ZATERDAG 8 MEI 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 53 HOE WORDT HET WEER 7 IETS ZACHTER. DE BILT SEINT: Zwakke tot matige wind uit Noordelijke richtingen, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, kans op nachtvorst, overdag iets zachter. Hoogste barometers!: 770.9 te Haparanda. Laagste barometers!: 756.4 te Isafjord. Het gebied van hoogeluchtdruk in het Noorden heeft zich over de Noorsche Zee en Scandinavië uitgebreid en beslaat thans het geheele Noordelijke deel van het waar nemingsgebied. Dat over de Golf van Bis- caye en het Zuidelijk deel van Centraal- Europa nam daarentegen in beteekenis af. De depressie over Sleeswijk blijft station- nair. Ten Westen van het Kanaal ligt een secundaire van een var verwijderde Oceaan depressie, waarvan het, hoofdminimum bij de Zuidpunt van Groenland ligt. Een war me luchtstroom beweegt zich langs de Oostzijde dezer depressie en orengt stij ging van de temperatuur, langs de Oost kust van Groenland en in de Poolzee, zoo dat voor het eerst geen temperaturen bene den het vriespunt worden gemeld. Over Finland kwam een koude-inval tot ont wikkeling die in de Bothnische golf en het Oostzee-gebied de temperatuur deed dalen en tot onze omgeving merkbaar is. Het mooie weer in Centraal-Europa maakte plaats voor bewolkt en somber weer met hier en daar lichte regen en ook in de Al pen nam de bewolking toe. In Zuid-Frank rijk is het zeei weinig bewolkt en windstil. Het is te verwachten dat in onze omgeving de regenkans afneemt, de bewolking zal breken en het weer zonniger zal worden. Bij opklaring in den nacht wordt echter de kans op nachtvorst groot. LUCHTTEMPERATUUR. 9.3 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Zaterdagnamiddag 8.06 uur to.t Zondagmorgen 3.46 uuxr; van Zondagna middag 8.08 tot Maandagmorgen 3.44 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zondag 9 Mei, voorm. 1.15 en nam. 1.40; op Maandag 10 Mei voorm. 2.00 en nam. 2.25 uur. WATERTEMPERATUUR. Poelmeer 15 gr. C. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE ALPHEN AAN DEN RIJN Th. uit A1 p h e n was ten laste gelegd op den Heerenweg een aanrijding met een motorrijder te hebben veroorzaakt, door plotseling zijn auto achteruit te hebben gereden. Uit de verklaringen van getuigen kwam zulks echter niet vast te staan, zoo dat verdachte werd vrijgesproken. Een kwestie van voorrang. A. uit Leiden was in verzet gekomen tegen een vonnis waarbij hij was veroor deeld wegens een verkeersovertreding ge pleegd nabij de brug in den Hoogewaard te Koudekerk. Als verdediger trad op mr. v. He;jst uit Alphen. De gehoorde ge tuigen verklaarden, dat de vrachtauto, ko mende uit tegenovergestelde richting bij kans de brug was gepasseerd, toen ver dachte met zijn personenauto ook wilde passeeren wat door de geringe breedte der brug en weg niet mogelijk was. De amb tenaar vroeg bevestiging van het vonnis, doch verdediger voerde aan, dat zijn cliënt onschuldig was en geen voorrang behoef de te verleenen, daar bovendien bij de brug geen voorrangs-bord is geplaatst en het feit zijn cliënt ten laste gelegd bij de wet niet strafbaar is gesteld. De kanton rechter ging mede met het verweer van verdediger en ontsloeg verdachte van rechtsvervolging. Verboden vervoer van boter. B. uit Boskoop, die reeds verschillen de keeren is veroordeeld wegens overtre ding der crisiszuivelwet, was ook nu weer verschenen voor de behandeling der uit gestelde zaak waarbij hij zich had te ver antwoorden wegens het vervoer van boter, zonder dat zich daarop de voorgeschreven merken bevonden. Verdachte had zich er op