SPORT WOENSDAG 12 MEI 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD-PAG. 11 VOETBAL West Europa Centraal Europa. Serieuze voorbereiding In Centraal Europa JOPIE WAALBERG VERBETERT HET WERELD RECORD 200 M. SCHOOLSLAG DAMES Ook het Ned. record 10x100 M. estafette verbeterd. Ragnhild Hveger wint weer van Nida Senff. Wie voor het West Europeesche elftal In aanmerking komen Dat men in de Centraal Europeesche lan den de voorbereiding voor de ontmoeting tusschen West- en Centraal Europa ernstig aanpakt, mochten wij dezer dagen van den heer K, J, J. Lotsy, voorzitter van de orga nisatiecommissie, vernemen. Juist omdat de keur van spelers in Centraal Europa zoo talrijk is, aldus onze zegsman, wil men niet te snel beslissen wie in de ploeg worden opgenomen. Spelers als Planicka, Sesta, Sarosy, om slechts enkelen te noemen, zijn natuurlijk reeds zeker van hun verkiezing, maar voor sommige plaatsen zijn verschei dene spelers beschikbaar van gelijke of on geveer gelijke kracht. Men wil nu eerst de wedstrijden tegen Schotland en nog enkele andere 'belang rijke ontmoetingen afwachten teneinde een goed overzicht te verkrijgen en het zal wel tot eind Mei duren, alvorens het Centraal Europeesch elftal definitief zal kunnen wor den bekend gemaakt. Een ander bewijs, hoe serieus alle krachten worden ingespannen om den wedstrijd ook sportief te doen sla gen, is wel, dat de gekozen spelers van Centraal Europa in een of andere stad eertf* gen tijd van te voren reeds bij elkaar zullen komen om gezamenlijk te trainen. Het team zal in dat verband eerst Zaterdagmorgen 19 Juni te Amsterdam aankomen. De heer Lotsy deelde ons vervolgens me de, wie z. i. in aanmerking komen voor het West Europeesoh elftal. Het advies van de keuze-commissie van den K.N.V.B. is bekend. Nederland stelt dus 3 spelers voor: Caldenhove, Smit en Bakhuys. Van de Belgen komen in aan merking rechtsback Paverick, rechtsbinnen- Braine en misschien als linksbuiten van den Eynde, uit Duitschland doelman Jakob, de achterspelers Miinzenberg en Janes, de halfspelers Kitzinger, Goldbrunner en Kupfer, die onlangs uitstekend tegen Zwit- cerland heeft-gedebuteerd en de buiten speler Lehner, voor Frankrük doelman Llense, achterspeler Diagne, linkshalf Del- four en midvoor Courtois. Zooals men ziet, Szepan is er niet bij, immers op 20 Juni wordt te Berlijn de fi nale om het Duitsche kampioenschap ge speeld en het lijdt geen twijfel of Schalke, de club van Szepan, zal een der finalisten zijn. Maar dat zal dan ook de eenige spe ler zijn, die niet ter beschikking is. En een binnentrio Braine, Bakhuys, Smit, mag geenszins zwakker worden geacht. Bob Glenderming zal de spelers van het West Europeesch elftal verzorgen. Vrijdag 18 Juni komen allen te Amsterdam bij elkaar, Zaterdag volgt nog een lichte trai ning met een bezoek aan het Olympisch stadion. I De wedstrijd zelf. Enkele interessante bijzonderheden over den wedstrijd mogen hier nog volgen. Er is geloot voor de kleeding. Het Cen traal Europeesch elftal speelt in blauw shirt en witte broek. West Europa heeft een wit shirt en zwarte broek. Op het shirt staat het embleem der F.I.F.A., de twee halve aardbollen en de letters „F.I.F.A." De spelers mogen het shirt als aandenken