Kijk Robinson BIOSCOPEN MAANDAG 10 MEI 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 5 KERKNIEUWS PASTOOR CH. DE MEULDER. De zeereerw. heer Ch. de Meulder, pas toor te Heer-Hugowaard (Zuid) is voor een spoed-operatie naar het St. Elisabeth-Zie- kenhuis te Alkmaar vervoerd. „Msbd." RECHTZAKEN FRAUDE DOOR SECRETARIS-PENNINGMEESTER. De secretaris-penningmeester van de wo- ningbouwvereeniging „Goed Wonen" te Be verwijk heeft zich bij de politie gemeld en mededeeling gedaan van frauduleuze han delingen ten nadeele van de vereeniging. Omtrent de grootte van het verdwenen be drag kon noch de politie, noch het bestuur der vereeniging mededeeling en doen. Vast staat evenwel, dat het tweeduizend tot drie duizend gulden bedraagt. Het betreft hier ontvangen huurgelden, die de penningmees ter onder zijn beheer had. De politie heeft den man in arrest ge steld. Na zijn verhoor is hfj op last van den officier van justitie in vrijheid gesteld. FINANCIëN EN ECONOMIE DIVIDEND NEDERLAND SC HE BANK N.V. Naar wij vernemen zullen directie en commissarissen van de Nederlandsche Bank N.V. op de eerstvolgende algemeene vergadering van aandeelhouders voorstel len, over het boekjaar 19361937 een divi dend van 42.per aandeel van 1000. "uit te keeren. UIT DE OMGEVING LEIDERDORP. Werkloozen. Het aantal werkzoeken den, dat staat ingeschreven bij het Agent schap der Arbeidsbemiddeling daalt steeds. Thans staan ingeschreven 71 werkloozen. „Devote". In Rotterdam behaalde de Chr. Muziekver. „Devote" den len prijs in marsch-wedstrijd. Geboren: Alberdina, d. van F. van Dijk en J. M. Noppen. Ondertrouwd: M. Moraal 29 j. en M. van Winkel 24 j. Gevestigd: A. Bouman en gezin, Ko- ningstr. 71 K. Karregat en gezin, Dr. de Bruynestr. 32 Jac. Grikspoor en gezin, Dr. van Rhijnstr. 4 E. Duijm en gezin, Spanjaardslaan 1 J. Haan-Schuur, Ko- ningstr. 20 A. C. Cats, Hoofdstr. 92 M. Breeboort en gezin, Dr. de Bruynestr. 28 J. van Stralen en gezin, Hoogmade- scheweg 21 J. C. Korteweg en gezin, Hoofdstr. 90 W. F. van Gessel, Hoofdstr. 148 C. A. van Leeuwen, Achthovenerweg 10 Chr. F. M. de Krijger en gezin, Lin delaan 31. Vertrokken: J. Th. Overdevest naar Wassenaar Wed. Haan-Hupser naar Al phen aan den Rijn G. van den Nieuwen- dijk en gezin naar Leiden Wed. Kruithof- Alkema naar Leiden D. van Veur en gezin naar Oegstgeest Wed. de Regt- Karman naar Zoetermeer J. van Atten naar Leiden. NOORDWIJK. Gemeenteraad. A.s. Donderdagmid dag om half drie komt de gemeenteraad in openbare vergadering bijeen. De agen da vermeldt de navolgende punten: 1. Me- dedeelingen. 2. Ingekomen stukken. 3. Vaststelling der exploitatie-vergoeding van de bijzondere scholen over 1934. 4. Crediet voor verbetering van den Pické- weg. 5. Vaststelling bouwregeling voor de ver'engde de Ruijterstraat. 6. Voorstelling tot wijziging van de indeeling met ver breeding van den Noord-Boulevard 7. Voorstel inzake toepassing van art. 58 der Drankwet. 8. Voorstel tot wijziging van de belooning der arbeidscontractanten A. de Groot en W. Augustinus. 9. Voorstellen tot wijziging van de gemeentebegrooting voor 1936. 