k nazien van ir uitlotingen nry - WOENSDAG 5 MEI 1937 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 UIT DE OMGEVING GEMEENTERAAD VAN OEGSTGEESl HILLEGOM. Staatspartij. Dinsdagavond hield de „R.K. Kring" een buitengewone vergade ring; toegang voor alle Katholieken. Er waren naar schatting 600 menschen in de groote Concertzaal van Hotel Flora, ook meerdere dames, alsmede de geestelijkheid der beide parochies, de Loco-Burgemeester, vele raadsleden etc. De Harmonie luisterde den avond op. Nadat door allen met de mu ziek staande het Wilhelmus was gezongen werd terstond het woord gegeven aan den heer Paul de Waart, die tot onderwerp had gekozen: „De les van het buitenland". Vier weken voor den slag zouden we elkaar moed in gaan spreken? Dat zou voor de moedeloozen zijn; voor ons. Katholieken, is dat niet noodig. Men begrijpt ons niet, wat we zijn als Katholieken en dat we als Katholieken aan politiek moeten doen. De tijd van lamlendigheid is voorbij en voor goed. Waar we iets beteekenen, kunnen we onze rechten laten gelden; voor ons geslacht staat vast, dat het geen dwaasheid is om godsdienst en politiek te verbinden. 3050 jaar geleden stond dat anders, toen was aan politiek doen een ..levensgevaarlijke geestesgesteldheid"! Spr. maakte een rond reis door verschillende landen en teekende de toestanden der Katholieken aldaar. Dan gaan we naar huis, hier in Holland: eiken avond bemediteer ik mijn vrijheden, mijn rechten; we vormen de grootste par tij, de sterkste; ik vecht voor mijn land. voor allen; we hebben een goede levensbe schouwing. Het gaat om de zielen. De N. S.B. (niet slecht bedoeld) is een ernstige principieele vergissing; het gaat er over, of Christus de baas is dan wel een ander. Mussert of Moskou? Ik voel me door die leuze diep beleedigd; tel ik niet meer mee? Dat is erg. Hoe wordt het dan als een van beiden baas worden? Wij vechten voor het groote ideaal en dat is Christus. Hierna het dankwoord van den voorzit ter, door allen „Aan U, o Koning der Eeuwen!", dank aan de muziek en we gaan te 11 uur, vervuld met enthousiasme, huis toe. Autotocht Ouden van Dagen. Op Woensdag 9 Juni zal aan de ouden van da gen weer een gratis autotocht worden aan geboden. Er zal naar Oud-Valken veen in het Gooi getoerd worden. Onteigening van den Endelaan. Bij Kon. besluit is bepaald, dat ten behoeve van de verbetering van een gedeelte der van den Endelaan ten algemeenen nutte en ten name der gemeente zal worden ont eigend het zakelijk recht, aangeduid op de grondteekening, welke ter secretarie ter in zage heeft gelegen en waarvan een be schrijving is opgenomen in St.crt. no. 81. Hierna zal de onteigeningsprocedure aan vangen. Het betreft hier een stuk grond bij de Hoofdstraat al dan niet met de tegen woordige R.K. Pastorie van St. Martinus. De toestand daar kan alleen afdoende wor den verbeterd zoo „Huis Ter Laan" gesloopt wordt. De moeilijkheid is alleen, dat het kerkbestuur indertijd dat huis voor een veel te duren prijs kocht: thans zal bij ont eigening niet de helft daarvan kunnen worden vergoed. KATWIJK AAN DEN RIJN. Bollenveiling. Veilingen van te veld staande bloembollen komen tegenwoordig sporadisch voor. De verkoop geschiedt de laatste jaren als droge bollen. Ten bate der R.K. kerk wordt echter nog ieder voorjaar de gebruikelijke veiling van bloembollen gehouden. En alhoewel de bollen te veld staan, heeft de verkoop in het parochiehuis plaats. En