J EEN WEEK HISTORIE ZATERDAG 8 MEI 1937 DE LEIDSCHE COURANT TIERDE BLAD - PAG. 13 MUItuil nillllliiiiilliiiiiiiiMiiiiii» 1r11111111111111111111111r11111M1111111111111111111111111111111111111111111111F DE „HINDENBURG" IN VLAMMEN. PROBLEMEN IN DE LUCHT VAART, WELKE OPNIEUW NAAR VOREN KOMEN. DE AS ROME-BERLIJN DRAAIT. DE NEDERLAAG DER JAPANSCHE RE GEERING. KATALANEN, DIE ELKANDER VERSLINDEN. In vlammen. Het grootste en fraai ste luchtschip ter wereld, de „Hindenburg" is Donderdag op het landingsterrein Lake- hurst in New Jersey in brand gevlogen en volkomen vernield. Het had, zooals het dat reeds herhaalde malen had gedaan, den Oceaan overgestoken en was na een zware reis in Amerika aangekomen, toen het boven Lakehurst getracteerd werd op een donderbui, die het gedurende een uurtje belette om de landingsmanoeuvre uit te voeren. Zoowel de „Hindenburg" als de „Graf Zeppelin" zijn reeds herhaaldelijk in donderbuien terecht gekomen en vaak door den bliksem getroffen, zonder dat dit eeni- gen nadeeligen irivloed op de met gas ge vulde gevaarten had. Deze donderbui werd de „Hindenburg" evenwel noodlottig, al thans wanneer men aanneemt, dat de lucht- kolos daardoor met electriciteit werd ge laden, welke zich ontlaadde in een groote vonk, zoodra de landingsgetouwen de aarde raakten. De „Hindenburg" vloog met een doffen knal in brand en stortte na enkele oogen- blikken als één vuurmassa neer. De meeste opvarenden hebben zich nog kunnen red den, doch een goede dertig zijn omgekomen. Dien eigen nacht zou het luchtschip weer moeten vertrekken met een aantal Ameri kanen aan boord, die de kroningsfeesten te Londen zouden gaan bijwonen. Het moet voor hen wel een eigenaardige gewaar wording zijn geweest, toen zij op Lake hurst aankwamen en hun luchtschip aan troffen als een vormelooze verkoolde massa. Een der eerste vragen, welke zich bij zoo'n ramp voordoen, is natuurlijk: Hoe is dat gekomen? Het antwoord op deze vraag heeft groote beteekenis voor de vooruit zichten van het luchtschepen verkeer. Is het sabotage geweest, zooals dr. Eckener in zijn Ijver, om de schuld alvast bij voorbaat van een eventueele constructie-fout af te schui ven, meent? Of is hel de donderbui ge weest? Het antwoord hangt nauw samen met deze vraag: Is het vliegen per lucht schip toch niet zoo ongevaarlijk als de vele succesvolle vluchten van de „Graf Zeppe lin" en de „Hindenburg" reeds hadden ge suggereerd? Haast alle groote luchtschepen zijn verongelukt, slechts de twee genoemde Duitsche luchtschepen schenen een uitzon dering te maken. Ondanks het succes der Duitsche lucht schepen waren en zijn er in de luchtvaart wereld velen, die meenen, dat het passa giersvervoer over lange afstanden en dus in de eerste plaats het transoceanische ver keer, niet met luchtschepen zal worden op gelost. Ondanks het feit, dat men m% vliegtuigen eigenlijk nog in het stadium der proefnemingen verkeert, al hebben de Amerikanen dan ook met hun Clipper- booten reeds een regelmatigen vliegdienst over den Stillen Oceaan geopend, vertrou wen zij, dat men de moeilijkheden van het transoceanische luchtverkeer slechts door het principe „zwaarder dan lucht" zal op lossen, waarbij dan nog voorkeur kan wor den gegeven aan vliegbooten of landvlieg- tuigen. Het groote bezwaar tegen de luchtsche pen is naast hun logheid en traagheid altijd de gasvulling geweest, welke het gevaar van ontploffing zeer groot deed zijn. Slechts het helium maakt daarop een uitzondering, maar dat is buitengewoon zeldzaam en dus erg duur. Ten gevolge van het succes der beide Duitsche luchtschepen, welke bij verschil lende gelegenheden ook boven ons land kwam, begon men in Nederlandsche scheepvaartkringen ernstig de mogelijk heid te overwegen van een luchtschipver binding met Nederlandsch Indië. Zelfs is het gekomen.tot een syndicaat, dat den Ne derlandsch en sportvlieger van Tijen, thans