarvoor eenige voorbeelden, welke het leven der Indische Nederlanders raken zoowel op economisch als op sociaal gebied. Tenslotte behandelde spr. de gevolgen, welke de crisis had voor de verhoudingen der Indische Nederlanders onderling, de verhouding tot de bevolking en die tot Nederland. Wat het eerste betreft zijn de bittere gevoelens der indo's belangrijk: de verhouding tot de inheemschen is in het algemeen dezelfde gebleven. Belangrijk voor Indië wordt naar spr.'s meening de beantwoording van de vraag hoe men de Nederlanders in Indië ziet De bekende en bekwame minister de Waal heeft in 1876 eens met klem gesteld, dat die Nederlanders niet zijn „alleen werktui gen voor Nederland in zijn betrekking tot de Indische inboorlingen, maar een onaf scheidelijk deel van Indië van het geheel der Indische maatschappij". De gouverneur- generaal mr. Pieter Mij er heeft in 1872 eens geconstateerd voor zich zelf, dat hoewel een naar Indië vertrekkend Nederlander eerst geneigd is zijn sympathie vooral aan het moederland te schenken, dit „onwille keurig verandert", zoodat hij er toe komt ,de belangen der kolonie boven die van het moederland te stellen". Spr. meende, dat misschien de ontwikke ling van Indië anders ging dan wel eens wordt gemeend en voorgesteld. Hoe dit echter zij. de plaats van den Ne derlander in Indië blijft en zal blijven be langwekkend verantwoordelijk en moeilijk. Met een kort woord tot degenen, die later in Indië hun plaats zullen vinden, besluit spr. zijn voordracht. Leidsche Aquarium- en Terrarium- vereeniging „De Natuurvriend". Gisteravond hield dr. F. R. Koumans, con servator aan 's Rijks Museum van Natuur lijke Historie alhier, een lezing voor leden en introducé's van de Leidsche Aquarium- en Terrariumvereeniging „De Natuur vriend", in de groote zaal van Huize van Wijk. Na een inleidend woord, waarin spr. uiteenzette, waarom de doorsnee liefhebber iets meer moet weten over de indeeling der visschen, behandelde spr. eerst de verouder de indeeling, zooals deze vroeger veel ge bruikelijk was, bijv. kust-, zee-, trekkende-, rivier-, geschubde- of naakte visschen. La ter bevredigde die indeeling niet meer en in het boek van Petrus Arteduis „Ichthyoli- ca 1837" worden die indeelingen al als on bruikbaar verworpen en in zijn „Genera Piscium", uitgegeven te Leiden bij Koenrad Wishoff 1337 zien we reeds een nieuwe in deeling, die heden ten dage nog veelal ge bezigd wordt, zooals weekvinnige-, stekel- vinnige-, Balistes-, en Kraakbeen-visschen. Ook de stand van de buikvinnen speelt bij de indeeling een grooten rol, bijv. buikstan- dige, kielstandige, borststandige en tros- kieuwige. Later werden nog tal van ken merken, zooals de inwendige bouw er aan toegevoegd en kreeg de indeeling een meer natuurlijken vorm. Beenvisschen bijv. als hoofdgroep worden onderverdeeld in stekelvinnige, stekelvin- nige met vergroeide keelbeenderen, week vinnige, die geen afvoergang aan de zwem blaas hebben en visschen met afvoergang. Uitvoerig ging spr. in op de verschillende groepen, families, horden enz., alsmede op de benamingen. Spr. verduidelijkte zijn le zing door een groot aantal op alcohol staan de praeperaten. Ook wees spr. op de veelal in aquaria verkeerd voorkomende benaming van zalmen, die slechts zelden of nooit in de aquaria voorkomen, wel karperzalmen, en deze hebben een klein vetvinnetje. Onder luid *pplaus eindigde spr. zijn zeer leerzame causerie, waarna de voorzitter, de heer Zwart, namens de vergadering spr. dank bracht. Van de gelegenheid tot vra gen stellen werd nog een ruim gebruik ge maakt, waarna de voorzitter de vergadering op de gebriukelijke wijze sleot. Zy nog vermeld, dat de secr. 5 nieuwe le den en 2 donateurs mocht boeken. Examencommissie wis- en natuurkunde m.o. en wiskunde l.o. De minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen, heeft bepaald, dat aan de J commissie, aan welke dit jaar wordt opge- I dragen het examineeren van hen, die een akte van bekwaamheid verlangen tot het 'i0. AGENDA LEIDEN. Woensdag, R.K. Rijtuig- en Wagenmaaers- patroonsver. „St. Joseph", Kring Leiden, café Bremmer, 6 uur. Donderdag. Feestavond R.K. Vrouwenbond St. Antoniusclubhuis, Mare. Donderdag. R.K. Reclasseeringsvereeniging Afd. Leiden, zitting gebouw St. Vinc.