ZATERDAG 1 MEI 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER IETS WARMER. DE BILT SEINT: Zwakke tot matige, in het Noorden Noord-Westelijke tot Noord-Oostelijke, in het Zuiden Noordelijke tot Oostelijke wind gedeeltelijk bewolkt, droog weer, iets war mer overdag. Hoogste barometerst: 771.8 te Yarmouth en Scilly. Laagste barometerst.: 747.2 te Andaenes. Een diepe depressie ligt thans over Noord-Scandinavië, en was oorzaak, dat de hoogedruk zich uit het Noord-Oosten terugtrok, Een secundaire van deze de pressie deed haar invloed nog tot in ons land gevoelen, waardoor lichte motregen waargenomen werd. Overigens kwam in de luchtdruk-verdeeling weinig verande ring. In Scandinavië waaien, onder invloed van de depressie, Westelijke winden met in het Noorden betrokken lucht en regen. Over Zuid-Oost Engeland, de omgeving van ons land en West-Duitschland ligt een gebied met betrokken lucht, Noprdelijke winden en plaatselijk nevel of motregen. In het overige waarnemingsgebied is de lucht meest helder tot licht bewolkt met zwak ke tot matige winden. Met uitzondering van IJsland, Scandinavië en Noord-Oost Duitschland en de Randstaten is de tem peratuur echter nog vrijwel overal on der normaal. Voor onze omgeving mag opklarend, droog weer verwacht worden, met nog Noordelijke tot Oostelijke, zwakke tot matige winden. De temperatuur zal waarschijnlijk iets stijgen. lO.f LUCHTTEMPERATUUR, gr. C. LICHT OP VOOR FTETSERS e. a. Van Zaterdagnamiddag 7.54 tot Zon dagmorgen 3.59 uur; van Zondagnamid dag 7.56 tot Maandagmorgen 3.59 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zondag 2 Mei voorm. 6.40 en nam. 7.05 uur; op Maandag 3 Mei voorm. 7.30 en nam. 7.55 uur. UIT DE OMGEVING NOORDWIJK. HET BLOEMENCORSO. Ondanks de koude ,goed geslaagd. De deelname aan het bloemencorso is veel grooter geweest, dan men verwacht had, wat tot gevolg had, dat de opstelling van de stoet eveneens meer tijd vergde, dan men verwacht had. Eindelijk stelde de optocht ^ich toch in beweging, op weg door de straten, om zich te begeven naar het Huis ter Duin, waar, op het terras, het corso werd ontbonden. Er was veel werk gemaakt van de groe pen, zoodat het een lust was de fleurige en bonte stoet te zien voorbijtrekken. Voorop de muziek, daarachter de kleuters, die in allerlei en met allerlei voertuigjes waren aan komen zetten. Poppenwagens, autopeds, kinderfietsen en -auto's, alles was keurig en met zorg versierd. Daarachter volgde dan weer een muziekcorps met de nasleep van de oudere deelnemers. De jury, bestaande uit mevrouw Van de Mortel, mevrouw G. Aten, mevrouw Nie- kerk, mevrouw Van der Meer en mevrouw R. Tappenbeck reikten de prijzen uit. Deze werden als volgt toegekend: Ie prijs: Zeebad, mevr. Van Wely, Van der Werf, Jan Hein Van de Mortel, Zon neveld en Wiecherink; 2e prijs: N.R.B., 't Schorre Haantje, De Groot, Beuk, Wijs man en Vermeulen; 3e prijs: De Groot, Duindam, Schel pen visscher, Berkemeijer, Roskam, Brederode, De Jong; 4e prijs: Cor- ry Ohms, Van der Weïjden, Van Schie, Van der Wiel en Caspers. De eere-prijzen vielen ten deel aan „Huis ter Duin" en de Brandweer. Na deze uitreiking dankte de heer Van Wely alle deelneemsters en deelnemers voor hun medewerking, waarna de Bur gemeester nog een kort slotwoord sprak, waarin hij de deelnemers van het comité felicteerde met het behaalde succes en al len dankte voor de medewerking. Het was schitterend! Maar.... we gaan niet bij de pakken neerzitten, nu dit feest achter den rug is. Het volgend jaar krijgen we weer een corso, dat beloof ik u. Het motto zal luiden: „Steeds beter". Het corso moet wijd en zijd bekend worden en vreemdelingen trekken. We mogen echter niet vergeten ter wier eere wij dit corso hebben gehouden, n.L ter gelegenheid der verjaring van H. K. H. Prinses Juliana. Ik stel u voor een drie werf hoera op Haar uit