f NIEUWS DONDERDAG 23 APRIL 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER 7 ZACHTER. DE BILT SEINT: Zwakke tot matige wind, in het Noorden uit Noordelijke, in het Zuiden uit Oostelij ke richtingen, nevelig of licht tot half be wolkt, droog weer, iets zachter overdag. Hoogste barometerst.: 773.7 te Malinhead. Laagste barometerst.: 753.8 te Isafjord. Het hoogedruk gebied breidde zich be langrijk uit en nam in beteekenis toe. De kern ligt thans over de Britsche Eilanden. De luchtdruk is in vrijwel het geheele waarnemingsgebied aanzienlijk boven 760 m.m., alleen nabij IJsland en hoog in het Noorden liggen nog depressies In een groot gedeelte van het hoogedruk gebied, waar onder ons land, is het v/eer somber als gevolg van een lage wolkenlaag, welke den geheelen hemel bedekt en plaatselijk tot het aardoppervlak reikt, aldus mist ver oorzakende, met vry lage temperaturen. In Zuid-Scandinavië, Zuid-Engeland en Frankrijk is de lucht echter meest helder. De temperatuur is op IJsland, in Schot land en Scandinavië boven normaal in vrijwel het geheele overige waarnemings gebied is zij echter nog onder normaal. De Zwitsersche bergstations melden mooi hel der weer met temperaturen tot minus veer tien graden. Voor onze omgeving kan ge rekend worden op droog weer, met zwak ken tot matigen wind in net Noorden uit Noordelijke- en in het Zuiden uit Ooste lijke richtingen, nevelig of licht tot half be wolkt. Overdag zal het vermoedelijk iets zachter worden. LUCHTTEMPERATUUR. 9.4 gr. C. LICH1 OP VOOR FIETSERS e. a. Van Donderdagnamiddag 7.51 uur tot Vrijdagmorgen 4.03 uur. HOOli WATER. Te Katwijk aan Zee op Vrijdag 30 April voorm. 5.20 en nam. 5.45 uur. FINANCIëN EN ECONOMIE AMSTERDAMSCHE BANK KEERT OVER 1936 5 DIVIDEND UIT. In de vergadering van den raad van commissarissen der Airsterdamsche Bank van gisteren is besloten, aan de eerlang uit te schrijven algemeene vergadering van aandeelhouders voor te stellen, over 1936 een dividend uit te keeren van 5 pet. (onv.) op de gewone aandeelen en zulks na af schrijving van ƒ133.589 (v.j. ƒ237.462) op onroerende goederen, verhooging van de algemeene debiteueren-reserve met 2.500.000 (onv.) en toevoeging van ƒ500.000 (onv.) aan het reservefonds, waar na ƒ202.862 (v.j. ƒ202.840) op nieuwe re kening zal kunnen worden overgebracht. N.V. LEVENSVERZEKERING MAATSCHAPPIJ „UTRECHT". Heden is in de algemeene vergadering van aandeelhouders der N.VLevensverzekering Maatschappij „Utrecht" door de Directie verslag uitgebracht over het boekjaar 1936. Aan dit verslag wordt het volgende ont leend: In 1936 werden afgesloten: overeenkomsten van levensverzekering 32.431.060..rente-contracten gekapita liseerd met 10 6.266.410.totaal 38.697.470.terwijl vervielen aan levens- verzekering-contracten door overlijden, beëindiging, afkoop, wanbetaling, wijziging en andere oorzaken 27.403.470.en aan renle-contracten gekapitaliseerd met 10 3.328.670.Door valuta-wijziging ver minderde het verzekeid bedrag bovendien met 3.705.631.—. Het totaal verzekerd be drag op ultimo December 1936 bedroeg der halve inclusief herverzekering 436.882.971 432.623.272.