RADIO-PROGRAMMA'S W MAANDAG 3 MEI 1937 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 GEMENGDE BERICHTEN Auto tegen een boom gereden Eén doode, drie gewonden Zaterdagavond is op den Elmpterweg onder de gemeente Maasniel een ernstig auto-ongeluk gebeurd, waarbij één persoon om het leven is gekomen en drie anderen min of meer ernstig werden gewond. Omstreeks tien uur kwam uit de rich ting der Duitsche grens een personenauto met vijf inzittenden, van wie de heer Pech uit Haelen aan het stuur zat. In een flau- wen bocht van den weg is de auto met een vaart van zestig kilometer tegen een boom gereden. De heer Pech brak daarbij een der armen. Zijn naast hem zittende zwager, de 58-jarige Duitsche heer A. Goecke uit Dusseldorf werd met een harden smak te gen den kap van de auto geslingerd en was vrijwel op slag dood. De echtgenoote van den laatste, mevr. Goecke, die achter in den wagen zat, werd ernstig aan beide beenen gewond. Een broer van den bestuurder, de heer Ch. Pech uit Wassenaar, die ook achterin zat, liep een ernstige hersenschudding op en een wonde aan het linkerbeen. De vijfde inzittende, mej. Helena Goecke kwam er zonder letsel af. De gewonden zijn, nadat twee dokters het eerste verband hadden gelegd, naar het St. Laurentius- ziekenhuis te Roermond vervoerd. Ook het stoffelijk overschot van den heer G. is daarheen overgebracht. De heer Pech had zijn familieleden uit Dusseldorf afgehaald voor het vieren van een communiefeestje in huiselijken kring Autobus door trein gegrepen Eén gewonde Gistermiddag te ruim kwart over vijf is op den onbewaakten overweg bij Slochte- ren een autobus van den Woltjer Autobus dienst-onderneming der firma Uuldriks en Bakker, welke de verbinding tusschen Sid- deburen en Groningen onderhoudt, door een motortrein van de Woltjer Spoorweg- Maatschappij, welke om 17.20 uur van Slochteren naar Siddeburen was vertrok ken, gegrepen. De bus werd ongeveer twintig meter medegesleurd en kwam toen dwars over de rails te staan. In het voertuig bevonden zich de ongeveer zestigjarige weduwe Hol man uit Slochteren en haar twaalfjarig dochtertje. Het kind kwam er goed af, evenals de bestuurder de heer Bakker, die bijtijds uit de cabine was gesprongen, doch de vrouw kreeg een ernstige hoofdwonde en een beenbreuk. Zij werd ter plaatse ver bonden door dokter Westers uit Siddebu ren. Daarna is zij per auto naar een der zie kenhuizen te Groningen overgebracht. De bus werd totaal ingedrukt. Van den trein, welke uit een enkelen motorwagen bestond, werd een treeplank vernield. De reizigers van den trein kwamen met den schrik vrij. Het ongeluk op dezen overweg, waar het uitzicht vrij goed is, moet worden toege schreven aan het feit, dat de chauffeur van den bus verblind werd door de laagstaan de zon. De trein had door het gebeurde on geveer vijf kwartier vertraging en heeft om zijn weg te kunnen vervolgen eerst met behulp van staaldraden de bus van de lijn gesleept. EEN GECOMPLICEERDE AANRIJDING IN SCHEVENINGEN. Verschillende gewonden. Op den Scheveningschen boulevard na bij Seinpost heeft gistermiddag te onge veer kwart voor drie een gecompliceerde aanrijding plaats gehad, waarbij eenige personen werden gewond. Vermoedelijk tengevolge van het sprin gen van een band