CEBUTO-AGENTSCHAP WOENSDAG 5 MEI 1937 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 13 GEMENGDE BERICHTEN GECOMPLICEERD VERKEERS ONGELUK TE HAARLEM. Drie gewonden. Gisterochtend is op den hoek van de Pre sident Steynstraat en de Kloosterstraat in Haarlem-Noord een gecompliceerd ver keersongeluk gebeurd, waarbij drie perso nen werden gewond. Een autobus van den stadsdienst, waar van de chauffeur geen voorrang verleen de aan het van rechts komende verkeer, kwam in botsing met de bestelatuo van een melkinrichting, welke omsloeg en op het trottoir terecht kwam. De buschauffeur verloor de macht over het stuur, waardoor de zware autobus te gen een winkelpui reed en deze gedeelte lik indrukte. Een klein meisje, dat in den winkel stond, werd door een vallend stuk steen licht gewond. De buschauffeur bleef ongedeerd, maar de eenige passagiere een 61-jarige dame werd door den schok van haar plaats geslingerd en kreeg een her senschudding en eenige gebroken ribben. De chauffeur van de bestelauto liepsnij- wonden op, doordat hij zich door stukslaan van de voorruit uit de 'abine moest bevrij den, aangezien de portieren ontzet waren en niet gebruikt konden worden. MEISJE ONDER EEN AUTO. Aan gevolgen overleden. Maandagavond is het vijfjarig meisje E. Boeker uit de Infirmeriestraat te Rotterdam op den hoek van die straat den Oost zeedijk, toen zij onverwacht overstak on der een auto geraakt, die bestuurd werd door den vijftig jarigen L. L. de H. Deze trachtte nog door sterk remmen een aan- ding te voorkomen, maar dit bleek niet meer mogelijk. Het kind werd tegen de straat gesmakt en bekwam een ernstige schedelbreuk en een groote hoofdwonde. In zeer zorgwekkenden toestand is het meisje naar het ziekenhuis aan den Cool- cingel vervoerd, waar zij gisteren is overle den. DOODELIJK MIJNONGELUK. Arbeider dood !n schacht gevonden. De 40-jarige mijnwerker P. Beumers, te Brunssum, is gistermiddag omstreeks twee uur, door arbeiders, die hem moesten af lossen, dood gevonden in een mijnschacht. De man is vermoedelijk achterover naar be neden gevallen. Zijn hoofd was geheel ver brijzeld. DOOR ELECTRISCHEN STROOM GEDOOD. In de werkplaats van de mijn „Emma". Vanmorgen om acht uur is de boorder S. Veldman, in de werkplaats van Staatsmijn „Emma" met den electrischen stroom in aanraking gekomen en onmiddellijk ge dood. Veldman was gehuwd en vader van vijf kinderen, hij woonde te Brunss—a. TWEE ZUSJES VERDRONKEN. In een waterkuil achter de boerderij. Een tragisch feit heeft zich voorgedaan te Wintelre, waar twee kleine zusjes jam merlijk zijn omgekomen, meldt de „N. Tilb. Crt." Toen rond het middaguur, de landbou wer Vennix op het gehucht Kleiert onder genoemde gemeènte, thuis kwam van het werk op het veld, miste hij zijn beide oud ste dochtertjes, die drie én vier jaar oud zijn. Toen men het erf afzocht, deed men een ontstellende ontdekking. De beide kleintjes lagen in een waterkuil achter de boerderij. Toen de beide meisjes onmiddellijk wer den opgehaald, gaf nog een harer slechts een zwak levensteeken. Dr. Burgerink uit Oirschot en een verpleegster uit Wintelre deden nog alle moeite, maar ten slotte moest helaas de dood geconstateerd wor den. De kinderen zijn vermoedelijk spelen derwijs in den kuil geraakt, terwijl de moeder, die ziek is, te bed lag en de dienst meid even in den stal was. KANOVAARDER VERDRONKEN. In het IJsselmeer is gistermiddag de 22- jarige D. B. bij het kanovaren verdronken. De kano werd getrokken door een motor boot. Plotseling ging B. in zijn kano staan, waardoor het vaartuig kantelde. De bevaar- der verdween in de diepte. Onmiddellijk ging men aan het dreggen, doch tot resul taat heeft dit niet geleid. DE SCHEEPSRAMP OP DE NOORDZEE. Gistermiddag is bij een duikeronderzoek vastgesteld, dat de „Plavnik" een groot gat in de voorpiek heeft, juist boven den kimkiel, drie 'eter onder de waterlijn. Het is een verticaal gat van ongeveer twee meter lengte en ruim een halve me- breedte. Het is dan ook onbegrijpelijk, schotteh het indringende water heb- nen tegenhouden. siiE :',V. 2 dagen 17.