altijd is er volop belangstelling voor deze speciale veiling. Zoo ook giste renavond. Er was goede animo en de op brengst was, zooals gebruikelijk, abnormaal hoog. De opbrengst was niet minder dan 1300. KATWIJK AAN ZEE. Lijk uit het Kanaal opgehaald. Uit het kaneel is opgehaald het lijk van een manspersoon. Op een af stand stond langs den kant een rijwiel. Uit aanwijzingen meent de politie te kun nen opmaken vanwaar de man gekomen was. De politie doet onderzoek. LISSE. Raadslid. Bij den voorzitter van het Centraal Stembureau dezer gemeente is bericht ingekomen van den heer Jac. Th. de Vroomen, dat hij zijn benoeming tot lid van den Raad dezer gemeente aanneemt. Naar wij hebben vernomen zal d& heer de Vroomen, die voorzitter is van de afdee- ling Lisse van de R.K. Staatspartij, deze functie na afloop der Tweede Kamerver kiezingen neerleggen, zulks in verband met het aannemen van het raadslidmaatschap. Ziekenhuisverpleging. Naar aanleiding van het feit, dat de uitgaven van het R.-K. Ziekenhuisverplegingsfonds „St. Joan de Deo" vanaf 1 Januari tot 1 Mei j.l. de ont vangsten met ruim 1500 hebben over schreden is door het bestuur besloten maat regelen ter voorkoming van nog diepere inzinking te treffen. De laatstgehouden jaarvergadering gaf het bestuur in deze een vrij mandaat, omdat reeds in de eer ste twee maanden een flinke bres in de re serve was geslagen. Contributieverhooging zou in deze het radicaalste middel zijn, maar aangezien dat dit voor vele gezinnen zeer groote bezwaren met zich brengt zijn voorloopig de volgende maatregelen geno men: Het aantal verplegingsdagen wordt Gisteravond kwam de Raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen. Voorzitter: weth. F. v. Egmond. Secreta ris R. Reitsma. Aanwezig 12 leden. Afwe zig de heer Kruisir.ga wegens ziekte. Notulen worden gelezen en goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken was een verzoek van den heer F. M. Klokgieter om uitstel van bebouwing van het terrein aan den Hofdijk. B. en W. stellen voor uitstel te verleenen tot 1 Jan. 1938; wordt goed gekeurd. Voorts missive van Ged. Staten van goedgekeurde Raadsbesluiten. B. en W. stellen voor de huur van het perceel Ge versstraat 22 te verlagen van 700 tot 600 en eventueel nog verder te gaan. Dit punt wordt in geheime vergadering be handeld. B. en W. stellen voor het grasgewas van het woonwagenkamp voor 1937 te ver pachten aan J. W. Filippo voor 25; van verschillende perceelen in het grondbe drijf aan F. van der Hoever voor 10 en van het terrein aan de Laan van Alkema de, langs de waterpartij aan J. Treur voor 25. Wordt goedgekeurd. B. en W. deelen nog mede, dat zjj tot commies ter secretarie hebben benoemd de heer K. Veer, te Meppel. Verder dat B. en W. van Voorschoten bij schrijven van 29 April 1.1. mededeling hebben gedaan van het raadsbesluir van 28 April tot op zegging met ingang van 1 Mei 1938 van de gemeenschappelijke regeling tot toelating van leerlingen uit Oegstgeest op de open bare school aan den Rijndijk te Voorscho ten in verband met de opheffing van die school. Acht leerlingen uit Oegstgeest be zoeken nog deze school. De voorz. wijst er nog op, dat de meening van den Raad door Ged. Staten nog wel zal worden ge vraagd. Het kohier verlichtingsbelasting voor 't jaar 1937 wordt vastgesteld. Aan den heer G. Kok wordt met in gang van 1 Juli eervol ontslag verleend als ambtenaar van den Burgerl. Stand. Voorstel B. en