te brengen". Ten slotte zongen allen het Wilhelmus en behoorde ook dit bloemenfeest weer tot het verleden. LEIDSCHENDAM. St Josephsgezellen. Zondag 2 Mei: Maandelijksche algemeene H. Communie der leden. Te 11.30 uur en na het Lof bij eenkomst. Dinsdag 4 Mei te 8 uur: Maria-Congre- gatie, daarna bijeenkomst. Donderdag 6 Mei te 7.30 uur Biljartclub A.D.O. en Za terdag na het Lof bijeenkomst. K. J. M. V. Maandag 3 Mei: Socie- teitsavond. Dinsdag 4 Mei te 8 uur Maria- Congregatie en Vrijdag 7 Mei Societeits- avond. Herinnerd wordt aan den Bondsdag van 9 Mei a.s.; tot uiterlijk 3 Mei kan men nog deelnemerskaarten krijgen. STOMPWIJK. Konijnendiefstal. In een der afgeloo- pen nachten hebben onbevoegden bij van S. aan den Veenweg eenige konijnen ge stolen, terwijl eveneens bij K. aan den Ocstvlietweg eenige konijnen werden ontvreemd. De politie heeft deze zaken in onderzoek. Met pensioen. Met ingang van heden is de ass. opzichter bij de Ned. Spoorwe gen, depot Leidschendam, de heer L. Sunter op pensioen gesteld, terwijl in diens plaats is benoemd de heer J. Zit man, thans ass. opzichter te Amsterdam. NOOTDORP. Rijksveldwachter. Naar wij vernemen is krachtens beschikking van den Minister van Justitie deze gemeente aangewezen als standplaats voor een Rijksveldwachter. 1 Hierdoor wordt in een lang gevoelde be- hoefte voorzien, te meer, daar door een groot deel van deze gemeente de nieuwe Rijksweg den HaagUtrecht loopt. OEGSTGEEST. Propaganda Staatspartij. Zondag na de kerkdiensten zullen op het Kerkplein vanwege de R.-K. Staatspartij speldjes worden aangeboden van het lijstnummer der partij bij de a.s. verkiezingen voor de Tweede Kamer. Deze speldjes worden gratis verstrekt, doch er wordt verwacht, dat men in de busjes die de aanbiedster met de speldjes bij zich heeft, een vergoeding zal storten voor den aankoop dezer speldjes en te vens voor de verkiezings-actie. Het lijdt geen twijfel, dat de propagan da voor de a.s. Tweede Kamerverkiezin gen veel geld kost. De lage contributie, waarvan nog een gedeelte moet worden afgedragen aan het centraal bestuur, maakt het de leiding van de afd. onmogelijk ie noodzakelijke pro paganda te voeren. Zijn de middelen niet voldoende, dan zou het bestuur veel actie moeten achterwege laten. Vertrouwd wordt dan ook, dat de kalh. van Oegstgeest daad werkelijk en financieel de propaganda der R.-K. Staatspartij zullen steunen. Het is noodig, ja zeer noodig. De penningmeester is voorts gaarne be reid giften voor bovengenoemd doel in ont vangst te nemen. Zijn adres is G,evers straat 7. Prinsesse-verjaardag. Ter gelegenheid van den verjaardag van prinses Juliana had de Juliana-vereeniging, wier leden al len wonen aan „de Morsch", een feestje georganiseerd, terwijl hier en daar zelfs versieringen waren aangebracht. De Har monie „Triumph" was bereid gevonden een concert te geven en een kleine muzikale omgang te maken. Reeds lang voordat het muziekgezelschap arriveerde heerschte er een ongewone, doch gezelligejdrukte aan de Morsch. Begonnen werd met het „Wilhelmus", waarna „Triumph" eenige concertnummers uitvoerde. De heer J. van Noord hield daarna een toespraak tot de aanwezigen, waarin hij opwekte tot liefde voor 't Oranjehuis. Ver volgens ging men tot opstelling over en maakte men een rondgang. Iedereen was voorzien van een 'ampion, hetgeen een heel aardig effect maakte. Na afloop dankte de heer van Noord het Harmoniegezelschap voor zijn bereidwil ligheid en hoopte het ter gelegenheid van de feesten op 31 Augustus wederom hier te mogen toespreken. TER-AAR. Sic transit.... Dezer dagen is een aanvang gemaakt met het opbreken van het wissel en seinhuis water-reservoir, kraan, etc., zich bevindende op en nabij het stationsterrein. Binnen korten tijd zui len ook de rails en het goederen-emplace ment worden opgebroken. Zou dit snelle opruimen