behouden. Daar deze wedstrijd niet te beschouwen is als een gewonen landen wedstrijd en dus ook niet valt onder, wat de Engelschen noemen, „the rules of the competition", zijn gedurende beide speelhelften invallers toe gestaan, d.w,z. de doelverdediger mag ver vangen worden een een andere speler. Zoo wel voor het Centraal Europeesch als het West Europeesch elftal zullen de twee re servespelers, waaronder een doelverdediger, moeten worden aangewezen. Bepaald is nog, dat in geval van een gelijk spel de wed strijd niet verlengd wordt. De belangstelling in Nederland is bij zonder groot. En reeds thans, anderhalve maand vóór den wedstrijd, komen ook uit het buitenland aanvragen voor kaarten binnen. Vooral uit België en Duitschland worden veel bezoekers verwacht. De bestuursvergadering van de F.I.F.A. wordt op Zaterdag 19 Juni te Amsterdam gehouden. Mocht men niet geheel gereed komen met de behandeling der agenda de wereldkampioenschappen en alles wat daar verder aan vast zit vormen de belang rijkste punten dan zal de bijeenkomst Maandag 21 Juni worden voortgezet. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. U.K. SPORTVEREENIGIN D.O.S. Het steeds actieve bestuur van bovenge noemde vereeniging heeft voor 30 Mei a.s, een programma samengesteld, dat ongetwij feld tot ver in den omtrek de belangstelling zal wekken. Op dien dag n.l. zal een wed strijd gespeeld worden tegen een buiten- landschen gast n.l. de Geelster A.F.C. uit Hoboken, uitkomende in de Eere-Afdeeling van het Vlaamsche Sport-Verbond, welke club daar een fraaie positie inneemt. Voor dezen wedstrijd is een schitterende beker beschikbaar gesteld door den Geest. Tijdens de internationale zwemwed strijden, welke gisteravond in het Sportfondsenbad te Amsterdam door de zwemvereeniging „Het Y" zijn ge organiseerd, heeft Jopie Waalberg (A. D. 1.) het wereldrecord 200 meter schoolslag voor dames op haar naam gebracht met een tijd van 3 min. 00.2 sec. Het oude wereldrecord had de Ja- pansche zwemster Mayehatta op 30 September 1933 te Tokio gevestigd met een tijd van 3 min. 00.4 sec. Jopie Waalberg had den tijd van Mayehatta reeds op 11 April jl. te Amsterdam ge ëvenaard en daarmede het Europee sche record op haar naam gebracht. Ook dit Europeesche record heeft de A. D. Z.-zwemster dus verbeterd. De eerste dag der zwemwedstrijden van „Het Y" heeft een prachtig succes voor Jopie Waalberg gebracht. Nadat zij den laatsten tijd steeds beter tijden had ge maakt en het wereldrecord van de Japan- sche Mayehatta zelfs had geëvenaard, is zij er thans zelfs in geslaagd, dit record te verbeteren, zij het ook met een onder deel van een seconde, Het is verheugend, dat Nederland nu het op den rugslag en de borstcrawl verschillende records heeft moeten afstaan, op den schoolslag een zwemster heeft, die nieuwe records aan de lijst kan toevoegen. Jopie Waalberg zwom in haar serie 200 meter schoolslag tegen de dames Christen- sen, Stroomberg en Heeselaar. Dat het zeer snel ging, bleek wel uit het feit, dat zij reeds na 100 meter een grooten voorsprong had op haar mededingsters, die toch opl* tot uitstekende verrichtingen in staat zijn. Prachtig ging mej. Waalberg door het wa ter en ver voor Jopie Stroomberg tikte zij