beroepen dat hij 2 kg. zonder merken mocht vervoeren, terwijl van de 3 pakjes er 1 was gebanderolleerd. De verbalisant, de rijksveldwachter K., gaf een uitvoerige verklaring en bleef er bij dat op het derde pakje geen merk voorkwam. Verdachte beriep zich er op dat het papier niet door zichtig was, zoodat zonder uitpakken het merk niet was te zien, wat door verbali sant werd bestreden. Na een uitvoerig re quisitoir vorderde de ambtenaar een geld boete van 50 subs. 25 dagen veroordee ling 30 subs. 20 d. J. v. d. St., dio in de Kerkstraat te Al phen een aanrijding had veroorzaakt door het niet verleenen van voorrang, werd deswege veroordeeld tot ƒ5 subs. 3 dagen. J. M. uit A1 p h e n had een kalf op kwellende wijze vervoerd blijkens de dag vaarding. Verdachte bestreed dit, doch door den verbalisant, den agent van po litie K., werd zulks bevestigt. Veroor deeling 7 subs. 7 d. Een schip zonder naam. J. H. R., schipper te Bodegraven, was ten laste gelegd het aanleggen met zijn vaartuig aan het Jaagpad zonder ver gunning en niet voor algemeen gebruik bestemd; voorts dat op zijn schip niet voor kwam de naam, zoomin de naam van den eigenaar op de voorgeschreven wijze, ter wijl hij zich voorts blijvend ter plaatse met zijn schip had gevestigd. Verdachte ontkende het vast verblijf en beriep er zich op, dat men dan voor schepen evenals voor auto's maar parkeerplaatsen moest aanwijzen. Ambtenaar en kantonrechter gaven den man in overweging zich te verstaan met den burgemeester, hetwelk verdachte volgens zijn mededeeling reeds eerder heeft gedaan, waarop de kanton rechter hem aanried zich dan met den Pro. Waterstaat te verstaan; ook dit bleek verdachte reeds te hebben gedaan. De zaak bleek van geringe beteekenis, doch was voor verdachte hoogst moeilijk, hij deel de mede reeds eerder té zijn vervolgd, toen ontslagen te zijn van rechtsvervolging en na een latere veroordeeling nu bijna 3 jaar geleden is hij in hooger beroep ge gaan, waarvan hij naar zijn zeggen niets meer heeft gehoord. Tenslotte werd de man veroordeeld tot een geldboete van 3 maal 50 ct. subs 3 maal 1 d, en werd hem aan geraden in cassatie te gaan. Stink-visch. A. de M., die verstek liet gaan was we derom gedagvaard wegens het vervoer van stankverspreidende visch per open vrachtauto door de gemeente Bodegra ven. Als getuige werd gehoord de chef veldwachter, die een uitvoerige uiteenzet ting gaf over den stankverspreidenden wa gen. Doordat de laadbak lekte, viel slijm en afval op de straat, wat volgens getuige een buitengewoon onaangename lucht ver spreidde. De kantonrechter merkte op, dat omtrent het stinken der visch te Sche- veningen en Bodegraven wel verschil -an opvatting zal bestaan. Op een desbetref— de vraog deelde getuige-verbalisant nog mede, dat hij den bestuurder het stoptee- ken had gegeven, omdat de wagen lekte. Voorts meende de kantonrechter, dat het stinken een subjectief begrip is, wat de een stinken noemt van levensmiddeicn, vindt een ander lekker. Bovendien moet het vervoeren van visch toch mogelijk zijn. De wagen rijdt van den Haag naar Harderwijk en alleen in Bodegraven vergt men dat de wagen met een niet geopende laadbak rijdt. De verbalisant deelde mede, in opdracht van den burgemeester, ver dachte te hebben geverbaliseerd, wat de kantonrechter deed opmerken: ja de bur gemeester in Bodegraven is zeer actief Verbalisant bleef er echter bij, dat er gevallen waren dat, als de wagen b.v. vroor de brug moest stoppen, de stand een groot bezwaar is. De laatste weken rijdt men echter met een gesloten wagen en lekt de wagen ook niet meer. Voorts is in