BIOSCOPEN ZATERDAG 1 MEI 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 VEERTIGJARIG JUBILEUM KON. NED. GROFSMEDERIJ. De burgemeester heeft heden aan den directeur der Kon. Ned. Grofsmederij, den heer N. C. F. v. Ginkel, alhier, mede- deeling gedaan van het feit, dat hij bij gelegenheid van het 40-jarig jubileum der Grofsmederij benoemd is tot officier in de Orde van Oranje Nassau. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen. 1169. N. v. d. Vlist. Leiden, Haarlemmerstraat 17. Aardappel- handel. N. E.: M. van der Vlist, Leiden. Wijz. handelsn. in: M. vai der Vlist.. i 1155. N.V. ,De Leidsche Courant", dag blad voor Leiden en Omstreken, Leiden, Papengracht 32-34. N. Ged. Comm.: W. S. van der Meer, Noordwijk-B. 5219. Bouwmaterialen S. Bennink. Lei- derdorp, Hoofdstraat 114. De procuratie van J. Noordanus, Leiderdorp is ingetrok ken, d.d. 1 Mei '37. Procuratie verleend aan: H. Bennink. De Leidsche Belasting Ophaaldienst heeft j in de afgeloopen maand f 12.703.75 aan de j Rijks ontvangers afgedragen, benevens 678.43 aan den Gemeente-Ontvanger. De aandacht wordt er op gevestigd, dat aanslagen en beschikkingen zoo spoedig mogelijk na ontvangst ten kantore van den dienst Nieuwe Rijn 22 moeten worden in- Prof. Gorter is door de „British Paediatrlc Association" uitgenoodigd op haar bijeen komst, die van 69 Mei te Windermere (Lake District) zal worden gehouden, de vergadering te openen met epn voordracht over het rapport van een commissie van experts, die in December onder zijn voor zitterschap te Genève vergaderd heeft, over „Les besoins alimentaires pendant la pre mière année de la vie". Wij verwijzen naar een advertentie in ons blad, betreffende bovengenoemde ver- eeniging. Het gestichte vlaggenfonds heeft ten doel, personen, die financieel niet in staat zijn een vlag aan te schaffen, deze gratis aan te bieden. Giften worden gaar ne verwacht op postgiro 126482 van K. Cebol, te Leiden. Door de Vereeniging „Koninginnedag" is aan H. K. H. de Prinses het volgende te legram gezonden: „De Vereeniging „Koninginnedag" te Leiden biedt Uwe Koninklijke Hoogheid, den Prins-Gemaal en H. M. de Koningin hare gelukwenschen aan. w.g. ir. P. C. LINDENBERGH, Voorzitter. P. H. STEENHAUER, Secretaris, BIOSCOPEN. Lido. Het programma van Lido is deze week wel vol afwisseling. Het begint na het gebruikelijke journaal met „Sutters Goud", een film, die ons verplaatst in den ouden pionierstijd toen Californië nog een land was, dat op de natuur en de Indianen veroverd moest worden. Dat was 100 jaar - geleden. In dien tijd vluchtte een Zwit- voorts Betty Boop en „Zeg het met lekkers" een Amerikaansche reclame-film. Interes sant is de film, welke is gemaakt in op- i dracht van het Ministerie van Sociale Za ken „Nederland aan den arbeid". Als men zich de vraag al eens heeft gesteld, wat Nederland voor de werkverruiming of voor de werkverschaffing doet, dan moet men dit aanschouwelijk antwoord zeker eens gaan zien. Voor volwassenen kunnen wij dit pro gramma aanbevelen. Luxor. De hoofdfilm van deze deek is het be roemde werk van Charles Laughton „Rem brandt". De groote Engelsche acteur Laughton beeldt hier den persoon uit van onzen grootsten Hollandschen schilder Rembrandt van Rijn. Rembrandt" van Rijn woonde met zijn vrouw Saskia te Amsterdam, waar hij leefde, werkte en zorgen had. Zorgen om zijn vrouw, die een zwakke gezondheid had, zorgen