aan. Een storm van toejuichingen verhief zich toen bekend werd gemaakt, dat mej. Waalberg het wereldrecord van 3 min. 0.4 sec. op 3 min. 02 sec. had gebracht. Valborg Christensen had de aardige ge dachte, de bloemen, die zij, evenals Ragn hild Hveger, voor den aanvang had gekre gen, aan de nieuwe wereldrecordhoudster af te staan. De heer Blitz overhandigde mej. Waal- :rg den gouden „Y-speld". De Deensche Christensen moest op dezen afstand opnieuw de meerderheid van Jopie Stroomberg erkennen; zij kon slechts de derde plaats bereiken. Haar landgenoote Ragnhild Hveger deed het beter: in het nummer 200 meter rug- slag versloeg zij de Nederlandsche zwem ster Nida Senff opnieuw. Zij had anders een slechten start en na 50 meter lagen Nida Senff en Iet van Feggelen iets voor. Langzaam liep de Deensche echter in. Na 150 meter was zij voorgekomen. Nog scheen het een oogenblik dat een feilen strijd ont branden zou, maar de eindspurt van mej, Hveger was zóó krachtig, dat zij met be hoorlijken voorsprong won. Mej. Van Feg gelen tikte dicht achter Nida Senff als derde aan. Op de 100 meter borstcrawl viel weer het goede zwemmen van de jonge Ali Stijl te bewonderen. Rie Mastenbroek won dit nummer natuurlijk en na Tini Wagner kwam Ali Stijl aan, die dus voor Rietje van Veen bleef. Haar tijd bedroeg 1 min. 10-8 sec. Bij de 3 x 50 meter wisselslag-estafette won de DeenschNederlandsche combina tie, bestaande uit de dames Hveger Chris- -tensen en Mastenbroek, voor de O- D. Z. en Het Y. Ook een Ned. record verbeterd. De 10 X 100 meter estafette-Jborstcrawl voor heeren bracht een verbetering van het Nederlandsche record. Het Y, dat met grooten voorsprong won, bracht dit van 11 min. 7.8 sec. op 11 min. 6.4 sec. Scheffer won weer op de 100 meter borstcrawl voor Geerling en Maler, maar op de 100 meter rugslag werd hij door Met man geklopt. Hij wist nog maar juist twee de voor Van den Berg te worden. Bij het schoonspringen won Schatens, die eenige goede sprongen liet zien, vrij ge makkelijk, terwijl Lotgering de tweede plaats veroverde. De avond werd besloten met een water polo wedstrijd tusschen „Het Y" en Duis burg '98. De Amsterdammers waren steeds wat sneller en zij schoten beter. Niettemin konden de Duitschers de Leiding nemen, toen van Aelst uit het water was gezon den. Daarna echter kon het Y zijn meer derheid in doelpunten uitdrukken. De rust kwam met 3—1. Na de rust bleef het Y iets in de meerderheid en nog eenmaal werd de Duitsche doelman gepasseerd. Het ein de kwam met een 41 overwinning van het Y. De uitslagen waren: 100 m. borstorawl heeren: 1. Scheffer DJK 1 min, 2.4 sec.; 2. Geerling Y, 1 min. 2.6 sec.; 3. Maier Y 1 min. 3.6 sec. 200 m, rugslag, dames; 1. R. Hveger 2 min, 44.2 sec.; 2. N. Senff 2 min. 45.4 sec.; 3. J. van feggelen 2 min. 45.8 sec. 200 m. schoolslag, dgmes: 1. J, Waalberg 3 min, 0.2 sec. (nieuw wereldrecord); 2. J. Stroomberg, 3 min. 6.8 sec.; 3. V. Chris tensen 3 min. 9.2 sec. 100 m. rugslag, heeren: 1. Metman, Y 1 min. 12.3 sec.; 2, Scheffer DJK 1 min. 13.3 sec.; 3. v. d. Berg DZV 1 min. 13.4 sec. Schoonspringen heeren: 1. Schatens AZ 91.10 punten; 2. Lotgering Y 75.21 punten, 3. Koppelle AZC 60,19 punten. 