de pers omtrent een en ander een groote bombari gemaakt, doch de voorstelling was we] wat scheef, hetwelk de ambtenaar echter niet vond. Nu de vervoerder blijkbaar zelf naar een oplossing heeft gezocht en met gesloten wagens rijdt, achtte de ambtenaar zulks bevredigend waarmede hij blijkbaar bij zijn eisch rekening hield. Hij vorderde slechts een geldboete van ƒ1 subs. 1 dag. Veroordeeling conform. BIGAMIE. Gisteren had zich wegens het opzettelijk aangaan van een dubbel huwelijk een 50- jarige Haarlemmer voor de rechtbank te verantwoorden. Op 18 Mei 1936 was zijn eerste huwelijk door de Haarlemsche rechtbank ontbonden. Voordien echter was hij in Engeland reeds gehuwd op 8 Februari met een 19-jarig meisje. Ver dachte beweerde, dat hij dit huwelijk had aangegaan op aandrang van de Haagsche politie, die gedreigd had met vervolging wegens art. 249 van het wetboek van strafrecht. Een rechercheur ontkende dit ten stelligste. Hij had verdachte, die op het idee was gekomen door het lezen van een boek, zelfs afgeraden een dergelijken stap te doen. Op zichzelf is het huwelijk in Engeland gesloten geldig merkte de president op, doch het wordt eerst in Ne derland van kracht als het hier te lande is ingeschreven. Verdachte meende, dat 't slechts een formaliteit was geweest. Na de echtscheiding had hij het huwelijk wil len laten inschrijven. De officier van justitie vondt de ge pleegde bigamie zeer ernstig. Verdachte heeft het huwelijk, ondanks waarschuwin gen, willens en weten aangegaan. Spreker eischte tegen den man, die reeds meer malen werd veroordeeld, een jaar gevan genisstraf. Uitspraak 20 Mei. Op 'n drogen weg moet uw auto bij 40 km per uur binnen 16 meter kunnen stoppen. Maar bij 80 km per uur is die remweg niet 32, maar 64 meter! PATER P. FRIGGE O.F.M. De weleerw. Pater P. Frigge O.F.M., se dert 1917 kapelaan aan de Hartebrug-paro- chie, gaat Leiden verlaten. Dinsdag ver trekt pater Frigge naar het klooster te Nieuwe Niedorp. Zooals bekend, is pater Frigge reeds geruimen tyd ziek en verbleef hij de laatste weken in het St. Elisabeth- gesticht. Honderden, die dit bericht lezen, zullen in zioh voelen oprijzen een diep gevoel van groote waardeering, van oprechten eerbied voor den voorbeeldigen priesterlijken ar beid, door dezen edelen mensch en waar- digen priester in al die jaren verricht. In de parochie en in plaatselijke organisaties. Wij willen pater Frigge de verzekering geven, dat hem blijven vergezellen de gevoe lens van sympathie en dankbaarheid van honderden; de „Hartebrug" en Leiden ver geten pater Frigge niet! En wij bidden hem toe de kracht der berusting en de vreugde der berusting in het offer, dat van hem wordt gevraagd.... Wie pater Frigge nog noodzakelijk moét spreken, kan daarvoor gelegenheid vinden in het St. Elisabethgesticht, waar de pa ter tot Dinsdag vertoeft. 19 MEI 1937. Op dien dag wordt in de groote zaal van de Stadsgehoorzaal des avonds om 8.15 uur 4e PROPAGANDA VERGADERING van de afdeeling Leiden der R.-K. Staats partij gehouden. Het staat wel vast dat deze alle vorige in belangsteling zal overtreffen. En terecht! Vooreerst staan we nu vlak voor de ver kiezingen en het is merkbaar dat de kie zers hoe langer hoe meer „op tempera tuur" komen. Het enthousiasme is voor goed opgelaaid! Vervolgens zal dien avond als spreker komen de beroemde en geliefde redenaar HENRI DE GREEVE. De omstandigheden voor het welslagen van deze meeting zijn dus wel uitermate gunstig en wij rekenen dan ook op een mas sale opkomst. De entréekaarten, verkrijgbaar bij de firma Zandvliet aan de Haarlemmerstraat 117a, kosten