UIT DE OMGEVING WOENSDAG 12 MEI 1937 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 HET PRINSELIJKE PAAR EN DE HANDBOOGSPORT. Aanbieding van een stel bogen en pijlen. Het bestuur van den Zuid-Hollandschen bond van handboogschutterijen, gevest.gd te Rotterdam, heeft zich eind April gewend tot Prinses Juliana en Prins Bernhard met het verzoek een stel bogen en pijlen te mogen aanbieden met verplaatstbare doe len, zoodat die sport in elke omgeving te beoefenen is. De bond heeft reeds begin Mei middels den particulieren secretaris van den Prins een antwoord mogen ontvan gen, dat Z.K.H. zich zeer erkentelijk heeft betoond voor het aanbod en het geschenk gaarne van den bond zal aanvaarden. Z.K.H. liet daarbij mededeelen, dat op een in nader overleg te bepalen tijdstip en plaats, een deputatie uit den Zuid-Holland schen bond van handboogschutterijen de gelegenheid zal worden geboden het ee schenk persoonlijk aan H.H.K.K.H.H. aan te bieden en tegelijk een schietdemonstratie te houden. PRINSES JULIANA EN PRINS BERNHARD IN ENGELAND. Naar wij uit Londen vernemen, zullen na afloop van de kroningsplechtigheden hunnen Koninklijke Hoogheden Prinses Juliana en Prins Bernhard, met de hen vergezellende leden der hofhouding, de Pinksterdagen in Norfolk doorbrengen op het landgoed van den onlangs afgetreden onderstaatssecretaris van Koloniën Sir John Meffey, oud-Gouverneur van Soedan. Daarna zullen hunne Koninklijke Hoog heden nog eenige dagen de gasten zijn van Hr. M.'s gezant te Londen, Jhr. de Marees van Swinderen. GEMEENSCHAPSOORD VAN HET R. K. WERKLIEDENVERBOND. Grond gekocht in Bilthoven. De „Volkskrant" meldt, dat het R. K. Werkliedenverbond eer stuk boschgrond gekocht heeft, prachtig bezet met wisse lend hout, deel uitmakende van het land goed Roverestein onder Bilthoven. De gekochte grond beslaat een opper vlakte van 51 hectaren. Het ligt in de bedoeling van dezen grond 10 hectaren te bestemmen voor den bouw van het Katholieke Gemeenschapsoord, tot welks bouw het Verbond reeds eerder be reidheid toonde krachtig te willen mee werken. De grond is gekocht onder voorbehoud, dat de gemeente De Bilt bouwvergunning geeft voor de plannen welker uitvoering dit allerfraaiste stuk natuurschoon doen be houden. Een voorloopig bouwplan van de architecten Willem Maas te Utrecht en H. van Putten te Hilversum is zoo goed als gereed. De verwezenlijking van een mooi ideaal is dus zeer nabij. Het R. K. Werkliedenverbond acht het overblijvende deel van het gekochte bosch zeer geschikt voor het eventueel t.z.t. plaat sen van een internaat van zijn centrale voor het ontwikkelingswerk e.d. DE STIJGING DER KOSTEN VAN LEVENSONDERHOUD Voor ambtenaren met 3.2 pet. In de jongste vergadering van de R.K. Centrale voor Burgerlijk Overheidsperso neel werd besloten aan een commissie op te dragen een rapport uit te brengen in zake het vraagstuk salarissen en prijsstij ging. De commissie zal worden gevormd uit de heeren: Dr. J. C. C. Sweens, voorzitter der Centrale; L. F. Guyt, St. Paulus; Mr. W. Huijnen, A.R.K.A.; M. L. A Klein, St. Michaël; J. H. Waterborg, St. Petrus. Deze commissie vergaderde op 16 April j.l. te 'sGravenhage en stelde de conclusie, dat waar blijkens de gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek in Fe bruari de kosten van het levensonderhoud in ambtenaarsgezinnen vergeleken met September 1936 gestegen zijn met 3.2 pet., hierin reeds aan aanleiding moet worden gevonden, om op gegronde motieven bij de regeering aan te dringen tot het