10. Vaststelling der gemeente- en bedrijfsbegrootingen 1937; hieruit vloeien tevens voort voorstellen tot wijziging van de verordening gemeente-politie, verhoo ging opcenten personeele belasting en verhooging opcenten gemeentefondsbe lasting. STOMP WIJK Geboren: Jacobus Marcelis z. van J. J. Cenin en P. Lamens Wilhelmina Ma ria d. van A. C. v. Vliet en M. C. van Win den Johannues Bernardus Maria z. van N. J. Goeman en Chr. M. Lelieveld Leo- nordus Wilhelmus Joannes z. van J. van Rijswijk en J. M. de Heij. Ondertrouwd: J. C. Verdegaal en A. M. H. Lelieveld J. H. J. Welp en E. M. J. Janmaat. Getrouwd: M. Overdevest en A. M. v. d. Ham C. A. v. d. Meer en Th. J. Suy- kerland. VEUR Gemeenteraad. Donderdag a.s., des avonds te 7.30 uur komt de Raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.m.: benoeming le den stembureaux. Overdracht enz. van grond aan den Achterweg te Stompwijk. Begrooting 1937. Voorstel tot conversie van geldleeningen. Voorstel tot wijziging van de aflossing van het aan den heer R. van Gel der verleende hypothecaire voorschot. Geboren: Theodorus Petrus z van J. van Hcuweling en M. J. de Jong Hendri- ka Cornelia d. van G. H. den Heeten en J. Zandbergen. Ondertrouwd: L. F. Lange en J. J. Burgersdijk J. G. Warmerdam en M. A. van Noort. VOORSCHOTEN Gemeenteraad. De raad dezer gemeen te vergadert op Vrijdag, 14 Mei a.s. des na middags te 8 uur. Agenda: 1. Notulen, 2 Ingekomen stukken, 3. Subsidie R.K. H.B. S. „St, Bonaventura" te Leiden over 1934, 4. Overneming grond van den heer Chr. Eggink, 5. Verhuur van grond aan den heer Th. G. den Hollander, 6. Overname bezit tingen der Voorschotensche bouwvereeni- ging, met de daarop rustende lasten en verplichtingen, 7. Instelling woningbedrijf, 8. Regeling personeel Voorschotensche bouwvereeniging, 9. Geldleening voor te rugbetaling aandeelen kapitaal Voorscho tensche bouwvereeniging, 10. Wijziging be- heersverordening dienst maatschappelijk hulpbetoon, 11. Instelling dienst van open bare werken, 12. Voorstel tot het aangaan van een geldleening, 13. Verlenging looptijd kasgeldleening, groot ƒ25000, 14. Wijziging schoolgeldverordening, 15. Comptabiliteits- besluiten, 16. Rondvraag. Geboren: Cornells Petrus, z. v. L. J. van Vliet en A. W. Nou wens. Clasina Pe- tronella Maria, d. v. L. J. Romeijn en H. G. Wennker Jacob Nicolaas, z. v. J. Stap per en S. C. van der Velden. Adriana Martha, d. v. J. Stapper en S C. van der Velden. Ondertrouwd: J. Verkerk en J J. Overduin; A. Waasdorp en H. van Rijswijk. G e h u w d: D. Teunissen, 21 jaar en M. van der Bent, 18 jaar, beiden wonende te Voorschoten. Overleden: P. van den Ham, oud 19 jaar. Arnhem. G e v e s t i g d: R. C. Koppen, van Alk maar, Leidscheweg 191; P. van Barneveld, van Wassenaar, B. Treubstraat 42; L. van der Krogt, van Veur, Leidscheweg 362; A. J M. Landers, van eten Haag, Papelaan 156c; Mej. M. H. J. M. de Groen, van de Bilt (U.), Veurscheweg 3; Mej. W. F. M. Smolders, van den Haag, Veurscheweg 3; D. J. Boef, van-Bodegraven, Pauwenstr. 18; Mw. A. E. de Goederen-Pama, van Oegst geest, B. de Kempennaarstr. 16; Mw. A. H. Cordesius-Schmits, van Batavia (NOI), W. de Zwijgerlaan 8; G. L. Hack, van Voor burg, Oranjekade 15; J C. de Wit, van den Haag, Leidschweg 94; L. B. J. Brussé, van den Haag, Leidscheweg 94; W. G. Brussé, van den Haag, Leidscheweg 94, A. W. Cos- ter van Voorhout, van den Haag, Leidsche weg 191; Ch. Jordens, van den Haag, Leid scheweg 191; C. F. Reilingh, van 'Rijswijk Z.H., Leidscheweg 329, Mej A. Steenber gen, gen, van Haastrecht, Veurscheweg 3; Mw. G. H. Kesseler-de Blank, van den Haag, W. de