MAANDAG 3 MEI 1937 UE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 demonstreeren, doch veel te lang treuzelen en veel te slecht schieten om ook maar de geringste kans op succes te hebben. De door Braine en Capelle van grooten afstand geschoten ballen leveren voor Halle geen moeilijkheden op. De eerste corner op het Belgische doel neemt Wels 11 minuten na de hervatting. De bal wordt achter het doel geschoten. Voor het Hollandsche doel zien we de twee vleugelspelers eenige malen rake lings voorbij het doel schieten. Ook de der de Belgische corner levert niets op. Over het algemeen blijven de Belgen in het veld iets sterker. Een doortastende voorhoede zou ongetwijfeld al lang succes gehad heb ben, nu echter loopen de aanvallen op onze verdedigingslinie dood. Caldenhove vooral verzet bergen werk, dapper geassisteerd door Wilders en in laatste instantie door de middenlinie. Wanneer de Belgen zien, dat ze toch niet door de Nederlandsche achterhoede kunnen combineeren, probee- ren Braine en Voorhoof het nog maar weer een keer met verre schoten, echter ook daarmede hebben ze geen succes. De Nederlandsche aanvallen blijven naarmate het einde nadert minder talrijk dan die der Belgen, echter zjjn ze veel gevaarlijker, niet in het minst door het verrassende element en de wijze, waarop ze worden uitgevoerd. De blessure van Bakhuys blijkt te ver ergeren, want steeds minder actief neemt hij aan de aanvallen deel. 15 minuten voor het einde weten de Oranjehemden zich eerst aan het langdu rige overwicht der Belgen te ontworstelen en ofschoon Wels en van Nellen het bin- nentrio nog vele malen in staat stelt den voorsprong te vergrfcoten, blijven de kan sen ook aan dezen kant onbenut. Bakhuys heeft intusschen steeds meer pijn aan zijn enkel gekregen. Hij verdwijnt eenige minuten uit het veld, komt dan weer terug, doch van eenig actief optreden is geen sprake meer. Tot het einde toe hinkt hij er maar een beetje bij, om tenslotte ge heel te verdwijnen vóór het eindsignaal. De laatste minuten zijn tenslotte weer voor de Belgen, die voor de laatste maal probeeren door de hechte Hollandsche de fensie heen te breken, hetgeen hun echter niet gelukt, al zijn hun pogingen dermate energiek, dat de gevaarlijke situaties voor den Hollandschen doelmond den toeschou wers nog eenige angstige momenten be zorgt. Halle grijpt eenige malen resoluut in, ook een hoekschop, in de laatste minuut genomen, wordt weggewerkt en terwijl Voorhoof en Braine nog eenmaal trachten de hechte verdedigingsmuur te breken, fluit scheidsrechter Argent tenslotte het einde, welk signaal voor het meerendeel der toeschouwers een ware opluchting zal zjjn geweest. Van spel en spelers Na de algemeene indrukken over het resultaat van dezen 58sten landenkamp, nog het volgende over spel en spelers. De Oranje-voorhoede 'weet niet meer die kracht te ontplooien van enkele jaren ge leden, al moeten we daaraan onmiddellijk toevoegen, dat de Belgische verdediging ook nu weer „haar mannetje" stond. We missen dat geraffineerd doortastende, al tijd gevaarlijke spel, dat vroeger zoo sterk uit de open aanvaller naar voren kwam. In deze linie was Smit nog weer de beste. Hij vervulde weer de zwerversrol en kwam in de eerste helft zelfs op de plaats van den teruggetrokken Paauwe. Dat hier door aan den anderen kant weer gapingen ontstonden, is er een onvermijdelijk ge volg van. Naast hem mogen we Vente dan noemen, die, sjouwer als hij is, voor menig ge vaarlijke situatie zorgde en den Belgischen doel^erdediger herhaaldelijk op de proef stelde. Bakhuys we zeiden het reeds speel de niet op volle kracht werd bovendien weer stevig gedekt door Stijnen en ook de beide backs hielden hem geducht in de gaten. Zoo bleven we in dezen wed strijd vrijwel verstoken èn van zijn kun nen als spelverdeeler