W. betreffende de extra hulp aan werkloozen over 1937 (steunver- leening B). Dit jaar mag per werklooze worden besteed 5.30. Hiervan komt 3.30 ten laste van het Rijk, mits de gemeente j 2 voor haar rekening neemt. Het ge middelde aantal werkloozen bedroeg in 1936: 85. Dit jaar zal het bedrag, naar een gemiddelde van 85 werkloozen ƒ228 voor de gemeente bedragen. Het Rijk betaalt 475. Wordt goedgekeurd na eenige korte besprekingen. Voorstel van B. en W. betreffende deel name aan het voorzieningsfonds voor kun stenaars. B. en W. kunnen zich met het doel der stichting goed vereenigen en stel len voor: a. het jaarlijks verstrekken van 100 pet. subsidie op de bijdragen door de vereeni- gingen, te betalen voor de in deze ge meente wonende leden; b. het verstrekken van geldelijken steun voor eenmaal voor de eerste 52 weken; c. het doen uitoefenen, voorzooveel noo dig van toezicht op de betaling van bij dragen en het verstrekken van uitkeerin- gen. Het onder b. bedoelde bedrag is be paald op 10 voor elk in de gemeente woonachtig lid). Goedgekeurd. Voorstel van B. en W. tot verleening voorschot ingevolge art. 103 der L. O. wet voor het jaar 1937, aan de bijz. lagere scholen: R.K. school ƒ2367; chr. school 1028; chr. school aan de Morsch 9.76; Duinzicht 600. De kosten per leerling be dragen 10.90. Voorstel tot inwilliging van het verzoek van het bestuur der bijz. lagere school aan den Endegeesterstraatweg om beschik baarstelling van gelden voqr den bouw van een rijwielloods. B. en W. kunnen zich met de zienswijze vereenigen. Een fietsenberg plaats is zeer zeker aanbevelenswaardig. De "kosten zullen ongeveer 200 bedragen. Wordt goedgekeurd. Voorstel van B. en W. tot toekenning van een subsidie over 1934 aan het R.K. Ly ceum voor Meisjes te Den Haag. Twee leerlingen uit deze gemeente bezochten ge durende 17 maanden de school. De ge- teruggebracht van maximaal 60 tot maxi maal 40; voor Röntgenfoto's wordt geen vergoeding meer gegeven; onderzoek wordt alleen vergoed als opname in een zieken huis daar direct op volgt en autokosten worden alleen betaald als vervoer per zie kenauto naar een ziekenhuis door de geneesheer uitdrukkelijk vxereischt wordt. Het bestuur hoopt langs dezen weg het evenwicht in de financiën eenigszins te kunnen hersteleln. Wordt echter hierdoor niet een bezuiniging van eenige bteeekenis verkregen, dan kan contributieverhooging in den loop van dit jaar niet uitblijven! NOORDWUK. Aanbesteding R. K. Jongensschool. De bijbouw van twee leslokalen en een trappenhuis aan de R. K. Jongensschool al hier is publiek aanbesteed. De navolger.de aannemers schreven in tot de daarachter vermelde bedragen: C. van der Wiel H. A. J. Rooijers J. de Bes C. van der Loo B. van der Wiel W. P. de Vreede C. G. J. Alkemade Jr. Fa. van Duin en Vink W. F. Berkhout G. H. Krau De gunning is aangehouden. Bollenveiling. De gehouden bollen veiling ten bate van Kerk en Bewaarschool, welke gisteren is gehouden ten overstaan van Notaris A. B. ter Haar alhier, heeft opgebracht 1553.50. vraagde subsidie bedraagt ƒ52.81. Voor stel wordt goedgekeurd, met de stem van den heer dr. Simon Thomas tegen. Op Dinsdagmorgen een volle baard Voorstel inzake het verzoek van in de gemeente gevestigde kappers om vaststel ling van een verordening, waarbij het ver boden zal zijn de kappers- en barbiers zaken des Dinsdags vóór 13 uur geopene te hebben. B. en W. deelen mede, dat de gevestigde kappers