verbonden aan de Fokkerfabrieken, opdroeg de verschillende problemen te bestudeeren, in verband waarmee de heer van Tijen ge- ruimen tijd gedetacheerd was bij de lucht schepen werf te Friedrichshafen en ver scheidene reizen aan boord van de Duitsche luchtschepen meemaakte. Indien de Duitschers de beide luchtsche pen niet zelf noodig hadden voor hun trans atlantische diensten zou reeds verleden jaar een proeftocht naar Nederlandsch Indië on dernomen zijn. Het feit ook, dat men te Friedrichshafen nog geen buitenlandsche opdrachten kon aanvaarden heeft ertoe bij gedragen dat men nog niet tot uitvoering van de Nederlandsche plannen is kunnen somen. Deasdraait. De z.g. as Rome- Berlijn is in werking. Men merkt het aan de reislust der Duitsche ministers. Nog was Göring niet te Berlijn terug gekeerd van zijn Italiaansche reis, of von Neurath, de Duitsche minister van buiten landsche zaken, had zich reeds op weg be geven met dezelfde bestemming. Na hem zal von Blomberg, de rijksweerminister, een bezoek te Rome brengen. Wegens het „meeningsverschil" met het Vaticaan veroorloofden de Duitsche minis ters zich de onbeleefdheid om het Vaticaan voorbij te loopen, wat tegen de diplomatieke gebruiken is. Maar enfin, tegen den Paus kan men zich wel wat veroorloven. Dat Göring bij zijn terugkeer naar Berlijn de reis via Zuid-Slavië maakte, werpt nog eens een duidelijk licht op hetgeen hier wordt nagestreefd. Göring heeft prins Paul en Stojadinowitsj op de hoogte gesteld van zijn besprekingen te Rome en die van Ciano te Tirana en hij moet Zuid-Slavië voorstellen gedaan hebben voor een nau were samenwerking met Duitschland en Italië. De Duitsch-Italiaansche vriendschap stip pelt hier haar politiek vrij duidelijk uit. Zuid-Slavië was tot dusverre een der lan den, dat beweerde niet gekozen te hebben voor de een of andere samenwerking, maar deze beslissing te willen openhouden om zich op het beslissende moment te kunnen richten naar hem, die het land de meeste voordeelen biedt. Duitschland en Italië nu trachten op deze beslissing vooruit te loo pen. Door het aanbieden van gunstige voor waarden hopen zij Zuid-Slavië te kunnen losrukken uit het verband der Kleine En tente en in hun gelederen te kunnen doen plaats nemen. Japan. De Japansche regeering heeft bij de jongste Landdagverkiezingen den nederlaag geleden. De beide groote partijen hebben ook dit maal hun overwegende positie behouden. De Minseito, een partij met liberalen inslag, bleef de grootste en behaalde 178 zetels tegen 20.5 in de vorige samenstelling. De Seijoekai, dat is de meer conservatieve par tij, handhaafde haar aantal zetels op 175. De kleinere partijen en de onafhankelijken bezetten tenslotte tezamen 112 zetels. Het merkwaardigste resultaat heefl daarbij de arbeiderspartij, „de partij van de sociale massa's", verworven. Haar ledenaantal, 18 in het vorige parlement, werd verdubbeld en met 37 leden keert zij nu terug. Dit resultaat is voor de regeering en de militaire partij, welke achter haar staat, niet opwekkend, maar voor de groote Min- seito-partij ook niet. Men zou kunnen zeggen, dat de verkie zingsuitslag een nederlaag voor de regee ring beteekent. De intunidatiepolitiek van Hayasji mislukte, evenals zijn poging voor de vorming van een nieuwe politieke partij, die de kracht der beide grooten door ont binding moest breken, zonder succes is ge bleven. Maar men kan rustig aannemen, dat de regeering zich hierdoor in het ge heel niet van streek zal laten brengen en dat zij al heel weinig lust gevoelt om het veld te ruimen voor de groote oppositie partijen. Zij vindt daarvoor weer steun in het feit, dat de uitslag ook niet getuigt van de wensch van het volk, dat de oude politieke partijen de leiding zullen hernemen. Daar op wijst juist de sterke toeneming van de arbeiderspartij. Haar programma geeft wel licht de gevoelens van het