ZATERDAG 8 MEI 1937 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 15 KORFBAL NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Om den Holland-beker: NoordZuid. Ie klasse Gelderland. RapiditasEkea. Ie klasse Overijsel: AKCNaas. Ie klasse Noord: VitesseRood Zwart; SpartaNic. Ie klasse Zuid: Rood WitOranje Wit. 2e klasse Z.H.: Vreewijk-Fluks II; Het Zuiden IIVelox. WANDELSPORT „Doe os" Morgen gaan onze tippelaars naar Hille- gom, waar wordt deelgenomen aan de 30 K.M. Bloembollenmarsch van de R.K.W.V. „St. Christofhorus". De reis naar Hillegom wordt gemaakt per fiets, vertrek 9.30 uur vanaf Oude Singel 148. Voor onze athleten morgen wederom buitentraining op het R. K. Sportpark „Haagweg", aanvang 12 uur. LAWNTENNIS NED. LAWNTENNISBOND. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Overgangsklasse: Game ILeiden I. 3e klesse A Zuid-West: Leiden IISIOD III; Leiden IIIOptimisten II. 3e klasse B Zuid-West: Leiden IV Double Fault. WIELRENNEN DE RIJSWIJKSCHF WIELERBAAN. Het openingsprogramma. Het openingsprogramma van de Ryswijk- sche wielerbaan op 17 Mei a.s. (Tweeden Pinksterdag), is thans bekend. In den stayerwedstrijd zullen uitkomen de Neder- landsche '•enners Wals en Snoek, die den geblesseerden Matena zal vervangen, de Duitscher Krewer, de Belg Meulemans en de Franschman Seres.- In den internationalen sprint wedstrijd zullen aan den start verschijnen de onaf- hankelijken Beukers, van den Heuvel, Ge rard Leene, de Belg Arlet en de kampioen van Perzië, Ali Bahador, die reeds geruimen tijd in Europa vertoeft. BILTARTEN KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Eerste klasse klein biljart. Gistermiddag zijn de wedstrijden om het kampioenschap van Nederland eerste klasse cadre klein biljart te Rotterdam begonnen. De uitslagen van de middagpartijen luiden: pnt. brt. h.s. gem. Van Loon 300 26 81 11.53 Jacobs 300 26 141 11.53 Hendriks 300 12 82 25.— Nordhausen 132 12 43 11.— Poyck 300 19 144 15.79 Kooien 139 19 24 7.32 Kohier 224 32 29 7.— Van Deventer 300 32 59 9.38 Van Loon 285 28 54 10.17 Kooien 300 28 49 10.71 Poyck 282 22 79 12.82 Nordhausen 300 22 44 13.63 De uitslagen van de avondpartijen luiden: Jacobs 300 12 148 25.— Kooien 211 12 50 17.58 Hendriks 300 8 166 37.50 Poyck 155 8 78 1937 Kohier 192 28 35 6.85 Nordhausen 300 28 39 10.71 Jacobs 154 13 103 11.85 Hendriks 300 13 61 23.08 Van Deventer 90 15 23 600 Van Loon 300 15 .80 20.— LEIDSCHE BILJARTBOND. Pers. kampioenschap 4e klasse. Gisteravond zijn de wedstrijden voor bovengenoemd kampioenschap voortge zet. Waller en Offenberg hebben de lei ding genomen door hun twee partijen te winnen. Boom bezet de 3e plaats, terwijl v. Rijzen, Hendriks en Wassink de onder ste plaatsen bezetten. Er is dien 2en avond vrij hoog gespeeld, vooral Offenberg en Boom hadden er zin in. De volledige uitslagen luiden: M. Hendriks 76 37 9 2.05 A. H. Waller 100 37 10 2.70 A. Offenberg 100 22 22 4.54 J. Wassink 39 22 13 1.77 A. H. Waller 100 40 14 2.50 I. v. Rijzen 83 40 14 2.07 A. Offenberg 100 42 12 2.38 M. Hendriks 75 42 10 1.78 J. Wassink 76 30 10 2.53 B. Boom 100 30 12 3.33 Het wedstrijdprogramma voor Dinsdag- avond luidt: 7.30 I. v. RijzenA. Offen