WOENSDAG 5 MEI 1937 DE LEIDSCHE COURANT PROF. VENING ME1NESZ. Monument te Delft, gedenkplaten In Utrecht en Den Haag. Naar wij vernemen, heeft het Algemeen Nederlandsch Comité Onze Marine in ver band met het feit, dat prof. dr. F. A. Ve- ning Meinisz meer dan 100.000 zeemijlen heeft afgelegd met Nederlandsche onderzee booten, besloten te Utrecht en te Den Haag bronzen gedenkplaten aan te brengen, ter wijl in Delft een monument zal worden op gericht, waarvan het bovenste gedeelte wordt gevormd door een onderdeel van de O 6. Dit monument zal waarschijnlijk in Juli worden onthuld. BELANGRIJKE ORDER VAN DE KONINKLIJKE. Drie nieuwe tankschepen in Nederland besteld. Naar wij vernemen, heeft de Koninklijke Shell order gegeven tot den bouw van drie nieuwe tankschepen aan Nederlandsche werven. Twee schepen voor het vervoer van olie, elk van ongeveer 4.100 ton, zullen gebouwd worden bij de werf Van der Giessen te Krimpen aan den IJssel en bij de Neder landsche Dokmaatschappij te Amsterdam. Het derde schip, dat bestemd is voor het vervoer van verpakte producten en dat ook ongeveer 4000 ton zal zijn, wordt gebouwd bij de werf Gusto te Schiedam. Met deze order zijn eenige millioenen guldens gemoeid. R.-K. BEDIENDEN BUEEN. Uitzending van werkloozen naar een vacantiehuis. De Ned. R.-K. Bond van Handels-, Kan toor- en Winkelbedienden „St. Franciscus van Assisië, heeft te Rotterdam vergaderd. Wijl de werkkampen voor de kantoor- en winkelbedienden niet datgene bieden waar de werklooze collega's behoefte aan heb ben werd besloten dezen zomer een proef te nemen met uitzending voor een week van een 50-tal werkloozen naar een va cantiehuis, waar de tijd zal worden gekort met ontspanning en lichte studie over so ciale onderwerpen, welke door bevoegde sprekers zullen worden ingeleid. - Een voorstel van de afdeeling Utrecht om de bondsvergadering meer in het tee- ken te zetten van studiebijeenkomsten en de bevoegdheden van de bondsvergadering gedeeltelijk te verleggen naar den bonds raad, werd verwezen naar een commissie ter nadere bestudeering. De vergadering ging accoord met het praeadvies van het bondsbestuur op een voorstel der afd. Utrecht wat betreft het verplichtend stellen van een abonnement op het weekblad „Herstel": het bondsbe stuur werd gemachtigd eze aangelegenheid aan de hand van de te voeren besprekin gen met het R.-K. Werkliedenverbond al naar gelang van de omstandigheden af te werken. Aangenomen werd het voorstel van het bondsbestuur om de uitkeering bij over lijden te doen bedragen na één jaar lid maatschap 50.na drie jaar 75.na vijf jaar 100.—, na tien jaar 150.— Een voorstel van de afd. Beverwijk tot het stichten van een pensioenfonds voor al le leden werd verzekering-technisch niet uitvoerbaar geacht. Wel -al het bondsbe stuur de mogelijkheid onder oogen zien om te geraken tot een collectieve verze kering met individueele premiebetaling door de leden. Met de zusterorganisaties zal in over leg worden getreden over een wijziging van art. 25 van het reglement der werkloozen-' kas, om in afwijking van het bepaalde, het bedrag der dagelijksche uitkeering gelijk te doen zijn aan dat van de voorgaande werkloosheid, wanneer de werkloosheid van een rechthebbend lid zich herhaalt bin nen een tijdvak van dertien achtereenvol gende weken te rekening van den laatsten dag der werkloosheid af. MONUMENTENDAG TE NOORD WIJK. Op 5 Juni a.s. De commissie voor den Monumentendag deelt mee, dat de eerstvolgende monumen tendag zal worden gehouden op Zaterdag 5 Juni, te Noordwijk aan Zee. Behandeld zal worden het onderwerp: De duinen van Nederland, waarvan inlei ders zijn dr. Jac. P. Thysse en ir. J. G. Bijl, die zullen spreken over: resp. Het duinland schap met zijn flora en fauna en De dui nen waterstaatkundig beschouwd. Den volgenden