volk het beste weer. Eenerzijds wenscht men het land te onttrekken aan de overheersching van de militaire groepen, anderzijds echter wenscht men een einde te maken aan de macht van de kapitalisten. De steeds grootere oeco- nomische moeilijkheden, die Japan mee maakt en welke nog toenemen onder den invloed van de prijsstijging, die aan het sociale probleem scherpere kanten geeft, maken deze wenschen levendig. Men eischt sociale maatregelen en hervormingen, wenscht herstel van vrijheden en eischt, dat de rijkdommen niet aan bepaalde per sonen, maar aan het land als geheel ten goede zullen komen. Dit is daarom zoo merkwaardig, schrijft de „N.R.Crt.", omdat deze linksche partij, die eenerzijds de militairen bestrijdt, an derzijds toch weer een programma heeft, dat nauw verwant is aan hetgeen door de jonge officiere'n in 1936 werd ontwikkeld, die eveneens geëischt nebben, dat het bezit der kapitalisten zou worden genationali seerd. Deze verwantschap van program is te herleiden tot een bloedverwantschap. Want velen der jonge officieren Kömen juist uit deze families op het platteland en zij kennen uit eigen aanschouwing de groote ellende, waarin hun familieleden verkeeren. Dit samengaan is eigenlijk volkomen ty peerend voor de verwardheid van den mo- menteelen toestand in Japan. Want uitein delijk zullen de bloedbanden, welke deze linksche groep aan de militairen binden, toch wel weer te sterk zijn dan dat een blijvend verzet tegen de militairen van deze zijde verwacht mag worden. Zoo ziet men, dat de partij, welke zich het sterkst tegen de defensie verzet, in wezen toch zeer nauw met het leger is verbonden. Rood Spanje. Ten slotte nog iets over Spanje. Het is er in Katalonië „Spaansch" naar toe gegaan en vooral in Barcelona, de hoofdstad, waar de anar chisten barricades hebben opgeworpen. Er zijn een paar honderd dooden bij gevallen en naar het zich laat aanzien is de vecht partij nog steeds niet ten einde. Deze twist onder de roode broeders on derling want beide partijen welke zich in Katalonië bekampen, zijn regeerings- aanhangers bewijst weer eens de on macht van de heeren aan de regeerings zijde om een behoorlijk bewind te voeren. De broeders, die hen het meeste steunen, of althans willen steunen, zijn de meest onordelijke elementen en hoe valt er met zulke steunpilaren te regeeren? Intusschen wacht Franco zijn beurt af en ziet toe, hoe zijn tegenstanders elkander levend ver slinden. VOETBAL Valsche kaarten-zwendel bij j den wedstrijd Holland-België I DE GEARRESTEERDEN WAREN ER IN GELOOPEN UIT HET KATHOLIEKE KAMP. I.V.C.B. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Om het kampioenscnap: BrabantiaWA Treffers—RKVVL. Zuid I le klasse: Sitt. BoysKimbria. Oost I le klasse: 's HeerenbergVosta. West I le klasse: HMSWilskracht; De Meer—TYBB. West II Prom. 2e klasse: DONKGVO. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. AFDEELING CENTRUM. 3e klasse B: SNA—DSV. Res. 4e kl. D: Lisse V:—TYBB 12.30 uur. AFDEELING ZUID. le klasse B: Alliance—Vogelenzang. 2e klasse C: EstoDonk III. Res. 2de klasse A: Wilhelmus IIAW II. 3e klasse A: VVL IIDHB II (43 min. 9—0). Res. 3e kl. A: L. en Snel IIBI. Zwart III 4e klasse C: VVL IV—PFC IV (12.30 u.) Prom.-deeradatie: Vitesse IILisse III; Lisse IVGeel Wit II; DEKTrekvogels. CLUBNIEUWS DER KATH. SPORTVERENIGINGEN. Docos: Voor morgen staan twee wedstrij den op het programma Docos III gaat naar de seriewedstrijden van Foreholte en speelt om vier uur tegen Foreholte II. We rekenen er op, dat beide puntjes door ons derde in de wacht ge sleept zullen worden. Docos a speelt te Oude-Wetering tegen Majella a. Beide ploegen spelen een flinke partij voetbal, zoodat het er spannen zal. Hedenavond 89 uur spreekuur Gezel- lenhuis Rapenburg, tevens aanmelding nieuwe leden en opga/e voor deelname aan den tocht naar R. K. NederlandOosten rijk. Woensdag 19 Mei begint de buitentrai ning voor junioren en senioren onder lei ding van den heer P. Kantebeen. Gisterenavond had in de Kruisvaart- burcht op de Garenmarkt een junioren- bijeenkomst plaats, welke door goede op komst, prettige stemming en gedachtenwis- seling mooi geslaagd is Steeds Hooger: Morgen zal Steeds Hoo- ger I een vriendschappelijken wedstrijd spelen tegen O.D.I. I te Leimuiden. Aan vang 2.30 uur. O.D.I.: Donderdag speelde O.D.I. I uit tegen S.N.A. I. 