- 2'/a Ardennen. Dinant. m 23.- 4 - 29 50 5 Parijs, Expositie. 50 - 6 - 60.- 6 door Vier landen 48.- 2 Duitschland. Königswinter „16.- ?/a Eifel. Königswinter 23.- 2 Düsseldorf 1475 4 langs den Rijn 29 50 6 Hxrrqnhergte 47.- Inlichtinger er Reisgids bi) H HtESIÉRMANS LEIDEN TEL 1532 Steenstraa* 24 (hoek Beestenmarkt) REIZEN ZONDER ZORGEN De kapitein van de „Plavnik" wilde on der deze omstandigheden zelfs niet meer op de reede blijven liggen, waarop het schip door twee sleepbooten in de haven van Vlissingen is gebracht. Waarschijnlijk zal nu eerst een bekisting worden aange bracht, waarna het schip in een dok, ver moedelijk te Rotterdam, zal worden opge nomen om te repareeren. Beslag gelegd op de Plavnik". De „Plavnik" is gistermiddag te Vlis singen binnen gebracht. De reederij van de „Alecto" heeft n.l. op de „Plavnik" be slag laten leggen. Het schip zal niet kunnen vertrekken, alvorens cautie zal zijn gesteld. KAPITALE BOERDERIJ IN VLAMMEN OPGEGAAN. In de kapitale boerderij bewoond door landbouwer G. Zwanenberg te Rosmalen, is gistermiddag brand ontstaan. Het vuur breidde zich snel uit en al spoe dig stond de geheele boerderij in lichter laaie De inboedel ging verloren. Slechts wat landbouwgereedschap werd gered. De plaatselijke brandweer kon weinig tegen de vuurzee uitrichten. De boerderij brandde geheel uit. Huis en inboedel waren laag verzekerd. DE AANSLAG IN HET WITTE HUIS TE ROTTERDAM. Dader gered loor hondengeblaf. Bij het onderzoek naar den aanslag in het „Witte Huis" te Rotterdam, is nog ge bleken, dat de heer Maus om één uur al leen op zijn kantoor was, toen een man zich aanmeldde voor het huren van hui zen. De heer Maus liet den bezoeker bin nen en begon het onderhoud met hem over het huren van een huis. Op een gegeven moment waarschuwde de bezoeker den heer Maus, dat er geklopt zou zijn. De heer Maus in de veronderstelling, dat het zoo was, ging naar de deur om deze te openen en op hetzelfde oogenblik kreeg hij met een ijzeren orrwerp eenige klappen op het hoofd. De heer Maus raakte het be wustzijn kwijt, waardoor de bezoeker, ver moedelijk angstig geworden, het op een loopen, waaorp de man haar toeriep: „Er van den concierge, mej. Voorrecht, aange- uoopen, waarop de man har toeriep: „Er wordt hier gemoord". Juffrouw Voorrecht greep daarop den man bij de panden van zijn jas en zei hem: „Dan moet u niet weg- loopen, dan moet u helpen." „Neen", riep de man terug, „ga op zij", en meteen kreeg de vrouw een duw, waarop de man de trap pen afsnelde. 1 Echter zoo snel, dat hij viel en bene den terecht kwam. Acht lange trappen is vervolgens de man afgestormd en vele be zoekers van het Witte Huis hebben hem op zijn vlucht ontmoet. Het geroep „houdt hem", dat juffrouw Voorrecht dan man na riep, werd evenwel overstemd door het hondengeblaf, zoodat demand een poging heeft gedaan den man te grijpen. Handschoenen gevonden. Een verslaggever van de „Tel." had nog een kort onderhoud met juffrouw Voor recht, die natuurlijk zeer ontdaan was over het gebeurde. Slechts één trap scheidt haar woning van het kantoorgebouw van den heer Maus. Mej. Voorrecht werd op een moment opgeschrikt door hevig gegil, ter wijl de hond, die wel eens meer flink te keer gaat, op wei zeer luidruchtige wijze blafte. Zij snelde haar woning uit en zag daar den man