t NIEUWS STADS WOENSDAG 5 MEI 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 GURE WIND. DE BILT SEINT: Meest matige, wellicht toenemende Wes telijke tot Ncordelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, iets koeler. Hoogste barometerst.: 770.6 te Biarritz. Laagste barometerst.: 756.9 te Skudesnaes en Wiek. Het gebied van hoogen luchtdruk in het Zuid-Westen neemt nog steeds in beteeke- nis toe en strekt zich tot hoog in het Noor den uit. Dat in Finland neemt eveneens toe. Tusschen deze beide ligt een langge rekte strook van lagedruk van de Noorsche zee over de Noordzee naar Zuid-Oost-Eu- repa. Langs de Oostzijde daarvan bewegen warme en droge continentale luchtmassa's uit Oost-Europa en de Botnische Golf naar het Noorden. Aan de Westzijde dringen, met Westelijke winden, maritiem-polaire luchtmassa's naar het Oosten door en geven aanleiding tot onweersregens en zwaren sneeuwval en groote koude in de Alpen. (Saentis minus 4 graden met '*i den nacht 50 m.m. neerslag, Jungfraujoch minus 10 graden, beide stations melden aanhoudende sneeuw en mist). Op IJsland heerscht op alle stations vorst. In het geheele Westen zijn de ochtendtemperaturen iets lager dan gisteren. De regenval was zeer gering behoudens plaatselijke onweers in Oost- Frankrijk en Zwitserland. Nancy meldt 36 m.m. regen. De wijzigingen in den lucht druk zijn niet gunslig voor het komende weer. Het is te verwachten, dat de afkoe ling nog veraer zal doorgaan en lichte buitjes zijn, bij gure winden uit het Noor den niet uitgesloten. LUCHTTEMPERATUUR. 9.7 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Woensdagnamiddag 8.01 uur tot Donderdagmorgen 3.51 uit;.van Donder dagnamiddag 8.03 tot Vrijdagmorgen 3.49 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zte op Donderdag 6 Mei voorm. 11 en nam. J1.25 uur; Vrijdag 7 Mei nam. 12.05 uur. RECHTZAKEN Valschheid in geschrifte. De Haarlemsche Rechtbank deed heden uitspraak in de zaak tegen den 53-jarigen oud gemeente-secretaris der gemeente Vo gelenzang, J. E. T. te Vogelenzang, die terecht heeft gestaan wegens valschheid in geschrifte. Verd. was tegen 1 Mei van het vorige jaar ontslagen als secretaris-penning meester van het polderbestuur „Vogelen zang" en was in beroep gegaan bij het Ambtenarengerecht te Amsterdam. Verd. had op verzoek reglement aanstelling overgelegd aan het ambtenarengerecht, waarvan later bleek, dat een en ander nooit was goedgekeurd door het bestuur, maar dat verdachte het voorzien had van een handteekening van een overleden voorzit ter en secretaris. De officier van Justitie Mr. A. R. Andrin- ga had tegen verdachte geëischt een gev. straf voor den tijd van 6 maanden. De verdediger van verdachte Mr. H. O. Drilsma uit Haarlem, pleitte voor een voor waardelijke veroordeeling, subsidiair een onderzoek naar de geestvermogens van ver dachte. De Rechtbank uitspraak doende gelastte een nader onderzoek, of voor 7 Mei 1937 een ambtenarenreglement is vastgesteld, en zoo ja, hoe dit luidde; ten tweede: wanneer of op welke wijze en op welke voorwaar den T. is aangesteld als secretaris-penning meester van den Poldei Vogelenzang. Vrijspraak inzake het veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld. De Haarlemsche Rechtbank deed uit spraak in de zaak tegen P. W. J. de Vr. uit N o o r d w ij k-B innen, die terecht heeft gestaan wegens overtreding van art. 308 W. v. Str., het veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld. Verdachte had op de Kinderhuissingel te Haarlem met zijn vierwielig motorrijtuig Mej. M. M. H. hv. A. Q. aangereden, waar door zij een arm brak. De officier van Justitie had tegen ver dachte geëischt een geldboete van 50. subsidiair 25 dagen hechtenis. De Rechtbank uitspraak doende sprak verdachte vrij. HILVERSÜMSCHE INBREKERS