RADIO-PROGRAMMA'S MAANDAG 10 MEI 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 11 GEMENGDE BERICHTEN DOODELIJK MOTORONGELUK TE DIEMEN. Broer van het slachtoffer gewond. Op de Hartveldscheweg te Diemen reden Zaterdagmiddag de beide gebroeders Warps wonende aldaar met een motorijwiel, toen uit de tegenovergestelde richting in snelle vaart een auto naderde. Door nog niet opgehelderde oorzaak kwam de motorrijder, de 22-jarige P. Warps, in botsing met de auto, tengevolge waarvan hij de macht over het stuur ver loor. Met zijn broer, den 27-jarigen Anto- nius Warps, werd hij tegen den grond ge slingerd. Beiden liepen daarbij een hersen schudding en inwendige kneuzingen op. Een geneesheer was spoedig ter plaatse om aan de gewonden eerste hulp te verleenen. Op zijn advies werd een ambulance-auto van den G.G. en G.D. te Amsterdam ont boden, waarmede beide slachtoffers in zorgwekkenden toestand naar het Burger- ziekenhuis aldaar werden vervoerd, al waar gistermiddag de oudste der beide broers overleden is. Het tweede slachtoffer maakt het naar omstandigheden goed. DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Gistermiddag omstreeks vier uur is op de kruising van den Rijksweg en den Mau- ritsweg te Rijsoord de 56-jarige A H. Hoog hart uit Rijsoord bij het oversteken van den weg door een personenauto, bestuurd door R. R. uit Breda, gegrepen en op slag gedood. KNAAPJE BIJ AANRIJDING ERNSTIG GEWOND. Even voor 4 uur gistermiddag botste in de Pretoriusstraat te 's Gravenhage een 12-jarige jongen A. B. met zijn fiets tegen een 4-jarig knaapje B. K.t wonende in ge noemde straat. Het ventje v/èrd tegen den grond gesmakt en vrij.ernstig gewond op genomen. De G.D. vervoerde het naar het R.K. ziekenhuis aan het Westeinde, waar na onderzoek een schedelbasisfractuur werd geconstateerd. De toestand van het ventje was in den vooravond naar omstandighe den bevredigend. KNAAPJE VERDRONKEN Gistermorgen is het 6-jarig zoontje van den heer Jonker uit de Kinkhorststraat te Meppel, dat met een scheepje speelde, in het water van de nieuwe haven geraakt en verdronken. BRAND TE EEMNES. In den afgeloopen nacht omstreeks half vier ontdekten omwonenden, dat de achter zijde van een woning aan den Laarderweg te Eemnes in brand stond. Zij konden op het laatste oogenblik het bejaarde echtpaar Buitenhuis, de bewoners van het huis, red-' den. De motorspuit der Larensche brandweer heeft gedurende een uur met twee sjangen water gegeven: men kon echter niet ver hinderen, dat huis en inboedel uitbrandden. Alleen de muren staan nog overeind. De Eemnesser brandweer belastte zich met de nablussching. De oorzaak van den brand wordt in kort sluiting gezocht. R. K. Ver. v. Kraamverzorging voor alle gezindten te Leiden en Omstreken Plaatsing-Bureau le Binnenvestgracht 30, voorheen Boerhaavestr. verleent hulp door gediplomeerde krachten Geopend eiken DINSDAG- en DONDER DAGMIDDAG van 2—4 UUR tot het ver strekken van de gewenschte inlichtingen, aanmelden van contnbucerende leden en aanvragen voor kraamhulp - Teleï. 