zich tot den Raad hebben gewend met het verzoek een verordening vast te stellen, waarbij wordt bepaald, dat op Dinsdag de kappers en barbierszaken met bijbehoorende winkels vooréén uur n.m. niet geopend mogen zijn. De R.K. Mid- denstandsvereeniging „De Hanze" advi seerde het verzoek in te willigen. B. en W. wenschen de bepaling niet van kracht te doen zjjn voor de bedrijven aan de Morsch en den Bazar. Voorts dat het sluitingsverbod niet zal gelden van 24 en 31 Dec., indien deze dagen op Dinsdag vallen. Dr. SimonThomas wenscht er bij be paald te zien, dat ook niet zal behoeven te worden gesloten indien door een of an dere reden reeds een dag wordt vrij ge geven of de zaak gesloten is, b.v. Ko- ninnedag enz. De heer Paardekooper verklaart zich te gen het geheele voorstel alsook de heer Smit. Het amendement Thomas wordt aan genomen en het voorstel van B. en W. aangenomen met 10 tegen 2 stemmen, die van de heeren Smit en Paardekooper. Voorstel tot wijziging der legesverorde- rrng. B. en W. stellen voor: voor de vol trekking van een huwelijk op Zondag of in een bijzonder huis ƒ50, op Dinsdag, Donderdag en Zaterdag 25, op Maandag en Woensdag 10, op Vrijdag, met uitzon dering van de huwelijken, die te 12 uur voltrokken worden, 5. B. en W. kunnen om bijzondere en gewichtige reden van e. en a. afwijken. Wordt goedgekeurd. Voorstel tot verhuur van een strook grond achter de Emmalaan aan S. Bijl en J. J. Maandag. Wordt goedgekeurd. Comptabiliteitsbesluiten worden na eeni ge opmerkingen o.a. van den heer J. Smit aangenomen, 20Ö0 voor den lucht- beschermingsdienst Voorstel van B. en W. tot het verlee nen van een crediet van 2000 voor de luchtbeschermingsdienst. De heer Paarde kooper vraagt, of het bedrag niet wat la ger kan worden gesteld. De heer Kattenbusch geeft een toelich ting op de noodzakelijkheid en wijst op de cursussen die reeds worden gegeven. De heer J. v. d. Post wijst erop, dat de heer Kattenbusch, bij behandeling der be grooting heeft betoogd, dat hij groote pos ten liever bij de begrooting zag behandeld en nu verdedigt de heer Kattenbusch deze P'»st. De heer Kattenbusch heeft bedoeld min der urgente posten. De heer Sanders zegt, dat de bevolking zelf ook veel kan doen en dit moet onder de aandacht worden gebracht. De bevol- k ng moet worden voorgelicht. De heer Kattenbusch antwoordt, dat in deze geest reeds wordt gewerkt. De heer Bakker wil geen waardeering onthouden aan den heer Kattenbusch, doch zou gaarne willen vernemen of de ver plichting is opgelegd tot steun aan dien dienst. De voorzitter antwoordt den heer Bak ker door voorlezing van eenige wetsarti kelen, waaruit de Burgemeester voor voor stel heeft gedaan. Wordt aangenomen. Benoeming van een lid van het orgaan vror werkverschaffing en steunverleening, ter voorziening in de vacture A. de Best. B. en W. bieden de volgende alphabeti- sche aanbeveling aan: 1. W. den Dubbel den; 2. J. van Leeuwen; 3. G. Star. Be noemd wordt: J. van Leeuwen. De rondvraag leverde niets op. Hanze. In café Flora vergaderde de Hanze onder presidium van den heer V. Ph. Braun. Na opening en notulen bracht de heer Buyze namens de kascommissie ver slag uit van het gehouden boekonderzoek, waarbij alles in keurige orde was bevonden, en stelde voor, om den penningmeester on der dank te déchargeeien voor zijn beheer, waartoe onder applaus werd besloten. Ingekomen was een schrijven van het H.B., waarin dit wijst op het