berg; 8.15 J. WassinkM. Hendriks; 9.00 I. v. RijzenB. Boom: 9.45 A. H. Waller J. Wassink; 10.30 B. BoomA. Offenberg. pfy. /ouuk's avoncfó tot uur vóór zonsopgang ü&gJ fijn geluidssignalen verbo- den: knippert dan met de koplichten als attentlesein1 fDSSIGJlAAL VSR&OUSN GEMENGDE BERICHTEN VRACHTAUTO RIJDT TROTTOIR OP. Twee personen gewond. Gisteravond is in de Groote Leliestraat te Groningen een vrachtauto, bestuurd door H. H. uit Zuidbroek, vermoedelijk tengevolge van slijtage aan de stuurin richting plotseling het trottoir opgereden. De auto kwam tegen een huis terecht. De deur van het huis werd vernield. Twee dames, de 74-jarige mevrouw M. O. en de 43-jarige mevrouw J. F. K., die op het trottoir wandelden, werden gegrepen en tegen de straat geworpen. Beiden be kwamen letsel. Mevrouw K. was er zoo ernstig aan toe, dat zij naar het acade misch ziekenhuis moest worden vervoerd, waar zij is opgenomen. Mevrouw O. kon nar huis worden overgebracht. Tegen den bestuurder van de auto is procesverbaal opgemaakt. De auto Is in beslag genomen. BDERDERIJ AFGEBRAND Zieke vrouw met moeite gered Gistermiddag is door onbekende oor zaak te Zeddam brand ontstaan in de wo ning van de weduwe H. Hunting. De vrouw, die ernstig ziek te bed lag, kon op het laatste nippertje worden gered. Het vee, bestaande uit varkens en geiten, kwam in de vlammen om. De brandweer stond machteloos tegenover de vuurzee, zoodat de woning en de daarachter gelegen boerderij tot den grond toe afbrandden. Van den inboedel kon niets worden gered. Verzekering dekt de schade. ERNSTIGE VECHTPARTIJ Toestand van slachtoffer ernstig Gistermiddag kwam bij den arbeider F. van Moorsel in de Van Hogendorpstraat te Eindhoven een schilder P. R. zijn beklag doen, dat de betaling van een ruit, die de schilder aan Van Moorsel had geleverd, wat lang op zich liet wachten. De schilder wilde zich schadeloos stellen door een andere ruit uit de woning van zijn schuldenaar te snijden. Dat liet Van Moorsel echter niet over zijn kant gaan en er ontstond een woordenwisseling, die er op uit liep, dat na eenige oogenblikken Van Moorsel, nageloopen door den schil der de straat kwam opgeloopen en op eenigen afstand van zijn woning bloedend ineen zakte. Dit tooneel veroorzaakte groote conster natie en spoedig was dan ook de politie ter plaatse, die den schilder in arrest stel de. De man beweerde, dat Van Moorsel bij de woordenwisseling een schop zou hebben genomen om hem een slag toe te brengen, doch zich daarbij per ongeluk aan den hals had verwond. De politie acht het echter niet uitgesloten, dat de schil der zijn tegenstander met een mes heeft gestoken. Zij heeft een mes, dat in de woning van Van Moorsel gevonden werd, in beslag ge nomen. De toestand van het slachtoffer, dat naar een ziekenhuis is vervoerd, is ernstig. AMSTERDAMSCHE DIAMANT HANDELAREN OPGELICHT Sluwe oplichters slaan op geraffineerde wijze hun slag Twee diamanthandelaren te Amsterdam nebben bij de politie van het' bureau Jo nas Daniël Meyerplein aldaar aangifte ge daan. dat zij door drie buitenlanders zijn opgelicht voor een partij diamanten ter waarde van ruim ƒ31.000. Van deze drie buitenlanders staat nóg