3420. Aanvragen (schriftelijk) adres 1ste Bin nenvestgracht 30. VELDSLAG IN HET KLEIN BU NIEUWERSLUIS. Een wordt gewond. Zaterdagavond werd op de nieuwe pro vinciale Vechtbrug te Nieuwersluis een complete veldslag geleverd, waarbij zeke re B., wonende te Maassen, vrij ernstig werd gewond. De oorzaak van de vechtpartij moet gezocht worden in een liefdeshistorie. Ongeveer twee jaar geleden trouwde ze kere v. E., wonende te Breukelen, met een meisje uit Loosdrecht. Spoedig bleek, dat het tweetal het niet best met elkaar kon vinden en huiselijke twisten waren niet van de lucht. Nadat een kind geboren was, werd het huwelijksleven nog slechter en het gevolg was, dat de vrouw weer naar de ouderlijke woning trok. Een echtschei dingsprocedure is aanhangig en het blijkt, dat de vrouw een verhouding heeft met den vroegeren vriend van v. S., n.l. B. De vader zal natuurlijk verplicht zijn, zijn kind te onderhouden, doch hij wil het kind terughebben. Zijn vroegere vriend B. schijnt de vtouw te hebben ingelicht en een en ander kwam v. E. te hooren. „Ik heb er tien jaar voor over", zou v. E. gezegd hebben, aldus de „Courant", en althans iets hiervan zal hij Zaterdagavond wel op zijn tegoed hebben gekregen. B. was naar Loosdrecht en v. E. stond op post met zijn zwager. Omstreeks elf uur naderde B. met een paar vrienden de nieuwe brug. Als leeuwen vlogen de twee vroegere vrienden op elkaar in. Maar voordat v. E. waarschijn lijk met een wapenstok zijn tegenstander afroste, moest deze spoedig het onderspit delven. Terstond was politie aanwezig en de mannen werden voorloopig meegenomen naar het arrestantenlokaal te Loenen. B. bleek aan een hand en schouder vrij ern stig te zijn gewond. Nadat proces-verbaal wasopgemaakt, werden de heeren een voor een weggestuurd. De politie heeft nog ge zocht naar eventueel weggeworpen wapens, doch tot op heden heeft ze nog niets ge vonden. INBREKERS OP HEETERDAAD BETRAPT. In den afgeloopen nacht zijn in het ge bouw van de Bank van Leening No. 1, ge vestigd aan den O. Z. Voorburgwal te Am sterdam twee jeugdige inbrekers op hee- terdaad betrapt. Toen de concierge tegen twaalf uur thuis kwam, bemerkte hij onraad, waarop hij on- middelijk de politie waarschuwde. Eenige agenten stelden een onderzoek in en trof fen op den zolder twee jongemannen aan, die reeds een aantal beleende voorwerpen, w.o. eenige horloges, hadden buitgemaakt. Zij bleken zich door het forceeren van een dakraam toegang te hebben verschaft. Het tweetal is in het bureau Singel op gesloten. „GROSSIER" IN GESTOLEN FIETSEN Vcnlosche politie heeft een Hagenaar gearresteerd Den laatsten tijd is er in Nijmegen en Venlo en tusschen gelegen plaatsen een groot aantal rijwielen gestolen. De dader was moeilijk te achterhalen. Thans echter is de politie te Venlo er in geslaagd een 26-jarigen Hagenaar, zekeren H., die tal- looze diefstallen heeft gepleegd, te Nijme gen, Venlo en andere grensplaatsen, te ar resteeren. De fietsen werden alle over de Duitsche grens gesmokkeld en daar ver-r kocht. H. is naar de strafgevangenis te Roermond overgebracht. UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Geboren: Petrus Cornells z. van Th. J. van Rijn en M. C. J. van der Veer Johannes Petrus z. van H. van Veen en J. Valentijn. Ondertrouwd: J. Vreeken jm. 32 j. en W. Pulleman jd. 28 j. N. Dongel- mans jm. 24 j. en M. C. Opdam jd. 22 j. J. Bouwmeester jm. 32 j. en W. van Haastregt jd. 27 j. Gehuwd: Th. J. Heemskerk jm. 25 j. en M. J. Straathof jd. 25 j. J. J. van Benten jm. 25 j. en A. G. Straathof jd. 21 jaar. Overleden: E. van der Plas 72 j. Gevestigd: A. E. Reinnink van Broek op Langendijk A. H. J. Lohman van Deventer H. P. Bernard van Lei- muiden M. A. van der Salm van Wou- brugge A. J. Warmerdam van Leiden Fam. J. Jonkman van Haarlemmermeer C. Slingerland van Zoeterwoude Fam. J. J. Ludlage van Haarlemmermeer H. I. Rode wijk van Ooltgensplaat J. Wolvers van Woubrugge