uit het kantoorgebouw ko men. Ik heb volstrekt geen signalement van hem kunnen opnemen, verklaarde juf frouw Voorrecht, want alles is zoo snel ge- gegaan, dat ik niet weet of hij een grijze dan wel een blauwe regenjas droeg. Wel heb ik gezien, dat hij een open acte- tasch bij zich droeg. De handschoenen, die de man achterliet, lagen op de trap, door dat hij deze niet meer heeft kunnen grij pen in zijn vlucht. De heer Maus was nog volkomen bij bewustzijn en vertelde, dat zijn zoon juist voor een boodschap was uit gegaan, zoodat hij alleen op kantoor was. Vermoedelijk heeft de dader (of daders) op dit oogenblik gewacht om een slag in het kantoorgebouw te kunnen slaan. De poli tie is den geheelen middag doende ge weest in het gebouw een onderzoek in te stellen. De dactyscopische dienst nam fo to's en zocht naar vingerafdrukken. Het is nog niet bekend of de aanslag ge pleegd is door twee mannen in vereeni- ging, omdat de heer Maus naar de deur is gaan op al of niet vermeend kloppen. Zou het kloppen gesuggereerd zijn door den be zoeker, dan is de daad door één man ge pleegd, maar indien, hetgeen nog onder zocht wordt, er inderdaad geklopt is, dan zou de aanslag gepleegd zijn door twee mannen. In dit verband kan worden me degedeeld, dat een portiers jongen verklaard heeft twee mannen kort achter elkaar het gebouw te hebben zien verlaten. In hoeverre het vertrek van den tweeden man in verband met den moord kan staan, wordt onderzocht. Het Witte Huis wordt den geheelen dag door veel menschen be zocht. De toestand van het slachtoffer is goed. Gistermiddag heeft men in het ziekenhuis vedklaard, dat er geen reden bestaat zich over den heer Maus ongerust te maken. Moeilijk onderzoek. De opsporing van den dader van den aanslag op den heer Maus gepleegd in zijn kantoor op de achtste verdieping van het Witte Huis stelt de politie voor groote moeilijkheden. Uit den aard van zijn be zigheden stond de heer M„ die directeur is van de N.V. maatschappij tot exploita tie van onroerende goederen Zuid-Holland, in relatie met tal van menschen. Bij het ver huren van huizen doen zich menigmaal ge schillen voor tusschen huurders en ver huurders en in deze richting heeft de poli tie dan ook onmiddellijk haar onderzoek geleid. Vast staat, dat men in geen geval met iemand te doen heeft, di? onbekend was met den toestand in het Witte Huis en spe ciaal met den toestand in het kantoor van den heer M. Hoewel de getuigenverklaringen nog weinig homogeen zijn, schijnen er toch langzamerhand meer aanduidingen te ko men. die het mogelijk maken een meer om lijnd signalement van den dader te geven. Gisteravond heeft zich een dame op het bureau Centrum aangemeld, die, nadat zij van den aanslag in de krant had gelezen, meende verklaringen te kunnen afleggen. Zij is getuige geweest van een aanrijding, die de vluchtende dader met zijn fiets heeft veroorzaakt voor het Witte Huis. Uit haar verklaringen heeft de politie inderdaad nieuwe gegevens over het signalement van den dader kunnen putten. De commissa ris van het bureau Centrum, Witte de With- straat verzoekt thans de overige getuigen van deze aanrijding .drie heeeren en twee dames, zich op zijn bureau te willen mel den voor het geven van inlichtingen. Dit verzoek geldt vooral den fiets jongen, die met den dader in aanraking is geweest en die eenige woorden met hem zop hebben gewisseld. Gisteravond laat kon ht_t slachtoffer nog niet gehoord worden. Zijn toestand was wel goed, doch de doktoren achtten het met het oog op zijn geschokte zenuwen niet raadzaam hem aan een politieverhoor te onderwerpen. RECHTZAKEN OVERVAL TE WIERINGEN. Dinsdag stonden voor de Alkmaarsche rechtbank terecht de Wieringsche