VOOR DE RECHTBANK. Een oude man van zijn spaarduit beroofd. Twee Hilversummers, een 46-jarige met selaar en een 37-jarige timmerman, ston den gisteren voor de rechtbank terecht, verdacht van diefstal met braak in ver een i ging. Een oude man, die zyn geheele leven gespaard had en met veel moeite 6000 bij een had gekregen, kwam Woensdag 22 April van het vorige jaar thuis. Slechts een half uurtje was hij weg geweest en van dit korte tijdsbestek hadden inbrekers gebruik gemaakt om hun slag te slaan. Het huisje aan den Kleinen Drift te Hilversum was doorzocht, de deur van de linnenkast was opengebroken en een sigarenkistje, waarin zich vijf biljetten van 1000 hadden be vonden benevens duizend gulden aan klein bankpapier, was leeg. De deur van de woning had de oude man niet afgesloten, want: „Och er kwam toch nooit iemand". Ik had het geld van de spaarbank ge haald, vertelt de bestolene, en op een ker kelijke leening ingeteekend. Maar later dacht ik, dat 't beter was om het zelf maar te bewaren. Ik loop toch langzamerhand al naar het oude mannenhuis toe en dan kan je je geld beter een beetje in de buurt heb ben.... Officier: ,,'t Is wel heel erg, bij kwartjes en dubbeltjes hebt u uw kapitaaltje by elkaar gespaard en nu hebt u niets meer. Een vroegere vriendin van een der ver dachten komt voor het hekje. Na lang aarzelen vertelt zy, dat verd. over veel geld beschikte en eenigen tijd na de inbraak een biljet van 1000 had ge wisseld. In het café, waar zij buffetjuf frouw was, had hij groote verteringen ge maakt. Herhaaldelijk zoekt getuige uitvluchten en praat zij om de zaken heen. Volgens haar had verd. veel geld met smokkelen verdiend. President: „Juffrouw, zegt u toch de waarheid, 't is zonde om voor zulke slampampers meineed te plegen". Een volgende getuige, die vroeger „za ken" met een der verdachten had gedaan, wist te vertellen, dat zijn vriend eens had gezegd: „Ik kan heel wat sneller geld ver dienen, laatst bracht een kraakje te Hilver sum me nog ƒ6000 op". De beide verdachten, die door getuigen in de nabijheid van de woning zijn gezien, blyven hardnekkig ontkennen. „We weten van niets, we zijn nooit in het huis van van Keulen geweest". Een broer van een der verdachten, die thans gedetineerd is voor een ander feit, wordt dan als getuige gehoord. Hij ver klaart dat hij voor zijn broer Herman een bankje van f 1000 heeft gewisseld. President: En dacht u niet direct, dat dat geld van diefstal afkomstig was. Getuige: Neen, ik wist van dat zaakje niets af. Ik dacht, dat Herman gesmok keld had. Zat hij altijd zoo dik in zijn geld? Daar kan getuige niet over oordeelen, de financiën van zijn broer gaan hem niets aan. Officier: En hebt u er ƒ200 van gehad? Getuige: Neen, dat beweert z'n vrouw, maar dat is niet waar. Ik ben er blij om, want dat geld zou me geen geluk hebben gebracht. Tenslotte geeft hij toe, dat hij er 30 van geleend heeft, maar zijn geheugen laat hem weer volkomen in den steek, wanneer de president hem een verklaring van de vrouw van verd. voorleest; zij zou dezen getuige hebben verweten, dat hij niet „ty- dig" het geld had opgegraven. De verdachte maakt zich boos: „Meneer 1000 hebben. Dat weet u toch wel. Hoe de president, een stempelaar mag geen zou ik aan dat geld komen. Soms had ik wel eens wat, maar een biljet van 1000 heb ik'nooit bij m'n broer gewisseld". De Hilversummers, die als getuigen in deze zaak optreden zijn weinig spraak zaam. Ze draaien veelal om de waarheid heen en bij iedere belastende verklaring aarzelen zij. Herhaaldelijk dreigen de pre sident en de officier met vervolging we gens meineed. Dat helpt over het alge meen en zij verklaren, dat de verdachten groote uitgaven deden en vooral op de Larensche kermis hadden zij de bloeme tjes buiten gezet. Beide verdachten blyven