P. Rhijnsbur- ger van Amsterdam J. M. Klerks van Leiden Gez. A. J. Möllers van Leimui- den j. M. van Veen van Haarlemmer- meer j. L. Straathof van Haarlemmer meer. Vertrokken: Gez. G. W. A. Grun- demann naar Rijswijk K. A. Verelzen naar Heemstede A. M. J. Christophe naar Vught J. P. Wessels naar Lisse J. C. Frauenfelder naar Haarlemmermeer H. Bonte naar Warmond Gez. J. J. Turk naar Leiden J. van den Broek naar Zoeterwoude A. E. van der Hoorn naar Nootdorp N. Chr. Heemskerk naar Haarlemmerliede H. C. van der Poel naar Warmond H. van Akkeren naar Loon op Zand - Th. B. Schenk naar Lisse Gez. S. E. Loos naar Woubrugge A. M. Termeulen naar Leiden Wed. H. Frauenfelder naar Haarlemmermeer J. Frauenfelder naar Haarlemmermeer J. M. de Jong naar Alphen a. d. Rijn Gez. S. Th. Ludlage naar Haarlemmer meer j. J. de Groninger naar Rijswijk J. C. M. Bakker naar Leimuiden E. A. Mollers naar Leiden Gez. G. W. van Gent naar Lisse A. Los naar Leimui den. PLECHTIGE UITVAART PASTOOR J. G. GROOT. Zaterdag had op eenvoudig plechtige wijze de uitvaart plaats van den zeer- eerw. heer J. G. Groot, em/-pastoor van Overschie en in het Sint Josephhuis al hier overleden. Nadat Vrijdagavond in de kapel van Huize St. Joseph de Metten waren gezon gen, werd het stoffelijk overschot Zater dagmorgen naar de Sint Martinuskerk gebracht en tusschen 6 brandende kaarsen in het Priesterkoor opgebaard. Te half 10 werden de Lauden gezongen. Agens was de hoogeerw. heer Borsboom, deken en pastoor van Noordwijk, diaken en subdiaken de weleerw. heeren Groot, respectievelijk kapelaan te Rotterdam en te Voorhout en neven van den overledene. Te 10 uur ving de plechtige Requiem mis aan, opgedragen door deken Bors boom met dezelfde assistentie als bij de Lauden. In het priesterkoor hadden plaats genomen de hoogeerw. heer A. J. C. Schraag, deken van Schiedam, pastoor Janus van Overschie, opvolger van pas toor Groot met zijn beide kapelaans, pas toor F. B. Kosters van Sint Martinus met zijn beide kapelaans, kapelaan Merks van St. Joseph e.a. In de kerk was, behalve de familie, tegenwoordig de oude, getrou we dienstbode van den overledene, het Kerkbestuur van Overschie en vele be langstellenden. Het zangkoor voerde zeer verdienstelijk en devoot de Gregoriaansche gezangen uit. Op het kerkhof werd de beaarding even eens verricht door deken Borsboom met dezelfde assistentie. De overleden pastoor werd in het priestergraf bijgezet. Een lijkrede werd niet uitgesproken, doch na de beaarding werd voor den overledene gebeden. Zoo rust dan dezegeboren Hillegom- mer, deze eenvoudige priester, in zijn ge boorteplaats. Slechts 6 weken heeft pas toor Groot in Huize St. Joseph geleefd en geleden, nadat een kwaadaardige en on geneeslijke ziekte hem op 68-jarigen leef tijd gedwongen had, emeritaat aan te vra gen. Hy ruste in vrede. Stand der werkloosheid. Mannen 471, jongens 22, meisjes 14. Totaal 507. Geboren: Wilhelmina d. van W. Ver loop en L. Kruijt Jacob z. van J. van Ryn en J. van den Oever Trijntje d. van H. N. de Nie en J. Hulsbos. Ondertrouwd: P. Krijgsman en D. Haasnoot J. H. van den Oever en A. Stoof W. Guyt en J. van der Plas C. van der Bent en K. Haasnoot. Getrouwd: C. van Dijk en A. van Duyvenbode - T. Guyt en N. van der Plas A. Berkhey en M. de Best W. van der Plas en H. van der Bent W. van Duyn en J. van Duyn. Overleden: Hartzema Hendrik 56 j., ongeh. Bastiaan Ouwehand 37 j., geïi. met P. Bamhoom Teun is de Jong 45 j., ongeh. NOORD WIJKERHOUT. Geboren: Wilhelmus Adriapus z. van L. A. Duivenvoordenvan Eeden Jo- han z. van J. J. LammersAartman Christina Maria Berendina Philomina d. van L. L. van den Berekenvan Noort Johannes z. van J. NederstigtHogen - hout Johannes Cornelis z. van C. Th. de Grootde Klerk Ernst Petrus Ma ria z. van E. H. H. M. JansenPeek Johannes Theodorus Jacobus Marie z. van Th. P. Broekhof—Tesselaar Agatha Maria d. van G. P. Okkerse—Verburgt Victor Leonardus Gerardus z. van G. P. WarmerdamOosterwijk Johannes Adrianus z. van A. P. W. van der Meer— Clemens Cornelis Theodorus Maria z. van C. Th. WillemseZandbergen Ge- ardus Hendrikus z. van H. J. Versteege Schilder Maria Johanna d. van J. P. van den BurgRedeker. Ondertrouwd: H. C. Damen jm. 28 j. en A. C. Hogervorst 24 j. E. Broek hof jm. 23 j. en P. B. Kromhout jd. 20 j. J. van der Vlist jm. 26 j. en A. A. van den Burg jd. 24 j. P. van Leeuwen jm. 27 j. en P. Q. Pennings jd. 30 j. Gehuwd: P. van der Togt 32 j. en E. B. Jakubowski 29 j. L. H. v. d. Aard weg 30 j. en A. M. C. v. d. Berg 22 j. Overleden: Petrus J. Mooijekind 6 mnd. Eduard Mas 69 j. Tjalling P. Faber 78 j. Petrus J. Haagen 81 j. Simon Heilig 56 j. Hendrik Heemskerk 27 dg. Petrus Megens 59 j. Antonius van den Berg 84 j., wedr. van H. M. van der Voort Johannes A. Seijsener 60 j., echtg. van L. van Eeden Cornelis J. van Bijsterveld 77 j.f wedr. van M. J. H. de Haas Johannes Romeijn 78 j., wedr. van M. J. van den Harg Johanna C. van Eijk 62 j„ echtg. van P. van Eeden Jo hannes Wartena 73 j. Hubertus Engel man 84 j. I n g e k o m e n: W. J. Vervoort uit Hei- loo; A. F. H. Vester uit Heiloo; M. C. Tromp uit Berkhout; Th. F. A. Hogendorp uit Al kemade; G. M. Smit uit Alkemade; A. M. C. van den Berg uit Bennebroek; A. H. C. A. Hermans uit Loon op Zand; W. J. J. Im- minig uit Alkmaar; J. M. P. Turk uit Noord- wijk; A. G. Sandoos-var. Niekerken en ge- j zin uit Noordwijk; J. H Beekhuis uit Delft; I J. A. W. van Embden uit Delft; J. A. Meije- rink uit Rotterdam; C. H. Zonneveld uit DINSDAG 11 MEI Hilversum I, 1875 M. KRO-uitzending 8.009.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. zl2.15 De KRO-melodisten m.m.v. solist en gramofoonmuziek. 2.00 Vrouwenhalfuur. 3.00 Modecursus, 4.00 Gramofoonmuziek. 4.15 KRO-orkest en Gramofoonmuziek. 5.45 Felicitatiebezoek. 6.00 KRO-orkest. 7.00 Berichten. 7.15 „De religie der primitieven in Ned. Indië", causerie. 7.35 Sporthalfuur. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 Stedelijk orkest Maastricht m.m.v. solisten. 9.30 Gramofoonmuziek. 9.50 De KRO-melodisten m.m.v, v. solist. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Sportreportage. 11.1512.00 Gramofoonmuziek. Hilversum n, 301 M. AVRO-uitzending. 6.256.55 RVU 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Kovacs Lajos' orkest. 11.00 Husihoudelijke wenken. 11.30 Het Lyra-Trio. 12.15 Gramofoonmuziek. I.00 Het Omroeporkest. 2.00 Gramofoonmuziek. 2.15 Het Omroeporkest. 3.00 Knipcursus 4.00 Pianovoordracht. 4.30 Kinderkoorzang. 5.00 Voor de kinderen. 5.20 Het Omroeporkest. 6.25 Causerie „Gedachten-complexen uit dezen tijd". 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Kinderkoor „Zanglust'. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.10 Gramofoonmuziek. 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein. 10.15 Actualiteitsflitsen. 10.30 Gramofoonmuziek. II.00 Berichten ANP. Hierna tot 12.00 A VRO-D a nsorkest. D r o i tw i c h. 1500 M. 10.15 „Arraning picnics", causerie. 10.20 Orgelspel. 