treffen van die maatregelen, welke noodzakelij kerwijze en billijkheidshalve als een con sequentie moeten worden beschouwd van de met den dag stijgende kosten van het levensonderhoud. De commissie zal hare bevindingen op zeer korten termijn nader gedocumenteerd rapporteeren. Het rapport zal zoo spoedig mogelijk behandeld worden in de alge- meene vergadering van de R.K. Centrale van Burgerlijk Overheidspersoneel. NIEUWBOUW KONINKLIJKE PAKET- VAART MAATSCHAPPIJ. Aneta verneemt, dat de Koninklijke Pa- ketvaart Maatschappij aan de N.V. C. van der Giessen en Zonen's Scheepswerven te Krimpen aan de IJssel den bouw heeft op gedragen van twee motorvrachtschepen, elk van circa 9400 tons deadweight, met be perkte passagiers-accomodatie. De voortstuwingswerktuigen zullen wor den geleverd door de N.V. Werkspoor, Amsterdam. Verbintenissen bij het vreemdelingen legioen. De Regeeringspersdienst meldt: In ver band met herhaaldelijk ter zake bij de re geering inkomende verzoeken om bemid deling, wordt medegedeeld, dat een ver bintenis bij het vreemdelingenlegioen van Frankrijk, aangegaan door personen bo ven 18 jaar, naar Fransch recht als geldig wordt beschouwd en niet door diplomatieke tusschen komst op grond van minderjarig- i kan worden verboden. PROTEST TEGEN VERLAAGDEN MELKPRIJS. Zuid-Hollandsche Bond van Melkvee houders. De Zuid-Holandsche Bond van Melkvee houders heeft gisteren een algemeene le denvergadering gehouden, ter bespreking van de consumptiemelkregeling, zulks in verband met de sedert eenige weken inge treden verlaging van den melkprijs met één cent. De vergadering, welke zeer druk bezocht was, oefende ernstige critiek op de hou ding van de Crisis Zuivel Centrale, daar alleen de handel bij de verlaging gebaat is. Besloten werd, telegrammen te zenden aan de Koningin en aan minister Colijn, waarin de aandacht op deze materie wordt gevestigd en verzocht wordt, bemiddelend op te treden in het conflict tusschen den bond en de Crisis Zuivel Centrale. Na uitvoerige discussie vereenigde de vergadering zich met het voorstel der af- deeling IJsselmonde, om, wanneer de verla ging binnen drie dagen niet ongedaan zal zijn gemaakt, het hoofdbestuur te machti gen, geheel naar bevind van zaken te han delen. GEEN SLA NAAR DUITSCHLAND. Het contingent is uitgeput. De vorige week is van het Centraal Bu reau van de Veilingen in Nederland een circulaire aan de veilingen uitgegeven, waarin werd medegedeeld, dat tegen 12 Mei het betalingscontingent voor de export van sla naar Duitschland voor het tweede kwar taal zou zijn uitgeput. Inderdaad is dit nu hel geval en morgen zal de uitvoer van sla naar Duitschland dan ook worden stopgezet. Van het Centraal Bureau verneemt de „Vooruit" dat het tot nu toe met de sla- export vrij goed is geweest. In verband met de kroningsfeesten is er veel versche groen te naar Engeland gegaan. Intusschen is het Westland in staat, tot half Juni belangrijke hoeveelheden sla te exporteeren. Dat uitvoer naar Duitschland thans niet meer mogelijk is, beteekent een gevoelige slag, daar dit land altijd de be langrijkste afnemer van onze sla is geweest. Nu er voor de sla, die nog aan de veilin gen zal komen geen afdoende afzetgebied meer is, verwacht men, dat de prijzen aan zienlijk zullen dalen. DE CONTROLE OP SPANJE. Nederland moet 155.000 bijdragen. Ingediend is een wetsontwerp tot verhoo ging van de begrooting van buitenlandsche zaken voor 1937 met een bedrag van 155.000 als aandeel van Nederland in de kosten van de internationale