ook om zijn schilderskunst, welke allerminst werd gewaardeerd. Een slag voor hem was de dood van zijn vrouw, terwijl de ontvangst van zijn be roemde Amsterdamsche Schutterij even eens een slag voor hem beteekende. Rembrandt van Rijn, die zoo langzamer hand al zijn materiaal naar den pandjes baas had zien verdwijnen, en tenslotte uit zijn huis verdreven werd, zocht zijn toe vlucht weer bij zijn ouden vader, die nog steeds het modenaarsbedrijf te Leiden uit oefende. Welgemoed ving Rembrandt hier den arbeid aan, doch het zware werk be vredigde hem allerminst, terwijl de ont vangst der Leidsche jongemannen nu ook niet bepaald hartelijk genoemd kon wor den. Rembrandt vluchtte weg naar zijn stad, doch stierf daar in vergetelheid. Laughton. de hoofdpersoon en drager van deze film. geeft een prachtige vertol king, maar daarnaast staat een entourage van oud-Hollandische stadsgezichten en woning-interieurs, een type van gezich ten en oud-Hollandsche kleedij, die het geheel een voortreffelijke film 'hebben gemaakt. Zeker, er is heel veel decoratie in al dat oude stadsschoon, maar het ont siert toch allerminst. Voor de pauze gaat als hoofdfilm „Dat wat je niet bent", een film, waarin Gustav Fröhlich, eigenaar van een groote zaak, incognito als bediende in een zijner filia len gaat werken om tenslotte, reeds jaren door den filaalhouder gepleegde knoeie rijen te ontmaskeren. Een dol-komische film, welke het aanzien zeker waard is. Een programma voor volwassenen. Casino. De twee die samen Anderhalf Watt uit maken zijn een paar kostelijke typen. Als Pat en Paiachon maken zij er in een pen sion kennis met een professor, die een ge weldige uitvinding gedaan heeft. Patachon komt zeer onder den indruk van den geleer de en gaat ook aan 't uitvinden, zoolang tot zij beiden -qiei de pulitie m aanraking komen. Na vele verwikkelingen slaagt Patachon er tenslotte toch in een uitvin ding te doen, zij het dan ten koste van een v ernietigende ontploffing. Na de pauze draait de bekende film „De Graaf van Monte Ch.isio" naar het gelijk namige werk van Alexander Dumas. De ge schiedenis is bekend. Ld mond Dantes, een sersche korporaal naar het Land der Vrij- jeugdig o£flcier op een koopvaar- heid, waar hij land wilde ontginnen in Ca lifornië. Na veel omzwervingen komt hij daar terecht met een 200-tal inboorlingen uit de Stille Zuidzee en na jaren hard wer ken is hij als „generaal Sutters" de groote man in Californië, wien byna al het land toebehoort. Dan wordt er goud ontdekt, een stroom goudgravers bedekt het land en rooft den „generaal" eenvoudig zijn land weg. Vergeefs vecht de ouder wordende man tegen het onrecht, zelfs bij den pre sident in Washington klopt hij aan. Men neemt hem niet meer au serieux. Dat is een brok historie uit het Verre Westen, zooals het er toe ging in de vorige eeuw. Een spannende ep sterk gespeelde film, vol humor en goed weergegeven tra giek. Na de pauze gaat de lachfilm „De zigeu nerprinses", met de bekende filmkomieken Stan Laurel en Oliver Hardy. Ditmaal is het vermakelijke tweetal een onderdeel van een bende zigeuners en als zakkenrollende, kinderstelende en vagebondeerende lui niet bepaald getapt bij de rustige bevolking. Het aantal avonturen, dat het tweetal be leeft en elkander doet beleven is natuurlijk weer legio en van het vermakelijkste soort. Hun vindingrijkheid schijnt onuitputtelijk te zijn. Na de