riet vast, tot welke nationaliteit zij be- hooren; een hunner is vermoedelijk een Belg, terwijl de beide anderen resp. En- gelsch en Duitsch spraken. Zij vervoegden zich Dinsdag op het kan toor van de beide diamanthandelaren, dat gelegen is in het centrum van de oude stad. Na korten tijd hadden zij hun be- i langstelling gevestigd op een partij kost- bare diamanten, waarover langen tijd werd onderhandeld. Woensdag kwamen zij te rug en na lang heen en weergepraat wa ren de a.s. koopers het tenslotte vrijwel eens. Zooals de gewoonte is, waren de diamanten verpakt in een enveloppe. Na de geslaagde onderhandelingen, zei den zij Vrijdag terug te zullen komen om de koopsom te deponeeren. Zij zouden dan tegelijkertijd de kostbare steenen in ont vangst nemen. De drie. buitenlandsche diamantkooplie den verschenen echter niet. Tenslotte kre gen de beide Amsterdamsche handelaren argwaan. Zij bekeken nog eens nauwkeu- i rig de enveloppe en kwamen toen tot de ontstellende ontdekking, dat deze tijdens de laatste onderhandeling verruild was voor een andere enveloppe, met een vol- komen waardeloozen inhoud. I De recherche van het bureau Meyerplein werd onmiddellijk van het gebeurde in kennis gesteld en terstond is een onder- i zoek ingesteld in de hotels, waar de vreem delingen gezegd hadden, verblijf te hou- I den. Begrijpelijkerwijze hadden zij het bezoek van de politie niet afgewacht. De vogels waren met de diamanten gevlogen. Per radio is het signalement van het drie tal verspreid. Zij hadden als namen opge geven L. Craade-Chatel, Moritz Levy en Braun. Levy sprak Duitsch, terwijl Braun zich van de Engelsche taal bediende bij de on derhandelingen, die voor hen zoo'n suc cesvol verloop hebben gehad. De politie heeft o.a. alle grensstations gewaarschuwd Witter dan wit worden Uw tanden indien U poetst met Tabe 60 en 40 ct. Dooi 20 ce. IVOROL DE MOORDAANSLAG IN HET WITTE HUIS TE ROTTERDAM. Het signalement van de daders, die nog voortvluchtig zijn. In verband met den moordaanslag in het Witte Huis verzoekt de Commissaris van Politie Centrum, bureau Witte de Withstraat te Rotterdam, alle personen die inlichtingen kunnen geven over onder staand signalement van de vermoedelijke daders, zich te willen melden aan zijn bu reau. Signalement van den dader: ongeveer 30 jaar, lengte 1.651.70 Meter, slank figuur, smal bleek gezicht, zwart achterover ge kamd haar, glad geschoren, droeg op het oogenblik van den aanslag een blauwe jas, donkere broek en liet op de plaats van het misdrijf een bruinen gleufhoed met veertje achter, nieuw model alsmede een paar bruine glacé-handschoenen met opgestikte naden. Signalement medeplichtige: 30 a 35 jaar, lengte 1.75 Meter, hoekig gezicht uitste kende jukbeenderen, bleek van kleur, blond haar (valt nogal uiteen) glad gescho ren, grijs colbertcostuum. WIE KAATST MOET DEN BAL VERWACHTEN. Arm volk alsMussert wint. De „Voorwaarts" meldt uit Oldenzaal: Op het huis van den groepsleider der N. S B. hadden de fascisten een lichtrecla me aangebracht, waarop de leuze Mussert wint. Fel straalden deze woorden ook Dinsdagavond weer in de duisternis, tot dat onze partijgenooten eveneens een licht bord plaatsen