controle tot het tegengaan van toevoer van wapentuig en vrijwilligers naar Spanje. Deze controle brengt belangrijke kosten mede, welke geschat zijn op 900.000 pond sterling over één jaar, indien dat toezicht zoo lang zou voortduren. De regeeringen zijn het eens geworden daartoe een inter nationaal fonds te stichten, waartoe de re geeringen in overeengekomen verhoudingen zullen bijdragen. Het aandeel van Neder land zal 1,9 procent bedragen. Het is voor deze door Nederland bij te dragen som, dat bij deze suppletoire begrooting de wettelijke goedkeuring wordt gevraagd. CACAOFABRIEK TE WORMERVEER IN FINANCIEELE MOEILIJKHEDEN. Bij de cacao- en chocoladefabriek v/h. J. Pette Hzn. te Wormerveer zijn in de afge- loopen dagen ernstige financieele moeilijk heden gerezen. Het bedrijf, dat zich sinds 1870 tot een der vooraanstaande cacao- industrieën had ontwikkeld, is door de groote exportmoeilijkheden der laatste jaren steeds achteruit gegaan. Hierbij komt, dat zich de laatste maanden een gebrek aan liquide middelen voordeed, waarvoor geen compensatie kon worden verkregen. Po gingen om met financieelen steun van het Werkfonds de zaak gaande te houden, zijn eveneens mislukt. Het is thans zoover ge komen, dat gisteren aan 150 man personeel, 100 pakmeisjes en 50 meest jeugdige arbei ders, ontslag is aangezegd tegen Zaterdag a.s. Het kantoorpersoneel blijft tot het einde van deze maand in functie. Donderdag a.s. zal in een vergadering van aandeelhouders worden overlegd, of men de zaak totaal zal liquideeren of dat er nog mogelijkheden ge vonden kunnm worden nieuw kapitaal in de zaak te brengen. Dit laatste schijnt niet geheel en al tot de onmogelijkheden te be- hooren. ZIEKTE VAN WEIL NEEMT AF. Aantal ernstige gevallen is gering. Dezer dagen is gemeld, dat in St. Oeden- rode een man, na een ziekbed van enkele dagen, aan de ziekte van Weil is overleden. In verband hiermede heeft de „Vooruit" zich tot de Gezondheidsraad gewend en naar het verloop dezer ziekte geïnformeerd. Uit de officieele gegevens, waarover de Raad beschikt, blijkt, dat de ziekte van Weil belangrijk afneemt en dat het aantal ernstige gevallen tegenwoordig zeer ge ring is. Bedroeg het aantal ziektegevallen in 1934 nog 120, in 1935 verm:nderde het tot 98 en het vorige jaar kreeg de Gezondheids raad van 67 gevallen kennis. In het eerste kwartaal van dit jaar kwamen acht ziekte gevallen voor. In de wintermaanden be treft de ziekte bijna a.tijd gevallen van drenkelingen, die veel water binnen krijgen, en ook wel van sloot- of graafwerkers. De zomermaanden leveren uit de aard der zaak het grootste percentage. September was tot nu toe de drukste maand. De ge vallen zijn ovei het geheele land verspreid, maar in de omgeving van Rotterdam kwa men zij het meest voor. DE KOLENSANEERING Middenstandsbonden contra B-coöperaties De saneering van den brandstoffenhan- del heeft op het punt gestaan ineen te storten. Alle beperkende bepalingen t.a.v. de coöperaties B zouden komen te verval len. Zoover is het intusschen niet geko men. Om de Sanèering te behouden heeft de handel bij "wijze van compromis, genoe gen moeten némen "met een regeling, waar bij voor de bestelcóöperaties de mogelijk heid bestaat een omzetvermeerdering te verkrijgen van gemiddeld 10 procent in vergelijking met het kclenjaar 1934/1935. De drie Nederlandsche middenstands bonden, die hier een onbillijkheid voor den particulieren handel zien, hebben tot de kolenconventie en tot den minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart een uitvoerig schrijven gericht. In dit verband wijst adressant op het verschil tusschen de B- en B-coöperaties: De coöperaties A zijn volkomen gelijk te stellen met den particulieren handel, im mers deze houden ook voorraden en ver richten verder alle normale bedrijfsfunc- ties. De z.g. coöperaties B echter, volgen een geheel ander systeem. Zij nemen de orders aan van leden en ook van niet- leden, verzamelen deze en bestellen de be- noodigde brandstoffen, welke na aan komst aan het station rechtstreeks worden afgehaald of thuis bezorgd. De coöperaties A verzorgen mede de permanente distribu tie, met alle. daaraan verbonden kesten: ^de zoogenaamde „coöperaties"-B verzor gen enkel een soort gelegenheidsdistribu tie, uiteraard zonder kosten voor opslag plaatsen, houden van voorraad enz. De bedrijfsmatige detailhandel heeft een functie te vervullen bij de distributie van brandstoffen. Zonder goed geoutilleerden detailhandel is een behoorlijke distributie ondenkbaar. De coöperaties B kunnen slechts bestaan en haar distributie is slechts mogelijk, wanneer er een permanent distributie-ap paraat aanwezig is. De handel is voor waarde voor haar bestaan. De ongerijmd heid ligt hierin, dat genoemde „coöpera ties" van den eenen kant niet in staat zijn de distributie via den handel geheel te vervangen, van den anderen kant echter bij volkomen vrijheid dienzelfden handel zoodanig zouden beconcurreeren, dat deze in groote moeilijkheden zou geraken. Wij kunnen dan ook aldus de mid denstandsbonden in het optreden van de coöperaties B niets anders zien dan een unfaire manier van concurreeren. Concur rentie in den eigenlijken zin van het woord is slechts mogelijk tusschen gelijke of ten naastenbij gelijke partijen. Om de saneering te redden heeft de handel een uiterste noodsprong gedaan en genoegen genomen met de bovengenoem de comprcmis-oplossing. Het is duidelijk, dat de handel hier zeer onbillijk is behandeld. Bij een objectieve beschouwing der zaken aldus de mid denstandsbonden zal men tot de con clusie komen, dat de huidige regeling voor den handel onhoudbaar is. De bonden hebben daarom de Kolen- conventie en den minister verzocht in de toekomst ertoe te willen medewerken, dat het kwaad der gelegenheidsdistributie in den kolenhandel door de „coöperaties" B tot de geringst mogelijke proporties wordt teruggebracht. HET GOEDKOOPE SPOORWEG VERVOER VOOR MILITAIREN De Christelijke Sociale Onderofficieren- vereeniging, zal op de algemeene vergade ring van deze vereeniging, te houden ou 2 Juni 1937 te Amersfoort, een voorstel van het hoofdbestuur in behandeling ne men met betrekking tot het reizen tegen verminderd tarief door beroepsonderof ficieren. Het voorstel heeft tot strekking, dat aan het hoofdbestuur van de C.S.O.O.V. wor de opgedragen, de directie van de Neder landsche Spoorwegen namens de C.S.O.O. V. mede te deelen, dat de bepaling, dat militairen beneden den rang van -officier gebruik kunnen maken van enkele reis kaarten voor de tweede en derde klasse tegen den hal ven prijs, zeer op prijs wordt gesteld. De C.S.O.O.V. zou het toejuichen, indien deze bepaling kon worden uitgebreid tot alle militairen in werkelijken dienst, om dat deze uitbreiding mede zou kunnen wer ken, dat de weermacht in populariteit zou stijgen en van zelfsprekend wordt geacht, dat den militairen een privilegie wordt verleend, zooals in het buitenland gebrui kelijk is. •Ter toelichting van dit voorstel zegt het hoofdbestuur, dat het gewenscht acht tot uiting