ZATERDAG 8 MEI 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 HET PRINSELIJK PAAR NAAR ENGELAND. Men bericht ons, dat het Prinselijk Paar morgenochtend vroegtijdig te Hoek van Holland aan boord van Hr. Ms. „Gelder land" zal embarkeeren, ten einde geëscor teerd door Hr. Ms. torpedoboot Z. 5, de reis naar Engeland te aanvaarden.. Aan boord van de „Gelderland" zal de godsdienstoefening orden bijgewoond. Omstreeks 19 uur zal het schip te Har wich binnenloopen, alwaar H.H. K.K. zul len debarkeeren om de reis naar Londen per trein te vervolgen. H. M. de Koningin is hedenmiddag van het Huis ten Bosch weder naar Het Loo vertrokken. OUDE JUFFROUW GELUKKIG GEMAAKT. Door een briefje van het Prinselijk echtpaar. De 86-jarige mejuffrouw A. G. van Ag- ten te Middelburg had in haar bezit een niet algemeen bekend plaatje van Prinses Ju liana, namelijk de Prinses voorstellende als Zij voor het eerst loopt tusschen haar ouders in. Zij zond het verleden week met een een voudig gesteld schrijven naar de Prinses op het Paleis Soestdijk: „Zooals ik het aan een vriendin of familielid zou doen", zeide mej. van Agten. Zij besloot met de woor den: „En nu de groeten aan uw lieve moe der". Zeer verheugd was de oude wouw, toen zij reeds Dinsdag van Baron Baud, ka merheer van de Prinses het volgende schrij ven ontving: „In opdracht van H. K. H. Prinses Ju liana en Z. K. H. Prins Bernhard heb ik de eer mejuffrouw van Agten te Middelburg Hoogstderzelve dank over te brengen voor de vriendelijke aanbieding van de foto voorstellende „de eerste stapjes van Prin ses Juliana", welk geschenk door hunne Koninklijke Hoogheden zeer op prijs is ge steld en met bijzondere erkentelijkheid is aanvaard. DE FABER VAN RIEMSDIJKSTRAAT TE DEN HAAG WORDT VERDOOPT. Wegens ongunstige reputatie. Reeds herhaaldelijk is den Raad en B. en W. verzocht aan de Faber van Riems dijkstraat wegens haar ongunstige reputa tie een anderen naam te geven. Steeds hebben B. en W. deze verzoeken afgewezen, op grond van het feit, dat de kwade reuk, waarin een straat is komen te staan, geen voldoende reden kan zijn om haar een anderen naam te geven, te min der, daar straten dikwijls ook vaak tij delijk een ander karakter krijgen dan bij het geven van een naam verwacht werd. Thans hebben B. en W. weder twee ver zoeken om naamsverandering van deze straat bereikt. Had hun College aanvankelijk de over tuiging. dat in deze zaak vooral de tijd zijn heilzaam werk zou doen, terwijl door het uitoefenen van een streng politietoezicht het gehalte der bewoners werd verbeterd, de bewuste adressen en andere gerecht vaardigde klachten leveren het bewijs, dat deze hoop niet in vervulling is gegaan. On danks het feit namelijk, dat na 1923 geen beroovingen meer in deze straat hebben plaats gehad en na 1928 geen klachten over haar bewoners bij de zedenpolitie zijn In gekomen, is de slechte faam van dezen straatnaam tóch gebleven. Hoewel de straat in een volkrijk stads- doel ligt, staat meer dan een vijfde der huizen leeg; de waarde der huizen is dan ook ernstig gedaald. Bij sollicitaties is het adres „Faber van Riemsdijkstraat" vol doende om afgewezen te worden, terwijl fatsoenlijke neringdoenden, die in deze straat wonen, in en buiten de stad moei lijkheden in zake ondervinden ten gevol ge van hun adres. Hoewel B. en W. slechts noode van hun standpunt afwijken, hellen zij er op grond van deze omstandigheden in dit bijzondere geval toe over, om aan de Faber