—.). De wiskundige reserve met inbegrip van herverzekering steeg van 116.281.723. tot 125.071.820.deze reserve werd extra versterkt met 1.815.969.o.m. ten ge volge van de verdere omrekening op een rentevoet van 3 1/2%. De gemiddelde rente van de effecten be droeg 4.41%, van de leeningen met publiek rechtelijke lichamen 4.27%, terwijl deze eerste wijze van belegging 32.05%, de tweede 19.55% van alle beleggingen uit maakte. De onroerende goederen, welke 5.77% van alle beleggingen uitmaakten, brachten een gemiddelde rente op van 4.62%. Met voorzichtigheid werd voortgegaan hypothecaire leeningen te plaatsen. De rentebetaling geschiedde in 't algemeen be hoorlijk. Het totaal bedrag ontvangen rente van hypotheken bedroeg 2.194.126.40 1/2. Deze wijze van belegging vormt 35.49% van de totale beleggingen, terwijl hierbij een gemiddelde rente werd gemaakt van 4 58%. De ter leen verstrekte bedragen vor men hoogstens 60% van een conservatief verrichte taxatie, waarbij als regel ten minste 1% aflossing per jaar op de hoofd som wordt bedongen. In .verband met de tijdsomstandigheden wet-d in sommige geva.len tijdelijk uitstel van aflossing verleend, hetgeen door de debiteuren op prijs weid gesteld. In 1936 moest 7 maaj tot executie worden overgegaan, terwijl 2 daarmee gelijk te stel len vrijwillige overdrachten plaats hadden; in 3 gevallen werd onzt vennootschap door aankoop eigenaar, in de overige gevallen werd een ander kooper. Aan verzekerden mei recht op aandeel in de winst kor. wederom een bedrag van f 758.270. ten goede komen, zoodat in het laatste i2-jarig tijdvak, 1925—1936 een totaal bedrag van ruim zeven en een half millioen gulden aan deze verzekerden ten goede kwam, waardoor jaarlijks het ver zekerd bedrag met 1% kon worden ver hoogd. Nadat van de extra reserve de afschrij ving voor extra toevoeging aan de wiskun dige reserve heeft plaats gehad en de winst op de beleggingen is bijgeschreven, be draagt deze na de toevoeging uit de winst over het afgelocpen Doekjaar inclusief de waarborgreserve 7.069 863.95 1/2. Over het volgestote kapitaal van 1.800.000.- wordt een dividend gedecla reerd van 12.6%. „DE NIEUWE EERSTE NEDERLANDSCHE" N.V. Aan het verslag van de directie over het boekjaar 1936 is het volgende ontleend: In de eerste plaats wordt meegedeeld, dat de winst 273.029,42 y2 beliep. De Mij. is daarmede ƒ17.279.— beneden het winst cijfer van het vorige jaar gebleven, doch bij een van nature wisselvallig bedryf, als dat der schadeverzekering, zijn schomme lingen in de winstcijfers een normaal ver schijnsel. De (betrekkelijk geringe) daling van ons winstcijfer behoeft te minder te be vreemden, aldus de directie, indien men daarbij de ongunstige marktgesteldheid in verschillende takken van het bedrijf, met name in de branche automobiel-verzeke ring, in aanmerking neemt. Reeds m ons vorige verslag spraken wy van een algeheele ontwrichting van de markt in deze branche; in het jaar 1936 is de algemeene toestand eer nog slechte: geworden, doordat de reparatiekosten ge stegen zijn. In het feit, dat die stijging niet beantwoord is met een overeenkomstige stijging van het algemeene premie-niveau, ligt een aanwijzing te meer hoe ongezond de toestand op dit oogenblik is. Er is im mers geen sprake van, dat de premiën nog voldoende marge boden, om de stijging van de reparatiekosten te kunnen opvangen. Intusschen begint het inzicht, dat er iets gedaan moet worden ter verbetering van den algemeenen toestand in het bedryf, meer en meer algemeen te worden. Het kort vóór het ter perse gaan van dit verslag verschenen „Ontwerp tot organisatie van het Motorrijtuig-Verzekeringsbedrijf in Ne derland", samengesteld door een Commis sie van Assuradeuren, waarin ook onze Maatschappij is vertegenwoordigd, be lichaamt een krachtige poging tot sanee ring van dat bedrijf. Onze verzekerings-portefeuille heeft zich ook in 1936 in bevredigende mate uitge breid. Het aantal O.W.