dag zal een excursie wor den gemaakt waarbij gedeelten van het duingebied tusschen Katwijk en Schoorl zullen worden bezocht. VERLENGING BOSKOOPSCHE TENTOONSTELLING Naar wij vernemen is de Voorjaars- Bloemententoonstelling te Boskoop, die 10 dezer zou eindigen, verlengd tot en met 17 Mei a.s. Het spreekt van zelf, dat de uitgifte van goedkoope retourkaarten door de Spoorwegen eveneens tot en met dien datum van kracht blijft, terwijl die tot dusverre op de lijn Gouda-Leiden geno men vervoersmaatregelen eveneens van kracht blijven. Op Hemelvaartsdag zullen bijzondere maatregelen genomen worden en Dieseltreinen voor deze lijn beschik baar worden gesteld. WOL UIT ONDERMELK Een Italiaansche vinding Dezer dagen meldden de dagbladen, dat er in Nederland een consortium gevormd was, met het doel de bereiding van textiel- caseïne in West-Europa, alsmede de fabri catie van „Lanital" in Nederland door te voeren. Het product „Lanital", een kunst wol-soort uit caseïne, is een vinding van den Italiaan Antonio Ferretti. Drie jaren van voortdurend experimenteeren waren noodig, vóór het hem gelukte, uit melk, of liever, uit de daarin aanwezige kaasstof, wol te produceer en. Melk bestaat namelijk uit ongeveer 85 pet. water, 5 pet. caseïne, 4 pet. vet, 5.5 pet. lactose en nog niet 0.5 pet. minerale zouten. De vervaardiging van wol uit melk, hoe verwonderlijk ook op het eerste gezicht, was eigenlijk vrij voor de handliggend. Wol is een hoornstof, dus eigenlijk een eiwitstof caseïne eveneens. En bovendien reeds kenden wij een kunstproduct uit caseïne bereid, het gala- liet, een modern, plastisch, hard, transpa rant materiaal, dat op tal van wijzen aan gewend wordt. Het ging er slechts om, de caseïne een reeks zoodanige chemische bewerkingen te laten ondergaan, dat zij geschikt was, om tot draden verwerkt te worden. Hierin nu is Ferretti geslaagd. In slechts tien dagen tijds werd de wol vervaardigd, den 28sten October 1935 werd de eerste streng wol ge sponnen en een week daarna, op den 4den November, was daaruit een stuk stof ge weven, dat Mussolini aangeboden werd. De methode, waarop Ferretti uit de ca seïne een wolachtige massa bereidt, is na tuurlijk fabrieksgeheim. Met een trekplaat, waarin microscopisch kleine gaatjes, ver krijgt men draden. Daarna vindt de strem ming plaats en worden de draden gedroogd. Zooals meermalen bij kunstproducten, is men ook hier in staat de onvolkomenheden van het natuurproduct te verbeteren: de kunstmatig verkregen draad kan zoo lang gemaakt worden als men wenscht. Bij dierlijke wol en ook bij katoen is de lengte beperkt, wat tengevolge heeft, dat bij den productie afval van waardelooze, korte einden bij katoen de z.g. linters overblijven. De kunstwol, die van de dra den gesponnen wordt, is reeds dadelijk zacht en glanzend en bovendien zeer blank. Welke zijn nu de mogelijkheden voor deze nieuwe industrie? Volgens de bovengenoemde cijfers wordt uit 100 kg. melk ongeveer 4 kg. caseïne ge wonnen, en uit deze 4 kg. caseïne verkrijgt men ook ongeveer 4 kg. kunstwol. Het be hoeft ons dan ook niet te verwonderen, dat de Italiaansche regeering voor het experi ment van Ferretti een groote belangstelling aan den dag legde. Te meer, daar deze in Italië een goeden naam had, welke naam hij zich verworven had door het vervaardigen van synthetisch leer. Met de bedoeling, de waarde van het nieuwe procédé te onderzoeken en ook de deugdelijkheid voor de praktijk, besloot de regeering begin 1936 tot een dagelijksche productie van 5000 kg. kunstwol, welke productie langzaamaan tot 50.000 kg. per dag opgevoerd zou worden. De prijsvormende werking moge blijken uit het feit, dat in Italië, toen Ferretti zijn experiment begon, de caseïne anderhalve lire per k.g. kostte. Plotseling trad een prijsstijging in, zoodat zij