op de naastgelegen woning, vermeldende de woorden „Arm volk als...", zoodat er dus de zin kwam te staan, die als volgt luidde: „Arm volk alsMussert wint." Vlugger dan verwacht werd was de leider geslagen en, reeds voordat de ver lichting goed was aangebracht, werd „Mussert Wint" gedoofd. LUCHTVAART DE „SPERWER" OP SCHIPHOL TERUG. Toen gistermiddag te half vier de luid spreker in het restaurant van Schiphol aan kondigde, dat de „Sperwer" in aantocht was, rees bijna aan eik tafeltje iemand op, om de thuiskomende bemanning en pas sagiers te gaan begroeten. Bij het uitstappen zag men niets dan vroolijke gezichten. Het was duidelijk, dat niemand het gebeurde te Athene, waar de „Kievit" een noodlanding heeft moeten maken, al te ernstig had op genomen. Wij hadden een kort onderhoud met den gezagvoerder Frijns, die met de „Sperwer" de inzittênden van de „Kievit" had terug gebracht. Hij beschreef de plaats, waar de noodlanding moest worden uitgevoerd als een klein strandterreintje, waar verschil lende parasols op cementen voetstukken stonden. Bij zijn landing heeft de „Kievit" eenige van deze paaltjes omvergeworpen. Het huis, dat hij volgens de berichten bij zijn uitloop heeft geraakt, was een een voudige houten schuur, waarin wat stoelen stonden. Op het moment, dat de „Kievit" met het huisje in aanraking kwam, was de machine reeds zoo goed als tot stilstand gekomen. Een der passagiers, mr. A. Mesritz uit Heemstede, die 3 April van hier naar Bata via is vertrokken en met de „Kievit" de huisreis maakte, zeide ons, dat bij nade ring van Athene een loodblauwe wolken kolom zichtbaar werd. Het was werkelijk verschrikkelijk weer. Ieder begreep onmiddellijk, dat de lan ding zeer moeilijk zou zijn. Het vliegtuig I kruiste even boven Athene, doch piloot Moll achtte het niet verstandig zich in het centrum van het noodweer te wagen. Of schoon er nog benzine genoeg was om nog eenigen tijd in de lucht te blijven, besloot de gezagverder toch net toestel aan den grond te zetten. Het noodweer breidde zich immers uit in onze richting, aldus de heer Mesritz, en wanneer wij langei in de lucht waren gebleven, zou de situatie er nog maar moeilijker op zijn geworden. Moll koos een smal strandterrein bij Piraeus, in een vrij bewoonde buurt. „Voelde u zich niet onprettig, bij deze noodlanding?" vroegen wij den heer Mes ritz. I Onze zegsman ontkende dit. Alle inzit tenden van het vliegtuig, ook de Ameri- kaansche dame, die o.e reis meemaakte, waren wel benieuwd naar den afloop, doch eigenlijken angst hebben zij niet gevoeld. Op het commando „riemen om", hebben allen zich kalm op hun plaats gehouden. De heer Mesritz was vol lof over de wijze, waarop de noodlanding is volbracht. Zware schokken hebber, de inzittenden niet ge voeld. De fleschjes in het valies van den heer Mesritz waren alle heel. Den avond hebben de passagiers en de bemanning genot-gelijk op het terras van hun hotel doorgebracht. De Grieken, die zij daar gesproken hebben, verklaarden, dat het noodweer van den middag er een was, zooals men daar in geen jaren had meegemaakt. Ook de twee andere Hollandsche inzitten den, de heer en van Woerkom en Haas, wa ren vol lof over de