spanning van de eerste film is de schaterlach na de pauze een welkome af wisseling. Alles bij elkaar een programma, dat het doet. Voor volwassenen aanbevolen. Trianon. Voor films, waarin Buffalo Bill of Wild Bill Hickock de helden van de Far-West spelen, zal wel immer belangstelling be staan. Zoo is het met d* film „De trek naar LEIDEN. Geslaagd: het Westen", die deze week in Trianon Propaedeutisch examen Theologie de draait. Deze geeft het sensationeele leven heer D. van Riessen, K a t w ij k. van Wild Bill Hickock, hetwelk onverbeter- Voor het examen van apothekers- lijk wordt vertolkt door Gary Cooper. De assistent slaagden de dames L. G. Fortman, film geeft den geweldigen strijd tusschen Den Haag, G. P. M. van Hofweegen, Gouda, Indianen en blanken en wordt op gran- diooze wijze uitgebeeld Wat al strijd heeft Wild Bill, bijgestaan door Buffulo Bill en Generaal Meritt, al niet moeten voeren tegen de wilde stammen, maar ook tegen het eigen blanke ras, aat uit geldzucht de Indianen voorzag van geweren en munitie. In deze sensationeele geschiedenis wordt nog een ander hoofdpersoon betrokken en wel „Ongeluks Jane" (Jean Arthur), een temperamentvolle vrouw, op wie Wild Bill, zonder het te willen bekennen, ver liefd is. Hij bekent dit eerst voor zijn dood. De spanning in deze fiim is groot en onge twijfeld behoort deze Wild-West film wel tot een der sterkste en romantische uit den laatsten tijd. Het bij program is eveneens goed ver zorgd. Een zeer uitgebreid wereld-journaal. cijschip, krijgt van zijn stervenden kapiteit de opdracht een brief af te geven aan iemand in Marseille, j Nadat Dantes het -jchip veilig door een storm geloodsd heeft, uverhandigt hij den brief, van we'ks inhoud hem niets bekend is, aan den mysterieuzer, vreemdeling. Op dit moment wordt hij gearresteerd in het bijzijn van zijn bekoorlijke verloofde Mer cedes. Hij wordt beschuldigd van samen zwering, ten doel hebuende Napoleon weer in zijn oude macht te herstellen en wordt gevangen gezet in het beruchte Chauau d'If. Dantes werd hierbij het slachtoffer van de intrige van drie personen, die be lang hebben by zijn verdwijning, i Ontroerend is het ke-kerleven van Dan- tes weergegeven en meer dan spannend wordt het, wanneer hij m contact komt met Faria, een politieke mede-gevangene en samen werken zij jaremang aan een plan om te ontsnappen. Deze komt op sensatio neele wijze tot stand, ïadat hem door Faria het geheim van den schat van Monte Christo is medegedeeld Op zeer overtui gende wijze wordt de wraak van Dantes tegen de drie intriganten geschilderd en daardoor heen loopt een draad van zelfver loochening, die index daad aangrijpend is uitgebeeld Het unieio. spel van Robert Donat en Elissa Lanen ontroert den toe schouwer diep en de opeenvolging van spannenae momenten maakt de film tot een werk van bijzondere waarde. Prinsesse-verjaardag. Bij gelegenheid van de verjaring van H. K. H. Prinses Juliana werd gisteravond op het Tous- saintplein door „Arti" een concert gege ven. Ook de burgerwacht gaf acte de pré- sence en maakte, voorafgegaan door trom melslagers der Oranje Garde, onder leiding van den commandant, den heer B. Knaa- pen, een marsch door de gemeente. NIEUWKOOP. J RIJWIELDIEF GESNAPT. Een goed geslaagde recherche. Dinsdagmorgen had de veehouder D. uit Zevenhoven bij het boelhuis van den veehouder Zeijerveld alhier zyn zoo goed als nieuw rijwiel