bij het eindigen van zijn proefneming reeds het dubbele be droeg en na een paar maanden, Januari 1936, vijf lires. „Vad." DE SLA-EXPORT NAAR DUITSCHLAND. Maximumprijs verlaagd tot 20; minimum prijs van 20 vastgesteld. Naar wij vernemen zal de maximumprijs, waarvoor de groentenexporteurs de Hol- landsche sla naar Duitschland mogen zen den, opnieuw worden verlaagd en wel tot ƒ20 per 100 kg. netto. Dit beteekent reeds een aanmerkelijke verlaging bij den begin- prijs, welke S 27 per 100 k.g. bedroeg. Deze verlaging houdt mede verband met het feit, dat de betalingscontingenten voor sla naar Duitschland weldra zullen zijn uitgeput, hoewel door overboeking reeds een ver hooging van het contingent kon worden verkregen. Hierdoor heeft men in de af- geloopen weken nog vrij veel sla voor ex port verzonden; de verwachting is gerecht vaardigd, dat ook in het begin van Mei nog uitgevoerd zal kunnen worden. De Ned. Groenten- en Fruitcentrale heeft tevens een minimumprijs van f 18 voor den sla- export vastgesteld, zoodat deze thans wel geheel en al aan banden ligt. „Kruisvaart" houdt een Moederdag Door de leiding van het St. Paulus-Co- hort in de parochie van St. Ger. Majella te 's Gravenhage, is op 6 Mei (morgen) voor de moeders der jongens, bij gelegen heid van den Moederdag op 9 Mei a.s. een bijeenkomst van het Cohort georganiseerd De jongens, ook de St. Jansknapen (jongste groepeering van de „Kruisvaart") zullen des morgens om 7 uur de H. Mis bijwonen en ter Communie gaan met de intentie: Uit dankbaarheid voor Moeders welzijn (of haar zielerust, indien het overleden Moeders betreft). 's Middags om 4 uur worden alle moe ders ontvangen in de gymnastiekzaal aan de Noordpolderkade, waar door de jon gens en St. Jansknapen van het Cohort na zang en dans, spelen en declameeren en een Maria-hulde, een bijzondere ver rassing aan dé moeders zal worden aan geboden. Door het houden van dezen Moederdag vervult de Kruisvaart een van haar zin rijkste actie-punten, n.l. de versterking van het in dezen tijd over 't algemeen zoo verslapte gezinsverband. Hoofdpijn, Kiespijn. £erin0S Pijnen te verdrijven is een Mijnhardt's Poeder. per stuk 8 ct. doos 45 ct. Bij Uw Drogist. WIE MAKEN DE MEESTE VERKEERSFOUTEN? Chauffeurs of de bestuurders van andere vervoermiddelen? De statistiek beslist in het algemeen ten nadeele van de chauffeurs. In de zoo juist verschenen Maandstatis- tiek van verkeer en vervoer (een nieuwe uitgave van het Centraal Bureau) is een statistiek van verkeersongelukken opgeno men, veroorzaakt door fouten van bestuur ders. De cijfers zijn van het jaar 1935. Zij zijn gesplitst in twee groepen weg gebruikers: A. bestuurders van motorrij tuigen, B. bestuurders van andere ver voermiddelen, incl. trams. Wie maken nu de meeste fouten? De sta tistiek wijst uit dat 65 pet. van het totaal op rekening der auto's en motoren komt, 32 pet. op de andere vervoermiddelen. Nog scherper is de tegenstelling bij de categorie ongelukken, waarbij proces-ver baal is opgemaakt (in ongeveer de helft van het totaal aantal ongelukken). In 78 pet. van die categorie heeft de po litie auto en motor aangeklaagd, in 20 pet. de andere weggebruikers. In de categorie zonder proces-verbaal is de verhouding veel kleiner; in 55 pet. acht te de politie de fout bij den man achter het stuur te liggen, in 40 pet. bij den anderen weggebruiker. De statistiek geeft nog 5 soorten fouten. Nemen wij alleen de ongelukken, waarbij proces-verbaal is opgemaakt, dan blijkt de bestuurder van het motorrijtuig slechts op één punt beter te zijn dan de andere weg gebruiker: hij geeft beter signalen; in 51 pet. der gevallen had de andere wegge bruiker geen teeken gegeven; in 47 de chauffeur. Maar overigens! Niet rechts rijden: 62 pet. automobilisten. 