van Riemsdijkstraat een anderen naam te ge ven. Hiervoor dient dan een naam gezocht van iemand, die, evenals de hoogst ver dienstelijke mr. J. C. Faber van Riemsdijk en de andere peten van straten in deze wijk, zich in 1813 op den voorgrond heeft geplaatst. De eenige naam, die daarvoor nog in aanmerking komt, is die van mr. Ocker Repelaer, Heer van Driel (1759 1837), medestander van Gijsbert Karei van Hogendorp en een der eersten, die zich op 17 November 1913 met Oranje heeft ge tooid. De familie Repelaer heeft tegen het noemen van de straat naar dezen voor zaat geen bezwaar. B en. W. stellen mitsdien voor de Faber van Riemsdijkstraat te verdoopen in Re- pelaerstraat. LIBERALEN EN SOCIAAL DEMOCRATEN. Niet in één regeering. Op het Congres van den Vrij- heid.sbond heeft de voorzit ter der partij, Mr. Wendelaar, order applaus v e r k 1 a a rd, dat er van samenwerking tusschen sociaal-demo craten en liberalen in een nieuw kabi net in geen geval sprake zal kunnen zijn. DE VERKIEZINGEN. H.H. Missen op 26 Me! a.8. De goede gewoonte getrouw zal op 26 Mei as. in de dekenale kerken of hoofdpa rochies der gemeenten, waarin een hoofd stembureau gevestigd is, vanwege het be stuur der R.K. Staatspartij een H. Mis worden opgedragen om Gods' onmisbaren zegen af te bidden over den verhoopten uitslag der Tweede Kamerverkiezingen. In bedoelde gemeenten zullen de geloovigen worden uitgenoodigd en aangespoord om in zoo groot mogelijken getale deze H.H. Missen bij te wonen. DE INWIJDING VAN HET COMENIUS- MAUSOLEUM TE NAARDEN. Met groote plechtigheid is vanmiddag te Naarden de inwijding van het Comenius- mausoleum geschied. Te circa kwart over twee verzamelden zich op het raadhuis officieele vertegen woordigers van de regeering, van de diplo matie, van wetenschap, kunst en handel van Nederland en van de Tsjecho-Slo- waaksche republiek. De Nederlandsche regeering was verte genwoordigd door den Minister v. Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen, prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine en den Minis ter van Buitenlandsche Zaken, jhr. mr. A. C. de Graeff; de regeering der republiek had den Minister van Onderwijs dr. E. Mi le Franke afgevaardigd, die begeleid was door een groot aantal bekende personen uit Praag. OPENING VAN HET NIEUWE DIESEL GEMAAL VAN DELFLAND. Door den Minister van Waterstaat. Het nieuwe Dieselgemaal van het hoog heemraadschap „Delfland" aan de Vijf sluizen in de onmiddellijke nabijheid van Schiedam is hedenmiddag officieel in wer king gesteld. Door het in bedrijfstellen van dit voor Delfland, trouwens voor geheel Zuid-Hol land zoo belangrijk kunstwerk, 2al Delf- lands boezem voortaan bemalen worden door drie gemalen en wel in het Westen door het dieselgemaal „mr. dr. C. P. Zaaijer" bij Maassluis met een capaciteit van 1000 kubieke meter per minuut, in het Oosten door het electrische gemaal te Scheveningen met een capaciteit van 240 kubieke meter per minuut en te Schiedam door het nieuwe gemaal aan de Vijgslui zen met een capaciteit van 800 kubieke Meter per minuut, welke bij geringe op- voerhoogte tot 900 kubieke M. per minuut stijgt. Verwacht mag worden, dat behou dens zeer hooge uitzonderingsgevallen van exorbitanten regenval het waterbezwaar in Delfland over een oppervlakte van rond 35.000 H A. met deze gemalen voldoende kan worden beheerscht en dat de boezem hoogstens nog ^enige uren in het jaar het maalpeil zal bereiken. Het nieuwe gemaal