tegen den heg geplaatst en ging toen ook op het boelhuis kijken of er voor hem mogelijk ook nog een koopje te halen was. Toen hij na afloop van het boelhuis weer naar de plaats ging alwaar hij zijn rijwiel had achtergelaten, bleek zijn karretje te zijn verdwenen en was er een oud vehikel voor in de plaats gezet. De veehouder deed hierop aangifte bij den aanwezigen gemeenteveldwachter Bergonje van diefstal, die terstond met zijn nasporingen begon. Het viel voor de politieman aanvankelijk niet mee om eenig spoor te ontdekken, daar niemand eenige aanwijzingen kon geven. Met ar- gusblik werd daarop het rijwiel nog eens grondig nagezien en hij vond tusschen spatscherm en bagagedrager een stukje broodpapier waarop een reclame voor kwam van een broodbakker uit Delft. Dit stukje papier was er tusschen geduwd omdat er een gaatje in het spatbord was waardoor bij een modderige weg het spat ten voorkomen werd. Hoewel de gegevens nog zeer vaag waren trok onze politieman naar Delft alwaar men in samenwerking met de recherche in Delft door middel van den betrokken bakker een aanwijzing kreeg dat er reeds eenigen tijd een col porteur van het Leger des Heils werd vermist. Bij onderzoek aan het gebouw van het Leger des Heils bleek al spoedig dat men op het goede spoor was. althans de achtergelaten fiets klopte met het rij wiel van den colporteur. Nu was het nog zaak den man te pakken te krijgen en zie het geluk was met de politie. Vanuit den Hoorn kwam bij de politie te Delft een aangifte binnen van een caféhouder, dat hij aldaar door een colporteur van het Leger des Heils was opgelicht. Met flin- ken spoed werd met een motor met zij- SDan van de Delftsche politie naar den Hoorn getogen, maar de vogel was juist gevlogen naar Maassluis. Dus werd maar weer naar Maassluis gereisd. Aldaar was bij de politie van een caféhouder bericht binnen coVomer d?+ een eolnn-teur van het Leger des Heils in zijn café een flinke vertering had gemaakt en deze niet kon betalen waarom hij het bij zich heb bende rijwiel in pand had achtergelaten. Dit zou hij des avonds na het coloorteeren en na betaling van zijn vertering weer meenemen. Bij onderzoek bleek dit inder daad het gezochte rijwiel te zijn. Hoewel men dien avond tot na sluitingstijd in het café bleef wachten kwam de colporteur niet opdagen, zoodat men onverrichter- zake maar weer op Delft aantrok. Des nachts kwam er van het Leger des Heils bericht binnen, dat de colporteur zich weer aan het gebouw had gemeld. On middellijk ging men hierop naar het ge bouw toe waar de man, een zekere H., werd gearresteerd onder verdenking van diefstal. De verdachte is hieroo overge bracht naar Nieuwkoop en aldaar voor den Burgemeester geleid en daarna in het arrestantenlokaal ingesloten. De man die bekend heeft is neden overgebracht naar 's-Gravenhage en aldaar ter beschikking gesteld van den heer Officier- van Justitie. WOERDEN BURGEMEESTER LIET DE HERTEN UIT! Maar de pauwen verkozen toch vrijheid boven bewondering Gistermiddag had onder enorme belang stelling de overdracht plaats van het her tenkamp, door Woerdens Bloei, de ge meente aangeboden. Aanwezig waren: de burgemeester en echtgenoote, wethouders, de voltallige gemeenteraad en verdere ge- noodigden en vele nieuwsgierigen. ALPHEN AAN DEN RIJN Aanrijding Gisterenmiddag omstreeks 3 uur heeft de bestuurder eener vracht auto nabij de Spoorbrug op den Steekter- wege