Minister Deckers bezichtigt eendenfokkerijen. Zelfs de spoorbrug op Charing Cross te Londen wordt benut voor het plaatsen van tribu- nes voor de kro ningsfeesten Minister mr. dr. L. N. Deckers bracht Dinsdag een bezoek aan eenige eendenfokkerijen op de Veluwe. De minister (met bolhoed) tijdens de bezichtiging van een eendenfokkerij te Ermelo Als een vreemdeling Den Briel bezoekt, wordt hij terstond gewezen naar het 1 April-monument, dat echter als een fort door prikkeldraadversperring is omgeven Noodgeld in Spanje, uitgegeven. Wat zooals dit thans te Santander word de werkelijke waarde ervan is?.... De Scots Guards repeteer en voor de inspectie door den Hertog van Glou cester, welke op 6 Mei a s. zal plaats hebben. Een overzicht tijdens de oefening in den Tower te Londen Koning George Vi van Engeland heeft Dinsdag In gezelschap van koningin Elizabeth het nieuwe Zeevaart-museum te Greenwich geopend FEUILLETON DE VIERDE MAN (Een geval uit de practijk van Inspecteur Sanders, lid der Centrale Recherche), door UDO VAN EWOUD. (Nadruk verboden). 44) „Wel", Informeerde Adams, wiens stem ming niets te wenschei. scheen over te la ten, belangstellend, „heeft het feest tot dus ver aan de verwachtingen beantwoord?" „Volkomen", antwoordde Wils, terwijl hij een diepe teug uit zijn glas nam, dat een goed gedisciplineerde kellner onmiddellijk bij zijn terugkomst aan de tafel opnieuw had gevuld. „Ik geloof, dat dit een der beste réunies op dit gebied is, die ik ooit heb meegemaakt". „Ja, jullie krartenmenschen hebben er buitengewoon slag van een avond als deze te organiseeren", prees Adams, in adoratie opkijkend naar een slanke Pierrette, die ra kelings het tafeltje passeerde en hem van achter haar masker een ondeugenden blik toewie'rp. „Maar zelfs een avond als deze zonder zulke vertegenwoordigsters van het schoo- ne geslacht zou als een tuin zonder bloe men zijn", spotte Wils, wien de bewonde ring van zijn metgezel voor de Pierrette niet ontgaan was. „Inderdaad", lachte Adams, „maar ik ge loof, dat ik niet de eenige ben, die er zoo over denkt. Vraag het maar eens aan den inspecteur, die daar eindelijk ook weer bo ven water komt. Na zich zóó lang met dat porceleinen figuurtje te hebben bezigge houden, zal deze jouw opmerking zeker kunnen beamen." Inderdaad naderde Sanders op dit oogen- blik het tafeltje, waar hij zich in een fau teuil naast den reporter liet neervallen. „Lafenis! M'n koninkrijk voor een glas champagne", kreunde hij met een smach- tenden blik op den kellner, die onmiddel lijk op den koelei toeschoot. „Allicht", hoonde Adames, maar Sanders kreeg geen gelegenheid meer om hem op dit veelzeggende stopwoord van antwoord te dienen, want nog voor hij zijn glas, dat hij onmiddelijk naar de lippen had ge bracht, geheel had kunnen ledigen, zette de band een verleidelijke tango in, welke den oud-Hollandschen meester aan een be lofte herinnerde, die hij aan een, als vrou welijke helft van een Russisch danspaar triomfen vierende jonge dame had weten af te dwingen. De beide anderen keken hem na, tot de vele dansende paren hem aan hun oog ont trokken. „Ik geloof, dat de introductiekaart aan hem welbesteed is", zei Wils na een pauze. „Dat schijnt zoo", antwoordde Sanders, maar zijn stem klonk zoo afwezig, dat de reporter hem een onderzoekenden blik toe wierp. Dit bleek den inspecteur echter niet te ontgaan, want hij wendde thans hei hoofd om en terwijl hij zich eenigszins voorover boog. zei hij op gedempten toon: „De omstandigheden laten mij geen tijd tot een uitvoerige explicatie.'Miel. Luister dus goed naar mij wat ik je nu in 't kort zal zeggen: We naderen het einde van het raadsel-Leuvensteyn en overeenkomstig m'n belofte, die ik je in Dusselorf deed, noodig ik je bij deze uit van de laatste acte getuige te zijn. Zorg er voor, dat je tegen twaalf uur aanwezig bent in de blauwe salon op de eerste étage waar je je achter een der «ordijnen voor het tweede raam kunt verbergen. Wacht daar rustig op de dingen, die komen zullen en verbaas je over niets. Je kunt alles aan mij overlaten en wanneer alles verloopt, zooals ik dat ver wacht, heb je niets anders te doen dan nog dezen nacht een sensationeele primeur naar de „Mercuur" te telefoneeren. Ik moet nu