groote nut, om jaarlijks de ledenlijsten bij de reken- plichtige lichamen in te dienen, en vervol gens een aansporing geeft tot een bezoek aan de 7e Ned. Katholiekendag op 2en en 3en Pinksterdag te Utrecht. In dit gecom bineerde schrijven wordt nog ue aandacht gevraagd op het studiemateriaal over den Middenstand en zijn actie, waarvan di verse uitgaven bij het Centraal Bestuur verkrijgbaar zijn tegen geringe kosten. De aandacht werd nog gevraagd voor „steun in natura", waarover' een lijvig en leer zaam rapport is verschenen. Tenslotte een aansporing tot werving van nieuwe leden, het mooiste geschenk hetwelk de midden standers hun organisatie kunnen schenken bij het a.s. 30-jarig besiaansfeest. De behandeling van den beschrijvings brief van de Centrale Raadsvergadering, te houden op 2 Juni as. ce Haarlem, vorderde veel tijd; tot afgevaardigden werden be noemd de heer V. Ph. Braun er, S. W. Lan- gelaan, terwijl ieder lid op eigen gelegen heid deze Centrale Raadsvergadering kan gaan bijwonen. Vervolgens verkreeg de heer Frans Stef- fen het woord, die kwam spreken over „Hanze-verzekering". Met een gemoedelijk praatje bracht spr. de verschillende nuttige instellingen van de Hanze naar voren en juist het gemoedelijke onderhoud zal veel hebben bijgedragen tot de overtuiging dat de leden veel voordeelen kunnen behalen bij de eigen instellingen als Brand-, Glas-, Auto-, Ziektewet-, en Levensverzekering U.B.O. De hierop volgende gedachtenwis- seling wees hier ten volle op. In de volgende rondvraag werd nog ge vraagd een gezamenlijke tocht te organl- seeren naar den Katholiekendag. Het be stuur zal dit in overweging nemen. Met een opwekking om volgende week Maandag de verkiezingsrede van Mr. Don ders bij te wonen en steeds het fonds je „Hulp in Nood" daadwerkelijk te blijven steunen om de soms hooge nooden van onze eigen middenstanders zooveel mogelijk te helpen lenigen, sloot de voorzitter deze ge animeerde vergadering met den Chr. groet. Bloempjesdag. B. en W. hebben aan de plaatselijke Santos-commissie toestem ming verleend tot het houden van een collecte door middel van den verkoop van bloempjes, op morgen, Hemelvaartsdag, ten behoeve van den Ned. tubercoule on- bemiddelden R.-K. Middenstand. ..Geboren: Elisabeth Geertruida Maria, d. v. C. W. v. d. Meer en M. C. Klijn Maria Anna Cecilia, d. v. J. P. Vink en M. E. Schulte Adele Lina Maria, d. v. G. F. Steenvoorden en M. C. Caspers Jacobus Hendrikus Jacq., z. v. P. Augustinus en A. M. de Haas Gerarda, d. v. A. J. Weijers en G. Heemskerk. Ondertrouw d:C. Warmerdam en M. C. Wijnands A. F. Zwanenburg en W. Varkevisser A. J. Molenkamp en E. Schroder W. A. de Haas en E. Plug J. C. P. de Ridder en M. C. H. Schaken- bosch. Getrouw d:A. Th. Mooyekind en A. J v. d. Berg H. G Hofman en F. J. M. Dijkstra A. W. Wesaeling en J. M. Ver kade C J. v. Kan en A. M. Rijnders. Overleden: Lena Elisabeth de Lin- cel, 71 jaar Jacoba Admiraal, 64 jaar, geh. met C. v. Duin. OEGSTGEEST Burgemeester Gerrevink. Burgemees ter Gerrevink is wederom zoover hersteld dat hij iederen Dinsdag en Vrijdag, van 9 12 wederom ten gemeentehuize voor ëen ieder te spreken is. Hij zal echter nog geen raadsvergaderingen leiden. SASSENHEIM. Hanze. Maandagavofid hield de R.K. Middenstands-Federatie „St. Nicolaas" een gewestelijke vergadering in de zaal van „Het Bruine Paard". Deze vergadering stond onder leiding van voorzitter Th. Barn hoorn uit Lisse, die