te doen komen, dat ten aanzien van deze aangelegenheid, bij de Koninklijke Landmacht, noch bij de Koninklijke Ma rine, noch bij het Koninklijk Indisch Le- gre, voor zoover hier te lande aanwezig, het algemeen gevoelen is, dat de door de Nederlandsche Spoorwegen getroffen maat regel om overwegingen van moreelen aard, weer ongedaan wordt gemaakt. NATIONAAL FONDS VOOR BIJZONDERE NOODEN Zijn eerste verjaardag Het dagelijksch bestuur van het Natio naal Fonds voor Bijzondere Nooden her dacht gisteren in zijn 53ste vergadering 't feit, dat juist voor één jaar dit fonds werd gesticht. In dit jaar werden reeds in meer dan 250 gemeenten commissies van samen werking voor bijzondere nooden opgericht. Met medewerking van plaatselijke instan ties werd circa 200.000 uitgekeerd. Teneinde te kunnen blijven voldoen aan de steeds dringender aanvragen, blijft verstrekking van geldmiddelen noodzake lijk. Het gironummer is 272727. DE BESMETTING MET T. B. C. DOOR HILVERSUMSCHEN ONDERWIJZER. Verklaring van B. en W. Na het bekend worden van de besmet ting van een aantal schoolkinderen te Hil versum door een aan open tuberculose lij denden onderwijzer heeft het raadslid v. d. Heeg vragen over dit geval gericht tot B. en W. B. en W. hebben hierop thans geant woord, Het onderzoek, dat de wet van 7 Dec. 1934 tot bescherming van leerlingen tegen de gevolgen van besmettelijke ziek ten bij personeel van onderwijsinrichtingen vergt, heeft zich tot duverre beperkt tot de leerkrachten, die na het in werking treden der wet een functie hebben aanvaard of van betrekking zijn veranderd. Op 5 Jan. 1935 is een aanvang gemaakt met dé onderzoekingen, welke noodig zijn voor de afgifte van verklaringen inzake het niet-lijdende zijn aan tuberculose van de ademhalingsorganen. Naar aanleiding van een aanschrijving van den Minister van O., K. en W. is evenwel sindsdien aan de leerkrachten, die op 1 Jan. 1935 in dienst waren, medegedeeld dat zij voorloopig geen maatregelen behoefden te treffen om een verklaring te krijgen. Inderdaad is de betrokken onderwijzer door den directeur van .den G. G. D. niet aan een onderzoek onderworpen vóór hem werd geadviseerd zijn werkzaamheden te hervatten. Er was n.l. volgens mededee- ling van den directeur geen reden voor een zoodanig onderzoek. De onderwijzer was lijdende aan kink hoest en er was geen enkele aanwijzing, dat bovendien de longen waren aangedaan. Toen het ziektegeval van den onderwij zer normaal verliep, is hem in overweging gegeven zijn werk op 12 October te her vatten. B. en W. hebben het Fonds ter bestrij ding van de kosten van het onderwijs aan zaeke kinderen verzocht maatregelen te treffen om den kinderen, die voorloopig de school niet mogen bezoeken tengevolge van deze besmetting, huisonderwijs te verstrek ken zonder extra-kosten voor de ouders. De gebruikelijke termijn vtn twee maan den afwezigheid uit de school zal in dit ge val niet in acht worden genomen. Het gemeentebestuur, antwoordden B. en W. ten slotte, treft geenerlei verwijt, dat het onderzoek van de leerkrachten, in gevolge de wet van 7 December 1934 in de gemeente Hilversum nog niet verder is gevorderd. B. en W. hebben in deze aange legenheid gedaan wat redelijkerwijs van hen kon worden verwacht. Mede daarom ontbreekt naar hun oordeel alle aanspra kelijkheid van de gemeente tegenover de ouders, die wellicht extra-uitgaven moeten doen voor de verpleging van hun kinderen. Begrafenis E. T. J. Muddc te Rotterdam. Nadat gistermorgen in de kapel van het Sint Franciscus Gasthuis de Requiemmis was opgedragen, heeft op de R.