35 pet. andere wegge bruikers. Geen voorrang verleenen of verkeerd uitwijken: 78 pet. de chauffeurs, 14 pet. de andere. Verkeerd om een hoek of door een bocht rijden: 78 pet. de chauffeurs, 19 pet. de andere. Veiligheid van het verkeer op andere wijze in gevaar brengen: 78 pet. de man achter het stuur, 19 pet. de man met den wagen. In de categorie ongelukken waarbij geen proces-verb aal is opgemaakt komen nog enkele andere tegenstellingen aan den dag. In 38 pet. der gevallen kreeg de chauf feur geen proces-verbaal, in 60 pet. liep de andere weggebruiker vrij, hoewel hij niet rechts had gereden. In dezelfde categorie, dus zonder proces verbaal, liep in 68 pet. der gevallen, de an dere weggebruiker een bekeuring mis, te gen 29 pet. de auto- of motorrijder hoewel hij nagelaten had signalen of teekens te geven. KERKNIEUWS Xllde Nationale Bedevaart naar Dokkum Dit jaar gaat voor de twaalfde maal de Nationale Bedevaart naar de martelplaats van de H.H. Bonifatius en Gezellen te Dokkum op Zondag en Maandag 18 en 19 Juli a.s. Mgr. Dr. J. H. J. Lemmens, Bisschop van Roermond, gaat aan het hoofd van deze Bedevaart. Mgr. zal op Maandag 19 Juli op het St. Bonifatiuspark te Dokkum een Pontificale H. Mis celebreeren. FAILLISSEMENTEN Opgeheven: J. Bouthoorn, te A1 p h e n. DE GEHEIMEN VAN HET OERWOUD De vliegende mensch over wint zijn ondoordringbaarheid door W. J. PASSINGHAN De Radja en zijn Ministerraad staren den langen, mageren Engelschman aan, die bij hen zijn opwachting heeft gemaakt om te verwezenlijken, wat de meerder heid der aanwezigen voor onmogelijk houdt. Hij beweert n.l., dat hij vanuit een vliegmachine foto's kan maken, mel- ke de diepste en meest verborgen gehei men van het oerwoud kunnen onthullen! Alsof zij, inlanders, niet jarenlang bekend waren met de ondoordringbare woudenen alsof deze door goden bewoonde bosschen hun geheimenissen zonder meer aan een blanke zullen prijs geven! Niet één hun ner is, voor zoover men weet, terugge- keer van een onderzoekingstocht door de oerwouden. Degenen, die den fiscus wil den ontloopen, moesten hun overmoedigen daad met den hongerdood bekoopen. En nu komt deze vreemdeling vertellen, dat hij de geheimen van het Britsch-In- dische oerwoud even zal onthullen! Wel nu, hij mag het probeeren. De Radja wil natuurlijk wel zijn toestemming geven. De meeste blanken doen immers toch wat zij in het hoofd hebben gezet. Des Radja's ministerraad poogt den vorst nog van een toestemming tegen te houden, doch de vorst haalt de schouders op. Hij heeft den blanken man gewaarschuwd! Men fluistert en het is den fiscus reeds ter oore gekomen dat inlanders in de ondoordringbare binnenlanden groo te stukken grond tot hun beschikking heb ben genomen en hier leven, zonder één cent belasting te betalen. En wanneer de blanken, zooals zij zelf beweren, alle nog onbetreden gebieden op een kaart kunnen vastleggen, dan wel, dan heeft de fis cus hiervan slechts voordeel! Nadat de lange Brit zijn toestemming had verkregen, vertrok hij. De Indiërs lachen om het geval. Misschien zal de blanke nog eens terugkomen. Het klinkt wel onwaarschijnlijk, maar wie weet, blanken blijven toch vreemde menschen.. De tijd verstrijkt en intusschen doen de meest sensationeele geschiedenissen over den Engelschman de ronde. Men spreekt van twee machtige zilveren vo gels, die hoog boven alle boomen vliegen, als een millioen bijen brommen en op het water neerstrijken. Op een goeden dag keert de Engelschman terug en verzoekt om audiëntie bij den Radja. Deze schaart zijn ministerraad weer om zich heen en nu worden lange tafels aangeschoven, want de Brit heeft heel wat papieren, die hij moet uitrollen. Op de tafels spreidt hij talrijke groote foto's uit, sommigen van 1 meter in het vierkant. De fotografieën zijn allen vanaf een groote hoogte opge nomen. Men ziet