-contracten (risico overdracht) steeg van 5281 tot 5673 en nam dus met 7,4 pet. toe. Het aantal B.O.W.-con tracten (buiten de Ongevallenwet) steeg van 73.787 tot 75.838. Onze totale portefeuille bestaat mitsdien uit 81.511 verzekeringscontracten (v. j. 79.068). He premie-inkomen beliep in 1936 ƒ3.325.618.- (v. j. ƒ3.388.886.—). Hiervan stonden wij 925.379.- (v. j. f899.926.— aan herverzekeraars af; voor eigen reke ning behielden wij mitsdien 2.400.239.— (v. j. ƒ2.488.960.-). Onze provisie-rekening wijst per saldo een cijfer aan van 315.775.(v. j. ƒ363.786.— Op ons effecten-bezit boekten wij een aan onze Extra-Reserve toe te voegen winst van ƒ501.018.(v. j. verlies ƒ567.438.waarvan ƒ10.176.voort kwam uit realisatiën (v. j. gerealiseerd ver lies 10.645.—). De waarde van ons effec ten-bezit beliep op ulto 1936 7.516.121. (v. j. ƒ6.819.179). Aan hypotheek stond op ulto 1936 een bedrag uit van 1.802.932 (v. j. 1.864.825), Rente en aflossingen kwamen op tijd bin nen. Executies kwamen in het verslagjaar niet voor. Het bezit aan onroerende goederen, dat in het verslagjaar ongewijzigd bleef, is vo rig jaar voor ƒ246.000.— in de balans ge bracht. Op basis van deze balans-waarde bedroeg het netto-rendement in 1936 4.87 pet. Wij besloten op dit bezit ƒ50.000.ten laste onzer Extra-Reserve af te schrijven. Op basis van de netto-huuropbrengst in 1936, stijgt het netto-rendement daardoor tot 6.11 pet., wat ongetwijfeld een bevre digend percentage is te achten. Onze Extra-Reserve beliep op ulto 1935 1.970.000.Hieraan ontleenden wij ƒ50.000.— voor de zooeven vermelde af schrijving op onroerende goederen, terwijl wij daaraan toevoegden de geheele hier boven genoemde winst op ons effectenbezit, groot 501.018.Voorts noteerden wij deze reserve uit onze winst met een be drag van 28.982.—, zoodat zij op ulto 1936 2.450.000.— beliep, d.i. 480.0U0.meer dan vorig jaar. Inclusief het maatschappelijk kapitaal ad 500.000.— én het statutaire zekerheids fonds ad 100.000.— beschikken wij dus thans ter dekking van onze verplichtingen over een extra-zekerheid van 3.050.000. (v. j. ƒ2.570.000.boven onze veilig be- STADS VER. NEDERLANDSCH FABRIKAAT. Lezing van den heer K. van der Veer. Gisteravond hield de afdeeling Leiden van de Vereeniging „Neuerlandsch Fabri kaat" in de gruote zaal van het Nutsge- bouw een bijeenkomst, waar als spreker op trad de heer K. van dei Veer, werkzaam aan hei Kolon.aal Instituut te Amsterdam. De belangstelling hiervoor was maar heel matig, want er waren nauwelijks twintig personen aanwezig, het bestuur inbegre pen. De voorzitter der afdeeling, de heer Hk. Pel heette niettemin allen hartelijk wel kom en zeide, dat de voordracht van den heer van der Veer zou gewijd zijn aan het onderwerp: Ned. Indische producten en hun bereiding. Op de vraag, welke men zou kunnen stel len, waarom niet alleen .ver Ned. fabrikaat werd gesproken, antwoordde spr., dat er een wederzijasch nauw contact tusschen Neder land en Nederlandsch Indië is tot stand ge komen, waaruit waardeering voor eikaars belangen ontstond en waardoor men elkaar kan helpen. Hierna werd net woord verleend aan den heer K. van dei Veer, die dooi 25-jarige ervaring in Indië een goeden kijk op de Indische producten heeft gekregen. De heer v. d. Veer herinnerde er aller eerst aan, dat het juist cie Leidsche afdee