arbeiders Arie M., Marinus L. en Henricus Gregorius L., die er van werden beschuldigd op 31 December 1936, des avonds te Wieringen den veehouder Jacob Snooy te hebben overvallen om hem van zijn geld te beroo- De toedracht der zaak was ongeveer als volgt: De beroovers troffen Snooy op zijn erf achter zijn woning aan, terwijl hij een brandende lamp in de hand had. Een van hen sloeg Snooy de lamp uit de hand, ter wijl zij hem gezamenlijk aanvielen hem toeroepende: Geef op je geld, of wij slaan je hersens in. Snooy verdedigde zich wat hij kon, maar tegen drie man was hij niet opgewassen, zoodat hij tenslotte op den grond werd gewerkt. De aanranders gingen boven op hem liggen en bonden zijn han den en voeten, om vervolgens een porte- monnaie, inhoudende 160.uit een van zijn zakken te halen. Na den overval werd door de politie een streng onderzoek ingesteld, dat aanvanke lijk geen resultaat had, maar tenslotte kreeg men tegen de drie hierboven genoemde ver dachten zulke sterke aanwijzingen, dat zij konden worden gearresteerd. Zij ontken den echter hardnekkig. Als getuigen werden in deze zaak ge hoord Ane Bergsma, brigadier majoor te Purmerend, voorheen te Wieringen, Jac. Snooy, de beroofde, Simon Snooy, landbou wer te Wieringen, Albert de W'.t, landbou wersknecht, Simon Scheltus, caféhouder, Floris Verhagen, landbouwer, Pieter Laan, koopman, Catharina Zuiderduin, z.b., allen te Wieringen. Aan Arie M. was als verdediger toege voegd Mr. Kamminga, terwijl mr. Brom berg Marinus L. verdedigde. Henricus L. wilde zich geen verdediger zien toegevoegd. Na getuigenverhoor eischte de Officier van Justitie tegen M. L. 3 jaar, tegen A. M. 2 y2 jaar en tegen H. L. eveneens 2 y« jaar gevangenisstraf. Op verzoek van zijn verdediger, mr. Kamminga, werd M. voorloopig op vrije voeten gesteld. Uitspraak 11 Mei. BROODOORLOG TE BREDA. Vordering Ned. Bakkerijstichting De president van de Bredasche rechtbank heeft m kort geding de vordering van de Nederlandsche Bakkerij-stichting te 's-Gra- venhage, betreffende den verkoop van brood tegen een lageren prijs, als door die stichting voor Breda was vastgesteld, te gen een bakker te Breda, die de overeen komst had geteekend, toegewezen, en den bakker veroordeeld om onmiddellijk den verkoop van brood tegen een lageren prijs als vastgesteld te staken en tot betaling van een bedrag van 50.voor eiken keer dat de bakker het bevel overtreedt DE VLEESCHCONSERVENFABRIEK TE IJMUIDEN. Verzoek tot surséance wederom afgewezen Op 23 Maart heeft de civiele kamer der Arrondissementsrechtbank te Haarlem het verzoek tot surséance van betaling afge wezen van den heer H. A. de Bruyn, di recteur der vleeschconservenfabriek te IJmuiden, welke fabriek destijds gehakt in blik leverde aan het Departement van Sociale Zaken ten behoeve van de werk- loozen. j De afwijzing geschiedde toen op for- meele gronden wegens een onjuistheid bij de stemming in de vergadering van cre- j diteuren. i Een tweede verzoek tot surséance van I betaling, dat de heer de Bruyn daarna heeft ingediend, is gisteren eveneens door de rechtbank afgewezen, aangezien haar niet is gebleken, dat het vooruitzicht be staat, dat crediteuren bevredigd zullen worden. Over een faillissement is nog geen be slissing genomen. GEWEZEN BURGEMEESTER STAAT TERECHT. De rechtbank te Middelburg heeft behan deld de zaak tegen den 35-jarigen H. C. R., gewezen burgemeester van Borsselen en gewezen ontvanger-griffier van den polder Borsselen, die in deze beide functies ver schillende malversaties heeft gepleegd. Na het getuigenverhoor, waarbij de ver dachte een bekentenis aflegde, eischte de officier van Justitie een jaar en drie maan den gevangenisstraf. VOOR ƒ3000 