manoeuvres van den piloot. UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN DEN RIJN. •ONGELUK BU DE ARTILLERIE UIT LEIDEN. Soldaat brak een arm. Een der paarden van het artilleriekorps te Leiden gleed bij de kromming Achter wegCommandeurslaan uit. Alle andere paarden die in draf waren, konden met tijdig worden ingehouden. Gevolg daar ter plaatse een chaos van paarden, kanonnen etc. Een der soldaten kwam hevig in het gedrang en onder een paard. Toen alles tot stilstand was gekomen en dr. Hueting intusschen de militair in behandeling kon nemen, bleek dat deze een armfractuur had opgeloopen. Hij is naar het hospitaal vervoerd. Tegen een boom gebotst. Van een auto brak midden op den Commandeurs laan de stuurinrichting waardoor de be stuurder de macht over de auto kwijt was. De auto vloog tegen een boom op en een erin zittend jongetje vloog door den schok door de voorruit. Het liep nog vrij goed af, dank zij de matige gang die gereden werd. Het jongetje is verbonden. Het bleef bij materieele schade. De auto was nogal vernield. St. Barbaravereeniging. Gisteravond hield de R. K. Begrafenisvereeniging „St. Barbara" haar jaarvergadering onder lei ding van den voorzitter, pastoor Hesp. Het jaarverslag van den secretaris getuig de van het mooie werk door de vereen, verricht, het door de leden om beurten belangloos grafwaarts dragen van medele den. Het financieel verslag van den pen ningmeester de heer M. J. Alkemade gaf een batig saldo te zien van 80.De re kening, nagezien door de heeren C. v. d. Marei en C. J. Boskamp bleek geheel in orde. De penningmeester werd gedechar geerd. De contributie werd op voorstel van het bestuur vastgesteld ais vorig jaar. De periodiek aftredende bestuursleden H. W. Grimbergen en Jac. Meijer werden met bijna algemeene stemmen herkozen. V. V. V. Dezer dagen is de Gids van Vreemdelingenverkeer verschenen. Zoo als ook vorige jaren ziet het boekje er frisch en keurig uit. Er komen verschei dene foto's van strand, duinen, mooie plekjes in de gemeente, in voor. Tevens heeft het een mooien omslag versierd met een teekening van mej. Bottema, voorstellende een meisje op het strand in badcostuum. Alle gewenschte inlichtin gen kan men er in vinden, voornamelijk over hotels, pensions, het huren van ka mers en van algemeenen aard. Ook nog een uitvoerige adreslijst van hotels, pen sions, gemeubileerde kamers, enz. De gids zal zeker grooten aftrek vinden. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Eindexamens H.B.S. Tot gecommitteer den bij het afnemen van het eind-examen aan de Christ. H.B.S. te Alphen a. d. Rijn op 5, 6 en 7 Juli zijn aahgewezen: dr. J. van der Bilt,Utrecht; dr. C. Lakeman, Heem stede; mej. dr. C. Serrurier, Leiden. Geboren: Helène Nicoline Wilhel- mina d. van J. M. de Roon Hertoge en F. C. Voorma Cornelia Jacoba d. van C. A. van Wieringen en J. H. van der Ent Braat Clara Elizabeth Clasina d. van N. M. Kleijn en A. M. Hottinga. Gehuwd: Jacobus Goedhart 32 j. en Maria Johanna van der Tol 26 j. Ger- rit Klaas Haspels 25 j., te Haarlemmer meer, en Barbara Neeltje van Dijk 20 j. Jan Roos 44 j. en Aaltje van Zoomeren 42 jaar. Overleden: Erkje Broker 80 j., wed. van J. Kapteijn Klasina van Schagen 80 j., wed. van W. Kleijn Dirkje Bulk 60 j., geh. met T. Oudshoorn Anthonie Pannevis 74 j., wed. van M. S. Otto. Gevestigd: Petrus C. J. J. G. en Cornells P. B. Q. G. Doedens, Gaslaan 9a van Voorhout Efie Prins, Hoorn 17, van Zaltbommel Clasina A. van Eijg, Noord einde 13, van Ter Aar Antonia Boer, v. Boetzelaerstr. 