100 m. borstcrawl dames: 1. R. Masten broek ODZ 1 min. 8 sec.; 2. C. W. Wag ner Y 1 min. 9.4 sec. 3. A. Stijl ADZ 1 min. 10.8 sec. 10 maal 100 m. estafette borstcrawl hee ren: 1. Het Y, 11 min. 6.4 sec. (nieuw Ne- derlandsch record), 2. Dolfijn 11 min. 54.3 sec.; 3. UZC 11 min. 56.1 sec, 3 maal 50 meter wisselslag estafette da mes: 1. DeenschNederlandsche combina tie 1 min. 45 sec 2. ODZ 1 min. 47 sec. 3 Het Y 1 min. 43 sec. Waterpolo: Het Y tegen Duisburg '98 4—1 (ruststand 31). HET WERELDRECORD VAN JOPIE WAALBERG. In l jaar gingen er 22 seconden af. De Amsterdamsche Dames Zwerpclub heeft na Nida Senff in de 17-jarige Jopie Waalberg een tweede wereldrecordhoud ster gekregen. Het is een unicum in de ge schiedenis van de Nederlandsche zwem- sport, dat in één vereeniging twee wereld recordhoudsters tegelijk voorkwamen. Het is Jopie Waalberg na anderhalf jaar ijverig trainen onder leiding van Mevr. S. W. de DoodKoenen, de presidente van de A. D. Z., gelukt, het vier jaren oude record van de Japansche zwemster Maye hatta te verbeteren. Behalve het wereld record over 200 meter heef de A. D. Z.- zwemster ook de Nederlandsche records op de 100 en 400 meter op haar naam staan. Wat een zwemster na anderhalf jaar trainen kan bereiken, mogen de volgende tijden duidelijk bewijzen. In November 1935 had Jopie Waalberg nog 3 min. 22 seconden noodig over de 200 meter, in Mei 1937 3 min. 0,2 sec. Intusschen is de strijd om de wereld records tusschen Nederland en Denemarken in een nieuw stadium gekomen. Immers, ook de schoolslagnummers worden thans een pi'ooi van de zwemsters van beide lan den. Nederland heeft weer de leiding ge. nomen. Van de 26 wereldrecords staan er thans 11 op naam van Hollandsche zwem sters, 10 zijn er in het bezit van Denemar ken, drie in het bezit van Duitschland en twee van Amerika, Japan is thans geheel uit de wereldrecordlijst verdwenen. De lijst der records ziet er thans als volgt uit: Nederland: Borstcrawl: 100 yards Willy den Ouden 59.8 sec.; 100 meter Willy den Ouden 1 min. 4.6 sec.; 30C meter Willy den Ouden 2 min. 25.3 sec.; 220 yards Willy den Ouden 2 min. 27.6 sec.; 300 yards Willy den Ouden 3 min. 27 sec.; 440 yards Tini Wagner 5 min. 22 sec.; 500 yards Tini Wagner 6 min. 9.8 sec.; 200 meter school slag Jopie Stroomberg 3 min. 0.2 sec.; 100 meter rugslag Nida Senff 1 min. 13.6 sec.; 150 yards rugslag Nida Senff 1 min. 45.4 sec. 4 x 100 m. estafette borstcrawl: Neder land (J. Selbach, T. Wagner, R, Masten broek, W. den Ouden) 4 min. 32.8 sec. Denemarken: Borstcrawl: 300 meter Ragnhild Hveger 3 min. 50.1 sec.; 400 me ter Ragnhild Hveger 5 min. 14.2 sec.; 500 meter: Ragnhild Hveger 6 min. 45.7 sec. 800 meter Ragnhild Hveger 11 min. 11.7 sec.; 880 meaer: Ragnhild Hveger 11 min. 16.1 sec.; 1000 meter: Ragnhild Hveger 14 min. 12.3 sec.; 1500 meter G. Frederiksen 22 min, 36.7 sec,; 500 meter schoolslag: Inge Soerensen 8 min. 1.9 sec.; 200 meter rugslag: Ragnhild Hveger 2 min. 41.5 sec., 400 meter rugslag: Ragnhild Hveger 5 min. 44.5 sec. Amerika: 1000 yards borstcrawl: He len Madison 13 min. 23.6 sec.; 1 mijl borst crawl: Helen Madison 24 min. 34.6 sec. Duitschland: 100 meter school slag: Hanni Hölzner 1 min, 15.8 sec.; 200 yards schoolslag: Hanni Hölzner 2 min, 42.6 sec.; 400 meter