-K. be graafplaats Crooswijk de begrafenis plaatc gehad van het stoffelijke overschot van den heer E. T. J. Mudde, lid van de graanhan delsfirma van dien naam en bestuurslid van verschillende organisaties in den graan handel en van eenige R.-K. vereenigingen op sociaal terrein. De belangstelling uit de kringen van den graanhandel, zoowel als uit die op het ge bied van den socialen arbeid was zeer groot. In den stoet kwamen o.a. mede de heeren G. van Stolk Jr., A. P. J. v. d. Pol en jhr. mr. D. P. M. Graswinckel, tezamen vormende het bureau van het Comité van graanhandelaren. De heeren J. A. v. d. Lugt en mr. H. Craandijk vertegenwoor digden de Vereeniging van tusschenperso- nen in den graanhandel, de heeren P. Penn en mr. J. S. Hoek waren aanwezig als voor zitter en secretaris van de Rotterdamsche vereeniging voor den termijnhandel in granen; de laatste tevens als secretaris van den Bond van graan- en zaadimporteurs. Voorts waren er notaris G. J. M. Schoen- maeckers en dr. A. M. Nelissen bestuurs leden van de R.-K. reclasseeringsvereeni- ging; de heeren mr. C. J. Kors en G. H. v. d. Sande namens de Piusstichting; de heer J. E. Hendriks, voorzitter van den Graan- factorsbond. Ook van vele graanhandelsfirma's wa ren vertegenwordigers aanwezig. De kist was gedekt door vele bloemstukken en kransen. De absoute werd verricht door een broer van den overledene, kapelaan G. H. E. Mudde. Ook pater G. Schoenmaeckers, aalmoezenier der strafgevangenis en pater P Bottelier, aalmoezenier van het Huis van Bewaring waren aanwezig; pater Schoen maeckers bad aan de groeve vijf Onze Va ders voor de zielerust van den doode. De eerste nieuwe haring gevangen. Volgens radiografische berichten uit zee zijn de motorloggers, die Maandag jl. ter haringvangst vertrokken, Dinsdagavond aan schot gegaan. De vangsten varieerden hedenochtend van 15 tot 45 kantjes nieuwe haring. De kwaliteit van de gevangen ha ring is mooi. Een auto, die rechts van den weg stilstaat, be hoeft geen andere verlichting te voeren dan aan zijn linkerzijwand een naar voren wit en naar achteren rood licht gevende lamp (gerek van de bestuurderszitplaats af. (Indien geen er deel van den wagen verder dan 30 meter van brandende straatlantaarn verwijderd is, mogen klle lichten gedoofd zijn.) ALKEMADE. Controleur werkloozen. In de vacatu re, ontstaan door de ontslagname van den heer J. Went als controleur op de werkloo zen is voorzien door de benoeming van den heer Th. Righart van Gelder. KATWIJK. Aanbesteding. Het herstellen van den betonnen afrit voor de Secretaris Varke- visserstraat naar het strand is door B. en W. gegund aan de laagste inschrijfster voor 2405, de firma A. K. Zwanenburg te Kat wijk aan Zee. Met het werk is reeds heden een aan vang gemaakt. LISSE. WIELRIJDER GEGREPEN. Met schedelbreuk opgenomen. Dinsdagmorgen kwam de vrachtwagen van den heer P. de Kanaalstraat afrijden, terwijl een wielrijder, een bediende van de fa. Tissing, alhier, achter een aldaar staan de auto vandaan kwam en ondoordacht den weg overstak. De wielrijder werd door de vrachtauto gegrepen en tegen den grond ge worpen. De getroffene bekwam een ernstige schouderfractuur en werd door den heer dr J. M. van Dijk, die eerste hulp verleen de, verbonden en behandeld. Het rijwiel werd totaal vernield. De politie maakte van een en ander proces-verbaal op. De patiënt werd na verbonden te zijn naar huis ver voerd. Kruisverbond. Het Kruisverbond „St. Jan de