aan de Vijfsluizen is gebouwd tegen het binnenbeloop van den Maasdijk, naast de bestaande situatiesluis, ter vervanging van het verouderde stoom gemaal Van der Goes, dateeerend van 1864. In tegenstelling met het stoomgemaal, dat op een voorboezem uitsloeg, brengt 't nieu we gemaal het water onmiddellijk op de Buitendijksche haven naar de Nieuwe Maas. Aan deze oplossing is de voorkeur gegeven, omdat ze voor het gemaal een meer onafhankelijk bedrijf waarborgt, ter wijl bezwaren van technischen of finan- cielen aard zich tege de uitvoering in gee- nendeel bleken te verzetten. BINNENKORT METING VAN GELUIDS STERKTE OP DEN WEG. Lawaaizondaars opgepast. De A. N. W. B. meldt: Reeds sedert 1 No vember j.l., den datum waarop het nieuwe motor- en rijwielreglement van kracht werd, zijn er bepaalde grenzen vastgesteld voor het lawaai, hetwelk een auto of mo- motorfiets ten hoogste mag produceeren. Zoo mag een motorrijtuig volgens de bij het reglement behoorende beschikking geen grooter lawaai maken dan overeenkomst met een geluidssterkte van 85 decibel. De geluidssterkte van den hoorn, weike bin nen bebouwde kommen wordt gebruikt, mag niet grooter zijn dan 95 decibel. Tot nu toe waren deze voorschriften nog min of meer een doode letter, want om de bijbehoorende controle uit te oefenen moet men de geluidssterkte kunnen meten. Tot heden beschikten de ambtenaren, belast met het verkeerstoezicht niet over een toe stel daarvoor, doch naar de A. N. W. B. verneemt, heeft prof. Zwikker, hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool te Delft, tezamen met zijn assistent den heer Van Gelder, een transportabele, geluidsmeter ontwikkeld, welke ook in de handen van personeel, hetwelk geen speciale laborato- riumpractijk heeft behoorlijk bruikbaar is. Een aantal dezer toestellen zal waar schijnlijk binnen korten tijd zijn weg naar verschillende dienstén vinden, zoodat een controle op den weg in de nabije toekomst tegemoet gezien moet worden. Men zij hierop voorbereid. DE VERSIERING VAN AMSTERDAM. Bij de inkomst van het Prinselijk Paar. B. en W. van Amsterdam hebben den Raad een crediet gevraagd van ƒ20.000, voor het versieren van de stad, ter gele genheid van het aanstaand bezoek der ko ninklijke familie. Aan een commissie van drie architecten, onder wie de stads-architect, zullen de ver sieringsplannen der buurtvereenigingen ter goedkeuring worden onderworpen, terwijl enkele straten van gemeentewege zullen worden versierd, waar dit ter verkrijging van een aaneensluitend geheel gewenscht Officieele Crisispublicaties STEUNVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN De Nederlandsche Akkerbouwcentra] e maakt bekend, dat de steunvergoeding voor groene erwten van de kwaliteitsklas- se C, gedenatureerd in het tijdvak van 3 Mei 1937 tot en met Mei 1937, 1.90 per 100 kg. zal bedragen. Voor groene erwten van de laagste klas se en voor andere erwten, in datzelfde tijdvak gedenatureerd, bedraagt de steun vergoeding 1.40 per 100 k.g. De steunvergoeding voor veldboonen, welke blijkens de dateering van het dorschbriefje in genoemd tijdvak zijn ge- dorscht, is vastgesteld op 1 per 100 kg. 's Gravenhage, 7 Mei *1937. 