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 BBC-Midland-orkest. 12.351.20 Staf orkest v. h. Leger des Heils. 2.20 BBC-Zangers. 2.50 Het Lasbury Sextet. 3.20 Actueele causerie. 3.40 Gramofoonmuziek. 3.50 Revue-programma. 4.35 D. Hogben's Vocaal en instrumen taal ensemble. 5.20 Berichten. 5.40 BBC-orkest. 6.30 Komische voordracht. 6.4C Eric Siday en zijn „Whispering Vio lins' 6.50 Vroolijke voordracht. 7.00 Interview. 7.20 Revue-programma. 8.50 Berichten. 9.10 Causerie over de kroning van wjj- len George V. 9.25 Het Spencer Dyke strijkkwartet. 10.20 Harry Roy en zijn band. 10.5011.20 Dansmuziek (gr.pl.). Radio Paris, 1648 M. 6.10 en 7.20 Gramofoonmuziek. 11.20 J. Ibos-orkest en zang. 2.30 en 3.50 Gramofoonmuziek. 4.50 Zang. 5.05 Piano voordracht. 5.50 Zang. 6.05 Pianovoordracht. 6.20 Gramofoonmuziek. 7.35 Pianovoordracht. 7.501.05 Operette-uitzending. Keulen, 456 M. 5.50 Orkestconcert. 7.50 Westduitsch Kamerorkest. 11.20 SA-orkest. 12.35 Omroeporkest. 3.20 Omroep-Amusementsorkest. 4.35 Gevarieerd concert. 0.00 Gramofoonmuziek. 8.00 Radiotooneel met muziek. 10.2511.20 A. Ferraresi's orkest. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 Kleinoricest. 12.30 Salonorkest. 12.50 Gramofoonmuziek. 6.30 Zang 6.40 Gramofoonmuziek. 7.20 Uitzending t. g. v. Moederdag. 9.2010.20 Gramofoonmuziek. 484 M.: 11.20 Gramofoonmuziek. 11 50 Saloncrkest. 12.30 Kleinorkest. 12 50 Gramofoonmuziek. 4.20 Omrocpdansorkest. 5.50 Gramrlr-onmuziek. 6.35 Zang. 7.20 Omrc epsymphonieorkest. 9.3010.20 Gramofoonmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 7.30 Popuair solistenconcert. 7.50 Het Omroeporkest. 9.20 Berichten. 9.40 Sportnieuws. 10.05 Weerbericht. 10.20—11.20 Populair concert m.m.v. Ka mersextet en solisten. Gem. Radio-Distributie-Bedrijf te Leiden (Wyzigingen voorbehouden). 3de Programma. 8.00 Keulen. 9.20 Diversen. 9.50 Keulen of div. 10.20 Droitwich. 11.50 Brussel VI. 13.20 Keulen. 14.05 R. Danmark of div. 14.20 Droitwich. 15.20 Keulen. 16.20 Brussel VL 18.05 Parijs R. 18 35 Brussel Fr. 18 50 Diversen. 19.20 Brussel Fr. 20.20 London Reg. 21.20 Brussel VL 21.30 Brussel Fr. Plm. 22.15 Berlijn of div. 4de Programma 8.00 Brussel VL 8.20 Diversen. 9.35 London Reg. 15.50 Droitwich. 17.20 Diversen. 17.40 Droitwich. 19.00 Tuinpraatje door den heer J. Jon ker, chef afd. Gem. Plantsoenen. 19.30 Droitwich. LISSE. Music aal succes. De Harmonie ,,Trou moet blycken", Directeur de heer M. Bol- derdijk, te Oegstgeest, behaalde op het concours te Bennebroek een len prijs en een extra prijs voor het hoogst aantal punten op één na! De Muziekvereeniging V.O.O.A. aan den Lisserdijk. directeur de heer S. de Wit Hillegom; J. L. Knauf uit Amsterdam; M. te Haarlem, behaalde op het concours te Capelle a. d. IJsel een len prijs in de eerste afdeeling met 347 punten. Tevens behaalde zij een eerste prijs in den marsch- wedstrijd en bovendien een 2en prijs in den eere-wedstrijd. Zeer zeker een buitenge woon succes! P. Smits uit Amsterdam; E. B. Jakubowski uit'Bloemendaal; Th. L. van den Heuvel, B. de Klerk, A. C. E. Lambert, F. van der Ploeg, P. de Ridder, Alb. Rijnbeek, J. Ze- gers, H. van Zeijl allen uit Heiloo; Jacoba Bras uit Noordwijk; A. H. Keersemaker uit Vlissingen; H. Broekhof uit Lisse; M. van Rijswijk-van den Haak en gezin uit Zeven huizen; J. R. van Lierop-Smink en gezin uit Hillegom; Th. van der Wiel uit Haarlem mermeer; A. Bus uit Haarlemmermeer; M. A. de die le Clerq uit Haarlemmermeer; H. C. den Elzen uit Lisse; Th. M. de