soms verband houden met een eventueelen Provinciale weg, welke pos is doorgetrokken tot Aar- dam? Personalia. Wegens vertrek van den heer H. Brouwer is tot voorzitter gekozen van de R.K. Vereeniging tot verlichting der verplegingskosten in Ziekenhuizen, de heer Mart. Hölscher. VOORSCHOTEN. Prinsesse-verjaardag. Gisteren bega ven zich de kinderen der verschillende scholen naar de laan nabij Nieuw-Voordorp alwaar een optocht werd geformeerd. Voor afgegaan en begeleid door het onderwij zend personeel ging de stoet door de ver schillende straten naar de Voorstraat. Ge komen zijnde bij de muziektent zongen de kinderen, onder leiding van den heer S. S. Leppink, eenige vaderlandsche liederen, waarna burgemeester M. F. Berkhout een toespraak hield en de beteekenis van den dag uiteenzette. Eesloten werd tot het zen den van een telegraphischen gelukwensch aan Prinses Juliana. Des avonds was de Voorstraat geïllumi neerd en gaf het Harmoniegezelschap „Benvenuto" onder leiding van den heer J. C. Wakka, directeur van „Benvenuto", een concert. Het programma zette in met het Wilhelmus en eindigde met Nun danket Allen Gott", waarna nog populaire marschmuziek werd gegeven. WARMOND. Muziekuitvoering. Bij gelegenheid van de verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana gaf de Warmondsche Fanfare een muziek uitvoering op de gemeentelijke muziektent, terwijl tevens een rondgang werd gemaakt door het dorp. Er bestond van de zijde van het publiek voor deze uitvoering groote belangstelling en gebleken is, dat deze uit voering zeer op prijs werd gesteld. Inbraak. In den afgeloopen nacht is ingebroken in de woning toebehocrende en bewoond door den heer Th. Kraan. Ver schillende voorwerpen zijn ontvreemd, ter wijl de dieven zich te goed hebben gedaan aan de in de woning aanwezige eetwaren. De politie stelt een onderzoek in. Bouwvergunning. Door Burgemeester en Wethouders is aan den heer B. H. J. van der Linden te Wassenaar vergunning ver leend tot den bouw van een groote bollen schuur. WOUBRUGGE Wegverbetering. Pij informatie is cns gebleken, dat het nimmer in de bedoeling van het gemeentebestuur gelegen heeft om de Ingelanden van Polder Oudendijk in eigen beheer over hun weg te ontnemen; ook niet om eenigerlei verordening al daar van toepasisng te doen zijn; het was slechts de bedoeling om tegen kostprijs het wegdek te verbeteren. De gemeente heeft toch den teerwagen en de polder zou vrij zijn elk paar bij den reparatie-omgang door het dorp, al of niet daarvan gebruik te maken. Mogelijk kan thans een beter verkregen inzicht alsnog nieuwe nesprekingen tenge volge herben, tot g-?rief van de burgerij cn zonder nadeel of ongemak voor de betrok ken ingelanden. Poldervergadering. Ingelanden van polder Oudendijk heben in jaarvergade- ring de rekening 1936 vastgesteld, waarbij als batig saldo werd aangewezen een be- drag van 248.4114. Begrooting 1937 werd vastgesteld op inkomsten en uitgaven met een bedrag van ƒ6407.5914. Het voorstel van het bestuur betreffende het bunder- geld werd in overleg met de ingelanden gewijzigd en bepaald op 11 per H.A. Er zijn in 1936 buitengewone onkosten i geweest voor dijkherstel en reparatie drijf- I kracht. De raming opbrengst grasgewas en I landverhuring is hooger dan in het vorig jaar. De aflossing van de schulden welke thans regelmatig wordt gehandhaafd, eischt een belangrijk bedrag én is een voorname post in de uitgaven. Ook de bemalingskos- ten (electriciteitsrekening) zijn hoog; de voorzitter, de heer Fred. Kroes acht in de toekomst een dieselgemaal (ruw-olie) de aangewezen voorziening. In de commissie tot nazien rekening 1937 werden benoemd de heeren T. v. d. Eyk, Maarten van Egmond en Maarten Krees, tot plaatsvervangers de heeren M. R. Kroes, C. W. Anker en F. v. Griethui zen. De gemeente Woubrugge heeft het polderbestuur gevraagd of