3055 De kwestie van Maaswater het PROF. TELDERS ZET ZIJN PLEIDOOI VOORT Het Permanente Hof van Internationale Justitie zette Vrijdagochtend de behande ling voort van de zaak tusschen Nederland en België betreffende het Maaswater. In zijn pleidooi stipte pleiter nog eens aan, dat ingevolge art. 5 lid 2 van het ver drag van 163 Nederland in beginsel het recht heeft bij Maastricht net zooveel wa ter uit de Maas te putten als het wil, mits dientengevolge niet een grootere stroom snelheid in de Zuid-Willemsvaart intreedt, dan art. 3 van het verdrag toestaat; m.a.w. omtrent de belangen van de Maas laat het tractaai de volkomen vrije beslissing aan Nederland. Pleiter toont o.m. aan, dat de tot twee keer toe door België in de stukken ver kondigde stelling, dat de grens-Maas onder gemeenschappelijke souvereiniteit van de beide staten zou vallen, onjuist is. Het verdrag van 1863 houdt een aantal voorschriften in, die betrekking hebben op de hoeveelheden Maaswater, die België te Maastricht krijgt, ten behoeve van zijn be langen; wat het doet met de hoeveelheid water, die Nederland verplicht is ter be schikking van België te laten, interesseert Nederland niet. De artikelen 3, 4 en 5 bevatten bepalin gen, welke betrekking hebben op het ge meenschappelijk NederlandschBelgisch belang, een goed bevaarbare Zuid-Wil- lemsevaart en tenslotte treft men in art. 5 (tweede lid) en art. 11 voorzieningen aan, die samenhangen met' de aan Nederland toegekende rechten tot gebruik van de ove rige niet voor België bestemde hoe veelheid Maaswater. Hier dus draagt het troctaat zorg voor de behartiging van lou ter Nederlandsche belangen. Pleiter bespak dan de verschillende wa terstaatswerken, die Nederland heeft aan gelegd, beneden Maastricht en waartegen België zich jn zijn eisch in reconventie keert. Hierbij kwam prof. Telders ook te spre ken over het Juliana-kanaal. Dit wordt gevced met schutwater, met water uit de Geul. Nederland heeft een flink aantal pompinstallaties aangebracht, ten einde telkens, wanneer er door het schutten Maaswater verloren zou gaan, weer een voldoende hoeveelheid van Noord naar Zuid terug te pompen. Met het gevolg, dat bij den huidigen stand van zaken het Juliana-kanaal geen water aan de Maas onttrekt. Prof. Telders ging hierop voort met aan dacht te wijden aan den mogelijken gang van zaken in de toekomst. Aan het slot van zijn rede heeft mr. Tel ders betoogd, dat België er vertrouwen in kan stellen, dat ook als 's Hofs beslissing ten gunste van Nederland valt, van Neder- landschen kant de redelijkheid in acht ge nomen zal worden, gelijk Nederland meent ten volle vertrouwen te kunnen stellen in het klare juridisch inzicht en daarmee in de beslissing van het Hof. Naar wij vernemen, heeft het Hof beslo ten dat de heer Ruelle, de Belgische plei- tei Maandagmorgen te half elf zijn plei dooi zal aanvangen. UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Wat baten mooie lampenHet be gint met de bezuiniging op de straatver lichting van hoogerhand opgelegd de spuigaten uit te loopen. Niet alleen wor den de lantaarns veel te laat ontstoken, doch er branden er zoo weinig, dat het wer kelijk treurig is en gevaarlijk. Ons werd meegedeeld, dat van uit Den Haag een be zuiniging van ƒ4000 is opgelegd. Wat baat het, of Hillegom ten opzichten van zijn schitterende verlichting aan de spits stond, als de lantarens niet mogen branden? De Raad is in deze veel te ver gedreven ver sobering niet gekend. Concert Hill. Dameskoor. Met wel willende medewerking van de dames Kitty Nederkoorn, sopraan, Bets Neder- koorn, piano en den heer Onne van de Klashorst, cello, gaf Hillegomsch Dames koor Vrijdagavond in hotel Sistermans een concert onder leiding van mej. Cor Igesz. De