kwam een personenauto, bestuurd door H. J. A. van Z., uit Rijswijk in Botsing met <*en andere personenauto, bestuurd door P. V. P. C. uit Den Haag. Déze botsing was zoo hevig, dat laatst bedoelde wagen over den kop sloeg en vrij wel geheel werd vernield. Wonder boven wonder werden de twee inzittende dames echter slechts licht gewond, terwijl de be stuurder geen letsen bekwam. Een inzit tende van de eerste auto, de 17-jarige J. van R. uit Rijswijk, kreeg evenwel zoo danige verwondingen aan het hoofd, dat hij in het ziekenhuis aan. den Zuidwal moest worden opgenomen. Deze autobotsing had ook nog andere ge volgen. De eerste auto kwam daarna in aanra king met een autobus, bestuurd door H. H. L. uit Edam. Beide wagens werden aan de voorzijde ernstig beschadigd, doch per soonlijke ongelukken deden zich hierbij verder niet voor. Anders was dit ten aanzien van den tweeden wagen, welke na de botsing en de buiteling in aanraking kwam met een on geveer 45-jarige wielrijdster B. R. uit Den Haag, die daarbij zoodanig werd getroffen, dat zij in bewusteloozen toestand even eens naar het ziekenhuis aan den Zuidwal moest worden vervoerd. De politie stelt nog een nader onderzoek in omtrent de juiste oorzaak .van dit ge- oüceercj ongeval. AH één gevestigd: Groots Marktstraat 58 's-Gravenhage. FIETSRIJDER TE WATER GEREDEN. Het lijk opgehaald. Uit het Wilhelminakanaal te Tilburg is gistermiddag het lijk opgehaald van den 15-jarigen A. B., die met zijn fiets te water was gereden. De jongen had op het smalle pad langs het kanaal de macht over zijn stuur verlo ren en was in de diepte verdwenen. MOTOR BOTST TEGEN AUTO. Motorrijder ernstig gewond. Bij het passeeren van een auto in de bocht van den rijksstraatweg te Haren is gistermorgen de motorrijder J. S. uit Gro ningen, toen hij de auto nog juist raakte, de macht over zijn stuur kwijt geraakt en tegen den grond geslingerd. Een arts uit Emmen, die juist voorbij kwam, verleen de de eerste hulp en liet het slachtoffer, dat ernstig gewond was, naar het zieken huis te Groningen transporteeren. De toe stand van het slachtoffer is zorgwekkend. AUTO RIJDT WOONKAMER IN.... Zaterdagnacht is de woonkamer van den winkelier Kraakman aan de Dorpsstraat te Bergen (N.-H.) door een auto ingedrukt. De auto, waarin zeven personen waren gezeten, werd bestuurd door den heer G. Zwies uit Heerhugowaard. Gelukkig be vond zich op dat oogenblik niemand in het vertrek, dat geheel werd verwoest. De schade was groot. Van de inzittenden van den auto bekwam niemand letsel. NOODLOTTIGE VAL VAN EEN OUDEN MAN. Toen de 83-jarige landbouwer J. C. te Meerloo bezig was met het verrichten van werkzaamheden in de schuur achter het huise kwam hij over een laag muurtje te struikelen, meldt de „Nieuwe Koerier". C. smakte hierbij met het hoofd op den dorschvloer, waardoor hij een ernstige sche delbreuk opliep. Op advies van genees kundige hulp, die spoedig ter plaatse was, werd de grijsaard van de laatste H.H. Sa cramenten voorzien. Enkele uren na dit ongeval overleed de ongelukkige. VROUW IN BRAND GERAAKT. Aan haar verwondingen bezweken. Zaterdagmorgen is in het dorpje Weke- rom, nabij Harskamp, de vrouw van den arbeider M. V. Westerhuis, bij het nazien van een keukenkachel, welke stond te bran