dit bereid is mede te werken, tot verbetering wegdek gedeelte Baienweg-Zuid (omloop Kerk buurtgemeenteplantsoen). In beginsel was i de bereidheid daartoe wel merkbaar bij de aanwezige ingelanden, doch onderhan- deling werd afgewezen, omdat men ten- slotte meende geen baas meer te zijn op eigen terrein en men vreesde belemme- i ring te ondervinden in het weggebruik door gemeentelijke verordenigen op het wielschrappen bij bedrijfswagens. j Het bestuur werd gemachtigd naar eigen inzicht in 1938 het grasgewas on derhands of publiek te verhuren. De opkomst op deze vergadering was zeer matig. AGENDA ORANJEFEESTEN IN DE STADSGEHOORZAAL. Een kinderfeest en een feest voor groote menschen. De viering van den verjaardag van Prinses Juliana is ditmaal alleen uitge gaan van de commissie die het contact bewaart tusschen de verschillende plaat selijke vereenigingen. De Contactcommissie had allereerst des middags een feest georganiseerd voor de kinderen. De zaal was stampvol. Zij was reeds dagen te voren uitverkocht en vele kinderen moesten worden teleurgesteld. Die er waren hebben een prachtigen mid dag gehad. De heer Mulder sprak namens de Contact-Commissie een welkomstwoord waarna de heer v. d. Baan, hoofd van de Plantsoenschool in een korte toespraak de kinderen bepaalde bij het feit van den dag en hen opwekte de liefde voor het Oranjehuis steeds trouw te blijven. Daarna was het Henri Nolles die de kinderen in spanning bracht met zijn pop penkast, zoodat de heele zaal telkens dein de van emotie en die daarna met zijn goocheltoeren de kinderharten verrukte en op allerlei andere wijze de jongens en meisjes in ademlooze spanning hield. Het feest van de grooten werd bijge woond o.a. door den burgemeester, mr. A. v. d. Sande Bakhuyzen, door den gemeen te-secretaris, mr. dr. C. E. van Strijen, alsmede door den commandant van het 4e R. V. I., overste Buurman. Het pro gramma was zeer gevarieerd. De voorzit ter van de Contact-Commissie, mr. Nord Thomson, sprak een openingswoord, waar na mr. F. J. J. Trapman een korte feest rede uitsprak. Spr. wees er op. dat Ne derland het hoog aanzien, dat het in de wereld geniet in de eerste plaats dankt aan het Oranjehuis, dat zulk een voor name en edele rol in de geschiedenis heeft gespeeld. Spr. liet de verschillende heldenfiguren uit het huis van Oranje- Nassau de revue passeeren tot aan den dag van heden toe en wees er daartegen over op, dat Nederland de meest ellen dige periode in zijn geschiedenis beleefde toen het zonder'Oranje was ten tijde van de Fransche revolutie Hoe is den dag van heden niet Koningin Wilhelmina een lich tend voorbeeld in de wereld en is niet Prinses Juliana een schoone belofte voor de toekomst van ons volk? Eenmaal moge die tijd nog heel ver zijn zullen we ons ook met liefde om Haar troon scharen, want het was en is en blijft Oranje. Op dezen avond trad voorts een en an dermaal op dr. J. van Ham, die in de eer ste plaats, op sobere maar uiterst sugges tieve wijze het Wilhelmus voordroeg, dat hij in heel zijn monumentale schoonheid voor ons levend wist te maken. Voorts droeg dr. van Ham voor een „danckliet" van Revius „over de wonderbare en seeg- rijke verlossing der stad Bergen op Zoom" waarvan hij de vertolking al even fraai beheerschte, terwijl hij tenslotte van Wil lem de Merode zegde de gedichten „Aan Wilhelmina" en „Princelijk Regiment", moderne poëzie die merkwaardig bij de voorgaande klassieke aansloot. De Princevlag voerde een samengesteld nummer uit, dat geheel in haar lijn lag met als inleiding het zingen van ..Hollands vlag" en als hoofddeel een gymnastiesche oefening, die correct werd uitgevoerd en veel succes genoot. Voor de humoristische noot zorgde de Oranje-garde met haar Landelijke Concertrepetitie, die wij reeds eerder van haar zagen, met dit verschil dat ditmaal een Hollandsche, door