48, van Ter Aar Cor nells Bakker, Pr. Hendrikstraat 17, van Leiden Dirk Ramp en gezin, Steekter- weg 53, van Hazerswoude Johanna E. v. d. Boon, Hooftstraat 129, van Engeland Wed. M. Zwart geb. Bek en gezin, Zuideindscheweg 3, van Oostdongeradeel Pieternella van Zoomeren, Hugo de Grootstraat 1, van Delft Karei de Rooü en gezin, Toussaintstraat 33, van Gouda Willem B. v. d. Brugge, Zaalbergstraat 58, van Rotterdam Teunis Waarts, Steekterweg 106, van Delft Johannes Gerse, Trompstraat 11, van Overschie Melis Lieftinck, van Dijkstraat 27, van Vlaardingen Dirkje W. van Leeuwen, van VeJzenstraat 8, van Franeker Hu- bertus van den Nieuwendijk, Willemstr. 37, van Rosmalen. Vertrokken: Marius G. v. d. Kloot Meijburg naar Rheden Elisabeth M. J. Brokerhof naar Sambeek Mattheus F. D. Verboom naar Reeuwijk Neeltje Zuidam naar Bodegraven Wed. G. F. L. van Voorthuyzen geb. van Griethuizen naar Den Haag Comelis Boele en echt- genoote naar Zeist Nicolaas Keizer en gezin naar Boskoop Willemina Dom burg naar Boskoop Maarten van Dol- der naar Reeuwijk Gerrit J. Molenaar naar Rotterdam Engelbertus A. van Egmond naar Boskoop Floris Bourier I nar Amsterdam Aafje Kemp naar Ter Aar Arie G. Schram de Jong en gezin I naar Middelburg Antje G. Roos naar Woubrugge Maria van Wetten naar Leiden Alijda Derks naar Bloemendaal Pieter J. Lens naar den Haag Klaas G. Heidstra en gezin naar Berkhout Willem Kammeraad en gezin naar Am sterdam Petrus E. Heemskerk en gezin naar Amsterdam Maria S. Abbink Spaink naar Utrecht Dina Molema naar Koudekerk Wilhelmus A. Lagen dijk naar Vlissihgen Wilhelmina P. Luyben naar den Haag Catharina l'Amie naar den Haag Maria D. de Mo- ree naar Bussum Nicolaas Schellinger hout naar Sassenheim Dirk B. Snel naar Rotterdam Nicolaas Tijsterman en gezin naar Amsterdam Comelis Jongbloed en gezin naar Leiden Petrus Wouters naar Alkemade Nicolaas van der Linde naar Medan N. O. I. Barbara N. van Dijk naar Haarlemmermeer Johannes Nuijen naar Rotterdam. BODEGRAVEN.» Geboren: Maria Dirkje d. van C. Jongkind en G. Deelen Marijke Jo hanna d. van C. Pel en J. M. Knoop Maria Clazina d. van N. den Hartog en J. A. Vreeken Anna Helena Anthonia d. van A. L. Bakker en A. C. Vergeer Arie z. van W. J. Hirschman en G. Rene- Getrouwd: C. P. Klerks 20 j. en A. Baelde 24 j. C. de Ruijter 32 j. en P. Sluijk 28 j. Overleden: E. van Breukelen wed. van G. Roos, 84 j. A. van Wensveen 63 jaar. BOSKOOP. Gevestigd: A. W. M. Broekhoven van Nijmegen A. M. Voss van Nijme gen E. C. Aberson van Boskoop C. Huisman van Woerden J. van Muiswin kel van Rotterdam. Vertrokken: C. van Leeuwen naar Hekendorp J. E. de Rijke naar Drie bergen D. J. Boef naar Voorschoten J. P. van der Waaij naar Woerden J. van den Haselkamp en gezin naar Zwam- merdam A. A. G. van der Nagel en ge zin naar Zwammerdam N. Hogendoom naar Zwammerdam