den in een ippenhok, in brand geraakt. Dokter Beumer uit Otterloo, die spoedig ter plaatse was, verleende de eerste hulp. Men zag de vrouw brandend uit het hok loopen in de richting van een sloot met water. Zij is evenwel niet zoover geko men. Halverwege zakte zij bewusteloos neer. Spoedig was hulp aanwezig. Men doofde de vlammen, doch deze hadden de kleeren van het bovenlijf en den rug reeds verschroeid en hevige brandwonden aan borst en rug veroorzaakt. De toestand van de vrouw wordt hopeloos geacht. De 35-jarige vrouw is in den middag aan de bekomen verwondingen overleden. Het slachtoffer was moeder van vier kinderen. KAPITALE BOERDERIJ AFGEBRAND. In den afgeloopen nacht is in het ge hucht Duizeldonk, onder de gemeente Hel mond, de kapitale boerderij van den land bouwer J. Kuipers geheel uitgebrand. Dank zij de aanwezigheid \ran een brandmuur, bleef het woonhuis gespaard. Omstreeks twaalf uur werd de bewoner wakker door het loeien van het vee en het geknetter der vlammen. De landbouwer waarschuwde ijlings eenige buren en dezen zijn er in geslaagd, tien koeien uit den stal door de vlammen heen naar buiten te drijven. Een pink, zoomede de geheele kip- penstapel kwamen in ae vlammen om. Door den feilen Nooroosten wind greep het vuur snel om zich heen en, mede door gebrek aan bluschwater, was weldra de geheele stal met schuur een puinhoop. De geheele landbouwinventaris, w.o. een Kano omgeslagen Een der twee inzittenden verdronken Gistermiddag voeren de 22-jarige A. de Bock en de 21-jarige Clerx, beiden uit Roermond, met een kano op de Maas. Na bij de Hambeek geraakte de kani in een draaikolk en sloeg om. De B., die zwemmen kon, trachtte zich te redden, doch hij kon den wal niet bereiken en verdronk. C., die onder water was verdwenen, kwam weer boven en klampte zich aan de drijvende kano vast. Hy dreef eenige honderden me ter stroomafwaarts waarna hij door een schipper werd opgemerkt. Deze sprong in een roeiboot en daagde er in C. te grij pen. Naar het lijk van de B. werd Zondag avond nog gedregd. dieselmotor en verscheidene machines, gin gen verleren. De schade, welke op circa achtduizend gulden wordt geschat, wordt door verzeke ring gedekt. BAKKERIJ TE BERGEN UITGEBRAND. Zaterdag is brand ontstaan in de bak kerij van den heer Leering aan den Valer- kiweg te Bergen. De brandweer, die ongeveer een kwartier na het uitbreken van den brand met een motorspuit ter plaatse verscheen, was de brand binnen een uur meester. De bakkerij brandde geheel uit. Omtrent de oorzaak tast men in het duister. DINSDAG 4 MEI BERUCHT INBREKER AANGEHOUDEN. Vrij geruimen tijd geleden is in een ta- baksgrossierderij in de Borneostraat te Am sterdam een inbraak gepleegd, waarbij de buit bestond uit een grooten voorraad si garen en sigaretten en een bedrag aan geld. Het onderzoek der politie van het bureau Linnaeustraat deed het vermoeden rijzen, dat aan deze inbraak twee oude beken den van politie en justitie debet waren. En kele maanden geleden werd een van hen, zekere van C., aangehouden en ter beschik king van de justitie gesteld. Kort daarna volgde de arestatie van een bekend heler, D van der Sch., die eveneens aan de jus titie werd overgeleverd, de derde man, een zeer berucht inbreker, C., scheen spoor