bij hun ont- kentenis: heel Hilversum denkt, dat we het gedaan hebben, maar ze liegen alle maal Het woord is dan aan den officier van justitie mr. Wassenbergh. Deze beide ver dachten hebben aanvankelijk hardnekkig ontkend, dat ze in de buurt van de wo ning zijn geweest. Later veranderden ze hun houding weer eenlgszins: „we herin neren het ons niet", beweerden ze toen. Een dezer verdachten was steuntrek ker, doch hij leefde allerminst sober. Deze beide verdachten en dat is eigen lijk hun ongeluk geworden aldus de officier, hebben hun mond niet kunnen houden. Ze schepten op over de snelle wijze waarop ze geld konden verdienen. „Smokkelen is aardig, maar een kraak is beter", luidt hun devies. „Beide verdachten hebben reeds gevan genisstraffen achter den rug. Ze staan als gevaarlijke inbrekers bekend en zij zullen voor geruimen tijd uit de maatschappij moeten worden verwijderd", aldus de of ficier. Spr. requireerde tegen beide mannen drie jaar gevangenisstraf. De verdedigers mr. Th. Eskens en mr. W. van Everdingen, achtten het ten laste gelegde niet bewezen. Wel zijn er bezwa rende feiten en omstandigheden tegen deze verdachten naar voren gekomen, maar uit deze aanwijzingen is naar de meening van de verdediging geen wettig bewijs te construeeren. De rechtbank zal 19 Mei vonnis wijzen. DE PAASCHEI-ACTIE Zooals op de laatstgehouden vergadering van de afd. Leiden van Katholieke Kinder uitzending bleek, is bovengenoemde actie op uitstekende wijze geslaagd. Tot aller blijdschap en groote voldoening en tot geruststelling van zoovel ouders van zwak ke kinderen, mocht het bestuur constatee- ren, dat het kastekort geheel is verdwe- nen. Met nieuwen moed kunnen wij nu weer aan het werk tijgen, om zooveel mo- 1 gelijk kinderen uit Leiden en onmiddel- I lyke omgeving, deelachtig te doen worden I aan de heerlijke gaven, die besloten liggen I in Gods lieve natuur. Dit stemt ons tot j groote dankbaarheid, niet alleen jegens de I milde gevers, die een open oog hadden vooh i de nooden van hun evenmensch, maar ook j jegens de collectricen, die in onovertref bare ijver en toewijding zich in dienst wil den stellen van de belangen van het zwak ke en hulpbehoevende kind. Aan deze bei de categorieën van weldoeners richten wij gaarne een eersaluut. Moge de goede God u duizendvoudig beloonen voor uw prach- tige daad van naastenliefde. Uw mildda- j digheid en uw opoffering zal ons een sti- I mulans zyn tot steeds grooter ijver voor 1 de goede zaak van het zwakke en mis deelde kind. Namens het Bestuur: Kap. W. HESSING, voorzitter. J. J. v. d. POEL, le secretaris. HET WERKKAMP TE EGMOND. Hoe staat het er mee? Is er nogal inte resse? Het zijn vaak gestelde vragen. Ziehier ons antwoord. Tot nu toe meldden zich voor Egmond 36 personen, waarvan tot en met 1 Mei ge plaatst werden 20 personen. Deze 20 jeug dige werkloozen genoten een totaal aantal kampdagen van 587. Een groote groep Leidenaars is nu in Eg- mond tot 29 Mei; en a.s. Maandag gaan er weer enkelen heen. Door het feit, dat diverse bij ons ge melde personen werk gekregen hebben, is nu spoedige plaatsing mogelijk. Men melde zich, het liefst Zaterdagavond, aan het Gezellenhuis. Voor de commissie, ST. MENKEN, seer. ST. JOSEPHS-GEZELLEN- VEREENIGING. Encycliek-Meeting. Het aantal deelnemers, zoowel Gehuw den als Gezellen, is zeer goed. De program ma's worden bij de deelnemers thuisbezorgd. En laten zij, die zich nog niet gemeld heb ben, alsnog besluiten om mee te doen. De kosten zijn slechts 5 ct. per Gezel. Opgaven te richten aan de comm. G. Bot en P. Reizevoort. Katholiekendag. Gezellen, die wenschen deel te nemen aan den Katholiekendag te Utrecht, kun nen zich alvast melden bij den ass.