Graaff uit Amsterdam; A. M. E. Riepe uit Almelo; J. G. Gras uit Enscheue; W. van Beek, M. Grobben, F. Nieuwenhuizen, A P. Tenders, A. de Beijer, J. de Geest, C. Erkelens, J. Goosen, A. J. van den Hoff, A. J. J. van der Kruk allen uit Heiloo; G. J. van der Zon uit Velsen; J. Lemmers uit Lisse; A. Westrik uit Wassenaar; E. K. Stadler uit Noordwijk; R. Okkerse uit Bloem endaal; G. C. Vreeburg uit Heemstede. Vertrokken: E. P. Willemse-Roo- denburg en gezin naar Baarn; J. G. H. Steenvoorden naar Noordwijk; Th. van der Ploeg naar Hillegom; G. A. Mooijkind- Spreeuw en gezin naar Hillegom; Sj. Blaauw naar Amsterdam; C. P. Sigfried naar Amsterdam; A. F. A. Mathesius, J. N. Bertina, C. D. Reep, J. F. Ruijter, H. J. Horst, W. F. van Wieringen, Th. A. Meier, J. Kramer, F. Meervis allen naar HeOoo; P. Leenards naar Bovenkarspel; Th. Pas toor naar Lobith; C. M. van Paridon naar St. Mauritz-Munchen; Jac. Grimbergen- Pennaarts en gezin naar Lisse; A. H. C. A. Hermans naar Eindhoven; A. C. van der Geest naar Noordwijk; C. E. de Vleeshouwer naar Leiden; H. M. de Graaff naar Amster dam; H. J. Nulkes naar Voorhout; C. Witte- man naar Voorhout; S. van dei Kamp naar Haarlemmermeer; Jac. van der Geest naar Haarlem; D. M. Steeman naar Haarlem; P. C. Verhoef naar Den Haag; J. G. Gras naar Enschede; J. Chr. Spierenburg naar Noordwijk; P. Kop naai Rotterdam; M. A. Bouwmeester naar Leiden; Jac. Jansen naar Reden; M. H. Schrama naar Assen delft; H. L. Verhaar naar Alkemade; A. de Winter naar Den Haag, G. J. van der Zon naar Lisse; J. Hemmerli, J. F. Trapman, I. L. Tromp, A. C. J. van der Hulst, P. H. Gramma, C. J. Fijnenberg, H. Ben ten, J. W. Kouwenberg, J. W. A. Geene, P. van den Bergh allen naar Heiloo; G. Q. M. Oost- dam naar Warmond; H. Jansen naar Rijs- wijk; C. J. Bouwmeester naar Amsterdam. SASSENHEEM. Gemeenteraad. Hedenavond Is de raad dezer gemeente bijeengeroepen in. spoedeischende vergadering, ter beraad slaging over de kwestie „De Kooij". VOORHOUT. Klcinveevereeniging D. V. V. Deze vereeniging hield een ledenvergadering in café „Boerhaave" van den heer Jac. Angevare. Wegens het bedanken van den. voorzitter, alsmede de secretaris, werd deze vergadering geopend door den twee den voorz., den heer Jac. Angevare. O.a. werd een schrijven voorgelezen van de voormalige voorzitter, den heer H. Zuid hoek, waarin deze, zonder meer bedankte voor de functie van voorzitter, alsmede voor bestuurslid. Hierover ontspon zich, zooals te begrijpen valt, een langdurige discussie, waaraan door vele leden werd deelgenomen. Volgde ook mededeeling van een schrijven van het gemeentebe stuur, waarin deze bekend maakten, dat zij op grond van veiling en winkelslui tingswet, het veilen van kleinvee door de vereeniging, moesten verbieden. Over dit punt werd nagenoeg niet van gedachten gewisseld. Volgde installatie van drie nieuwe le- den, waarna, wegens het ontstaan der vacatures van voorzitter en secretaris, overgegaan werd tot verkiezing van twee bestuursleden. Na een eerste vrije stem ming werd de heer H. Warmenhoven in het bestuur gekozen, waarna vervolgens werden gekozen tusschen de heeren G. Bel en P. J. v. d. Werf, adar deze twee het hoogst aantal stemmen behaalden bij de eerste vrije stemming. De heer G. Bel werd nu als tweede bestuurslid gekozen. De tweede voorz. deed nu mededeeling, dat door het bestuur een tweede tatou- eerder der konijnen was aangezocht, n.l. de heer G. Bel.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 11