loos verdwenen te zijn. Nasporingen had den niet het minste resultaat, totdat het onderzoek aan den dag bracht, dat C. zich nogal eens placht op te houden in een wo ning aan de Spuistraat. Zoowel de centrale recherche als die van het bureau Warmoes straat hielden daarop het perceel voortdu rend van een schuilplaats uit, in het oog. Zaterdagnacht eindelijk werd C. door twee agenten van het bureau Warmoesstraat, die zich in burger verdekt hadden opge steld, gezien, toen hij het huis wilde bin nen gaan. Zonder aarzelen traden zy op hem toe en hielden hem aan. C. verzette zich daarbij uit ale macht, zoodat het de grootste moeite kostte, hem te overmeeste ren, vooral ook omdat omwonenden op het tumult waren komen toeloopen en po gingen in het werk wilden stellen om C. te ontzetten. Niettemin slaagde de agenten er in, hun arrestant naar het bureau War moesstraat over te brengen, waar hij in ar rest werd gesteld. Gistermorgen is hij naar het bureau Linnaeusstraat overgebracht, waar de commissaris van dit bureau hem een verhoor heeft afgenomen. Hij zal ter beschikking van de justitie worden STEEKPARTIJ IN EEN WOONWAGEN KAMP. Man ernstig gewond. In het woonwagenkamp te Naaldwijk heeft Zaterdagavond een steekpartij plaats gehad, waarbij de 33-jarige woonwagenbe woner S. zwaar gewond is. Een vrouw kwam Zaterdagavond dr. Bijl- laart waarschuwen, dat haar man in zijn woonwagen gewond lag. De dokter vond het verhaal verdacht en waarschuwde de politie. Deze ging op onderzoek uit en trof den man aan met een diepe messnede aan den hals. Het echtpaar liet zich niet uit over het gebeurde. De arts achtte den toestand zoo ernstig, dat de man onmiddellijk naar het zieken huis te Den Haag vervoerd moest worden. Men vermoedt, dat de man dronken is thuis gekomen en dat de vrouw bij den daarop- volgenden twist den man heeft gestoken. DE OVER DE GRENS GELOKTE NEDERLANDERS. Een van de twee broers vrijgelaten. Op 27 Maart werden de gebroeders Hol land uit Wellerlooi, te Twistere over de Duitsche grens gelokt. Te Kleef zijn de beide mannen in de ge vangenis opgesloten. Een van hen, H. Hol land is thans vrijgelaten. De jongste, J. Holland, bevindt zich nog te Kleef in hech tenis. BONTFIRMA BENADEELD. Een bontfirma in de Willemparkbuurt te Amsterdam heeft bij de politie aangifte ge daan, dat een 26-jarige jongeman, die i haar dienst was, de firma voor circa 5000 heeft benadeeld. Hij heeft chèques geïncas seerd en het geld niet afgedragen. Toen zyn patroon Zaterdag van eenigen arg waan blijk gaf, is de man uit de zaak ver dwenen en tot heden is hij spoorloos. De politie verzoekt zijn opsporing. Hilversum I. 1875 M. KRO-uitzending. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest. 1.00 Gramofoonmuziek. I.20 De KRO-melodisten en solist. 2.00 Vrouwenuur. 3.00 Modecursus. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.15 De KRO-melodisten en solist. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.15 Het KRO-orkest. (Van 5.45600 Felicitatiebezoek). 7.00 Berichten. 7.15 Middenstaiidspraatje. 7.35 Sporthalfuur. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 De KRO-melodisten, solist en het Kilima-Hawaian-trio. 9.20 Gramofoonmuziek. 