ling is geweest die de aandacht op de In dische producten heeft gevestigd door het voorstel ter laatste algemeene vergade ring over de industrialisatie van Indië. Spr. vroeg hierna de aandacht voor de Ned. Indische producten en hun bereiding. Uit den grooten voorraad deed spr. echter een selectie. De Indische producten zijn voornamelijk agrarische. Van den trupischen landbouw leven in onze Oost 62 millioen menschen, over duizenden eilanojes verspreid. Nauwe lijks eer kwartmillioen Europeanen zyn daarbij, zoodat spr. vermoedt, dat er naar verhouding in l,eiden meer Indiërs wonen nan Nederlanders in Imlië. De cultures in Indië zijn voor ongeveer 7% Europeesche, voor dc andere 93% echter is het inlandsche landbouw. Spr. ging Hierna op u.tvoerige wijze na noe Indië voor drie eeuwen ontdekt werd. Hoe de Hollanders de Portugeezen ver drongen en hoe verbitterd de strijd was aleer wij in het bezit kwamen vaó de noot muskaat, pepei foelie. Kruidnagelen enz. Naast deze werden er ook andere producten naar Indië gebracht als Koffie thee, kina, cacao, rubber, oliepaim en sesam. Tal van bij zonderheden werden daarover door den heer v. d Veer medegedeeld, doch het zou ons te ver voeren hierop in den breede in te gaan. Een ander groot landbouwproduct In In dië is de rijst, waarvan 4 1/2 millioen H.A. is uitgezet op Java. Tuch kan Java niet voldoende proouceeren voor haar eigen 40 millioen inwoners. Een tweede gewas van groot financieel belang 'van Java is de suikerproductie. Per H.A wordt op Java ook vijfmaal zooveel suiker geoogst als b.v, op Cuba, doch het daarvoor betaaide loon is ook naar even- tedigneid grooter. De thee werd in 1826 uit China overge- Dracht doch het duurde toch tot 1877 al vorens zij behoorlijk op ae markt kwam Achtereenvolgens behandelt spr. dan de overbrenging van koffie cacao, tabak, ol.e- palm, tapioca, enz., vertelt daarvan tal van bijzonderheden om tenslotte het gesprokene nog wat te verduidelijken door een serie lantaarnplaatjes. Aan het slot van zijn welverzorgde cau serie werd den heer v. d. Veer hartelijk dank gezegd. JAARVERSLAG DISTRICTS- CONSULTATIE1BUREAU. Aan het jaarverslag van het Districts- Consultatie-Bureau Leiden var de Prov. Z.- H. vereeniging tot bestrijding der tuber culose ontleenen we het volgende: Er zijn bij de beschouwing van de resul taten der werkzaamheden van het Districts- Consultatie-Bureau Leiden enkele punten, die bijzonder op den voorgrond treden. Al lereerst is daar de belangrijke teruggang der tuberculose. Deze teruggang is niet af hankelijk van een minder bezoek aan het Bureau. Het aantal nieuw ingeschreven personen is immers nauwelijks minder dan over het voorgaande jgar. Echter is onder deze nieuw ingeschrevenen het aantal lij denden aan tuberculose met 25 pet. ver minderd: 234 over 1936 tegenover 308 over 1935! Het tweede punt, eenigszins in verband met het vorige, is dat het aantal ernstige patiënten zooveel is verminderd: 48 zie ken van Stadium 3 in 1936 tegenover 94 in 1935. De open t.b.c.-lijders in de jaren 1934 en 1935. resp. 68 en 62, waren over 1936 slechts 37 in getal, een teruggang derhalve in groo ter procent dan het totaal aantal t.b.c.