't Was een mooie spannende wedstrijd O.D.I. was ditmaal niet erg in vorm, zoodat S.N.A. in de meerderheid was. Er werden weinig doelpunten gemaakt, de rust trad in met 10 voor S.N.A. Na de rust scoorde O.D.I. den gelijkmaker en het scheen, dat de puntjes gedeeld zouden wor den, totdat S.N.A. twee minuten voor' het einde de winnende goa, maakte en 't einde kwam met 21 voor S.N.A Hierdoor is voor O.D.I. de kans op het kampioenschap voor goed verkeken. Zondag is 't rust voor O.D.I. Ook de ju niorenwedstrijd gaat niet door. D.O.S.: Morgen nog steeds geen promo tie, dat zal waarschijnlijk weer zweetvoet bal worden. Doch we gaan weer strijden tegen nieuwe tegenstanders te Uithoorn, n.l. te 8 uur VDO IDOS III en te onge veer 4 uur DOS INea I ook op VDO-ter- rein. Vertrek gezamelijk per bus 1 uur. Voor verdere wedstrijden zie men goed de biljetten. Tevens1 deelen we mede, dat wij deze maand een HollandBelgië wedstrijd spe len n.l. op 30 Mei. DOS IGeel Ster AFC. Nadere berichten volgen. Voor-verkoop kaarten reeds aangevangen. De echte daders in Antwerpen gearresteerd Het onderzoek van de recherche inzake de uitgifte van valsche kaarten ter gele genheid van den landen wedstrijd Neder landBelgië heeft zich tot in België uitge strekt. In dit verband zijn twee arresta ties verricht. De Belg M. en de Nederlan der K. zijn n.l. onder verdenking de val sche toegangsbewijzen te hebben vervaar digd, aangehouden. Zij zijn opgesloten en zullen ter beschikking van de justitie wor den gesteld Toen na de arrestatie te Rotterdam op den middag van den wedstrijd en te Am sterdam in den nacht daaropvolgende het onderzoek in vollen omvang kon beginnen, bleek tot niet geringe verbazing van de po litie, dat alle arrestanten al evenzeer wa ren beetgenomen als de argelooze bezoe kers, aan wie zij de kaarten hadden ver kocht, vertelt de „Telegr.". Er was eenigen tijd voor den wedstrijd onder de opkoopers in Rotterdam en in Amsterdam bekend ge worden, dat er staanplaatsen te koop wa ren voor den wedstrijd in het Feyenoord- stadion. De opkoopers begrepen, dat er goede zaken konden worden gedaan en er was onder hen dan ook groote belangstel ling voor deze kaarten. Onafhankelijk van elkaar zijn drie opkoopers, twee uit Amster dam en een uit Rotterdam naar Antwerpen gegaan om voorraad in te slaan. Bij twee liep de zaak tijdig mis, de derde kwam te rug met een flinke hoeveelheid staanplaat sen van één gulden, waarvoor hijzelf 1.85 betaalde, in de overtuiging, dat hij Zondag te Rotterdam goede zaken zou kunnen doen. „Het zijn linke". De beide anderen waren op het laatste nippertje den dans ontsprongen. In het café „Het Kampioentje" in een van de stille straatjes achter het Antwerpsohe Centraal Station gelegen, is de Amsterdamsche op- kooper gaan onderhandelen over de zaak. Er waren in dat cafétje met zijn houten hardgeel geschilderde pui, kaarten te koop en bijna was hij met een groote partij naar huis gegaan, toen hij de waarschuwing kreeg: „Maak je handen niet vuil. het zijn linke". Hoewel hem een mooie kans op han del was ontgaan, ging hij toch met .een op gelucht hart huiswaarts. De Rotterdamsche koopman is door zeer toevallige omstandigheden den dans ont sprongen. Hij was in relatie gekomen met den verzekeringsagent K., die hem een par tij van 500 kaarten had verkocht. De waar was nog niet geleverd, maar de Rotterdam mer was zoo rotsvast overtuigd van de winst, die