het welkomstwoord sprak, bijzonder tot den Geest-Adviseur en den spreker van dezen avond, den heer H. E. v. d. Brule uit Rotterdam, hoofdbe stuurslid van den R.K. Middenstandsbond. Spreker zet uiteen het doe* van dezen avond, waarop hij de opkomst grooter had verwacht, voornamelijk daar de heer v. d. Brule een rede zal houden over Regeering en Middenstand. Hierna verkreeg de spre ker het woord, die eerst uiteenzette de taak van verschillende overheden, beginnend bij den gemeenteraad, om te komen bij regee ring en parlement. Hierna volgt een uiteen zetting. wat de regeering in de laatste 4 jaar heeft gedaan, in 't bijzonder voor den middenstand, waarbij werden genoemd en kele feiten als vestigingswet, wet. op uit- verkoopen, wet op cadeaustelsel, borgstel lingfonds enz., met de voor- en nadeelen aan deze maatregelen verbonden. Ook ging spr. in op wat komen gaat, als tenminste de verkiezing een bevredigend resultaat mag geven. Met buitengewone kennis van de huidige toestanden geeft spreker een duidelijk overzicht van wat noodig is om tot een gezonden toestand te komen. Tot slot toonde spr. aan, welke plaats moet worden ingenomen in de maatschappij om de gemeenschap te dienen, om den stand hoog te houden. Na een hartelijk applaus en dankwoord van den voorzitter, volgde het stellen van vragen. De Geest.-Adviseur sprak nog een kort woord naar aanleiding van de toespraak van den spreker. Hierna sluiting. WASSENAAR. Comité Feestviering. In hotel Den Ouden Deijl kwam gisteravond voor de laatste maal in vergadering bijeen het co mité tot luisterrijke viering van het Vor stelijk huwelijk, onder voorzitterschap van den heer Hofman. De penningmeester deed rekening en ver antwoording. De inkomsten hebben in to taal bedragen 3200.25, uit uitgaven f 3188,89, zoodat er een batig saldo is van 11 36. Bij monde van den heer Zeedijk werd door de financieele commissie gunstig rap port uitgebracht. Besloten wordt eenige materialen, die ter beschikking van het comité zijn gekomen, ten geschenke aan te bieden aan de Konin gin Wilhelmina-vereeniging, wijl deze ver- eeniging het comité zeer groote diensten heeft bewezen. Na eenige toespraken werd het comité ontbonden. Z1LK. Vergadering „Leo XIII". Deze vereeni- ging hield gisteravond in het parochiehuis een ledenvergadering, welke normaal be- zocht was. Door den heer L. v. d. Aart werd 1 verslag uitgebracht van den Bondsraad. Vervolgens werd besproken de viering van het eerste lustrum. De voorzitter stelde voor dit feit zoo luisterrijk mogelijk te her- KANTOREN TE: ALPHEN a'd. RIJN - Stationsstraat 34-36 BODEGRAVEN, iederen Dinsdag 10—12 uur, Hotel „van Haatten" LEIDEN, iederen Vrijdag 1012 uur 2953 Hotel „Beltevue" UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. WERKPUT VAN DE GOUWE-BRUG VOLGESTROOMD. De machines verdwenen in de diepte de arbeiders konden zich redden. Gistermiddag is door onvoorziene om standigheden het water binnengedrongen in de werkput, waarin men aan den arbeid was met het inspuiten van heipalen voor den bouw van den brug over de Goude, Aanvankelijk drong het water geleidelijk de drooggelegde ruimte binnen zoodat de ar beiders daarin werkzaam langs ladders den wassenden stroom konden ontvluchten, doch toen de opening steeds grooter werd en een gedeelte van het Jaagpad door den drang van het water werd meegesleurd, liep de groote kuil binnen enkele oogen- blikken vol. De heimachine, welke langs