zaal was flink gevuld met be langstellenden. De verschillende liederen getuigden van ernstige studie en werden alle zeer correct gezongen en mogen daar van met eere genoemd worden Psalm 23 van F. Schubert en Sur la Mer van d'Indy. In het laatste werd de solopartij zeer fraai gezongen door mej. Nederkoorn, alsook in Der Kleine Vogel van Brahms. Het succes was zoo groot, dat Sur la Mer werd gebisseerd, terwijl Lente van R. Hol hetzelfde ten deel viel De heer van de Klashorst speelde op sublieme wijze de Sonate no. 2 op. 5 van L. van Beethoven en Suite van A. Voormolen, daarbij op schitterende wijze begeleid door mej. Ne derkoorn. De begeleiding van het koor was in handen van mej. Rie Bielle, die dit voor de laatste maal deed, daar drukke werkzaamheden haar noopten tot bedan ken. Met eenige hartelijke woorden van dank door mej. Tuyl Schuitemaker wer den haar fraaie bloemen aangeboden evenals aan dirigente en solisten. Het was een avond van rijk kunstgenot. NOOTDORP. Emmabloem. De opbrengst van de al hier gehouden Emmabloemcollecte bedraagt 61.10, hetgeen ruim 7.meer is dan vo rig jaar. De T.B.C.-commissie is hiermede hoogst tevreden en betuigt langs dezen weg haar dank aan allen, die aan dit mooie re sultaat hebben medegewerkt, haar dank. Warmvoedselverstrekking. ln de af- geloopen wintermaanden is door het Comi té van Warmvoedselverstrekking 21 weer warm voedsel klaargemaakt en zijn 2536 porties uitgereikt. Door den voorzitter van het comité, dat zich zoo verdienstelijk heeft gemaakt met de inzameling van de benoo- digde gelden en de organisatie van de ver strekking, den Wethouder van Sociale Za ken A. C. van der Helm, is in een bij eenkomst van dat comité dank gebracht aan mej. van 't Wout, die steeds geheel be langeloos het bereiden van het voedsel op zich heeft genomen. NOORD WIJK. „Noordwijk Vooruit". Gisteravond vergaderde de Vereen, voor Vreemdelingen verkeer „Noordwijk Vooruit" in Hotel „Royal" onder voorziterschap van den heei A. Vermeulen. Alvorens tot de behandeling der agenda over te gaan, wilde de voorz. deze gelegenheid aangrijpen om namens V. "V.V. dank te brengen voor de medewer king van den Burgemeester en het Gemeen tebestuur bij het gehouden Tulpenfeest, evenzoo aan de Kamer v. Koophandel en in 't bijzonder aan den initiatief-nemer van het plan, den heer v. Wely, trouw bij gestaan door de heer en v. d. Wilk en Lit- jens, een drietal, dat bergen werk hierbij heeft verzet, dank aan de heeren bloemisten voor hun daadwerkelijke hulp. Lof bracht spr. voor het werk verricht door de heeren J. C. v. d. Meer, B. Braun en A. R. Over- velde. Na een vlotte afwerking van de in gekomen en uitgegane stukken bracht de secretaris een overzichtelijk verslag uit van het zoo bijzonder goed geslaagde Tulpen- feest, waarmede Noordwijk onder het pa rool „Noordwijk Bloemenbadpiaats" een prachtstuk propaganda heeft gemaakt voor haar badplaats. De heer Litjens, die meer dan voldaan was over het Tulpenfeest, vond het jammer, dat in het gegeven ver slag moest worden opgenomen, dat de me dewerking van de Hotel- en Pensionhou ders nog wel iets te wenschen overliet, want meerderen van hen, welke toch de di rect belanghebbende zijn, hebben zich af zijdig gehouden. Spr. hoopt, dat nu het Tulpenfeest zoo buitengewoon goed is ge slaagd, dezen hun verzuim zullen inzien en een bijdrage voor de gemaakte propa ganda voor Noordwijk den penningmeester zullen doen toekomen. De toekomstplannen