èn van zijn capaci teiten als schutter. Dat door zijn werk niettemin het eenige doelpunt van den wed strijd door Vente gescoord kon worden, be wijst wel, dat hij tnrh niet te onderschat ten valt. Van de beide vlcu -relers ging weinig kracht uit. Wels speelde voor de rust het meest teeen de hinderlijke zon en Van Nellen wilde met alle geweld in zijn laat- sten wedstrijd een doelpunt maken, waar door hij ter_3lotte te zelfzuchtig werkte en verschilende kansen door naast schieten verloren deed gaan. Van de middenlinin zeiden we reeds, dat zij een teveel verdedigend spel speelde, daardoor de Belgische voorhoede teveel gelegenheid gaf o te dringen en tenslotte oorzaak was. dat de uit de verdediging teruggeplaatste ballen vrijwel, steeds weer voor de voeten van de Belgische midden linie terecht kwamen. Andc-'-^en viel nog wel op door zijn goek kopwerk, maar zijn snelheid is aan merkelijk minder geworden. Van Heel moet het vrijwel alleen nog hebben van zijn routine. Deze record wedstrijd van Puck zijn 57ste wedstrijd zal geen grootschen indruk nalaten. Paauwe ten slotte hebben v/e ook herhaaldelijk beter gezien. Hij deelde in de middenlinie-ma- laïse. Over de verdediging slechts lof. Wilders in het begin misschien ietwat schuchter maar daarna uitstekend en Caldenhove alr een rots in de branding. Hij was ongetwij feld de beste Hollandsche speler. Wat heeft hii onnoemlijk veel werk gedaan en in talriike gevallen voor opluchting ge zorgd! Hii zal eerlang als aanvoerder van het Ned. Elftal geen slechte leider zijn! Halle in het doel deed zijn werk goed, greep enkele malen resoluut in op van dichtbij geplaatste ballen, maar heel moei lijk heeft hij het niet gehad. Naar - - ft ;:i oartner Bad- jou het heel wat zwaarder te verantwoor den gehad, doch deze onderscheidde zich weer door zijn tijgerachtige uitvallen. De verdedigers Joacim en Paverick blon ken opnieuw uit, terwijl in de middenlinie vooral Dalem en Stijnen veel werk heb ben verzet. De Winter was hier de minste. De voorhoede kenmerkte zich door twee gevaarlijke vleugelspelers v. d. Eynde en Buyle hebben menigmaal den bal voor gezet, maar het oneindig getreuzel van het binnentrio deed succes achterwege blijven. Individueele waren Capelle, Braine en Voorhoof weer uitstekende spelers, doch zij weten de zich geschapen kansen niet uit te buiten. Zelfs de eer konden zij thans niet redden. De Engelsche scheidsrechter Argent, die voor het eerst op het continent leidde, deed zulks alleszins correct.. Ernstige fouten maakte hij in het ge heel niet en zijn optreden was zeer berlist, zelfs tegen het oordeel der grensrechters in, als hij meende beter gezien te hebben. De stand. Het resultaat van het totaal aantal ge speelde wedstrijden is thans: Nederland 58 30 10 18 142—101 70 België 58 18 10 30 101—142 46 Valsche entrée-bewijzen voor Holland-België Veertien personen gearresteerd Bij allen rompslomp, die de Rotterdam- sche politie dezen gedenkwaardigen Zon dag te verwerken heeft gehad is nog een kwestie gekomen, waai zij niet op gerekend had. Er bleken n.l. valsche entreebiljetten in omloop te zijn gebracht. De politie heeft in verband hiermede, tien personen gearresteerd. Verder hadden opkoopers staanplaatsen van een gulden verhandeld voor bedragen van drie tot vier gulden. Van het stadion kreeg de politie talrijke waarschuwingen, dat men kaarten had in gehouden en dat den bezitters geen toe gang kon worden verleend, wegens valsche toegangsbewijzen. Een aantal valsche groene en bruine kaarten waren in omloop gebracht, waarvan alleen het belasting stempel niet klopte. Nadat de politie twee mannen op den Coolsingel had gearresteerd kregen zij spoedig aanwijzingen, die leidde tot de aan houding van de acht overige personen. Alle gearresteerden zijn Amsterdammers, die eerst