slechts 15 CT. PER PERSOON. Plaatsbespreking, die gezien de te ver wachten toeloop dringend wordt aanbevo len, 10 ct. per persoon. Wij zijn benieuwd naar den STORMLOOP. Met dat al hebben wij dringend behoefte GELD. 5 groote propagandavergaderingen in de groote zaal van de Stadsgehoorzaal, met de meest uitgelezen sprekers, kosten geld. De verspreiding van niet minder dan 7 maal 20.000 strooibiljetten kost geld. Evenzoo de verspreiding van 6000 mo delstembiljetten en een gelijk aantal bro chures. Weet U dat vijf weken lang de „Leidsche Courant" bij alle Katholieken gratis be zorgd wordt? Hebt U niet gezien, dat honderden ver- kiezings-platen getuigen van de trouw aan de Katholieke Staatspartij. En dit alles is nog maar een enkele greep! Maar toch genoeg om te laten zien dat wij zitten te springen om geld. Uwe bijdragen worden gaarne ingewacht Stationsweg 8a. Steunt ons met milde gaven! Het is allernoodigst. Propagandaclub „Dr. Schaepman". NED. VER. VOOR LUCHTBESCHERMING In de gisteravond gehouden bestuurs vergadering van de afdeeling Leiden der Ned. Ver. voor Luchtbescherming werd met erkentelijkheid een aanbod aanvaard van dr. W. P. Jorissen, die een aantal boekwerken, betrekking hebbende op den chemischen oorlog en de luchtbescher ming in bruikleen aan de afdeeling wilde afstaan. Besloten werd binnenkort een openbare propaganda-avond te beleggen, waar eenige bij uitstek deskundige sprekers de gevaren van een eventueelen luchtoorlog zoomede de beschermingsmaatregelen daartegen zullen uiteenzetten. Bij het gemeentebestuur zal worden aangedrongen op de beschikbaarstelling van een lokaliteit, welke als gaskamer kan worden ingericht. Dr. Renaud bepleitte de wenschelijk- heid van de oprichting van een Instituut voor Luchtbescherming, waar de ingeze tenen tegen een kleine vergoeding volle dig worden ingelicht over alles wat met deze materie in verband staat. Met verschillende autoriteiten zijn de onderhandelingen over de inrichting van een systematischen gasdienst nog gaande. DALEND WERKLOOZENCIJFER Ook deze week gaf weer een gunstiger beeld van de werkloosheid te zien, dan de overeenkomstige week van het vorige jaar. Toen bedroeg het totaal-aantal werkloo- zen 4376, thans op 6 Mei j.l. was dat 4183, of bijna 200 minder. De verdeeling over de verschillende be roepen was de volgende: Bouwarbeiders 830, fabrieksarbeiders 196, kantoorpersoneel 220, hotel-, café-, en rest.-personeel 61, hout bewerkers 169, kleermakers 77, land- en tuinbouwarbeiders 91, metaalbewerkers 612, sigarenmakers 21, technici, enz. 38, textielarbeiders 356, transportarbeiders 988, typografen 90, voedingsmiddenarbei- ders 232, vrouwen 202. Totaal 4183. 9 MEI 1937. R. K. Ver. „Hulp in de Huishouding en de Baby". Met dank aan den Schepper beschouwen wij de pracht van zon, maan en sterren aan het firmament; de aardt in al haar schoon heid met gewassen en bloemenweelde! Alles wat leeft in luchten en zeeën, op bergen en in dalen verkondigt ons de Grootheid, Almacht en Wijsheid van God. Doch Moeder met haar pasgeboren Wichtje in de armen spreekt ons van Gods oneindige Liefde.... Is er iets schooner in het leven dan een Moeder met haai kindje? Is er iets teerder in de wereld en meer huipoehoevend dan de mensch rn zijn eerste bestaan? De mensch toch, geschapen naar het beeid van God, met het wonderschoone levensdoel: „te leven tot in eeuwigneid voor God en Zijne Lieide". En voor de vrouw, du. het voorrecht heeft, haar kind tot dit verheven doel, leven en opvoeding te schenken heeft de mensch- heid over de geheele wereiu siechis één naam, die alles omvat, wat