10.30 Berichten ANP. 10.40 P. Godwin's orkest. II.3012.00 Gramofoonmuziek. Hilversum II 301 M. AVMRO-uitzending 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Viool en piano. I.00 Huishoudelijke wenken. II.30 Lyra-trio. 12.15 De Minstreels en gramofoonmuziek 2.00 Het Omroeporkest. 3.00 Knipcursus. 4.00 AVRO-Dansorkest. 4.30 Kinderkoorzang. 5.00 Kinderhalfuur. 5.30 Kovacs Lajos' orkest en gramofoon muziek. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Cello en piano. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.10 Gramofoonmuziek. 8.20 Bonte Dinsdagavondtrein. 9.25 Radiotooneel. 10.00 Vervolg Bonte Dinsdagavondtrein. 10.45 Causerie over de AVRO-simultaan- séance. 11.00 Berichten ANP. Hierna: AVRO- Dansorkest. 11.4012.00 Gramofoonmuziek. Droitwich 1500 M. 10.05 Kookpraatje. 10.2010.50 Orgelspel. 11.10 Gramofoonmuziek. 11.35 Het BBC-Northern-Ireland-orkest en solist. 12.35 Sportreportage. 12.501.20 Het Bolsover Colliery-orkest. 3.20 Actueele causerie. 3.40 H. Engleman's kwintet en solist. 4.20 Sportreportage. 4.35 J. Kantrovitch en zyn orkest. 5.45 Het Reynolds Octet. 6.20 Zang. 6.50 The Dawn Chorus, causerie. 7.10 Het BBC-orkest. 8.40 Astronomische causerie. 9.00 Cabaretprogramma. 9.35 Het Olof Sextet. 10.20 Maurice Winnick en zijn Band. 10.5011.20 Dansmuziek (gr.pl.). 3.50 5.05 5.50 6.05 7.35 7.50 Radio Parijs 1648 M en 7.20 Gramofoonmuziek. Berney-orkest en zang. Gramofoonmuziek. en 4.50 Pianovoordracht. Zang. Vervolg pianovoordracht. Vervolg zang. Vioolconcert. Orgelconcert. Zang. Concert. Keulen 456 M. 5.50 Militair concert. 7.50 Westduitsch Kamerorkest. 11.20 Militair concert. 12.35 Omroeporkest, -dansorkest. 3.20 Omroeporkest. 5.20 Gramofoonmuziek. 6.00 Omroepkleinorkest, instrumentaal kwartet en solisten. 8.20 Radiotooneel. 10.1011.20 Omroepdansorkest en solis ten. Brussel 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 Salonorkest. 12.30 Kleinorkest. 12.50 Gramofoonmuziek (tot 1.20). 4.20 Omroeporkest. 5.50 en 6.20 Gramofoonmuziek. 7.20 Omroepsymphonie-orkest. 9.3010.20 Gramofoonmuziek. 484 M.: 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 Kleinorkest. 12.30 Salonorkest. 12.501.20 Gramofonmuziek. 4.20 Kleinorkest. 5.35 en 6.35 Gramofoonmuziek. 7.20 Omroeporkest. 8.35 Dito. 9.3010.20 Gramofoonmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 7.30 Het Leipziger Symphonie-orkest en solisten. 9.20 Berichten. 9.50 Pianovoordracht. 10.05 Weerbericht. 10.2011.20 Gramofonmuziek. Gem. Radiodistributiebedrijf te Leiden. 3de Programma. 8.00 Keulen of div. 10.20 Droitwich. 11.35 Brussel VI. 14.05 Parijs R. 15.05 Deutschl.s. 15.20 Keulen. 16.20 Brussel VI. 18.00 Keulen. 19.05 Deutschl.s. 19.20 Parijs R. of Brussel Fr. 20.20 Rome of div. 4de Programma. 8.10 Brussel VI. 8.20 Diversen. 9.35 London Reg. 16.20 Droitwich. 17.20 Diversen. 17.45 Droitwich. 18.50 London Reg. 20.20 Droitwich. 