die, voor een tegenligger moest uit wijken en vermoedelijk snel heeft gere den, een drietal aldaar spelende kinderen aangereden. Twee kinderen kwamen er goed af, doch het derde, een dochtertje van v. G. bleek een voet gekneusd te heb ben; het klompje van haar voet was ge heel verbrijzeld. De bestuurder reed door, doch zijn naam is bij de politie bekend. THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Casino: De Graaf van Monte Cristo v Robert Do- nat Elissa Landi) Pensiongasten (Watt en Half Watt) Romantisch Klucht Dag. 8 —11, Zondags bovendien 47 uur. Matinee Zaterd. en Woensd. 2.30 uur. Htmelvaartsdag als Zondag Volwassenen Lido: De Zigeunerprinses (Stan Laurel en Oli ver Hardy) Sutter's Goud (Ed ward Arnold Lee Tracy Binnie Barnes). Komisch Boeiend Dag. 8.-5—11.15 uur, Zondags bovendien 27 uur, Matinee Zat. en Woensd. 2.30 uur. Hemelvaartsdag als Zondag Volwassenen Luxor: Rembrandt (Charles Laughton). Dat wat je niet bent. (Gustav Fröhlich Hansi Knoteck). Historisch Komisch Dag. 811 uur, Zon dags bovendien 27 uur, Matinee, Zaterd. en Dond., 2 uur. Hemelvaartsdag als Zondag Toelaatb. v. Volwassenen Trianon: De Trek naar het Westen (Gary Coo per Jean Arthur) Nederland aan den Arbeid (vervaardigd in opdracht der Ned. regeering). rocumentah Dag. 8—11 uur. Zon dags bovendien 27 uur. Matinée Zaterd. en Woensdag 2 uur. Hemelvaartsdag als Zondag Goedgekeurd maakten en met snelle sprongen hun nieu we omgeving gingen verkennen. Met de pauwen was het anders gesteld. Bij de „start" bleven er maar twee waar ze moes ten zijn en de beide andere vlogen onder groote hilariteit de gracht over in het na- bijzijnde weiland, waar ze na een half uur weer gevangen waren en ter bestem der plaatse gebracht. De herten voelden zich al spoedig thuis en we zagen er al eenigen die bij de jeugd uit de hand aten. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Gijsbertus z. van J. Mul der en A. den Heeten Pieter z. van P. v. d. Luit en H. G. Butter Paulus Gijs bertus z. van P. J. Arts en W. J. Bakker a Johannes z. van J. J. Beekman en J. v. Leeuwen Gertrude Anita d. van F. J. A. de Groot en J. Hofland Antje Ma- JP!!ke.n„,d8„?l°£ ria d van G Hakkeling en A. Breewel j ..—i x. m in Anna Gerarda Maria da van A. J. L. v. d. jeugd ze wel voedert, maar niet jaagt en plaagt. Personalia. Voor het examen apothe kers-assistente slaagde te Utrecht onze stadgenoote mej. A. Vroege. Princesse-verjaardag. Gisteravond had de viering van den Prinsessever jaardag plaats in den vorm van een groot con cert, waaraan door de plaatselijke zang en muziekvereenigingen werd deelgeno men. Er was een zeer groote opkomst in het plantsoen, waar dit concert plaats vond. De verschillende koren, resp. onder leiding van de heeren v. Renen, Onneweer en v. Beek oogstten met hun zang veel succes. Nijverheidstentoonstelling. De nijver heidstentoonstelling, georganiseerd door de buurtvereeniging „Woerden West" werd Donderdagavond geopend. Er werden ruim 300 inzendingen geexposeerd. De jury be stond uit de heeren: C. Kramp, H. v. Kempen en J. Kriege voor af deeling huis vlijt (vrouwen) de dames: W. Boshuizen, D. Karskamp en M. S. T. de Wit, en voor de afd. kamerplanten de heeren Cnossen, Griffioen en Zwaan. Er waren voor deze tentoonstelling o.m. ook medailles beschikbaar gesteld door H.M. de Koningin en Prinses Juliana. ZOETERWOUDE (H. R.) St. Josephgezellenver. Zondag