-lij ders. Al mag over één jaar en over één district geen algemeene conclusie worden getrokken, toch krijgen deze cijfers waar- rekende (technische) reserves voor nog hangende schaden en loopende risico's. Aan hetgeen er, na bovenvermelde dota tie aan de Extra-Reserve, van ons winst saldo resteert, ontleenden wij i 70.000. - voor de vorming van een „Reserve voor bij zondere onkosten", terwijl daaruit voorts wederom een dividend van 25 pet. aan aan deelhouders kan worden uitgekeerd. We gens dividend- en tantièmebelasting is 15.021.verschuldigd. Het daarna restee- rende bedrag, groot ƒ34.026.—, gaat op nieuwe rekening over. W - i i de, wanneer ze over meerdere jaren in de zelfde richting wijzen; vorig jaar was er van een toename ^er open t.b.c.-gevallen geen sprake. Thans is er opvallende ver mindering. Deze teruggang is vooral daar om belangrijk, omdat de lijders aan open t.b.c. de verbreiders der ziekte zijn. Gering is eveneens het aantal kinderen, dat over 1?"" lijdende bleek aan t. b. c. Juist de kinderen met hun primaire afwij kingen weerspiegelen getrouw dan stand en den omvang der .besmetting. Zoo zijn hier dus hoopvolle teekenen aan te wijzen in het verloop der t. b. c. De sterf- te-curve der t.b.c. daalt over het geheele land en hoewel meer dan eens in de pers op een plaatselijk alarmeerend verschijn sel werd gewezen, de curve zet de opval lend geregelde daling voort. Voor zoover uit de cijfers van het district Leiden valt af te leiden komt hierin nog geen onder breking. Dit is dus zeer moedgevend, te meer daar de bestrijding der tuberculose deels bestaat uit voorzorg en juist deze de laatste jaren meer en meer op den voorgrond treedt. Immers de wet van 7 Dec. 1934 op de ver plichte keuring der onderwijzers is in hoofdzaak een maatregel van voorzorg. Tengevolge van dit onderzoek werd in 1936 in Leiden één onderwijzer, die sterk posi tief sputum had en 5 anderen, bij wie ge vaar van besmetting was te duchten, af gekeurd. Van ongeveer 1320 onderwijzers werd aan 38 een voorwaardelijke verkla ring gegeven, wat er practisch op neer komt, dat op deze wijze 38 lijdenden aan of verdachten van t.b.c. werden ontdekt en voorloopig onder toezicht van het Consul tatie-Bureau werden gesteld. We mogen het verminderen der t.b.c-ge- vallen niet toeschrijven aan de mogelijk heid dat de patiënten thans minder dan voor heen toekomen; daarvoor wordt over het algemeen het werk van het C. B. door de huisartsen te zeer gewaardeerd. Ook van de zijde van de Klinieken te Leiden met name die van Prof. Keunen en Prof. Gor ter bestaat er goede samenwerking; vaak worden de daar bekende t.b.c.-patiënten of hun gezinnen aan het Bureau opgegeven, opdat het sociale gedeelte van de taak van het Bureau voor dezen tot hun recht ko men. Hetzelfde geldt van den Gemeente lijk Geneeskundigen Dienst en den Raad van Armeid. te Leiden. Er werden over 1936: 79 personen in Sa natoria (zeehospitia mdeegerekend) opge nomen, 65 in Ziekenhuizen, samen 144; in Sanatoria we: ':n een gering aantal minder opgenomen dan over 1935. In overeenstem ming met de algemeene teruggang aan t.b. c.-lijders zou men willen vragen of reeds vanuit het district Leiden tastbaar minder patiënten naar de Sanatoria worden toege zonden? Deze conclusie, hoewel voor de hand liggend, is ->ch niet geheel waar. Immers de moeilijkheid tot uitzending, de trage toestemming van autoriteiten tot ver- pleegbijdragen, heeft zeker langzamerhand die stemming gebracht, dat een t.b.c.-pa- tiënt nog eens om en omgekeerd wordt, al vorens men tot uitzending besluit. De gunstige loop van de tuberculose laat echter geen verslapping in waakzaamheid toe. De verbreiding in gezin en school bij degenen, die in nauw contact met een open t b.c.