23.20 R. Danmark of div. UIT DE OMGEVING OEGSTGEEST Speldjes-Staatspartij. De opbrengst van den gehouden speldjesdag ten bate der R.K. Staatsparty bedraagt 48.25. Het bestuur brengt langs dezen weg dank aan de collectrices voor hun buitengewonen ijver. Burgerwacht. In „Het Witte Huis" kwam de Vrijw. Burgerwacht Oegstgeest in algemeene vergadering bijeen onder voorzitterschap van den heer J. M. Pos. Door den commandant, den heer K. J. C. Beekman, werd het jaarverslag uitge bracht, waaraan wij het volgende ontlee- nen. Over het algemeen was de commandant weer niet ontevreden over den gang van zaken. Van het bewapend gedeelte is er o.a. door pl.m. 40 man regelmatig aan de oefeningen deelgenomen. Aan de afd. Roode Kruisopleiding nemen thans 7 leden deel. Tydens het uitbrengen van dit verslag kwam de burgemeester, de heer A. J. van Gerrevink ter vergadering, wie door den voorzitter een hartelijk welkom werd toe geroepen. Van het door den penningmeester uitge bracht verslag vernamen wij dat de fi- nancieele toestand gunstig is. De rekening 1936 gaf aan ontvangsten een bedrag van 826.45, aan uitgaven 765.65. Alzoo een batig saldo van ƒ60.80. De begrooting 1937 sloot aan ontvangsten en uitgaven met 780.19. Namens de kascommissie deelde de heer A. Timmermans mede, dat alle bescheiden in orde waren bevonden. Hierna had de bestuursverkiezing plaats. Aftredend waren de heeren J. C. Sentel, J. M. v. d. Post en A. van Breda. De twee laatsten werden herkozen en tot nieuw be stuurslid gekozen de heer A. Timmermans. De voorzitter weer vervolgens op de in de zaal aanwezige vitrine. Vervolgens reikte de commandant de be haalde prijzen uit van den gehouden K. S.O.-wedstrijd aan de volgende heeren: Afdeeling A: le pr. G. Daniëls, 2e pr. W. Versteeg. Afd. B: le pr. J. van Ees, 2. G. v. d. Post Jr., 3e pr. A. Versteeg. Troostprijs J. Zwanenburg. De burgemeester, sprak een woord van gelukwensch. Na de rondvraag werd de bijeenkomst in intiemen kring voortgezet, waarbij de voorzitter de aangekomen Haagsche vrien den hartelijk welkom toeriep. Door eenige dames werd daarop de film vertoond van het werkkamp te Willems dorp, waartoe het fort de Ruyter is inge richt. Deze film werd met groote belang stelling gevolg en met een welverdiend applaus beloond. NOOTDORP. Cursus E.H.B.O. De gedurende den winter door het Wit-Gele Kruis georgani seerde aanvangscursus E.H.B.O. voor da mes en voor heeren werd kort geleden ge ëindigd. Dat deze eerste cursus goed. ge slaagd is, bewijst wel de uitslag der exa mens. Het examen der heeren, afgenomen door dr. F. H. M. van Zeeland van Leidschen- dam op 9 April, werd door 9 cursisten afge legd, waarbij allen slaagden. De damesafdeeling, bestaande uit 27 cur sisten, werd op 22 en 23 April geëxami neerd door dr. S. P. Perquin, Leidschen- dam; voor allen eveneens met goed gevolg. We zullen hopen, dat het eindexamen het volgend jaar eenzelfde resultaat moge hebben. Gevestigd: C. H. Opdam van Zoeter- meer A. N. L. van Adrichem van de Lier H. M. van Venrooij van Amster dam A. E. van den Hoorn van Alkema de P. A. van der Kooij van Stompwijk C. Groen van Barneveld H. de Vree- de van Stompwijk C. A. Groen in 't Wout van Amsterdam S. M. Oudshoorn van Pijnacker G. van Wichem en gezin van Delft J. H. Storm en gezin van Stompwijk. Vertrokken: W. E. Verweij naar den Haag B. L. Dobbe naar Stompwijk P. C. van der Meer naar Zoetermeer J. Put en gezin naar Delft B. W. Konings naar Winterswijk M. P. van der Wees naar Naaldwijk H. C. Hoeben en gezin naar Zoetermeer E. Kok en gezin naar Zoetermeer A. B. Baks naar Zoetermeer M. Zwagerman naar Velzen L. van Dijke naar Ginneken.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 11