Zondagochtend naar Rotterdam zijn gekomen om hun kaarten aan den man te brengen. Nog vier personen gearresteerd. De centrale recherche te Amsterdam heeft vier personen aangehouden, die er van worden verdacht betrokken te zijn bij den verkoop van valsche toegangsbewijzen voor den voetbalwedstrijd HollandBelgië. De vier verdachten zijn op transport ge steld naar de Maasstad. DE VERKEERSREGELING IN ROTTERDAM. Van de zijde van automobilisten, die zelf in het verkeer gezeten hebben, wordt ons nog het volgende over de verkeersregeling te Rotterdam bericht. Het houdt geen verwijt in aan de Rotter- damsche verkeerspolitie, wanneer als een feit wordt vastgesteld, dat het verkeer van automobilistisch standpunt gezien, gisteren in Rotterdam een volslagen mislukking is geworden De politie heeft gedaan wat zij kon. Zij had eenter eer. uiterst ondankbare taak, want de puzzles, voor welke zij kwam te staan, kondien niet opgelost worden. De hoofdoorzaak van alle ellende was, dat op de Willemsbrug het heele automobielver- keer saamgeperst moest worden tot twee, veelal (bij tegen-liggend tramverkeer) tot één rij. En zelfs al lukte het soms op de Willemsbrug en op de Koninginnebrug twee rijen in stand te houden, dan volgde een nieuwe obstakel in het feit, dat in den bocht Stieltjesplein-Nassaukade tusschen de trams en het trottoir slechts plaats was voor één auto. Aangezien althans op de heenreis de trams voorrang kregen boven het automobiel verkeer zaten in dezen bocht onophoudelijk trams en auto's naast elkander, hetgeen beteekende, dat op dit kritieke punt het heele verkeer, komende uit het centrum van Rotterdamslechts één rij breed mocht wezen. Na deze passage was het leed echter nog lang niet geleden, want ook in de Oranje boomstraat liep het automobielverkeer tus schen de trams en het trottoir wederom in een rij-breedte uit. En om dan tenslotte tij de parkeerterreinen te komen, moest als laatste en niet de geringste hin dernis het zeer frequent tramverkeer naar het stadion gekruist worden. Het was heel erg. Duizenden menschen waren van groote ergernis vervuld, toen zij. velen laat, an deren zeer verlaat, eindelijk hun plaatsen in het stadion bereikt hadden. Had de poli tie tot half drie (het uur, vastgesteld als begin voor den wedstrijd) de leiding kun nen behouden, nadien L-egon bij den Kreek- weg de chaos los te oreken. De wagens werden in alle richtingen eenvoudig op een hoop neergezet en de menschen, zich niet meer storende aan de politie, renden naar het stadion. Ir. de pauze van den wedstrijd, die toch al een kwartier later begonnen was, kwamen nog verhitte en verontwaardigde automobilisten de open plekken in de rijen vullen. Een dankbeeld van de ontzaglijke moei lijkheden voor de verkeerspolitie kan men krijgen, als men zich bewust is, dat op het Wiliemsplein het verkeer zeven a acht rijen breed is geweest. Dat moest dan eerst (één rij breed) over de brug bij de Leuvehaven geloodst worden. Dan werd het op de Boompjes vereenigd met het verkeer uit de binnenstad en de aldus gevormde rijen moesten weer één rij breed door den bocht Stiel tjèspleinNassaukade. NIEMAND WAS EIGENLIJK TEVREDEN. De Belgen niet door hun nederlaag, de Hollanders niet om hun spel. Na afloop van den voetbalwedstrijd HollandBelgië hebben spelers en officials zich vereenigo aan een gezamenlijken maal- tijd in Huize Ulrich. Na afloop daarvan vernam een verslaggever van de „Cou rant" nog de meening van eenige spelers en officials over den wedstrijd. Aanvoerder Stynen: Wij hebben beter gespeeld dan de Hollanders en dat wij verloren hebben is uitsluitend aan pech te wijten. Het Belgische elftal heeft vanmid dag beter gespeeld dan in menigen wed strijd, waarin het won en ik durf daarom verklaren, dat ons elftal zich steeds ver betert. Dat is een goede pleister