Dooper" hield gisteravond in de zaal van den heer J. Koot een ledenver gadering met een matige opkomst. Na ope ning en notulen is aan de orde de behande ling van den Beschrijvingsbrief van de op 6 Juni a.s. te houden jaarvergadering van het Diocesaan Kruisverbond in het Bisdom Haarlem. Allereerst ging men over tot de benoeming van twee afgevaardigden. Ge kozen werden de heeren J. Zandvliet en "H. van der Kamp en als plaatsvervanger de heer Joh. v. Velzen. Vervolgens werden de te behandelen punten voorgelezen en na ampele bespreking werd den afgevaard.g- den een vrij mandaat gegeven. Hierna kwam de Geestelijk Adviseur, Pastoor v. Zuijlen, ter vergadering en werd door den voorzitter verwelkomd. Op voorstel van een der leden zal aan het H.B. de schriftelijke vraag worden ge steld waarom de V.A.S. de stimulans heeft voor alle wegreclame en niet Sobriëtas. Hierna sluiting. NOORDWIJK. Verbetering Noord-Boulevard. Ten einde in het parkeervraagstuk aan den Noord Boulevard een zoo goed mogelijke oplossing te verkrijgen, is in overleg met de K.N.A.C. een nieuw indeelingssysteem ontworpen. Als gevolg hiervan stellen B. en W. den Raad thans voor den Noord Boulevard (voorloopig alleen het gedeelte vanaf den Ouden Zeeweg tot aan de Noord zeestraat) als volgt in te deelen: Naast het bestaande trottoir aan de hui zenzijde een rijstraat van 8 1/2 meter, daar naast een tegelverharding voor het par keeren van auto's van 7 meter en vervol gens een verhoogd trottcir van 6 1/2 meter. Bij deze nieuwe indeeling kunnen 72 auto's in één rij naast elkaar worden ge plaatst en verkrijgt de boulevard een zoo danige breedte, dat door het uit- en inrij den geen belangrijke verkeersstagnatie te verwachten is. Bovendien krijgt het ver hoogde trottoir aan de zeezijde nu een zoo danige breedte, dat het bij het parkeeren van auto's als voetpad bruikbaar blijft, het geen thans op sommige gedeelten niet steeds het geval is. De autobussen zullen daarbij moeten ver huizen naar het parkeerterrein bij den vuur toren. De kosten van een en ander worden ge raamd op ruim 5000.Als de Raad hier toe besluit, zal zeer spoedig met deze mooie verbetering een aanvang worden gemaakt. OEGSTGEEST St. Liduina-vereeniging. Gisteravond had onder voorzitterschap van mevr. Ru benkamp de paarlijksche bijeenkomst plaats van de zelatricen van de St. Lidui- navereeniging. Deze in stilte werkende vereeniging stelt zich ten doel het ver strekken van versterkende levensmiddelen aan behoeftige kraamvrouwen. Over het jaar 1936 is door middel van busjes, waar mee de ijverige zelatricen maandelijks rondgaan bij de parochianen, opgehaald ongeveer 200, waarbij nog enkele jaar- lijksche giften zijn ingesloten. Daar met deze middelen de vereeniging nog niet voldoende kan werken, werd dank zij de belanglooze medewerking van de R.K. Harmoniever. Triumf een zeer geslaagde liefdadigheidsuitvoering gegeven, waarvan de opbrengst ten goede kwam aan de kas. Aan gezinnen, die hiervoor in aanmer king kwamen, is over het afgeloopen jaar aan versterkende middelen verstrekt on geveer 2000 1. melk, 1000 eieren en 100 p. vleesch. Een en ander werd gememoreerd op de vergadering, waarbij ook de zeereerw. heer pastoor door zijn bijzonder gewaar deerde tegenwoordigheid blijk gaf van zijn belangstelling. De vergadering had verder een geani meerd karakter en voldaan ging ieder huiswaarts om met nieuwe ijver weer zijn beste krachten te geven aan deze sympa thieke vereenieine.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 14