hij zou kunnen maken, dat hij den verkooper ging befuiven met het geld, dat hij nog als winst zou moeten ontvangen. Toch heeft dit voorschotje op de winst hem geluk gebracht, want terwijl men het zich op den goeden afloop goed liet smaken, werd de verkooper loslippiger. Van loslippig werd hij zelfs vertrouwe lijk, van zijn standpunt bezien te vertrou welijk, want op een onbewaakt oogenblik flapte hij er uit, dat de kaarten „loensch" waren. De Rotterdammer prees zich geluk kig, dat de koopwaar nog niet was gele verd en dat de bedongen prijs nog niet was voldaan. Ook hij keerde opgelucht huis waarts. Maar dienzelfden dag arriveerde zijn Am sterdamsche college in Antwerpen. Ook hij kwam in relatie met den kaartenhandelaar en met hem werd de koop gesloten: 1.85 per stuk telde de opkooper neer voor de plaatsen van één gulden en hij was zeer tevreden met den koop, want straks in Rot terdam zou hij ze immers vlot met goede winst van de hand kunnen doen. Gearresteerd. En zoo liet het zich aanvankelijk ook aan zien. De kaarten werden doorverkocht aan Rotterdamsche oollega's en toen zij er 's Zondags mede op den Coolsingel en in de cafétjes in de Aert van Nesstraat en de Kruiskade .verschenen bleek er een over vloed van gegadigden te zijn. Binnen wei nige uren zouden ze vrijwel „los" zijn ge weest, als niet een zeer opmerkzaam con troleur van het stadion al zeer spoedig had bemerkt, dat er bezoekers kwamen met valsche kaarten. De politie werd gewaar schuwd. De opkoopers werden gearresteerd, ver schillenden terwijl ze nog bezig waren in volkomen onwetendheid omtrent den aard van hun koopwaar, de valsche kaarten aan den man te brengen. De aangehoudenen en de gedupeerde getuigen werden gehoord. De aanwijzingen die men kreeg wezen alle in dezelfde richting: den Amsterdamschen opkooper. De Amsterdammer en zijn combinatie werden gearresteerd. Zij verklaarden niet geweten te hebben, dat hun kaarten valsch waren. Zij hadden zelfs kaarten aan fami lieleden verkocht. Het spoor, dat eerst naar het Noorden wees, begon om te buigen, het liep nu recht naar het Zuiden: naar Antwerpen. De ver dachte Amsterdammers gaven Antwerpen op als plaats van herkomst van de valsche kaarten. Hun verklaringen vonden spoedig steun bij die van hun stadgenooten en ool lega's en van him collega's uit Rotterdam, die op dezelfde partij waren uitgeweest en op het laatste nippertje hadden ervaren, dat de zaak niet zuiver was. Zij kwamen bij de politie verklaren, dat hun collega's onschuldig waren, dat zij er in geloopen waren zooals zij er zelf bijna wa ren ingeloopen. Zoo begon de politie hoe langer hoe meer de overtuiging te krijgen, dat deze aanvankelijke hoofdpersonen in het valsche kaartjes-complot onschuldig waren en met hen al hun twaalf „handlan gers". De ware boosdoeners moesten in de Scheldestad gevonden worden. Het onder zoek werd daarheen verplaatst en daar vond men in ieder geval veel, dat de ver klaringen van de Amsterdammers in een steeds waarschijnlijker aspect plaatste. De Amsterdammer had al den verzekerings agent genoemd. Van andere zijde was men te weten gekomen, dat de bekende lichtge wicht bokser M. zich zeer druk met den verkoop van de valsche kaarten had be moeid en toen ten slotte deze twee figuren zeer nauw samen konden worden gebracht, doordat bleek, dat de bokser bij den ver zekeringsagent woonde, sloot de ring, dien men rond de daders had getrokken, zich meer en meer. Men moest nu nog slechts wachten op het juiste moment om toe te slaan. Gisteren heeft de gerechtelijke politie tn de Scheldestad toegeslagen en zij heeft een complot ontmaskerd, dat naar alle waar schijnlijkheid ook reeds werkzaam is ge weest bij den wedstrijd BelgiëHolland in Antwerpen. Men zal zich herinneren, dat zich bij dien wedstrijd groote moeilijkheden hebben voorgedaan, doordat er een teveel aan be zoekers was. Den ongeduldigen