op de wonde. Aanvoerder Van Heel: Als de Belgen een schutter hadden gehad, hadden zij ongeHvijfeld gewonnen, want wij heb ben niet bepaald een grootschen wedstrijd gespeeld Men moet natuurlijk in aanmer king nemen, dat Bakhuys in het begin ge blesseerd was, waardoor wij eigenlijk den geheelen wedstrijd met tien man speelden. Alle jongens hebben hard gewerkt, maar onze combinatie lukte niet Overigens ben ik blij, dat we gewonnen hebben. Raimond Braine: Wij hebben goed gespeeld maar geen goal gemaakt en dat is de hoofdzaak bij voetba. Daarom is de Ne derlandsche overwinning niet zoo geheel onverdiend als het mogelijk wel lijkt. Overigens was het een mooie match, fair gespeeld en daar gaat het toch om. Anderiesen: Ik ben tevreden over bet resultaat. Het is jammer dat Bakhuys ge blesseerd was, want zoodoende is er eigen lijk den geheelen wedstrijd met tien man gespeeld De Belgen hebben prachtig veld spel vertoond maar voor het doel waren zij steeds de kluts kwijt, zoodat er iederen keer bet-ekkelijk gemakkelijk kon worden ingegrepen Ook van Hollandsche zijde was het geen mooie wedstrijd, maar het op halve kracht spelen van Bakhuys is daar aan grootend eels schuld Dat wij gewon nen hebben, is overigens zeer verheugend. De wedstrijd zelf is bu.tengewoon fair ge speeld, wel eens hard maar eerlijk. S m i t: Ik ben zeer verheugd met de over winning, maar ik ben geenszins tevreden ovei mijn eigen spel. Ik heb nog geen uit houdingsvermogen. In andere wedstrijden kon ik steeds met gemak het tempo vol houden, maar nu ging dat niet. Dat ik geen hinder heb ondervonden van mijn knie blessure, stemt mij hoopvol, want in het begin van den wedstrijd was ik volkomen in mijn element. Wanneer ik wat beter in- speeld ben, hoop ik den geheelen wedstrijd op volle toeren te kunnen „zwerven". De Belgen hebben vandaag keurig veldspel vertoond, maar o wee hun schot. Doordat dit ontbrak, hebben wij gewonnen.. Bob G' er, denning: Het was een mooie wedstrijd, die België misschien had kunnen winnen, als het een goeden schut ter had gehad. Onze jongens hebben allen hard gewerkt en ik ben blij, dat zij door het voortreffelijke doelpunt van Vente de overwinning hebben behaald. Een gelijk spel had misschien beter de verhouding weergegeven, maar daar een voetbalwed- Het was tot half drie een beheerschte chaos, na half drie (bij het nieuwe viaduct van het stadion zelf) een complete chaos. Hoe moet deze puzzle ooit opgelost worden? GEDENKRAAM IN HET FEIJENOORD- STADION. Geschenk van het Rotterdamsche Nieuws blad aan de N.V. Stadion Feijenoord. Kort voor den interlandwedstrijd tus schen de vertegenwoordigende voetbal ploegen van Nederland en België had gis termiddag in de officieele ontvangstzaal van het Feijenoord-stadion de overdracht plaats van een gebrandschilderd gedenk raam, dat de N.V. Rotterdamsch Nieuws blad ten geschenke heeft gegeven aan de N.V. Stadion Feijenoord. De plechtigheid werd o.m. bijgewoond door den burgemeester van Rotterdam, mr. Droogleever Fortuyn, leden van be stuur en raad van commissarissen der N.V. Stadion Feijenoord, bestuursleden van den K.N.V.B. en van de voetbalver- eeniging Feijenoord, den directeur van het stadion, den heer J. Hylkema en vele andere genoodigden. De heer L. Evers, directeur van het Rotterdamsche Nieuwsblad, hield een kor te rede, waarin hij het feit herdacht, dat na een lange reeks van jaren de voetbal wedstrijd tusschen Nederland en België weer in Rotterdam wordt gehouden. Hij bracht in herinnering, dat deze wed strijd in 1905 op het Schuttersveld te Rot terdam voor het eerst werd gespeeld. Het Rotterdamsch Nieuwsblad, dat destijds on der leiding stond van nu wijlen den heer C. Sijthoff, stelde voor deze ontmoeting een wisselbeker beschikbaar. De heer Evers gewaagde in het vervolg van zijn rede van het