schoolslag: Martha Eng- fgld—Genenger 6 min. 19.2 sec. Adviseur. Bovendien zal ook DOS II in het veld komen tegen een nog nader bekend te maken tegenstander. Het geheel zal wor den opgeluisterd door het plaatselijk mu ziekcorps. Daar aan een dergelijk programma hoo- ge kosten verbonden zijn, zal het noodza kelijk zijn, dat ook de donateurs een extra biljet koopen. Entreebewijzen kunnen in den geheelen omtrek in voor-verkoop wor den genomen, waaromtrent eveneens nog nader bericht zal volgen. Op den dag der wedstrijden zullen de prijzen met 50 pet. worden verhoogd; doch tot dien gelden de gewone prijzen. Het belooft een prachtige sportdag te worden, dien de belangrijkste sportclub uit de Veenstreek zal bieden. Want behalve de voetballers zullen ook de athleten een de monstratie geven. Het valt dan ook te verwachten, dat op 30 Mei het DOS-terrein nauwelijks in staat zal zijn de groote schare belangstellenden te bevatten. UIT HET LEIDSCHE DISTRICHT. H.H. Scheidsrechters! Nu de competitie ongeveer ten einde is, gaan onze scheidsrechters ook een partij tje spelen. Op 2den Pinksterdag zullen zij een wed strijd spelen te Noordwijk tegen de SJC— vetex-anen. Dfit belooft een spannend par tijtje te worden, waaraan onze arbiters de handen vol zullen hebben; aanvang 2.30 u. Wij verwachten alle arbiters om hun col lega's aan te moedigen. Tevens maken wij de heeren opmerkzaam betreffende hun verplichtingen jegens on ze Spaarkas. Uitslagen van Zondag 9 Mei J unioren-competitie Afd. B: S.N.A. a—D.S.V. a Z—0. Programma voor Maandag 2en Pinkster dag (17 Mei) Afd. D: S.J.C. c^-Docos d 12.30 uur. J. Hoogduin. Beslissingswedstrijd Afd. C: Docos bN.V.C. c. Tusschen beide elftallen moet op nader te bepalen datum een beslissingswedstrijd gespeeld wroden. Oefenwedstrijd District Junioren-elftal—N.V.C. a 4 uur terrein „Teijlingen", Sassenheim: P. Th. v. Gijlswijk. Beleefd verzoeken wij de vereenigingen hun junioren tijdig naar Sassenheim te sturen voor dezen oefenwedstrijd. Ook de reserve-spelers moeten aanwezig zijn, daar er enkelen in N.'V.C. a worden aangevuld! Wij laten hier het elftal volgen: S. v, Benten (Majella) J. v. Kampen J. v, d. Hoeven (S.J.C.) de Roo Braun (Docos) (N.V.C.) H. Hunk (Docos) K. de Jong (N.V.C.) (S.N.A.) d. Berg Henegouwen (Doccs) H, v. d. List (S.J.C.) G. v. Dam v. Maren (S.J.C.) (S.N.A.) Reserves: Groenenwoud (S,J,C,), L, v. d. Bosch (S.N.A.), B. v. Winsen (S.M.C.), v, Maren (SN.A.) en N. v, d, Haak (D, O.S). WATERPOLO HOLLAND—INDIë. Het Nederlandsche zevental. Voor den waterpolo-wedstrijd, welke in het kader van de jaarlijksche zwemwed strijden HollandIndië met Pinksteren in het Regentesse zwembad te den Haag wordt gehouden, is het Nederlandsche zevental als volgt samengesteld: Doel: van Woerkom (Zian). Achter: Regter (RZC), van Wuijk (SVH) en Dorresteyn (Star). Voor: Rootselaar (het IJ), van Aelst (het IJ) en Kollerie (DWR). WIELRENNEN VAN DER RUIT WINT DE „ACHT VAN CHAAM". Theuns eerste bij de amateurs. Gisteren is onder zeer groote belangstel ling er waren naar schatting 20.000 toe schouwers aanwezig de wegwedstrijd, bekend onder den naam „de Acht van Chaam", verreden. Om tien uur des morgens startten 99 ren ners in de amateur-klasse. Er ontspon zich