hebben het politiecordon verbroken. Er vielen gewon den. En onder deze duizenden, zoo bleek uit de verklaringen, die thans zijn afgelegd, hebben zich velen bevonden, die valsche kaarten hadden. Er zijn dus aanzienlijk meer kaarten verkocht dan er plaatsen aan wezig waren. De Antwerpsche heeren heb ben hun kaarten voor zeer goede prijzen van de hand gedaan. Zij hebben voortreffe lijk zaken gedaan. Het fiasco te Rotterdam kon hen niet deren. Het heeft hen ook al lerminst gedeerd. Zij waren zeer tevreden en zij hadden alweer nieuwe plannen. Want voor den wedstrijd ArsenalFeyenoord in het Feyenoordstadion en dien van Midden- Europa tegen West-Europa op den Olympi- schen dag te Amsterdam zouden zij alweer voor een nieuwen vloed van valsch papier hebben zorggedragen. Zij zouden er al met verschillende gegadigden over gesproken hebben, dat er op die dagen weer goede za ken zouden kunnen worden gedaan. De gerechtelijke politie te Antwerpen heeft nog verscheiden getuigen gehoord en uit deze getuigenverklaringen bleek, dat de aanwijzingen, die men in Holland ge kregen had, zeer groote waarschijnlijkheid hadden. Ten einde het onderzoek nog nauw- gezetter te kunnen vervolgen, zal het noo dig zijn, dat de getuigen, die in Holland reeds zijn gehoord, nog worden geconfron teerd met de beide mannen, die nu zijn aangehouden. A.V.V.: Onder uitstekend voetbalweer speelde A.V.V. I Donderdag op eigen terrein tegen G D.S. I haar laatsten competit:e- wedstrijd, welke met 21 werd gewonnen, zoodat op waardige wijze de competitie be sloten werd. Als scheidsrechter Steenkamer, die cor rect leidde, het beginsignaal heeft doen hooren, wordt direct een flink tempo inge zet en al spoedig blijkt, dat beide elf taliën aardig aan elkaar zijn gewaagd, daar zij om beurten in den aanval zijn en elkaar in niets toegeven. Aan beide zijden blijkt de verdediging uit het goede hout gesneden, zoodat alle aanvallen in de kiem gesmoord worden. Zoodoende blijven doelpunten uit, ofschoon A.VV. enkele opgelegde kansen kreeg, welke echter mede door pech onbe nut bleven. Bij een onbeteekenden G.D.S.— i aanval krijgt een der A.V.V.-achterspelers J een vrijen schop tegen zich, ofschoon o.L ten onrechte, waaruit de G.D.S.-midvoor met een hard schot doelpunt (01). Dit is I het sein voor A.V.V. om nog beter aan te pakken, doch niets wil lukken en onver- anderd komt de rust met 10 voor G.D.S. I Na de rust blijft de wedstrijd zeer span nend en is A.V.V. voorloopig iets in de i meerderheid, doch de G.D.S.-verdediging j geeft geen krimp. Bij een nieuwe A.V.V.- J aanval kan echter de verdediging slechts redding brengen ten koste van een corner; deze wordt goed voor doel geplaatst en met een fraaien kopbal maakt de rechts binnen gelijk (11). Spoedig weet de linksbuiten na flink doorzetten no. 2 in het net te schieten (21). G.D.S. komt dan verwoed opzetten, doch vindt de A.V.V. verdediging paraat. Langzamerhand echter gaat de strijd weer gelijk op en komen beide doelen om beurten in gevaar, doch ge doelpunt wordt er niet meer en met een o.i. verdiende 21 voor A.V.V. fluit de scheidsrechter het einde van dezen aardi- gen en fairen wedstrijd. Foreholte: Er zullen morgen bij goed weer drie wedstrijden worden gespeeld voor de Foreholte-serie wedstrijden. Om 12 uur Foreholte a tegen KRVa jun. om de 3e en 4e prijs. Vermoedelijk een ge lijkwaardige partij, dus het kan spannen! Te 2 uur VVSB I en Alphensche Boys I. Gezien de uitslagen komen de Bavo-men- schen in gunstige positie te staan, maar Alph. Boys speelt één klas hooger, doch ook dit kan soms weinig eraan afdoen. We hopen slechts, dat beide ploegen zich goed zullen geven. Tot slot om 4 uur Foieholte IIDocos III. Hier konden de bezoekers wel eens win nen. Maar, reserven, probeert eens om de toeschouwerst een verrassing te bezorgen?!

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 13