dr. Wicherink verzorgde, tekst werd uitge voerd. Ook thans was de uitvoering weer zeer goed verzorgd en het applaus dave rend. Na de pauze werden eenige films uit het Leidsche film-archief vertoond, n.l. een film van de door H. M. de Koningin en Z. K. H Prins Hendrik bijgewoonde 3 Octoberfeesten in 1924, een film van de eere-promotie der Prinses en de Leidsche reclame-film. Mr. Nord Thomson sprak tenslotte een dankwoord, waarna de ver gadering met een driewerf hoera op de Prinses en een „Lang zal zij leven" beslo ten werd. De muzikale opluistering van den avond was weer in goede handen bij het gezel schap „Symphonia" van den heer Plu, dat vooral tijdens de filmvoorstelling verdien stelijk werk leverde. Een gezellig samenzijn. Na afloop van den feestavond, had in de foyer nog een gezellig samenzijn plaats, waar tevens de prijzen zijn uitgereikt aan de prijswinnaars van de in Januari gevierde J. B.-feesten. Alvorens hiertoe werd overgegaan sprak de voorzitter der Contact-Commissie woorden van hartelijken dank tot zijn medeleden van het dagelijksch bestuur, de heer Mulder en mr. van Santen, die hij huldigde voor het zeer vele werk, dat door hen is verricht. Als blijvend aanden ken ontvingen beide een bord van Delftsch blauw. Daarna' had door de sub-commis sie de uitreiking der prijzen plaats, het geen met uitingen van groote vreugde gepaard ging. Een aparte huldiging viel ten deel aan „De Graal" en aan „De Oranjegarde" Beide organisaties werden toegesproken door den heer van Santen, die woorden van hartelijken dank sprak voor den grooten ijver en de levenslustige toewij ding door beide vereenigingen aan den dag gelegd bij de huwelijksfeesten. Als blijvende herinnering bood spr. „De Graal" twee vlaggen en de Oranje-garde een bazuin aan. Deze huldiging werd be sloten met het geestdriftig zingen van het Wilhelmus. Het verdere gedeelte van den avond (nacht) werd in zeer gezellige stemming doorgebracht. De heer Eikerbout trad met succes op als goochelaar en „Symphonia" zorgde voor vroolijke muziek. RIOOLWERKER BEDWELMD Hedennacht te kwart voor één is de rioolwerker G. B, die werkzaam was in een 6 Meter diep riool aan de Lorentzka- de, waarschijnlijk door uitstroomende rioolgassen, bedwelmd en onwel gewor den. Een half uur was hij bewusteloos, doch kon door middel van een zuurstof- aparaat van den E. H. D. worden bijge bracht. Daarna werd hij naar huis ver voerd. Gistermiddag te 3.50 uur is het 11-jari- ge meisje H .M. L„ wonend aan den Hooge Rijndijk, ter hoogte van de Kettingstraat aldaar aangereden door een auto, bestuurd door I. de B. Het meisje stak onverwacht den weg over. zoodat den bestuurder geen schuld treft. Het kind bekwam een rech- tersleutelbreuk en werd door den E.H.D. raar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. LEIDEN. De Zondagsdienst der huisartsen te Lel den wordt waargenomen door de dokters: Bertel, v. Bochel, v. Driesum, v. Leeuwen en Poortman. De Zondagsdienst der huisartsen te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Hugenholtz, Tel. 390. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 26 April tot en met Zondag 2 Mei a.s. waargenomen door de apotheken: J. C. Pelle, Kort Rapenburg 12, Tel. 894; J. E. M. ten Dijk, Haven 18, Tel. 85 en Mej. J. Doedens, Wilhelminapark 8, Osgstgeest, Tel. 274. MASSALE DEMONSTRATIE VAN HULDE EN EERHERSTEL DER R. K. MEISJES VAN LEIDEN EN OMGEVING. Thans volgen onze laatste mededeelingen omtrent deze. morgen. Zondag 2 Mei, des middags half vier in üe parochiekerk aan den Heerensingel te organiseeren plechtig heid, onderdeel der Voor God Actie. Voor haar, die zich reeds voor deelname opgaven en programma s hebben gekregen, zijn plaatsen gereserveerd: dat zijn er niet minder dan zeven honderd! Maar ook voor .andere Congreganisten, die zich nog niet mekiden, en vooral ook voor ALLE R. K. MEISJES, ook