er op boomen, stukken lands, akkergrond. Het lijkt een mozaiek! Dan stelt de Engelschman een zeldzaam in strument boven de kaarten op en een ieder mag door de groote lenzen zien. De ministers kunnen een kreet van verras sing niet onderdrukken. Het is him alles zoo nieuw. Door de sterecscoop is iedere kleinigheid op de kaart zichtbaar. Het zou een levend woud kunnen zijn, want het is alsof de hooge boomen zacht hun bladeren doen ritselen- Ook de Radja is verrukt en drukt den Engelschman zwij gend de hand. Ha! Wat ziet hij daar? Een lichte plek in een bosch. Gebouwtjes, vruchtendragende akkerlanden, vee! Wie zijn de snoodaards, die hem dorsten bedriegen en nooit een cent belasting betaalden? De uitwerking van deze ontdekking is zoo groot, dat men zelfs vergeet de kaarten verder te bekij ken. De Radja ziet zijn ministers vertoornd aan en de ministers zien vertoornd naar el kaar. De Radja wist zelf niet eens, hóe rijk hij wel was. Liggen hier vóór hem niet op kaart geteekend rijke wouden met prach tig, duur hout, bodems met mineralen, oliegronden en tenslotte een rijkdom op zich aan land, dat kan worden bebo,uwd? bouwd? De Radja mag de Britsche onderneming, de „Air Survey Company Ltd", die zijn helpers naar dit werelddeel zond, wel dankbaar zijn. De „Air Survey" is een bekende maatschappij. Zij heeft reeds vele luchtopnamen gemaakt over de ge- heele wereld. Het totaal aantal vierkante kilometers nieuw ontdekt land bedraagt thans 160.000. Verder belast de maatschap pij zich met het aanstellen van ingenieurs op bouwkundig en waterbouwkundig ge bied, het zenden van Engelsche archeolo gen naar de nieuwe gebieden, het aanleg gen van spoorwegen, enz. De eerste opdracht, die de vliegers van de „Air Survey" kregen was een lucht opname van Irawadi-Delta, voor de Bir- maansche regeering, waarbij voor de eer ste maal van watervliegtuigen gebruik werd gemaakt. Oever deze Irawadi-Delta strekken zich de machtige wouden van Birma uit. De camera ontdekte ook een meer, door groene bladeren bedekt. Toen de fotografieën onder de oogen der regee- ringsleden kwamen, bleek het, dat Birma veel rijker aan kostbaar hout is dan men to dan toe had durven droomen. In opdracht van den blanken Radja van Sarawak werd een gebied van meer dan 10.000 vierkante kilometer opgenomen en ook ditmaal kwam men tot de conclusie, dat het land veel rijker is, dan men wist. Thans leveren de gelutongboomen latex, onmisbaar bij de vervaardiging van kauw- gu'mmi en voorloopig heeft men voldoen de van deze soort boomen, daar men een gebied, zich uitstrekkend over 6.000 vier kante kilometer, heeft ontdekt, waarop gelutongboomen groeien. Toen de „Air Survey" opdracht kreeg fotografische kaarten te maken ten be hoeve vaneen groot bewateringssysteem in Soedan, deed zich een mooie gelegen heid voor tot observatie van de viervoe- rige jugle-bewoners. Men begon met het fotografeeren van den Boven-Nijl. In Noord- Oeganda, dat een soort asyl voor wilde dieren vormt en waar het nog wemelt van grootwild, trok men een kampement op voor de piloten. De giraffen waren de eerste dieren, die kwamen zien naar de tenten der blanken. Buiten de luchtverbin- ding waren de mannen, die het wild had den te observeeren en onder de camera te nemen. Toen de piloten met hun werk gereed waren, kon men aan de hand der fotografieën gemakkelijk den weg volgen, waar doorheen de stuwdam van den Nijl moest worden opgetrokken. Moeilijker is het maken van fotografi sche kaarten voor spoorwegplannen. Men heeft rekening te houden met dalen, ber gen, water en moerassen. Vooreerst moet een verkennigsvlucht in de lucht worden gemaakt, dan worden er door enkele ex perts een of twee geschikte routes uitge kozen. Deze routes dienen te worden ge fotografeerd. En eerst met behulp van deze fotografische