den oever op het Jaagpad stond, maakte bijna de salto mortale mee, bleef even wel in overhellenden stand op het droge. Vermoedelijk is de ondergrond, door de werkzaamheden los geraakt, hoewel de damwand door een groote hoeveelheid grond was versterkt. De damwand is dan ook intact gebleven en slechts over een geringe lengte wat ingebogen. Gisteravond waren een aantal werkileden bezig met het storten van zand in de or.tstane opening, het aanwezige werkgereedschap pompen etc. is eveneens in de diepte verdwenen. KOUDEKERK. Hondsdijksche polder. In de op Maan dagavond gehouden vergadering van stem gerechtigde ingelanden van den Honds- dijkschen polder werd de rekening over 1936 vastgesteld, de inkomsten op 2255.31, de uitgaven op ƒ2406.31, alzoo een batig slot van 148.80. De begrooting voor de zen polder voor 1937 werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf op 2249.52 bij een omslag van ƒ3.25 per H.A. Aan de wed. C. Kraans zal een tegemoet koming in haar levensonderhoud worden uitgekeerd. Besloten werd voorts tot samen voeging van den Kooipolder met den Hondsdijkschen polder en het waterpolder- peil met 5 c.M. te verlagen. Bij de gehouden verkiezing van een pol dermeester ter voorziening in de vacature ontstaan wegens het bedanken van den heer C. N. J. Koot, werd geen volstrekte meerderheid behaald, zoodat herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren N. Koot en J. N. Koot op 13 Mei e.k. Alvorens de vergadering te sluiten richte de voorzitter zich tot den thans scheiden den poldermeester, den heer C. N. J. Koot, welke vanaf 1901 onafgebroken als zoo danig zitting heeft gehad. In hartelijke bewoordingen huldigde de voorzitter het werk en de plichtsbetrach ting en aangename samenwerking van den thans, wegens het bereiken van den ge stelden leeftijd, scheidenden poldermees ter en hem toewenschend, dat het voor hem licht moge zijn in zyn levensavond. De heer Koot dankte hierop den voor zitter en sprak den wensch uit, dat de oude goede geest en de onderlinge verhoudin gen, die altijd, zoowel in het bestuur als in de vergaderingen van ingelanden van onzen polder heeft geheerscht, tot in leng te van dagen moge voortbestaan. Hierna volgde sluiting der vergadering. ZOETERWOUDE. Geer- en Kleine Blankaartpolder. In de hedenmorgen gehouden vergadering van den Geer- en Kleine Blankaartpol der had de verkiezing plaats van een lid van het bestuur, wegens periodieke aftre ding van den heer A. van Leeuwen, die we gens het bereiken van den 70-jarigen leef tijd niet meer herkiesbaar was. Uitslag van de stemmign: 23 stemmen op den heer W. J. van Rijn; 8 stemmei op den heer L. J. van der Voort. denken. Tevens deelde hy mede, dat een rieuw vaandel aangeschaft zal worden en dat het plan is dit op dien dag in te doen wijden. Besloten werd, dat het bestuur in deze vrij mandaat krijgt, zoodat het met de organisatie van het feest een aanvang kan nemen. Wegens vertrek van een der leden werd de heer G. A. Meiland benoemd tot controleur der bescheiden van den pen ningmeester. Gekomen aan de rondvraag vraagt de Geestelijk-Adviseur of de leden den verkoop van bloemen langs den weg op lsten Pinksterdag achterwege willen laten, gezien op het hooge christelijke feest, dat op dien dag gevierd wordt. Hierna sluiting. 12.990. „12.920. 12.820.— 12.790.— 12.650.— 12.345.— 12,300.— 12.275.— 12.239.— 12.040.—

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 14