-Senior. Een raming der kosten verschijnt Zater dag in onze rubriek. VOLKSBOND-NIEUWS. De Encycliek-meeting op Zondag 9 Mei. Zondag as. heeft op het R.K. Sportpark aan den Haagweg de Encycliek-meeting plaats van den Kring Leiden van den Ned. R.K. Volksbond. Aanvang 3 uur. Zooals reeds gemeld zijn daarvoor pro- gramma's verkrijgbaar op het kantoór, I Steenschuur 15, Vrijdag- en Zateravond as., des avonds tusschen 79 uur; werkloozen hebben een belangrijke reductie, waarom verwacht wordt, dat velen van de gelegen heid gebruik zullen maken, om een toe gangsbewijs in ontvangst te komen nemen. We kunnen voorts mededeelen, dat, wat de rijwielstalling betreft, deze voor werk loozen op vertoon van stempelkaart gratis is, voor anderen bedragen de kosten 10 cent. I De resp. vakafdeelingen en onderafdee- lingen, welke natuurlijk allen aan de mee ting deelnemen, worden verzocht met vaan- I dels en banieren op het terrein aanwezig te zijn. Des nam. van 121.30 uur is het Bondsgebouw 'geopend, waardoor men in de gelegenheid is, de vaandels enz. af te halen. I Voor de afd. Leiden is het een groot 1 voorrecht de meeting hier ter plaatse te mogen houden; voor de leden niet het minst, en daarom vertrouwt het bestuur, dat de belangstelling van hun kant Zon- i dag as. groot zal zijn! „PULCHRI STUDIO" J De R.K. Zangvereeniging „Pulchri Stu dio" heeft op de gehouden bestuursverga- dering besloten om weder een operette in studie te nemen. Pe naam dezer operette is „Neily", voor koor, orkest en solisten. Deze keurige operette is in vele plaatsen van ons land met groot succes meermalen op gevoerd, doch is in Leiden nog nimmer vertoond. Gezien de mooie uitvoeringen van de Visschersbruid belooft dit ook weer een mooien avond te worden, en om ieder in de gelegenheid te stellen dezen mooien avond te kunnen bezoeken, worden er binnen enkele dagen abonnementskaarten aangeboden tegen een geringen pry's van 7 ct. per maand. Daarvoor ontvangt men jaarhj-.ks twee kaarten eerste rang. Mo gen zich velen als abonné opgeven om op een gemakkelijke wijze deze mooie avon den te kunnen bijwonen. i nTi GEEN SPORTFONSENBAD? Afwijzende beschikking van Gedeputeerde Staten. Naar wij vernemen, hebben Ged. Staten verworpen het Raadsbesluit, waarbij o.m. besloten werd, dat de gemeente een garan tie zou toezeggen aan het op te richten Sportfondsen-bad. B. en W. zullen echter bij den Raad voorstellen, een beroep op de Kroon te doen. Naar wij van de zijde der N.V. de Sport fondsen vernemen, zal men indien bo venstaand bericht inderdaad juist is af wachten welke bezwaren Ged. Staten te gen het voorstel hebben, om alsdan te trachten deze bezwaren te ontzenuwen. Slaagt men hierin niet, dan zal de actie toch in ieder geval worden voortgezet om te trachten op andere wijze tot het beoog de doel te geraken. DE BETEEKENIS VAN HET TOURISME VOOR DEN LEIDSCHEN MIDDENSTAND Causerie weth. M. G. Verweij Gisteravond hield de heer A. Verweij, wethouder alhier, een causerie over de be- leekenis van het tourisme voor den Leid- schen Middenstand, in de bovenzaal van sociëteit .Amicitia" alhier. De voorz., der Leidsche afdeeling, van den Kon. Ned. Middenstandsbond, de heer W. Zwart, opende de bijeenkomst en ver- welKomde o.a. de verschillende bestuurs leden van de Hanze en Chr. Middenstands- vereeniging, de Ned. Reisvereeniging voor Kathoieken en de Alg. Reisvereeniging, en verzocht den heer Verweij zijn causerie te willen aanvangen. Spreker begon aller eerst met te vermelden, dat het ontstaan van den drang naar vacantie naar het bui tenland samen gaat met de economische cpleving van handel en industrie. Er is steeds belangstelling voor het reizen, ook door de middenstanders. Het reizen en trekken zit het Nederl. volk in het bloed. Het Nederl. volk was en is nog steeds een zeevarend volk en richtte in vroeger eeuwen reeds de Oost-Indische Compganie op Onze voorvaderen