jaar feest van onze Gezellenvereeniging. De dag begint met een alg. H. Communie, waarna gezamenlijk ontbijt. Des avonds 8 uur bijeenkomst voor alle gezellen, ouders en genoodigden. Installatie nieuwe leden. Hiervoor zal de centraal-Praeses van de Gezellenver. rector Drost de in stallatierede houden. Vooral de ouders I sporen wij langs dezen weg nog eens extra j aan om in grooten getale aanwezig te zijn. I Blijft niet langer lauw voor het werk der j Gezellenvereeniging. Doch toont deze avond vooral uw belangstelling. Wij reke- 1 nen vast op u. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 30 April. Groenten veiling. Per voorziter van „Woerdens Blcei", de heer iqü kg.: prei 1.50—2.40, kroten gekookt K. Engel, het woord nemende, richtte zich x_5, uien 2.60, peen 2.405.20, an- allereerst tot de burgemeester, die vol- dij vie 7—20, sla 2—10, Champignons gaarne bereid was het hertenkamp teope- 114120, snijboonen 6869, peulen nen. Spr. memoreerde vervolgens, hoe de 92, per 100 kg.: witloof 3—13, postelein vereeniging „Woerdens Bloei" tot stand ge- j 29—31, spinazie 2—10, per 100 stuks: komen was en wat het doel van deze ver- 1 bloemkool 2.00—16.50 salade 1.105 80, eeniging was. Ver in den omtrek, zeide spr,. I rabarber 40—80, per 100 bos: pieterselie is er niet een plaats onder de 10.000 inwo- j 0.40—1.90, radijs f 2.?0—4.60, selderie ners te vinden, die zóó mooi is gelegen als j 0.70—1.50, peen 12, rabarber f 1.70— Woerden, aan hoofd verkeersweg en spoor- 4.6O, raapstelen 0.80—1.80. weg en aan „Woerdens Blcei" is de taak, 1 Mei. Boter. Aanvoer 1925 kg. Prijzen: dit naar buiten te dragen en zoodoende prima fabrieksboter 1.52, prima boeren- Woerden's bevolking te doen toenemen, boter 1.35—1.40 per kg. Het hertenkamp, gelegen aan den mooien Turfmarkt van 26 April tot en met 1 Oostsingel, zal er zeker het zijne toe bij- Mei. Langeturf geen aanvoer, prijzen 6—8 dragen. Spr. zeide vervolgens dat er vier per 1000 stuks. - - reeën, 3 bokken en 4 pauwen zouden wor- 1 KATWIJK a. d. RIJN. 30 April. Groen- Schuur. Pry zen: kippeneieren 2 60—3d 0, den losgelaten. Verder kon spr. nog mede- 1 tenveiling. Waspeen f 3.25-5.25, witlof eendeneieren 2.60-2.90 per 100:stuks, ko- deelen dat notaris jhr. van Winter tcege- 69, spinazie f 5.757.50, en prei f 3 nijnen 40 cent per stuk, kaas zegd had de vereeniging 2 flamingo's voor —3.40 per 100 kg.; sla f 4.80—4.90 per 100 per Pon<L de bevolking van den vijver in het herten- krop, radijs f 3.304.60 en rabarber 3.10 kamp ten beschenke te zullen geven en —3.20 per 100 bos. ALPHEN a. d. RIJN, 30 April. Groen- tenveiling. Per 100 kg.: spinazie f 3.20 8.60, per 100 bos: radijs f 2.703.40, selde rie 1.30—1.60, andijvie per 100 kg. f 10.50 i —12.90, per 100 stuks: kTopsla f 1.60—2.30, j bloemkool I f 915, idem II f 35. Eierenveiling. Aanvoer 8800 stuks. Prijzen: kippeneieren 2.503.00, en een deneieren f 2.20—2.40 per 100 stuks. 's HERTOGFNBOSCH. 