een spannende strijd, welke tenslotte in de eindsprint werd gewonnen door Theuns, die de 100 K.M. aflegde in 2 uur 39 min. 12 sec. Bij de beroepsrijders en onafh ankelij ken startten 122 renners voor het 132 K.M. lan ge traject. Het werd een geanimeerde exx vaak felle strijd. Bij het ingaan van de laat ste ronde had Hellemons de leiding, dicht gevolgd door Braspenninx, Slaats en van Overweel. Spoedig evenwel plaatste Bras penninx zich aan den kop, doch de over winning zag hij zich toen nog ontgaan, want van der Ruit kwam plotseling naar voren en bijna tegelijk stoven zes renners over de eindstreep, terwijl het geheele peleton vlak daarop binnenkwam. Het was een moeilijke beslissing voor de jury, maar ten slotte werd van der Ruit winnaar verklaard in den tijd van 3 uur 29 min. 54 sec., ter wijl vijf renners met een halve wiellengte op de volgende plaatsen geklasseerd wer den. Op de zevende plaats eindigden alle overige renners. De uitslagen luidden: Beroepsfenners en onafhankelijken: 1. Gerrit van der Ruit, 132 K.M. in 3 uur 29 min. 54 sec. Op een halve wiellengte: 2. Middelkamp. 3. Slaats, 4. Oprins (België), 5. Huybrechts (België), 6. Braspenninx Jr., 7. Alle overi ge renners. Amateui's: 1. Theuns (Princenhage), 100 K.M. in 2 uur 39 min. 12 sec.; 2. van der Heide (Wouw), 3. Horstman (Den Haag), 4. Hofman (Roermond), 5. Van Gent (Bel gië), 6. Heeren (Breda), 7. Moeke (Amster dam), 8. van der Luitgaarde (Zevenber gen), 9. de Beer (Amsterdam), 10. Demme- nie (Rotterdam). 2e klas: G. RijsdamJ. v. Houten 11 Th. BarthenH. Zwetsloot 10 G. BosmanJ, Wortman 02 W. v. d. VeerL. Groenewegen xx K. TolC. v. Tongeren 20 Th. Zwetsloot en L. Steenbergen vrij. 3e klas: L. de RidderP. Noordover 02 F. GoddijnF. Breedeveld 20 N. KnijnenburgC. Knijnenburg 20 J. NooyTh. v. d. Ploeg 20 A, Jansen Jr.J. v. Schooten 11 P. KoelewijnJ. Passchier xx C. W. PrinsW Schelvis 02 KAMPIOENSCHAP KATWIJK EN OMSTREKEN. De eindstand van de demi-finale voor het kempioenschap van Katwijk en Om streken is thans bekend. A. Wassenaar en J. v. Beelen hebben zich uit deh strijd teruggetrokken. J. Freke, A. de Vletter, L, de Haan, en Korpelshoek komen voor de le klasse in de finale. Voor de 2e klasse komen C. Durieux, C. Cederhout, A. Barnhoorn, J. Schoneveld, B. v. d. Kamp en G. Varkevisser in de finale. G. Koelewijn, H. Koelewijn, M. v. d. Gugten, G. Peet, J. Langeveld, F. Spieren burg, en D. Hartkamp komen voor de 3de klasse in de finale. A,s. Donderdagavond (13 Mei) wordt in het clublokaal van de R.-K. Damclub „Steeds Hooger" met de finale aangevan gen. BILTARTEN LEIDSCHE BILJARTBOND. Pers. kampioenschap 4de kl. Gisteravond zijn de laatste partijen ge speeld voor bovengenoemd kampioenschap. Door het plotseling verhinderd zijn van v. Rijzen kwamen de partijen v. RijzenOf- fenberg en v. RijzenBoom te vervallen. Wassink, die nog geen partij gewonnen had, wist beide partijen tegen Hendriks en Waller te winnen. Vooral in de laatste par tij was hij goed op dreef door de partij in 23 beurten uit te maken. In de partij Boom Offenberg trok laatstgenoemde aan het langste einde en waar alle andere spelers nu 2 of meer partijen verloren hadden, zoo dat Offenberg nu ongeslagen kampioen werd met als No. 2 en 3 