kaarten en een land meter is het mogelijk een juiste trassee- ringkaart te vervaardigen, aan de hand waarvan de beste route kan worden uit gezocht. Geweldige sommen geld evenals groote verliezen aan menschenlevens zijn door de luchtopnamen in Britsch-Indië bespaard gebleven. Ook in de toekomst zal de luchtvaart op dit gebied nog groo te diensten kunnen bewijzen, te meer, daar de toestellen, waarmede de piloten bij de kartografeering werken, steeds perfecter worden. MARKTBERICHTEN GOUDA, 5 Mei. Vee. Aangevoerd in totaal 1529 stuks, waarvan 12 slachtvar- kens vette 2324 cent per pond levend met 2 pet., 146 magere varkens 2535, 850 biggen 1215, Geldersche biggen 1518, 4 runderen 190235, 60 nuch tere kalveren 6.0010.50, 137 lammeren 812, 20 bokken of geiten 26. Han del redelijk. Kaas. Aanvoer 209 partijen kaas. Prij zen le kwal. met rijksmerk f 1921.50, 2e kwal. met rijksmerk 1718, Handel ma tig. Boter.Aanvoer 454 ponden. Goeboter 6570 en weiboter 6065 cent per pond. Handel vlug. Eieren. Aanvoer 163.500 stuks. Prij zen: kippeneieren 2.402.70 en eenden eieren 2.252.75 per 100 stuks. Handel matig. AMSTERDAM. 5 Mei. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 252 vette kalveren 5864, 5056 en 4048 cent per kg. levend gewicht; 90 nuchtere kalveren 5.00—8.50 per stuk, 217 varkens: vleesch- varkens wegende van 90110 kg. 5758 cent, zware 5657 cent en vette 5556 cent per kg. slachtgewicht. Overzicht: vette kalveren ruime aanvoer, vlugge han del, vaste prijzen. Nuchtere kalveren ge wone aanvoer, handel willig. Zelfde prij zen. Varkens matige aanvoer, trage han del prijzen iets lager. VOORSCHOTEN, 4 Mei. Vrije veiling. Prijzen: kippeneieren 2.603.00, eenden eieren 2.402.60 per 100 stuks: konijnen 0.301.20, kippen 3070 cent en duiven 1116 cent per stuk. KATWIJK a. d. RIJN, 4 Mei. Groenten- veiling. Per 100 kg.: prei f 1.503.00, spi nazie 2.003.25, waspeen 2.503.25, witlof 7.50—12.00, per 100 bos (krop): sla 2.603.7Q. rabarber 4.304.70, raapstelen f öi%51.00. BOSKOOP, 4 Mei. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Hadley 1520 cent, Queen Mary 1521 cent, Butterfly 2036 cent, Wilh. Kordes 1625 cent, Mme Jules Bouché 30 cent, Rosalandia 15- 22 cent, Florex 1526 cent, Wendland 16—32 cent, Pechtold 20—37 cent, Briar- cliff 10—15 cent, Edith Helen 20—36 cent, Aug. Noack 1016 cent, Else Poulsen 30 48 cent, Gloria Mundi 3045 cent, Ingar Ohlson 3051 cent, Azalea f 0.501.20, Pink Pearl 4050 cent, Rhodo in soorten 2035 cent. Lathyrus 69 cent, Clematis Prins Hendrik 1.301.50, Clematis Bate man 17 cent. TER AAR, 4 Mei. Centrale Veiling. Spinazie 12—30 cent, andijvie 45 cent, sla 1.00—3.90, slavellen 12—22 cent, peulen 6.00—7.20, snijboonen 6.20—6.40, stek 3.60, aardbeien 36 cent, postelein per kg. 1418 cent, uien 0.80—2.70, radijs 0.80 —2.10, rabarber 2.204.30, bloemkool 2—16 cent, selderie f 0.60—1.00, raapste len 1.30—1.40. WOERDEN, 5 Mei. Kaas. Aanvoer 141 partijen kaas met rijksmerk le kwal. 19 —21, 2e kwal. 17—18.50, 474ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 4de klasse, 3de lijst Trekking van Woensdag 5 Mei 1937 Hooge Prijzen 25.000.— 17412 100.— 20979 Prijzen van 65. 220 346 364 835 923 1027 1153 1160 1196 1328 1360 1578 1742 2166 2274 2621 2984 3090 3164 3251 3364 3897 3944 4227 4595 4749 4859 4940 5007 5049 5393 5649 5879 6686 7073 7229 7500 7571 7724 8554 8555 8810 9628 10281 10384 10703 11118 11201 11714 11769 12082 12528 12582 12640 13222 13466 13511 13741 13892 14313 14737 14788 15215 15549 15642 15643 15747 15905 16475 16477 16543 16801 16809 16924 16967 17008 17067 17167 17572 17602 18003 18033 18116 18130 18480 18686 18718 18930 19165 19215 19355 19495 19803 19874 19948 20617 20636 20928 Verbetering 4e klas, 2e lijst: 17358 m. z. 17368.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7