30 April. Boter. Heijden en B. A. de Vcs Lijdia Helena d. v. B. Dukel en N. Plug. Pieter z. v. J. M. A. Alkemade en W. C. v. d. Horst Cornells Nicolaas z: van C. A. Zuidhoek en Th. C. Opdam Elisabeth d. van J. Kagenaar en N. Schouten Bernahrd Cornelis z. van P. Barnhoorn en M. E. Schulte Sophia d. van G. Wassenaar en A. Steeneveld Dirk z. van A. v. d. Meij en C. Warnaar Geertruida d. van M. Keereweer en M. Pardon. Ondertrouwd: J. Burgerjon jm. 32 j. en J. v. Weizen jd. 24 j. Overleden: J. Driebergen dr. 10 w. cent, Mme. Jules Bouché 2351 cent, Ro- salandia 2340 vent, Florex 3050 cent, Pechtold 4066 cent, Duisburg 52 cent, Briarcliff 2028 cent, Edith Helen 3650 cent, Aug. Noack 1632 cent, Else Poul- sen 4065 cent, Gloria Mudi 4076 cent, Wendland 5080 cent, In gar Ohlson 5075 cent, Rhod. Pink Pearl 4060 cent. Rhod. in soorten 2040 cent, Azalea f 0.801.60 TulDen 612 cent, Lathyrus 1016 cent, Calla 30 cent. Anemonen 59 cent. Mag nolia 50 cent, Clematis Prins Hendrik 1.60 2.50, Clematis Nellv Moser 6070 cent, Clematis Bateman 1220 cent( Genista per stuk, Hortensia ner stuk 4065 cent, Rh Mo nPr ctuk 18—27 cent. TTTRECHT, 1 Mei. Vee. Totaal aanvoer 4670 stuk", 1400 runderen. Stieren 2832 cent. handel redelijk; slachtkoeien 2e soort 3236. slachtkoeien 3e soort 2831. n°r nond, h?""10! redelijk; vaarzen f 150"30, oinken 901^0, melkkoeien f 150'50, Vaifkorien f 160'50. vare1'->eien f 140 220 ner =+,ik. handel mati«: 88 magere kal- v®rpn 751Q0 n°r stuk hor,J°l rei,t,1;;'': 1200 nuchtere kalveren f 69 ppr -st"k, ha tv? el re"?Q1"v* ^«ere varens f 25 28 en f 15—25. 770 h?""en f 10—15 ner stuk, handel mati^: 105 ma^er» cM-»«en ?n_?4 en 550 8—12 en 12—17 n~r "hik. matïrf. Aanvoer 300 kg. Prijs f 1.70 per i-:ic«rram. f->«. Aanvoer 150 kg. Prijzen 50—70 cent nor kg. 90 nno stuks. Prijzen o Ar\ q co nor 1 no stuk". T^R A*R, 30 Anril. Cenh"»le Sninazie 2438 cent, andijvie 3447 cent sla 1.00—3.80, vellen 15—25 cent, neuien 9.60—12.60. snijboonen f 7 20—7.60. nos- telein per kg. 1821 cent, witlof 10.''O 11.60. radijs 2.40—2 90, rabarber 2.10 —4.70, bloemkool 2—21 cent, selderie f 1.20 —1.50, aardappelen 1.80—2.10, raapste len 1.60. ROFLOFARENDSVFEN, 30 April. Groentenvei'mg. Aardbeien 55—75 cent per doosje, sla 1.003.50 per 100 krop, sla-vellen 1415 cent per kist. spinazie 5 6 cent per kg., peulen 6.306.70 per 10 Dond. ZOETERWOUDE 28 April. Eierenvei ling Algemeen Belang bij de Wed. C. C. dat notaris Minkema en de schooljeugd ieder met een hert de hertenstapel zouden uitbreiden. Aan allen bracht spr. hartelijk dank. Ook bracht spr. dank aan de werk lieden met hun voorman de Langen, die alles zoo prachtig in orde hadden ge bracht. Hierna verzocht spr. den burge meester de herten de vrijheid te geven. De burgemeester het woord nemende, bracht den heer Engel en „W. Bnamens het gemeentebestuur en de burgerij hartelijk Aanvoer 32675 kg. Hoogste prijs f 1.56, dank voor het'mooie hertenkamp met vfj- laagste prijs 1.43, middelprijs 1.46 per ver en pauwen. Alleen hoopte spr. dat kilogram. de pauwen niet het nog steeds verlaten BOSKOOP, 30 April. Bloemenveling. ooievaarsnest in bezit zouden nemen! Rozen per bos van 10 stuks: Queen Mary Daarna ging de burgemeester tot de 5083 cent, Hadlev 4065 cent, Ellen Poul plechtigheid over en gaf de zeven herten sen 35—52 cent, Butterfly 40—56 cent, E. de vrijheid, die daar dankbaar gebruik van G. Hill 4051 cent, Wilh. Kordes 35 51 VINKEVEEN, 30 April.. Groentenveüing. bloemkool f 2—18 per 100 stuks, kropria 15 per 100 krop, rabarber f 2—5 radijs 3, en pieterselie f 25 per 100 bos, spi nazie 3—7 en prei f 2.70—2.80 per kg. WISSELNOTEERINGEN (AM^T" EI>A!VI> Londen 9.00'/2 Berlyn 73.30 Parijs 16I/2 Brussel 30 i9 Zwitserland 41.77 Kon^nhasen Stockholm Oslo New York Praag 40 22l/2 46 42i/0 45.271 1-8*7* 6.36

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3