gaan. Tot straks dus". En vóór dat Wils van zijn verbazing over deze, op dit oogenblik wel allerminst ver wachte mededeeling van den inspecteur, bekomen was bleek deze reeds in den win tertuin te zijn verdwenen. „De oplossing van het raadselnu op dit uurin deze omgeving? Wanneer het Sanders niet geweest was, die hem daarvan de verzekering had gegeven, zou hij gedacht hebben, lat men een loopje met hem wilde nemen. Sinds Zaterdag ochtend, toen de inspecteur hem de belofte had afgedwongen geen vragen met betrek king tot deze affaire meer te zullen stel len, had hij geweten, dat het einde van deze geschiednis naderde ei. dat hij elk uur van den dag een telefoontje van het Hoofd bureau kon verwachter om van lat einde getuige te zijn, maar zelfs geen seconde was de gedachte bij hem opgekomen, dat lezen avond, in een carnavalsroes, het mysterie van den treinmoord zou worden jpgehelderd Drie dagen lang had hij zich het hoofd gepijnigd met de vraag wie de schuldige zou kunnen zijn. Na hetgeen hij van Sanders vernomen had, zag hij al spoe dig de mogelijkheid, welke zich hier voor de politie opende om achter de identiteit van den dader te komen, ja, hij had er zich zelfs eenigszins over verbaasd, dat men daarvoor zooveel tijd noodig bleek te heb ben tot men hem nu plotseling voor een fait accompli stelde en dat wel op een tijd stip, waarop hij, voor het eerst sinds hij van de misdaad kennis had gekregen, de heele geschiedenis voor een oogenblik uit het hoofd had weten te zetten. Hij wierp een blik op de, speciaal voor dit feest op het podium geplaatste enorme klok, welke kwart voor twaalf wees. „Tegen twaalf uur", had Sanders gezegd, en daar hij zich eerst nog van de ligging van de blauwe salon op de, hoogte moest stellen, werd het dus langzamerhand tijd, dat hij zich gereed maakte om aan de invitatie ge- vplg te geven. Langzaam slenterde hij de zaal uit naar de ruimte hall, waar menig geëchauffeerd paar in de ruime clubfauteuils zich wat koelte trachtte toe te wuiven. Een breede marmeren trap leidde naar de eerste ver dieping .waar Wils niet lang naar de door Sanders aangeduide plaats behoefde te zoe ken. Ongeveer in het midden van de gang bevond zich een ruime salon, welke, naar hij zich nu herirnerde, vooral eenige ver maardheid genoot bij een aantal bridge clubs uit de residentie, welker leder, deze rustige omgeving hadden uitverkoren om zich aan dit edelste aller Kaartspelen te kunnen wijden. Op dezen avond echter, nu de N. P. V. op Hotel Esplanade beslag had gelegd en voor haar gaster van buiten ook alle kamers op de eerste en tweede étage had gereserveerd, hadden de bridgers hun tenten elders moeten opslaan en de blau we salon, waarvan het bestaan zeker slechts aan enkelen der bezoekers van het bal bekend was, bleek dan ook, hoewel de deuren noodend openstonden, geheel ver laten te zijn. Zooals het smaakvol gemeubileerde en van een rustige, intieme sfeer doortr ekken vertek daar lag, zag het er allerminst naar uit, alsof zich hier over eenige minuten het laatste bedrijf zou afspelen van een moord zaak, die gedurende eenige dager geheel Nederland in spanning had weten te hou den en onwillekeurig aarzelde WiL dan ook even alvorens aan de aanwijzingen, die Sanders hem verstrekt had. gevolg te ge ven Hoewel er geen menschelijk wezen te bekennen was, had de reporter toch het ge voel, dat hij zich hier niet allen bevond. Bij nadere beschduwing leek he' hem lang niet onmogelijk, dat iemand, of wellicht zelfs meerdere personen, zich achter de dichte overgordijnen, de meubelen in een der hoeken of misschien ook achter de ge sloten schuifdeuren, die ter linkerzijde toe gang schenen te geven tot een andei ver trek, verborgen hielden, doch daar San ders hem niet had opgedragen hiernaar 'een onderzoek in te stellen, talmde hij thans niet langer, doch liep rechtstreeks toe op het tweede venster, dat, evenals de andere ramen, door zware portières was afgesloten. Op hetzelfde moment, dat hij een der gor dijnen terugsloeg om zich daarachter te verbergen, klonk echter een hem welbe kende stem, die hem fluisterend toevoegde: „Schrik niet, Miel. Ik ben het. Kom bin nen. 't Is hier best uit te houden!" (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 5