Zwijgerlaan 2; Mej. S. M. Sutmuller, van Nijmegen, Veurscheweg 3. Vertrokken; C J. van Steen en ge zin naar Wassenaar, Papelaan 31; C. Fro- weijn en echtgnaar Rotterdam, Schiet baanlaan 48a; F. D. Pronker en gez., naar Bussum, Bremstraat 2; E. D. P. L. Lelijveld, naar Gouda, de la Reyiaan 8; N. A. Schilte en gez., naar Voorburg, v. Geusaustraat 173; Mej. J. J. Boschma, naar Laren N.H., v. Wulfenlaan 61; Mej. G. Th. Burgers, Veur scheweg 3, naar Leiden, St. Jacobsgracht 1; Mej. J. G. W. van den Bergh, naar Schie dam, Huize Liduina; Mej. M. M. H. Bless, naar den Helder, Javaslraat (St. Dominic, kl.)Mej. A. J. A. Coopmans, naar de Bildt Santt. „Berg en Bosch' Mej. J. M. G. van Noort, naar de Bildt, Sanat „Berg en Bosch" Mej. J. W. Hoogeboom, naar Beesel, Kloos ter H. Hart; Mej. C. M Kreuger, naar Rot terdam, Westkruiskade 12; Mej. M. van Mil, naar Rotterdam, Westkruiskade 12; Mej. J. H. Robbel naar Schiedam, Hoogstraat 44; Mej. J. W C. Steinebach. naar Sam- beek, St. Catharineklooster. WASSENAAR. Botsingen. De 17-jarige wielrijdster mej. L. alhier, rie nabij Eikenhorst en Raaphorst onvoor zichtig den rijksstraatweg overstak, werd aangereden door een auto, bestuurd door den heer H. alhier. Zij bekwam een zware hoofdwonde en is na eerste hulpverleening door dr. Hubbeling overgebracht naar het R.K. ziekenhuis aan het Westeinde te den Haag. Op den hoek TuinpadJoh. de Witt- straat reed het 4-jarig meisje v. B. met haar step tegen de auto van den heer B. alhier. Het meisje dat aan hoofd en knie gewond werd, is overgebracht naar het wijkgebouw alhier alwaar de kniewond is gehecht. Op den rijksstraatweg nabij Kerke- hout reed een luxe auto, bestuurd door L. uit Alkmaar. Vóór hem reden 2 auto's, waarvan één naar links het Kerkehout in reed. Tengevolge hiervan haalde L. uit en kwam eerst in botsing met een lichtmast, die geheel vernield werd, om ten slotte te belanden tegen een boom. De voorzijde van de auto werd geheel vernield. De bestuur der L. en zijn naast hem zittende echtge- noote bekwam lichte verwondingen, die door dr. Hubbeling zijn verbonden. U moet roo'n Robinson-advertentie toch eens aandachtig lezen. Er staat veel belangrijks in veel goeds voor Uw voeten. Uw beurs, Uw gezondheid en Uw humeur. Want 'n man met pijnlijke voeten kan geen goed humeur hebben. ROBINSONS bevitten 'n pasvorm, zoo weldadig, dat I voeten er in uitrusten Zelfs bij het warmste weder. En het leer en de afwerking 't is alles even volmaakt. Laat U door Uw eigen winkelier r V eens de verschillende ROBINSON- X modellen toonen en zorg, dat U nooit behoeft te zeggen: ROBINSON, model 32.'n Zwarte lage schoen met genaaide leerenzool en rubberhak. 26/27 28/31 32/35 36/39 prijzen. I. 3.25 3.50 3.95 4.50 Alle heerenmaten (No's 40 t/m 48) f.4.9 WOUBRUGGE. Veenderpol der. In de gehouden ver gadering van den Veenderpolder werden enkele ingekomen stukken behandeld, waaronder een mededeeling betreffende de verzekering van den penningmeester van den Polder. Aan de omtrent deze zaak door Gdedeputeerde Staten te stellen eischen is reeds eerder door den Polder voldaan. De commissie, belast met het nazien der rekening over 1936 bracht bij monde van een der leden verslag uit. Het beheer van den penningmeester werd in orde bevonden. Scherpe critiek werd echter uitgeoefend op de groote kosten, welke in 1936 aan den molen waren