-Ver., Hoogl. Kerkgracht 3ÏJ, 89 uur. Donderdag, 3 October-Vereeniging, leden vergadering in „De Turk", 8.15 u. Vrijdag. „Bluf", Leidsch Studentenbond, Schouwburg, 8.15 uur. De avond, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van- Maandag 10 tot en met Zondag 16 Mei a.s. (len Pink sterdag) waargenomen door de apotheken: P. du Croix, Rapenburg 9, tel. 817 en E. B de Metz, Kamerl. Onnesl. 28, tel. 3553; Maandag 17 Mei (2den Pinksterdag) neemt waar apotheek: M. Boekwijt, Visch- markt 4, tel. 552. Voor Oegstgeest: Mej. J. Doedens, Wilhelminapark 8, tel. 274. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de Wis- en Natuurkunde, op proefschrift getiteld: „Photographische photometrie van veranderlijke sterren in Centauri", de heer W. Ch. Martin, geboren te 's-Gravenhage. Geslaagd: Candidaatsexamen Wis- en Natuurkunde letter K, de heer G. B. Baerends, Den Haag; idem letter B, de heer H. Bolder, Rotter dam; Doctoral examen Wis- en Natuurkunde hoofdvak Plantkunde, Mej. M. Boshuizen, Oegstgeest; idem, hoofdvak Scheikunde, de heer R. Nieuwenhuis, Den Haag; Candidaatsexamen Indisch Recht, de heeren A. F. Sloet van Oldruitenborgh, Den Haag, W. L. Schmid, Den Haag; Examen van apothekers-adsistent de da mes E. van Konijnenburg, Leiden; C. Kuyper, Rotterdam. geven van middelbaar onderwijs in de wis- en natuurkundige wetenschappen, tevens wordt opgedragen het examineeren van hen, die dit jaar de akte van bekwaamheid wenschen te verkrijgen tot het geven van lager onderwijs in de wiskunde. De minister heeft o.m. benoemd: tot leden: dr. J. Droste, dr. W. H. Keesom, dr. A. E. van Arkel, dr. J. H. Oort, dir. W. van der Woude, dr. H. D. Kloosterman en G. A. Janssen, allen alhier. in de subcommissie K IV te Leiden: tot lid en ondervoorzitter: dr. B. G. Escher al hier; tot leden: dr. L. G. M. Baas Becking en dr. H. Boschma, alhier. Gevonden voorwerpen in de maand April. Portemonnaies, sleutels, taschje, hand schoenen, rijwielbelastingmerken, 3 arm bandhorloges, een bruine lage schoen, een spanzaag, een sjaal, mutsen, ceintuurs, een ketting, 4 leerboeken, twee wit katoenen zakken, een actetasch, inh. een laken, een jongensjasje, 3 pakjes spijkers, een motor meter in étui, een autowieldop, twee vouw- wagentjes, twee postduiven, een zilveren armband, een zwarte boodschappentasch, een zwarte gymnastiekschoen, een bril met nikkel montuur in étui, een boekje taal oefeningen, een blauwe overall, een roode lantaarn, een lampekap, een grijze sok, een oorstang van een bril, een vulpen en vulpotlood, een dolkmes in schede, een aardrijkskundeboek je, een vulpotlood, een kleedje, een zwarte dameshoed, een bril met hoornen montuur, een mesje, een da- mesparapluie, een koperen gewichtje, een halsketting, een bruin lederen tasch met sportkleeding, een bruine das, een paar rol schaatsen, een H.B.S.-agenda, een bruine actetasch met boeken en schriften, een bril- lenkoker, een blok met koperen gewichten, een melkbus, een vilten hoed, een witte overall, een zakmes, twee rozenkransen, een rose kindermuts, een pet, een vulpen houder, een keeinkje. Gevonden in het Postkantoor: een paar bruine heerenhandschoenen, een paar brui ne lederen dameshandschoenen, een bruine damesportemonnaie met inhoud. Gevonden in de Tram (stadslijn): drie damesparapluies, een dameshandschoen. Terug te bekomen en inlichtingen te ver krijgen eiken werkdag van 13 uur nam. behalve Donderdags en Vrijdags ten Poli- tiebureele alhier. SOSDS VSGSM VSLVA

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2