AAN BONT GESTOLEN. De winkelier zelf wist nog van niets. Eenigen tijd geleden heeft de politie te Rotterdam aangehouden en in het Huis van Bewaring opgesloten een man, die betrok ken was bij een groote bontdiefstal daar ter stede. De politie slaagde er in ongeveer de helft van het gestolene te achterhalen. De andere helft bleef zoek. Het onderzoek werd voortgezet en de po litie achtte het raadzaam een onderzoek in te stellen bij iemand, die geregeld om gang had gehad met den man, die in het Huis van Bewaring was opgesloten. Toen kwam men tot 'en verrassende ontdekking. Van de partij bont ontdekte men n.l. niets, maar wel vond de politie een koffer met ander bont, hoogstwaarschijnlijk af komstig van een anderen diefstal. De vel len werden in beslag genomen, maar men wist niet hoe de koffers in huis gekomen waren en waar het bont nu eigenlijk van daan kwam. Het voortgezette onderzoek leidde tot aanhouding van den 26-jarigen magazijnbediende J. W. en den 18-jarigen magazijnbediende I. C., die beiden in dienst waren van de bontfirma J. G. aan het Van Hogendorpplein te Rotterdam. Tevens werd aangehouden de 24-jarige E. Ch. G. als verdacht van heling. Het bleek, dat beide bedienden het bont, in hoofd zaak vellen en vossen, leverden aan G., die de partijtjes regelmatig in het Zuiden van de stad verkocht en het geld na af trek van zijn loon aan de oudste der beide magazijnbedienden afdroeg. De politie heeft de firma G. het bont la ten zien en inderdaad herkende men het daar. De winkelier, die van niets wist, is toen eens poolshoogte gaan nemen en kwam tot de ontdekking, dat hij bont tot een to tale waarde van 30000 kwijt was. De drie aangehoudenen zijn opgesloten. Een groot deel van het gestolen bont heeft de politie in leeren en rieten koffertjes nog kunnen achterhalen. OPLICHTER GEARRESTEERD. De politie te Monster heeft in samen werking met de Naaldwijksche en Wate- ringsche politie een persoon gearresteerd, die er zijn werk van maakte R.-K. geeste lijken en predikanten op te lichten. De man kwam meestal met een deerniswekkend verhaal bij den zieleherder en wist her haaldelijk geld los te krijgen voor allerlei fictieve doeleinden. Hij is na verhoor op transport gesteld naar Den Haag. Valsche verklaringen. J. M.-C. v. d. H., 44 jaar, huishoudster, te Valkenburg (Z.-H.), vervolgd ter zake dat zij 25 Juni 1936 als getuige in een strafzaak tegen W. H. v. d. M. onder eede valsche verklaringen heeft afgelegd is door de Rotterdamsche Rechtbank tot 4 maanden gevangenisstraf veroordeeld. DE MLJDRECHTSCHE MILLIOENEN. Rapport van deskundige. Nogmaals besteedde het Amsterdam- sche Gerechtshof een zitting aan de be handeling van de strafzaak tegen den Mij- drechtschen kweeker, die er van wordt beschuldigd, dat hij met valsche papieren schuldbekentenissen, cessies, koopac- ten, enz. gepoogd heeft een groot ge deelte van de millioenen-nalatenschap van mevr. van Wieringen in zijn bezit te krijgen. Dit is reeds de tweede keer, dat hij wegens valschheid in geschrifte in deze millioenenzaak terecht staat. In het tweede proces veroordeelde de rechtbank hem tot twee jaar gevangenisstraf; in hooger beroep requireerde de procureur- generaal een gevangenisstraf van ander half jaar. Hij hield daarbij rekening met de omstandigheid dat dit feit na zijn vo rige vonnis is gepleegd en met de verkla ring van psychiaters, die dezen verdachte toerekeningsvatbaar doch onevenwichtig achtten. Nadat beide verdedigers mrs. Ten Bok- kel en Venhuizen in uitvoerige pleidooien vrijspraak hadden gepleit, gelastte het Hof een nader onderzoek door den politie deskundige C. J. van Ledden Hulsebosch I naar twee punten, n.l. hoe de handteeke- I ning onder