waren van onderne mingsgezindheid vervuld en thans is dit nog zoo. Men zie hiervoor naar ons vlieg- wezen.Staat ook op dit gebied ons Nederl. volk niet vooraan? Spreker gaat terug tot 1920, even na den werldoorlog. Wij bevonden ons toen in een bloeiperiode en, als men dan een zekere welvaart geniet, mag men ook aan reizen denken. Het tourisme heeft ook zijn ver schillende facetten. Men begrijpt, dat het dan ook van eminent belang is, dat men zich door de moeilijkheid van het leven heen slaat en door middel van het tourisme doet men zyn zorgen voor be paalden tijd aan kant. Buitendien heeft het tourisme zijn cultureele waarde. De vre- desgedachte wordt juist door het touris me gepropageerd. Jammer, dat er landen zijn, di, 't tourisme zeer veel lasten opleg gen, welke toestanden nu eenmaal niet be paald geschikt zijn om die vredesgedachte naar voren te brengen. Dit werkt absoluut ten nadeele van de vredes-idée. Naast de cultureele waarde van het tou risme wil spreker stellen de economische zijde, welke hij gaarne eens nader onder de loupe wil nemen. Laten we b.v. nemen Zwitserland. Wat zou dit land beteekenen zonder tourisme. Daar constateert spreker een nauwe samen werking tusschen overheid en particulier initiatief met betrekking tot het tourisme. Nu wil de heer Verweij gaarne ons Ne derland belichten en wel juist nu wij de laatste 15 jaar in een afgaande con junctuur zijn gekomen en de middelen niet toereikend meer zijn om buitenlandsche reizen te maken. Veel Hollanders kennen eigen land niet of weinig daarvan. Hol land heeft bosschen, heide, zee en meren en naast deze: vele historische bezienswaar digheden. Nu komt spreker eigenlijk daar waar hij wezen wilde n.l. Leiden. Wat biedt Leiden den vreemdeling? Zijn lig ging is in het centrum van Rijnland en heeft een rijkdom aan natuurschoon. Hij schildert Leiden en omgeving als een oord van tourisme. Leiden dient als woonstad en als touristen-verblijf naar voren ge bracht te worden om zoodoende in de be angste! ling te komen. Dit jaar zal dan ook een schema samengesteld worden voor een 3-daagseh reisje naar Leiden, zulks in sa- menweking met de verschillende reisver- eenigingen en de gemeente Leiden. Er is een werk-commissie samengesteld om een en ander te bewerkstelligen en te on derzoeken. Er bestaan b.v. plannen om een tentoonstelling te organiseeren en verschil lende vereenigingen hebben toegezegd plannen uit te werken om haar jaarver gaderingen, congressen enz. hier ter stede te houden om zoodoende en zooveel moge lijk te stuwen naar een beter leeren ken nen van Leiden. Het parool is: Leiden uw woonstad. Hiermede was spreker aan het einde van zijn causerie gekomen en na een kleine pauze was er gelegenheid eens nader van gedachten met den heer Verweij te wisse len. Hiervan werd een dankbaar gebruik gemaakt. Zoo werd o.m. gevraagd, of de hotelge legenheid in de Sleutelstad wel voldoende was om vele gasten te herbergen, of niet mogelijk was de studenten der universiteit af te brengen van het spoor-student-zijn en in Leiden te gaan wonen, of het niet mo- geijk was evenals vroeger met de Jan Steen-ten toonstelling is geschied een bij zondere tentoonsteling te doen houden ora GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. STEMMEN IN EEN ANDERE GEMEENTE. De Burgemeester van Leiden maakt bekend, dat uiterlijk 14 dagen vóór den dag, waarop de stemming voor de ver kiezing van de leden van de Tweede Ka mer der Staten-Generaal wordt gehou den, de gelegenheid bestaat ter Gemeen te-Secretarie in persoon mede te deelen, dat men in eene andere gemeente aan de stemming wenscht deel te nemen. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. Leiden, 5 Mei 1937. OPHALEN HUISVUILNIS. In verband met den Hemelvaartsdag zal het ophalen van huisvuil uit die per- ceelen, welke gewoonlijk op Donderdag worden bediend, nu plaats hebben op Za terdag d.a.v. Bewoners van die perceelen wordt der halve verzocht Vrijdag geen emmers aan de straat te plaatsen. Directeur Gem. Reiniging. AGENDA LEIDEN. As. Donderdag (Hemelvaartsdag) 6 Mei wordt de Zondagsdienst waargenomen door de dokters v. Alphen, P. van Es, Ho- vens Gréve, Kors en Lahr. Te Oegstgeest op Hemelvaartsdag door dr. Varekamp, Tel. 1916. De avond-, nacht en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 3 tot en met Donderdag 6 Mei (Hemel vaartsdag) a.s. waargenomen door de apo theken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telefoon 802, en D. J. van Driesum, Mare 110, telefoon 406. Van Vrijdag 7 tot en met Zondag 9 Mei a.s. neemt waar Apotheek: C. B. Duyster, Niepwe Ryn 18, telefoon 523. Voor Oegstgeest worden deze dien sten waargenomen door mej. J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest Tel. 274. de vreemdelingen naar Leiden te trek ken, en of tenslotte de gemeentelijke sub sidie voor deze actie niet grooter had kun nen zyn? Allen vragen, welke niet zoo gemakkelijk te beantwoorden zijn. Ten aanzien van de eerste echter merkte de heer Verweij op, dat pogingen in het werk gesteld zullen worden om de kamerverhuurders te doen opgeven over hoeveel gelegenheid tot lo gies zij beschikken. De heer Verweij vond een aandachtig ge hoor en de voorzitter van den Midden standsbond dankte daarna den spreker uit naam van alle aanwezigen en zeide, dat het gegevene zeer zeker door de verantwoor delijke leiders van de middenstandsbewe- ging op hoogen prijs werd gesteld. LEIDSCHE BELASTING OPHAALDIENST Het was in het begin van 1927, dat on der leiding van het Hoofd der Inspectie le afdeeling der Directe Belastingen te Lei den, een bespreking plaats had met de be sturen der Plaatselijke Vakcentralen, om de mogelijkheid onder het oog te zien, om te komen tot het oprichten van een Be lasting Ophaaldienst. De zeer groote moeilijkheden, waarin een groot deel der aangesloten leden dezer Vakcentralen waren gekomen en daarnaast ook andere ingezetenen, om hun belasting gelden geregeld en op tijd te kunnen vol doen, was een der oorzaken, dat genoemde besturen op middelen beraamden daarin verandering en verbetering te kunnen brengen. Het hierboven genoemde overleg had tot gevolg, dat na verdere besprekingen op 26 Maart 1927 door den Leidschen Bestuur - dersbond, den Neutralen Bestuurdersbond en den Roomsch Katholieken Volksbond Afdeelingen Leiden, werd opgericht de Leidsche Belasting Ophaaldienst. Op 15 April daarop volgende werd het kantoor van dezen Dienst reeds geopend. De Leidsche Belasting Ophaaldienst be staat alzoo 10 jaar. Dit feit heeft het be stuur van genoemden dienst er o.a. toege- leid om door middel van de Gemeentelijke Radio Distributie, door haar voorzitter, den heer J. H. Schüller, een korte toespraak te laten houden op Vrijdag 7 Mei a.s. des avonds te 7.30 uur, waarin deze doel en we zen van dezen Dienst nader uiteen zal zet ten, waarbij hij tevens het verloop van den dienst in de afgeloopen 10 jaren zal be handelen. Het Bestuur van den Dienst vertrouwt, dat allen welke zijn aangesloten bij de Ge meentelijke Radio Distributie, tijd zullen weten te vinden naar deze korte uiteenzet ting te willen luisteren. Bovenal zal dit van belang zijn voor die luisteraai-s welke nog niet zijn aangesloten bij den Leidschen Belasting Ophaaldienst. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 6592. Belfi en Co, Leiden, Klikstraat 9. Consumptie-ijsfabriek. Uittr. Venn.: G. B. Belfi, dd. 26 April 1927. N. Venn.: G. E. di Angelo, Leiden. Kapitein D. P. Ravelli, van het 4e regi ment infanterie alhier, is benoemd tot regimen ts-adjudant.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2