Waller en Boom. De volledige uitslagen luiden: J. Wassink 100 1 44 1 2.27 M. Hendriks 04 44 9 2.13 A. H. Waller 40 23 6 1.73 J. Wassink 100 23 12 4.34 B. Boom 77 33 9 2.33 A. Offenberg 100 33 20 3.03 Eindstand. gew.verl. brt. h.s.alg. g. A. Offenberg 4 0 130 22 3.07 A. H. Waller 3 2 161 14 2.52 B. Boom 2 2 135 14 2.57 J. Wassink 2 3 147 13 2.63 M. Hendriks 1 4 202 10 2.11 I v. Rijzen 1 2 103 15 2.69 Door een alg, gemiddl. boven 3 gaat Of fenberg over naar de 3e kl. en waar hier voor slechts 3 inschrijvers zijn n.l. C. Hen driks, G. Vermeer, en J. Ouwerkerk, zijn er nog bij ingedeeld de No. 2 en 3 van de 4e kl. Deze wedstrijden vangen volgende week Woensdag aan. R.K. DAMKAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN Om den Leidsche Courant-beker Gisteren is de 8e ronde van dezen wed strijd gespeeld. In de le klas werden niet minder dan 4 partijen afgebr., terwijl Klein en Kroon de punten deelden, In de 2e klas won Tol van v. Tongeren evenals Barthen van H. Zwetsloot, terwijl Rijs- adm remise speelde tegen v. Houten. Wortman won regl. van Bosman. In de 3e klas was Goddijn in vorm en sloeg Bree develd, terwijl Nooy van v. d. Ploeg bei de punten nam. Noordover droeg zorg voor een verrassing door den leider L. de Rid der zijn eerste nul te bezorgen. De uitslagen zijn: le klas: G. JansenA. G. de Jeu x—-x P. GeerlingsA. Jansen xx C. v. d. SalmG. Akerboom xx J. J. Bekker—A. v. d. Reyden xx C. H. Klein—W. Krom 1—1 H. Stipdonk en J. v. Leeuwen vrij POSTDUIVEN „Leidsche Postduivcnclub" Uitslag Mons, duiven gelost 12 uur 5 m. R. Pet 1—28, H. Wallaart 2—9—22, H. Fa se! 3—'—8—18—25, F. de Haas 4—24, J. Bavelaar 617, J. Laman 7111314 —19—27, F. de Zwart 10—15—18—20—26 A. Krol 12, H. Schoo 21, A. H. v. Eisen 23. De eerste duif werd geconstateerd om 15 uur 12 min. 11 sec. en maakte een snelheid van 1038 meters per minuut. De laatste prijswinnende duif werd geklokt cm 16 uur 29 min. 52 sec. „De Uiver" (Leiden) Wedvlucht van Quivrain. Eerst aank. duif 10.58.00, laatst aank. duif 11.18.11 uur N. Bousie 1, 11, F. Fasel 2, 17, J. Noor- dervliet 3, 6, 15, 16, 21, J. v. d. Steen 4, H. Moene 5, 9, 14, T. v. d. Wetering 7, W. v. Steenbergen 8, 19, J. Marijt 10, W. Schouten 12, N. de Meij 13. 22, A. Dubbe- laar 18, D. Schaafstra 20, J. C. Bavelaar 23, D; v. Nieuwendijk 24, A. v. Leeuwen 25, J. Fakkel 26. „De Bonte Duif' (Leiden) Wedvlucht van Mons (België). 'Gemid delde afstand hemelsbreed 194 K.M. In concours 158 duiven, welke om 12 uur 5 min. met Z.Z.O, in vrijheid werden ge steld. De uitslag is als volgt: R. P. de Graaf 1, H. J. v. d. Steen 2, 7 en 39, Gebr, v. d. Oord 3, 8, 10, 11, 16, 18, 22, 24, 26 en 31, J. J. Vliegenthart 4, 6 en 13, J. S. A. Bailey 5. 9, 15, 19, 20 en 29, A. v. d. Made 12, 25, 37 en 40, W. v. d. Steen 14, 28 en 35, H. S. Bos 17, P. van Zijp 21. H. van Riet 23, 27, 30 en 32, H. Balkhoven 33, W. Siei-a 34 en 38, A. van Dijk 36. De eerst prijswinner werd om 14 uur 54 min. 15 sec. geconstateerd en bei'eikte een gemiddelde snelheid van 1136.83 m.min. De laatste voor de punten in aanmerking komende duif werd om 16 uur 02 min. 34 sec. geconstateerd en maakte een gemid delde snelheid van 813,43 m.min.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 11