niet-Con- greganisten, mits minstens zeventien jaar, en voor ANDERE BELANGSTELLENDEN hebben wij nog plaats. OOK ZIJ ZIJN WELKOM, en, zoolang de voorraad strekt, worden ook hun programma's bij het in gaan der kerk uitgereikt, waardoor zij alles goed zullen kunnen volgen. In verband daarmee ontvangen wij gaarne van de Congregaties de door hen niet ge bruikte programma's vóór de plechtigheid terug, om ze nog voor uitreiken in de kerk te kunnen gebruiken. Slechts vragen wij ALLEN nog even in het belang eener goede orde: weest vóór half vier present, opdat de vaandelwacht op tijd de kerk kan binnentrekken, en een ieder van dat kleurrijke tafereel kan ge nieten; zet geen fietsen voor de kerk. dat zouden er veel te veel worden, stalt ze aan het op de programma'* aangegeven adres; brengt programma en Congregatieboekje mede en draagt uw Congregatielint, voor- zoover gij Congreganisten zijt. Eenige dames, met wit-gele rosetten als onderscbei- dingsteeken, geven u alle gewenschte in lichtingen. Geve God, tot Wiens Eere wij dit alles organiseerden, dat alles heerlijk moge sla gen! KAP. DORBECK. AAN ALLE JONGENS EN JONGEMANNEN. tusschen de 14 en 24 jaar, die wonen te Leiden en die door het Bevolkingsbureau als katholiek gedoopt worden opgegeven, is dezer dagen een vragenlijst thuis ge zonden. De gevraagde gegevens kunnen van groot belang zijn voor de jongeren, zoo wel in hun organisaties als individueel. Reeds hebben ruim driehonderd de in gevulde vragenlijsten in mijn brievenbus gedeponeerd; anderen zullen dit kran tenbericht als een oproep beschouwen. Zoo moge ik er op kunnen rekeuen, dat vóór a.s. Dinsdag allen bedoelde lijst hebben ingevuld en bij me thuis in de bus hebben gebracht: Zoeterwoudsche Singel 33. Wie geen circulaire zou hebben ontvangen, ge lieve hiervan schriftelijk bericht te geven. L. BEUNE, pr. BRAND BIJ „DE EENDRACHT". Uitstekende nieuwe brandslangen. Gisteravond te 6.15 uur werd brand ont dekt in de coöperatie „De Eendracht", ge vestigd hoek KorevaarstraatLevendaal. De brand was ontstaan in een afzonderlijk staand oud gebouwtje, waarin de oven was geplaatst. Daarboven was een leege kamer en de vliering gelegen. Hier nu was de brand waarschijnlijk door oververhitting van den oven uitgebroken. De politie-brandweer, welke vrij spoe dig met den nieuwen gesloten motorbrand spuit ter plaatse was, kon den vuurhaard slechts bereiken door slangen te leggen door de drie omringende perceelen. Hiertoe werden gebruikt de nieuwe gummislan gen, welke zooals later bleek geen druppel water hadden doorgelaten, zoo dat de omringende perceelen geen water schade opliepen. De brand werd aangetast met drie slan gen op het Levendaal-water, doch na eeni- gen tijd bleek, dat er zooveel modder mee gezogen werd, dat de slangen moesten over- gekoppeld worden op de waterleiding. Het vuur was ten slotte in een kwartier bedwongen, doch de nablusscing nam veel tijd in beslag. Dit kwam wijl later bleek, dat een scheidingsmuur van de leege ka mer, welke verbinding had met het per ceel Korte Raamsteeg 16 en dat bewoond werd door den groentenhandelaar W. Ver mond, gebarsten was. Zoo had het vuur zich een weg gebaand naar het naastliggende perceel waarvan het dak en de dakgoot mede waren gaan branden. Van het perceel Korevaarstraat 15, be woond door P. v. d. Mey en eigendom van de coöperatie, waren eenige ruiten gespron gen en de verf beschadigd. De bakkerij van de coöperatie zelf kreeg geen schade, wijl de oven door een gan getje van de bakkerij gescheiden staat. De aangerichte schade wordt door ver zekering gedekt. Het blusschingswerk stond onder leiding van den brandweercommandant, commissa ris van politie R. J. Meyer. Hoewel vanaf de straat niets van den brand te bespeuren viel, was de belangstel ling toch zeer groot.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2