besteed. Had men aanvanke lijk gedacht, dat de kosten voor den mo len tot een minimum beperkt zouden kun nen worden, thans blijkt, dat deze belang rijk hooger zijn dan geraamd. De commis sie had hierover gaarne iets naders verno men van het bestuur. De voorzitter releveert de geschiedenis van den molenbouw. Hoe een tandrad door de betrokken fabriek, om welke oorzaak is onbekend, verkeerd is afgeleverd, terwijl de fout ontdekt werd toen het rad reeds binnen het gemetselde gedeelte van den molen was gebracht. Toen men zich hier over met den bouwer-ontwerper van den molen in verbinding stelde, heeft deze het bestuur gerustgesteld met de verklaring, dat het aanbrengen van een tweede ijzeren rad geen bezwaren opleverde en dat de fabriek een schriftelijke garantie zou ge ven. Dat er bezwaren zijn, heeft het afge- loopen jaar wel bewezen, door de groote kostenrekening, welke van deze grove na latigheid het gevolg waren. Van een schriftelijke garantie is nimmer iets verno men, ook niet na herhaalde aanmaningen. Een optreden als dit het bestuur geenszins verwacht van den bouwer van den molen. Het bestuur heeft den indruk, om den tuin geleid te zijn. Hopelijk zal in 1937 het kos- tenbedrag gehouden kunnen worden bin nen het geraamde bedrag op de begroo ting. Op verzoek van de commissie zegt de se cretaris toe, in het vervolg een kort uit treksel van rekening en begrooting aan de ingelande te zenden, voordat de vergade ring bijeen komt. De rekening wordt hierna vastgesteld in ontvangsten op ƒ39.923.32 en in uitgaven op ƒ40.115.87, alzoo met een nadeelig sal do van 192.55. Nog te innen is een be drag van ƒ265.80. De begrooting voor 1937 wordt hierna, na enkele toelichtingen door hst bestuur, vastgesteld op 3629.48. De polderlasten bedragen voor 1937 8.— per H.H. Op een verzoek van den molenaar om salarisverhooging wordt afwijzend be schikt. Het bestuur wordt machtiging ver leend tot het doen van af- en overschrij vingen op den dienst 1937, tevens tot on- derhandsche aanbesteding van werken in eigen beheer. Tot leden, belast met het nazien der rekening 1937 worden benoemd de heeren Coffeng, A. J. de Vette en S. J. Pouw en tot pl.vervangende leden v. Soest en D. de Vette. Geboren: Agatha Wilhelmina Maria, d. v. W. v. d. Ploeg-Hillebrand. Corne lls, z. v. J. Wewey en A. den Brave. Overleden: Johannes Hendrikus van THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Casino: Een Liefdesparade (Dick Powell Ru by Keeler Pat O'Brien) Rin-Tin-Tin Jr. Revue Sensatie Dag. 8—11, Zondags juvendien 47 uur, /latinee Zaterd. en Woensd. 2.30 uur. Goedgekeurd Lido: Amsterdam bij Nacht (Louis de Bree Piet Kohier) Drie pleegvaders (Chester Morris, Lewis Stone Wal ter Brennen) Amusement Dramatisch Dag. 8._511.15 uur, Zondags bovendien 27 uur, Matinee Zat. en Woensd. 2.30 uur. Volwa; n Luxor: Trianon: Ein Madel vom Bal- lett (Anny Ondra). Het Geheimzinnige Eiland. (Tumpry Bogart Marg. Lindsay). De Stormkapitein (George Bancroft) Première (Zara Leander) Komisch Dramatisch Dramatisch Komisch Dag. 811 uur, Zon dags bovendien 27 uur, Matinee, Zaterd. en Dond., 2 uur. Dag. 8—11 uur. Zon dags bovendien 27 uur. Matinée Zaterd. en Woensdag 2 uur. Volwassenen Afgekeurd. der Meer, oud 73 jaren. Maria Elisabeth Stoof, oud 2 maanden. Getrouwd: Marinus Verkerk 24 j. en Grietje Antonetta Hoogteyling, 24 j. Ber- tus