de acte van cessie, een der j stukken waarom het in dit geding gaat, tot stand is gekomen en in de tweede plaats, hoe de koopacte is gekomen in den slechten toestand, waarin zij zich thans bevindt. I Gisteren bracht de heer Van Ledden Hulsebosch zijn rapport uit. De deskun dige rapporteerde eerst over de koopacte, I die indertijd door den schriftkundige dr. I Brunner is onderzocht en behandeld met chloordampen. De deskundige was van meening dat het bizarre uiterlijk van het stuk niet door deze bewerking is ont- staan. Het stuk ziet er wel naar uit of ver- i dachte het geruimen tijd bij zich heeft ge- I dragen. Wat de handteekening onder de cessie betrof was desk. van meening dat deze niet is geplaatst door overtrekken met carbonpapier. De handteekening is met een anilinepotlood gezet. Het is niet met zekerheid te zeggen of het stuk en de on- derteekening met hetzelfde potlood is ge schreven, doch desk. acht dit onwaar schijnlijk. De procureur-generaal mr. dr. D. Rei- lingh persisteerde bij zijn eisch. De ver dedigers drongen nogmaals met klem op vrijspraak aan. Het hof zal 18 Mei arrest wijzen. FINANClëN EN ECONOMIE VERZEK. MIJ. „ST. WILLIBRORDUS" In de op 28 April j.l. te Utrecht gehou den algemeene vergadering van aandeel houders der N.V. Nederl. Verzekering- Mij. „St. Willibrordus" werden de balans en winst- en verliesrekening over het afgeloo- pen boekjaar., zoomede de voorgestelde winstverdeeling goedgekeurd. Het dividendbewijs no. 16 is betaalbaar ten kantore der Vennootschap met 8.30 voor de preferente aandeelen, genummerd no. 1 tot en met no. 750 en 6.80 voor de gewone aandeelen, genummerd no. 751 tot en met no. 1250. Aan het jaarverslag over 1936 is het volgende ontleen: De productie verliep in 1936 bevredi gend. Afgesloten werden 27.742 posten met 5.738.713 verzekerd kapitaal, tegen 28.399 posten met 5.658.752.verzekerd kapi taal in 1935. Afgevoerd werden 18.568 posten met 4.212.791.verzekerd kapitaal, tegen 19072 posten met 4.363.734.verzekerd kapitaal in 1935. Het verzekerd kapitaal voor H.H. Uit vaartdiensten is toegenomen met 95.800. en bedraagt thans 1.752.842. Het verzekerd kapitaal bedroeg aan het einde van het boekjaar 26.774.698. aan het begin van het boekmar 25.248.776 zoodat wij een netto vooruitgang bereikten van 1.525.922.—. In 1936 werd uitgekeerd: kapitaal bij overlijden 70.472.restitutie van pre mie bij overlijden 1.328.65, kapitaal bij expiratie 54.097.renten 312.50. To taal 126.210.15. Terugkeerde wegens afkoop 99.288.70,. terug uit herverzekering f 1.067.75 is to taal 98.221.01, zoodat in het geheel werd uitgekeerd 224.431.16. De rente-debiteuren hebben over 't al gemeen behoorlijk aan hunne verplichtin gen voldaan. In enkele gevallen hebben wij tijdelijk vrijstelling van aflossing ver leend. Op 31 December was 1.315.09 rente achterstallig, welk bedrag op heden grootendeels betaald is. In 1936 hadden geen executies noch on- derhandsche inkoopen van onderpanden plaats. De bedrijfsuitkomsten zijn dit jaar zeer bevredigend. Na afboeking der gewone afschrijvingen, n.l. f 2.110.op vaste eigendommen en 426.95 op meubilair, bedraagt het te verdeelen winstsaldo 40.316.94 Yi Goedgekeurd werd dit saldo ingevolge art. 29 der Statuten aan te wenden als volgt: extra af te schrijven op vaste eigen dommen 7.027.28. Te reserveeren: 17.567.63 y«Fonds voor zieke en zwak ke verzekerden 3.847.03. Dividend op pref. aand. 8.3 pet. v. 75.000.6.225. Dividend op gew. aand. 6.3 pet. v. f 50.000 3.400.Tantièmes 2.250. Stilstaan verboden ....op bruggen, binnen 8 m van w straathoeken, auto bushaltes, voor HnTSÏWH uitritten, brandkranen. enzoovoorts!

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 13