succes der Holland- België-wedstrijden om vervolgens op te merken, dat Rotterdam dezen wedstrijd thans weer in haar midden heeft gekre gen, dank zij het tot stand komen van het fraaie Feijenoord-stadion. Spr. zette uiteen, dat het Rotterdamsch Nieuwsblad het heugelijke feit van den terugkeer van den wedstrijd heeft willen gedenken door het doen aanbrengen van een gedenkraam. De heer Evers eindigde met den wensch^ dat de HollandBelgië- wedstrijd, die ais het ware in de Maas stad is geboren, in den vervolge in het Rotterdamsche Stadion zal worden ge speeld. De president-commissaris der N.V. sta dion Feijenoord, de heer B. G. van Beu- ningen, dankte met een enkel woord voor het sympathieke en fraaie geschenk, dat zooals hij zeide gaarne aanvaard wordt en een sieraad is voor het stadion. Hierna sprak nog de heer van Hasselt, strijd nu eenmaal beslist wordt dioor doel punten, zijn de goede schutterskwaliteiten van onze voorhoede een wapen, dat ook meetelt voor een spelbeoordeeling. Jammer was het, dat Bakhuys geblesseerd werd. Het is mijn meening, dat als hij de volle tweemaal drie kwartier fit was geweest, de Hollandsche overwinning grooter zou zijn geweest. Overigens was Bakhuys, toen hij den wedstrijd begon, "olkomen fit. B o e 1 j o n: Mijn meening? Wel, kort en goed: wanneer wij met 4-1 of 51 had den verloren, dan had ik dat heel normaal gevonden. Onze jongens hebben buiten gewoon teleurgesteld met hun slordige veldspel. De Belgen waren ons daarin vol komen de baas. Wanneer België in het eerste kwartier na de rust gelijk had ge maakt, dan zou ons elftal in elkaar gestort zijn. WAT DE BELGISCHE PERS ZEGT. Een onverdiende nederlaag. „Nation Beige": De Belgen hadden een overwinning verdiend want ze waren in de tweede helft niet alleer beter dan de Ne derlanders, maar ze vertoonden een spel, dat een klasse hooger stond. Zij waren 40 van de 45 ntinuten de meerderen der Hol landers. In de eerste helft werd het spel goed ver deeld. De Belgische fout was toen, dat de aanval niet ver genoeg in de diepte ging. In de tweede helft speelde België een exhi- bition-spel; daar was weer het elftal, dat de Engeischeri klopte! De zwakke punten in het elftal waren Ca pelle en Buyle. „Le Soir": Holland heeft revanche ge nomen, de uitslag is echter onjuist. De Bel gen waren beter dan in Hannover. De ver anderingen in de aanvalslinie waren een vopruitgang, ofschoon dit misschien para doxaal klinkt voor een zoo weinig produc tieve voorhoede. Aile spelers van de voor hoede voldeden, behalve van den Eynde. Braine was niet in zijn grooten vorm. De halflinie speelde meer naar voren dan gewoonlijk. De achterhoede was erg safe. De Hollanders blonken uit door ploegspel; echter begint het Hollandsche spel lang zaamaan in waarde te verliezen. Halle was buitengewoon op dreef. „L'Indépencence Beige" schrijft: De Bel gen zijn onverdiend geslagen; zij hadden minstens een gelijk spe.' verdiend. De goal is met veel geluk gescoord. De Belgen ver toonden een technisch goed spel; er be stond vooral een goede verstandhouding in de aanvalslinie. Braine had het ongeluk eenigszins terug getrokken te moeten spelen om Stijnen te ondersteunen, die wat flauw speelde. Het spel van de Hollanders was een des illusie; dit was ook aan het publiek goed te merken. „La Dernièie Heure". België had beter erdiend dan een neder.aag. De groote fout Ui de Nederlandsche ploeg was, dat ze te zeker waren van te winnen. Zoo „bleek" als de Belgische voorhoede in Hannover speelde, zoo werkzaam was ze in Rotter dam. Alle spelers van het Belgische elftal zijn te feliciteeren; ze hebben hun beste internationale wedstrijd van het seizoen ge speeld. directeur van de N.V. Houtrust te 's-Gra- venhage, die den vroegeren directeur van het Rotterdamsch Nieuwsblad, den heer C. Sijthoff