Cornelis Gerard us Breed, 27 j. en Maria Wilhelmina Lieverse, 25 j. Engelbertus Andreas van der Voorn 26 j en Martina Anna Baat, 26 j. Hendrik Eikelenboom, 23 j. en Alida Francina Kempenaar, 23 j Ingekomen: L. Sillevis uit Haarlem mermeer; Jans Haveman uit Alphen aan den Rijn; Alida Regter uit Amsterdam; Wil lem van Leeuwen en gezin uit Kerkwijk; Gerrit Hoogeveen en gezin uit Haarlem; Maria van den Heuvel uit Haarlemmer meer; Gerrit van der Nagel uit Koudekerk; Pieter Cornelis Bochove uit Amsterdam; Pierre Daniël de la Saussaye Briët uit Lei den; Simon Everardus Loos uit Alkemade; Maria Hoogenboom uit Alkemade; Leopol- dine Sommer uit Wassenaar; Nicolaas Ja cobus van Vliet uit Stompwijk; Karei Dron- kert en echtgenoote uit Ermelo. Vertrokken: Leonore Loth naar Leiden; Grietje Monetta Hoogteyling naar Alphen aan den Rijn; Elisabeth Hoogtey ling geb. Rijnsburger r.aar Rotterdam; Ma ria Schijf naar Haarlemmermeer; Maria Adriana van dei Salm naar Alkemade; An na Maria Laurentia Witteman naar Bergen; Ritske Louwsma naar Alphen aan den Rijn; Hillegonda Houwlo naar Den Haag; Engel bertus Andreas van der Voorn en echtge noote naar Rijnzaterwoude; Alida Aletta Roos naar Koudekerk Johanna Wolvers naar Alkemade; Maria Wilhelmina Lieverse naar Haarlemmermeer, Leonard us Zwet sloot en gezin naar Zoeterwoude; Theo dorus Johannes Elstgeest naar Zoeter woude. Behalve 9* nieuwste verkeers- voorschriften moet u óók nog de oudste ongevallenoorzaken (roe keloosheid en drankmisbruik!) kennen! MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 10 Mei. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 541 vette koeien, waarvan de prijzen waren: 7078, 6068 en 5058 cent per kg. slachtge- wicht; 73 melk- en kalskoeien 180240 per stuk, 145 vette kalveren: 2e kwaliteit 4454 cent en 3e kwal. 3442 cent per kg. levend gewicht; 174 nuchtere kalve ren 5.008.50, 34 schapen 2832, en 41 weidelammeren 1214 per stuk; 569 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90 —110 kg. 5859 cent, zware 5758 cent en Vette 5556 cent per kg. slachtgewicht; 2 paarden. Overzicht: slachtrunderen, zeer ruime aanvoer, handel sleepend, vaste prij zen; melkkoeien matige aanvoer en handel, constante prijzen. Vette kalveren, ruime aanvoer, gedrukte handel, prijzen iets la ger. Nuchtere kalveren vaste prijzen, vlug ge handel. Schapen behoorlijke aanvoer, gedrukte handel, prijzen iets lager. Nuch tere kalveren vaste prijzen, vlugge handel. Schapen behoorlijke aanvoer, gedrukte handel, prijzen iets lager. Weidelammeren korte aanvoer, vlugge handel. Varkens rui me aanvoer, behoorlijke handel, prijzen vast. BOSKOOP, 8 Mei. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 1019 cent, Hadley 4070 cent, Clau dius Pernet 2035 cent, Wendland 5081 cent, Butterfly 3064 cent, Queen Mary 2540 cent, Wilh. Kordes 4061 cent, Pechtold 4078 cent, Rosalandia 3051 cent, Florex 3048 cent, Briarcliff 3045 cent, Poul's Scarlet 31 cent, Ellen Poulsen 3045 cent, Edith Helen 4055 cent, Aug. Noack 2032 cent, Else Poulsen 4065 ct., Gloria Mundi 4062 cent, Azalia 1.00 1 40, Rhodo in soorten 2030 cent, Muur bloemen 57 cent, Lathyrus 1217 cent, Trollius 57 cent, Anemonen 57 cent, Cerasus Hisakura 1.20—2.40, Clematis Prins Hendrik 1.001.60, Clematis Nelly Moser 70 cent, Clematis Bateman 17 c°nt.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 8