zyn nu om de naam „Noordwijk Bloem en- badplaats" te doen bestendigen, door het bestuur zijn bereids 195000 stuks bollen aangekocht en in duinen en langs v/egen uitgeplant, welke in Augustus hun bloemen tooi zullen laten zien. De heer v. Wely, op timist in alles, stelde voor om in Septem ber van dit jaar de villabewoners in de ge legenheid te stellen om tegen kostende prijs bloembollen aan te schaffen en deze dan op hun terrein te doen planten. Ver volgens te trachten om van het surplus der bloembollen een z.g. bollenplantdag te or* ganiseeren voor de schooljeugd, waardoor men een massale uitplant zou krijgen in on ze duinen. In het voorjaar een groote Bloe mententoonstelling en evenals dezen keer 3 dagen Tulpenfeest met mozaïeken, bloe- men-show, straatversieringen enz., terwijl dan 's morgens een kinder-bloemcorso en 's middags een corso voor de grooten zal gehouden worden. Deze toekomstplannen werden met applaus ontvangen en in de permanente Tulpencommissie werden be noemd de heeren S. P. C. v. Wely, H. W. v. d. Wilk, G. Th. Litjens, J. C. v. d. Meer. A. R. Ovexvelde en B. Braun. Bij de rond vraag werd dank gebracht aan den heer Alders voor de gratis beschikbaarstelling zijner zalen voor de commissie-vergaderin gen .terwijl de heer S. Verloop in breede trekken weergaf, het concept-program voor de te houden strandfeesten in het komende seizoen, waarvoor hij aller medewerking verzocht. Nog werd gewezen op de nood zakelijkheid van papierbakken op de bou levards en op de meer dan onvoldoende regeling op de drukke dagen bij auto-ver keer en auto-parkeering op de boulevards. Beide opmerkingen zullen in het bestuur nader worden bezien en getracht zal wor den deze tot een goede oplossing te bren gen. Hierna sluiting. NOORDWIJK AAN ZEE Huldiging badmeester van Duin. Ter gelegenheid van zijn 70sten verjaardag is aan den bekenden balmeester van het Zuiderbad alhier, Dirk van Duin, dezer dagen door den burgemeester, als voorzit ter van een comité, dat zich voor deze ge legenheid uit honderden geregelde bezoe kers der badplaats had gevormd, ten huize van den jubilaris een huldeblijk aangebo den in den vorm van een lijfrente. ZILK. Kerkbollenveiling. De gistermorgen gehouden bloembollenveiling alhier heeft opgebracht ƒ1761 voor de kerk en ƒ464 voor de armen. Denk er aan: 9 tot 16 Mei Weèk van gebed en offer voor de Koloniale Missies NOORDWIJKERHOUT. Hoogstraat. Het Gemeentebestuur heeft besloten de nieuwe straat achter de N.-H. school, welke uitkomt op de Haven- dwarsstraat, Hoogstraat te noemen. Dit naar aanleiding van het feit, dat gedurende een groot aantal jaren in de vorige eeuw het geslacht Hoog het burgemeestersambt in onze gemeente uitoefende. Tocht Ouden van dagen. Het comité autotocht ouden van dagen heeft besloten op 10 Juni a.s. de autotocht door te laten gaan. De tocht gaat naar de sluiswerken in IJmuiden. OEGSTGEEST. Jubileum. Op 29 dezer hoopt de heer A. van Breda, alhier, den dag te herden ken, waarop hij voor 25 jaar in dienst trad als conducteur bij de Noord-Zuid-Holland- sche Tramweg Maatschappij. „Draagt Elkanders Lasten'. De Zie- kenhuisverpleging „Draagt elkanders las ten" hield een alg. ledenvergadering on der voorzitterschap van den heer A. Dirkse, die bij de opening herdacht het tragisch overlijden van het lid, den heer Nagtegaal. Dat de vergadering zoo laat wordt gehou den, vindt zijn reden in het ongeval van den heer Kruizinga, den lsten voorzitter. Spreker