herdacht als den man, die het initiatief nam voor den wedstrijd Hol landBelgië in 1905 op het Schutters veld te Rotterdam. Op het gebrandschilderde raam staan de volgende woorden: „14 Mei 1905. De voetbalwedstrijd NederlandBelgië om den Rotterdamsch Nieuwsblad-beker wordt voor de eerste maal gespeeld op het Schuttersveld te Rotterdam". „2 Mei 1937. Na een lange reeks van ja ren in andere steden des lands te hebben gespeeld, ontmoeten de Nederlandsche en Belgische vertegenwoordigende elftallen elkander volgens besluit van den K. N. V. B. wederom in Rotterdam, dank zij het tot stand komen van het Feijenoord-sta dion. Het Rotterdamsch Nieuwsblad heeft naar aanleiding van dit heugelijke feit dit gedenkraam aangeboden". Door den tekst is gebrandschilderd het embleem van den wisselbeker, die in 1905 beschikbaar werd gesteld. STEDENWEDSTRÏJDEN NEDERLAND—BELGIë. Zaterdag zijn, voorafgaande aan den grooten strijd NederlandBelgië, verschil lende steden wedstrijd gespeeld. Antwerpen versloeg op Spangen het Rot terdamsch elftal met 41 en Brussel klopte Amsterdam op het Ajaxterrein met 10. Haarlem echter wist van een Brusselsch elftal met 42 te winnen. OPGOOIEN VAN DEN BAL. Reglementswijziging in Engelanti op komst? Op de binnenkort te houden vergadering van de International Board zullen eenige voorstellen van de F. A., om wijzigingen in spelregels en reglementen aan te bren gen, worden behandeld Zoo wil men een verandering brengen in het opgooien van den bal door den scheidsTechtei na een lijdelijke onderbre king van het spel. Thans moet de referee, indien een der spelers den bal aanraakt, voor deze den grond bereikt, een vrijen schop geven. Men wil nu voorstellen, dat ae scheidsrechter in hel vervolg in een der gelijk geval den bal opnieuw zal opgooien. Voorts is er een voorstel om in het ver volg ballen van grooter gewicht, dan de thans gebruikte, voor te schrijven. Op het oogenblik is het minimum geweest 369 en het maximum gewicht 425 gram. Men zou nu het minimum gewicht 369 en het maxi mum op 543 willen stellen. DE RECORD-RECETTE VAN SCHOTLAND—ENGELAND. Netto-opbrengst van 115.000 gld. De laatste wedstrijd tusschen Schotland en Engeland heeft een recette opgebracht van ruim 24000 pond. Na aftrek van alle onkosten bleek, dat deze ontmoeting een netto-opbrengst van ongeveer 115.000 gul den had opgeleverd. ZWITSERLAND—DUITSCHLAND 0—1. Op het Grasshoppers-terrein te Zürich is gisteren voor 35.000 toeschouwers de twintigste landenwedstrijd gespeeld tus schen Zwitserland en Duitschland, welke met 10 door de Duitschers is gewonnen. Aanvankelijk beheerschte Zwitserland het spel geheel. Aanval op aanval onder namen de Zwitsers en de Duitsche verde diging had handen vol werk. In de 25ste minuut plaatste Georg Aebi een hoek schop prachtig voor het Duitsche doel, doelverdediger Jakob liep uit zijn doel, miste den bal en Bickei had voor het in schieten. Op het laatste moment evenwel dook Miinzenberg op de lijn op en kopte 't schot van de doellijn weg, een zeker schij nend doelpunt voorkomend. De Duitsche voorhoede bracht er aanvankelijk bitter weinig van terecht. Vooral de midvoor Eckert speelde een slechte partij. Zijn spelverdeelen was zeer matig, zijn afge ven en plaatsen was uitermate onzuiver. Dat de Zwitsersche doelman Bizzozero in vorm was, bleek, toen Szepan den bal prachtig vrij had gemaakt, naar Lehnen speelde en diens schot in den uitersten hoek met een tijgersprong doorBizzozero uit doel werd gehouden. De achterspeler Miinzenberg, zoowel als de spil Goldbrun- ner gingen toen meer naar voren, om zoo doende een druk op de Zwitsersche ver dediging te bewerkstelligen. Kitzinger en Kupfer begrepen dit terdege en inderdaad was het aanvallen der Duitschers thans heter verzorgd. Een hard schot van Noack vliegt rakelings over, maar