-lijder verkeeren, blijft loeren en toont zich soms zeer duidelijk! Er werden wederom enkele klassen schoolkinderen op het C. B. onderzocht. Overtuigende opgehoopte besmettingen werden niet gevonden: hier en daar een en kel verdacht geval. Tot nu toe passeerden in het geheel ruim 1600 leeraren, onderwij zend en ander schoolpersoneel het Rönt- genscherm. Het verslag bevat voorts tal van tabel len waarin allerlei bijzonderheden over den aard der ziekte en de herkomst der patiën ten zijn vermeld. KINDJE VERDRONKEN. Gistermiddag werd bij de poliite aangif te gedaan door den heer J. uit de Heinsius- straat, dat zijn 3-jarig zoontje vermist werd. Des avonds te half zeven vond een poli- tie-agent het knaapje drijvend in de Spoorhavensloot. De levensgeesten waren toen reeds lang geweken. Vermoed wordt, dat het kind spelender wijs te water is geraakt en verdronken. Hedennacht te 12.20 uur werd de politie- brandweer gealarmeerd voor een begin van brand in perceel Groenhovenstraat 33 ten huize van mej. v. W. Het bleek, dat er kortsluiting was ontstaan in een schakel bord in de vestibule. De brandweer heeft erger voorkomen, door een en ander weg te breken. Nauwelijks terug werd de brandweer opnieuw gealarmeerd, doch het bleek nu een loos alarm te zijn. Men had gemeend brand te zien op den zolder van het per ceel 3 Octoberstraat 65 ten huize van A. v. W. Het bleek echter dat er een waxine lichtje stond te branden. Personen uit Leiden vertrokken. T. J. Algera, Den Haag, Wassenaarsche- weg 147 F. Bleiji, Rotterdam, J. van Geelstr. 65a M. Breebaart, Leiderdorp, Dr. de Bruynestraat 28 M. A. Broekhof, Arnhem, Zijpendaalscheweg 73 A. M. Dammerman, Schiedam, Plein Eendragt 33a N. G. Dammers, Eindhoven, Groote Berg 64b P. Dethmers, Oegstgeest, Ju- lianalaan 23 T. C. van Es en Fam., Rot terdam, KI. Visscherijstraat 52 C. A. Fernhout, Bergen N.H., Buurweg 19 J. A. Goed, Den Haag, v. Hogendorpstraat 75 H. C. van Wijk—den Heeten, Heemste de, Raadhuisplein 28 C. Helder en Fam., Voorburg, v. Alphenstraat 6 S. J. Hoek- AGENDA LEIDEN. Donderdag, R. K. Bond van Hotel-, Café- en Rest.-geëmployeerden, „St. An- tonius". Openbare propaganda-ver gadering, Boncsgebouw, 8 uur. Vrijdag, R. K. Reciaaseeringsvej-eeniging afd. Leiden, zitting gebouw St. Vine. Ver., Hoogi. Kerkgracht 32, 89 uur. Vrijdag, R. K. Handelsreizigersvereen., „De Harmonie", 8.30 uur. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 26 April tot en met Zondag 2 Mei a.s. waargenomen door de apotheken: J. C. Pelle, Kort Rapenburg 12, Tel. 894; J. E. M. ten Dijk, Haven 18, Tel. 85 en Mej. J. Doedens, Wilhelminapark 8, Osgstgeest, Tel. 274. stein en Fam., Breda, Reinierstr. 5 J. H. Hoofiën, Tel. Aviv, Hesstraat 24 J. Huber, Heemstede, Wipperplein 13 G. A. S. Jongeneel, Hillegersberg, Straatweg 115 C. Kessels, Amsterdam, Bloemgr. 108 J. Keij en Fam., O. en W. Souburg, N. Vlissingscheweg 325 J. M. Klerks, Alkemade, Nieuwe Wetering C 15 J. F. Kok, Den Haag, Molenstr. 56 J. M. Lan- gezaal, Amsterdam, Valeriusstr. 201 J. v d. Mark, Den Haag, Scheveningscheweg 74 M. van Meerten, Arnhem, v. Lawick v. Pabststraat 72 J. R. P. Meyer, Half weg, Polanenkade 15 C. J. v. d. Molen, Maastricht, E. Strouvelaan 25 J. C. Ot- tenhofdu Mortier, Edam, Breestraat 137 J. Ouwerkerk, Groningen, Albertstraat 6a J. Pikaar, Den Haag, Daguerrestraat 91 C. M. Rekelhof, Aalsmeer. Dorpsstr. 