deelde nog mede ,dat de heer Krui- singa goed herstelde is. De notulen werden gelezen door den heer G. Boogaars en goed gekeurd. Naar aanleiding van een vraag van den heer Oudshoorn deelde de voor zitter mede, dat ingeval er voor operatie geen plaats is in het Acad. Ziekenhuis, uit het hiervoor gevormde fonds, dat inmiddels tot 300 is gestegen, thans 7 gevallen kun nen worden betaald. De kascommissie deel de nog mede, dat de boeken en bescheiden van den penningmeester geheel in orde wa ren bevonden. De exploitatierekening sloot met een batig saldo van 360, dat bij de re serve wórdt gevoegd. De aftredende be stuursleden, de heeren Handgraaf, Kruizin ga en T. Smit, werden herkozen. In de va cature, ontstaan door het bedanken van den heer Ober, werd benoemd de heer T. Schippers Jr. Bij de behandeling der emo lumenten stelde het bestuur, gezien den gunstigen toestand der vereeniging, voor, om ten behoeve van pasgeboren kinderen van leden bij verpleging in een ziekenhuis direct een uitkeering te doen. Breedvoerig wisselde men hierover van gedachte en bij stemming werd besloten, dat de ouders die hiervoor in aanmerking willen komen, min stens 7 maanden lid der vereeniging moe ten zijn. Het bestuursvoorstel, inzake ver goeding van 50 pet. tot een maximum van 5 voor een op doktersadvies genomen Röntgenfoto, werd aangenomen. Tot lid der kascommissie werd nog benoemd de heer J. de Visser. Omver gereden. Door een luxe auto, bestuurd door den heer H. uit Zeist, is een lantaarnpaal van den vluchtheuvel bij En degeest" omver gereden. Een inzittende da me botste hierdoor met haar voorheeld te gen den voorruit van den auto, waardoor zij eenig letsel bekwam. Door de firma Kam steeg werd de beschadigde auto wegge haald. RIJNSBURG. Tuinbouw. Met de diverse koolsoor ten is het afgeloopen. Gelukkig. Het was een bitter begin en een bitter einde. Een zeer slechte uitkomst gaven de producten gele, roode, groene en boerenkool. Met waschpeen gaat het de laatste week aan merkelijk beter. Als er maar vraag voor export is dan gaat het wel. De prijs was van 3.40 tot 4.85 per 100 K.G. Witlof ging vlug weg tegen prijzen van 7. tot 12.per 100 K.G. Radijs noteerde van 2.80 tot 3.60 per 100 bos. Prei van 2.10 tot 2.60 per 100 K.G. VOORHOUT. Kerkbollenveiling. De opbrengst der bloembollenveiling ten bate der R.K. kerk en R.K. armen alhier, welke is gehouden in de groote zaal van het Parochiehuis, heeft het mooie bedrag opgebracht van 1490. Dit is bijna ƒ400.— meer dan vorig jaar. Voorwaar een mooie uitslag. ZOETERMEER. Gemeenteraad. De Raad onzer ge meente vergadert op Maandag 10 Mei a.s. des avonds 8 uur, ten Raadhuize. De te be handelen agenda luidt als volgt: 1. Mede- deelingen. 2. Machtiging Burgemeester en Wethouders tot vaststelling pensioens grondslagen. 3. Wijziging Rekening-Cou- rant-overeenkomst met Spaar- en Voor schotbank. 4. Aanvraag ontheffing school geld. 5. Vaststelling koheir hondenbelas ting. 6. Vaststelling vergoeding artikel 101 L. O.-Wet 1920 over 1934. 7. Overdacht van de controle van den gemeente-ontvanger door het Verificatiebureau van de Vereeni ging van Ned. Gemeenten. 8. Toekenning bijdrage onderwijs voor kinderen Jac. Sen- tee. 9. Voorstel ombouw Dorpsbrug. 10. Aanvraag subsidie steun B. 11. Verkiezing lid hoofdstembureau (vacature A. G. Scheer). 12. Verkoop bouwterrein Molen straat. 13. Wijziging begrootingen 1936 en 1937.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6