M. Kok naar Bent huizen C. van Dijk en gezin naar Reeu wijk G. Verboom naar Waarder N. van der Voorst naar Barwoutswaarder. KOUDEKERK. Geboren: Thomas z. van A. van der Meijden en M. Vergunst. Overleden: Barbara van der Horst 57 jaar. NIEUWKOOP. De Graal. Op Hemelvaartsdag heeft Pastoor Blom de leerplicht vrije meisjes tot 17 jaar in het Parochiehuis bijeengeroepen om ook de vrouwelijke jeugd alhier in het Graalverband te plaatsen. En mogen we afgaan op het „begin goed, al goed", dan kunnen we tevreden zijn. Het is een schitterend geslaagde bijeenkomst geworden. Niet weinig heeft daartoe bij gedragen de aanwezigheid van meer dan 30 Graalmeisjes uit Bodegraven in hun fleu rige costuums onder leiding van mej. Ver ver. Vooraf woonden zij ook het Lof in de kerk bij. Het hoofd van de Graalbeweging uit Lei den mej. Koedooder, die in afwisseling met mej. Canters reeds geruimen tijd een cur sus heeft gegeven voor een beperkt aantal oudere meisjes, opende de bijeenkomst en zette uitvoerig en keurig het doel uiteen. Vervolgens gaf de Graal uit Bodegraven op aanschouwelijke wijze eenige staaltjes van haar kunnen en kennen .Achtereenvol gens: spreekkoor, declamatie, tooneel, zang en tot slot een gemeenschapsspel. Daarna ging men naar een tweede zaal, welke concierge van der Weyden kwistig versierd had met bloemen en waar thee geserveerd werd. Onderwijl hield Pastoor Blom een puntig toespraakje, waarbij Pas toor zijn groote voldoening en dank uitte voor dit mooie begin. Inderdaad, want be gonnen kan worden met niet minder dan 35 leden. Aanmelding tot lid kan alsnog ten allen tijde geschieden bij mej. Rie Groe nendijk. De bijeenkomsten zullen voorloo- pig gehouden worden des Zondagsmiddags van 3 tot 4.30 uur. Zeilwedstrijd. De watersportvereenl- ging „Noord-Zuid" gaf op de Noordeinder- plas alhier, begunstigd door een flink zeil- briesje haar eerste wedstrijd van dit sei zoen. De uitslag hiervan is als volgt: Klase A: 1. P. van den Haak, 2. G. Pouw. Klasse B: 1. W. J. van der Laan. 2. Nic. Hoogerwerf. Klasse C: 1. P. Boer, 2. E. Augustinus. Klasse D: 1. N. de Pater, 2. Th Aker boom. Geboren: Joannes Hendricus z. van H. Markman en K. van der Voorn. Johanna Wilhelmina Maria d. van J. de Beer en C. H. Bakker. WOERDEN. WEDEROM EEN KINDJE VERDRONKEN. Na het treurig verdrinkingsgeval van twee kinderen in deze gemeente op Woens dag j.L is gisteren wederom een kind als slachtoffer van het water gevallen. Door tot nog toe onbekende oorzaak raakte het 4-jarig dochtertje van de heer Oskam in den Oude Rijn. Nadat het kind door een der buren op het droge was gebracht heb ben de doktoren Griethuizen, Schrijver en v. Dorsen drie uur lang, met behulp van een zuurstofapparaat, kunstmatige adem haling toegepast. Het mocht echter niet meer baten. De ouders verliezen hiermede hun eenig kind. Eindexamen H.B.S. Tot gecommitteer den bij het afnemen van het eind-examen aan de H.B.S. te Woerden op 12, 13, 14, 15 en 16 Juli zijn benoemd: mej. dr. J. G. Eymers, Utrecht; dr. J. E. W. Ihle, Amster dam; dr. E. Godée Molsbergen, s'-Graven- hage. Met bemanning en passagiers van de „Kievit".

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 15