verborgen is in of Ier en liefde, den zoeten naam van.... Moeder. Moederweelde schenkt geluk, doch vraagt offerc en zeifvergeten. Moeder-zijn beteexient. liefde geven,'doch vraagt zware pachten. Moeder verzorgt niet alleen het lichaam van naar kind, doch heeft met vader ook de taaK ae ziel van het kind naar oorsprong en aoei van het leven, naar God te leiden. Wij vieren de Meimaand in al haar schoonheid en jonge pracht, de feestmaand van Moeder Maria, de lieve Moeder Gods, doch ook de Moeder der menschheid. Aan hare Moederzorgen verirouwen wij de Cniisteiijke huisgezinnen tot redding der wereld. Maria s voorspraak en bescherming smee- Ken wij vooral voor de Moeders! Haar invioed, haar .oewyamg, haar of fers, naar gcueeie leven ais vooroeeid van een „vrome vrouw", levend .voor God en haar gezin, moet de sterke schakel zijn, die de toekomst der menschheid, in onuer- werpmg en naleving van Gons wetten, weer vast legt om Gods oneindige Barmhartig heid en Liefde voor de wereld. Helpt ons de hulpbenoevend*. Moeders te steunen en bij te staan voor haar schoone levensroeping. Het Bestuur v. d. R. K. Ver. „Hulp in de Huishouding en de Baby". PAARD DOOR EEN WINKELRUIT. Hedenmiddag om twaalf uur is een paard, dat gespannen was voor een bestelwagen van v. Gend en-Loos vanaf de brug tus- schen Hooigracht en Pelikaanstraat bij het nemen van de bocht naar den Oude Rijn, met de kop door den winkelruit ge gaan van de groen ten zaak van v. d. B. aldaar. De oorzaak schijnt, het te' ruim nemen van de bocht te zijn geweest. Het paard werd bloedend aan den kop ge wond. AGENDA LEIDEN. Zondag. Encycliekmeeting. R.-K. Sportpark 3 uur. Dinsdag, R. K. Metaalbewerkersbond, afd. Leiden, Bondsgebouw, 8 uur. Donderdag. Feestavond R.K. Vrouwenbond St. Antoniusclubhuis, Mare. Donderdag, 3 October-Vereeniging, leden vergadering in „De Turk", 8.15 u. Vrijdag. „Bluf", Leidsch Studentenbond, Schouwburg, 8.15 uur. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokters: Jasperse, Nieuwzwaag, Meyboom, Poort man en Verbrugge. De Zondagsdienst der huisartsen te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Hugenholtz, Te! 390. De avond-, nacht en Zondagdienst der apotheken wordt waargenomen: Van Vrijdag 7 tot en met Zondag 9 Mei a.s. neemt waar Apotheek: C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, telefoon 523. Voor Oegstgeest worden deze dien sten waargenomen door mej. J. Doedens, "W ilhelminapark 8, Oegstgeest Te! 274. Ji5 KOLEN VOORJAARSPnlJZEN Thans gelden de LAGE YOOR- JAARSPRlJZEN voor CALOR-kolen Dit beteekent: veel besparen als U NU koopt! Afname desgewenscht voor 1 Julia «.Vraagt prijscourant bij: HOGbE NIGRSCH'mEG 148 TELEFOON 2760 (3 LIJNEN) 600STE BOEFJE. Maandag 10 Mei a.s. geeft het Ver. Rott. Hofstad-Tooneel, Directeur van der Lugt Meisert in der; Schouwburg alhier de 600ste voorstelling van het bekende en vermaarde stuk Boefje, waarin Araiie v. d. Lugt Mel- sert-v. Ees dan ook /uor de 600 ste maal de rol van Jan Grovers zal spelen. LEIDSCHE UNIVERSITEIT. Bezoek van den Tsjechischen Minister van Onderwijs. De Tsjechische Minister van Onderwijs, Dr. E. Franke, heeft gisterenmiddag een bezoek gebracht aan de Leidsche Univer siteit. Zijne Excellentie was vergezeld van zijn secretaris Dr. R. Stansky, Dr. F, Praus, onder-directeur van het ministerie van on derwijs en Dr. Krno, gezant van Tsjecho- slowakije. Van Nederlandsche zijde waren aanwe zig de Minister van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen, Prof. Dr. J. R. Slotemaker de Bruine, de chef van de afdeeiing Hooger Onderwijs, Mr A. J. L. van Beeck Cal- koen, de