tot de rust wordt geen der. doelen doorboord. Na de pauze kwam Duitschland onmid dellijk opzetten. Vooral Kitzinger bleek in prachtigen vorm te zijn, maar hij onder vond van de binnenspelers geen steun. Vooral het schot was volkomen zoek. De Zwitsers daarentegen werden steeds sterker en de Duitsche middenlinie moest de verdediging dan ook terdege steunen bij haar taak. Na achttien minuten moest de rechtshalf Springer na een botsing uit- vallén, zoodat Zwitserland met tien man moest verder spelen. Twee minuten hier na kwam het Duitsche doelpunt. Na goed samenspel tusschen Urban, Noack en Sze pan gaf de laatste den bal plotseling naar Kitzinger, die op 20 toeter afstand zuiver in den rechterbovenhoek plaatste (01). Beide elftallen speelden nu vermoeid, het uithoudingsvermogen scheen opgebruikt te zijn. Na een paar gevaarlijke aanvallen van de Zwitsers kwam het einde. SUNDERLAND WINT DEN ENGELSCHEN BEKER. Preston North End werd met 31 geklopt, na bij de rust een 10 voorsprong te hebben gehad. Ruim 90.000 toeschouwers hebben Zater dagmiddag in het Wemtley-stadion te Lon den de cup-finale bijgewoond tusschen Sun derland en Preston Ncth End, welke ont moeting door Sunderland met 31 gewon nen werd, nadat de rust met een 10 voor sprong van Preston was ingegaan. Het is niet gemakkelijk gebleken de dui zenden toeschouwers naar het stadion te vervoeren in verband met de omnibussta king in Londen. Het was begrijpelijk, dat veel vroeger dan gewoonlijk de uittocht naar het stadion begon en dank zij een uit gebreide dienstregeling van den Under- grond was het mogelijk, dat de 90.000 be langstellenden op tijd in het stadion aan wezig waren. De weersomstandigheden wa ren zeer fraai, het was zonnig, en er stond vrijwel geen wind. De stemming onder het publiek was dan ook uitstekend en groot enthousiasme heerschte er kort voor den aanvang, toen het Engelsche koningspaar verscheen. Uit de cijfers blijkt reeds, dat Sunder land de overwinning eerst in de tweede helft heeft kunnen behalen, hoofdzakelijk door het feit, dat in de tweede drie kwar tier inderdaad uitstekend voetbal werd te zien gegeven. In de eerste helft was Preston North End in het veld iets sterker, dank zij schitterend en vooral nauwkeurig samenspel. Sunder land verdedigde echter uitstekend en on danks haar overwicht kon de Preston-ploeg het voor de rust niet verder dan een doel punt brengen. Het doelpunt van Preston kwam acht minuten vcor de pauze. Links buiten Hugh O'Donnell gaf een fraaien voorzet en legde den bal precies voor de voeten van zijn broer Frank. Deze liep tus schen de beide Sunderland-backs door en schoot onhoudbaar in. Het zag er aanvankelijk ook na de rust somber voor Sundenand uit, immers Preston hervatte het spel in hetzelfde tem po en aangezien die S u nderl and - v erd ed ig in g nog verre van safe was, verwachtte men ieder oogenblik een tweede doeipunt. Doch het was de Sunderland-voorhoede, welke de kans deed keer en. Na een schitterenden aanval wist midvoor Gurney onhoudbaar den gelijkmaker te scoren, Er waren toen zes minuten van de tweede helft gespeeld. Eerst nu ontplooide Sunderland zijn gewone spel. Het overwicht werd steeds grooter. Driemaal achter elkaar werd een hoek schop op het Preston-doel genomen. Een doelpunt hing in de lucht en na 27 minu ten gaf rechtsbinnen Carter Sunderland op tactische wijze de leiding. Reeds vijf mi nuten later was de stand 31, toen de linksbuiten Burbanks ir. moeilijke positie in vollen ren inschoot. Daarmede was de strijd beslist. In den /esteerenden tijd be hield Sunderland het beste van het spel. Na afloop reikte koningin Elisabeth den beker en de medailles aan de spelers van Sunderland uit. Voor de eerste maal heeft Sunderland daarmede de Cup gewonnen

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6