24 G. v. d. SluijsReijnders, Rolde, As serstraatweg 186a P. van Roon, Ter Aar, Geerweg A 227 T. J. C. Schmid en Fam., Noordwijk, Duinweg 7 E. Scho- neveld, Warmond, Dorpsstraat B 177 A. K. Schopmann, Wassenaar, Katw.weg 33 F. BurghoornSchroder, Gouda, No- belstraat 59 M. A. Spiering, Den Haag, With'uysstraat 57 P. W. Steen, Den Haag v. Hogenhoucklaan 90 D. C. Tuithof en Fam. Zaandam, Hyermanstraat 49 S. B. Vecht, Monster, Isr. gezondh. kolonie C. van Velzen, Den Haag, Wassenaarsche wsg 167 C. M. Vink, Bloemendaal, Iepenlaan 80 K. Visser en Fam., Dor drecht, Vrieseplein 6rood M. M. Voor hout, Gouda, Gouwe 95 H. S. de Vries, Soerabaja A. Wassenburg en Fam., Haarlem, Spaarnhovestraat 18 H. M. Weeda, Den Haag, Geraniumstraat 281 M. Zindel en Fam., Woudenberg, Geere- steinstraat 130 A. Zandbergen, Wasse naar, Oranjeplein 3. In Leiden gevestigd. J. Abspoel, dienstbode, Kolfmakersteeg 1 J. Achterberg, landarbeider, Oude Rijn 5 Wed. J. KruithofAlkema,-Rijn kade 13 r J, Auer, ass. univ., Boerhaave- laan 29 F, Bakker, verpleegster, Rijns- burgerweg 10 J. A. Bakker, Vreewijk- straat 17 J. A. Bense, J. de Wittstraat 34 M. v. d. Berg, venter, Janvossen- steeg 59 J. J. Berthet, Schelpenkade 40 B. C. Boender en fam., expeditiekn., Coornhertstraat 12 M. Bruning, Lam- menschansweg 39 D. Buitelaar, dienst bode, Haven 22 B. J. Davidson, winkel bediende, Vreewijkstraat 6 M. J. Der- sjant, Hoefstraat 5 H. M. Binnendijk Elbel, L. Morschweg 2 W. Gorter en fam., L. Vrouwenkerksteeg 12 A. Gre gory ijsverkoopster, Morschstraat 46 J. B. H. Grotenhuis .en fam., bezoldigd best. de Laat de Kanterstraat 4 J. W. Happé, apotheker, Steenstraat 35 J. Heems kerk en fam., Oude Vest 67 B. J. v. d. Helder, bakker, Oude Heerengracht 15 H. W. Heijn, timmerman, Oude Vest 173 W. Houdijk, rijwielmonteur, v. Limb. Stirumstraat 7 J. v. Hoven, loodgieter, Haverstraat 85 L. J. KlaijHulsman, Formosastraat 16a P. v. d. Kaaij, insp. glasverz., Rijnsburgerweg 5 H. Kirsch- baum en fam., Rijn en Schiekade 12 Th. Kollmann, dienstbode, Steenstraat 41 G. Kraan en fam., boerenarb., Groene- steeg 79 M. L. Lippmann, Plantsoen 79 R. P. Lubbers, verpleegster, Lijsterstr. 36 A. A. Meiman, slager, Wasstraat 3 K. v. d. Meij, tuinman, Roodborststr. 38 J. A. L. Molenkamp, straatmaker, Langegrgcht 206 M. M. A. Mönking, Noordeinde 50 P. M. Neleman, ver pleegster, Mariënpoelstr. 7 E. Pape, verpleegster, Morschweg 168a A. W. I. Peill, verpleegster, Boerhavelaan 39 R. Roosendaal, verpleegster, Witte Singel 51 P. J. M. Ruigrok, buffetjuffr., Pieters- kerkkoorsteeg 15 Wed. M. P. Maas Rijnart, Morschkade 16a A. Stolwijk Rijnbeek, Wolmaranstraat 10 H. W. Sampimon, zadelmaker, Janvossensteeg 44 A. Schram de Jong. Rapenburg 131 A. C. H. Schuurmans en fam., filiaalhou der, van 't Hoffstraat 15 E. Sieburgh, Rijnsburgerweg 29a G. J. J. Slokker en fam., marconist, van 't Hoffstraat 16 A. Simek, dienstbode, Schelpenkade 41 H. A. Steffen. 1.1. verpleegster, Rijnsbur gerweg 10 J. v. Strien, fabr. arb., Burg- steeg 9 A. M. Termeulen, serveerster, Haverzaklaan 3a P. J. H. Thomas en fam., werkman 6e R. V. A., de Genestet- straat 79a M. den Uijl, fabr. arb., Hoo- gewoerd 28a A. v. d. Veerdonk en fam., filiaalhouder. Haarlemmerstraat 151 I. Verhoeven, instr. maker, A. v. Saksenstr. 1 G. v. d. Vis, chauffeur. Steenstraat 34 A. Visch, slager. Oude Singel 2 C. E. de Vleeshouwer. Morschweg 105 C Wassenaar, Oude Singel 108 K. Zand- stra, huisschilder, Lage Rijndijk 84 W J. v. Zuijlen en fam., verzekeringsagent. Fr. v. Mierisstraat 17.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2