president-curator Mr. A. van de Sande Bakhuyzen en de secretaris van Cu ratoren, Mr. P. J. Idenburg. Het gezelschap bezocht eerst de Universi teitsbibliotheek, waar het, bij ontstentenis van den bibliothecaris, ontvangen werd door de conservatrice Mej. Dr. H. J. A. Ruys. Dr. Franke, die zelf in een bibliotheek werkzaam is geweest, legde een bijzonder diepgaande belangstelling aan den dag voor alles wat hem getoond werd. De conser vator voor de handschriften, Prof. Dr. H. P. Blok, had een aantal belangrijke hand schriften geëxposeerd, waarvan vooral en kele die betrekking hadden op Comenius de aandacht trokken. Daarna begaf het gezelschap zich naar het Academiegebouw, waar het in de Se naatskamer ontvangen werd door den ree tor magnificus, Prof. Dr. J. van der Hoeve, den secretaris van den Senaat, Prof. Dr. J. A. J. Barge en een aantal hoogleeraren. De rector magnificus sprak de bezoekers toe. In de examencommissie voor nuttige handwerken te Amsterdam is benoemd tot paatsvervangend lid mej. W. C. de Nie, alhier. EINDEXAMEN H.B.S. De data der eindexamens voor de ver schillende Hoogere Burgerscholen alhier zijn als volgt: R.K. H.B.S. op 15, 16, 17, 18 en 19 Juni; Christ. H.B.S. op 25, 26, 28, 29, 30 Juni, 1 en 2 Juli. Tot deskundigen zijn benoemd: A. J. A. Busquet, Den Haag, dr. J. Boeseken, Delft en dr. J. de Zwaan, alhier. Gem. H.B.S. voor meisjes op 29, 30 Juni, 1 en 2 Juli. Deskundigen: dr. J. van der Bilt, Utrecht, dr. C. Lakeman, Heemstede, mej. dr. C. Serrurier, alhier. Gem. H.B.S.: op 29, 30 Juni, 1, 2, 3, 5, 6, 7 en 8 Juli. Deskundigen: ir. J. M. Radema ker, alhier, dr. L. H. Louwe Kroymanse, Bilthoven, ds. A. Hulshof, Utrecht. In diverse commissies zijn voorts nog benoemd: ds. J. Ph. Makkink, dr. W. P. Jo rissen, mevr. H. Ph. OvereynderMesenig en dr. A. J. de Sopper, allen alhier. Tot plaatsvervangend lid van de com missie van het hoofdakte-examen te Den Haag is benoemd dr. J. van der Ham, al hier, te Haarlem de heer D. G. Magé al hier. De vervoersopbrengsten der Noord- Zuid-Hollandsche Tramweg Maatschappij gedurende April 1937 (ongecontroleerd) waren: totaalopbrengst 225.039.tegen 243.071.— in 1936. Op 1 Juni hoopt de heer A. Koome al hier, den dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaar in dienst trad als conducteur bij de JToord-Zuid-Hollandsche Tramweg- Maatschappij. BIOSCOPEN. Luxor. Het programma van deze week brengt als hoofdfilm de geestige operette-film „Eén Madel vom Ballet" met Anny Ondra, Erika Körner en Victor Staal in de hoofd rollen. Een geestige film inderdaad, waarin Anny Ondra zorgt voor de note gaie, om dat zij op vlotte, lustige wijze kleur en le ven weet te geven aan 'n verhaal van strijd tusschen twee vrouwen om één man, om tenslotte zelf met den buit te gaan strij ken. Het spreekwoord: twee honden vech ten om een been, de derde loopt er hard mee heen, wordt hier volkomen bewaar heid. Leuke muziek en aardige melodieën v/eten bovendien voor 'n goede muzikale omlijsting te zorgen. In een geheel andere sfeer speelt de film „Het geheimzinnige eiland", een Warner Bros-film. Het verhaal in deze rolprent wordt afgedraaid op een eenzaam eiland ergens in de verre Oceanen, waar 'n blan ke het parelvisscherijbedrijf uitoefent met behulp van de negers. Bij een schipbreuk komt een ander jongmensch het weinig aantal blanken vermeerderen. Later wordt hij verdacht een moordenaar te zijn, doch de verrassende wending blijft ook hier niet uit en het slot brengt ook hier weer de ge lieven bij elkaar. Een programma voor vol wassenen.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2